Vrinten. In ieder geval zou ik voor set zijn te vinden. Van Amelsfoort. Staat het niet een beetje gek om nu al op een besluit dat in een vorige vergadering is geno men, terug te komen. Van der Horst. Hoe is de meening van den Voorzitter. Voorzitter. Die vraag is zoo maar niet te beantwoorden. De zaak is In de Commisste voorbereid en daarna nog in de vergadering van Burg en Weth. besproken. Daarna heeft de raad uitspraak gedaan. Van der Horst. Als het later weer ter tafel komt zouden er nieuwe- ge- zichtspnnten geopend kunnen zijn. Van Amelsfoort. Die zijn er juis niet. Snoeren. Zoo te hooren zou men zeggen dat er voor den heer v. d. Horst wel nieuwe gezichtspunten zijn. Snaphaan. In een vorige vergade ring is alles duidelijk genoeg gezegd en voldoende toegelicht, zoodat er nu geen nieuwe gezichtspunten meer kun nen zijn. Vrinten. Als de Secretaris niet ziek was geweest, dan had men toch al lang een nieuw, dus verlaagd, tarief gehad. Van Amelsfoort. Daar kan men niets van zeggen. Met 10 tegen 3 stemmen wordt daarna besloten het eenmaal genomen besluit te handhaven. Voor handhaving stemden de heeren v. Lier, v. Beurden, de Bresser, Swa- gemakers, v. d. Horst, Verschuren, Broks, v. Amelsvoort, Snaphaan en Wijdemans. Tegen de heeren Snoeren, de Wijs en Vrinten. 7. Voorstel prijsbepaling stroom ten behoeve van drainage te Loonopzand. 8. Idem ten behoeve van de steen- kolengasfabriek voor den te plaatsen electromotor. 9. Idem voor eventueel nachtver- bruik door particulieren. Voorzitter. De gascommissie stelt voor om den prijs voor de drainage en de gasfabriek op 8 ct. te bepalen en voor nachtverbruik door particulieren op 7 cent. Van Beurden. Met 8 ct. komen we er mee uit. Aan de gemeente behoeft ook geen geld verdiend te worden temeer daar alles toch buiten den spertijd wordt afgenomen. Wat 's nachts wordt afgenomen is winst daarom stelt de Commissie voor daarvoor 7 ct. te rekenen. De looiers kunnen er dan gebruik van maken. Conform het voorstel wordt be sloten 10. Voorstel wijziging op de veror dening op het venten. Op verzoek van Ged. Staten wordt in de verordening op het venten voor het woord .wegen" alsnog het woord .openbare" ingevoegd. 11. Benoeming van een tijdelijk op zichter bij den bouw der nieuwe scholen te Loonopzand en Kaatsheuvel en bepaling van diens salaris. Voor deze benoeming werden aan bevolen J. A. Prins te Utrecht. A. L. van Hemert te Scheveningen P. j. A. v. d. Broek te Eindhoven De Voorzitter zegt het opmaken dezer aanbeveling geheel aan den gemeente opzichter te hebben overgelaten. De informaties betreffende no. 1 zijn zeer gunstig. Deze persoon is reeds vroeger bij scholenbouw werkzaam geweest. Burg. en Weth stellen voor het salaris van den te benoemen opzichter te bepalen op f 150 per maand. Van der Horst. De aanbesteding heeft nog niet plaats gehad. Voorzitter. Die heeft de volgende week plaats. Van der Horst. En als het nu eens tegenvalt. Voorzitter. De opzichter wil hem nogal vlug hebben, omdat er veel de tail—teekeningen gemaakt moeten worden. Van der Horst. Hoe kan men nu iemand benoemen als het nog niet zeker is dat wordt gebouwd, althans wordt boven de begrooting gegaan dan kan de raad toch beslissen, dat er niet toe wordt overgegaan. Voorzitter. Men kan op die voor waarde benoemen als de scholen tot stand komen. De heer Prins wordt daarna met algemeene stemmen benoemd. De Voorzitter deelt mede, dat van de R K. Voetbalvereniging Uno Animo te Loonopzand het verzoek is binnen gekomen om het stuk grond, gelegen aan de Nieuwstraat te mogen huren. Kapelaan Hoeks, die adviseur is, heeft het verzoek gedaan. Van Breugel heeft het perceeltje land in huur. De vereeniging heeft met Van Breugel daar al eens over gespro ken maar hij vraagt maar even f50 huur. Verschuren. Ja en dan met de ver plichting er nog bij dat ze alles bij hem in zijn winkel halen. Snoeren. Dat is gewoon een woeker-dienst 1925. winst. Deed hij er nog iets mee. dan was het iets anders. Voorzitter. De gemeente heeft die terreinljcs voor onbepaalde» tijd ver- zoek der Gemeenterekening dienst tegengevallen, zou ik gaarne zien dat half gebakken krachten wat huurd. Zonder verdere condities alsdat, zoodra de gemeente het terrein noodig heeft, het huurcontract komt te ver vallen. Snoeren. Hij laat het daar toch zoo maar liggen. Van der Horst. Wie is aansprakelijk voor de huur. Van Beurden. De Kapelaan. Verschuren. Het betreft hier een algemeen belang, dus kan het land gerust aan de vereeniging verhuurd worden. Ze kunnen wel op andere 1925 en der Gemeentebegrooting de raadsleden eerst inzage van de dienst 1927. j teekeningen krijgen om te zien wat De Voorzuter deelt mede dat het i er gebouwd wordt. Reeds eenmaal noodig is dat een der Wethouders in de Commissie zitting heeft die dan als Voorzitter fungeert. Gekozen worden de heeren Tak, Meijers en Jansen. De heer Jansen verklaart zijne be noeming moeilijk te kunnen accep teeren wijl de tijd aanstaande is dat hij zeer veel werk heeft Voorzitter. De vergaderingen kun nen 's avonds worden gehouden en plaatsen een terrein krijgen, maar dat zoo geregeld als de heeren zelf ver is zoo ver buiten de gemeente. kiezen. Convenieert U een avond Van Beurden. In principe zijn alle niet, dan kan de vergadering worden leden het er over eens geloof ik. om gehouden als het U dat wel doet. den grond aan de voetbalvereeniging te verhuren. Van Lier. Daar is opgemerkt, dat Jansen. In het belang van de goede zaak zal ik het dan maar aannemen. 4. Het opmaken eener opgave van Van Breugel er niets mee doet maar vier personen ter benoeming van twee men moet ook weten, dat het voor- leden van het College van Zetters, deeliger kan zijn als hij het niet be- wegens periodieke aftreding van de bouwt, dan dat hij dat wel doet. heeren N. C. Stalle en P. M F. Van der Horst. Was het niet beter, Smolders (overleden). dat de Kapelaan zich nog eens in verbinding met Van Breugel stelt. De Voorzitter geeft voorlezing van een schrijven van den Commissaris Voorzitter. Het is een algemeen be- der Koningin waarin deze aandringt lang te noemen, want de kinderen om bij een vacature een bouwkundige kunnen er dan ook op spelen. In de te benoemen. Telefoonstraat hebben wij zoo'n perceel Op het cogenblik bestaat de com- grond beschikbaar gesteld, maar daar missie uit de heeren Meyers, Haver- wordt weinig gebruik van gemaakt. Wordt besloten den grond aan de voetbalvereeniging te verhuren en I heeren N. C. Stailë ën H~ de Kroon horst, Stalle en een vacature Smolders Tot leden worden benoemd de Burg. en Weth. den prijs te laten be palen. Bij de stemming voor de plaats vervangers vraagt de heer jansen of De Voorzitter wijst er op, dat aan Boom ook al een bouwkundige is. de Nieuwestraat in Loonopzand offi cieel nog geen naam is gegeven. Door Voorzitter. Het is maar een verzoek. Jansen. Ik maak er U ook geen de bevolking wordt de straat wel eens verwijt van. ik kan er iemand wel Torenstraat genoemd maar die heeft een verwijt van maken, men er reeds een daarom zou men ze Sassen. Alle klassen van menschen beter Gasthuisstraat kunnen noemen, moesten in deze Commissie vertegen- Aldus besloten. Bij de rondvraag wijst de heer Van woordigd zijn. Voorzitter. Als er eens werk voor- Amelsvoort er op, dat bij den laatst komt dan betreft dit het meest be- plaats gehad hebbenden brand geble- bouwde eigendommen, ken is dat de slangen, aangesloten op Jansen. De bedoeling van den Com ae Waterleiding uitstekend werk ver missaris is toch om bouwkundigen te richten. Hij vraagt of in den Berkdijk benoemen. op bepaalde plaatsen die slangen niet gedeponeerd kunnen worden Voorzitter. De bedoeling van den Commissaris is niet om alleen bouw- De Voorzitter wil daarnaar wel een kundigen te benoemen. Als het een onderzoek instellen en zulks in de verga* Commissie is van uitsluitend bouw- denng van Burg. en Weth. bespreken, kundigen, zou het ook niet goed zijn. Daarna gaat de raad over in geheim Aan het verzoek van den Commis- com"é. I saris is hier, zou ik nu zeggen, voldaan. Sassen. Uit alle klassen moeten in -j j i dergelijke commissies menschen zit- Openbare vergadering van den raad ij,,* hebben dezer gemeente op Vrijdag 6 Aug.1 des namiddags ten 2 uur. Voorzitter Edelachtb. heer De Bianchi. GEERTRUIDENBERG. Jansen. Daar kan ik wel accoord mee gaan Benoemd worden hierna de heeren ^ICI"' A. Dupont en B. Merrienboer. Ongeveer kwart over twee uur s ingekomen stukken. a. Verzoek van „Ons Middelbaar opent de Voorzitter de vergadering; afwezig de heer Segeren. Onderwijs in Noord-Brabant" om een De notulen der vorige vergadering subsidleJte wil,en verleenen van f 100 Uil "a „V00rl"lng. «"veranderd per leerling van de Handelsschool te goedgekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE: Waalwijk. Niet alleen voor '21 maar tot wederopzegging toe, zulks ter 1. Wijziging Gemeentebegrooting besparing van onkosten. Het bestuur dienst 1926; wijziging- begrooting wijst er op dat men toch telkens bij de Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf dienst behandeling van de begrooting over 1926 en wijziging begrooting Ge- de subsidie kan beraadslagen, meentelijk Grondbedrijf dienst 1925. De Voorzitter stelt voor dit schrijven De Voorzitter deelt mede dat Ged. bij de behandeling van de begrooting Staten een nota van aanmerking heb- te bespreken, waartoe wordt besloten ben gezonden naar aanleiding van de Evenzoo wordt besloten met een wijziging van de hegrooting van het subsidie aanvrage van de vereeniging Gemeentelijk Woningbedrijf. Burg. en Moederschapszorg, Kweekschool voor Weth. stellen voor de begrooting te Vroedvrouwen te Heerlen. hebben we een stropje geloopen. Voorzitter De aanvraag is op het laatste oogenblik binnen gekomen. Hoort men dat vergadering zal wor den gehouden, dan komt men spoe- dig met het verzoek aan zonder dat men een teekening van het te bouwen huis heeft. Verplichting is zulks ook niet. Dat Merriënboer dat gedaan heeft, is geheel vrijwillig geweest. Van Dongen heeft wel de verzeke ring gegeven dat het te bouwen huis geen afbreuk aan de reeds staande huizen zal doen. De heer Jansen vraagt of hei zoo'n bezwaar is dat de teekening wordt overgelegd. Voorzitter.De menschen hebben een jaar tijd om te bouwen en nu voelt U wel dat men dan dikwijls, althans in veel gevallen, nog geen teekening heeft laten maken. Voor de vergunning voor het bouwen te ver krijgen moet men de teekening heb ben ingezonden. Jansen. Dat is allemaal wel zoo, maar om te voorkomen dat we weer eens een strop krijgen acht ik het toch gewenscht dat de raadsleden eerst inzage van de teekening krijgen. Voorzitter. Ik heb geen bezwaar om deze bij de raadsleden te laten circuleeren. Mét algemeene stemmen wordt hierna het voorstel aangenomen. Schrijven van den heer Mouthaan, houdende mededeeling dat hij van het genomen raadsbesluit om hem tegen een jaarlijksche recognitie van f 10 per jaar vergunning te verleenen voor zijn café een terras te maken heeft kennis genomen, doch verzoekt thans den weg voor zijn huis te mo gen bestraten niet om daar dan tafels en stoelen te plaatsen alleen maar omdat het er daar een beetje behoorlijk uit zal zien. De Voorzitter deelt mede dat dit bij Burg. en Weth. thuis behoort. Hij wil het schrijven maar in den raad brengen omdat het een vorige keer hier is besproken. Tegen het verzoek zal wel geen bezwaar bestaan. Ge wenscht mag worden dat er eens iemand opstond die de heele Berg liet bestraten. Tegen een recognitie van 25 cent naar zijne meening niet in het belang van de gemeente is. De Voorzitter merkt op dat hier ter plaatse geen beroepsstratenmakers zijn gevestigd. Voor het verrichten van kleine karweitjes wordt het dan moeilijk om er een uit een andere gemeente te laten komen. De heer Sassen kan dat begrijpen, maar geeft in overweging toe te zien dat door die half gebakken krachten, dan niet zooveel wordt gerekend als de beroepsstraters doen. De heer Sassen zegt dat de men schen die bezig zijn met het baggeren niet bepaald geklaagd hebben. Echter heeft hij kunnen merken dat ze er toch niet goed mee zijn. Voorzitter. Er zijn er van buiten veel geweest die gaarne voor wat minder loon zouden zijn gekomen. Men kan gerust aan menschen die behoorlijk op de hoogte van bagger- werk zijn vragen of het behoorlijk is betaald of niet. Die menschen, die nu bezig zijn moeten bedenken dat ze geen 35 jaar meer zijn. Sassen. Opdien leeftijd behoorden die menschen niet meer zoo hard behoeven te werken. Als gemeente mag men daar niet van profiteeren. t Is treurig als men op 70-jarigen leeftijd nog zoo moet werken. Voorzitter. Wij profiteeren daar in t geheel niet van. Wij betalen een behoorlijk loon en die menschen moesten blij zijn dat gekregen te hebben. Bij particulieren zouden ze het niet krijgen. De heer Sassen verklaart hier geen critiek te willen uitoefenen. Het ouder domspensioen moest voor die men schen voldoende zijn om er van te kunnen bestaan. Dat hier over het algemeen de loonen aan den lagen kant zijn keurt hij af De Voorzitter merkt nog op dat ock in oogenschouw moet worden genomen hoe wordt gebaggerd. Hier behoeft alles maar over boord te worden gegooid. Typisch mag het worden genoemd dat, toen een vorig jaar maar 70 ct. werd gegeven er geen klachten werden gehoord en nu er f 1.wordt ge geven wel. Sassen. Klachten, klachten. Voorzitter. Toen 70 k 75 ct. werd gegeven werd geen kik gegeven. Sassen. Dat waren toen andere wijzigen als Ged. Staten voorstellen te doen. b. Verzoek van den heer A. J. van Dongen om het driehoekig terrein, De heer Jansen wil aanteekening gelegen aan den Stationsweg naast gemaakt hebben dat hij bij behandeling de in aanbouw zijnde woning van de van zaken het Grondbedrijf betref- Wed. Merriënboer, te kunnen koopen. fende, buiten stemming blijft. Voorzitter. De heer v. Dongen wil Conform het voorstel van Burg. en daar een huis bouwen en nu vraagt Weth. wordt daarna besloten. hij voor welken prijs de grond te Vervolgens deelt de Voorzitter mede koop is. ik heb naar aanleiding van dat verzoek met adressant een onderhoud dat de rekening sluit met een batig saic(o van f19.500. Aan dat batig saldo is echter een I gehad De bedoeling is dat terrein maar aan Dat is ontstaan omdat op tot aan Bax. Dat is groot 206 M2, de begrooting, volgens opgaaf van de maar omdat het zoo spits bijloopt Inspectie een bedrag was gebracht wil hij een dwarshuis bouwen en van van f 18.900 wat later bleek f 16.500 dat driehoekige perceeltje wil hij dan te rpoeten zijn. Voor opbrengst Hoofd, tuin laten maken. Omslag was op de begrooting een Burg. en Weth. stellen voor bedoeld post van f 25,000 gebracht wat in terrein te verkoopen onder dezelfde werkelijkheid f 15.800 moet zijn, zoo- voorwaarden als aan de vorige koopers dat hiervan alleen f9200 moet wor- gesteld nl. dat binnen een jaar moet den terugbetaald. In 1925 is ons, worden gebouwd, dat het front in zegit de Voorzitter, het volle pond overeenstemming met de belendende gegeven maar in het volgende dienst- huizen moet zijn, dat afstand moet per jaar wordt het verzoek toegestaan, menschen. Het is al beroerd genoeg Vervolgens deelt de Voorzitter mede als ge half dood bent, dat ge dan nog dat de verkoop van grond aan Hijkant moet werken, niet is doorgegaan. Deze grond is nu De heer Jansen wiist op den on verkocht aan Merriënboer die eerst houdbaren toestand waarin de Koe- een verder stukje gelegen terrein zou straat en Stationstraat verkeeren. Die krijgen. Nu sluit het aan straten zijn zoo slecht dat ze" bijna HZ,J" genoegen kan hij mede- niet meer zijn te berijden. Hij vraagt deelen dat de 3 huizen aan het Stations- of Burg. en Weth er al eens over plein met ingang van 1 September nagedacht hebben om daarin verbete- verhuurd zijn en dat de heer Blijlevens ring te brengen bericht heeft ingezonden dat hij den De Voorzitter zegt dat Burg. en aangeboden grond koopt minus de Weth. wel degelijk van plan zijn om £°d Vai] daar verbetering te brengen. Bij de c naa§' m begrooting wil men daarmee komen. Sassen. Je d°kter- Jansen. Zou voor de verbetering van Jq "c! °r tCCh T0trvZ,eï ,4 die s!raten Seen leening aangegaan Sassen. Gelukkig met. De dokter kunnen worden. geniet van de Godshuizen een salaris. Voorzitter. Laten we dit alles nu bij Voorzitter. Neen van de gemeente, de behandeling van de begrooting De gemeente krijgt dit wel weer van bespreken de Godshuizen vergoed. Sassen in die oplapperij zie ik ook Sassen. Daar zit dus een klein kantje niets. aa?.* Voorzitter. Zooals 't nu gedaan is, is 't Er loopen hier in de gemeente kin- geen oplapperij te noemen, deren rond wier gezondheidstoestand De heer Tak is ook van meening niet schitterend is. Ze lijden wel aan dat bij flink aanpakken de kwestie geen inwendige ziekten, maar aan een voordeeliger zal zijn opgelost dan het uitwendige. Ik zou haast durven zeggen, gepruts. De post van onderhoud kan ze loopen voor schandaal door de dan verdwijnen en voor aflossing wor- gemeente. Ik zou in overweging durven den gebruikt geven om hierover eens met den dokter Den heer Sassen doet het pleizier, te spreken. Naar mij is verzekerd zijn dat de heer Tak zijne meening in deze die kinderen wel te genezen. deelt. Vergeten moet niet worden dat aar wordt het teveel betaalde inge houden. Birengt men het batig saldo over, dan zou gezegd kunnen worden dat de belasting kan worden verlaagd masir in het volgend jaar zou men dezi2 dan weer moeten verhoogen. Bur g. en Weth. stellen daarom voor wat te veel is betaald terug te boeken. S;assen. Zouden Ged. Staten daar- tegen geen bezwaar maken. Voorzitter. Ged. Staten zullen daar tegen geen bezwaar maken want het is toch een zeer logische politiek. Miet algemeene stemmen wordt aldus besloten. 2. Aanbieding Gemeenterekening D'eze zal voor de leden ter inzage wor den nedergelegd. 3 Benoeming Commissie tot onder- worden gedaan van een halve Meter grond voor gemeenschappelijken uit weg en dat de tuin behoorlijk moet worden afgemaakt. Wat het laatste betreft ligt het in zijne bedoeling om de afrastering juist te laten als door den heer Lucassen is gedaan. Het best zal zijn om de uiterste punt niet te verkoopen maar deze vrij te laten voor den gemeenschappe lijken uitweg. Omdat de heele driehoek wordt genomen stellen Burg. en Weth. voor den prijs niet op f2.75 te bepalen zooals de neveniiggende perceelen hebben gekost, maar op f2 50 per M2. Jansen. Het wordt hier nu een zij- en een voorgevel die aan de eischen hebben te voldoen. En waar we hier al eens meer de ondervinding hebben opgedaan dat zoo'n gevel leelijk is Voorzitter. Dan moet worden opge- Geertruidenberg niet is te vergelijken geven of de ouders van die kinderen met de omliggende gemeenten Goede armlastig zijn, of de hulp van een wegen, zoo wordt gezegd, bevorderen specialiteit moet worden Ingeroepen, de welvaart. Een vreemdeling moet De taak zal meer tot het Armbestuur geen beroerden indruk krijgen als hij behooren. Evenwel zal ik deze zaak door de gemeente komt loopen. nader onder de oogen zien. Voorzitter. Ik geef toe, de straten Dl heer Sassen gelooft dat de dokter vragen dringend verbetering, maar men hier de kinderen wel kani opknappen, moet ook de belasting in 't oog houden. Daarna zegt de lieer Sassen in de Sassen. Regeeren is vooruitzien. De courant te hebben gelezen dat de men- straten moeten in orde zijn, zoodat een schen zich btj den laatst plaats gehad vreemdeling na zijn bezoek zegt: „dat hebbenden brand zich kranig hebben ziet er hier goed uit" Industrieelen gehouden en inderdaad is dit zoo. En krijgen direct zoo'n beroerden indruk toch lijkt het hem dat de politie bij en denken danals wij ons later hier brand een anuere taak is opgedragen, komen vestigen moeten wij in de ver- daL deze de zorg heeft over de betering van dat alles bijdragen, orde. Hij zou daarom tn overweging De Voorzitter zegt toe een en ander willen geven dat maatregelen worden onder het oog te zullen zien en bij de getroffen dat men tot oprichting van begrooting met voorstellen te zullen een vrijwillige brandweer komt. De Voorzitter kan mededeelen dat komen. De heer Jansen wil nog iets zeggen hij met de voorbereiding daarvan bezig betreffende de kermis maar wil dit 't is. Men heeft hem wel eens geadvi- Hefst in geheime vergadering doen, seerd om de brandweer uitsluitend uit omdat de verslaggever van het Dag- ambachtslieden te laten bestaan, maar blad van Noord-Brabant anders maar daar kan hij het nu direct, na deze I weer spreekt van vitterij, wel eens te hebben zien optreden, Daarna wordt de openbare vergade- met mee eens zijn. rjng gesi0ten en gaat de raad over in Deze hebben er belang bij dat er I geheim comité, werk komt. Sassen Het komt voor dat de repa- ABONNEERT U op dit Blad, ratie van de straten niet altijd geschiedt1 v door vakkundige lieden, maar wel eens wordt gedaan door jongens of van die dat U het nieuws uit de Lang straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 2