Fietstochten (BINNENLAND. De Scheepvaartbeweging in den Nieuwen Waterweg is in Juli nog le vendiger geweest dan in de onmiddellijk ^voorafgaande maanden. De netto inhoud der binnengekomen zeeschepen is nog 300.000 tonnen grooter geweest dan in Juni, en thans is het grootste deel van den vooruitgang aan Rotterdam ten goede gekomen. Inderdaad is het cijfer voor den Nieuwen Waterweg nog slechts onge veer 20 pCt. kleiner dan te Hamburg en Antwerpen samen zijn aangekomen. Vergelijking met deze havens afzon derlijk geeft een verschil van 1.430 000 netto tonnen met Hamburg en 1.500 000 netto tonnen met Antwerpen. Een groot deel van dit verschil komt op rekening van het bunkerverkeer. Doch zelfs met geheele weglating daarvan en van de schepen, welke in de kleinere havens hebben gelost of geladen, waarna alleen de voor Rotterdam bestemde schepen overblijven, is het verschil ten gunste van Rotterdam met Hamburg en Antwerpen nog o. s. 410.000 en 480.000 netto tonnen. Het Tweede Kamerlid Fleskens heeft den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld 1. Is het den Minister bekend, dat de Rijksweg Eindhoven-Weert op ver schillende plaatsen in een schandelijken en hoogst gevaarlijken toestand ver keert 2. Is de Minister bereid, ten spoe digste de noodige maatregelen ter afdoende verbetering te treffen De directie der Nederlandsche Spoorwegen heeft bepaald dat bij het overnemen van aansluitingen tusschen twee reizigerstreinen, de vertrekkende trein niet langer mag worden opge houden dan voor het overnemen van de reizigers redelijkerwijs noodig is, Bagage moet worden overgebracht in den tijd, die voor 't overloopen van de reizigers noodig is. Alle treinen, welke met overstappen verbinding geven naar het buitenland, mogen voor het overnemen van bagage ten hoogste enkele minuten worden opgehouden. Dr. Berger, directeur van den veeartsenijkundlgen dienst, en dr. Lou- rens, directeur van de rijksserum- inrichting, zijn gisteren teruggekeerd van hun reis naar Engeland, waarheen zij zich ingevolge opdracht van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw begeven hadden, ten einde met de Engelsche autoriteiten besprekingen te voeren betreffende besmettingsgevaar van het vleesch van dieren, verkeerende in het incubatie- tijdperk. Men zal zich herinneren, dat de Engelsche regeering het besmettings gevaar van mond- en klauwzeer nog slechts vreest van vleesch van dieren, geslacht in het incubatietijdperk der ziekte, en dat een serie, door den directeur van de rijksseruminrichting genomen proeven heeft bewezen, dat dit besmettingsgevaar niet bestaat. Wij vernemen, dat dr. Berger den betreffende Engelschen autoriteiten een uiteenzetting heeft gegeven van de maatregelen, welke hier te lande worden genomen tot wering van besmettelijke veeziekten, waarna dr. Lourens mededeelingen heeft gedaan aangaande de door de rijksserumin richting genomen proeven. Men heeft thans in Engeland de overtuiging, dat hier al het mogelijke gedaan wordt om zorg te dragen, dat niets wordt uitgevoerd wat voor Engeland schadelijk zou kunnen zijn, en men is er tevens overtuigd, van de onjuistheid der meening, dat de ziekte van ons land zou worden geïmporteerd. Bij deze besprekingen, die in een zeer vriendschappelijken toon zijn ge voerd, hebben de Engelsche heeren zich uiteraard over al of niet handha ving .van het invoerverbod niet uitge laten. Dr. Berger en dr. Lourens zullen den minister van binnenlandsche zaken en landbouw mondeling rapport uit brengen. In verband met de verlenging van den arbeidstijd in Italië heeft de heer Blomjous den minister v. Arbeid Handel en Nijverheid verzocht maat regelen te willen treffen, waardoor de kostprijs van de producten der Ned. Nijverheid (speciaal de textielindustrie) kan dalen, zonder den levensstandaard der arbeiders aanzienlijk lager te doen worden. RECHTSZAKEN. SPORT. QUICK-GUDOK 3-5. De eerste tournooi-wedstrijd van Quick is voor haar in een nederlaag geëindigd, doch we mogen er direct bijvoegen onverdiend, want het Quick XI tal speelde'n uitstekenden wedstrijd. De vele toeschouwers hebben dan ook genoten van een pracht-wedstrijd en we gelooven als Quick nog enkele wedstrijden speelt waardoor de spelers meer aan elkaar gewoon zijn, dat dit XI- tal met elke vereeniginguit de 2de klas kan wedijveren. Het was goed zicht baar dat Gudok reeds meerdere wed strijden gespeeld had. Daarbij be schikken zij over een XI-tal bestaande uit flinke gezette spelers die wat kopwerk betreft beter waren dan Quick. Als ruim half drie begonnen wordt neemt Gudok het spel in handen. Hun vleugel spelers zijn razend vlug waardoor de Quick-verdediging moei lijk werk heeft. Hoewel met Gudok in de meerderheid neemt Quick na 20 minuten spelens de leiding. Gudok maakte er echter binnen het kwartier 2-1 van. doch voor rust wist Quick gelijk te maken. Na de hervatting is het wederom een aantrekkelijk spel met beurte lingsche aanvallen. Eerst is het Gudok en daarna Quick dat doelpunt en tot vijf minuten voor 't einde is de stand nog 3—3 waarmede men het einde verwachtte, doch het mocht zoo niet zijn, want twee Gudok aanvallen die door onze verdediging verkeerd beoordeeld werden, leverden 2 doel punten op waarmede ook het einde kwam met een stand van 5-3 voor Gudok. Zeer voldaan gingen de toeschou- wers van het veld met de over tuiging dat Quick in het komende seizoen een prachtig XI-tal zal hebben. Zondag a.s. voortzetting van het tournooi met den wedstrijd tegen Wilhelmina uit 's Bosch. R. W. B. Zondag 15 Aug. begint het RWB- tournooi. RWB speelt haar eersten wedstrijd tegen OFO Dordrecht. W.S.C. In een door WSC uitstekend, doch zeer onfortuinlijk gespeelden wedstrijd zagen de zwarthemden zich j.l. Zondag in Gorinchem op het prachtige Unitas- terrein met 6—2 geslagen tegen het Zomerelftal dier vereeniging, samen gesteld uit zeven spelers van het 1ste elftal met de reservespelers. Vooral de voorhoede der gastheeren, met den bekenden productieven en tactischen linksbinnen-speler Boegheim aan het hoofd, bracht in de eerste speelhelft dikwijls zeer benauwde momenten in de WSC achterhoede teweeg en wist in deze periode dan ook den stand tot 4—0 op te voeren. In de tweede speelhelft scheen de voorhoede van WSC direct partij getrokken te hebben uit het spel van hunne collega's aan de andere zijde en was er van over wicht thans geen sprake meer; eerder zouden wij het overwicht aan de zijde van WSC mogen vermelden. Doch hoe goed de aanvallen der zwart hemden ook dikwijls opgezet waren, zoo bleven de resultaten wegens zeer ongelukkig schieten achterwege. Beide partijen wisten ieder nog tweemaal te doelpunten, zoodat met bovenver melden uitslag het einde van dezen prettigen en door beide partijen goed gespeelden wedstrijd het einde kwam. Alhoewel eerst op 22 Augustus a.s. het WSC terrein officieel in gebruik zal worden genomen, zoo heeft deze vereeniging voor a.s. Zondag toch een wedstrijd op eigen terrein doen vast stellen en heeft de bekende Dordsche* vereeniging „Fluks" aangevraagd om hier een revanche-wedstrijd te komen spelen, dit naar aanleiding van de nederlaag tegen WSC op de serie- wedstrijden van RWB van veertien dagen terug. Donateurs en donatrices van WSC worden er aan herinnerd, dat de oude diploma-kaarten geen recht meer geven tot bijwoning der komende wedstrijden. JULIANA. Zondag had de vastgestelde wedstrijd Juliana—HEC plaats In het begin wegen beide partijen tegen elkaar op. Dan wordt HEC sterker en weet van de geboden kansen gebruik te maken door voor rust 4 doelpunten te maken. Juliana krijgt ook nog ver schillende kansen maar het noodige schot ontbreekt en met 4-0 komt rust. Na rust weder hetzelfde spel. Verandering in den stand komt er niet meer en heeft HEC dezen wedstrijd verdiend gewonnen. Juliana speelde een slechten wed strijd Juliana 2 HEC 2 eindigde met 1—0 in het voordeel van HEC 2. GEERTRUIDENBERG. Good-Luck 1 speelde opde.Unicum"- bekerwedstrijden te Breda tegen .Internos* Tilburg. Voor de rust wist Internos een 1 0 voorsprong te krijgen. Na de rust wist Internos 2—0 te maken. Daarna kwam Good-Luck er wat beter in en maakte 2—1. Good- Luck is nu geregeld in den aanval, maar doelpunten blijven uit. 't Is of de voorhoede niet durft te schieten. Internos breekt nog even door en 't is 3—1. Good-Luck speelde buiten de rechtsback en de keeper totaal uit zijn gewonen vorm. De nederlaag was dan ook ten volle verdiend. Good Luck II speelde op de Unicum wedstrijden den openingswedstrijd en verloor met 3—1 van Unicum I Breda. KORFBALSPORT. Voor het „B.L E I."-tournooi om den Basco wisselprijs, wist „D.E.TO.S." uit Dordrecht „B.L.E.I." met 16—0 te kloppen. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Zondag 8 Augustus hield de Post- duivenvereen. „De Jeugdige Vliegers" een wedstrijd vanuit Noyon (Frankrijk), afstand 277 K.M. met jonge duiven. De prijzen werden behaald alsvolgt 1 Lamb. Verhoeven, 2e J. Kipping, 3e H. Knippels, 4e en 6e W. van Bokhoven, 7e Jos. van Bokhoven, 8e Math, van Helvoirt, 9e A. van Ree. Ie overduif Math, van Helvoirt. Ie duif geconstateerd 11 u 43 m 48 s. Ie koppelprijs W. van Bokhoven. Ie kwartjespoel Math. v. Helvoirt. GEERTRUIDENBERG. De Postduivenvereniging „De Ge vleugelde Vrienden" hield Zondag 1.1. een wedvlucht uit Soignies. De uitslag is als volgt 1. 3, 4 en 8 W. de Vries Goossens, 2, 5 en 6 A. Goossens, 7 en 10 D. Berende, 9 en 11 P. Snijers. WIELERWEDSTRIJDEN. Wegwedstrijd Breda-Mechelen (2 ritten). 140 K.M. A.s. Zondag 15 Augustus wordt de groote wegwedstrijd gereden, georga niseerd door het Nederlandsch Sport blad »Ons Zuiden", eigendom der Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen, alhier. Voor dezen wedstrijd bestaat groote belangstelling, evenals de belangstelling voor dit Zuidelijk Sportblad in alle kringen in 't Zuiden steeds toeneemt, dat zich uit in een groot aantal abonnès, de toenemende belangstelling overal. Er zijn voor dezen wedstrijd 78 Amateurs en Nieuwelingen (Neder landers en Belgen) ingeschreven. De start is 10 uur in 't clublokaal van „Bredania" te Breda; aan de Haver markt te Breda, dan gaat 't over Meerle, Oostmalle, Lier naar Mechelen. Om 3 uur begint de tweede rit van Mechelen uit Hotel Cosmopolite en de verzameling na afloop is wederom in bovengenoemd clublokaal te Breda. Er zijn tal van extra-prijzen beschik baar van den uitgever, rijwielfabriek Versavel, van Arendonks Schoenfabrie ken en tientallen anderen. Ingezonden Mededeelingen. GEMENGD NIEUWS. Reuter seint uit New York d.d. 4 Augustus. Passagiers, hier aangekomen met de ss. „Orizaba" en „Munamar" verhalen bijzonderheden omtrent den ontzetten- den storm, die gewoed heeft in den Bahama-archipel. Aan boord van de „Munamar" waren drie ruiten van de groote kajuit inge drukt. een vrouw was gewond. Voor het overige kwamen de beide schepen zelf er zonder groote schade af. De passagiers vertelden, dat zij hadden gezien, hoe 47 booten van sponzen-visschers door den storm de zee in waren geslingerd, toen het ss. de haven van Nassau in het zicht had gekregen. In die booten waren ca. 400 negers, o.w. er velen verstomd waren van ontzetting, terwijl anderen psalmen zongen. De passagiers schatten, dat er 500 slachtoffers waren alleen al in en om Nassau. Verder zijn vele kerken en andere gebouwen vernield en tal van boomen ontworteld. Honderden kisten met ster ken drank werden door de overstroo ming uit de vernielde pakhuizen ge spoeld en dreven door de straten. De geheele bevolking van de neger- wijken trok toen de orkaan op het hevigst was door de straten onder het zingen van hymmen, daar zij dachten dat de wereld verging. Volgens een bericht uit Rio de Janeiro is het kustvaartuig Bitas in de bocht van Araas met een ander vaar tuig in botsing gekomen. 21 passagiers en 5 matrozen zijn verdronken. De Turksche kolenboot „Bozkure" is ten westen van Mitilene gezonken tengevolge van een botsing met het Fransche stoomschip „Lotos". Acht jcden der bemanning verdronken. Een bericht uit Spalate, aan de Dalmatische kust meldt, dat 5 kinderen, die op het strand aan 't spelen waren door het hemelvuur werden getroffen en gedood. Meerdere baders werden ernstig gewond. Van een troep te Ommen kam- peerende padvinders uit Bloemendaal werden gisterenmiddag twee jongens bij het oversteken van den straatweg te Wester (Ommen) door een auto aangereden. Een hunner werd onmiddelijkgedood, de andere werd levensgevaarlijk ge wond. Een 14-jarige schooljongen, Benjamin Naylor, te Borough Green, Engeland, werd Maandagmorgen dood in den tuin gevonden. Blijkbaar was hij uit een open venster ter hoogte van 20 voet gevallen. Den nacht te voren was hij op de kamer zijner ouders gekomen en vertelde dat hij een akeligen droom had gehad, hij had zijn jonger broertje uit het raam zien vallen ln den nacht dat het on geluk plaats greep, hoorde men hem gillend om zijn moeder roepen, men vond hem half bewusteloos buiten zijn bed, op den grond Zijn vader ver moedt dat Benjamin denzelfden droom gehad heeft als 's nachts te voren, dat hij meende zijn broertje te zien vallen, naar het venster geloopen is om hem te helpen en zelf toen uit het raam gevallen is. Reuter meldt, dat in de haven van Devonport de duikboot N 29 tijdens herstelwerk gezonken is. Men vreest, dat de eerste machinist en vier arbei ders omgekomen zijn. DE MOORD TE VEEN. Voor <le rechtbank verscheen Michiel Ka merman, 26 jaar,koopman te Veen, thans gedetineerd, beklaagd ter zake dat hy met liet oogmerk om Jacob Vos van het} leven te berooven. althans zwaar licliamelflk letsel toe te brengen, hem op een afstand van/ 1 A 2 Meter met een scherp geladen revolver heeft geschoten, tengevolge waarvan Jacob Vos is overleden. Vanwege het O. M. waren 6 getuigen ge dagvaard. Er was van de zijde van het pu bliek enorme belangstelling: de publieke tri bune was stampvol. Als ^verdediger 'was aanwezig Mr. E. van Zinnicq-Rergmann, ad vocaat en procureur te Den Bosch. De rechtbank was samengesteld als volgt: Jhr. Mr. van Meeuwen, president; Mr. Ivattenbuch, griffier; Mr. dr. HeiJmans en Mr. Béckeringli van Loenen, rechters. Het O. M. werd waargenomen door Mr. Paardekooper Overman. Verdachte bekende, naar aanleiding van verwijten, in verband met het beweren van Jacob Vos, als zou verdachte in ongeoorloof de verhouding staan tot de vrouw van Vos, ruzie met Vos te hebben gehad. Vrouw Vos waarschuwde te voren ver dachte voor de woede van haar man. Verdachte had steeds ontkend, doch nu hij toch eenmaal voor het gerecht stond, wil de hij de volle waarheid zeggen. Per fiets was verdachte voorbij Vos geko men, die in dreigende houding op hem af kwam. Verdachte droeg steeds een revolver bij zich, vroeger gekocht in Den Bosch, alleen met de l>edoeling zich te verdedigen tegen mogelijke overvallen, want verdachte had uit> den aard van zijn beroep meestal veel geld op zak. Verdachte was dronken, toen Vos op hem afkwam. Verdachte schoot op hem, omdat Vos in dreigende houding nader kwam. Vos werd vroeger verdacht van verschil lende groote misdaden en stond bekend als iemand, die tot alles ii^ staat was. Verdachte had aan den burgemeester ge vraagd een wapen te mogen dragen, wat echter door den burgemeester werd gewei gerd. Je reed op de fiets, aldus de president, als je erg dronken bent dan laat je dat welje had daar maar weg moeten blijven, je had er niets te maken. Getuige Arie van der Plas, wachtmees ter der Marechaussée, heeft het lijk van den verslagen© in beslag genomen en toonde- aan de hand van. foto's eenige zaken aan in verband met den moord. Volgens getuige werd Vos verdacht van brandstichting en werd geacht in staat te zyn tot diefstallen en andere misdrijven. Verdachte staat bekend als drinker. De politie houdt altijd het oog op hem en wist aldus steeds de ruzie te voorkomen welke hij zocht. 'tWas voor wat Vos aangaat, een opluch ting, toen deze onder het volk verdwenen was. Iedereen was doodbenauwd voor hem. In het huis van Vos zag het er altijd orde lijk uit. Getuige Koosje Verbeek, de jonge weduwe van den verslagene, 28 jaar, wo nende te Veen, was in den avond van 24 Mei in haar huis. Haar man was reeds ter ruste, 't Was half lien. Er werd aan de vensters geklopt en een stem riep van buiten om haai man te .spreken. De vrouw waarschuwde haar man niet naar buiten te gaanze was angstig. Doch ze ging zelf naar buiten en zag daar verdachte met diens broer Kees Kamerman. „Wat moeten jullie hier op dezen tijd, schiet toch op, lummels." „We zullen jou niets doen, Koosje", zei een der mannen. j Beducht voor erge dingen, klopte de vrouw- de buren om bijstand. Inmiddels kwam Vos. haar man, toch naar buiten en werd toen aangeschoten. Het schot ging langs de vrouw heen en ze stond in eens geheel in 't vuur. „O, Koosje, da's dood", gilde haar man. Hij werd binnengedragen en is onder onbe schrijfelijke pijnen 's nachts om 4 uur aan de bekomen verwondingen overleden. De vrouw heeft wel haar man zien vallen nfi het) schie ten, doch ze heeft hem niet uit de woning zien komen. Getuige, ontkent pertinent dat zy den ver dachte voor haar man heeft gewaarschuwd. Ze heeft nimmer iets met den moordenaar te maken gehad. Haar huwelijk was goed en nooit heeft haar man haar iets verweten, of te verwij ten gehad, over ongeoorloofde verhouding van haar tot den moordenaar. Ze had met haar man nooit ruzie. Alleen kibbelden ze wel eens over de armoede die ze hadden, om dat ze vaak niet wisten hoe ze 't aan moes ten leggen om in de groote zorgen voor het gezin te voorzien. Haar man had in al de ellende en ontevre denheid wel eens gevraagd of 't met haar wel goed was ten aanzien van lïtar huwelijk en of ze niets met Giel (den verdachte) te ma ken had. Verdachte wil zich verontschuldigen. De vrouw keerde zich tot verdachte in de beklaagdenbank en riep: „Zwijg toch, moor denaar! Je hebt m'n man doodgeschoten en daar zit ik nu met m'n kinderen te kijken en moeten we van gegeven leven". Getuige Gerrit Kamerman, de buurman die was opgeklopt, heeft buiten beide man nen goed herkend. Jacob Vos, die was buiten gekomen, zeide„Wat moeten jullie van me hebben?" Verdachte, die met de hand in den zak stond, en geen woord sprak, richtte een revolver op Jacob Vos, die onmiddellijk riep: „Hy schiet me doodVos kroop nog voort tot de woning van getuige en zeeg toen op de voeten van getuige neer. Getuige weet niet of de gebroeders Kamer man fietsen bij zich hadden toen het, misdrijf geschiedde. Verdachte ondervraagd, zegt beslist een fiets te hebben gehad en houdt vol dat Vos op hemj af kwam. Hij is met geen bedoeling tot moord of wat ook naar Vos gegaan. Je hebt, aldus de president, de man tot niets tijd gegeven. Je hebt hem pardoes ge schoten terwijl hy naar buiten was gekomen in zijn nachtgoed. Getuige Gerrit Kamerman bevestigt nog nader dat liij van uit zijne woning het klop pen en roepen heeft gehoord. Getuige Willem den Dekker, koopman te Veen, heeft bij 't sluiten der Café's in den avond van 24 Mei met. Jacob Vos en gebroe ders Kamerman buiten staan praten. Ze waren allen onder invloed van drank. Gebr. Kamerman bleven achter en getuige reed per fiets met Jacob Vos door naar huis. Ja cob vertelde dat hy ruzie had gehad met Giel Kamerman. Getuige weet niet precies meer waarover het ging. want ze waren onder invloed van drank. Getuige, die altijd in Veen heeft ge woond, weet dat Vos niet gunstig bekend stond, zulks in verband hiermede, dat i.y voor 10 «jaren verdacht werd van brand stichting. Het volk had antipathie regen hem. Persoonlijk weet getuige niets van Vos. 't Was de verdediger die deze verklaring uitlokte. liet O. M. merkte opmoet dat nu al weer worden verklaard? We weten het immers nu al la,ng genoeg, dat de verslagene ongunstig bekend stond. Mr. E. van Zin- nicq-Bergmann werd boos en merkte op het recht te hebben vragen te stellen. „Niet u, maar de president heeft hier de leiding." aldus de verdediger tot het O. M. Getuige Zweer Bouwman, graanhandelaar te Andel, verklaart dat Giel Kamerman op 24 Mei by hem is gekomen en hem om een borrel vroeg. Getuige weigerde te tracteeren, want verdachte was alreeds onder invloed van drank. Verdachte had een mes in den zak, waarvan het bovenstuk uit den broek zak stak. Verdachte zeide aan getuige dat by door Jacob Vos was uitgenoodigd in de Veensehe Steeg te komen vechten. Dit mes gaat er in, aldus had verdachte gezegd, en anders heb ik nog een revolver. Verdachte was zeer dronken. Getuige dokter Mettrop, Den Bosch, als deskundige gehoord, verklaart met dokter Nieuwenhuyzen, sectie op het ïyk te hebben verricht. Getuige bevestigt zyn dienaan gaande aan de rechtbank ingezonden rap port. Jacob Vos is gestorven aan verbloeding, veroorzaakt door de schotwonden. De kogel was door het lichaam heengedrongen en kwam terecht in den rugwervel en was van links naar beneden gegaan. De kogel was groot. Getuige C. van Ityswyk te Veen, gehoord als getuige A decharge, is tegenwoordig geweest by de ruzie welke ongeveer 3 we ken voor het misdryf tusschen verslagene en verdachte voorviel. Jacob Vos had een mes neergegooid en gezegdgebruik dat nu maar. Wacht je beurt af, had Giel Kamerman geantwoord. Meer viel er niet voor en ge tuige weet ook niet waar de ruzie over aan gekomen was. Getuige G. Verbeek was ook op het land by voormelde ruzie tegenwoordig. Ze waren aan 't laden. De datum van dit feit weet getuige niet meer. Kamerman had hy de woordenwisseling gezegdKom vanavond, volgens afspraak. Het Ó.M. wees er op dat naar buiten de zaak wel ingewikkeld scheen, doch ze is ju ridisch zeer eenvoudig. Dat de behandeling der zaak voor de rechtbank wat ophoudt, is alleen een gevolg van de leugens en draaie rijen welke verdachte aanwendt om aan de waarheid der feiten te ontkomen. Spr. gaat de verschillende leugens na. zulks in ver band met het getuigenverhoor. De laatste en moeste vreemde leugen vindt spr. de ver klaring van verdachte, dat hy Vo< niet heeft willen dooden, doch alleen naar de beenen heeft willen schieten. Spr. acht het onaan- nemelyk dat men op een afstand van 2 me ter iemand naar de beenen schiet en het schot dan doodelyk in de borst terecht komt. Spr. zegt dat het misdryf de rechtbank het recht geeft verdachte tot 15 jaar gevange nisstraf te veroordeelen. In verband hier mede wyst spr. op de voorbedachten rade. Spr. beaamt volkomen, dat Vos als govaar- lyk bekend stond en het volk voor hem be vreesd was. Had hy geen geld. dan wist hy wel raad door misdryf. Doch iemand waar men bang van is, moet men ontvluchten en niet gaan opzoeken om liem dood te schieten. Niets mag aanleiding zyn iemand van liet leven te berooven. Tegen verdachte zal spr. in aanmerking nemen dat hy nooit veroordeeld is geweest. Het O. M. kwalificeerde het misdryf als doodslag subs, zware mishandeling den dood tengevolge hebbende en eisclite zes jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdediger Mr. E. van Zinnicq-Berg- maiin betoogt dat juridisch nog moet bewe zen worden of hier doodslag, zware mis handeling of mishandeling den dood tenge volge hebbende, plaats had. Al ontkomt verdachte niet. aan de straf, toch dient er rekening mede gehouden te worden, dat verdachte nog nooit veroordeeld werd en de verslagene daarentegen zeer slecht bekend stond, 't Is waar dat liet een opluchting is Vos kwyt te zyn onder de be volking, maar men heeft, er toch mee te doen. dat verdachte, die overigens gunstig bekend staat, de man is die zulks veroor zaakte. Pleiter heeft de weduwe willen sparen, docli er zou toch wel een en ander over te zeggen zyn. Pleiter kwam ten slotte op grond van talryke 'verzachtende omstandigheden tot. verzoek voor zyn cliënt om de clementie der rechtbank. De president nam nog nader de weduwe in verhoor over de feiten op het moment van het misdryf. De vrouw bevestigd hare verklaringen na der en voegt er nog aan toe, dat verdachte tegen den jongen Gerrit Kamerman, die niet als getuige werd gedagvaard, heeft gezegd Ga jy maar binnen, Gerrit, wy kunnen het alleen wel af. Verdachte heveelt zich persoonlyk nog in de clementie der rechtbank aan. De president verklaarde het onderzoek in de zaak gesloten en bepaalde de uitspraak op 24 Aug. a.s. Het doorzitten bij Wielrijden en verbranden der Huid door de zon, alsmede het stukloopen van Huid en Voeten, verzacht en geneest men met PUROL. Doos 30, Tube 80 ct.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3