DE ECHO VAN IET ZUIDEN No. 03. Woensdag 11 Augustus 192G. 49e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 10 Aug. 1926 Het programma dat Zondagavond 15 Aug. a.s. des avonds 8'/2 uur door de harmonie „St. Crispijn" zal worden uitgevoerd, luidt als volgt 1. Semper Fidelis, Marche J. P. Sousa. 2. Carmen, Fantaisie sur i'Opera G. Bizet. 3. Julie, Polka voor concert (Ooor den heer Jos. Korthout) Jos Bouman. 4. Le Freischütz M. E. Grefe. Pauze 5. Aux bords du Rhin, Marche R. Herzer. 6. La Housarde, Valsche Militaire L. Ganne. 7. La Sonnambule, Fantaisie sur I'Opera Bellini. 8. Valencia, Marche José Padilla. Door den Keuringsdienst van Waren zijn gedurende het tweede kwartaal in deze gemeente 184 inspec ties verricht. Er is geen enkel proces-verbaal wegens overtreding opgemaakt behoe ven te worden. Uitslag loting Nat. Militie. Gemeente Waalwijk. 1 Th C. v. d. Geld, 2 J. A. M. v. Haaren, 3 A. Janson, 4 W. L. de Leeuw, 5 C. J. Hamers, 6 C. Fr. Kleijberg, 7 H. Kampman, 8 L. C. A. v. d. Sanden, 9 J. de Werd, 10 G. M. van Mierlo, 11 J. A. M. v. Daelen, 12 P. j. C. Hens, 13 A. M. A Hessel- berth, 14 K. janson, 15 P. Hensen, 16 H. J. de Werd, 17 A. Th. J. Trimbach, 18 J. van Heijst, 19 L. F. van Helvoirt, 20 P. G. v. Iersel. 21 A. C. M. Raaijmakers, 22 E. P. M. Verwiel, 23 L. Knuist, 24 L. C. v. d. Heijden, 25 Q F. v. d. Hoven, 2b B. H. A. van der Pennen, 27 H. J. Maas, 28 A. J. v. d. Broek, 29 J. Schapendonk, 30 F. Leijtens, 31 P. j. Leijtens, 32 A. P. v. d. Houdt, 33 Fr. van Delft, 34 A. Maas, 35M.C. v. d. Heijden, 36 A. J. Verhoofdstad, 37 J. de Goeij, 38 A. P. v. Woensel 39 C. J. Verhulst, 40 L J. A. Slaats, 41 F. J. Klerkx, 42 J. A. Boon, 43 J. F. J. M. Zijlmans, 44 J. F. de Vaan 45 J. J. Smulders, 46 A. Schoonder mark, 47 A. W. P. v. Hilst, 48 H. J. J. v. Veldhoven, 49 P. L. Van 50 C.J. J. Mahieu, 51 J. H. P. J. C. Vrinte. Roestelberg. Het bezoek aan den Roestelberg en omgeving is dit jaar enorm, niet alleen des namiddags, maar geheele dagen. Maandagmiddag krioelde het dennen bosch aan den voet van den berg van honderden en honderden kinderen, maar ook geheele huishoudens, met alle voertuigen bij zich hadden er zich voor een dagje neergeplant om te ge nieten van de heerlijke natuur, de mooie omgeving, het prettige vermaak voor de kleinere en grootere jeugd. De menschen in deze streek en ook langs den weg erheen herinneren zich niet zulk-een enorm bezoek, een reden temeer om nogmaals te overwegen of er niet iets te doen is in den geest zooals we LI. Zaterdag schreven door verharding van den weg enz. Wij hopen dat deze aangelegenheid in de a. s. vergadering van W. B. ter sprake zal komen. Wij vernemen dat zich voorden Kinder-Optocht bij gelegenheid van het a.s. Konninginnefeest, reeds een paar mooie groepen hebben opgegeven Wie volgt? Door het bestuur van de Eerste Limburgsche Intern. Bakkerij Tentoon- stelling, welke ter gelegenheid van het 30 jarig bestaan der R.K. Maastrichtsche Bakkerspatroonsvereeniging, te Maas tricht van 14—22 Augustus wordt ge houden, is de heer G. Goutiére alhier tot Jury-lid benoemd. Bij de Zaterdagmiddag in het hotel Verwiel. ten overstaan van het architecten-bureau Van Gestel Co. te 's Hage gehouden aanbesteding voor het afbreken van 3 woningen en het bouwen van twee winkeluizen met aparte bovenwoningen voor rekening van den heer A. Pulles-van Gerwen, alhier werd als volgt ingeschreven Onderhandsche aanbesteding, uit breiding 1926, der kantoren der Stoom- schoenfabriek „Tim Tur,r te Waalwijk 10 Aug. 1926: Wed. G. v. Huiten Waalwijk f2695. C P. Treffers. Capelle f2625 Wed. A.Aarts Zn..Waalwijk f2550. C. B. Timmermans, Sprang f 2485. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Bij onderhandsche aanbesteding is't bouwen van een ketelhuis voor de Firma A. en J. de Kort, Stationstraat alhier, opgedragen aan den heer Henri Maas alhier. Engelen, Sars, 52 feestvierende vereeniging daarna het woord nemende, zegt dat men thans in feestelijke stemming hijeen is om het ó-jarig bestaan van de vereeniging te herdenken. Alles memorecren wat in die 5 jaren, is voorgevallen zou hem te ver voeren, alleen wil hij er op wij zen, en met veel genoegen, doet hij dat, dat het ledental steeds vooruitgaand is en de geest die er heerscht steeds eene aangename is. Talloos vele malen is men al zegevierend uit het strijdperk getreden. Dank wil hij brengen aan de heeren F. Slaats, Siegenthaler, Hesselberlh en die vanaf Voor rekening van den heer B. 7an Berkel' di.e vanaf de oprichting van Zwol, wordt achter z'n kantoor en l™mve leden, z!Jn geweest. Hij hoopt magazijn in de mr. van Coothstraat zc no*> Ye Ja**en trouwe leden van alhier een inrichting gebouwd tot ver- j de vta"evmging zullen blijven, vaardiging van chemische preparaten.(u lvomen aan 1 kardinale punt van M ju den avond, de opening van het tour- Naar wi, uit zeer goede bron I noüi> wil hij eerst*eeIl *oor(, van dank V»"' £Ül' Jitf erfïrekh*an i aan all,,n die tot het welslagen firma Van lersel, Witlox Co binnen- van dezen feestdag hebben bijgedragen, kort naast haar vache leder ook spcciaal den hcer sVan Berkel die niets technisch leder vervaardigen. [heeft nageIaten om de herdenking-van Voor dit doel is men reeds druk het 5.jari ,iestaan z00 schitterend mo_ bezig met het opstellen van de noodige j „eIijk te doen slagen. machines. Dubbel aangenaam is het hem de Bil- De nieuwe -installatie gaat binnen jartclub Hotel Verwiel cen hartelijk veertien dagen in bedrijf. 1 welkom toe te roepen en te danken Gistermiddag werd de straat in voor de bereidwilligheid om dit tour- rep en roer gebracht door twee vech- nooi te openen. Hij hoopt dat de strijd tende jongelui, die op de fabriek ruzie op het groene laken, een mooie, span- gekregen hadden en dat buiten wensch- nende strijd zal zijn en verklaart daar ten af ie werken. Er werden eenige mede het tournooi voor geopend, fiksche klappen uitgedeeld, tot het Nadat de eerewijn was rondgediend overige personeel de heeren scheidde nam de heer J. C. Spapens, Voorzitter en ten slotte de politie tusschen beide van de Biljartclub Hotel Verwiel, het kwam. woord om in eenige zeer goed gekozen Van v. J3. alhier is in den Bui- woorden hartelijk dank te brenge jenpolder een paard verdronken. ivoor de werkelijk gulle ontvangst. Op - Zondagmorgen ten 12 uur had i eerste plaats feliciteert hij allen met opening plaats van de banen van het 5"ja"B ,?esta,an van '>u" ,verccnl- ging en durft vertrouwen dat de veree de het Kruisboogschuttersgezelschap „Ons Onderling Genoegen", gevestigd ten koffiehuize van den heer Holtzer Passier. Ongeveer half een riep de vice- voorzitter, de heer v. Huiten, de aan wezigen een hartelijk welkom toe en sprak de hoop uit dat de leden van de in deze gemeente gevestigde Kruis boogschuttersgezelschappen zich heden in de vriendschappelijken kamp zullen amuseeren en de strijd spannend zal zijn waarna hij het woord gaf aan den heer W. van Heesch, voorzitter van den Langstraatschen Bond van Hand boogschutterijen, De heer W. van Heesch zei, alhoe wel hij geen beoefenaar van de Kruis boogsport is, toch gaarne de uitrtoo- diging om hier de banen te openen, eenjging met de jubileerende onder een heeft aangenomen, wql hij de Kruis dak woont em als zoodanig aangenaam samenwoont. Immers ze zijn als kin 1 deren van een vader te beschouwen en daarom wil hij de gelegenheid aangrij pen 0111 de relaties nog nauwer te i binden. Gaarne feliciteert hij de jubileerende vereeniging en wenscht haar voor de niging in groei en bloei zal toenemen en meermalen gelauwerd uit het strijd perk zal treden. Hoewel zijne vereeni ging er zich meer toe bepaalt om thuis meer intieme partijtjes te biljarten hebben bestuur en leden gemeend dit tournooi toch te moeten openen en als bewijs van collegialiteit een bloem stuk te offreeren. Tenslotte durft hij vertrouwen dat het tournooi naar wensch zal slagen en er toe zal bijdragen om de biljart sport nog meer ingang te doen vinden De heer Van Engelen, Voorzitter van de voetbal vereeniging Quick hierna het i woord nemende, zegt ctot het wel ver wondering zal baren dat hij op dezen receptie-avond verschijnt en het woord vraagt. Hij doet zulks omdat zijne ver boogsport mede tot een der mooiste sporten rekent. Op de eerste plaats wil hij allen een gezellig samenzijn toewenschen en vervolgens wil hij de leden van het pas opgerichte gezelschap in over weging geven zich in alles steeds aan het reglement te houden Wordt dat komcnde dagen het beste succes op het onvoorwaarde ijk gedaan, dan kan men groene iaken toe. Ook hoopt hij dat er van veizekerd zijn. dat het gezel- (jeze m0oie sport meer en meer door de schap zal groeien er, - leden gaarne elkaar f 25500 f 20370 f 20272 Horremans, Tilburg C. Michael Vrijh -Capelle Van Dongen, Raamsdonk J. den Teuling, Waalwijk J. Kooien, Waalwijk C. Timmermans, Sprang W. v. Heesch, Waalwijk Fa. Wed. A. Aarts Zn. F. Pennings, St. Michiels-Gestel f 19490 G. Wortel, Tilburg, f 16570 Het werk Is nog niet gegund. Bij de Dinsdag gehouden aanbe steding. uitbreiding 1926 der stoom- schoenfabriek Tim Tur .werd inge schreven als volgt C. Michaël, Vrijh.-Capelle P. v. Dooren, Tilburg C. P. Treffers, Capelle C. B. Timmermans, Sprang J. Appels, Tilburg W. L. v. Heek, Tilburg D. Bakker, Werkendam G. Wortel F. Buizing, Tilburg f 14900 Het werk is nog niet gegund. bloeien en de op de doelen zullen bekampen. Na de regeling van den wedstrijd te hebben medegedeeld, verklaarde hij de banen voor geopend. De uitslag was als volgt: Nooit Gedacht, gevestigd bij den heer J. v. Helvoirt, voor de herrinnerings- medaille 196 p., voor den specialen prijs 96 p. De Eendracht, gevestigd bij den heer A. v. Berkel, voor de herinnerings medaille 191 p., voor den specialen prijs 91 p. Óns Onderling Genoegen, gevestigd bij den heer Holtzer-Passier, voor de herinneringsmedaille 154 p., voor den specialen prijs 95 p. Concordia, gevestigd bij den heer L. Leijtens, voor de herinneringsme daille 157 p., voor de speciale prijs 74 p. Bij het uitreiken der prijzen, waarbij het zeer gezellig toeging, voerden de heeren L. Kroot, A. de Graaff en L. Leijtens het woord. De heer Van Huiten dankte namens de feestvierende vereeniging de leden vande deelnemende gezelschappen voor de bereidwilligheid om aan dezen onderlingen wedstrijd deel te nemen en sprak den wensch uit dat steeds dezelfde goede geest onder de leden van de verschillende vereenigingen zal blijven heerschen. Zaterdagavond had in de zaal van den heer A. v. Berkel, die daar voor feestelijk was ingericht, de ope ning plaats van het Biljart-tournooi uitgeschreven door de Waalwijksche Biljartclub ter gelegenheid van haar 2fKno 15"jarig bestaan- f orunn Voor dB tourno°i waren mooie prij- f omon Zen beschikbaar gesteld n.l. een Miss- t 20380 Blanche beker en eene geschonken door den heer Van Berkel, benevens lauwer kransen, lauwertakken en medailles. Toen de heer W. v. d. Hoven, Voor zitter. van de regelings-commissie, de bijeenkomst opende, was de ruime zaal geheel gevuld met genoodigden en be langstellenden. Het was hem een aangename taak de aanwezigen een hartelijk welkom te mogen toeroepen, 't Was hem en alle leden van W. B. C. zeer aangenaam dat de zuster vereeniging Hotel Verwiel zoo bereidwillig is geweest om dit tournooi te willen komen openen. Hij hoopt dat dit tournooi er toe moge bij dragen om de biljartsport meer en meer ingang te doen vinden. De heer J. Klerks, Voorzitter van de jongelui zal worden beoefend. Als blijk van genegenheid biedt hij de jubileerende vereeniging een mooie medaille aan, den wensch uitsprekend dat de vereeniging tot in lengte van dagen moge groeien en bloeien. De heer Klerks dankte de verschil lende sprekers waarna tot den wed strijd werd overgegaan. De uitslag is als volgt: Zaterdag 7 Augustus: W. B. C. Hotel Verwiel H. Klijn 100 J. Broek 79 J. Slaats 100 C. Verwiel 78 F. Schoelitsz 100 A. Krieck 69 Fr. Slaats 90 Th. v. Mierlo 100 L. Hesselbert 74 G. v. Loon 100 J. Klerkx 66 Th. v.d. Sanden 100 530 526 Hoogste serie: Hoogste serie: J. Slaats 32. C. Verwiel 35 Zondag 8 Augustus: W. B. C. Aminerzoden le 6-tal H. Klijn 100 H. de Groot 72 J. Slaats 100 v. d. Leden 60 Fr. Schoelitsz 100 v. Duimen 86 Fr. Slaats 100 Kivit 69 L. Hesselbert 100 v. Struik 58 J. Klerkx 100 v. Beers 46 Aminerzoden 2e 6-tal. 600 391 Hoogste serie: Hoogste serie: Fr. Slaats 25. H. de Groot 15. Zondag 8 Augustus: W. B. C. H. Klijn Fr. Schoelitsz Fr. Slaats L. Hesselbert J. Klerkx J. v.d. Hoven 100 Verwer 100 v.d. Laar 100 P. v.d. Oord 100 v. Hemert 100 R. de Groot 100 v.d. Oord 10 43 41 30 38 28 600 f23940 f22165 f20601 f18790 f18200 f17121 f16980 190 Hoogste serie: Hoogste serie: H. Klijn 32. v.d. Laar 10. Zaterdag 1.1. werd de aangekon digde competitie-wedstrijd bij den heer A. M. Kemperman door de Biljart-Ver- eeniging „Ons Genoegen" en de Biljart- Vereen. van den heer L. Hoedje uit Tilburg gespeeld die eindigde in het voordeel van de Biljart-Vereen. „Ons Genoegen" met niet minder dan 275 caramboles. Wij lezen in de N. Tilb. Crt.: Van een Jagersavontuur. Jagen is een liefhebberij waaraan vele Tilburgers gaarne voldoen, 't Wordt een dag van uitspanning, naast de beoefening van de edele sport. Men jaagt op hazen, konijnen, fazan ten alnaar het jaargetijde dit vrij of oogluikend ^toestaat. in het onderhavige geval dat wij hier aan de vergetelheid gaan ont rukken, was het in het eerste bedrijf een jacht op visschen, in het 2de be drijf waren het de eenden, die aan het moordend lood ten offer vielen. Zooals het een rasechte jager be taamt, zal hij met gullen lach en op offerende kameraadschap, de excursie opmonteren en zullen ook zijne verha len omtrent de hoegrootheid der snoe ken aan het ongeloofelijke grenzen. Maar ook de rasechte jager zal tehuis eene trouwe eehtgenoote hebben, die „coute que coute", ook al zullen de resultaten van de jacht miniem zijn, tevreden moet worden gesteld. „Leven en laten leven" is de kern spreuk van den goedhartigen jager; doch alleen wanneer het den poelier betreft. Alleen een slechte schutter past dit op het wild toe. Van zelfsprekend rekent de jager het zich tot een eer en groot gemak een vriend te hebben, die in het lucratieve bezit van eene auto is. Het 1ste bedrijf speelde in de gure maandea van het jaar 1925. Plaats van handeling, Iaat ons willekeurig noemen Heusden, of nog willekeuriger Waalwijk. De jacht is overvloedig geweest. Het gezelschap rust, in de gezelige gelagkamer van het voornaamste café, uit van de vermoeienissen en neemt een hartversterkertje. Ook dat hoort bij den rasechten jager. Eenige verre vrienden, doch daarom niet minder hartelijk, hebben er de lucht van gekregen welke eer er aan de „stamkroeg" is te beurt gevallen en dra weerklinken blijde uitroepen van een gelukkig weerzien. Daarop moet geklonken worden en met stalen gezichten waarin geen spier vertrekt, doet men de meest ongelooflijke ver halen van de doorgestane gevaren op het wijde water, de hoegrootheid van de vangst en de kolosale afmetingen en het gewicht der snoeken. Zonder te blozen doen de vrienden alsof alles geloofd wordt en aan de waarheidsliefde wordt in geenendeele getwijfeld. De veeren der auto's zakten bijna door van de vracht. In 't vuur van het gesprek merkt men niet, dat vriend na vriend ver dwijnen, even terug komen en weer verdwijnen. 't Wordt tijd om huistoe te gaan Van den eenigen nog overgebleven vriend wordt afscheid genomen, hart roerend, de vriendschap wordt nogmaals bezegeld. Welgemoed zoekt men de welgevulde auto's opmaar wat schrik. eenige der mooiste snoeken weg. spoorloos verdwenenDat heeft die en die gelapt. Er klinken eenige namen der dikste vrienden. Dan ook maar niet zoo opgeschept 't Mea.culpa vermengt zich met het snorren der motoren. De oogst was rijk, in het veen let men niet op een paar turven. Het goede hart van den rasechten jager heeft ook hier de over hand. 2de Bedrijf. Eendenjacht 1926. Het zelfde gezelschap van het vorige jaar komt in dezelfde stamkroeg aan en zal dezelfde vrienden ontmoeten, Men herinnert zich nog steeds het avontuur van verleden jaar; weet zich in de gevaarlijke zone en heeft daarom maatregelen getroffen. Een chaffeur, een kerel als een boom, zal den buit bewaken en eiken aanval afweren. Het gezelschap vindt dra de gezwo- ren vrienden en lang niet haatdragend, maar geheel vergevensgezind hoort menamicale uitroepen van vriendschap pelijke benamingen. Het geval van verleden jaar komt ter tafel, de zon daar is spoedig aangewezendeze biecht oprecht zijn misdaad op. De glazen klinken ter bezegeling der oude en nog steeds onwankelbare vriend schap. „Maar*, aldus roept een der Til- burgsche jagers, „ditmaal zal 't zoo niet gaan, de buit wordt tegen al uw vriendschappelijke aanvallen verde digd. De bewaking is ditmaal in de puntjes." Hartelijk wordt er gelachen, tot tranen toe; doch door die tranen heen, glisteren twee oogen met onheilspel- lenden gloed. De lach van den dapperen spreker besterft hem op de lippen. Triompheerend klinkt een vrienden- stem: „Heeft u ook deze twee „tamme" eenden daar boven uit de lucht ge schoten?" en meteen ploffen er twee tamme eenden, amper bestorven op de tafel voor den uitdagenden spreker, die de vangst zoo veilig meende. „Dès krasl En toch is ie goed De vriendenstreek wordt al weer gauw vergeven, ofschoon het gezel schap niet kan begrijpen, hoe het mogelijk is. Genoegelijk wordt de avond verder doorgebracht. „Maar chauffeur, hoe kun je toch, na onze bevelen, om toch goed op te passen, zoo iets laten passeeren ,ja mijnheer, maar toen u goed en wel binnen waart, komt de kelner, met een uitgestreken gezicht, zoo overtui gend eerlijk, met de complimenten van mijnheer die en die, om die twee amme eenden even mede te geven ging om een weddenschap." Hoe de „vrienden" achter het be zoek aan den poelier en de tebehou- en vrede tehuis gekomen waren, is voor de rasechte jagers tot heden nog een raadsel. Hoofdzaak is, dat de grap een grap bleef en zelfs door den overmoedige werd gewaardeerd. Een volgende maal wordt de auto gepantserd. De vindingrijkheid der vrienden grenst evenals de jachtver halen aan het ongeloofelijke. DRUNEN. Zondag gaf de harmonie „De Volharding" een groot tuin-concert bij den heer van Kessel. De verschillende nummers werden onder de bekwame leiding van directeur van Huiten keurig uitgevoerdjammer daarom dat de belangstelling niet grooter was. Misschien is dit te wijten aan het feit, dat aan dit concert niet de noodige bekendheid is gegeven. In elk geval hopen wij, dat bij een volgende gelegenheid minstens alle honoraire-leden van hun sympathie en belangstelling zullen blijk geven, iets waarop onze harmonie ten volle recht heeft. Naar wij vernemen is onze zwem- club voornemens een uitstapje te maken naar Ostende (België.) Zag men voor enkele jaren terug, bij een wandeling door bosch en duin, slechts zelden anderen, die eveneens kwamen genieten van het schoone der natuur, thans trekken drommen men schen op naar die heerlijke streek. 't Is alsof men zich voorheen het bezit van zulk een prachtvolle omgeving niet bewust was, alsof men eerst nu tot het besef komt, dat men daar gratis kan genieten van het vele, zoo kwistig door moeder natuur aangeboden. Wat een heerlijk oord voor kinderen om ,zich te vermaken, ver buiten de slechte gelegenheden, bevrijd voor alle verkeersgevaar. Nog meerderen moeten optrekken naar onze bekende duinen, de kinderen echter niet dan onder vertrouwd geleide. Daartoe uitgenoodigd door Waal- wijks Belang zal onze harmonie „De Volharding1' een concert geven op de kiosk te Waalwijk. Dit concert zal plaats vinden op 22 Augs. van 8-10 uur. In de gisterenavond gehouden raadsvergadering is besloten voorden bouw van een bijzondere school en de uitbreiding van het G. E. B. een geld- leening aan te gaan groot f40000. Uitvoerig verslag volgend nummer. NIEUWKUIK. Zondag j.l. na de hoog mis had in het bondsgebouw dealge- meene jaarvergadering plaats van het R.K Ziekenfonds alhier. Nadat door den Voorzitter den heer C. van Spijk de vergadering met den Chr. groet was geopend, werd door den secretaris den heer Hub. van En gelen verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar 1925. Daaruit bleek dat de inkomsten van het Ziekenfonds hebben bedragen f 474.64 en de uitgaven f333 54, zoo dat het boekjaar sluit met een batig saldo van f 141.10. Op 1 januari 1926 was in kas f 1505.03. Het verslag werd door de vergade ring zonder op of aanmerkingen goed gekeurd. Punt 3 der agenda was bespreking premiebetaling. De Secretaris deelt mede, dat volgens het destijds genomen besluit de leden, zooals bekend vanaf November j 1. vrij van premiebetaling geweest zijn. Spr. stelt namens het bestuur voor deze premie wederom te doen betalen daar de zomermaanden tot betaling hiervan zich beter leenen als de winter maanden. Besloten werd de premie, met ingang van 15 Aug. a.s. wederom te gaan- betalen. Verder besloot men, dat nieuwe leden zich ten alle tijden bij de vereeniging kunnen opgeven uitgenomen, wanneer zij een zekeren leeftijd bereikt hebben. Hiervoor werd een grens vastgesteld en zullen voortaan na 1 Januari 1927 geen leden meer worden toegelaten boven de 50 jaar, terwijl tot 1 Januari a.s. ze nog in de gelegenheid worden gesteld zich tot den leeftijd van 55 jaar op te geven. Bij gehouden stemming werden wederom 2 nieuwe leden tot de ver eeniging aangenomen. Wegens perio dieke aftreding der bestuursleden de heeren C. van Spijk, voorzitter, F. Heijmans en W. Schellen had een stemming plaats en werden de aftre dende wederom als zoodanig herkozen. Hierna werd de vergadering met den Chr. groet gesloten. Met de campagne der boonen wordt deze week alhier een begin gemaakt. Naar we vernemen is de stand van dit gewas hier dit jaar bijzonder goed. Ook zijn er naar verhouding met andere jaren ook meer gezet. Hoe het echter met de prijzen zal gaan, is nog niet te zeggen*. Daar dit *ewas hier voor Nieuwkulk een der voornaamste factor is voorwat betreft de opbrengst, hopen we dat de prijs schikkelijk zal zijn, Op Zondag 15 Aug. a.s. zal in het patronaatsgebouw alhier door den heer Hendriks uit 's Bosch een spreek beurt worden gehouden voor' alle werklieden en arbeiders uit Nieuwkuik, HERPT. Burgerlijke Stand over de maand Juli. Geboren: Adriaan A. zoon van P. Smetsers en Catharina van Dal. Dirk Rokus, zoon van Aart van

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5