Voor Huis en Hof. Bij Muggebeten Marktberichten. 442e Staatsloterij. Zonnebrand Kloosterbalsem worden gade geslagen en vele Bos sche supporters vergezellen het Xl-tal. Quick spelers een ieder verlangt van U om Zondag zoo goed en hard mogelijk te werken om de eer van Waalwijk tegen Wilhelmina hoog te houden. Aan U voetbal supporters de taak om onze Blauw—Witten aan te moedi gen, en heel Waalwijk en omgeving moet dezen wedstrijd komen zien. Voor DUIVENSPORT. MADE. Zondag j.I. hielden de gecombineerde poxtduivenvereenigingen van Made een wedvlucht vanuit St. Chislair. De Ie j duif bereikte haar hok om 10 uur 52 1 min., de laatste om 11 uur 20 min. 52 sec. Verder als volgt: P. Goeverneur 1, M. Broekei- 2, 27, 31, 39, 51, S. Hogers 3, 4. J. Hoevenaars 5, 22, 42. B. J. Broe ders 6, 10, 36, 37, 38, 53. C. Rullens 7, en tegenstanders der voetbalsporl c verwachten we op het Quicklerrein'"At' KorPut •p nntmAaUn» 30. H. Weiten Pz. 10, M. V. Oorschot li, 15. j; de Heide 12, 13, 14, 23, 32, 41 G. van Gils 17, 21, 46, 50. D. J. Kop 18, 10, 25, 33, 34, 40. J. Weiten 24. M. v, 't Geloof 20, 35, 43, 45. Jac. Vos 44. J. de -Jong 48. A. Segere 40. J. Avon tuur oZ Zondag hield de postduivenveree- niging „De Snel vliegers" een wedvlucht vanuit Vlijmen. De eerste duif bereikte haar hok om 7-47-23, de laatste om 10-53-48. Verder als volgt: F. v. Mook 1, 4, 7. -J. v. d. Heijkant 2, P. v. d. Ma de 3, 10, W. Rullens 5, P. v Bracht 0, 8, 11, A. Pieterse 7. Zondag hield de postduiveuver- eeniging „Gevleugelde Vrienden" een prijsvlucht vanuit St. Chrislain. De eerste duif bereikte haar hok om 11-10- 48, de laatste om 2-15-30. Verder als volgt: P. v. d. Korput 1, H. Weiter Pz 2, M. van Oorschot 3, 4, van Gils 5, J. de Jong 6, J. Weiter 7, de Reijer 8, Welter-Rut 0. want een dergelijke ontmoeting kom: nooit meer. Gemakshalve laten we hier d( Wilhelmina opstelling volgen: de Graaff, F. de Laat, A. Poirrié, J. v. Eerd, A v. Eerd. P. v. Eerd, Spierings, Hassink, v. Diessen, van Gemert, Nederveen, De wedstrijd vangt precies half drie aan en staat onder leiding van den bekwamen scheidsrechter P. v. Eggelen. W. S. C. Morgen zal op het nieuw aangeleg de terrein van W.S.C. de eerste wed strijd plaats vinden in eene ontmoe ting tusschen de thuisclub en het Dordsche „Fluks", welke vereeniging zal trachten revanche te nemen op hare nederlaag van enkele weken te rug. De Dordsche ploeg is in de laatste tijden enorm naar voren geko men vooral haar vlug en goed slui tend spel wordt ten zeerste geprezen en werden door de bezoekers dan ook in de laatste maanden vele suc cessen behaald. Wij vermelden o.a. het winnen van den Schotland—Beker in Breda, waar bij o.a. N.A.C. 2 en D.F.C. 2 ovefi- gensgeen zwakke elftallen, royaal door „Fluks" geklopt werden. Wij zijn dan ook benjeuwd of W.S.C. zich morgen wederom handhaven zal en ingeval met hetzelfde animo gespeeld wordt als jl. Zondag in Gorinchem tegen Unilas, dan is het allerminst zeker, dat de Dordsche menschen met eene overwinning huiswaarts keeren. Wij vertrouwen er op, dat de zwarthemden den eersten wedstrijd succesvol zullen inzetten en de aanhangers niet teleur stellen. Daar de gasten eerst met de trein van 2.11 In Waalwijk aankomen, is de aanvang van bovenstaande ont moeting op drie uur gesteld. smetten, puistjes, oude en nieuwe wonden genezen spoedigmet AKKER's In den Bloementuin. Voorafgaande aan bovenstaanden wedstrijd zal ook het Ilde Elftal om half één een wedstrijd spelen, hetzij tegen R W.B. II of eene combinatie van Baardwijk I en II. LONGA naar Waalwijk. Op 22 dezer zal dan officieel het W.S.C.-terrein in gebruik genomen worden en niet minder dan het Til- burgsche LONGA heeft zichonmidde- lijk disponibel gesteld om op boven- genoemden datum den openingswed strijd hier tegen W.S.C. tekomenspelen. Wij komen volgende week op dezen belangrijken wedstrijd, etc. nog even nader terug. R. W. B. We willen nogmaals de aandacht vestigen op de toumooi-wedstrijden, R.W.B- tegen O.F.O. Dordrecht. R W.B. zal trachten het seizoen nu eens met een overwinning te beginnen. We weten niét over welke capaciteiten O.F.O. beschikt; dit wisten we ook niet van Fluks. Indien O.F.O. zelfs nog iets minder sterk mocht zijn, dan nog zal R.W.B. een zware wedstrijd te spelen krijgen. We vertrouwen dat vele R.W.B.supporters de wedstrijden zullen bezoeken, om ook het streven van R.W:B. te waardeeren, wat den nationaal gestreepten zeker toekomt. Aanvang 3 uur, terrein R W.B. HEUSDEN. Zondagmiddag om 2 uur zullen hier spelen H.E.C. II uit Waalwijk en Juliana I en om 3 uur H.E.C. III en Juliana II, terwijl Juliana I Zaterdag middag hoopt deel te nemen aan den seriewedstrijd te Kaatsheuvel. GEERTRUIDENBERG. Geertruidenberg, welke Zondag 11. voor de „Unicum" seriewedstrijden was vrijgeloot, zal Zondag a.s. uitko men legen „Internos", Tilburg. Wij wenschen Geertruidenberg een beter succes dan Good-Luck Zondag 11. WIELRIJDEN. Wielerwegwedstrijd Breda-Mechelen en terug 140 KM) georganiseerd door 't Nederlandsch Sportblad HOns Zuiden". De deelname aan bovengenoemden wedstrijd, die Zondag 15 dezer ver reden wordt en aanvangt Zondagmor gen ten 10 uur te Breda aan de Ha- vermarkt, heeft zich uitgebreid tot 87 amateurs en nieuwelingen, waaronder de beste wegrenners uit België en Nederland. Deze eerste wedstrijd is een groot succes voor het meer en meer in het Zuiden terrein winnende Ned. Sportblad „Ons Zuiden". De Dahlia's worden dikwijls bezocht door oorwormen, die de bloemen en knoppen beschadigen. Het eenig mid del om daarvan verlost te worden is vangen. Doch de beestjes zijn licht schuw, zoodat men ze overdag moei lijk kan vinden. Om ze nu toch te verschalken en machtig te worden, kunnen we met goed gevolg gebruik maken van kleine potjes, gevuld met hooi en stroo en die we omgekeerd op de stokken hangen, waaraan de planten gebonden zijn. De oorwormen maken dankbaar gebruik van de aan geboden schuilplaats en 's morgens, bij het nazien der potjes, zullen we er ver scheidene kunnen vangen en dooden. Verschillende soorten van vaste planten, die in den voorzomer gezaaid zijn en later verspeend worden, kun nen nu op bedden worden uitgeplant of op die plaatsen waar men ze het volgende jaar in bloei wenscht te zien. De plantjes kunnen zich dan vóór het najaar nog krachtig ontwikkelen en worden sterk genoeg om de wissel valligheid van den winter te weerstaan. 't Is nu ook tijd te denken aan het oogsten van z.g. stroobloemen of inmortellen, waaronder men verstaat verschillende planten, wier bloemen de eigenaardigheid bezitten, ook in gedroogden toestand langen tijd goed te blijven en hare frissche kleur te behouden. We plukken de bloemen in de volle zon, als ze goed droog en geheel open zijn. De onderste bladen worden van de stelen afgestroopt en in bundeltjes gebonden hangen we ze op een luchtige en droge plaats tot ze geheel droog zijn. Hetzelfde kunnen we doen met ver schillen siergrassoorten, die zich in 't algemeen bijzonder goed leenen voor zulk een behandeling. De bloem-aren of pluimen worden afgesneden eenige vóór zij hare volkomen rijpheid heb ben bereikt en op een donkere, maar droge en luchtige plaats opgehangen om te drogen. Met deze stroobloemen en siergras- sen kunnen mooie Mackart-bouqetten gemaakt worden, d.w.z. bouqetten van gedroogd materiaal, die eene groote duurzaamheid bezitten. In de bloemen winkels ziet men zulke bouquetten menigmaal uitgestald en zijn ze steeds verkrijgbaar. Door toevoeging van ge prepareerde bladen en vruchtentakken worden zulke bouquetten soms zeer kostbaar en verkrijgen eene hooge mate van sierlijkheid en kunstwaarde, zoo dat ze zelfs in de fijnste salons niet misplaatst zijn. En al zal ieder aan het levende materiaal de voorkeur geven boven het doode, toch zijn zulke bou quetten, zoolang zij in de natuurlijke kleuren gehouden worden uit een schoonheidsoogpunt volstrekt niet ver werpelijk. Anders staat de zaak, wanneer dit materiaal in allerlei schrille tinten wordt geverfd, waardoor een bont en onnatuurlijk kleurenmengsel wordt verkregen, dat ieder, met eenig gevoel voor natuurschoon en kleurenharmonie bedeeld, pijnlijk treft. In den Moestuin. Nu er eens weer wat zonneschijn in onzen tuin kwam, wordt het tijd zoo spoedig mogelijk het onkruid te doen verdwijnen. Schoffel, hak en hark moeten de eerste dagen de hoofdrol spelen en niet alleen ter wille van de netheid, maar tevens voor de ontwikkeling van onze gewassen dienen wij de reinheid te betrachten. 't Onkruid neemt voedsel weg, doch belemmert tevens de planten in hare ontwikkeling. De grond wordt door deze groote schoonmaak tevens los gemaakt, waardoor het indringen van lucht in de hand wordt gewerkt. Tevens gaan we voort met op vrij gekomen plaatsen nog wat andijvie en boerenkool te planten om op die wijze onze wintervoorraad te ver- grooten. De groote tuinboonenoogst is voorbij. Die, welke te dik geworden zijn, laten wij zitten, omdat ze on smakelijk zijn, waarna we de plant uittrekken en te drogen hangen. De dikke boonen kunnen ons zaad geven voor 't volgend jaar, mits we alleen de goed gegroeide peulen daarvoor louden. Op vrijgekomen bedden kunnen wij angzamerhand met de teelt van andere gewassen beginnen. Eerst flink om spitten is de mest in voorraad, dan nog maar een laagje er over, waarna het zaad weer aan den grond kan worden toevertrouwd. Zoo kunnen w£ nude winterpostelein uitzaaien. Men zal van dit zaaisel reeds in October kunnen profiteeren. Men snijdt de groenten opnieuw af en opnieuw zal het blad gaan doorgroeien, zoodat men in Februari-Maart een tweede oogst kan vefkrijgen. Gelijkende op de zuring, kan patiente op dezelfde wijze gekweekt worden. Ook nu nog kunnen we deze groenten uitzaaien op rijen, die 20 cM. uit elkaar liggen. Zijn de plantjes opgekomen, dan dunt men ze tot op 10 cM. onder- lingen afstand uit en de jonge bladeren kunnen nog voor den winter gebruikt worden, 't Is een aangename groenten en verdient werkelijk aanbeveling. Daarbij is zij winterhard, zoodat in 't voorjaar uit de stengelvoeten opnieuw jonge bladeren te voorschijn komen. Blijft 't weer gunstig, dan kunnen we eind Oct. of begin Nov. de resul taten van deze laatste zaaiïng gebruiken. Mocht de vorst vroeg invallen, dan kunnen wij door eenvoudig dekken met rietmatten de kropsla nog langen tijd goedhouden. Ingezonden Mededeelingen. en Beten van Andere Insecten geeft het inwrijven met PUROL dadelijk verlichting Door den oorlog en de toen heer- schende voederschaarschte moesten de groote honden worden opgeruimd en schaffen velen zich een kleiner ras aan, behoorende tot de z. g. dames hondjes of schoothondjes. In de rassen werd, veel gefokt en schitterende dieren bracht men op de benches De Pekingeses, de Paleischhondjes, met een waas van Chineesche roman tiek omgeven, kwamen vooral in de mode. We vertellen over dit ras nog wel eens iets meer. De kynelogie staat heden zeer zeker nog onder invloed van de oorlogsver houdingen, in zooverre, dat het publiek nog steeds een voorkeur voor de kleine rassen heeft, al zijn naast deze eenige rassen van middelmatige grootte, in het bijzonder de Herdershonden, naar voren gekomen. Daarover een anderen keer. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 14 Aug. Witte Bioscoop, „Misbruikte Onschuld", 8 uur. Zondag 15 Aug. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 15 Aug. Witte Bioscoop, „Misbruikte Onschuld", 6 en 87, uur. Zondag van 872-1072. Concert op de kiosk op de Markt door de har monie „St. Cri pijn". Maandag Pianocursus Waalwijksche Muziekschool. Woensdag Vioolcursus Waalwijksche Muziekschool. Waalwijk, 13 Aug. '26. Eieren 7—8 ct. Varkens f 14f 19. Onze Hondenrassen. Alvorens enkel rassen in bijzonder heden te behandelen, willen we wijzen op de wijziging, die in de laatste jaren gekomen is in de voorkeur voor groote honden. Vóór den oorlog waren het voora de groote en zwaar-gebouwde rassen, die „in de mode" waren. Het houden van een rashond was nog slechts een liefhebberij van „rijke lui" en die kon den zich ook de weelde veroorloven om een groot dier te onderhouden. Barsois (Russische Windhonden). New oundlanders met hunne mooie, lange, zwarte, golvende beharing maareenigs- zins loomen gang, Doggen, Mastiffs en vooral St. Bernards werden veel gehouden. Vooral de laatste waren )opulair. De St. Bernard ontleent zijn naam aan den berg, waarop het klooster der Barnardiner monniken gebouwd is zijn top is het hoogste bewoonde punt van geheel Europa. De kloosterbevol king bestaat uit een twaalftal priesters en eenige kloosterbroeders, die tijdens de vaak vóórkomende sneeuwstormen er met hunne honden op uitgaan om verdwaalde of verongelukte reizigers op te sporen, aan wie zij, zoolang het noodig is, onderdak verleenen en hun de middelen verschaffen om hunne reis voort te zetten. Dank zij den buitengewoon sterk ontwikkelden reuk zin dier honden, dank eveneens aan ïun bewonderenswaardige ontwikke ling, weten zij de verongelukten onder de sneeuw te ontdekken, graven tot dat zij hen bereikt hebben en verwit tigen door hun aanhoudend blaffen de in de nabijheid zich bevindende paters, dat zij iemand gevonden hebben. Een der eerste van die viervoetige menschenredders staat, zeer slecht genaturaliseerd, in het museum te BernBarry heette hij, en naar ver luidt zou hij aan niet minder dan ruim veertig menschen het leven ge red hebben. Onder de beroemdste vertegenwoor digers van het ras verdient de eens zoo gevierde Champ. Plinlimon de eerste plaats. Een Amerikaan nam hem voor twaalf duizend gulden mee naar zijn geboorteland. Toen de eigenaar stierf, ging Plinlimon voor hetzelfde bedrag weer naar En geland terug. Een dekking van dezen merkwaardigen reu betaalde men grif met vijfhonderd gulden. Hij woog ruim 200 pond en was de grootste, tevens de mooiste St. Bernard van zijn tijd. 's Hertogenbosch, 11 Aug. 1926. Op de markt van heden waren aangevoerd 1794 stuks. 82 stuks kalveren. 702 stuks hoornvee. 945 biggen. 56 zeugen. 9 schapen—lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 240—f 365 p. st. Kalfvaarzen van f 220—f 310 p. st. Magere ossen en koeien van f 120—f 215 Vette ossen en koeien van f 0.48 p p le kw Vette ossen en koeien van f0.41 pp2ekw Pinken ran f 80—f 130 per stuk. Zeugen van f 90—f 140 per stuk. Biggen van f 2.50—f2.75 per week. Schapen van f 16—f 23 per stuk. Zuiglammeren van f 14—f 17 p.stuk. Handel rundvee traag. Varkens willig. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 9 Aug. en 12 Aug. 1926. KipeierenHoogste prijs f 8 70 Middel prijs f 7.25—f 7.50 Laagste prijs f 5.50 Totaal aanvoer 170.000 stuks. Handel vlug. Tweede Klasse. Derde Lijst. Trekking van 11 Augnstus. f 1500 No. 5634. f 1000 No. 3547, 4795, 13870, 15705. f 400 No. 5627. f 100 No. 5451.8733.12448,13037 20282, GEMENGD NIEUWS. Donderdagnacht ontstond een fel le uitslaande brand in de woning van A. v. Zandvoort, op den Noord teOss, een buitenwijk dezer gemeente. Het huis, dat met stroo gedekt was, stond in een oogwenk in volle vlam. De moeder schijnt in haar slaap door het vuur verrast te zijn. Zij heeft nog pogingen aangewend, zich met ïaar kinderen in veiligheid te brengen. Door het neervallend brandend strooien dak heeft zij echter den uitgang van tiet huis niet meer kunnen bereiken. Haar verkoold geraamte met in iedere arm het verbrandde lichaampje van een kind, werd door den brandweer man Wagemaker, die zich in het huis gewaagd had, gevonden. Later werd ook het totaal verkoolde ijkje van het derde kind gevonden. De moeder was 23 jaar oud, de kinderen waren een meisje van 3 jaar en twee jongetjes van 2 jaar en 4 weken. Een 54-jarige venter, zekere Haven, wien onderdak was verleend, is van den zolder op den weg gesprongen. Zware brandwonden aan armen en achterhoofd had hij bekomen. De doktoren Stoltz en Verbeek, die op de plaats des onheils verschenen waren, legden het eerste verband en eten het stoffelijk overschot der lijken naar het R.K. Ziekenhuis „St Anna" overbrengen. De vader van het zoo noodlottig getroffen gezin was in den nachtdienst bij Hartog's Exportslagerijen, en werd per auto van zijn werk gehaald. Toen hij aan zijn woning arriveerde, was de ramp reeds geschied. De brandweer stond machteloos om iets te redden, Burgemeester v. d. Elzen was op het terrein van den brand aanwezig. 1 Op klachte is in verzekerde bewaring gesteld de 60-jarige kassier C. D. W., wonende te Heinenoord, die in dienst bij notaris J. A. M. aan de Leuvehaven te Rotterdam, zich schul dig zou gemaakt hebben aan verduis tering van circa 60.000 gulden. De verdachte was al 14 jaar bij den notaris werkzaam en genoot het volle vertrouwen. Het tekort is langen tijd onbemerkt gebleven door knoeierijen in de boeken, waarin W. o. a. gefingeerde uiigaven noteerde. Omtrent den aangehouden kassier W., die ten nadeele van den notaris M. aan de Leuvehaven circa f60.000 zou verduisterd hebben, kunnen wij thans het volgende melden W. heeft bekend zich al reeds gedu rende vier jaar schuldig te hebben gemaakt aan verduistering van gelden, volgens zijn opgave tot een bedrag van circa 20 000 gulden. Hij zegt hiertoe gekomen te zijn, omdat eigen kapitaal door hem bij speculaties verloren was geraakt en hij toen getracht heeft, dit geld met gelden van zijn patroon weer terug te winnen. Verscheidene grootere en kleinere bedragen heeft hij niet geboekt W. beweert, dat dit niet ge schiedde om wederrechtelijk geld in handen te krijgen, daar hij die bedra gen steeds aan den boekhouder ter hand stelde en zelf voorloopig de cijfers noteerde. De boekhouder be strijdt echter ten stelligste ooit gelden op deze wijze te hebben ontvangen. Tijdens de afwezigheid van den nota ris in den Iaatsten tijd moet de kassier gelden van afgeloste hypotheken heb ben achtergehouden tot een bedrag van ongeveer 40 mille. Hiervan noteerde hij niets in het kasboek. Men heeft hem, toen deze fraude aan het licht kwam, in de gelegenheid gesteld het tekort te dekken, doch daartoe was W. niet in staat. Daarom werd toen de notaris gisteren weer op het kantoor kwam, de politie gewaar schuwd en volgde de arrestatie terstond. De kassier was in zijn kringen een vrij gezien man. Gistermiddag omstreeks half twee is op de Lek nabij de gemeente Groot Ammers een ernstig ongeluk gebeurd. Drie jongens uit Groot—Ammers waren in een roeiboot op de rivier, met het plan, naar Nieuw Lekkerland te roeien. Toen ze een sleep aan zagen komen, bestaande uit een sleepboot van de Roode Ster met twee schepen die ge sleept werden, wilden de jongens aan haken. Ze wierpen een lijn uit en wilden achter het eerste schip aanhaken. Dat mislukte en de roeiboot kwam daar door onder het tweede schip terecht. De drie jongens geraakten te water. Een van hen ging onder het schip door en kon aan den anderen kant boven gehaald worden. Een andere, werd gered door schippers, die op het noodsein van de sleepboot onmiddelijk de reddingsbooten hadden afgezet. Dezen knaap werd een roeispaan toe gestoken. Dc derde jongen is echter verdronken. Dit was de 16—jarige Teunis Pek, een knechtje van den smid Van Zessen. De beide andere jongens waren zoons van Van Zessen. De sleepbootkapitein gaf zoodra hij het ongeval bemerkte het noodsein op de fluit, waardoor de aandacht van de schippers werd getrokken. De sleep boot veranderde direct van koers om vlugger te kunnen stoppen. Ondanks deze maatregelen heeft het ongeluk een menschenleven geëischt. De te Bergambacht gestationneerde rijkspolitie heeft aan boord van de sleepboot een onderzoek ingesteld. Vanmorgen omstreeks 1072 uur is j. M. J. uit Rotterdam, terwijl hij bezig was op de opslagplaats van hout van de firma de jong te Schiedam, getroffen door een haak. Met een hevig bloedende hoofwond is hij in bewus- teloozen toestand naar het gemeentelijk ziekenhuis te Schiedam vervoerd. De 70 jarige G. uit Vlodorp, die gisteren bij Melick door een tram is aangereden, is aan de gevolgen over leden. Gisteravond is onder Hatert de 32—jarige J. van den Broeke, poetser bij de Nederlandsche Spoorwegen, bij het nemen van een bad in het Maas- Waalkanaal in ondiep water, in het diepe terecht gekomen en verdronken. De man was gehuwd. Gister is onder Sambeek in het kanaal van de Maaskanalisatie de 26- jarige arbeider M. P. bij het verrich ten van v/erkzaamheden verdronken. Reuter seint uit Halifax (Nieuw- Schotland) De visschersschoener „Silvia Mos- her" is in den nacht van 7 Augustus tijdens een orkaan op het Sable Island wrak geslagen. Het vaartuig werd totaal vernield teruggevonden. De bemanning van 28 koppen wordt vermist. Men vreest, dat allen zijn omgekomen.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10