Fa. Wed. Joh. Verhuist Zonen, Machine?!?». 35339 prijfwerk. Stofzuig- nrichtingen. Centraleverwarningen Del aangewezen adres Hnwelijkskaarlen en Brieven, MEUBELMAGAZIJNEN ,t „W o o n h u i s", van Handen en Gelaat verkrijgt men door ei. Q. J. van Dungen s H E RTOQENBO SCH. DE LAAGSTE PRIJZEN. Attentie Meubelmagazijnen ,,'T WOOMHUiJ" 'sHE RTOQENBO SCH. Per S.S. „THOR" naar en van DORDRECHT-ROTTERDAM- W AALWIJK. 1 deze Hoogmis, aanbieding der feest geschenken der parochianen aan den jubilaris. 's Namiddags van een tot drie uur in het pratronaatsgebouw feestelijke receptie en van drie tot vijf uur huldi ging der schoolkinderen in de school der Eerw. Zusters. D.v.N. Pastoors/eest. Ter gelegenheid van de feestelijke herdenking van het 25 jarig Pastoor schap van den HoogEerw. heer Mgr. Völker, pastoor dezer parochie zal een feestnummer van „het Kerkklokje" ver schijnen op Zaterdag 28 Augustus a.s. Zoowel aan de in- als uitwendige verzorging zal alle zorg worden besteed, terwijl het eene algemeene verspreiding zal genieten. Zij die in dit feestnummer eene ad vertentie wenschen te plaatsen kunnen zich wenden tot de firma A. v. d. Wee- Cools te Kaatsheuvel of tot den Uitgever. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 17 Aug. 1926. De uitslag der loting voor de nationale militie op j l. Zaterdag is als volgt: 1 M. Janson, 2 A. van de Leur, 3 H. Goutiere. 4 J. de Bruijn, 5 A. de Graag, 6 B. Bax, 7 K. Deurloo, 8 W. Verhoeven, 9 A. Poddewijn, 10 A. Baaijens, 11 B. Baaijens. Het zomerconcert, Zaterdagavond van 8 tot 10 uur door de harmonie op de Vischmarkt gegeven, werd door de talrijke hoorders met graagte aan hoord. Het 9 nummers omvattend pro gramma werd uitstekend ten gehoore gebracht, waarbij komt, dat het weer zich bij uitstek leende voor een open bare uitvoering. Als naar gewoonte zullen de R.K Fanfare en de Harmonie hare mede werking verleenen op den Koninginne dag en ,'s avonds een concert aanbie den op de tent, hierna nemen zij dee aan den fakkel optocht. Bij de toemaatverpachtingen werd naar gelang van kwaliteit van f 20 tot f 30 besteed, wat hoog is daar het gras niet overvloedig .is. Op plechtige wijze werd te Ke- velaer aan den heer J. van Laarhoven, die de 50e keer de processie mee maakte de gouden medaille uitgereikt. BUITENLAND. De Frankfurter Zeitung verneemt uit Rio de Janeiro dat de Mexicaansche gezant te Brazilië dit land zal verlaten als gevolg van 'n onbevredigend ant woord der Braziliaansche regeering op een klacht zijnerzijds over een kranten artikel waarin de Mexicaansche kerk vervolging werd besproken. De Mexicaansche politie deelt mee, dat een 50-tal personen zijn gearresteerd die hadden deelgenomen aan een mi litaire samenzwering welke tot een opstand in verschillende federale Staten had moeten leiden. De Londensche conferentie der Britsche mijnwerkersgedelegeerden heeft het dagelijksch bestuur der Engel- sche mijnwerkersorganisatie gemach- tigd, te pogen, de onderhandelingen met de patroons en de Britsche re geering te heropenen. BINNENLAND. Het Nederlandsch—Belgisch verdrag. Weer een K. v. K. er tegen. De Kamer van Koophandel voor Dordrecht en omstreken heeft een adres aan de Tweede Kamer gezonden tegen het Nederl.-Belgisch Verdrag. Adressant is van oordeel, dat zonder eenigen twijfel een afdoende regeling van de wederzijdsche belangen van België en Nederland noodzakelijk is, doch acht het tractaat, ondanks de door het aanvullend protocol daarin gebrachte wijzigingen, "onaannemelijk en is van meening, dat opnieuw overleg tusschen de beide regeeringen moet worden gepleegd. De houding der S.D.A.P. In „Het Volk" zegt de heer J. Oudegeest, dat naar hem gebleken is „slechts zeer weinig partijgenooten voor het vejdrag zijn." Dan zou dus de houding van „Het Volk" en de „Voorwaarts" niet kloppen met die van de partij. In deze omstandigheden bepleit hij voorlichting van de Kamerfracties door het Partijbestuur. „Naar mijne meening mag het Partijbestuur deze stemming niet doen plaats hebben, zonder te trachten aan de Kamerfracties eenige leiding te geven. En indien het Partijbestuur zelf verdeeld mocht zijn, dan zijn er nog andere instanties die een uit spraak kunnen doen. Zulk een ver schil van opvatting over zulk een belangrijke aangelegenheid kan een goed georganiseerde partij niet ver dragen." De redactie van „Het Volk* teekent daarbij aan, dat het partijbestuur en de Kamerfractie zich nog niet hebben uitgesproken over de zaak en dat ook niet zullen doen, voordat de schrifte lijke gedachtenwisseling beëindigd is I Daar bij de directie der Spoor wegen opnieuw klachten zijn ingeko men over de groote onbescheidenhek van vele marktkooplieden, venters e.d betreffende het medenemen van groote partijen goederen, waardoor andere reizigers hinder ondervinden, is het personeel, naar de Tel. bericht, er opnieuw op gewezen, dat zulks niet meer mag voorkomen en dat aan de te dezen opzichte bestaande bepalin gen streng de hand moet worden ge houden. Voor de aldus mede te 'nemen colli moet de bagagevrach worden voldaan. De Amsterdamsche Gemeente begrooting voor 1927 ziet er ongeveer 6 millioen ongunstiger uit dan die voor 1926 B. en W. zijn voornemens voor te stellen den factor te verhoogen van 0.6 op 0.7. De Rijksmiddelen hebben, wat de gewone bronnen betreft, in Juli f39. millioen opgeleverd, zijnde f 2 millioen meer dan verleden jaar. Sedert 1 Jan bedroeg de stijging bijna f 22 millioen waarvan ruim de helft door vermeer dering van de invoerrechten. (Oec. en fin. med.) De raad van beheer van de Ne derlandsche Jaarbeurs heeft, op aan dringen uit handeldrijvende kringen en na gehouden overleg met de commis sies van advies uit de industrie, be sloten, bij wijze van proef tijdens de aanstaande najaarsbeurs (6 t. m. 16 September 1926) op twee dagen der eerste week de beurs ook gedurende de avonduren open te houden. De beurs zal echter een streng zakelijk karakter blijven dragen. Reeds geruimen tijd geleden werd bij het jaarbeursbestuur aandrang uit geoefend om de beurs niet des avonds om 5 uur te sluiten, doch haar ook gedurende den avond open te houden op grond, dat daardoor een belangrijke categorie van zakenmenschen, die bij de bestaande regeling nog niet of in niet voldoende en bevredigende wijze van het intermediair van het jaarbeursinstituut gebruik kan maken, in de gelegenheid zal worden gesteld, de jaarbeurs te bezoeken. Tevens werd een proefneming met het openstellen gedurende de avonduren aanbevolen als een stap in de richting van be perking van den jaarbeurstermijn tot één week. Na overleg met de commissies van advies uit de vakgroepen, welke com missies allen tot de proefneming adviseerden, heeft het jaarbeursbestuur het besluit genomen bij wijze van proef de jaarbeurs op den eersten Dinsdag (7 September) en den eersten Woens dag (8 September) open te houden tot des avonds 9 uur. De commissie voor de consenten heeft zich gisteren, naar de correspon dent te Brussel meldt, met de kwestie van den invoer van witbrood uit Ne derland bezig gehouden. Besloten werd aan den betrokken minister voor te stellen, bij koninklijk besluit dezen in voer te verbieden. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdagavond 7 uur Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationstraat. Donderdagavond 7'/3 uur repetitie voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8 uur repetitie Tavenu met de Symphonie. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool. Vrijdag 8'/a uur repetitie Tavenu voor de leden die een hoofdrol ver vullen. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak. Mannenkoor. Zaterdagavond 8 uur. Vergadering van de R.K. Handelsreizigersvereen. St. Jan" in café van Vugt. GEMENGD NIEUWS. Dinsdag geraakte het ongeveer 3-jarig dochtertje van den arbeider v. d. Wey te N. Weerdinge te water. De moeder, die het zag, sprong haar <ind na, maar moest hare pogingen ot redding helaas met den dood be kopen. Het meisje werd door andere lulp gered. De man van de verdron kene werkt te Hengelo en blijft met vier kleine kinderen achter. Uit Rome wordt gemeld, dat te Sorto twee militaire vliegtuigen op een hoogte van ongeveer 2400 M. met elkaar in botsing zijn gekomen. De beide vliegtuigen vielen in vlam men gehuld op den grond de inzit tenden werden gedood. Zaterdagavond te ongeveer elf uur kregen twee jongens van respec tievelijk 20 en 21 jaar in een lokaal te Zierikzee waar gedanst werd ruzie over een meisje. De ruzie werd buiten voortgezet; de jongste greep een mes, waarmede hij den oudsten een steek in de hartstreek toebracht. De getroffene, die gunstig bekend stond, overleed een uur later aan de toegebrachte wond. De dader, minder gunstig bekend, ging ergens een glas bier zitten drinken, maar werd spoedig gearresteerd. Zondag was de justitie uit Middel burg ter plaatse en de aangehoudene legde een volledige bekentenis af. Het lijk van den verslagene is in beslag genomen. Terwijl de voerman J. Hartogs te Oss in dez.g. Tien Deugden eenige voor zijne woning vechtende jongelie den wilde scheiden, ontving hij van een hunner een messteek in den rug. Per brancard werd de gewonde naar het ziekenhuis vervoerd. Na aldaar te zijn verbonden kon hij weer naar zijn woning worden teruggebracht. Bij het onderzoek der politie bleek, dat een neef van den getroffene de dader was, doch dat de aanslag voor een ander bedoeld was. Bij verscheidene veehouders in Kromwijk gem. Linschoten bij Woer den is ingebroken. Kleedingstukken, 'n rijwiel, geld, sigaren, rijwielplaatjes, fietszadels en drank werden meegeno men. De politie speurt, tot nu toe zonder succes. Uit het water van het Westerdok te Amsterdam is het lijk opgehaald van een 32 jarigen man, die vermoe delijk bij het verhalen van een dek schuit te water is geraakt. Het lijk h naar het Binnengasthuis vervoerd. De 17-jarige N., zoon van den heer T. van V. van den Bergweg alhier, is Maandag te Nunspeet bij het baden verdronken. Eergisterenmiddag liet "de 24 jarige schipper J. B. zich op het ter rein van Viruly's Zeepfabriek te Gouda door een stoomkraam uit het ruim van een motorschip hijschen. Plotse ling brak de kabel, waarbij B het 70 K.G. zware contra gewicht op den rechtervoet kreeg, welk lichaamsdeel geheel werd verbrijzeld. Aangezien in den kabel eenige zwakke plekken werden ontdekt, is hij door de politie in beslag genomen. ADVERTENTIëN. [Ne ondergeteekende bericht het ^geachte publiek van WAAL WIJK, dat hij HEEFT OVERGENOMEN, de Smeder ij van P, J. Castrlcnm, Stationstraat, - WAALWIJK. Hopende door vlugge bediening en billijke prijzen de gunst waardig te worden. De zaak wordt als voorheen op denzelfden voet voortgezet. Hoogachend, 36947 L. A. DE RONDE. Literc. Telefoon No. 4ê. WAALWIJK i ORGEL EN PIANOMAKER, STEMMER. 36023 WAALWIJK. voor Waalwijksche Soomdrukketij Antoon Tielen Vertrek van Maan dag. Dins dag. Woens dag. Donder dag. Vrijdag. Zater dag. Waalwijk vm. 3.— nm. 2.— vm. 3.— vm. 6. vm. 6.— nm. 2.— vm. 6.— vm. 6.— nm. 2.— Rotterdam vm. 7.— nm. 12.-- nm. 1.— nm. 1.— vm. 7.— nm. 2.— nm. 12.-- vm. 7.— nm. 12.-- Geertruidenberg vm. 4.— nm. 3.30 vm, 4.— nm. 3.30 nm. 3.30 vm. 7.— nm. 3.30 vm. 7.— nm. 3.30 vm. 7.— nm. 3.30 Rotterdam vm. 7.— nm. 1.— vm. 7.— nm, 1.— vm. 7.— vm. 7.— nm. 3. vm. 7.— nm. 1.— vm. 7.— nm. 1.— VUCHTERSTRAAT 46 en 48 MEEST bezochte en bekendste adres der Zuidelijke Provinciën. BEKEND om onze groote sorteering prima afwerking en Geregeld zeer grooten voorraad in: Salon-, Huis- en Slaapkamer-Ameublementen. Stoelen, Fauteuils, Bedden, Matrassen. Spiegels, Schilderijen, Geschilderde Meubelen enz. Bij ons gekochte Meubelen worden door óns per eigen Vrachtauto thuis bezorgd, zonder prijsverhöoging. ENGROS. Firma G. Vennix Hendriks. ENDETAIE. VUCHTERSTRAAT 46 en 48. TELEF. 22 Passagierstarief le Klasse 75 cent., 2e Klasse 50 cent. Woensdag van GEERTRUIDENBERG naar 's-Bosch 3,30 v.m. Woensdag van 's-BOSCH naar Geertruidenberg 12,— n.m. De Motorboot „THOR I" haalt goederen af van de pakhuizen te Rotterdam en brengt deze aan den loswal in de haven te Waalwijk. Agenten Waalwb'k-Besoüen: G. MILLENAAR, Grootestr. A. 287, (Tel. 111). Dordrecnt: H. BLOMMERS, Palingstraat 18. Rotterdam: (Telef. No. 289), Oosterkade en Oude Hoofdplein. Reederjj ARIE SMIT S.S. Thor, Slikkerveer, Telef. 201. p IS

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6