tnimer m '1 „Kerhhlohje" Abonneert U legen beid geplaatste prachtige tent, alsook bij de Wed. Brok, zijn evenals zoovele aantrekkingspunten der ko mende dagen. Laten we kopen, dat evenals andere jaren de kermis een gunstig verloop heeft. VLIJMJ3N. Morgenmiddag om 2 uur zal de kermis officieel geopend wor den en zal de harmonie Concordia een muzikale wandeling door het dorp ma ken. om er de stemming meteen in te brengen. Op het Marktveld kan men genieten, van alle voorkomende kennis- vermakelijkheden. Maandagmiddag heeft de scherp- schuttersvereeniging Prinses Juliana haar jaarlijkscke prijsverschieting met als nieuwste een plukvogel op den schutsboom. Bij het café van Verboord is een prachtige danstent geplaatst en verder in alle cafe's kunnen de dans liefhebbers hun hartje eens laten op halen. Klein en groot kan profiteeren om de a.s. kermisdagen prettig te vie ren. GEERTRUIDENBERG. Vergadering der R. K. Werkl. Vereen, op 14 Aug. 1926. De Voorzitter opent de vergadering met den gebruikelijken groet en geeft na een korte inleiding het woord aan den eere-voorzitter den heer W. Sassen. Deze zegt o. m. Ik moet weer tot mijn spijt constateeren dat de vergade ring niet druk bezocht is. Het spijt mij niet alleen maar 't hindert mij ook, men kan niet verlangen, dat alles van een kant komt, allen moeten er toe mede werken om de organisatié te doen zijn wat ze moet zijn. Ik heb met genoegen gezien, dat er goed en gezellig kermis is gehouden, dat doet me pleizier, doch wanneer er zijn, die kermis hebben gehouden ten koste van hun gezin, dan is zulks te betreuren. Ik voor mij, gun ieder graag pleizier, ik houd ook van een potje bier, maar toch moeten wij constateeren, dat on matigheid het volk arm maakt, en het zich zelve daardoor in de armen werkt van hen, die o, zoo graag van dat arm zijn profiteeren. Ik stel mij voor, dat een goed ge organiseerd arbeider alzoo moet han delen, eerst centen voor het huisgezin en dan voor den bond. En als wij willen aannemen, dal wat onze Ver- bondsvoorzltter de Bruijn ons in Breda heeft voorgehouden, dat wij ons finantieel sterk moeten maken, dan pas kunnen wij spreken van meer onaf hankelijkheid en kunnen meer tegen stand bieden aan het manommisme. Wij moeten vooruit, wij moeten beseffen en onzen plicht kennen jegens anderen en ons zeiven. En als wij in onzen bond alleen maar een middel zien om op een anderen manier een tijd aan den kost te komen, dan is men ook niet solidair en voelt men eenvoudig niets voor de gemeenschap. Wanneer men zich niet voegt naar het geheel, dan ontstaat er ontbinding en is het sociale organisme verwording en verval. Als leden van de R K. W. V. heb- ben we er niets aan met te bulderen dat Roomsch troef is of te schreeuwen Roomschen dat zijn wij, wij moeten het in- en uitwendig zijn. Wij zullen de verschillende onder werpen ook aan de hand van het Con gres van Utrecht dezen winter nog eens extra behandelen. Wij zullen zoo spoedig mogelijk overgaan, tot stich ting van een vereeniging de „Jonge Werkman" en zouden wij deze aan- gelegenheid ook met de Kringbesturen kunnen bespreken. Ik heb als belangstellende ook als Vader en Eere-Voorzitter, de verslagen van de Sociale Studieweek te Rolduc gevolgd, die geheel in het teeken stond van onze jeugd. Wij hebben er hier al meermalen op gewezen dat er voor de jeugd wat gedaan moet worden, vooral van de 14 tot de 18 jaren. Het kunnen in de toekomst toch niet allen voetballers en dansers worden, er moet worden aangepakt. En zijn er die bui ten de beweging staan of willen staan of hunne neus optrekken voor de pro letariërs, zij dienen er zich ook be wust van te zijn en te worden dat ten opzichte hiervan ook op hen verant woording rust. En als er bewakers bij de brandkast moeten zijn, dan hebben wij graag goede bewakers, die èn door godsdienst èn door karaktervor ming èn door goede levensvoorwaar den beter gestaald zijn. Wij moeten vooruit en in plaats van leut en nog eens leut, Roomsche blijheid brengen. Zeer zeker rusten op ons groote lasten en als wij voor elke vergade ring, die toch alleen gehouden wordt voor de goede zaak, guldens moeten betalen, dan vragen wij aan onze Geestelijkheid om hiervoor dubbeltjes of ten hoogste kwartjes te moeten be talen. De som die wij voor de verga derzaal moeten betalen is voor onze vereeniging naar evenredigheid van het ledental, veel te hoog. En als wij willen beseffen, dat er naast het ken- nen van de Katechismus en 't Wien Neerlandsch bloed ook sociale kennis noodig is, dan vragen wij alleen maar een beter inzicht en een beter willen begrijpen, door hen die alleen door dien conservatieven bril kijken. Onze jongens moeten pal staan met man nenmoed zooals ons strijdlied zegt, voor hun waarde, hun kroost en hun brood. Kardinaal Mercier z.g. zegt tot ons, zonder uitzondering, laten wij ons ge loof in Christus in het openbaar en in ons particulier leven, zonder ophef en zonder vrees belijden, dat is ook de beteekenis van het woord van onzen Meester: „zet het licht niet onder den korenmaat." Ten slotte rest ons als leden van de R. K. W. V. in navolging wat o.a. in Maastricht geschied is te protes teeren tegen den aanslag der vrijhe den der R. K. Kerk in Mexico. Daarom wil ik de volgende motie indienen De afdeeüng Geertruidenberg van den Bosschen Diocesanen R. K W. B. op 14 Augustus in vergadering bijeen, Gehoord hebbende de onrechtvaar dige wijze waaraan in Mexico de R,K. Kerk en hare bedienaren worden bloot gesteld, protesteert tegen den aanslag op de rechten en eigendommen der R. K. tferk in Mexico. Protesteert tegen de inmengingder Mexicaansche Regeering in de keuze van den Priesterlijken Stand, ziet hierin een aanslag op de rechten en vrijheden van den Godsdienst, voelt zich een met de katholieken van Mexico en besluit deze motie ter kennis te brengen van de R.K. pers en den Bosschen Diocesanen- Bond te Tilburg en gaat over tot de orde. Staande de vergadering werd nog besloten een reis te maken naar Ant werpen over de Meerelsche Dreef en Hoogstraten om in Antwerpen de plechtige processie bij te wonen. Niets meer aan de orde zijnde wórdt de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. alhier haar zilveren Moederjubileum. De Eerw. Overste is als zoodanig werkzaam geweest te Oosterhout en Someren. Het heeft de sympathieke klooster zuster niet aan bewijzen van belang stelling ontbroken, want tal van bloemstukken, telegrammen en kaartjes mocht ze ontvangen, terwijl de plaatse lijke autoriteiten haar met dit zeldzame jubileum persoonlijk zijn gaan felici- teeren. Zondag geeft de Harmonie „St. Jan" in den Berkdijk een concert waarvoor een mooi en varieerend programma is vastgesteld. Het plaatselijk comité van Her wonnen Levenskracht zal Zondag 29 dezer een bloempjesdag organiseeren. Ruim 2 maanden is de heer J. J. Willems hier gevestigd met zijn Advies- en Administratiebuieau. En naar wij uit betrouwbare bron ver nemen, gaan zijne werkzaamheden in goede richting. Deze week zagen wij dat hij bij zijne woning aan de Gasthuisstraat een prachtig bord (reclamebord) heeft geplaatst. Een ieder kan dus thans zien waar en waarvoor dat bureau is gevestigd. Men leze slechts dit blad en het Kerkklokje en men weet welke zaken door hem worden behandeld. Denkt tijdig aan uwe advertentie voor het op Zaterdag 28 dezer. Advertenties uiterst tot Vrijdagmorgen 27 dezer. SPORT. Zondagmiddag speelt de voet balvereniging „K.S W." een vriend schappelijke wedstrijd tegen „Good Luck" op het terrein alhier. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 19 Aug. 1926. Hedenavond om half acht ver- gadert de Raad. Aan de orde komen '1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeelingen van ingek. stukken. 3. Aanbieding der gemeente-rekening en van den Vleeschkeuringsdienst over 1925. 4. Het opmaken van een voordracht ter benoeming van twee leden van het College van Zetters wegens ge wone aftreding van de heeren G. van Everdingen en Hub. Verhoeven. 5. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der gemeentebegrooting 1926. Het R.K. Mannenkoor heeft be sloten deel te nemen aan het festival op 4 en 5 Sept. te Elshout. Zoo het weer gunstig is geeft de „Heusdensche Harmonie" a.s. Zater dagavond concert in den Theetuin op het Eiland. Kaatsheuvel, 20 Aug. '26. De Hoenderclub maakt Zaterdag een exursie naar Wijk en Aalburg om daar de bekende Hoenderparken van de heeren Michael en van der Maaden in oogenschouw te 'nemen. De reis zal per fiets worden onder nomen. 's Middags ten half drie wordt vanaf den heer J. Smit afgereden. Het Koninklijk Muziekgezelschap „Euphonia* biedt Zondag ten 12 uur haren Donateurs in de zaal een Matinée aan. In alle stilte herdacht de Eerw. Overste Tarcisia van het Gasthuis KUNST EN LETTEREN. Pieter Breughel-herdenking. Zooals reeds werd medegedeeld, is de oproep van Felix Timmermans om bijdragen voor een bescheiden monu ment in de geboorteplaats van Pieter Breughel niet zonder gevolg gebleven. Hoewel de middelen thans nog niet toereikend zijn, kon toch het besluit worden genomen om de plechtigheid in Breughel (bij Eindhoven) te doen plaats hebben op Zaterdag 9 October a.s. Het beschermheerschap voor de herdenking is aanvaard door den Com missaris der Koningin in de provincie Noord—Brabant mr. A. baron van Voorst tot Voorst. Verder is een eere—comité gevormd, bestaande uit de na te noemen heeren. Eere—voorzitterjhr. mr. A. van Sasse van Ysselt* voorzitter van het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noord Brabant. Leden Dr. P. C. de Brouwer, voor zitter van het Genootschap .,0ns Brabant" te Tilburg; H. Ebeling, archi varis der gemeente 's Hertogenbosch; M. van Esch, Pastoor te Son, ir. L Feber, letterkundige te 's Gravenhage; dr. Th. Goossens, rector der R.K. Leer gangen te Tilburg; A. M. Gorter, kunst schilder en voorzitter der maatschappij „Arti et Amicitiae" te Amsterdam; W. Jacobs, kunstschilder en bestuurslid van den Kunstkring „Ons Zuiden" te Vlissingen; H. C. Jonas, id., te Maastricht; dr. W. Meindersma, secre tarisvan't Prov.Genootschapv. Kunsten en Wetenschappen in Noord—Brabant te 's Hertogenbosch; Herman Moerkerk, kunstschilder en voorzitter van den 's Hertogenbosschen Kunstkring te 's Hertogenbosch; dr. H. Moller, letter kundige en lid van de Tweede Kamer der Staten—Generaal, te Tilburg; Pol de Mont, letterkundige te Antwerpen; mr. Jos Muls, hulpconser- ator van het Koninklijk Museum te Antwerpen; jhr. mr. F. van Rijckevorsel, voorzitter der Provinciale Monumentencommissie en lid van Gedeputeerde Staten van Noord—Brabant, te Berlicum; E. Schaap kunstschilder en voorzitter der veree niging St. Lucas te Amsterdam; P. Slager, kunstschilder te 's Hertogen bosch; Willy Sluiter, kunstschilder en voorzitter der vereeniging Pulchri Stu dio te 's Gravenhage; Jan Sluijters, kunstschilder te Amsterdam; dr. Xav. Smits secretaris der Provinciale Mo numenten—commissie en oudheidkun dige te Reek, A. C. van de Ven, bur gemeester van de gemeente Son en BreugelJ. H. van Vlokhoven, pastoor te Breugel. Het uitvoerend comité bestaat uit de leden Vincent Cleerdin te Vught, voor zitter, Felix Timmermans te Lier, on dervoorzitter Jos Verwiel te Waalwijk, secretaris-penningmeesterK. Azijnman te 's Bosch, Th. van Delft te Waalwijk, Dorus Hermsen te 's Hage, drs. G. van Imbeeck te Waalwijk, mr. J. v. Roos malen te 's Bosch, A. Verwiel en J. Wiesman te Waalwijk. Bijdragen worden gaarne in ont vangst genomen vóór 1 September a.s. door den heer Jos. Verwiel, Groote Straat 395, Waalwijk. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdagavond 8 uur. Vergadering van de R.K. Handelsreizigersvereen. „St. Jan" in café van Vugt. Zaterdag 21 Aug. Witte* Bioscoop, „Parij che Apachen", 8 uur. Zaterdagavond 9 uur repetitie Mannenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 22 Aug. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak", Mannen koor. 12 uur. Zondag 22 Aug. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst*. Zondag 22 Aug. Witte Bioscoop, „Parijsche Apachen", 6 en 8'/i uur. Zondag van 8—10. Concert op de kiosk op de Markt door de har monie „De Volharding" uit Drunen. Maandag Pianocursus Waalwijksche Muziekschool. WoensdagVioolcursus Waalwijksche Muziekschool. GEMENGD NIEUWS. Woensdagmorgen kwam de heer M. per auto vanaf de Orthenstraat in 's-Bosch gereden, passeerde juist op het drukke voormiddaguur van de Woensdagsche markt den hoek Hooge- steenweg-Vischstraat, toen plotseling een oud boertje, rustig aansjokkend als ware hij zijn land aan 't bekijken, wilde oversteken. De man werd gegrepen, een luid gegil steeg op uit de vele toeschouwers, die het drama aanschouwden. De heer J van Bergen, die eveneens vanuit zijn zaak het «ongeval zag geschieden, schoot met nog een paar omstaanders toe, doch wonder boven wonder, het oude manneke onder de auto weg getrokkenstaat op, slaat zich den jas af. bedankt den bestuurder kalm weg zonder ander gebaar dan door kalm het petje van het hoofd te nemen. De bestuurder was heel wat meer ontdaan dan het „slachtoffer", de 70 jarige v. d. L. uit Nieuwkuik, die zijns weegs kon gaan. Doordat toevallig de auto op hooge as stond, geen hinderlijke voorwerpen, als nummerplaat of aanzetzwengel aan wezig waren, waarbij kwam, dat het boerke er toevallig languit onder viel, is dit ongeval slechts met den schrik der toeschouwers verloopen. op het 10 cent per week. f 5.— per Jaar. ADVERTENTIëN. Op Woensdagen 25 Augus tus en 1 September 1926, telkens 's-avonds om 6 uur, ten herberge van JAN TREFFERS te Vrijhoeve-Capelle, zal NOTARIS MIDDELKOOP te Capelle, voor de Erven J. VAN BEEK-SNIJDERS, in het open baar VEILEN EN VERKOOPEN: SPRANG—CAPELLE (Voormalig Sprang) In aansluiting op ons bericht van j.l. Woensdag, betreffende de te houden Vak groepvergadering voor de leden van de af- deelingen Capelle, Sprang, Waalwijk en 's Gravemoer, van den Nederl. Chr. Fabriek»- arbeidersbond, deelen wij mede dat bedoelde vergadering wordt gehouden op a.s. Zater dag, des namiddags 2 uur in de zaal van de Chr. Volksbond alhier. Om 5 uur openluelitmeeting op bet plein voor de Chr. School. (By ongunstig weer in de zaal van bet Hondsgebouw), waarbij als sprekers zullen optreden de heeren W. Strij- bls, Bondsvoorzitter, met het onderwerp: „Aan een nieuw l>egln" en A. Stapelkamp. Bondssecretaris, met het onderwerp: „Met moed vooruit." De openlnchtmeeting wordt opgeluisterd met muziek door de Muziekvereeniging „Kunst na Arbeid", Directeur de heer A. Christ te Capelle. CAPELLE. Voor de Ned: Herv. Gemeente zal a.s. Zondag des namiddags half drie optreden Ds. v. d. Vlugt uit Drunen, terwijl des morgens half tien leeskerk wordt ge houden. De Jongelingsvereeniging. der Xed. Herv. gemeente, maakte j.l. Maandag een plezier reisje naar Arnhem en omstreken, onder leiding van den heer M. Kommer». In op gewekte stemming en hoogst voldaan over het geziene en genotene arriveerde het ge zelschap met de trein van half elf weer te dezer plaatse. Hy het slootju springen had de 9-jarige J. II. alhier j.l. Woensdagmiddag het onge luk te vallen met het noodlottig gevolg dat bij zijn linkerarm brak. Door Dr. K. werd geneeskundige hulp verleend. Onze dorpsgenoot P. Sprangers Mz., gedetacheerd by de Militaire Politie te 's Gravenbage, is Iteuoeind tot agent van politie tej Amsterdam. Voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk zal a.s. Zondagmiddag 2 uur de vacaturebeurt vervuld worden door één der rlngpredikanten. Tot machinist-stoker by het Itykspont- veer over den Nieuwen Maasmond alhier, is aangesteld de heer Nuyens, voorheen werkzaam op bet stoomgemaal by Dronge- len. WASPIK. Na 'nverblyf van ruim 'n jaar in dea kring zyner geachte familie, zal de Zeer Eerw. Pater de Wit, a.s. Zaterdag 21 Augustus de terugreis naar zyn missiege bied. de Pbilippijnen^ aanvaarden. Een groot getal familieleden, benevens de ZeerEerw. heer Pastoor, zullen hem vergezellen tot Antwerpen, vanwaar hy zich voor de reis hoopt in te schepen. De heer H. mistte 18 zyner kuikens. Spoedig bleek, dat zyn bond de dief was, die ze had vermoord en in den tuin begra ven, waarvde overbiyfselen werden terug gevonden. Verschillende ingezetenen zyn weer aangesloten by de waterleiding. Enkele werden aangespoord om binnen een bepaal den tyd eveneens tot aansluiting over te gaan. GEERTRUIDENBERG. Onze stadgenoot, C. W., had het ongeluk door een zolderluik te vallen. De jongen kwam met z'n hoofd op den grond en liep hierby eenige zeer ernstige kneuzingen op. Alhier zal by voldoende deelname in Hotel Santbergen dit jaar wederom een dans- eursus gehouden worden. Voor meergevor derden zal getracht worden een vervolg-cur- sus te houden. Onz() stadgenoot, de heer A. de Kroon, is door Z. H. de Paus begiftigd met de on derscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Door de Zwemclub „Geertruidenberg" zal in liet zwembad een M. hooge duik- toren worden gebouwd. liet betonwerk zal gratis geleverd worden door de Basco-fabriek alhier. In de Ger. Kerk zal Zondag a.s. lees- dieust gehouden worden. Ter gelegenheid van het 75-jarig be staan der St. Vincentius-vereeniging „St. Gertrudis", alhier, hield de ZeerEerw. Pater Borromeus de Greve O. F. M. gedurende drie dagen een predicatie onder 't Lof, waarhy de kerk telkenmale overvol was.' De receptie op Woensdag 18 Augustus 1.1. was eveneens druk bezocht. De harmonie „De Unie" uit Hreda, zal Zondag a.s. een concert geven op de kiosk op het Marktplein. Aantal baden van 10 tot en met 1G Aug. Dames Heeren Kinderen Temp. v. h. water. 10 Aug. 7 8 42 21° 11 2 9 21 20° 12 „3 3 12 191° 13 4 5 14 19° 14 4 1G 19° 15 4 11 19° 1G G 12 42 20° MADE. Zondagnacht reed de heer .Toren van hier per fiets naar Hooge Zwaluwe, doch had liet ongeluk! met zyn fiets tegen een koo- gen stoep hy den heer Th. de Lange aan te ryden ipet het gevolg dat hy kwam te vallen en een vrij ernstige scheur wonde hoven zijn rechteroog bekwam en eenige tanden uit zyn mondl werden geslagen. Daan liy bewusteloos was. is hy hy C. v. Bracht binnengedragen en werd Dr. Houpst geroepen, die dan ook spoedig tep plaatse was. Twee wielryders botsten op den hoek van de Patronaatstraat zoodanig tegen el kaar. dat beiden er af vielen. De eene wiel rijder bekwam verwondingen aan de hand en van den andere was de fiets onberydbaar. Onze dorpsgenoot, de heer A. G. Hoose- mans, is benoemd tot Inspecteur der Onder linge Aannemers-Verzekerings-My., gevestigd te Zwolle, in het district Den Bosch. Op Zondag 22 Aug. zal in de Ned. Ilerv. Kerk te Drimmelen geen dienst worden ge houden. In de Ned. Herv. Kerk te Made zal des voorin. 10 uur Ds. Mudde voorgaan. Voorafgegaan door de jaarlyksche ker mis alhier, zal op 20 Aug. a.s. ook dit jaar op gehruikelyke wyze een z.g. kindjes-kermis worden gehouden. Laatstgenoemde kermis fait tcsamen met den Patroonsdag van de kerk dezer parochie, welke een stroom van menschen hierheen doet komen. Na een langdurig ïyden overleed giste renmorgen in de kracht van zyn leven een der meest geachte ingezetenen van Made en Drimmelen, de heer P. Stynis, wonende te Drimmelen. De heer Stynis was in zijn leven ruim 1G jaar lid van den raad der gemeente Made c.n., waarin hy om zyn verschillende hoedanigheden de rechte man op de rechte plaats was. Geen wonder dat hy dan ook in den] gemeenteraad door zyn bescheiden en rechtvaardig optreden een gezien lid was. Tevens was liy aannemer van tah-yke voor komende rykswerken, waar hy steeds als een bezadigd Werkgever tegenover zyn werklie den optrad. De minder bedeelden te zyner plaatse, alsook te Made. verliezen in hem een stille, milde gever en weldoener, zoodat met recht mag gezegd worden dat met hem heen gaat een geëerd en hooggeacht inwoner. Zyn nagedachtenis zal lang in eere blyven. Het maken van verhardingen in gewa pend beton in den Ityksweg Neeritter Venlo is by onderhandsche overeenkomst door den Rijkswaterstaat opgedragen, aan J. v. d. Heuvel, aannemer te Made. Naar wo vernemen, heeft de firma A. Verhagen Zoon voor 121.9G0 Ingeschreven by de aanbesteding te Rotterdam van een collecteur-riool in de Boezemstraat en Boe zemsingel. met hykomende werken. Da rustende landbouwer J. v. d. V. al hier, werd ongesteld en overleed plotseling tengevolge van een hartkwaal. EETHEN. Openbare vergadering van den raad d^zer gemeente op Zaterdag 21 Augus tus des v.m. 9 uur. (oude tyd). Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding gemeente-rekening. 3. Wyziging begrooting 192G. 4. Benoeming candidaten voor het College v. Zetters (period, aftred.) 5. Aanvrage verkoop grond aan G. Ver steeg. G. Subsidie-aanvraag autobusondernemers. 7. Idem vereeniging Groene Kruis. 8. Vaststelling formulier gebed. 9. Rondvraag en sluiting. ALMKERK. Op Donderdag a.s. zal alhier het aangekondigde Oranjefeest plaats heb ben, hetwelk om 9 uur voorm. een aanvang zal nemen, wanneer 't fanfarecorps „Nooit Gedacht" de kinderen der scholen zal bege leiden naar het feestterrein, waarna dan door den E. A. heer P. Bergmeyer, burge meester dezer gemeente, dit feest met een korte toespraak zal worden geopend. Daarna zullen.door de kinderen der scho len verschillende kinderspelen worden gehou den. als: tonnetjes kruien, eierloopcn, hard- Ioopen met hindernissen, koekliappen, enz., welke te 11.30 zullen geëindigd zyn. Des nam. ten 1 uur zal het volksfeest een aanvang nemen. Van 11.30 zal op los galoppeerend paard gereden worden tot het grypen van pakjes. Van 2.30 tot 4.30 Ringryden voor paren op 2-wielige rytuigen. Van 4.30 tot. 7 uur ring ryden voor dames en heeren per fiets. w. o. inmiddels verschillende volksspelen zullen ge houden worden, als: ruitergevecht, fietsen met hindernissen, kaars happen, enz. De fan fare „Nooit Gedacht" welke den geheelen dag dit feest opgeluisterd heeft, zal van, 7 tot 8 uur concert geven. Hierna zal van 8 tot 10 uur een openlucht bioscoopvoorstelling ge geven worden door den heer Lelieveld van Dordrecht. Zoowel voor ringryden. volksspelen, als mede voor versierde rytuigen en fietsen zullen prachtige prijzen worden toegekend. J.l. Zondag werd alhier in de Geref. Kerk een gift van 25.gecollecteerd ten hate van den arme. Dezer dagen had een zoontje van den heer S. v. d. L. alhier het ongeluk, te water te geraken. Gelukkig werd de kTeine op 't hulpgeroep door zyn broertje van een wissen dood gered. A.s. Zaterdag zal alhier op Fort Altena vanwege den vrywilligen landstorm van 5 7 uur een seliietwedstryd worden gehouden. Op Zaterdag 28 Aug. a.s. 's avonds G uur (O.T.) zal alhier door 't Bestuur der IJsclub, de aanbesteding, by inschryving, plaats hebben van 't maken eener kade op de plomperd, welke zal plaats hebben in Café Schoenmakers, terwyl op 27 Aug. des avonds 7 uur (O.T.) hiervoor aanwyzing zal worden gedaan. De collecte gehouden j.l. Zondag in de Herv. Kerk alhier, ten bate van de Evan gelisatie te Grypskerk, bracht op ruim GO. De uitslag der loting vooq de Nat. Mi litie, lichting 1927, is als volgt: J. v. Vark 1,\M. de Raden 2, 1'. F. Persyn 3, A. W. C. v. Veelen' 4, W. G. v Steenis 5, P. van Maastricht G, C. Zwart 7, D. S. v. Oudheusden 8, C. M. Fouli 9, W. Dolislager 10, II. C. Roubos 11, C. A. Groenenberg 12, J. v. d. Water 13, G. van Ilaaften 14, A. de Pender 15, M. C. van Helden 1G, G. Ver hoeven 17. P. Dekker 18. A. Westerhof 19, 11. C. Kraayveld 20. J. v. d. Koppel 21. R. J. C. v. Dyk 22, J. W. Dolislager 23, A Vink 24, A. v. Herwynen 25. KAATSHEUVEL. Een gunstig aan den 2en Loon schendijk gelegen HUIS MET ERF, TUIN EN WEILAND, strek kende tot aan de Rechtvaart, ge heel groot 1.15.91 H.A., in 3 koo- pen, waarvan combinatie bij den toeslag. Het huis is kadastraal bekend als onder Loon op Zand, in sectie A nos. 2582, 717, 718 en 719. KOOP 1. No. 2582, huis erf en tuin, groot 12.51 A. KOOP 2. Het gedeelte van den Dries, strekkende van den tuin af Zuidwaarts op tot aan den draad. No. 717, groot 11.10 A. No. 718, groot 29.80 A. benevens het Noordelijk gedeelte van No. 719, geheel groot 62.50 A. KOOP 3. Het overblijvende deel van den Dries, van den draad af strekkende tot aan de Rechtvaart, zijnde het Zuidelijk deel van No. 719, geheel groot 62.50 A. Te aanvaarden 6 November 1926 en betaling der kooppen ningen 4 weken na den toeslag.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10