BE ECHO «T ZIEK HET SLOT DYMECH Xo. 07. Woensdag 25 Aug. '26. 49e Jrg. TWEEDE BLAD. In ons nummer van a.s. Zater dag begint een nieuwe feuilleton getiteld door Ilze Dore Tanner. Nieuwe abonnés met 1 Oct. krijgen ons %blad vanaf Zaterdag GRATIS, om het feuilleton vanaf t begin te kunnen volgen. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 24 Aug. 1926 Jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 26 Aug. 1926. Koninginnefeest. Wij kunnen rnededeelen dat het Oranje-Comité a.s. Donderdagavond eene vergadering heudt om te beoor- deelen of en hoe de deelname is om te komen tot een voor Waalwijk waar dige Kinder-Optocht. Wij raden een ieder aan zich dus hedenavond of morgen bij een der comité-leden aan te geven. Openbare vergadering van den raad der gemeente Waalwijk te hou den op Vrijdag 27 Augustus 1926 des nam. ten 7 uur. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot stichting van een openbaar slachthuis. 3. Voorstel tot het aangaan eener geldleening, groot f73.600. Het prae-advies van B en W. inzake 't slachthuis luidt als volgt De stichting van een openbaar slachthuis is reeds tweemaal het onder werp van bespreking geweest in üwen Raad. Het schematisch plan in de openbare vergadering van 26 Maart 1926 toen na de beraadslaging ons opdracht werd gegeven het plan nader in details te laten uitwerken; het ge detailleerd plan werd aan Uw oordeel onderworpen in de vertrouwelijke be spreking, die gehouden werd op 13 Augustus 1926. De bemerkingen die gemaakt zijn zoowel op het schema als op het ge detailleerd plan hebben in hoofdzaak betroffen de beoordeeling der moge lijkheid van een sluitende exploitatie zonder een te hoog opgevoerd slacht- recht, terwijl de overwegingen, die ons hebben geleid tot de conslusie dat in het algemeen belang voor onze ge meente de stichting van een openbaar slachthuis gewenscht is, slechts door een enkel lid zijn aangetast. Ten aan zien van deze overwegingen hebben wij geen nieuwe gezichtspunten aan te voeren. De bemerkingen op het gedetailleerd plan zijn door ons nader onder het oog gezien en besproken met onzen technischen adviseur. Zij vinden beant woording in het onderstaande. Waar wij hieronder spreken van „de be grooting" hebben wij op het oog de exploitatie begrooting, die behandeld werd in de vertrouwelijke bespreking, op 13 dezer gehouden. Voor onderhoud van gebouwen is op de begrooting f 150,— uitgetrok ken. Dit bedrag wordt door den tech nischen adviseur ruim voldoende ge acht. Het onderhoud van gebouwen als deze is niet te vergelijken met dat van woningen. Alles is hecht en sterk geconstrueerd van betonsteen en ver tind ijzer, en zal hel onderhoud zich dan ook in de eerste jaren in hoofd zaak bepalen tot een weinig verfwerk. Voor onderhoud van machines wordt normaal geen onderhoudspost noodig geacht. Voor onvoorziene omstandig heden zal geput moeten worden uit den post „onvoorzien." De bedrijfsrekening van de water leiding over 1925 geeft voor onder houd van gebouwen een bedrag aan van f 16 50 en voor machines en pompen f 65.30 en dit is dan een be drijf, dat dit jaar 25 jaren in werking zal zijn. Klein slachtmateriaal wordt niet be schikbaar gesteld, althans niet voor de gewone slachtingen. Dit wordt door de slagers meegebracht. Voor nood slachtingen is klein slachtmateriaal voorhanden. Het onderhoud hiervan is voor rekening van den keuringsdienst. Wat de mogelijkheid van uitbreiding van het slachthuis betreft, wijzen wij op onze vroegere rfiededeeling, dat het aangeboden plan ruim is opgezet, zoo dat ook bij belangrijke toename van het aantal slachtingen nog niet aan uitbreiding zal behoeven te worden gedacht. In het slachthuis te Tilburg zijn op gesteld 16 slachtlieren voor runderen. Het aantal geslachte runderen wisselt daar In de laatste jaren tusschen 4300 en 4700 stuks, dus gemiddeld bijna rond 300 runderen. In het project voor het slachthuis hier is gerekend op 4 slachtlieren of gemiddeld nog geen 175 runderen per lier. Overigens kan zoo wel de slachtruimte van runderen als die voor varkens door 'een eenvoudige en weinig kostbare verbouwing naar behoefte worden vergroot, terwijl de terreinsituatie gelegenheid geeft het hoofdgebouw zoodanig te plaatsen, dat ook een eventueele uitbreiding in de verdere toekomst uit dien hoofde geen bezwaar behoeft op te leveren. Ten aanzien van de uitbreidings mogelijkheid van het koelhuis zijn de volgende opstellingen te maken: le. In het plattegrondplan kan een ruimte worden uitgespaard voor 24 koelcellen, terwijl de helft daarvan wordt bebouwd, dus een koelhuis voor 12 cellen. 2e. De uitgespaarde ruimte wordt j geheel bebouwd, doch wordt slechts geïnstalleerd met 12 cellen. 3e. De uitgespaarde ruimte wordt geheel bebouwd doch wordt door een geïsoleerden muur in tweeën gedeeld. Eene helft wordt geïnstalleerd met 12 cellen, de andere wordt voorloopig niet geïnstalleerd. Öij plan 1 is latere uitbreiding van het koelhuis het duurste, omdat de duurdere buitenwand zooveel binnen waarts wordt geplaatst om slechts de helft van de oorspronkelijk voor het koelhuis gedachte ruimte te bebouwen. Bij latere verbouwing moet dus een nieuwe geïsoleerde buitenwand wor den gebouwd en de bestaande worden weggebroken. Bij uitvoering van plan 2 zijn de bouwkosten van thans enkele honderden guldens hooger, doch wordt voorkomen, dat bij uitbreiding belang rijk meer moet worden uitgegeven, af gescheiden nog van de bezwaren die een verbouwing van het eenmaal in het bedrijf gestelde koelhuis zal ople veren, zooals bij uitvoering van plan 1 het geval zou zijn. Met plan 3 zou door een afscheiding het te koelen volume lucht tot op de helft worden teruggebracht en voor de koelmachine en de bediening daarvan een evenredige vermindering worden bereikt van energieverbruik en arbeids- tijd. Onze vorige begrooting heeft rekening gehouden met de bij plan 3 verkregen koelruimte van 12 cellen en met een voor die ruimte noodige koelmachine. Bij de vraag of het gewenscht is, voor het gebouw thans reeds rekening te houden met een mogelijke uitbrei ding van de koelruimte, doet zich vanzelf een tweede vraag op of bij het installeeren der koelmachine niet even eens op een uitbreiding moet worden gerekend Wil men ook in dit opzicht grootere kosten bij latere uitbreiding besparen, dan zou thans reeds zijn te rekenen op een compressor met een vermogen, berekend op het koelen van een ruimte voor 24 cellen. Het bouwen van een koelruimte voor 24 cellen en de afscheiding daar van op de helft door een geïsoleerden tusschenmuur, zal ongeveer f 1000 meer aan bouwkosten vorderen, terwijl een koelmachine met een vermogen voor 24 cellen de installatiekosten met ruim f 4000 zal verhoogen. De exploi tatieuitgaven zouden dan worden vei- hoogd voor het gebouw(rente en af schrijving) met 1000 x 6.75°/0 is f 67.50 en voor de installatie met 12.75°|0van f 4000 is f 510.-, totaal f577.50. Het energieverbruik zal voor een grooten compressor iets geringer zijn omdat het nuttig rendement van een grooter toestel relatief grooter is dan van een kleiner, zoodat overigens de exploita tie-uitgaven niet zullen worden ver hoogd. Om dus in elk opzicht voor de toekomst gewaarborgd te zijn zou het dan ook naar ons oordeel aanbeveling verdienen, zoowel de koelruimte als de koelmachine te berekenen op een vermogen voor 24 cellen. Ook de bemerkingen betreffende de afschrijvingspercentages zijn nader in overweging genomen en onder he oog gebracht van den technischen adviseur; wij zijn echter van oordee gebleven, dat de in onze begrooting opgenomen percentages voldoende zijn en hoogere afschrijving de ex ploitatie noodeloos zal drukken. Ook hier is wellicht op zijn plaats een ver wijzing naar de waterleiding, waarde pompinstallatie al 25 jaar in bedrijf is en het einde van den levensduur daarvan nog lang niet is bereikt. To zekere hoogte mag de compressor der koelinstallatie met de pompmachine van de waterleiding worden vergeleken. Bij nadere overweging prefereeren wij voor de koelinstallatie het opstel len van een compressor. Bij de ex ploitatie-rekening, die door den instal lateur van de Askamag-koelmachine werd gegeven, zijn weggelaten de kosten van bediening omdat werd aan genomen dat behalve een machinist nog een vaste kracht aan het slacht huis zou worden verbonden. Dit is echter niet het geval. Alleen en voor zoover de behoefte daaraan mocht blijken zal op een of twee van de drukste slachtdagen een losse hulp worden verstrekt. Voor dagelijksch toezicht en voor schoonhouden zal één man vast aan het slachthuis moeten worden verbonden, zoodat met een Askamag-koelmachine geen arbeids kracht wordt uitgespaard, zooals de installateur van deze machine het voorstelt, en het groote voordeel van deze machine, die in aanschaffing duurder is, vervalt daarmede. Voor huur van het terrein wordt op de begrooting uitgetrokken f 50,—. Dit bedrag is hooger dan de gemid delde pacht, die de laatste jaren van het gras werd gemaakt. Het ontmoet geen bezwaar om ais basis voor de vergoeding van het gebruik van het terrein te nemen de destijds betaalde koopsom ad f 2050,—. Bij een rente voet van 5 pCt. zou dan zijn te rekenen op f 102,50 per jaar. Zooals opgemerkt werd in de exploitatie—begrooting abusievelijk weggelaten de post voor het vervoer van slachtafval, op de eerste begrooting uitgetrokken ten bedrage van f 200. Als regel zal met het tweemaal per week verwijderen van slachtafval kunnen worden volstaan. Het vervoer zal telkens slechts een paar uur in beslag nemen zoodat dit bedrag ruim voldoende zal zijn. In de laatst aangeboden begrooting zullen dus de stichtingskosten, voor het geval wordt besloten tot het bou wen van een reserve—koelruimte en de aanschaffing van een koelmachine met een vermogen van 25000 caloriën. met f 1000 voor bouwkosten en met f 4000 voor installatiekosten der koel inrichting, totaal f 5000 verhoogd moeten worden, terwijl de exploitatie begrooting in uitgaaf is te verhoogen met hoogere rente en afschrijving bouw kosten f 67.5C hoogere rente en afschrij ving installatiekosten f 510. hoogere vergoeding voor het terrein f 52 S0 kosten van het verwijderen van slachtafval f 200.— Totaal f 830.— zoodat nog een bedrag van f 134.75 voor onvoorzien N op de exploitatie begrooting overblijft. Wij hebben de eer U te adviseeren 1. te besluiten tot de oprichting van een openbaar slachthuis naar de over gelegde en hiervoor nader omschreven plannen 2. voor de exploitatie te stichten een slachthuisbedrijf op den voet van art. 114bis der Gemeentewet; 3. ons College te machtigen, de bouwwerken openbaar en de leverin gen voor de koel- en slachttechnische installatie onderhands aan te besteden en in overleg met den technischen adviseur omtrent de gunning te be slissen 4. ons college te machtigen onder handelingen te openen voor een geld leening, groot ten hoogste f 104.500— tegen een rente van ten hoogste 4.75°/ en parikoers 5. de begrooting 1926 voor zooveel betreft den kapitaaldienst in verband met het vorenstaande te wijzigen. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. E. MOONEN. De Secretaris, VAN LIEMPT. Pastoor Van Riet. Zondagmiddag is de Z.Eerw. heer pastoor van de parochie St. Jan Bap tist, na eene reis (speciaal zeereis) van ongeveer zeven weken in zijne parochie teruggekeerd. Zeer tot onze voldoening kunnen wij rnededeelen, dat Z.Eerw. van zijne keelaandoening is hersteld, waarmede wij hem gaarne feliciteeren. Wanneer wij hem wederom hartelijk welkom toeroepen, spreken wij gaarne de hoop uit dat zijne genezing eene blijvende moge zijn. Het volgende prachtige pro gramma zal door de harmonie „St. Crispijn" op 31 Augustus op de kiosk op de Markt worden uitgevoerd 1. Wien Neerlands Bloed. 2. Vieux Camarades, Marche. C. Teike. 3. Tannhauser, Fantaisie sur l'opera. R. Wagner. 4. La pluie d'or, Solo voor Clarinette. Boillon. (Door den heer J. Klijn.) 5. Suite de Ballet de l'opera comique .Marion". Sam Vlessing. 1. Prélude. 2. Rigaudon. 3. Badinage. 4. Intermezzo. 5. Gavotte. 6. Rondo Finale. PAUZE. 6. Grenadiersmarch. Dunkier. 7. Floreal, Ouverture. F. Andrieu. 8. Theresen, Grande Valse de Concert. C. Faust. 9. Une soiree d'automme aux Ardennes, Fantaisie. A. Govaert. 10. Wilhelmus. Zaterdag 1.1. was het een jaar geleden dat de Internationale Tentoon stelling voor de Schoen- en Leder industrie Waalwijk 1925 officieel werd geopend. De N.V. Lederfabriek Gebrs. Kuenen te Eindhoven heeft den alleen verkoop voor 't geheele vasteland van Europa van haar bekend overleder, waarmede zij 't vorig jaar op de internationale tentoonstelling alhier de hoogste onderscheiding behaalde, opgedragen aan de N.V. van Loons' Import Maatschappij alhier. De collecte voor het gesticht van alleenstaande blinden te Wolfheeze heeft in onze gemeente opgebracht 75.69. Voor de extra-trein naar Amster dam met vrij bezoek aan Artis bestond ook hier groote belangstelling. Het aantal kaarten aan onze plaats toege wezen, slechts een 50-tal, was Vrijdag reeds uitverkocht. Er moesten veel aanvragers worden teleurgesteld, die dan nog poogden op een ander station een plaats machtig te worden. Voor het examen Fransch I.o. slaagde de heer A. IJzermans alhier. Hoewel het weer zich den ge- heelen dag dreigend liet aanzien, kon toch de harmonie „De Volharding" uit Drunen onder zeer groote belang stelling van het publiek ten 8 uur Zondag haar concert op de kiosk op de Markt aanvangen. De zeer groote opkomst en de bijzondere attentie van 't publiek verrieden reeds dat men wist dat hier door een uitnemend gezelschap weer iets goeds geboden zou worden en de eerste nummers bevestigden volkomen de goede meening van het publiek en 't bestuur van W. B. De zware nummers werden in elk opzicht keurig uitgevoerd, getuigende van de ambitie der leden, van den ijver en de kennis van den directeur, de goede zorgen van 't bestuur. Maar Pluvius was ons niet gezind. Onder 't eerste deel van 't programma werd het als met bakken uit den hemel gegoten, het publiek zocht een goed heenkomen. Men probeerde nog een nummer, maar 't begon opnieuw en ook de kiosk kon geen voldoende bescherming meer geven, zoodat het ondoenbaar was het concert door te zetten. Wederzijdsche besturen beslo ten na nog een march voor de kiosk, de uitvoering te staken. Het was voor 't gezelschap en 't publiek een groote teleurstelling; gelukkig dat het bestuur der Volharding toezegde als vergoeding binnenkort aan zeer billijke condities een nieuw concert te komen geven. Naar wij vernemen is de geboren Waal wij ker de heer Ferdinand van Hilst, de bekende schoenfabrikant te Herenthals (B.), lid der jury der Int. Tentoonstelling te Waalwijk 1925, benoemd tot ridder in de Leopolds orde. De met zooveel spanning tege moet geziene Biljartwedstrijd tusschen de Waalwijksche Biljartclub en Ons Genoegen alhier is in een schitterende overwinning voor de W. B. C. ge ëindigd. Hierdoor handhaaft.de W. B. C. haar ongeslagen Tournooi- wedstrijden, waf voor haar een pracht- prestatie is. De uitslag was W. B. C. Ons Genoegen. H. Klijn 100 Fr. Slaats 76 J. Slaats 100 J. Reus 64 Fr. Schoelitsz 100 Th. v. Weerd 81 Fr. Slaats 100 H. Pas 47 L. Hesselbert 100 M. Pulles 69 Adr. Klerks 100 J. Masuger 44 600 381 Zaterdag a.s. om 7 uur zal de Biljartclub H. B. C. uit Helvoirt een wedstrijd komen spelen tegen de W. B. C. voor het Tournooi en Zondag a-p- K- O- T. uit Oss. Hierop komen wij in het volgend nummer nader terug. De C. v. P. te Alkmaar geeft belanghebbenden in overweging, alvo rens handelsrelatiën aan te gaan met M. Bivor, wonende 89 Rue Marcadet, Parijs, opgevende thans voor eenige maanden verblijf te houden aan de Willemsstraat 108a te Utrecht, en zekeren A. Knoop, opgevende te wonen Kerkstraat 367 te Amsterdam, handeldrijvende in een preparaat onder den naam „Gutta-Poliche", hetwelk bijenwas moet vervangen, eerst inlichtingen bij genoemden C. v. P. omtrent deze personen en hun zaak in te winnen. Nieuwsbladen worden verzocht dit over te nemen. Gisteren werd het negenjarig zoontje van den heer F. R. in de Nieuwstraat door een hier los- loopende hond gebeten, waardoor het ventje vijf wonden bekwam, welke door dr. S. moesten worden verbonden. De hond, die aan den heer S. te Udenhout toebehoort,is door de politie opgevangen en door den vee arts onderzocht of de hond lijdende was aan hondsdolheid, wat niet het geval bleek te zijn. Zondagavond ongeveer half elf kwam de motorrijder P. K. uit deze gemeente op welks duozitting de heer J. S. alhier was gezeten door de glad heid van den weg te Dussen te vallen alwaar ze eenigen tijd hadden vertoefd om eenige reparatie aan den motor te doen. P. K. had een ernstige verwonding aan zijn knie bekomen terwijl J. S. geheel ongedeerd was gebleven. De heeren v. H. en K. uit Dussen die daar juist passeerden hebben Dr. de Groot uit Dussen gewaarschuwd die aanstonds een onderzoek in stelde en na een uur daarmede bezig te zijn geweest het noodig oordeelde dat P.K. naar het Ziekenhuis te 's Bosch moest worden overgebracht aangezien de verwonding aan zijn knie van dien aard was, dat tot een operatie moest worden overgegaan. Met een auto van de heer A. de Graaff, werd hij, nadat eerst zijn ouders alhier van het ongeluk in kennis waren gesteld, daarheen gebracht. Naar wij vernemen is K. gisteren geopereerd en is de toestand zoo dat verwacht mag worden dat hij, zooals men aanvankelijk vreesde geen stijf been uit het ongeval zal behouden. Aan den motor was niet de minste schade toegebracht. Te circa 1 uur Maandagmiddag moest een Duitsch vliegtuig (een zeer dein type tweedekker) gemarkt D 513 en bemand door 2 personen, in den Baardwijkschen Overlaat een nood landing maken wegens motordefect, welke landing zonder ongelukken ge schiedde op het weiland van C. van Delft uit Drunen. Verschillende menschen, die van deze noodlanding ooggetuigen waren, snelden toe, in een minimum van tijd gevolgd door honderden andere nieuwsgierigen. Een ander Duitsch vliegtuig, dat tegelijk met het gedaalde was komen aanvliegen, probeerde herhaaldelijk op hetzelfde terrein te landen, doch door de vele nieuwsgierigen die trots de waarschuwingen van de vliegeniers niet uit de buurt wilden blijven, durfde het andere vliegtuig niet te landen uit vrees voor ongelukken. Langen tijd cirkelde het boven de steeds aan groeiende menigte, raakte herhaaldelijk met de wielen den grond maar vond vanwege de sloten en omheiningen nergens een geschikt terrein om neer te komen, waarna het zijn collega in den steek liet en den tocht naar Duitschland voortzette. De inzittenden van het gedaalde vliegtuig, die onge deerd waren, bleken over geen stuk gereedschap of kaart te* beschikken, zoodat zij door hulpvaardigheid van personen uit het publiek van een en ander moesten worden voorzien om de machine te kunnen nazien en zich te kunnen orienteeren. Na eenige uren oponthoud maakte de piloot een proefvlucht, waarbij hij verschillende roekelooze staaltjes van vliegkunst demonstreerde o.a. ook kopje-duikelen, waarbij de toeschou- wers, die weer een ongeluk vreesden, den angst om het hart sloeg. De vlieger daalde daarna op een geschikter terrein in de nabijheid, waar ook zijn mede-passagier en eigenaar van het vliegtuig insteeg, waarop het toestel, na een goed ge slaagde opstijging in Oostelijke richting verdween. Van den piloot, die een invalide- legervlieger bleek te zijn, die in zijn 14 jarigen vliegers loopbaan, vooral tijdens den oorlog al heel wat beleefd had, vernamen wij nog de volgende bijzonderheden Het gelande vliegtuig was op weg naar Dusseldorf met nog twee andere vliegtuigen, waarvan één in 't bezit was van een kaart en dus de route aangaf. Zij waren 20 minuten tevoren van Waalhaven bij Rotterdam opge- stegen. Hunne bedoeling was geweest aldaar lucht-acrobatische toeren en o.m. ook een parachutesprong te demonstreeren, want dergelijke waag- halzerij was hun broodwinning, Men was echter onverrichter zake uit Rotterdam vertrokken, daar op het laatste oogenblik de vergunning voor deze vertooning door de betrokken autoriteit geweigerd werd, zoodat zij al het aan reclame en andere onkosten besteede geld er op toe gaven, een vergeefsche reis met 3 vliegtuigen maakten en tenslotte nog de hier boven omschreven noodlanding moes ten maken. Men ziet het dus: overal malaise, zelfs in de lucht-acrobatiek I De Heer J. Moonen uit Venlo, student aan de Academie van Beeldende en Bouwende Kunsten der R.K. Leer gangen te Tilburg, slaagde voor de akte Teekenen M. O. (Ma.). De Koninklijke Nederlandsche Politiehondenvereeniging heeft hare jaarlijksche keuring der afdeeling Noord-Brabant gehouden op het terrein der Bredascl.e Verdedigingshondenclub „Onze Trouwe Vrienden". Als keur meesters fungeerden de heeren M. K. Westendorp, te Nijmegen, Sijstermans te Zundert en Hulsman. Begunstigd door goed weer, werd deze keuring steeds door een groot aantal belang stellenden gevolgd waaronder zich bevonden als leden van het hoofdbe stuur, de heer Jac. Key, Amsterdam, Jhr. Laman Trip te Ginn eken en de heer Antonissen, Wernhout. De uitslag dezer keuring is als volgt 1. Certificaat met lofvan der Griend, Waalwijk 270 pnt., Kuypers, Waalwijk 262 pnt., Jac. van Elewout, Breda 252 pnt., van Campenhout, 252 pnt. 2. Certificaatvan der Kaa, Bergen op Zoom 249 pnt., de Moor Bergen op Zoom 247 pnt., De Hoon, Ginneken 244 pnt., Langenberg. Boxtel 243 pnt., Beekers, Roosendaal 240 pntOomena, Sprang 226 pntOp de Beek. Breda 225 pnt., Zwanenberg, Zundert 224 pn 3. Voorloopig Certificaat ;van Tiel. Ze- venbergschen Hoek 214 pnt.. Hendrikx, Ossendrecht 210 pnt., Lambrechts, Oudenbosch 209 pntTack, Breda 206 pnt.. Keiler, Waalwijk 204 pnt., Schoonderwalt, Eindhoven 197 pnt. 4 Afgewezen Goossens, Wouw 169 pnt., Verhoeven, Bergen op Zoom 182 pnt., Mol, Leur 168 pnt.; Driessen, Waalwijk gestaakt, Wetsteyn, Eindho ven gestaakt. DRUNEN. Zondag had hier een vliegerwedstrijd plaats voor de aspi rantleden der Jongelingen-congregatie. In optocht werd naar den Drunenschen dijk getrokken, waar de wedstrijd on der veel belangstelling gehouden werd. De sterke wind maakte veéT slachtoffers onder de vliegers der 50 deelnemers. De jury, bestaande uit de WelEerw. heeren kapelaan De Vocht, M. Pijnen burg en Van Dal, de broeders Ignatius en Bonifacius en de heer Jos. v. Kes- sel, wees de prijzen als volgt toe Extra prijs voor den mooisten vlie ger F. v. Leest; le prijs v. Venroy; 2e pr. A. v. d. Wiel3e pr. H. Brok

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5