IE UN NI IET 2UIDEI IS HET U BEKEND!! dat de FLORA BIOSCOOP is geïnstalleerd met het allernieuwste tilm-apparaat van de beroemde Krüpp Ernemann-fabrieken. Wij hebben voor het seizoen een schitterende collectie films afgesloten. OPENING seizoen Zondag 5 Sept. DE DIRECTIE. No. G8. Zaterdag 28 Aug. '26. 40e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 27 Aug. 1926 Koninginnefeest. De eerste poging van 't Oranje- Comité, het spijt ons zeer dit te moeten melden, hoewel ons dit anderzijds niet zoo heel veel heeft verwonderd, is mislukt. De inschrijvingen voor den Kinder optocht, ondanks de pogingen van 't comité in woord en geschrift, ondanks de herhaalde aanmaningen in ons blad en de persoonlijke besprekingen der comité-leden hebben niet 't gewenschte resultaat opgeleverd. In Waalwijk was de deelname niet groot, in v.m. Besoijen heel gering, in v.m. Baardwijk nog geringer. Men zal begrijpen dat het comité met zoo luttele medewerking van ouders en kinderen voor een echt kinderfeest, moest besluiten den kinder optocht niet te doen doorgaan en den edelachtb. heer Burgemeester op wiens initiatief de oprichting plaats had en dit kinderfeest werd op touw gezet te berichten dat het niet moge lijk was bij gebrek aan deelname om een kinderoptocht te organiseeren onze plaats waardig, Onze conclusie is dat deze herhaalde poging om één feest te organiseeren voor de geheele gemeente wederom is mislukt. Het Bestuur van „Waalwijks Belang" heeft direct vergaderd en besloten in elk geval waardige feestelijkheden te or ganiseeren zooals dat steeds is ge schied en zal het bestuur in de toe komst met den wensch van het hoofd der gemeente om de kinderen zooveel doenlijk in de feestviering te betrekken. Voor ditmaal is dit niet meer mogelijk. Waar de Volkszangdag op Zaterdag middag 4 September a. s. natuurlijk doorgaat, daar zal Waalwijks Belang het voor dien dag bepaalde handhaven en flink uitbreiden, zooals hieronder blijkt. Het programma der viering van den Koninginne-verjaardag zal dan luiden als volgt Dinsdag 31 Augustus ten 8 uur Groot Concert der harmonie St. Crispijn. Programma 1. Wien Neerland9 Bloed. 2. Vieux Camarades, Marche. C. Teike. 3. Tannhauser, Fantaisie sur l'opera. R. Wagner. 4. La pluie d'or, Solo voor Clarinette. Boillon. (Door den heer J. Klijn.) 5. Suite de Ballet de l'opera comique .Marion". Sam Vlessing. 1. Prélude. 2. Rigaudon. 3. Badinage. 4. Intermezzo. 5. Gavotte. 6. Rondo Finale. PAUZE. 6. Grenadiersmarch. Dunkier. 7. Floreal, Ouverture. F. Andrieu. 8. Theresen, Grande Valse de Concert. C. Faust. 9. Une soiree d'automme aux Ardennes, Fantaisie. A. Govaert 10. Wilhelmus. Zaterdag 4 September. Ten 2 '/3 uur: Zangdemonstratie der afdeeling Volkszangdag, door de kinde ren van alle lagere scholen in de ge meente met begeleiding der harmonie St. Crispijn. Dit geschiedt op de navolgende plaatsen Oud raadhuis v. m. Besoijen, Markt, St. Antoniusplein, Oud-raadhuis v. m. Baardwijk. 5'/26'/4 Concert van de Gemengde Zangvereeniging „Vooruitgang zij ons Doel." 6'/2—7'/4 uurConcert der Liedertafel .Oefening en Vermaak" met uitvoering van „Neerlands Heil." 8—lO'/aUur: Groot Concert der Har monie .Concordia" van Loon op-Zand Gedurende de pauze ten 9'/4 uur SCHITTEREND VUURWERK- op den Winterdijk, nabij de Markt te leveren door de bekende Kon. Ned. Pyrotechnische fabriek v/h. A. J. de Kat te Leiden. Een mooie feestviering dus 1 Wij spreken de hoop uit dat men dit jaar zoo algemeen mogelijk zal vlaggen op dezen bij uitstek natio- nalen dag. Nogmaals, de oude sleur moet eruit! De algemeene vergadering der vereeniglng „Waalwijks Belang" zal gehouden worden op Maandag 13 September a.s. des avonds ten 87a uur in de zaal Musis Sacrum. Aan de orde 1. Opening en Notulen. 2. Jaarverslag van den Penning meester. 3. Mededeeling van het Bestuur. (Veemarkt, weg Drongelen, Winkel week, Koninginnefeest enz.) 4. Bespreking verbetering weg Roestelberg. 5. Herdenking vierde lustrum der vereeniging. 6. Rondvraag en sluiting. Bij het te 's Bosch gehouden gehouden examen Hoogduitsch L. O. slaagde de Eerw. Broeder Leegustus in de wereld de heer J. Roes onder wijzer aan de St. Petrusschool alhier. Naar wij vernemen is de Eerw. Broeder Theofridus benoemd totOverste van het Broederklooster te Veghel. Voorts is overgeplaatst de Eerw. Broeder Gonsalfus naar Schiedam, Frumentius naar Venlo en Albertus naar Maastricht. Hier komen de Eerw. Broeders Monsuetis van Nijmegen, Carolus van Bussum, Bellarminus van Maastricht en Leo van Maastricht. Waalwijksche Zwemvereeniging, Van 20 Aug. tot 26 Aug. Dames Heeren Met Gemeentekaart 212 227 6 Temperatuur gemiddeld 20 graden. Zondag komt de sterke biljart vereniging .Krijt op tijd" uit Oss op het door de Waalwijksche Biljartclub uitgeschreven Biljarttournooi op be zoek. Voor deze ontmoeting bestaat een zeer groote belangstelling wijl „Krijt op tijd" tot een van sterkste clubs uit het Zuiden moet worden gerekend. De jubileerende vereeniging heeft reeds alle clubs die hebben deelge nomen, vijf zestallen, weten te verslaan en vanzelf spreekt het dat men zijn uiterste best zal doen om ook Oss de baas te zijn. Door het persfoto-bureau uit Amster- dom zullen van dezen wedstrijd, welke 's middags om 12 uur een aanvang neemt, foto's worden genomen. Het huis met zij-ingang en erf, gelegen in de Stationstraat ten over staan van Notaris Jansen voor rekening van den Heer P. van Castricum Maandag 1.1. geveild is gekocht door den heer Th. de Peffer voor de somma van f5600. De invoer van schoenen in Juli 1926 bedroeg 277.251 paar ad. f 524.467 tegen 245.671 paar ad. f 461.000 in Juli 1925. De uitvoer van schoenen 23.190 paar ad. f 121.933 tegen 20 912 paar ad. f 102.000 in 1925. Donderdag 2 September des na middags ten 3 uur zal de Kamer van Koophandel voor de Langstraat eene openbare vergadering houden in de Inspanning, Elshout. 12. Zangvereeniging „Oefening en Vermaak", Vlijmen. 13. Heusden's Mannenkoor, Heusden. 14. Liedertafel „Oefening baart Kunst", Nieuwkuik. 15. Zangvereeniging „Tol bloei der Toonkunst", Baardwijk. Als eereleden zijn toegetreden de HoogEerw. Heer Wouters, deken van Heusden en de WelEdelgeb. Heer H. Verhoeven, eveneens aldaar. Als terrein, waarop de feestelijkheden zullen plaats vinden, is bestemd het weiland achter de woning van den Heer Jos Klein, naast het St. Norbertus- gesticht. Het buffet op het feestterrein, in eigen beheer zijnde, belooft voor zeker alle goeds. CAPELLE. A s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk optreden Ds. Mühlnickel uit Waalwijk en wel des nam. 2 uur. In de plaats van Mevr. A. Meijers, die naar Hoogeveen is vertrokken, be rust de leiding der halve-stuiversver- eeniging te dezer plaatse momenteel bij de dames Adéink en N. v. d. Hoeven. Bij het dezer dagen gehouden examen slaagde voor de akte Land bouwkunde L. O. de heer A. v. Over- steeg, hoofd der O. L. school a. d. Loonschendijk. Het muziekgezelschap „Kunstna Arbeid" zal Zaterdag, 4 Sept. a.s. In samenwerking met het muziekgezel schap Euterpe uit 's Gravemoer een avondconcert geven op het plein bij het voormalig raadhuis in de Kom. Voor de Ned. Herv. gem. alhier zal a s. Zondag des voorm. half tien en des nam. half drie uur optreden Ds. Gosllnga uit Utrecht. MADE. Door de R.K. Tuinbouw- vereeniging „St. Bernardus", afd. Made werden te Breda ter veiling gevoerd 8206 K.G. dubbele stamprincessen k 8 81 /2 ct. per K.G. 1222 K.G. perfect boonen k 8—9 ct. p. K G. 130 K.G. enkele stamprincessen k 12'/a ct. per K.G. In de Ned. Herv. Kerk te Drim- melen zal op Zondag 29 Augustus des voorm. 10 uur Ds. Vinck voorgaan. 36970 raadszaal van het gemeentehuis alhier. In een gecombineerde vergadering gehouden op Zondag 8 Augustus der vier alhier bestaande kruisboogschut tersgezelschappen, is besloten om dit jaar nog een onderlinge wedstrijd te houden om het kampioenschap van Waalwijk, waarvoor het Kruisboog schuttersgezelschap „Nooit Gedacht", gevestigd bij den heer J. v. Helvoirt, Putstraat alhier een mooie beker heeft beschikbaar gesteld en „De Eendracht" gevestigd bij A. van Berkel, „Concor dia", gevestigd bij L. Leijten en „Ons Onderling Genoegen", gevestigd bij Holtzer-Passier elk ook een prijs heb ben geschonken, zoodat door alle deelnemende gezelschappen een prijs te behalen is. 'Er zal bij elk gezelschap eenmaal geschoten worden en wel des Zondags om 12 uur. Voor a.s. Zondag zijn door loting 't eerst aangewezen voor het schieten de banen van „Concordia", in 't café van den heer L. Leijten, Grootestraat. Waar dus aan dezen kamp zulk een groote eer verbonden is, zal de strijd heftig wezen en verwachten wij om 12 uur bij den heer L. Leijten veel belangstelling voor deze mooie sport. ELSHOUT.- Voor de deelneming aan het Festival, dat bij gelegenheid van het 40 jarig bestaan der fanfare van de Jongens Congregatie alhier, op 4 en 5 Sept. a.s. zal plaats hebben, gaven zich de volgende muziek--en zang verenigingen op 1. Fanfare „St. Cecilia", Ammer- zoden. 2. Harmonie Jongens-Congregatie, Drunen. 3. Harmonie „de Eendracht", Nieuw kuik. 4. Harmonie „de Eendracht", Herpt en Bern. 5. Fanfare „St. Lambertus* .Gemonde. 6. Harmonie „St. Cecilia", Haarsteeg. 7. Harmonie „de Volharding", Dru nen. 8. Patronaatsharmonie „St. Jan", Baardwijk. 9. Harmonie „St. Crispijn",Waalwijk. 10. Fanfare der H. Familie, Heusden. 11. Liedertafel „Uitspanning door Op Zondag 29 Aug. zal in de Ned. Herv. Kerk alhier Ds. Jansen uit Terhorne (Friesland) des voorm. 10 uur voorgaan. Gisteren had de aanbesteding plaats van het aanleggen van het af- voerriool van het slachthuis door de Parklaan enz. te Eindhoven en het aanleggen en bestraten van een gedeelte der Javastraat aldaar onderdeel Ton- gelre. Ingeschreven werd door den heer J. v. d. Heuvel, aannemer te Made voor f 25.200. WASPIK. Op Vrijdag 27 Aug. a s. zal de Raad des namiddags zes uur in openbare vergadering bijeenkomen. Aan de orde zijn: 1. Mededeelingen. 2. Stemming over het voorstel tot uitbaggeren der Vrouwkensvaartsche haven. 3. Besiuit tot aangaan van eene geld- leening. 4. Aanbieding gemeenterekening 1925 en benoeming Commissie van onder zoek. 5. Aanbieding gemeentebegrooting 1927. RAAMSDONKSVEER. De vergroo ting van de Chr. School op 't Veer werd opgedragen aan Gebr. Naglé voor f 13.250. Zondagmorgen zal er in de Veersche Herv. Kerk. Leesdienst zijn, terwijl des namiddags om half drie op 't Dorp optreedt Ds. Anker, Zaterdag houdt de Afd. Raams- donk van den C.N. Werkl. Bond haar vergadering. GEERTRUIDENBERG. Evenals vorige jaren, zal er dit jaar hier wederom een Handelsavondcursus gehouden worden welke 15 Sept. e.k. zal aanvangen. Het is te hopen, dat er wederom een druk gebruik van gemaakt zal worden. De Amusementsclub „Terpsi chore", zal Zondag a.s. te 7 uur in haar clublokaal bij hotel Santbergen een groot thé dansant geven. Het herstellen van het winkelhuis van Mevr. v. Bavel, waarin gevestigd de winkel van J. B. Leenarts, waar onlangs de kap en het achterstuk uit brandden, is gegund aan Wietmarschen alhier. In de Ger. Kerk hoopt Zondag a.s. te half tien en te 5 uur op te treden, ds. Menink uit Enschedé. Ter gelegenheid van den verjaar dag van HM. de Koningin, op 31 Aug. a.s. zal er alhier te 8 uur een concert gegeven worden op de Kiosk op het Marktplein tot 10 uur door de harmonie „Apollo" en het Geertruidenbergsch. Kinderkoor. Daarna zal er een groot vuurwerk gehouden worden, bestaande uit 33 verschillende mooie nummers. DUSSEN. Heden kreeg de Wed. G. H. Lindeman alhier een brief van haar zoon uit Batavia, dat hij geslaagd was als stafmuzikant voor de le fagot en tevens bevorderd was tot korporaal. Wanneer men weet dat deze jon- gen als klompenmaker, waarmee een karig loon wordt verdiend den moed had voor vijf jaar te teekenen bij het N.I. leger en met een goede bedoeling te beproeven en aldaar bij de muziek te komen, daar heeft hij nu het geluk om met goed gevolg zijn eerste examen af te leggen. Na twee jaren ijverige studie mocht hij thans de eerste vruch ten hiervan plukken. L. was vroeger le altist bij de fanfare „Wilhelmina" alhier. Moge het dezen ijverigen jongen met zijn onvermoeiden studielust het op zijn verdere levensbaan welgaan. DRUNEN. Van de gelegenheid tot goedkoop reizen naar Amsterdam met gratis toegangsbewijs voor „Artis" werd in onze gemeente door ruim 60 personen gebruik gemaakt. KERKNIEUWS. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 24 Aug. 1926. Zondagavond biedt de Fanfare der H. Familie een concert aan op de Vischmarkt. De heer J. M. v. d. Pol slaagde te 's Hage voor middelbare akte hand en decoratief teekenen akte lxa, welke bevoegdheid geeft tot leeraar aan een H. B. S. Op de werf van de fa. De Haan en Oerlemans werd te water gelaten het stalen kanaalschip „Eenige Zoon" voor rekening van den heer H. de Groot te Amsterdam. Het schip meet 50 M. bij 6.60 M., bij 2.34 M. en heeft een laadvermogen van 550 ton. Tevens werd de kiel gelegd voor een 900-tons Dortmund—Eems—kanaalschip. In de algemeene vergadering der R.K. Debatingclub werd besloten dezen winter een propaganda—avond te houden waarvoor men een spreker zal uitnoodigen. De collecte ten bate van den kerkbouw van Pastoor Hol te Zuidhorn bracht op f 2 66 Hierna werd aan de hand van het bekende boek van Henry Ford door J.v. Laar hoven gesproken over Productie en Welvaart, waarvoor den inleider dank betuigd werd door den HoogEerw. Heer Deken en den Vice-Voorz. Als spreker in de volgende verga dering is aangekondigd de Eerw. Kap. Van der Vleuten. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 27 Aug. '26. Het plaatselijk Comité van Her wonnen Levenskracht houdt Zondag 29 Aug. zijn speldjesdag. Is andere jaren de bloempjesdag van H. L. voor Kaatsheuvel steeds een succes, niet minder zal dit zijn op 29 Augustus a.s. nu onze parochie in feesttooi is voor haar jubileerenden Herder. Vooral Zon dag a s. moet een ieder zoowel in de gewone wandeling als tijdens 't défilé en de Bloemenhulde aan het H. Hart getooid zijn met het kleine speldje van H. L. tot steun in de bestrijding der witte pest. De Voetbalvereeniging K. S. W. houdt Zaterdag a.s. haar jaarvergade ring met feestvergadering in haar club lokaal bij den heer Jan van Dun. Na de afwerking van de huishoudelijke agenda zullen de leden zich vereenigen aan een gemeenschappelijk souper, dat gezien den geest van amicaliteiijdie er momenteel in de club heerscht, niet anders dan gezellig kan zijn. Het Triduum dat door twee Eerw. Paters Capucijnen in onze parochiekerk momenteel gegeven wordt, trekt zeer veel belangstelling. Vooral de avond oefeningen worden zeer druk bezocht. Donderdagavond kon onze ruime kerk de ontzettende menschenmassa, die deel nam aan de oefeningen, die onder leiding van Pater Josaphat gehouden werden tot het verdienen van den grooten Jubileumsaflaat, schier niet bevatten. Onder het rundvee, vooral in Loon op Zand komen de laatste weken zeer vele gevallen van mond- en klauwzeer voor. Bij landbouwer de Jong te L. o. Z. werd deze week eveneens een geval van miltvuur ge constateerd Onder politietoezicht werd het cadaver verbrand. Men meldt uit Kaatsheuvel aan de Prov. Crt., dat J. v. d. Louw door een motorrijder werd aangereden, door dat hij niet aangaf dat hij links een straat wilde inrijden. Hij werd van de fiets geslingerd en met inwendige kneuzingen, gebroken rib en verwon ding aan het hoofd binnengedragen en door den geneeskundigen dienst verbonden. Op het oogenblik is zijn toestand bevredigend. Zilveren Professie Jubileum. Zondag a.s. 29 Augustus viert de ZeerEerw. P. Honerius Gelissen, uit Munstergeleen, prior van het klooster der Ongeschoeide Karmelieten van Geleen L. zijn zilveren professie-jubi leum. De jubilaris werd 3 April 1883 ge boren, trad in 1900 in de Orde der Ongeschoeide Karmelieten. ZijnEerw. studeerde philosophie en theologie te Geleen en werd in 1906 priester gewijd in de kapel der E. E. P. P. Redemp toristen te Wittem. Enkele jaren oefende hij de priesterlijke bediening uit in de Beiersche Kloosters van Würzburg en Schwandorf. Van 1912 tot 1919 was hij werkzaam als kapelaan in de Kar- melietenparochie te Groenendijk bij Lelden. Vanaf 1919 is hij professor te Geleen en vervulde daarbij gedurende drie jaren het ambt van supprior en in 1924 werd P. Honerius gekozen tot prior. Gedurende zijn prioraat heeft de jubilaris de stichting van een nieuwe kerk met klooster ter eere van de hei- lige Theresia van Lisieux voorbereid en in dit zijn jubeljaar is de eerste steen gelegd en rijst de nieuwe stich ting op in Waspik-Boven N.B. Voorzoover wij den jubilaris kennen, verlangt hij geheel in stilte dit feest te vieren. Zijn bescheidenheid mag echter voor zijn vrienden en bekenden geen aanleiding worden hem te vergeten. Laten al degenen, die dezen ijverigen zoon der heilige Theresia kennen, op zijn feest een gebed ten hemel stieren, opdat de Heer hem helpe het huis te bouwen, en daarmee niet tevreden, mogen velen hem daarbij werkdadig steunen door het offeren van 'n steentje voor zijn Theresiakerk en klooster te Waspik-Boven. De viering van het Zilveren Priester feest van Mgr. B. Eras. TILBURG. Na de intieme huldiging die op 1 Juni aan Mgr. dr. B. Eras, procurator van het Ned. Episcopaat te Rome is gebracht, heeft Dinsdag Ka tholiek Nederland uiting gegeven aan zijn vereering voor dezen prelaat, die de belangen van ons Katholieke volk zoo ijverig in de Eeuwige Stad weet te behartigen. De geboortestad, Tilburg, had het groote voorrecht gekozen te zijn voor deze huldiging en was Dinsdagmorgen getuige van de hoogachting die Mgr. Eras in heel ons land geniet. In de Parochiekerk van het Goirke, waarin Mgr. gedoopt werd en zijn Eerste H. Mis opdroeg, werd een plech tige H. Mis van dankbaarheid opge dragen. Behalve Mgr. Diepen, bisschop van 's Hertogenbosch, Mgr. J. Biermans, Mgr. L. Heijlen, Mgr. Th. van Roos malen en verschillende andere kerke lijke hoogwaardigheidsbekleeders, was het kerkgebouw geheel gevuld met vrienden en kennissen van den Pro curator. Pater B. Molkenboer hield de feest predikatie en had zich tot tekst geko zen de woorden van den H. Paulus uit den tweeden brief aan de Corin- thiërs: „Pro Christo legatione fungi- mar". Wij oefenen een gezantschap van Christus uit. De plechtigheid in de kerk werd met een pontificaal Te Deum gesloten, waarna ten huize van den heer L. de Beer-Eras de receptie plaats had. Nadat een koor het „Haec Dies" had gezongen, hield de Voorzitter van het Huldigings-comité, Mgr. C. Prinsen, een redevoering en bood de Mgr.-Eras- stichting aan. Mgr. Eras dankte tot slot allen die dezen dag voor hem tot een onvergetelijken hadden gemaakt, waarna het koor nog Confitemur Do- minum zong en de aanwezigen de ge legenheid hadden den jubilaris per soonlijk te complimenteeren. Aan het ontbijt deelde Mgr. Diepen den jubilaris mede, dat hij benoemd was tot eere-kanunnik van het bisdom Den Bosch. SPORT. VOETBALSPORT. WAALWIJK. QUICK. Quick I contra D.C.L. I, Rotterdam. Na de diverse wedstrijden welke Quick reeds heeft gespeeld voor het tournooi, is de wedstrijd van a.s. Zondag wel de voornaamste. Alsdan komt het Rottei*- damsche D.C.L. op bezoek, de club welke liet vorige seizoen de eenigste was, die Quick wist te kloppen en daarmede beslag wist te, leggen op den beker Reeds toen hebben we het prach tige spel dezer Rotterdammers bewon derd en nagaande uit diverse verslagen, welke we van D.C.L. te lezen kregen, moeten zij thans over'een veel sterker XI-tal beschikken als het vorige sei zoen. Begrijpelijkerwijze zal D.C.L. alles in het werk stellen om voor de tweede maal beslag te leggen op den beker, om te trachten zoo spoedig mogelijk eige naar te worden van dezen, massief zil veren wisselbeker. Het publiek staat dus een bijzonder prachtige wedstrijd te wachten, die een record aantal toeschouwers zal heb ben. We zullen hopen dat Quick met het zelfde élan zal spelen als tegen het Bossche Wilhelmina en dan zijn we verzekerd van een mooien wedstrijd.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 9