R.K. Dienstbode, Een nel R1 Meisje R.H. WinkeljnOrouw, Eerste Salonnier, IE Een Huis met Tuin. Hotel Je Men Leeuw" in Rouge". ORANJEFEESTEN. ORANJE-ARTIKELEN LOUIS VAN ADELBERG, IPiiliHlili! H. H. Kappers. Betrekking. Tc Huur: Uitnoodiging. Gegarneerde Najaarshoeden. Half September Uitgebreide Mont Martre Jasz. ZATERDAG is «ie dag van «ie Groot en klein moet zich tooien met Oranje. Wij hebben een speciale sorteering voorradig. viert Zaterdag feest! Mark! WAALWIJK. hoewel de in te dienen begrooting voor 1927 van het Staatsbedrijf van de posterijen, telegrafie en telefonie, in dien wij wel zijn ingelicht, met een overschot van ruim 4 millioen gulden sluit. De Volksbond tegen Drankmis bruik heeft in een adres aan den mi nister van Financiën dezen verzocht, den accijns op het gedistilleerd te verminderen van f 300 tot f 200 per H.L. van 50 percent. Bij de Nederlandsche Spoorwe gen is invoering van den 24 uurs tijd in overweging Deze tijdrekening be staat, zooals men weet, reeds sedert lang in België .en Frankrijk, ook Duitschland is er kort geleden toe overgegaan. Van de Engelsche spoor wegen heeft de directie van de Neder landsche Spoorwegen het voorstel tot invoering ontvangen. Men stelt zich voor, dat de 24 uurs tijd gemakkelijker zal zijn voor het publiek en de thans veelvuldig voorkomende vergissingen tusschen ochtend en avondtreinen uit de wereld zal helpen. KERKNIEUWS. In October zal het Cisterciënser- klooster „Onsenoort" te Nieuwkuik door den Hoogw. Abt pater Franciscus Janssens uit Tilburg krachtens apos tolische volmacht tot Prioraat worden verheven. Dom Raymundus Bezzichi, de Procurator Generaal der Orde, zal voor die gelegenheid uit Rome over komen. Het Prioraat zal dan twaalf religieusen tellen. (St. Jkl.) Z. D. H. Mgr, A. F. Diepen heeft met instemming van het Kathedraal Kapittel den HoogEerw. ZeerGel. heer Mgr. Dr. B. J. Eras. Huisprelaat van Z. H. den Paus en Procurator van het Nederlandsche Episcopaat te Rome, benoemd tot eerekanunnik van het Ka thedraal Kapittel van St. Jan te 's Her togenbosch. Z. D. H. heeft aan den ZeerEerw. heer J. B. A. Wirtz, Ord. Praem. op zijn verzoek, wegens gezondheidsrede nen met ingang van 10 September a s. eervol ontslag verleend als pastoor van Oud-Heusden en Elshout. Tevens heeft Z. D. H. benoemd tot geestelijk adviseur der afd. „Waalwijk" van den Ned. R. K. Bouwvakarbeiders bond Grafischen Bond Fabrieks- arbeidersbond en Naaisters- en Kleer- makersbond den WelEerw. heer E. P. Beekmans, kapelaan St. Jan, en van de R. K. Turnclub „Uno Animo" te Mierlo den WelEerw. heer kapelaan W. M. A. van Mierop. DRUNEN. Een inwoner onzer ge meente verloor op zijn reis met éen der bussen der Holl. Buurtspoorw. (route Tilburg's Bosch) een portemonnaie, inhoudende een waarde van ongeveer 30,Dit verlies geconstateerd heb bende hield hij de bus staande, hij haar terugkeer uit 's-Bosch eno wonder, de beurs lag nog op dezelfde plaats. Vrijdag j.l. is de Eerw. Frater Her- menigild van zijn missie uit Curasao teruggekeerd. Het is nog niet bekend of hij nog maals naar de West zal vertrekken. Men wordt er. aan herinnerd, dat nog slechts deze week gelegenheid be staat zich op te geven voor den moe der-cursus, welke 10 Sept. a.s. wordt geopend. VLIJMEN. Maandagmiddag om streeks half twee brak brand uit in de landbouwerswonmg van Th. Oere- mans. Door de felle hitte en den feilen Oostenwind sloegen de vlammen over op de woning van M. Oosterwaal, Ant. v. d. Heuvel en op de boerderij van Fr. de Laat, zoodat in een minimum van tijd 4 huizen en 1 schuur in asch waren gelegd, 1 koe, 1 varken en drie geiten kwamen in de vlammen om. Zelfs de op verren afstand gelegen gebouwen met rieten daken leden veel gevaar, zoodat er reeds eenigen aan het bran den waren. Hier kon echter nog tijdig de brand worden gebluscht. Van de inboedels werd zeer weinig gered. Al les is laag verzekerd. CAPELLE. Aan den lieer Wendte, hoofd der Chr. School a. d. Loonschendijk, is op zijn daartoe gedaan verzoek tegen 1 November e.k. eervol ontslag verleend uit zijn tegenwoordige betrekking in verband met zijn benoeming tol hoofd eener Chr. School te Zalt-Bommel. Naar we vernemen zal de gemeng de zangvereeniging „de Heidebloem" onder leiding van haar directeur, den lieer A. v. d. Kolk, deelnemen aan liet op 1 en 2 September a.s. te houden concours te Leerdam. We wenschen deze jeugdige vereeniging, die zich voor de eerste maal in het strijdperk waagt, veel succes toe. De heer J. A. Verheijden Adrz. deelt ons namens den Kerkeraad der N. H. Gem. mede dat Ds. Goslinga van Utrecht a.s. Zondag 5 September voor de gemeente hoopt voor te gaan des voorm. 9,30 uur en des nam. ten 2,30 uur. De kerkeraad zal ons voortaan bericht zenden van expresse kerkbeur- ten. RAAMSDONK. Openbare Vergade ring van den Raad der gemeente op Zaterdag 4 September 1926, des namid dags ten 6 ure. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken. 2. Ontwerp-verordening tot aanwij zing der tijdvakken, binnen welke de vergunningen, bedoeld in art. 13, eer ste lid der Leerplichtwet kunnen wor den verleend. 3. Vaststelling van suppletoire ko hieren der straatbelasting, dienst 1926. 4. Benoeming van een viertal perso nen, om voorgedragen te worden aan den heer Commissaris der Koningin tot het doen eener keuze van twee zet ters van 's Rijks directe belastingen. Aan de beurt van aftreden zijn de hee- ren G. H. Simonis en E. G. de Wit. 5. Benoeming leden van dëVleesch- keuringscommissie. 6. Ontwerp-besluit tot wijziging ge- meentebegrooting dienst 1926. 7. Uitloting van schuldbrieven. 8. Aanbieding rekening van de Ge meente, de bedrijven en liet. Burgerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1925. 9. Aanbieding begrooting van als- voor voor het dienstjaar 1927. 10. Staten van oninbare en nog te verhalen posten van plaatselijke belas tingen. 11. Bezwaarschrift tegen aanslag vergunningsrecht Drankwet. De heer A. Bossers, volontair ter secretarie dezer gemeente, is benoemd tot ambtenaar ter secretarie van Zwa- luwe. Op 12 en 13 September a.s. zal hier waarschijnlijk een inissietejntoonstel- ling worden gehouden. Tengevolge van het breken van een voorwiel sloeg gisteravond de vrachtauto van de Hond uit Waspik, in de' Wilhelminalaan over den kop. De chauffeur, die dien dag met deze auto een gezelschapje kinderen uit Oosterhout had vervoerd, kwam er met eenige ontvellingen af, doch de wagen was zwaar gehavend. Het stationsemplacement hier is weer uitgebreid met een weegbrug. De kelder voor de brug en het weeghuisje zijn reeds gemetseld. De werkzaamheden aan de nieu we R. K. Jongensschool loopen ten einde. Men is nu druk aan 't werk voor het klooster met het graven van den vijver. De nieuwe wegen zijn al klaar voor bestrating. Bij K. B. van 25 dezer is de me daille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau toegekend aan Mej. P. Hensen, alhier, voorheen dienstbode bij de familie Eras-Blomjous te Til burg. De najaarskeuring van dekheng sten heeft voor deze gemeente plaats op Dinsdag, den 26 October e.k. v.m. 10 uur te Zevenbergen. Door het gemeentebestuur is ver gunning verleend tol plaatsing van twee benzinepompen, een bij van Zwol en een bij Stoops. Door de gemeentepolitie is van M. wegens het visschen zonder akte een pooknet in beslag genomen. De najaarskeuring van spring- stieren, welke ten minste een jaar oud zijn, heeft voor deze gemeente plaats, te Oosterhout op 7 Sept. a.s. v.m. 10 u. MADE. De werkman J. Thijssen had op het werk van den heer A. Ver hagen en Zonen alhier in den Belcrum- polder 't ongeluk met zijn rechterduim bekneld te raken, waardoor deze zoo danig werd verwond, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Terwijl Th. S. bezig was met het afhakken der hoeven van een paard gleed het mes uit, waardoor hij zich ernstig aan de hand bezeerde. Genees kundige hulp moest worden ingeroe pen. J. G. kwam met zijn fiets te vallen waardoor hij zich ernstig aan den schouder en de hand bezeerde, zoodat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. t Op Maandag 6 September zal van hier een deputatie zich op audiëntie naar den Commissaris der Koningin van de provincie Noord-Brabant bege ven ter bespreking en vermoedelijk ter beslechting van een langdurig aan hangige kwestie betreffende een school te bouwen in de wijkbuurt Stuivezand. DUSSEN. Een zesjarig jongetje werd door de wielrijdster v. D. aange reden. Met den schrik en eenige ont vellingen kwam het vrij. De wielrijd ster bleef ongedeerd. Bij het uitwijken geraakte een wagen met hooi van den landbouwer v. T. te water. Na veel moeite wist men paard en wagen weer op het droge te brengen. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. LOON OP ZAND. A.s. Woensdag 1 Sept. worden hier de lessen door de Eerw. Fraters begonnen in de oude openbare school eu daar voortgezet, tot de nieuwe bijzondere school, waaraan men verleden week reeds begonnen is, voltrokken zal zijn. De heeren Vroomans uit Reijen en Gebrs. van Lier alhier zullen ter plaatse een ehroomlederfabriek vesti gen, met de voorbereiding is men reeds begonnen. GEMENGD NIEUWS. De 's Hert. Ct. verneemt uit Chaam Een der vele auto's die ons dorp doortuffen, stond plptseling stil. Chauf feur er uit. Morrelt zenuwachtig in z'n machine, 't Helpt geen zier. Ettelijke menschen interesseeren zich voor 't geval. Chauffeur klampt den eigenaar aan van een klein Citroentje, toevallig op de pechplaats aanwezig. Deze is direct bereid den grooten wagen op sleeptouw te nemen, 'n Smid verschaft een ketting. Meerdere men schen, waaronder 'n kommies, interes seeren zich voor het geval. Chauffeur wordt steeds zenuwachti ger en verdwijnt even later in een straatje om een touw te halen. Blijft langer weg dan noodig en is nog weg. Vele menschen beginnen zich ook te interesseeren voor den inhoud van den wagen. Vier vaatjes echte Schiedammer en 'n kistje smakelijke Elixer d'Anvers. Kommies gaat vlug zien waar de chauffeur is, maar hij bleef tot dusver weg. Al geruimen tijd maakten stroo- pers de omstreken van het dorp Sajk in Hongarije onveilig. Tot hun ijverig ste vervolgers behoorde de boschwach ter Szombath, die het opzicht heeft over de goederen van graaf Erdödy. Al eenige stroopers waren door zijn toedoen opgeborgen, zoodat het gilde zeer op hem verbolgen was. Toen dan ook onlangs twee stroopers den bosch wachter alleen tegenkwamen en hun kans schoon zagen, vielen zij den man aan, beroofden hem, trokken hem zijn kleeren uit en bonden hem vervolgens naakt aan een boom, waaronder zich een groote mierenhoop bevond. Toen lieten zij hem aan zijn lot over. Ein delijk, het was al donker geworden, slaagde de ongelukkige erin de prop uit zijn mond te werken, waarmee zijn beulen hem het schreeuwen belet had den. Zijn hulpgeroep, dat door de kwelling van de duizenden mieren, die op zijn lijf heen en weer liepen en hem overal beten, tot vertwijfelens toe aanzwol, baatte niet. Pas den volgen den ochtend vonden houthakkers den geplaagde, die volle 15 uur lang aan deze gruwelijke marteling blootgesteld was geweest. Zijn lichaam was door ontelbare mierebeten overdekt en op gezwollen. De afschuwelijke pijnen hadden hem half waanzinnig gemaakt. Toen zijn banden doorgesneden waren, trachtte hij weg te loopen, doch na twee schreden zonk hij bewusteloos in elkaar. In schier hopeloozen toestand is hij naar het ziekenhuis gebracht. Van de stroopers geen spoor. Op de auto-wedstrijdbaan te Brooklands, bij Londen, is gisteren de motorfietsrijder G. L. Parker,terwijl hij met een vaart van 165 K.M. per uur reed, zijn stuur kwijtgeraakt en over den hoogen kant uit de baan geslagen en op de straat in de diepte gevallen. De man is natuurlijk dood. Het was een afschuwelijk gezicht. De machine brak door het ijzeren hek aan* den bovenkant van de baan heen, kwam met de wielen op de straat met den rijder nog in het zadel, maakte een sprong van 20 k 25 Meter en toen een van 10 M. en pas bij de derde bons bleef de motorfiets liggen. On derwijl was nog iemand aangereden, die er nog tamelijk goed was afgeko men. Gistermiddag is op het spoorweg emplacement te Hoorn een ongeluk gebeurd dat wonder boven wonder goed is afgeloopen. De wegarbeider Oud, van Wester-Blokker werd gegre pen door den sneltrein van half twee, richting Enkhuizen. De man had de tegenwoordigheid van geest zijn hoofd in het zand te drukken tusschen de rails, zoodat de locomotief en tender en een wagen over hem heen gingen zonder hem te verwonden. De machi nist, die het geval bemerkte, remde uit alle macht. Toen de trein stilstond kroop de man .er onder uit. Hij was niet ernstig gewond aan het hoofd en hand. Gisteravond tegen half zeven reed op den Bosschen weg nabij de Oude Donkerstraat de motorrijder Harfskamp uit Tilburg, op de duo zitting had de heer Baessen, eveneens uit Tilburg plaats genomen. Van den tegenovergestelden kant naderde een auto waarvoor de heer H. schijnbaar niet tijdig kon uitwijken, met het gevolg dat hij tegen den wa- gen opreed. De heer H. werd op slag gedood. De heer B. werd zwaar gewond naar het ziekenhuis vervoerd en is naar verluid later overleden. ADVERTENTIëN. GETROUWD: M.C. J. Caderius van Veen en A. J. M. W. Rant. Amsterdam, )oi 3511 Ruysdaelstraat,^6 -Eenige en^algemeene kennis geving. 37014 Mevrouw G. VERWIEL-Moisse, Grootestraat 157, Waalwijk vraagt tegen 1 November eene goed kunnende koken. 37005 Terstond gevraagd: om behulpzaam te zijn in de huis houding en niet ongenegen buffet- werk te verrichten. Zich persoonlijk aan te bieden C. DE WIT, Heuvel No. 89, TILBURG. 37002 Gevraagd tegen half Sept. een degelijke niet beneden 20 jaar, van goede getuigen voorzien en genegen in de huishouding behulpzaam te "zijn. Eigenhandig geschr. br. onder No. der advert. Bureau dezer Courant. 37012 Spoedig gevraagd bekwaam bekend met haarwerk, v. g. g. v. Loon en verval pl.m 80 gulden per maand. Intern, P. VAN HORSSEN, Jan v. Lies- houtstr. 36. EINDHOVEN. 37007 Aanbeveling. Bij deze betuig ik mijn volle tevredenheid aan DeZwolsche Paarden- en Veeverzeke ring-Maatschappij, geves tigd te Zwolle Ossenmarkt 26-27. Directeur G. H. J. TER- VOERT, voor de coulante wijze waarop zij de schade van mijn verdronken pony heeft geregeld. Met vertrouwen kan ik „De Zwolsche", mede om hare lage en vaste premiën, bij iederen Paarden- en Veehouder ten zeerste aanbevelen. j. van engelen-Staal. Waalwijk, Augustus 1926. Vertegenwoordiger M. VAN DRONGELEN 37004 te Waalwijk. Bekend making. Heeren kleermakers welke wen schen deel te nemen aan den Een net persoon, R. K.v van middelbaren leeftijd zoekt een hem passende betrek king op winkel, magazijn, kan toor.incasseerderofiets dergelijks, ook genegen 3 a 4 dagen in de week werkzaam te zijn. Brieven onder No. der advert. Bureau dezer Courant. 37013 Te bevragen bij36994 P. D. NETTEN te Sprang. gelieven zich voor 15 Sept, a.s. op te geven. Coupe systeem volgens Academie Nationale (voorh. Nebeling te Brussel.) Bij voldoende deelname extra prijzen. Inlichtingen gratis zonder verplichtingen. 37016 Aanbevelend, ANT. SCHOENMAKERS, Gediplomeerd Coupeur, Hasseltstr. 287, TILBURG. Wij hebben de eer de dames mede te deelen, dat wij op Don derdag 2 September in te Waalwijk zullen exposeeren met een pracht- collectie Deze 'hoeden zijn creaties van de eerste Parijsche huizen. Door de lage valuta der francs zijn wij in staat voordeelig een chiquen hoed te kunnen leveren. Wij vertrouwen dat U ons met een bezoek zult vereeren en tee- J kenen inmiddels met de meeste hoogachting Maison Sonderegger 37018 's-Hertogenbosch. begint een J5 voor boekhouden, stenogratie en typen. Zich aan te melden vóór 10 September bij de Zusters, There siagesticht, WAALWIJK. 37011 Bezoekt geurende de Ker mis te Tilburg de gezelligste Dancing der stad. 37010 Aanbevelend, F. REIJNEN, KOESTRAAT (bij den Heuvel). Sjerpen. Lampions (met stok), Vlaggetjes, Insignes, Linten, t Fluiten, Mutsen, Enz. Enz. 37001 2 15 u30.11' 19*» u jjjjl

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3