om het standbeeld van het H. Hart, hield de bekende Pater Capucijn losaphat zijn schitterende toespraak. Het was een schitterende gedachte", aldus spreker, „bij gelegenheid van het 25-jarig jubilé van uwen gevierden Herder diepen dank aan God te bren gen in een voorafgaand Triduum en thans bij een hernieuwing derlntroni- satie aan Jezus H. Hart voor alles wat Hij gedurende de 25 jaren en vooral gedurende de laatste vijf jaren met Gods hulp heeft tot stand gebracht. Voor 5 jaren hebt gij Christus gekozen tot uw Koning, laat daarom deze vernieuwing geen sinecure zijn of een nietszeggende plechtigheid. Hij is uw Koning Hem moet ge dienen. Na hel Evangelie betrad de Zéereerw. Heer P. Hoekx als oudste Kapelaan den j preekstoel om de feestrede te houden J naar aanleiding van den tekst: Venite cxulternus in Dominum. Laat ons jui chen voor den Heer. Psalm 94. 't Is heden, aldus spieker, een dag van vreugde voor de parochie, 't Is heden een dag van vreugde voor de familie van den jubilaris, 't Is heden niet het minst een dag van vreugde voor den jubilaris zelf. Immers het is thans 25 jaar dat onze geliefde Pastoor zijne parochie heeft mogen besturen, 't Is 25 jaren lang, dat onze jubilaris met bezielenden ijver het Directeur schap waarneemt van zijn bloeiende meisjes-Congregatie; 'tis 25 jaren lang Allerwegen wordt Hij vertrapt en ver-1 dat hij de H. Familie in immer stijgen- guisd en trachten socialisme en com munisme Hem te verdrijven uit maat schappij en staat. Laten wij dan als R. K. van Nederland Hem hulde bren gen en Hem erkennen als onze Christus als onze Koning. Laat Christus leven in ons Huisgezin, Koning zijn van ons huiselijk leven, koning zijn in ons bur gerlijk leven, Koning.zijn van ons hart, Koning zijn in onze maatschappij. In gloedvolle taal voerde de gewijde spreker de harten op en daverend langs kerk en huizen was het applaus dat volgde op deze indrukwekkende toespraak. Toen de gevierde Jubilaris Mgr. W. H. Völker daarop de verhooging be klom heerschte alom weer dezelfde plechtige stilte die gedurende de geheele plechtigheid door de groote menschenmassa bewaard was. Mgr. begon met de woordenDat hij vele schoone dagen gedurende zijn 25-jarig pastoraat beleefd had, doch dat deze dag een van de schoonste dagen was die hij had mogen beleven Hij deelde 25 jaren lief en leed met zijn parochie, hij heeft haar bemind en is wederzijds bemind geworden; daar om is Kaatsheuvel hem dierbaar gewor den; het is zijn Kaatsheuvel geworden. We kennen het redenaarstalent van Mgr. Völker en zagen hoe hij zijne parochianen met zijn indrukwekkende rede aan het H. Hart aanbeval om ze voor hem te bewaren en te leiden to den hemel. Met de akte van toewijding en het lied „Aan U o Koning der eeuwen", werd de plechtigheid beslo ten, waarna in de kerk Lof met Te Deum en andermaal met begeleiding der harmonieën „Aan U o Koning der eeuwen". ZILVEREN AMBTSJUBILEUM VAN PASTOOR MGR. W. H. VÖLKER. Was Zondag 29 Augustus een dag waarop Kaatsheuvel zich heeft doen kennen als een bij uitstek Katholieke plaats door de Generale Communie der geheele parochie, door de algemeene deelname aan het gehouden défilé en de bloemenhulde aan fiel H. Hart, door de devote indrukwekkende plechtigheid van de hernieuwde toewijding aan Je- ,zus H. Hart, heden Dinsdag de dag der officieele viering van het zilveren ambtsjubileum van onzen beminden Pastoor Mgr. W. H. Völker toonde Kaatsheuvel in een enthousiaste, wel gemeende jubel rond zijn jubileerenden Herder, de ongekunsteldste, oprechtste hartelijkheid die een volk kan hinden aan een priester die de harten van al len won. Kaatsheuvel was in feesttooi niet alleen door de wapperende drie kleur, die zonder uitzondering van alle huizen wapperde, niet alleen door de artistieke versiering, die voor en in kerk, pastorie en patronaat was aange bracht, niet alleen door de vrijgevige mildheid der burgerij die zijn pastoor door vele waardevolle geschenken ver eerde, doch meer nog door de opgeto gen, vrijmoedige, meelevende blijheid waarmede een geheele parochie met zijn feestvierenden Herder meejuichte en meejubelde en God dank bracht voor het vele goede dat Hij in een kwarteeuw aan zijn ijverigen Herder bewees. Zelfs de natuur was in feest tooi. Een vroolijke Augustus-zon aan een onbewolkten hemel verhoogde niet weinig de stemming dje rond om kerk en pastorie, ja in de geheele gemeente heerschte. Op waardige wijze werd de feestdag ingezet door een generale Communie in de Kindermis van 7 uur, waarbij alle kinderen uit de hand van defi ju bilaris zelf den goeden Jezus mochten ontvangen. Om half tien trad het Eere-comité bestaande uit de heeren: J. v. Besouw, Burgemeester, Eere-Voorzitter, M. v.d. Wee, Gem. Secretaris, W. L. M. de Both, A. Hueber, J. v. Ham, H. Wortelboer, J. v.d. Wee, C. Snoeren, J. de Wijs, M. v. Beurden, L. Schrauwers, C. Roesten - berg, G. Klijn, benevens het Feest comité samengesteld uit de Eerw. Hee ren Kapelaans P. Hoekx, J. Sanders en J. v. Keinenade en de Kerkmeesters H. de Bresser, J. Wijdemans, J. de Bondt, en A. de Kort, voorafgegaan door ruim 150 bloemendragende en strooiende bruidjes den jubilaris vooraf van uil het feestelijk versierde patronaatsge bouw naar den prachtigen tempel, waar duizenden samenstroomden om de so- lemneele dankmis opgedragen door den jubilaris bij te wonen. Assistentie werd verleend door de Zeereerw. Hee ren A. Lombarts en L. Verhoeven M. S. F. als Archidiaconus, Fr. Lombarts als Diaken, P. v.d. Wee als Sub Dia ken, Ant. Völker als Cèremoniaris, Fr. Dekkers als Presb. Assistens, L. v.d. Hoven en Jos. de Bondt als Ceroferius, W. v. Beurden en Th. v.d. Linden als Acolytus, Sjef v. Beek en drie misdie naars als Ad-Tunalia, W. Völker en Leo Völker als Thuriferariï. 't Zangkoor voerde op zeer verdien stelijke wijze onder leiding van den Di recteur N. de Rooij, Missa in lion. St. Catharinae, van Franken uit, terwijl na het Offertorium het Laudaie Dominum van Bogaard gezongen werd. den bloei in zijne parochie zag voor- uilgaan. 't Is 25 jaren lang dat Hij voor de zielzorg zijner kudde alles gedaan heeft wat hij daarvoor had kunnen doen. Dagelijks heeft hij voor zijne pa rochie de H. Mis gelezen en zijne ge- loovigcn gesticht door zijn diepgevoel de godsvrucht en devotie. 25 jaren lang was hij zijne zieken een onmisbare troost en opbeuring; 25 jaren lang stond hij de stervenden bij in hun scheiden uit dezen wereld. Een kwart eeuw streefde en werkte hij te midden der zijnen aan hun eeuwig welzijn en hun onsterfelijke ziel. Met alle recht kan de jubilaris thans de woorden der H. Schrift op zich toepassen: Ego sum pastor bonus. I-k ben de goede Herder. 't Is vandaag een voorrecht voor mij, aldus spreker, mij vanaf den karfsel tot U te mogen richten. In ons midden, zijt gij thans, o jubilaris, omringd door uwe jubelende parochianen; wel grijs in jaren maar nog met ongebroken kracht en sterkte. Dankbaar droegen de kleinen hedenmorgen de H. Commu nie aan God op, dankbaar bidden uwe geloovigen hun God voor den beminden leidsman hun gedurende een kwart eeuw geweest. Erkentelijk toonde zich uwe parochie voor wat gij waart en wat gij deed, door de milde vrijgevig heid waarmede zij u een moderne dege lijke, alleszins afdoende verlichting uwer kerk aanbood als blijvend aan denken aan dezen dag. Alles deed gij steeds om uwe kerk zoo devoot moge lijk te maken. Moge deze schoone ver lichting uwe kudde zijn als het Lumen Christi op Paaschzaterdag, dat niet al leen het lichaam verlicht doch ook de ziel opvoert tot godsvrucht en een aan sporing zijn om in de lezing van' Gods woord opgevoed te worden tot de liefde Gods. Verder' bood de spreker nog eenige geschenken aan die allen na de H. Mis met de namen der milde gevers op de Communiebank werden tentoon gesteld. Talrijk, aldus besloot spreker, zijn de banden, die U als Herder aan uwe parochie bonden. Blijf voor uwe paro chie de beniiddelaai' tusschen God en de menschen, tusschen den Hemel en de onsterfelijke zielen. Daarom spreek ik namens uw opgetogen volk, dal wij ook gaarne in de toekomst onder uwe leiding blijven gevoerd worden op den weg naar den hemel. Van harte gaarne bidden wij God, dat hij U nog vele ja ren voor uwe parochie in Kaatsheu vel moge bewaren. Na de beëindiging vaii het H. Misof fer betrad de jubilaris zelf het preek- gestoelte om in de hem kenmerkende hartelijke taal zijne parochianen toe te spreken. „Wat zal ik den Heer wedergeven voor alles wat Hij mij geschonken heeft?", aldus de tekst van zijn dank rede. Ik herinner mij nog goed, sprak Mgr. Völker, toen ik vóór 25 jaren voor 't eerst voor u verscheen met de woor den: Door Gods voorzienigheid en door Gods voorzienigheid alleen hen ik pastoor van Kaatsheuvel geworden. Door God en door God alleen, dat troostte mij in zorgen en nood. Door God en door God alleen en daarom gij zijt mijn dierbaar volk. In die 25 jaren zijt gij mij nog dierbaarder ge worden. Ik verzeker liet U geliefde pa rochianen, hier staat vóór U de geluk kige pastoor van Kaatsheuvel en ik herhaal het: wat zal ik den Heer we dergeven voor alles wat Hij mij ge schonken heeft. O God, ik kan U niet genoeg danken, dat Gij mij geroepen hebt pastoor te worden van Kaatsheu vel. Ik kan U niet genoeg danken, be minde parochianen, voor de liefde in die 25 jaren van U ondervonden, doch ik vrees dat ik niet genoeg aan die lief de beantwoord heb. Mocht dat zijn, o God, dan vraag ik U nederig om ver geving, wat Gij mij vandaag wel niet zult weigeren. De nog resteerende jaren zal ik leven om te trachten -mijn volk nog meer lief te hebben en goed te ma ken wat ik mocht te kort gescholen zijn. U, mijn beminde parochianen, breng ik thans innigen dank voor de liefde, van U in die 25 jaren ondervonden. Door een priesterlijken band ben ik met U verbonden, pen band die nooit verbroken zal worden. Daarom breng ik U thans woorden van dank, van op rechten, innigen, welgemeenden dank. Dank voor de hoogachting in die 25 ja ren ondervonden. Gij hebt de woorden bewaarheid: Vreest God en eert uwe priesters. Gij hebt mij hooggeacht als priester en pastoor, en alle dagen, vooral in deze dagen, bijzonder op dit oogenblik. Ik breng die hoogachting terug tot God. Dank voor het vertrouwen in mij ge schonken. Een vertrouwen dat mij steeds een groote troost was. Gij hebt dat vertrouwen geschonken, door mij uwe kinderen toe te vertrouwen om ze voor te bereiden tot hun eerste H. Com- troost te aanvaarden. Gij hebt mij vertrouwen geschonken f in den biechtstoel, waar gij met hon derden kwagint neerknielen om de woorden te hooren: Ga in vrede, uwe zonden zijn U vergeven. Gij hebt mij vertrouwen geschonken hij uwe zieken en stervenden, die ik kon toesprekenZie brave ziel, vertrek van deze wereld, de eeuwige vreugde wacht U. Dat vertrouwen was mij een troost voor 'l harte. Ik breng U dank voor de liefde mij toegedragen. Ik zei het U reeds: vanaf dal eerste oogenblik hebt gij mij lief gehad en die liefde is in den loop der 25 jaren niet verminderd. Ik bemin U wederkee- rig als een vader zijne kinderen mint. Ik heb U opgebeurd in droeve tijden, U geprezen, waar gij het verdiende, doch U ook evenmin gespaard als ik dat noodig vond. Wat ik deed, wat ik zeide, was uit liefde tot U. Mocht het zijn dat ik ooit iemand uwer beleedig- de of griefde, dan was dit zonder mijn weten of wil en ik vraag daarvoor thans ootmoedig vergiffenis en ik twij fel er niet aan of die zult gij mij thans gaarne schenken, want ik ken U zoo als een gbede Herder zijne schapen kent. Ik heb U bemind en ik heb uwe wederliefde ondervonden. Is het won der dat ik herhaal: Wat zal ik den Heer wedergeven voor alles wat Hij mij geschonken heeft. Ik dank U voor de geschenken mij heden geboden, die heerlijk getuigen van uwe liefde tot mij en die het huis Gods mij zoo dierbaar zullen sieren. Ik dank U voor 't feest mij heden bereid, waaruit eveneens uw liefdevol hart spreekt. Ik breng dank aan allen die daartoe hebben medegewerkt, dank vooral aan mijne trouwe kapelaans voor de moeite en zorgen zich gegeven om dit feest te doen slagen. Ik breng dank aan U allen voor wat gij mij Zondagmorgen bood, toen gij met duizenden aanzat aan de Tafel des Heeren, één in groote liefde tot God, dank voor uwe gebeden en Mis sen, dank U, kinderen voor de H. Com munie van dezen morgen. Gij zijt mijn vreugd en troost, blijf dat in de toe komst. Wat zal ik den lieer wedergeven voor alles wat Hij mij geschonken lieeft? Heer, ik geef mij zelve weer; ik geef mijn leven voor mijne schapen, ik geef U mijne lammeren, mijne zieken, mijne zondaars. Ik heb ze Zondag opnieuw aan U toegewijd. O H. Hart van Jezus, bedenk gij ze voor mij. Zegen o H. Hart mijn volk, mijne schapen, mijne lamine ren, mijne zieken, mijne zondaars en geef mij nog enkele jaren te midden mijner kudde, om met mijn volk te le ven, één in deugd en één in leven fot Uwe glorie, Den indruk schetsen die deze dank rede teweeg bracht, is ons onmogelijk. Ware de plaats geen beletsel geweest, een enthousiast applaus zou, onbedaar lijk gegolfd hebben onder de hooge kerkgewelven. Het zangkoor zong hierop, terwijl de geheele priesterschap in 't priesterkoor zittend toeluisterde, de feestcantate voor 4-stemmig mannenkoor niet soli van Elbert. Fransen. De soli's werden op zeer verdienstelijke wijze gezongen door de heeren J. v. d. We0 en Berre- veld, terwijl de heer I'. van Boxtel het accompagnement op uitstekende wijze munie. Heerlijke dagen heb ik daarom met uwe kinderen beleefd. Gij hebt mij ver trouwen geschonken in uwe huizen, waar gij mij met blijdschap ontvingt om met U te spreken; en mijn hulp en verzorgde. Met. het danklied „Groote God, U loven wij", door de geheele kerk uit volle borst meegezongen, werden de kerkelijke plechtigheden van het feest besloten. De receptie in het Patronaat werd om 1 uur begonnen. Ook hieraan nam, evenals aan het. geheele feest, de geheele parochie deel' Onafgebroken bleef ruim twee uren lang de stoet aanhouden, die binnenstroomde om den gevierden Ju bilaris te komen complimenteereu. Al le vereenigingen namen, vertegenwoor digd door het bestuur of een deputatie aan de receptie deel. Namens het Wit- Gele Kruis en de R. K. Spaarbank, sprak de WelEd. Zeergel. heer Dr. W. L. M. de Both den jubilaris toe. Spr. wilde niet in herhaling vallen door de opsomming wat de jubilaris voor zijne parochie geweest is als menscli, als- priester, pastoor of Herder, daar hij als zoodanig reeds t^llopze malen door meer bevoegden gehuldigd was, alleen slechts wilde hij memoreeren de liefde rijke zorg voor zijne zieken, waarvan hij als medicus gedurende 25 jaren lang getuigen mocht zijn. Steeds stond gij klaar, aldus spr., als uwe zieken U riepen, vroeg of laat, bij dag of nacht. Met troostvolle woorden wist gij hen op te beuren en te sterken en hen hulp te verleenen in eiken vorm dien gij noo dig vond. In ongebroken ijver bleeft gij aan hun zieleheil werkzaam en ik durf de beste der jongeren onder U thans nu Uw haren reeds den zilverglans ver- toonen, nog als voorbeeld te stellen. Ook anderszins waart gij, waar Uwe hulp werd ingeroepen, steeds bereid te helpen én hebt gij vanaf de oprichting van het Wit-Gele Kruis tot lieden, steeds krachtig aan dit instituut mede gewerkt, dat onze zieken tracht te hel pen door de verstrekking van vele zie- kenverplegingsartikelen en de behulp zame handen van twee Eerw. Zusters ziekenverpleegsters. Namens het Wit- Gele Kruis complimenteert spreker. Ook namens de R. K. Spaarbank St. Paulus komt spr. complimenteeren en den jubilaris huldigen voor de krach tige en wijze leiding, waarmede hij de spaarbank in de moeilijke finantieele jaren die achter ons liggen heeft weten te leiden, en te besturen. Namen^ de R. K. Spaarbank brengt hij den jubilaris dank en biedt hem de 12 verzilverde bloemenvazenr aan die met de bloemen van St. Elisabeth versierd, hedenmor gen reeds op het altaar prijkten gedu rende de dankmis die Gij aan' God) op droeg!. Moge liet U gegeven zijn, dat onder Uwe krachtige leiding de R. K. Spaarbank nog eeus baar hoofddoel bereike, de stichting van een nieuw, naar de eischen des tijds ingericht R.K. Gasthuis, waar uwen zieken beter dan thans, medische hulp verleend kan wor- den, doch dat hun tévens een millieu j zal bieden, die ook hun geestelijke ver- I zorging ten goede komt. Spreker hoopt j dat een nieuw Gasthuis eenmaal de I kroon moge zijn op,'twerk dat do ju bilaris tot lieden voor Kaatsheuvel reeds tot stand bracht. Namens de vele zieken, thans nog in leven, brengt hij den jubilaris hartelijk dank voor de hartelijke liefde die zij steeds van hun pastoor mochten ondervinden, ook na mens de velep die naar betere gewes ten zijn overgegaan, brengt, spr. dank en hij is overtuigd, dat zij in den hemel mede jubelen en mede juichen) ter gele genheid van dit. groote feest, dat bereid is aan hem die ook hun eenmaal troost en sterkte verleende. De jubilaris dankte hartelijk en sprak als zijn eenigste hoop uit-, dat de wensch van spreker nog eens in vervui ling moge gaan. De heer M. v. d. Wee sprak namens de vereeniging Kaatsheuvels Belang, waarbij hij de hoop uitsprak, dat het den jubilaris gegeven moge zijn, nog lange jaren aan het. belang van Kaats heuvel, in de verzorging van het heil der zielen, te mogen voortwerken^ Mej. Anna Verhiel, complimenteerde namens de Mariavereeniging. De heer L. v. d. Horst, namens Apol lo; de heer M. van Nieuwstadt, namens Euphonia; de heer J. v. d. Wee, namens het R. K. Zangkoor. De jongens der openbare school brachten nog tijdens de receptie een bloemenhulde, waarbij de heer J. Lee- naerts, hoofd der school den jubilaris toesprak. Onder leiding van den heer N. v. Rooij, werd een lied gezongen „Vreugde heersclit er allerwegen." Een deputatie van het Jongens- patronaat kwam eveneens den Jubila ris als stichter dezer instelling compli menteereu. De misdienaars, kwamen gezamenlijk op en spraken hun pastoor door den mond van den jongeheer Vesters toe: HoogEerwaarde Monseigneur, Namens het koor van misdienaars, valt mij de eer te beurt U te mogen dankzeggen en gelukwensclien op de zen grooten feestdag. Het voorrecht, dat wij genieten bo ven andere jongens, U te mogen volgen en behulpzaam zijn bij de heilige Dien sten aan het Altaar des Heeren en ook de vele aangename uren, welke wij als gevolg daarvan mochten genieten, stem men ons tot. dankbaarheid en deden ons besluiten tot het aanbieden van een klein cadeau, als blijk van onze erken telijkheid. j HoogEerwaarde Heer Pastoor, wij wisten, dat alleen de glorie van uwe kerk Uw hart kan verheugen en lieten daarom onze keuze vallen op dit Evan gelieboek en dit kleedje voor dej H. Ci borie, hopende; daardoor een weinig bij te dragen aan dit. hooge doel. Namens alle misdienaars wensch ik U, Hoog Eerwaarde, tenslotte van harte geluk met het voorrecht van uw Zilveren Herdersfeest en geef ik U de verzeke- j dat wij allen dezen morgen den Goeden God vurig hebben gesmeekt U j nog vele jaren te mogen behouden als onzen welbeminden Pastoor van Kaats-1 heuvel. De harmonie van het Kon. Miuziekge- rend volk rond zijn sympathieken jubi leerenden Herder concentreerde. J. Tuerlings. SPORT. VOETBALSPORT. Quick—D.C.L. 7—1. Met stijgend succes zet Quick haar iournool-wedstrijden voort. Thans was het D.C.L. uit Rotterdam dat verslagen werd en liefst met 7—1. Het talrijk publiek heeft dan weer eens kunnen genieten. Goed gesteund door de middenlinie speelde de Quick- voorhoede een mooi samenspel waar tegen de solied spelende D.C L.-ver- dediging niet bestand was. Reeds met rust had Quick zich een 4—0 voorsprong verzekerd en de gemaakte doelpunten waren alle even schitterend. Zoo spelend zal Quick in de a.s. competitie wel de noodige belangstelling trekken. Voor a.s. Zondag staat er weder een zware strijd op het program nl. tegen Helmond uit Helmond. Deze club is wel zoo bekend dat we er niet veel over uit behoeven te wijden. Het is van Quick goed gezien om steeds sterke clubs te laten komen. W.S.C.—Dosko. Ook ditmaal bleef W.S.C. de meer- dere van Dosko en behaalde eene 5—0 overwinning. Evenwel dient ver meld te worden, dat de bezoekers door omstandigheden niet met dat elftal aanwezig konden zijn, als aan vankelijk was medegedeeld en gaf een en ander wel eenige teleurstelling. Toch werd er door beide partijen goed gespeeld, al nam W.S.C. het ditmaal kalmer op dan tegen Longa. Met de rust leidde de thuisclub met 2—0 om hieraan in de tweede speelhelft nog drie doelpunten bij te voegen. De tegenpartij kon het W.S C.-net niet éénmaal vinden, doch was dit hoofdzakelijk aan de schitterend werk van Mathijsen te danken, die dezen middag onverbiddelijk bleef. „De Maandagmorgen" vermeldde dat een Dosko-gpeler een ernstige armblessure in dezen wedstrijd opge- loopen zou hebben. Gelukkig kunnen wij mededeelen, dat dit ongeval van geringen aard is en is hier slechts van eene bloeduitstorting sprake. Het 2e elftal liet zich ook niet onbetuigd en behaalde eene flinke overwinning op eene RAV.B.-combi natie. De oud-spelers A. v. Draanen en M. Kleijn, die met deze ontmoeting hunnen laatsten. wedstrijd speelden en niet meer actief aan wedstrijden zullen deelnemen, kunnen derhalve met ge noegen op deze laatste ontmoeting terugzien. Voor a.s. Zondag 5 Sept. zal W.S.C. wederom een thuiswedstrijd trachten vast te stellen, doch was hierover hedenmorgen nog geen defi nitief bericht binnengekomen, doch hopen zulks spoedig te kunnen bekend maken. P. Kuijten 3. J. Timmers 4, 7. Sslders 5- W. Zijlmaos 6. Ch. Ettan 8, 10. P. J. Broekman9 9. v. Tilborgh 11. Oade dalven. P. Kuijten 1, 2. J, Feijnemau W. Zijlmans 4, 11. P. de Bont 5, 13. P. J. Broekmans 6, 14. C. v. Tilborgh 7. F. v. Onzenoort 8, 9, 10 M. de Rooij 12 J. v. C. 3. „Eupliouia" gaf tijdens de re- n niatinée, opgeluisterd door zeischap ceptie een eenige' zangnummers van. liet Zangkoor St. Cecilia. Programma Harmonie 1. Siingergrusz, Marscli Latam. 2. Le Barbier de Séville, Ouverture, G. Rossini. 3. Euphonia-Wals A. Warong. 4. Banditen-streiche, F. Suppé. 5. Faithfull and Bold, Marche/ A. Rust. Programma Zangkoor 1. Toastnummer v. Pasclieu. 2. Vierstemmige „Bede" met solo van Cartol. 3. Feestlied, vierstemmig v, Giessen. Van 35 uur had in< de scholen der Eerw. Zusters de huldiging plaats dooi de meisjes. Een keurig programma werd werd afgewerkt dat} den jubilaris veel genoegen en vreugd verschafte. 1. Welkomstlied; 2. Aanspraak; 3. Liedje Bewaarschool4. Aanspraak5. Ringelrei; 6. Twee meisjes; 7. Nog nooit scheen de zonne; 8. Drie meisjes. 9. Gymnastiek-; 10. Wij vieren tlians; R.W.B. Onder flinke belangstelling van de diverse supporters hebben 1.1. Zondag de aangekondigde serie-wedstrijden plaats gehad met het volgende resul taat Tilburgia III—Berkdijk II 2—1. Heusden—Drunen 1 0. Finale Tilburgia lil—Heusden 2—0. Tilburgia III len prijs lauwerkrans, Heusden 2en prijs lauwertak. Zondag 5 Sept. gaat R.W.B. een vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen D O.S.B. te Gorinchem. H.E.C. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur Zoudt U mij misschien kunnen in lichten hoe het nu eigenlijk zit. Vergis ik mij niet dan heeft het Oranje-Comité gepubliceerd, dat het door haar opgezet plan tot het orga- niseeren van een feestviering voor de geheele gemeente door Kinder-optocht enz. niet doorgaat en worden de nu te houden feestelijkheden georgani seerd door Waalwijks Belang. Nu is er door eenige heeren voor eenigen tijd in voormalig Besoijen eene collecte gehouden bij de ingezetenen (ik bedoel hier niet de contributie bij de leden van Koninginne-dag) voor het gezamenlijk Koninginnefeest van 't Oranje-comiié. En dat gaat nu niet door; hoe is dat nu, die centen zijn niet gegeven en mogen ook niet ge bruikt worden voor een ander doel dan waarvoor ze bedoeld en gegeven zijn. Hoogachtend, Een inwoner van v.m. Besoijen. Wij kunnen daarop moeilijk antwoor den omdat ons van een collecte niets bekend is, en ook voor de feestviering van 't Oranje-comité niet kan zijn ge houden, waar op de vergadering van 't Oranje-comité besloten was beslist niet langs de huizen te collecteeren, daar de kinderen zelf hun deelname moesten bekostigen en voor prijzen de individueele leden zoo noodig wei eens hier en daar zouden aankloppen, de harmonie haar medewerking had toegezegd en voor een concert des avonds Waalwijks Belang zou zorg dragen. Voor het feest van 't Oranje comité kan dus deze collecte, indien ze heeft plaats gehad, nooit gehouden zijn. Red. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdagavond.7 uur Cursusies „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationsstraat. Donderdagavond 7'/3 uur repetitie voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8 uur. Vergadering der Bakkerspatroonsvereeniging „De Een dracht" van Waalwijk in Hotel Gerris. Donderdag 8 uur repetitie Tavenu met de Symphonie. Donderdag 8'/a uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool. Vrijdag 8 uur repetitie Tavenu voor de leden die een hoofdrol ver vullen GEMENGD NIEUWS. Gistermiddag heeft de politie aangehouden H. v. d. M. directeur van het post- en telegraafkantoor te Vlaar- dingen. De aanleiding hiervan is een kas tekort. Bij een onderzoek in de boeken is gebleken, dat er een tekort van eenige duizenden was. Toen v. d. M. merkte, dat een on derzoek ingesield werd, en begreep dat zijn verduisteringen ontdekt zou den worden is hij in de Maas gespron- LICP i gen. Hij is een goed zwemmer en de H.E.C. versloeg j.l. Zaterdag p0ütie, die inmiddels gewaarschuwd J.l. Zondag won H.E.C. van T.S.C. Oosterhout met 4—3 in een wedstrijd waarin beide partijen om beurten doelpuntten. T.S.C. die gecombineerd is met de vereeniging „Oosterhout" heeft momenteel een sterke ploeg. de Quick-reserves met niet minder dan 7—0. HEUSDEN. In den seriewedstrijd bij R.W.B. te Waalwijk won Juliana na een span- nenden strijd met 1 0, zoodat zij later moest uitkomen tegen Tilburg. Hierbij legde zij het at met 2— zoodat zij zich met den 2en prijs moest tevreden stellen. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Zondag hield de Postdulvenvereen. »De Jeugdige Vliegers» een wedvlucht vaoalt Weert. De prijzen werden be haald al9 volgt 1, 3, 8 Jac. Wassenaar. 2, 9 W. v. Bokhoven. 4, 5, 12, 15 Th. v. d. Geld. 11. Vier meisjes; 12. Luid klinke; 13. in Danklied der kleinen; 14. Algemeen 6. 7' 14 I- v' Veldhoew. 10, 11 Am. danklied. Om kwart vóór 6 kwam de Kon. Erk. Harmonie Apollo, gevolgd door de R. K. Gymnastiek-vereeniging K.G.V., on der veel belangstelling aangemarcheerd om met een klein avond-concert liet feest te besluiten. Voor de pastorie was een plankier opgesteld, met groen en guirlandes versierd. Apollo gaf een mooi programma: 1.Granada, Marclie, Wittmann. 2. Ouverture zu der Oper „Der Kal if von Bagdad", Boieldieu. 3. Episode; de Combat, Fantasie descriptive, L. Perinez. 4. Fantaisie Opera Ernani, Verdi. 5. A nous deux, Polka pour 2 pistons, Leval. G. Finale. I In opmarsch, vrije en orde oefeningen en standen, wist Iv.G.V. zijn pastoor te huldigen. De belangstelling was, zoo als begrijpelijk was, enorm en bleef nog aanhouden toen na afloop van 't con cert de verlichting, in en buiten de kerk aan ging. Tot laat in den avond bleef kerk en pastorie het middelpunt waar zich de belangstelling van een feestvie- v. Ree. 13 H, Knippels. le overduif Jac. Wassenaar. KAATSHEUVEL. De Postdulvenvereeo. >De Postduif», gevestigd bij dea heer A Rijken. Loonschendijk, hield Zaterdag 28 Aug, een wedvlacht vanuit Lier. De uitslag was als volgt 1, 2, 3, 4, 6 C. Nerlngs. 5, 7 J. Treffers. 8 W. v. Drongelen. 9 J. Haverhals. 10 W. Haverhals. le overduif D. Rozenbrand. Uitslag van de Kaatsheuvelsche Po9tduivenvereeu. >De Luchtvaart», gevestigd bij de Wed. A. v. d. Haart Cspelle-Nicuwevaart, vanuit Schaer- beek 1, 2, 13 A. Versteeg. 3, 4. 5,14,15 J. Zwart. 6, 8 J. v. d. Schans. 7 A. v. Moergestel. 9, 11 L. de Rooij. 10 H. v. Cainpen. 12 H. Rozenbrand. WASPIK. Uitslag wedvlacht van de vereeni ging >De Reisduif» In combinatie met »De Vliegende Wanhoop» te Waspik vanuit Lier Jonge dalven. M. de Rooij 1. J. Fcijneman 2, 12. was en hem met een motorboot achter volgde, had veel moeité, v, d. M.. die steeds weer onder de boot door dook te pakken te krijgen. Tenslotte is dit toch gelukt en kon hij naar het poli tiebureau overgebracht worden. Gistermiddag tegen zes uur speelde een tienjarig zoontje van den heer Smeenk te Gaanderen tusschen de rails, toen de heer Kok zag, dat uit de richting Doetinchem de trein naar Terborg naderde. Hij snelde toe om het kind weg te trekken, maar kwam net te laat met het ongelukkig gevolg dat beiden door de locomotief werden gegrepen. Het kind was ter stond dood. De heer Kok, wien beide voeten werden afgereden, stierf kort daarna. Hij was ruim 30 jaar en onge- huwd. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heden (Woensdag) hoopt de Heer A. Bonman den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren bij de Posterijen als beambte in dienst kwam en wel als postbode, terwijl hij later hier brieven besteller werd. Zondagavond van 8 tot 10 uur gaf de Fanfare der H. Familie haar derde Zomerconcert op de Vischmarkt. O.m. werden uitgevoerd dc beide concours- nummers waarmede in Oisterwijk in de 3de afdeeling den len prijs behaald werd. Evenals deze werden ook de overige nummers uitstekend ten ge- hoore gebracht, zoodat de talrijke be zoekers volop genoten, te meer daar het zeldzaam prachtig weer was. De bedevaart naar Bokhoven ter eere van St. Cornelius trekt dit jaar Woensdag 22 September als haar ge woonte. Tengevolge van de predication van den Z. E. rater Zèy in de H. Missen en de H. Familie over het Apostolaat des Gebeds is in deze parochie een afdee ling opgericht van genoemd genoot schap. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.)

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6