Marktberichten. Abonneert U w. s. c. vergadering is voor eenieder toeganke lijk en is hoofdzakelijk belegd om te komen tot aansluiting bij den R. K. Bond. 1 Tn November a.s. hoopt de Zeer Eerw.^heer Goossens, kapelaan onzer parochie, zijn 12£ jarig) priesterfeest te vieren. ELSHOUT. Het festival belooft indien het weer wat wil mee werken, schitterend te zullen worden. Iets over de oude vereeniging, die het onderwerp der feestviering is: Aan het verslag van den 'secretaris ontleenen wij 't volgende: ,,'t Was 5 jaar na den watersnood 18801881 dat het volk van Oud-Heus- den en Elshout, dankbaar van het hulpbetoon der jongeheeren Verhoe ven, zijn nieuwen heer A. J. H. Verhoe ven plechtig inhaalde. Grootsch was hel ook op de Jongens-Congregatie. Er heerschte een blijde feeststemming en toch, er ontbrak iets, men voelde 't: muziek. Enkele dagen later bij de trac- tatie door den nieuwen heer was ze erbijeen goede trombonne. M. Kem penaars speelde Cornet, Drikus Klijn blies Trombone, enz. Dit feit gaf aan leiding tot oprichting van een muziek korps. Enkelen kochten zelf een instru ment, enkele werden geschonken, een naam werd gezocht, een bestuur geko zen, een instructeur gevonden; de fan fare „Eendracht maakt macht" bestond. Zes weken later werd de eerste uitvoe ring gegeven. Ijverig oefenden ze voort onder lei ding van de heeren Ant. v. d. Wiel, M. van de Leur en Jac. van Duinen, aan wie thans een woord van dank wordt gebracht. Het kleine gezelschap groei de aan onder directie van M. v. Balen, dien wij als len Directeur hulde en dank brengen, en sindsdien zwaait thans al meer dan 30 jaar den dirigeer stok de tegenwoordige Directeur van het feestvierend gezelschap, de heer Jan Klijn". Het terrein, gelegen achter het Broe derhuis, is schitterend ingericht, zoo dat men van de mooie muziek volop kan genieten. SPRANG—CAPELLE (v.m. Sprang) Predikbeurten Zondag 5 Sept. 1926. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur Ds. Ewold van Raamsdonksveer. Geref. Kerk n.m. 2.30 uur Ds. Snoek. CAPELLE. Den 10 September a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat dhr. P. Faro als timmermansknecht bij H. Michael en Zn., aannemers te Loon- schendijk, in betrekking kwam. Moge het hem dien dag niet aan be langstelling ontbreken. Gedurende de maand Augustus wer den ter secretarie voor de vleeschkeu- ring aangegeven 15 runderen, 42 var kens, 4 kalveren en 5 geiten. A.s. Zondag, des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk optreden Ds. Jonkersi uit Waspik. Het concert, te geven door het Muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" alhier, in de kom van het dorp, dat oor spronkelijk vastgesteld was op Zater dag 4 dezer, is in verband met de Ko- ninginnefeesten op dien dag in het na burige Waalwijk, uitgesteld tot Zater dag 11 Sept. a.s. De postduivenvereeniging „De Luchtvaart" te dezer plaatse houdt a.s. Zondag een wedvlucht vanuit Hall. In de Rijkspostspaarbank op liet hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand Augustus ingelegd 5646.72 en terugbetaald 2522.94. Het aantal inlagen bedrpeg 47, dat der terugbeta lingen 25. Onder het in de weide loopend vee van verschillende landbouwers in deze omgeving zijn gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd, 't Is dus aan te bevelen zijn melk voor het gebruik te koken. In de Ned. Herv. Kerk alhier zal a.s. Zondag des voorin. 9£ en des nam. 2£ uur optreden Ds. Goslinga uit Utrecht. WASPIK. De heer Klerks, onderwij zer aan de R.K. Bijz. Jongensschool al hier heeft met ingang van uiterlijk 1 Nov. a.s. zijn ontslag gevraagd, om de onderwijzersloopbaan vparwel te zeg gen. Benoemd aan een bank van een levensverzekering te Amsterdam, wacht hem daar een meer winstgevende posi tie. Ongaarne ziet men hém, hier echter heengaan, wijl hij ook voor 't onderwijs een uitstekende kracht is en voor de toekomst nog veel belooft. Onze oud-gemeeate-ontvauger, de heer A. Schoenmakers, die de laatste weken in het zenuwlijdersgesticht te Vucht verpleegd werd, overleed daar heden op hoogen leeftijd. De heer Schoenmakers, die om zijn ijver en nauwgezetheid in de vervulling zijner plichten, de algemeene hoogschat ting genoot, was ook op godsdienstig gebied een vooraanstaand mensck. Waar het de katholieke belangen gold, stond hij steeds op de bres. Naast die van gemeente-ontvanger bekleedde hij verschillende functies, als penning meester-lid van het R.K. Kerkbestuur en meer andere, waarbij hij zich steeds als een bezadigd en verstandig man deed kennen. Eene zeer geziene per soonlijkheid daalt met hem ten grave. Hij ruste in vrede! GEERTRUIDENBERG. De ver jaardag van H. M. de Koningin, is hier op buitengewoon luisterrijke wijze ge vierd. 's Middags te 2 uur was er een prachtige optocht van kinderen met versierde wagens, fietsen enz. waarbij de harmonie „Apollo" hare medewer king verleende. Bij het einde werden door het comité aan de tien mooiste nummers uit den optocht prijzen uit gereikt, terwijl alle kinderen extra ge- tracteerd werden, 's Avonds te zes uur werden vanaf den toren der groote kerk koralen geblazen. Te 8 uur gaf de harmonie „Apollo" een concert op de kiosk tot negen uur, waarna de fak keloptocht begon. Ontelbare lampions volgden de harmonie. Daarna werd te 10 uur een prachtig vuurwerk op de markt ontstoken, dat door duizenden menschen werd bijgewoond. Daarna konden allen nog tot 12 uur in feest stemming blijven. Naar we vernemen zullen er nog herstellingen gedaan worden aan het koor en transcept van de Groote Kerk alhier. Bij het herstellen van den weer haan op de R. K. Kerk, bleek het dat de torenspits geheel ingerot was. Deze zal nu door de Gebr. du Pont, hersteld worden. Het te herstellen stuk is zeven Meter onder den haan. Gedurende de maand Augustus werd op het postkantoor alhier, totaal ingelegd 9149,68 en terugbetaald 9879,57. In de Ger. Kerk zal Zondag a.s. in beide diensten leesdienst gehouden worden. MADE. In de Ned. Herv. Kerk alhier zal des voorin. 10 uur Ds. Mudde voor gaan op Zondag 5 Sept. In de Ned. Herv. Kerk te Driimuelen 's morgens 10 uur geen dienst door va cature Dongen, 11.111. half 3 u. Ds. Vink. Aan den werkman J. Diekens, wegwerker bij den Provincialen Water staat in N.B., is toegekend de eere-me- daille verbonden aan de Orde vau Oranje Nassau. Aan den heer G. H. N. Jonkers, Rijks- veldwachter-Brig. Titulair te Driinme- len, is de eeremedaille toegekend, ver bonden aan de Orde v. Oranje Nassau. Het 4-jarig dochtertje van G. Stoop kwam spelenderwijs met haar vingertje tusschen een draaiend wiel van een fiets, waardoor het zoodanig beklemd geraakte dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Door onbekende oorzaak brandde gisterennacht om 1 uur het woon- en winkelhuis van den heer J. van Gils niet inboedel, in den Lekkerhoek tot den grond toe af. De brandspuit die spoedig ter plaatse was, kon niet ver hoeden dat het pand geheel afbrandde, doch wist een daarachter gelegen al leenstaand schuurtje met riek gedekt en twee varkens erin, door haar kracht dadig optreden te behouden. Het gezin, bestaande uit 10 personen, heeft het huis in nachtgewaad, zonder iets te kunnen redden, moeten verlaten. De meester-timmerman L. v. d. St. had het ongeluk met zijn linkervoet in een spijker te trappen, zoodat bloed vergiftiging ontstond. Na voorloopig door Dr. Klijn behandeld te zijn, achtte deze overbrenging, naar 't St., Ignatius- ziekenhuis noodzakelijk. Heden in den vroegen morgen wer den door een tot nog toe onbekende groote hond; bij den landbouwer A. Verhoef en dhr. L. v. d. Made, eenige kippen doodgebeten en verscheurd. Hiervan is bij de politie aangifte gedaan. ALMKERK. A.s. Zondag hoopt des v.m 10.30 en des nam. 7 uur voor de Herv. Gem. weer op te treden Ds. Rüth, terwijl Ds. de Jong, Geref. pred. des v.m. en des nam. voor zijne gemeente hoopt voor te gaan. Onder zeer groote belangstelling werd alhier j.l. Dinsdag de reeds lang aangekondigde „Landdag" v. d. Ring „Altena" van Herv. Jong. Vereen, ge houden. Nadat door den Voorzitter v. d. Ring, Ds. Röth, een openingswoord was ge sproken en liij in gebed was voorge gaan, werd als eerste spreker aange kondigd Ds. Raama van Rijswijk. Ver volgens sprak Ds. van Kooten van Rot terdam, daarna Ds. Gravenmeijer van 's Hage. Voorts Ds. Muller, van Gorin- chem en ten slotte Ds. Feijkes van Sleeuwijk, terwijl Ds. Gravenmeijer van 's Hage deze bijeenkomst met dankge bed sloot. Allen waren vol bewondering over de keuze der sprekers voor dezen land dag, daar zij allen blijk gaven van bij zondere begaafdheid en' redenaarstalen ten. De fanfare „Nooit Gedacht" en de Gem. Zangver. „Con amore" verleen den beide hunne gewaardeerde mede werking. Alles had een zeer keurig en ordelijk verloop. De heer A. Brand, (Chr. Hist.) alhier is benoemd tot lid van den Ge meenteraad in de vacature wijlen A. Ingezonden Mededeelingen. W. Donker. J.l. Donderdag werd alhier het door de Oranjevereen. georganiseerde volks- en kinderfeest gehouden. Nadat des voormiddags heel vroeg de kinderen waren getracteerd op chocolade, kren tenbollen en eierkoeken, werd met de kinderspelen een aanvang gemaakt, waarmee de kleinen zich bijzonder a- museerden. Jammer echter schitterde liet geheele personeel der verschillende scholen door afwezigheid, maar geluk kig heeft 't den kinderen daardoor toch aan niets ontbroken en is alles uitste kend geslaagd. Wij willen toch deze heeren in overweging geven in 't ver volg hunne volle medewerking te ver leunen, opdat misschien onze kinderen niet de dupe hiervan zouden kunnen worden. Des nam. 1 uur had onder zeer veel belangstelling het volksfeest plaats, waar door ons menig staaltje van be hendigheid werd geconstateerd. Des avonds werd door 't fanfarecorps „Nooit Gedacht" een concert gegeven, waarna de openlucht bioscoop-voorstel ling een aanvang nam, welke ook bui tengewoon bij het publiek in den smaak viel. Het geheele feest had een keurig verloop en wij zijn het Bestuur der vereeniging dankbaar voor zijnet activi teit in deze betoond, voor het welslagen van dit feest, alsmede de rijks- en ge meentepolitie voor haar toezicht, onder leiding van den EdelAchtb. heer Bur gemeester dezer gemeente, uitgeoefend. DUSSEN. Een 13-jarig zoontje/van v. Tilburg alhier, reed met zijn rijwiel van een hoogen dijk te water. Wonder bo ven wonder kwam hij met een nat pak en den schrik vrij. Het rijwiel werd licht beschadigd. De algemeene najaarskeuring van springstieren zal voor deze gemeente worden gehouden te Almkerk op 13 September a.s. des namiddags 4.30 uur. SPORT. OM DEN MISS-BLANCHE BEKER. Quick contra Helmond. Hoe meer het einde nadert van het Quick tour- nooi 0111 den Miss Blanche beker komt er hoe langer hoe meer de spanning bij de spelers en publiek in. Dat het ook juist die eerste wedstrijd was die ver loren moest worden, terwijl de overige wedstrijden op overwinningen uitlie pen. Het was ook na den wedstrijd te gen Gudok dat Quick haar besten vorm te pakken kreeg en sinds dien niet meer verslagen werd. Het was daarom goed gezien van Quick om steeds ster kere clubs te laten komen en hierin is zij voor Zondag a.s. goed geslaagd door beslag te kunnen leggen op het bekende Helmond. Hard zullen het de Quickers Zondag te verantwoorden krijgen doch des te eervoller zal het zijn als er ge wonnen wordt of gelijk gespeeld. Hel mond dat vroeger in de Zuid. 1ste klas speelde, doch hieruit verdween is mo menteel een der sterkste 2de klassers en elk jaar een gegadigde naar 't kam pioenschap. Vol verwachting zien wij daarom dezen wedstrijd tegemoet die waarschijnlijk de eenigste, doch be slist en zeker de voornaamste van onze plaats is. Thans kan dan elk voetbalsupporter het Quick XI-tal zien spelen waaruit zij dan ook wel de conclusie zullen trekken dat Quick de laatste weken reusachtig vooruit is gegaan en op he den een XI-tal bezit een 2en klasser waardig. Helmond komt met de volgende op stelling uit. H. Wilbers J. v. Bree, P. Nijssen H. Baken, P. Smits, J. v.d. Mortel P. de Wit, L. Adriaans, C. Aal- berts, F. v.d. Velden. De wedstrijd vangt precies 0111 half drie aan en staat onder leiding van den. bekwamen zuidelijken scheids rechter B. Voltijn uit 's-Bosch. Voetbal-supporters allen op naar het Quick terrein. Boottocht naar Dordrecht op 12 Sept.! Uitgenoodigd door de bekende Dordsche tweede Klas-vereeniging O. D. S., zal W. S. C. op a.s. Zondag 12 September aldaar een wedstrijd gaan spelen, resp. met het 1ste en 2de elftal en heeft het W. S. C.-bestuur deze ge legenheid aangegrepen, om dien dag een Boottocht naar Dordrecht te orga- niseeren, waarvoor bereids de beschik king verkregen is over een der salon booten der reederij „Arie Smit". Reeds lang is dit plan te berde ge bracht en thans zal dit dan werkelijk ten uitvoer gebracht worden. Wie her innert zich dan niet den zoo schitterend geslaagden boottocht naar Dordrecht, destijds in 1910 door de vereeniging „Waalwijk Vooruit" georganiseerd ter gelegenheid van den landenwedstrijd HollandBelgië! Hoe ontzettend was destijds de belangstelling en hoe werd door eenieder genoten! Ook thans staat op 12 September een ieder, on verschillig wie, eenzelfde pleziertocht te wachten en kan men vanaf a.s. Maandag tot en met a.s. Woensdag avond tegen betaling van 1,— kaar ten verkrijgen voor deze reis (visa- versa) bij de volgende sigarenwinkels, Ant. van Eyck, Jacq. Moonen- de Ruy- ter en de Wed. v. d. Broek. Teneinde '11 goed verloop van dezen tocht te ver krijgen, wordt eenieder verzocht zich tijdig van kaarten te voorzien en kan, zoodoende hieruit een goed overzicht van het aantal personen, welke zullen deelnemen, verkregen worden. W. S. C.-leden en W. S. C.-suppor- ters spoort Uwe kennissen aan 0111 op 12 September de reis "naar Dordrecht mede te maken. A.s. Woensdag zullen dan nog nader het vertrekuur en event, verdere in lichtingen bekend worden gemaakt. R.W.B. De wedstrijd tegen D.O.S.B. te Go- rinchem is tot nader bericht uitgesteld aangezien D.O.S.B. dien dag tegen Uni- tas moet spelen voor T.B.C.-beker. HEUSDEN. Zondagmiddag wordt zonder tegen bericht „alhier een wedstrijd gespeeld tusschen W. S. C. II uit Waalwijk en Juliana. GEERTRUIDENBERG. Good Luck I krijgt Zondag a.s. K. S. W. I Kaatsheuvel op bezoek. De Good Luckers zullen er alles opzetten 0111 de nederlaag van voor 14 dagen goed te maken. Korfbal. B. L. E. I. verloor van de Zwaluwen uit Zwaluwe,Zaterdag 1.1. met 42. Zaterdag gaat B. L. E. I. bij Fluks in Zevenbergen op bezoek. Tilburgsche Wielerbaan. Zooals reeds geruimen tijd bekend is, waren er plannen om de Tilburg sche Wielerbaan T.W E.M te sloopen, doch een comité is te Tilburg ge vormd onder leidmg van „Tilburg Vooruit" om de prachtige baan voor de sport te bewaren. Verschillende sportvrienden hebben hun medewerking toegezegd en ren nersmet klinkenden naam als Linart Schlebaum enz. hebben toezegging ge daan te steunen. Plannen bestaan om een groote sportweek te organiseeren vanaf 25 September tot 4 Oct. gedurende welke een sporttentoonstelling zal gehouden worden, gecombineerd met verschil lende attracties en sportwedstrijden op verschillend gebied. Om daartoe te geraken is het comité van plan een garantiefonds te vormen, waartoe iedereen kan bijdragen, wijl de bijdragen kunnen gestort worden vanaf 25 ets, tot 10 gulden. 25 Sept. opening der sporttentoon stelling en lossen van pl.m. tiendui zend duiven. 26 Sept. groote wielerwedstrijden met Linart, Schlebaum, Snoek enz. 27 Sept. buitengewone attracties voor dansliefhebbers. 2 Oct. Atletiekwedstrijden. 3 Oct. groote voetbalwedstrijd of motorwedstrijd. 4 Oct. schitterend vuurwerk. Gedurende al die dagen op het voorterrein geheel bijzondere attracties. Al wie mee wil werken, om de grootsche plannen te doen slagen, steune het garantiefonds door kleine of groote bijdragen aan den penning meester van het Comité voor de sport week J. Smits, Schoolstraat Tilburg. Iedereen werke mee, om het sieraad op sportgebied in Brabant te behou den. GEMENGD NIEUWS. Dezer dagen heeft te Gilze een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen de landbouwerszoonjan Willemse in de weide bezig was met melken, stoof eensklaps een stier op hem af. Het dier, om een of anderereden blijkbaar woest gewoiden, stootte den knecht zoodanig in de linkerzij, dat de ingewanden naar buiten traden. De ongelukkige, die zwaar was gewond had echter nog den moed den stier in bedwang te houden en vast te binden ter voorkoming van verde re ongelukken' terwijl hij met een hand de wond in zijn zij bedekte. Onmiddelijk kwam hulp toegescho ten. Dr. Hoeks, die spoedig ter plaatse was verleende de eerste geneeskundi hulp en kapelaan Lips diende den ongelukkige de H. H. Sacramenten- toe. Op last van den geneesheer werd de getroffene naar het Ignatiuszieken- huis te Breda vervoerd.* Na informaties bleek ons, dat ofschoon over den afloop nog niets met zekerheid kan worden gezegd, de toestand nog ernstig was. Berlaer, bij Lier, is doorgaans een uiterst rustig plaatsje en de duif is het vredessymbool bij uit nemendheid maar verleden Zondag werd een twist over duiven er niet minder de aanleiding tot een bloedige, zelfs tragische vechtpartij. De 57 jarige landbouwer Paul V., had enkele zijner diertjes meegezonden op prijsvlucht. Terwijl reeds een paar blauwe geschelpten boven zijn huisje hingen te toeren liet de 30-jarige Alois M., werkman, ook zijn duiven los Naar het schijnt, verminderde hij daardoorV.'s zegekansen, want V. snauwde hem toe: Deze keer hebt gij mij gefopt, maar een volgende maal zet ik het betaald. M. ging V. dan maar dadelijk te lijf. Fr. V. snelde zijn vader ter hulp, maar reeds waren de messen getrokken de gruwelijke .Lierenaars" de jongen stortte, met een ijselijke wonde in de zijde, ontzield neer. En dadelijk daarop had ook de vader een erge wonde in de zijde opgeloopen, terwijl M. aan den schouder en diens vrouw, die vruchteloos poogde de vechtenden te scheiden, aan de handen werden gewond. Voor Frans V. kwam alle hulp te laat. Zijn vader's toestand is zoo on rustbarend. dat geestelijke hulp werd ingeroepen. De dader is er minder erg aan tee, rftaar kon niettemin nog niet worden ondervraagd. William Wrigley Jr., de bekende kauwgomkoning heeft 11 Aug. Gertrude Ederle uitgenoodigd hetkanaal tusschen Catalina Island en de Caiifornische kust over te zwemmen. Hij vroeg de Chicago Tribune dit aanbod aan haar over te brengen. Wrigley stelt hiervoor 5000 dollar beschikbaar. Met deze som moeten haar reis naar de Westkust en haar training tevens betaalü worden. De rest van de 5000 dollar zal volgens Wrig ley een welverdiende belooning zijn voor de grootste zwemster van Amerika, onverschillig of zij in haar pogingen slaagt of niet. „Er zijn geen beperkende bepalingen aan mijn aanbod verbonden" verklaarde de schatrijke eigenaar van verschillende baseballclubs, wolkenkrabbers, mijnen, handelsvloten en een eiland in den oceaan „Het Catalina kanaal is nog nooit overgezwommen en het is niet meer dan billijk dat rfeze triomph bereikbaar blijft voor het New Yorksche wonderkind en een zuiver Amerikaan- sche overwinning wordt" Wrigley wil de keuze van tijd en plaats aan Miss Ederle overlaten, maar hij acht de periode tusschen October en Kerstmis de meest geschikte. De afstand tusschen de Caiifornische kust en het eiland Santa Catalina is 23 mijlen. Naar wij vernemen is de zee er zelfs in den winter over het algemeen rustiger en minder koud dan in het Engelsche Kanaal. Als Miss Ederle slaagt zal dit zeker de populariteit van den grooten kau'w- gomfabrikant nog verhoogen. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4 Sept. Groote Koninginne- feesten. Zie programma onder „Provin- ciaal Nieuws". Zaterdag 4 Sept. Witte Bioscoop, „De Sterkste Macht", 8 uur. Zondag 5 Sept. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak", Mannen koor. 12 uur. Zondag 5 Sept. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". 'Zondag 5 Sept Flora Bioscoop, „Mannen", 6 en 8'/a uur. Zondag 5 Sept. Witte Bioscoop, „De Sterkste Macht", 6 en 8uur. Maandag Pianocursus Waalwijksche Muziekschool. Woensdag Vioolcursus Waalwijksche Muziekschool. Waalwijk, 3 Sept. '26. Eieren —67 ct. Varkens f 15—f 20 Kalfkoeien f 0 f000. Vaarzen f 000—f 000. Pinken f 000 f 000. Graskalven f 00—f 00. op het 10 cent per week. f 5.— per faar. Parol hij Huidiiilslag en Huidverwondinó 11

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7