Abonneert U [■0m'€x Bakpoeder dm Dr,Oetker's VLIJMEN. Woensdagmorgen om streeks half zeven ontspoorden de twee achterste w'aggons van den vee stoomtram Tilburg—'s-Bosch te Vlij men, wegens defect aan den wissel. De spoedig daarop volgende passa gierstram reed er bijna tegen op. De michine van laatste genoemde kon de wagons wederom in de ratls trekken en konden zij hun reis weer voortzetten. - SPRANG CAPELLE (V m. Sprang). A s. Zondag des voorm. 9.30 uur en des nam. 2 uur hoopt in de Ned. Herv Kerk alhier op te treden Ds. Wolthers. vroeger predikant alhier WASPIK. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de Christelijke School hebben zich niet minder dan 48 sol licitanten aangemeld Een ruime keuze voorwaar. De heer Klerks, onderwijzer aan de R.K Bijzondere Jongensschool zal met 1 Nov. a s de onderwijzersloop baan vaarwel zeggen. In zijn plaats is op het 10 cent per week. 15.— per jaar. thans benoemd de heer D. v. Amels- voort te Raamsdonk. Met het bouwen der Rectorale hulpkerk te Waspik-Boven schiet het goed op. Binnenkort zal men met de gewelven beginnen. Het beiooft een prachtig gebouw te worden. Het mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente nog steeds uit. Geregeld worden er nog nieuwe aan giften gedaan. A s. Zondag 3 October zal in 't patronaatsgebouw de reclasseeringsfilm in 4 acten vertoond worden„Gevan genisleven". Voor eene duidelijke toe lichting zal worden gezorgd. RAAMSDONK In het gezin van F. Bakx op het Fort heeft zich een geval van besmettelijke ziekte. Febris lyphoï dea, voorgedaan. Dc lijder is naar het ziekenhuis overgebracht, en ter ver pleging afgezonderd. Bij de R. K. Kerk op het Dorp heeft men een begin gemaakt met het bouwen van het stookhuis voor de verwarming van de kerk. De handelscursus „Onderling- belang" op het Veer is den nieuwen cursus met 25 leerlingen begonnen. R'VEER. De collecte voor de stich ting Wolfhezen voor alleenstaande blinden bracht iuim f130 op. Op het Dorp f 29.—. Voor de samenwerkende zendings- Ver en den Ger, Zendingsbond werd f 77 bijeengebracht. In de woning van dhr. Bax op het fort doet zich een geval van typhus voor. Dhr. A. J. Oosterling slaagde voor het examen Radio Telegrafist. Ds. Ewoidt treedt Zondagmorgen om 9'/2 uur in de Durpsche Kerk en om 2'/2 uur in de Veersche Kerk. G'BERG. In de Geref. Kerk zal Zon dag een leesdienst worden gehouden. Dinsdag il.gaf de Sociëteit .Steeds treffen is kunst" haar eerste winter- uitvoering in de groote zaal van hotel Centraal. Voor een talrijk publiek trad de bekende dichter en zanger Koos Speenhof en familie op. De fam. Speenhof wist het publiek direct in een aangename stemming te brengen en oogstte met de verschil lende nummers een groot succes. Vooral de klucht „Zij is jaloersch" viel buitengewoon in den smaak. Na afloop der uitvoering werd nog een gezellig bal gehouden. MADE. De electrische verlichting der haven te Drimmelen met bijbehoo- rende kabelwerken en montage is op gedragen aan de firma A. de Kroon alhier. In de drukte vergadering van den Meisjesbond werd tot presidente ge kozen Jo v. d. Voort en tot secreta resse Dina Rompa. De trekking van de verloting ten bate van den Missienaaikring alhier is bepaald op Zondag 10 October in 't openbaar. Gisteren werden in het hotel „de Korenbeurs", ten overstaan van notaris v. Mol voor de erven van den WelEd heer Pax Smolders bij toeslag verkocht de navolgende perceelen bouw en weiland onder Made. Koop 1 f 3660. koop 2 f 3320 koop 3 en 4 f 6220 koop 5 en 6 f 8250, koop 7 f 2120, koop 8 f 1650 koop 9 f 1840, koop 10 f 3450 koop 11 f 4225, koop 12 f 2600, koop 13 f 2022. In het café van den heer Th. Thijssen werd eene aigemeene verga dering gehouden van de R K. Tuin- bouwvereeniging afd. Made wat betreft de Verzendvereeniging. waarbij een voorloopig verslag werd gegeven van de resultaten der vereeniging over de afgeloopen camnagne. In totaal werden aangevoerd 6471 Kg. zwarte bessen 3696 Kg. frambozen, 4171 Kg. erwten, 59825 Kg boonen, 698 Kg. diverse gewa'ssen. waarvoor werd uitbetaald 14.248 43. De gemiddelde prijzen na aftrek der onkosten warenzwarte bessen 7'/2 ct. per Kg frambozen 33'/2. dubbele stamprlnsessen 8'/2 perfect boonen 9'/2, velderwten 5'/2- De totale ontvangsten waren f 17.656.52, de uit gaven f 17 545 38 saldo in kas f 111.13. Betaalde voorraad emballage f 9 50, zoodat het kapitaal der vereening is Ingezonden Mededeelingen. gestegen met f 120 63 De baten zijn f 881.20, de lasten l 760.57, winstsaldo f 120 63. Verder werd ter vergadering op nieuw de gelegenheid opengesteld voor deelname aan den tuinbouwcursus voor het a s. winterseizoen. De deel name was van dien aard dat de Win- tercursus een goede kans van slagen heeft. Voor den Pluimveeteeltcursus, waarvoor eveneens gelegenheid tot deelname bestond, was echter weinig animo. Daarna werd de vergadering gesloten. DUSSEN. In de gisteren gehouden vergadering van den raad der gemeente is met 5 tegen 4 stemmen besloten aan de autobus ondernemingen eene sub sidie te verleenen. VLIJMEN. In de gisterenavond ge houden vergadering van den raad de zer gemeente werd besloten aan den heer Van der Ven, slager alhier, een gedeelte van het openbaar voetpad, genaamd het Oude Kerkpad, te ver- koopen en tot aankoop over te gaan van een strook grond tot verlenging van het Akkerpad. De Voorzitter wees er op dat bij de aanbieding van de begrooting voor 1926, waarbij het vermenigvuldigings- cijfer der plaatselijke inkomstenbelas ting voor dal jaar werd gebracht van 1.30 op 1 00. B. en W. het vooruitzicht openden, dat d t cijfer voor 1927 waar schijnlijk wederom zou kunnen worden verlaagd. En die verwachtingen zijn niet beschaamd. Door een tot in de kleinste onderdeelen der huishouding doorgevoerd zuinig beheer en een voor zichtige raming der begrooting, sluit de rekening 1925 met een voordeelig saldo van f 11664 49'/a (over 1924 was er een nadeelig saldo van f 10628 72) dat den dienst 1927 ten goede komt. Ook door de gestadige ontwikkeling van het G E.B. kan de gemeentelijke subsidie vervallen. Door al deze ge lukkige factoren hebben B en W. de begrooting voor 1927, waarop de ont vangsten niet te hoog en de uitgaven voldoende geraamd zijn, kunnen op maken, rekening houdende met eenv vermenigvuldigingsfactor voor de in komstenbelasting van slechts 0 70. B. en W. stellen echter niet alleen voor de inkomstenbelasting wederom te verlagen, doch de opcenten op de per- sor.eele belasting niet meer progressief te heffen en deze vast te stellen op 50. alsmede de opcenten op de ver mogensbelasting te brengen van 60 op 40. De practijk heeft geleerd, dat de hooge opcenten op de personeele be lasting in verband met de tegenwoor dige hooge huurwaarde der woningen velen terughoudt zich in deze gemeente te vestigen. Ten slotte meikten Burg. en Weth. nog op, dat ze met het vaststellen van het vermenigvuldigingscijfer voor de inkomstenbelasting rekening hebben gehouden met het feit, dat de inkomens over 1926, die als maatstaf gelden voor de helfing 1927, door de staking in de mandeninflustrie en door den minder gunstigen toestand in den land en tuinbouw, lager zullen blijken te zijn. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 30 Sept. 1926. De fanfare der H. Familie is voornemens 7 November de eerste winteruitvoering te geven in het Ver eenigingslokaal, waarbij ter afwisseling enkele komische nummers worden ge geven. De R.K. Tooneelvereen. „Kunst en Vermaak" opent dit jaar het seizoen vroeger dan gewoonlijk en hoopt 21 November op te voeren het bekende blijspel van Nielen „Mijnheer Klaproos". De leesbibliotheek van „het Nut" wordt de volgende week overgebracht naar de nieuwe Teekenschool, ingang Kerkstraat. De R.K. Debatingclub geeft dezen winter een propaganda-avond. Alsdan zal optreden de heer Jan Boezer uit 's Hage, vermaard declamator. We ho pen later op le geven welk programma hij zal afwerken en kunnen verzekeren dat de bezoekers zich hun avond niet zullen beklagen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. SPORT. QUICK I-HELMOND I. Competitie 1 Tooverwoord voor de duizenden echte voetballiefhebbers, die alle beker- en seriewedstrijden, al zijn ze nog zoo mooi „Erszats" noemen. Zoo zal dan morgen ook voor Quick, na een mooi voorspel eindelijk het „echte" spel beginnen. Morgen dus, zullen de blauwwitfen hebben te toonen wat ze in hun „mars" hebben. De H. V V. Helmond, de aloude club van Marius Vogel zal aan den watertoren te gast zijn en we kunnen er op rekenen dat het al aan stonds spannend zijn zal. De Hel monderslieten immers verleden Zondag de beide punten in Valkenswaard en daar ze nu voor het eerst hun twee nieuwe spelers Zwegers en Linsen in de gelederen hebben, zullen de geel zwarten er alles opzetten om van hun reis naar Waalwijk meer plezier te hebben dan verleden Zondag van hun bezoek bij de Valken. Alles zullen zij er op zetten om tenminste hun tweeden wedstrijd te winnen Tot nog toe zijn de oud eerste klassers steeds een der allersterkste uit deze afdeeling ge weest en kunnen de Quickers er dus op rekenen dat zij morgen een zware partij hebben. Allen zijn in spanning I of blauw-wit zijn goede vorm thans zal handhaven. Jongens er kan ge- wonnen worden, maar dan alleen met inspanning van al uw krachten. Paart aan uw spel dat heerlijke enthousiasme dat we kennen uit het kampioensjaar, dat vuur, dat uwe supporters zoo in beroering kan brengen. Met man en macht dus ten aanval en dan is er hoop dat de punten in Waalwijk blijven. Deze wedstrijd vangt aan om half drie en de naam van scheidsrechter van Eggelen waarborgt ons een correcte leiding. Tot de supporters een dringend verzoek! Moedigt luide uw favorieten aan maar spaar alle critiek op de spelers persoonlijk. Bedenkt dat ge alleen komt om te kijken en niet om diverse spelers hun spel af te keuren of raad te geven. De donateurs denken er om dat ze de belastingkaartje., nemen en de leden dat ze hun bewijs van lidmaat schap kunnen vertoonen. Welnu morgen allen vol geestdrift naar het Quick-terrein Quick klaar? Het spel gaat be ginnen. JULIANA. Zondag a.s. neemt ook voor de voetbalvereniging Juliana de compe titie een aanhang en moet Juliana haar eerste wedstrijd spelen tegen K.S.W. op het terrein te Kaatsheuvel, zoodat hen een zware wedstrijd te wachten staat. Wij vertrouwen in onze geel-zwarten dat zij zich geheel zullen geven om in den compet tie-wedstrijd een goed figuur te slaan. Aanvang 2 uur. R.W.B.—W.S.C. De competitie-wedstrijd staat ons weer te wachten. De laatste jaren is deze wedstrijd steeds de opening ge weest van het nieuwe seizoen en is RWB ook nu wederom de gelegenheid te beurt gevallen. Deze belangrijke wedstrijd op haar terrein vastgesteld te zien. Ook nu zal deze strijd 'tus schen de twee aloude plaatselijke concurrenten met spanning en onge duld verwacht worden. Toen de tegen woordige voetbalgeneratie nog in de luiers lag speelden de geel-zwarten reeds tegen de natlonaal-gestreepten, waar de geel-zwarten voor het grootste gedeelte als overwinnaar uit het strijdperk kwamen, vooral de laatste jaren werd RWB regelmatig geklopt, doch desondanks hebben we moedig stand gehouden en zullen ook met goeden moed WSC a.s. Zondag voor de zooveelste maal be kampen. Het wil ons voorkomen dat WSC ditmaal niet gemakkelijk zal winnen, we zijn overtuigd van de kracht van WsC doch ook RWB heeft getoond in den eersten competitie-wed strijd goed partij te kunnen geven. KWB'ers speelt tot de laatste minuut voor de eer van je club, laat je niet ontmoedigen, denk hier vooral aan. We verwachten een uiterst spannenden fairen wedstrijd, welke door zeer veel belangstellenden zal worden bijge woond. We vesiigen nog de aandacht op het uur van aanvang, n.l. 2 uur, ter rein RWB. KAATSHEUVEL. HEUSDEN. Zonder tegenslag komt hier Zondag spelen H.E.C. II uit Waalwijk tegen Juliana II GEERTRUIDENBERG. Good—Luck I speelt Zondag a.s. een vriendschappelijke wedstrijd tegen Internos 1 uit Breda. Het is Good—Luck tot op heden nooit mogen gelukken van deze vereeniging te winnen. Naar we hopen zal Good-' Luck er dus morgen alles opzetten, om Internos eens te slaan. SPRANG. Onze Korfbalclub N.E.O. gaat a.s. Zaterdagmiddag naar Tilburg om aldaar een comp. wedstrijd te spelen tegen VOLT. voor den Brab. Korf- balbond. GEERTRUIDENBERG. B. L. E. I. speelt voor het Basco- tournooi tegen Juliana Capelle. Gezien de prestatie van het B L.E.I.-twaalftal 11. Zaterdag te Zwaluwe, zal Juliana niet veel kans hebben. Lustrumfeesten op de T.W.EM. Tengevolge van de slechte weers gesteldheid had het Sport-comité de eerste dagen van de Lustrumfeesten veel tegenslag, Iaat ons hopen dat het weer op de laatste drie dagen wat meewerkt. Wijl de kermissen in de omstreken van Breda afgelast zijn, is het comité erin geslaagd de groote stoomcaroussel van Wolfs, die de groote attractie vormde op de kermis te Tilburg, 's Bosch en Breda, op de T.W.E M. te krijgen. Dit is een.groote aanwinst en zal veel publiek trekken. stem van Bourdon. Sarcastisch zegt hij het volk een verrassing voorbereid te hebben. Hij heeft wraak genomen. „Toch wildet gij mij lagen leggen," zoo zingt hij. „Zie thans het gevolg van Uw ver raad". Tusschen soldaten en geboeid wordt de Vaucourt voorgeleid. Moedeloos ziet de man er uit. De soldaten hou den hunne geweren op het volk gericht Groote angst maakt zich van de men- schen meester. Men begrijpt, dat alles verloren is. De mannen worden gevangen ge nomen en weggeleid. Men smeekt nog om genade, niets echter baat. Nog tracht de Vaucourt de schuld op hem alleen te doen neerkomen. Bourdon zegt echter, dat slecht de Conventie in dit geval zal beslissen en zoo eindigt de tweede acte, een acte waarin spel en zang en samenwerking van koristen en solisten hun hoogtepunt hebben bereikt. Een waardig product van goede-regie en bekwame koor leiding. DIIUNEN. Donderdag had de aanbesteding plaats van het verfwerk der Iïijz. School Laagste inschrijver wan de heer v. Sain- beek met de somma van 555. - NIEUWIvUIK. Woensdagavond gebeurde op den grintweg NieuwkuijkHelvoirt een ongeval, dat naar omstandigheden veel ern stiger gevolgen bad. kunnen hebben. Even over 10 uur hield voor de afsluit hoornen aan den overweg NieuwkuijkVly- men het paard en wagen van de bierbrouwe rij Corinan te Vlijmen stil. De dienstdoende beambte aldaar bemerkte dat liet voertuig zonder geleide was. Na onderzoek bleek dat den voerman van het gespan 'n, ongeluk was overkomen. Op bovengenoemde plaats is dt man van den wagen gevallen en had da ar by het ongeluk zijn arm te breken, benevens enkele ontvellingen aan.zijn gezicht opgeloo- pen. Zooals achteraf bleek had dus het paard met den wagen vanaf de plaats van het ongeluk, zonder voerman zjjn weg ver volgd en zoon ls boven vermeld tot staan ge bracht. zoodat liet ongeveer een half uur alleen op weg was. liet mag wel een wonder heeten dat dit ongeval zonder verdere onge lukken is afgeloopen. De voerman werd nog denzelfden avond onder dokters handen ge steld. In ons Bondsgebouw zal op Zondag 3 October a.s. voor de vrouwen en op Maanda 4 October voor de mannen, een Lichtbeelden avond gegeven worden over het leven en wer ken van den Eerbiedwaardigen Petrus Don ders in Suriname. De Redemptorist, Pater H. v. d. Sande, die als missionaris gearbeid heeft in, dezelfde streken waar Petrus Don ders zwoegde, zal de platen toelichten. CAPELLE. .T.l. Woensdagavond half acht hield de afd. Sprang-Capelle e. o. van Volks onderwijs in de zaal wan don boei L. F. van Dongen een ledenvergadering. Nadat de\oor- ziiter, de heer E. Colet, de vergadering geo pend had, werden de notulen der vorige ver gadering gelezen en vastgesteld, waarna be- hanaeling van den beschryvingshrief voorde Aigemeene Vergadering van Volksonderwijs, op 2 en 3 0<**>ber a,s. te Amsterdam te hou dt n, plaats had. Tot afgevaardigde naar deze vergadering werd aangewezen de heer E. Co- let en tot zijn plaatsvervanger de heer .7. Michael. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer S. Oèrlemans Szn., werd tot bestuurslid gekozen de heer C. de Roeij Mzn. te Vrijhoeve-Capelle. Nadat van bestuurszijde nog medegedeeld was, dat óp 12 of 13 October a.s. de heer Klaas de Vries uit Amsterdam voor de afd. als spreker hoopt op te treden en dat de bibliotheek van Volks onderwijs in de O. L. School hij ie Kom a.s. Zaterdag 2 October weder geopend wordt, sloot de Voorzitter op de gebruikelijke wijze deze tamelijk goed bezochte vergadering. Tot tydelijk ambtenaar ter secretarie dezer gemeente is benoemd de lieer J. van Herpen te Rijswijk N.-Br. Voor de Ned. Herv, Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des namiddags lialf drie op te treden Ds. Lomve Kooymans uit Waalwijk. Onze dorpsgenoot N. Pols, agent van politie te Breda, die onlangs bij liet te Am sterdam gehouden examen liet politiediploma van den Alg. Ned. Politiebond behaalde, slaagde dezer dagen te 's-Bosch vpor het po litiediploma van den R.K. Politiehond St. Michael. De lieer A. Hu ijsman, vroeger alhier, thans commies ter secretarie te Leiden, is bevorderd tot Hoofdambtenaar ter secretarie aldaar. Wel een mooie promotie, waarmede wij hem van harte feliciteeren. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk aan de Loonscliendijk op treden Ds. Slemper uit Waalwijk. Gedurende de maand September werden ter secretarie voor de vleeschkeuring aange geven 19 runderen, 44 varkens, 4 kalveren en, O geiten. Op initiatief van mejuffrouw Addink wordt een collecte bij de ingezetenen gehou den voor de stichting van een orgelfonds ten behoeve van de op 1 Nov. te openen Chr. School in de Heistraat. MADE. Op Zaterdag 2 October zal de Raad dezer gemeente des voorin, half 10 uur in eene openbare raadsvergadering bijeen komen. Voor deze gemeente bracht liet staan geld van verschillende tenten enz. een goed winstje op van globaal 15 a 1000. Een 14-jarig dochtertje vaai de wed. v. Geloof, had het ongeluk over een plank te struikelen, smet het gevolg dat zij een arm brak. Geneeskundige hulp moest worden in- gei iepen. Op Zondag 3 Oct. zal in de Ned. 1-Ierv. 1 Kerk alhier voorgaan Ds. Mudde, des voorm. 10 uur. In de Ned. Herv. Kerk te Drimmelen zul des voorm. 10 uur op Zondag 3 Oct. voorgaan Ds. Vinck. Hedenmorgen half tien werd op tref fende en plechtige wijze de 23-jarige André Knaap, op de R.K. Begraafplaats ter aarde bestelt. De overledene, die lid was van het muziek gezelschap „St. Cecilia", werd door deze ver- eeniging de laatste eer bewezen. Gedragen door zijn, makkers, de kist met! twee prachti ge kransen bedekt, een van de familie en een van de harmonie, vooraf gegaan door een vaandeldrager die het. omfloerst vaandel droeg, voorts gevolgd door het geheele ge zelschap. dat treurmuziek speelde, waarbij ook de trommen omfloerst waren, werd zijn stoffelijk Overschot onder groote deelneming ter aarde besteld. Purol bij Ruwe en Schrijnende Handen ALMKEIIK. In deze gemeente is thans onder leiding van mej. L. Bergmeier een Korfbalclub opgericht, welke den naam draagt van A. K. C. Onzen vroegeren burgemeester, den I-kiel Achtb. heer L. Nilant, thans Burgemeester te St. Filipsland, is op verzoek, met ingang van 1 October, ontslag verleend. Door de Ryks- en gemeen te-pol itie al hier. is proces-verbaal opgemaakt tegen een persoon, die de aardigheid had op den open baren wég te schieten. Het gevaarlijke wa pen werd in beslag genomen. A.s. Zondag hoopt des v.m. 9.30 voor de Herv. Gem. op te treden Cand. J. de Wit van Noordwykerhout, terwijl Ds. Iloth 's avonds (1 uur voor dezelfde Gem. hoopt op te treden. Tevens hoopt Ds. de Jong des nam. 2 uur alhier van «le Geref. Gem. afscheid te ne men. 9 Qed«p° s goedkoop, voedzaa:n en gezond, mits gebakk. m. een voor direct gebruik gereed Gistpocdcr. Backir» vervangt de Gist. Met Backin rijst het deeg onder het bakken 125 gi tiatcr ƒ0.35 marg.0.15 125 gr. suiker ca. 0.07 3 eieren0.18 200 gr. tarwebloem ...ca. 0.17 1 pakje Dr. Octker's Backin Ü.071^ [lt liter melk0.04 750 gr. geschilde appelen ca. 0.18 0.86 Bereiding: Men roere boter en suiker to room en voege na elkaar de eierdooiers, he md Backin vermengde meel en zooveel koude melk erbij, dat men een klontenvrij deeg krijgt. Daarna roere men het stijfgeklopt» eiwit door de massa, en vuile er een ingevet* ten springvorm mede; men belegge het deeg met de geschilde in 6 stukken gesneden appe* len. bcstrooie het met suikeren bakke het on* geveer uur. Inplaats van appelen kan men ook ontpitte pruimen nemen. Men lette vooral op Backin van Dr. Oetkcr, en dat op elk pakje als Eenige Importeurs E. Ostermann Co., A'dam, vermeld zijn. Waar^ niet verkrijgbaar wende men zich direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook een gr a ti s*rcceptenboekje toezenden. Donderdag 7 October 's-avonds 7 uur, zal dc heer J. J. Leenaarts, hoofd der school alhier, }>e- Kinnen met de lessen van het tweede winterhalf jaar van den landbouwcursus in de O. L. School te Kaatsheuvel. Tevens werd hij aangezocht tot geven van een cursus In „Bctl rij Lscont role" te St. Joachimsmocr. Vergadering van den Gemeenteraad op Za terdag 2 October a.s., des namiddags ten 3 ure ter behandeling van 1. Voorloopige vaststelling der gemcentereke- ning over het dienstjaar 1925. 2. Aanbieding der genicentebegrooting voor het dienstjaar 1927. 3. Verzoek van enkele ingezetenen van de Kruisstraat, om doortrekking van liet electriseh het. 4. Verzoek van de inwoners van Drlcslapelcn- sto'el, Drecfschcweg en Postpad om straatverlich ting (vroeger aangehouden). 5. Verzoek van het bestuur «Ier harmonie „Concordia" te Loouopzand, om subsidie van 50.voor uitgeschreven internationalen solis- tenwedstrijd. 0. Schrijven (ie«leputeer«lc Staten inzake ver ordening op de hcffjng van keurlooncn voor vee en vlecsch. 7. Vaststelling 3-jaarlijkschc vergoeding inzake het bijzonder lager onderwijs. Heden (Donderdag) slaagde te 's-Bosch voor het Politiediploma yan «len R.K. Politiebond de heer M. Voogd alhier, die zijn opleiding ontving aan «len politiccursus alhier. Z. D. H. Mgr.A. F. Diepen heeft tot kapelaan van de parochie Best benoemd de WelEerw. Heer Leo v. <1. Hoven alhier, priestervan het Seminarie. Dat onze Harmonien in den vreemde een goeden naam lu-bhen, moge andermaal blijken uit de volgende recensie, die wij aantroffen in liet „Nieuwsblad van Kanton Oosterhout" over het Concert door het Koninklijk Muziekgezelschap „Euphonia" tot sluiting der Koninglnnefecsten in den tuin van Koppelpaarden gegeven: Ofschoon wij door omstandigheden eerst nu in staat zijn cenlgc woorden te wijden aan liet Con cert, door liet Koninkl. Muziekgezelschap „Eupho nia" van Kaatsheuvel gegeven, kunnen wij toch niet nalaten een en ander over dit corps te schrijven, omdat zijn prestaties het verdienen. Euphonia is gebleken een superb corps te zijn, dat in onze omgcviiig gerust jaloerscliheid mag verwekken. De verhoudingen van koper en hout zijn gelijkmatig, ofschoon wat e«iele klank betreft de houtpartijen liet winnen. De bezetting hiervan is Inderdaad voor een ania- teurskorps eerste rangs, terwijl bij gestage oefe ning en betrachting van een meer geregelde zul- verheid liet koper op hetzelfde plan kan komen. Zeer opmerkingswaard was de beschaafde uit voering. Nergens een vechten om haantje «ie voorste te zijn, geen forceeren der technische ademhalingscapacitciten, een prettige gelijkheid, een gewillig volgen der opvattingen van den Directeur, dat zijn even zoovele eigenschappen om liet nanhnoren tot een genot te maken. Men voelt directhier is een corps, waar eensgezind heid lieerscht. E«-n voornaam vereischtc, dat dc executie ten goede moet komen. Zeer duidelijk bleek «lit in liet aardige muzikale grapje Caprice sur und Thênic Allemand, waar men broederlijk één niet den dirigent «le vcrschhillcndc compo nisten-eigenschappen wist uit te beelden. Trouwens in alle nummers kwam zulks naar voren, tot zelfs d«t matsch, die op straat ten ge- hoore werd gebracht, was welverzorgd. Een korps waarbij vele in de omgeving in dc leer kunnen gaan. Ofschoon wij niet in alles niet den dirigent een konden zijn sommige tempo's, o.a. in Mnrtlin waren te langgerekt, waardoor iets amateursach- tigs ontstond durven wij gerust verklaren, dat hij vele en goede directeurs-eigenschappen heeft. Hij weet de executanten te inspireeren en laat ze zijn opvattingen verwerken in de uitbeelding. En in het algemeen waren, kieinigglieden daar gelaten, die opvattingen juist. Wij hopen Euphonia spoedig weer le zien. Zij kan dc overtuiging hebben, dat ze een genotvol- len muzikalcn avond schonk. Zondag speelt Kaatsheuvel zijn 2en competitie- thuiswedstrijd voor «le 3e klasse N.V.B. Kaats heuvel is genoodzaakt niet twee invallers uit te komen voor Wooning en Musters. Desondanks ge ven we de onzen Zondag de beste kansen, 't Is een gewoonte van Kaatsheuvel zicli vooral in den aanvang van de comjetitle van de beste zijde te laten zien, en al behoeven dan «le cijfers niet zoo sprekend te zijn als voor 14 dagen tegen R.W.B. toen Kaatsheuvel niet 82 wist te winnen, zoo durven we ons toch aan «le voorspelling van een kleine overwinning wagen. De practlsche lessen van den trainer L. Schollaert zijn goed benut en ook de theoretische lessen worden trouw gevolgd en zullen niet nalaten vruchten af te werpen. Daarenboven zullen dc supporters en tal van an dere vocthalcnthouslasten druk opkomen om hunne favorieten aan te moedigen. KORFBAL.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5