Vervolgens wordt nog besloten tot het aangaan van een geldleening groot f 70 000 (f 45 000 voor den aanleg van een drainageveld en f 25 000 voor schoolbouw te Loonopzand) a pari en tegen een rente van 43/4 V°or aï sluitprovisie wordt 1/2 in rekening gebracht. De aflossing zal geschieden in 40 jaren terwijl het recht tot vroe gere aflossing zal worden voorbehou den. Van der Horst. Is ook op andere plaatsen geinformeerd. Voorzitter. Ja, de N V. Hypotheek bank te 's Hage was het goedkoopste. Adres van de bewoners van de Ver lengde Hoofdstraat houdende' het ver zoek tot het leggen van trottoirbanden voor de bestrating langs hst verharde weggedeelte. Adressanten wijzen er op, dat door het tegenwoordig drukke auto-verkeer het daar zeer gevaarlijk is geworden. De bermen zijn 's winters in ware modderpoelen herschapen, terwijl het rijden daarover door de auto's en zware autobussen zeer gevaarlijk voor het verkeer is. Voorzitter. Dit adres is pas ingeko men en daarom acht ik het 't beste het eerst in handen van Burg. en Weth. te stellen. De heer Snaphaan wijst op de groote noodzakelijkheid om in het groote ge vaar te voorzien. De chauffeurs wijken absoluut niet uit, rijden maar door, zoodat de voetgangers dan geen be schutting hebben. Voor kinderen en fietsers is het gevaar beslist groot. Wordt in handen gesteld van Burg. en Weth. Een verzoek van het bestuur der Bijz. school te Loonschen dijk tot be schikbaarstelling van een kachel wordt ter afdoening in handen van Burg. en Weth. gesteld. Bij de rondvraag wijst de heer Snoe ren op de nieuwe straat in Loonopzand waar het auto-verkeer van dag tot dag drukker wordt. Worden geen maat regelen genomen, dan kan het niet uitblijven of ongelukken gebeuren, vooral als de scholen aan- of uitgaan. De ingang van dezen weg bij de kerk is veel te smal en bovendien kan niemand, doordat de tuinmuur van de kerk alle uitzicht belemmert, iets zien aankomen. Spr. geeft in overweging om, evenals zulks hier in de Schoolstraat is ge daan, borden te plaatsen. Voorzitter. Dat is daar inderdaad een heel gevaarlijk punt geworden nu de auto's al meer en meer van dezen weg gebruik gaan maken. Doordat de weg goed is, wordt de Prov. weg gemeden. Burg. en Weth. hebben daarover reeds van gedachten gewisseld en willen er een spiegel plaatsen, zooals dat in Gilze is gedaan. Men kan* elkaar dan zien aankomen. Snoeren.(naar den heer Swagemakers kijkend): Er wordt daar dikwijls veel te hard gereden. Voorzitter. Om het daar voor auto's af te sluiten gaat ook niet. want be halve de dokter, móeten er geregeld velen komen. Ook uit den Berkdijk en de Moer zijn adressen ingekomen ter verkrijging van waarschuwings borden. Dat in den Berkdijk een bord op z'n plaats is, zal iedereen toegeven. Het is daar een rechte hoek. in de Moer evenwel heeft men een rechten weg en bovendien is het verkeer daar niet noemenswaard, ik zal deze kvVestie echter in de eerstvolgende vergade- ingekomen. Wat er voor gedaan is hebben wij zelf gedaan. Naar Den Haag is al geschreven en zelfs is naar aanleiding daarvan al iemand van de Regcering hier geweest om een onderzoek in te stellen. .Snoeren. In Loonopzand zijn ge lukkig nogal geen werkeloozen van beteekenis, maar hier wel en daarom had ik verwacht dat er al pogingen in het werk waren gesteld om tot hulp te komen. Voorzitter. Kops is bij de conferentie tegenwoordig geweest. De heer Snoeren vraagt of de werke loozen aan de drainagevelden te werk gesteld kunnen worden. Voorzitter. Alleen als ze daartoe geschikt zijn. De Wijs. De vakvereeniging heeft nog niets gedaan, wel heeft de Voor zitter gezegd, dat hij eens zou komen. Wijdemans. Een vorig jaar was aan een onderwijzer vergunning verleend voor een jaar om buiten de gemeente te mogen wonen. Woont die nu al hier. Voorzitter, ja. Wijdemans. Hoe is het met de samenwerking van de Bouwvereeni gingen. Is men daar al iets mee ge vorderd. Voorzitter. Binnenkort zijn de statuten daarvoor gereed. De Secretaris is er al voor naar Den Haag geweest en eerlijk gezegd is hij daar niet veel wijzer geworden. Men heeft hem naar de gemeente Den Helder verwezen waar onlangs eenzelfde vereeniging van Bouwvereenigingen heeft plaats gehad. Na de bestudeering van deze statuten zal nu deze zaak verdere voortgang worden gemaakt. Van der Horst. Over den Hilschen pad komen aanhoudend klachten en ik geloof dat ze gegrond zijn. fnplaats van een verbetering is het een ver slechtering daar geworden. Er zijn menschen die geld hebben uitgegeven voor die verbetering en grond hebben afgestaan en nu is het nog erger dan vroeger, nu wordt alles stuk gereden, tot zelfs de stoepjes. Voorzitter. Als Lugters maar wil beginnen met die heg op te ruimen, dat is het eenigste. De Wijs. Lugters is niet te bewegen om daar iets te doen. Voorzitter. De andere menschen hebben zich een kleine opoffering ge troost en als Lugters dat ook had gedaan was alles in orde geweest en had men daar een mooie weg gehad, maar nu is er weinig aan te doen. Van Lier. Men had nooit aan het werk moeten beginnen vooraleer men met alle eigenaars tot een accoord was gekomen. Van der Horst. Vroeger stonden daar toch van die palen. Voorzitter. Ik zal er met den op zichter nog eens heen gaan. Vrinte Wanneer wordt achter in de Marktstraat de verbetering aangebracht waartoe reeds lang is besloten. Voorzitter. Ik zal het den opzichter vragen hoe het er mee staat. Ik vrees maar dat als daar wordt begonnen de heele Vaartkant zal komen. Vrinte. Het is toch een besluit en het geld daarvoor is ooit uitgetrokken. 'Daarna gaat de raad over in ge heim comité. s gevolg gegeven. d. Verzoek van den WelEerw. heer Haanraats te Venlo om voor de R K. Militaire Vereeniging een subsidie van f 10 te willen verleenen. Voorzitter. Ik stel voor om dit ver zoek bij de behandeling van de be grooting te bespreken. Daartoe wordt besloten. 2. Benoeming lid-onderwijzer der I tot wering van school-de Voorzitter de vergadering. Commissie verzuim. Voorzitter. Door het 'vertrek van den heer A. Boom naar Breda is er cene vacature in de Commissie ont staan. De Commissie heeft de heer A. W. heid is te verhelpen moet dat zeker worden gedaan maar ik heb er nooit de minste klacht over gehoord. Dit is de eerste keer dat er op wordt ge wezen. Bij wie zou zoo iets moeten worden gemaakt. Van den Koppel Bij Buizer. Voorzitter. Afin, dan zullen we wel eens zien. Niets meer aan de orde zijnde sluit Sevrijne geplaatst no. 2. No. 1 ais en no. de 1 op de voordracht heer A. H. Simonis wordt DUSSEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 30 Sept. ring van Burg. en Weth. ter sprake jgg namiddags ten 3 uur. brengen om dan zoo spoedig mogelijk Voorzitter de Edelachtb. heer Snij- bij den raad met een voorstel te ^ers komen. Van Amelsvoort. Ongeveer kwart over drie uur opent f -yV ,en BerkdlJk de Voorzitter de vergaderingafwezig is het beslist noodig dat daar een paar j de heeren Hermans en Van Dijk. borden worden aangebracht. Verschure. Ik zou de weg langs de Kerk tot aan den slachter verbieden. Snoeren. Dan zit je weer met de Tuinstraat te kijken. Verschure. Daar heeft niemand iets te maken, er staan maar twee huizen. Voorzitter. In de politieverordening zou daaromtrent eene bepaling kunnen worden opgenomen. Van der Horst. Is er al iets gedaan inzake de aanvraag om subsidie in den scholenbouw te Kaatsheuvel en Loon- op-Zand. Voorzitter. Het adres daartoe is reeds verzonden. Daar een gunstige beslissing vooral zal afhangen van het advies van Ged. Staten, zou het niet ondienstig zijn ter zijnertijd een audiëntie bij den Commissaris der Koningin aan te vragen. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing ongewijzigd goedgekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. Voorzitter. In een vorige vergade ring is door den heer Berm gevraagd om een lantaarn te willen verplaatsen. Daar is inmiddels aan voldaan maar wat de heer Hermans heeft gevraagd lijkt Burg. en Weth. erg onzinnig. De heer Hermans heeft gevraagd om nog een lichtpunt aan te brengen aan de Havenkade, maar daar is werkelijk meer dan genoeg licht. De lantaarn die bij het huis van Van Balkom is geplaatst verlicht de geheele kade en met een lantaarn meer te plaatsen bereikt men niets, dan alleen dat een Snoeren. Zijn de pogingen van den woning wat verlichting zou hebben gemeente-opzichter, om ook in de nieuwe school te Loonopzand centrale verwarming te brengen, gelukt. Voorzitter. Neen, dat is niet gelukt. De ketel bij de Eerw. Zusters is daar niet groot genoeg voor. De Eerw. Fraters hebben tegen het plaatsen van kachels ook geen be zwaar. Snaphaan. Er wordt geklaagd dat er voor de werkeloozen zoo weinig te willen betuigen aan een door haar wordt gedaan. Is er van de vak- j aan de Prov. Staten gericht verzoek vereeniging al een adres daarvoorom den weg van Vlijmen tot Herpt ingekomen. j te willen overnemen. Voorzitter. Neen, er is nog niets Voorzitter. Aan dit verzoek is reeds maar het gaat toch kwalijk aan voor een woning een lantaarn te plaatsen waarvan de kosten geraamd zijn op f 100. b. Procesverbaal van kasopneming. Uit het onderzoek is gebleken dat de boeken in orde waren en het noodige bedrag aanwezig. c. Verzoek van het Gemeente bestuur van Hedikhuijzen om adhaesie warm aanbevolen omdat men dan iemand uit Hank in de Commissie heeft alsook iemand die het R. K. onderwijs vertegen woordigt. De heer Sevrijne wordt benoemd. 3. Uitloting van schuldbrieven. Wordt uitgeloot van de leening 1918 groot f35.000 twee aandeelen de nos. 43 en 55. Van de leening 1919 groot f6000 een aandeel no. 2. Van de leening 1920 groot f 13.000 een aandeel no. 5. 4. Subsidieering Autobus-onder nemingen. Voorzitter. De raad heeft dit verzoek in de vorige vergadering aangehouden en Burg. en Weth. opdracht gegeven te informeeren wat de gemeenten Almkerk en Eethen hebben besloten. Almkerk schrijft dat in de 10 Aug. gehouden raadsvergadering besloten is om aan de autobus-ondernemingen '/3 deel van de Prov. subsidie te ver leenen mits Dussen en Eethen daartoe ook overgaan. Van Eethen is het bericht ingeko men dat in de 21 Augustus gehouden vergadering besloten is aan de Auto bus-onderneming De Alad. Onze Dienst en de Nabo een subsidie te verleenen van ten hoogste 'ƒ3 deel van de door de Prov. Staten te verleenen subsidie. Van den Koppel. De kwestie is dus zoo: Doet Dussen het niet,dan geven ook de andere gemeenten niets. Berm. Hoe groot is de subsidie van de Ged. Staten. Voorzitter. Dat kan nog niet worden gezegd. Het is juist te doen om van de Prov. Staten subsidie te krijgen. Middelkoop. Het hangt toch niet van Dussen af of Almkerk, Eethen en de Provincie subsidie zullen geven. Voorzitter. Begrijp ik het goed, dan zullen Almkerk en Eethen geen sub sidie verleenen als Dussen het ook niet doet. Ged. Staten hebben het als eisch gesteld, ook omdat deze gemeente den weg niet hebben te onderhouden. Berm. Zoo, geeft Dussen dus niets dan vervalt het van de andere gemeen ten ook, dat is nogal erg. Van den Koppel, Eethen zou afwach ten wat Dussen doet. Doet Dussen het dan doen zij het ook, zoo is besloten op die vergadering. Voorzitter. Juist, geeft een dezer gemeenten geen subsidie, dan wordt deze ook door de andere gemeente niet gegeven. Althans zoo heb ik de zaak opgenomen. Ik geef toe dat er ruimte is voor een andere meening. Het voorstel van Burg. en Weth. om de gevraagde subsidie te verleenen wordt aangenomen met 5 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren Middelkoop, v. d. Koppel, Berm, T- v. d. Pluym en van der Steentegen de heeren van Drunen, van Baïkom, A. v. d. Pluym en Leemans. Berm. Den laatsten tijd heeft Bax nogal eens met de lijkwagen moeten rijden en dan is telkens gebleken dat hij groote moeite heeft met 't draaien. Soms moet hij het paard of de paar den eerst uitspannen om dan pas te kunnen draaien, laatst nog bij de be grafenis van den burgemeester. Bax heeft mij gezegd dat, als er eengroo- tere molen onder de wagen wordt aangebracht, alles in orde is te krij gen. Die molen moet zoo groot zijn als 't wiel van een fiets, dan kan hij er mee draaien zooals hij dat met zijn melkwagen kan doen. De kosten zou den volgens hem f 40 bedragen. Voorzitter. Ik heb nog nooit daar omtrent eenige klacht gehoord. Berm. Hij komt iedere keer voor dit feit te staan, zegt hij. Van den -Koppel. Daar voor de stoep kan hij nooit draaien, of anders dui velt hij om. Ik heb het ook meer ge zien dat het niet om te doen is. Van Drunen. Ik geloof niet dat het zooveel zal helpen dat hij dan kan draaien. Berm. Hij doet het nu met zijn melkwagen ook. Van den Koppel. Nu kan hij dat nooit, daar is de doorloopende burrie te kort voor. Van Drunen. 't Zal wel helpen, maar zooveel dacht ik niet. Voorzitter. Als het met een kleinig- BINNENLAND. Onderstaand staatje geeft, in millioen guldens, aan, hoeveel in de laatste twintig jaar de Staatsontvang- sten, gewone en buitengewone te zamen, en de Staatsuitgaven, eveneens gewone bijeen, hebben bedragen. Het eerste cijfer is het jaartal, het tweede het millioenencijfer der inkom sten, het derde dat der uitgaven 1906 181 177 1907 183 182 1908 183 194 1909 191 197 1910 200 203 1911 205 208 1912 213 224 1913 227 238 1914 245 359 1915 263 504 1916 300 532 1917 534 688 1918 561 1050 1919 695 811 1920 810 911 1921 709 990 1922 662 1084 1923 650 770 1924 642 702 1925 668 663 Bij koninklijk besluit zijn bevor derd en benoemd resp. tot officier en ridder in de Orde van Oranje-Nassau, de Voorzitter en de Vice-Voorzitter van de Land-en Tuinbouwtentoonstel ling te Venlo. Wat schijnt een landbouwtentoon stelling, die elk jaar op tientallen van plaatsen gehouden wordt, van toch veel grooter beteekenis dan een internatio nale industrie- en vaktentoonstelling, zooals wij die hier een gehad hebben, en die misschien als zoodanig nergens haar weerga vond, zouden we durven zeggen naar aanleiding van boven staande onderscheiding en het bezoek van autoriteiten aan Venlo, Enschede, enz De Secretaris van de gezondheids commissie te Breda deelt mede, dat de typhus aldaar zich dagelijks nog met enkele gevallen uitbreidt en nog niet gestuit is kunnen worden. Een honderd gevallen, zooals vermoed werd, zijn er echter nog niet. Ten hoogste een 70. Ook in Princenhage valt nog eenige uitbreiding te constateeren. Men meldt een nieuw geval. Intusschen wordt de toestand vandaag niet zoo pessimisiisch ingezien als de laatste dagen. De medici hebben goede hoop den toestand meester te worden. In Helmond zijn reeds 18 lijders aan typhus in de barakken opgenomen. Dezer dagen is een 7- jarig kind van K. aan deze ziekte overleden. Ook zijn te Helmond gevallen van roodvonk geconstateerd Feestrede van Dr. Wltlox. „BRABANT, LET OP UW SAECK!" Doorluchtige Hoogwaardigheid. HoogEerwaardc Heeren. Mijne Zusters en Broeders! Mijne Zusters en Broeders! Zoo mag ik U yvcl noemen, nu wij hier vereenigd zijn in feestelijke, maar meteen diep-ernstige bij eenkomst, als leden van het ééne groote echt-Brabantsche en dus echt-Katholieke gezin van het Bossche diocees, als kinde ren, rondom onzen Vader in Christus, onzen hoog vereerden Bisschop, aan wiens ziekte spr. met eenige woorden herinnerde, zich verheugend over zijn herstel. (Applaus). Een Katholiekendag is een familie-bijeen komst, waarin men het wel en wee. van het gezin in verleden, heden' en toekomst be spreekt, met een gevoel van innige saam- hoorigheid en het dringend verlangen het geluk der familie te verzekeren voor verre toekomst. Kan dit gelden voor iederen Katholieken dag, dan toch zeker in bijzondere mate voor deze eerste bijeenkomst in het nijvere Waalwijk, waar het gezoem van de ver nuftige machines der moderne groot industrie een oogenblik verstomt, en het oor zich te luisteren legt naar de klanken uit een ver verleden, om aan dat verleden het lieden te toetsen, en plannen te maken voor de toekomst. Dat is de opzet, dat is het doel van de zen Katholiekendag, ofschoon wij in deze slotvergadering, het eind van onzen keer- schouw, het oog toch vooral dienen te richten op hetgeen de komende tijd van ons. Katholieke Brabanders, zal eischen. Het Verleden. Wanneer wij echter ook het verleden een oogenblik voor den geest gaan roepen, dan doen wij dit èn op het voetspoor, en met de reine en edele bedoeling van den eersten spreker op de slotvergadering van onzen eersten dioccsanen Katholiekendag, den grooten Groot-Waalwijker, dien wij hier op zijn geboortegrond wel een oogen blik in Uwe dankbare herinnering mogen terugroepen, den nobelen staatsman, hoog en ongerept van karakter, met het diepe, door philosophischc en juridische studie gescherpte inzicht, den oud-student onzer beide Seminariën, oud-minister, Mr. Jan Loeff. (Applaus). „Niet uit hartstocht, zoo sprak Mr. Loeff, ro'epen wij droeve herinneringen wakker, maar om te stemmen tot dank baarheid jegens hem, die onze droefheid in blijdschap verkeerde, en die onze voor vaderen bekleedde met het harnas van Zijn kloekheid en Zijn kracht". En, zoo voegen wij er bij, om ons te sterken, en te stalen voor den strijd onzer dagen, door hun verheven voorbeeld tot onze leering, en misschien niet geheel ongerechtvaar digde beschaming meteen. Een beschaming, die ons wellicht al ter stond bevangt bij de eerste herinnering aan onze roemvolle geloofsverkondigers van Frankischen en Angelsaksischen stam, een St. Lambertus b.v. en een St. Willc- brord, die ons den kostbaren schat brachten van ons heilig geloof, dat alleen de heil belofte in zich bergt voor dit en het toe komende leven, endie vaak zoo alge heel door ons worden vergeten in onze dankbaarheid en in ons gebed. De grootste zoon onzer diocese, de heilige Kerkleeraar Petrus Canisius, zou misschien; wanneer Hij in ons midden terugkeerde, beginnen met hetzelfde, waarmede Hij in Zwitserland begon: de propaganda voor de vereering der nationale heiligen, vooral van de eer ste geloofsverkondigers, die ook door de Zwitsers geheel schenen vergeten. Verge ten wij het nooit: onze vaders in het geloof en onze diocesane heiligen, als de H. Petrus Canisius, staan ons zeker zoo na, als an dere heiligen, en dankbaarheid en gerecht vaardigd vertrouwen moeten ons vóór alles doen bidden tot hen. Onze Noordelijke broe ders met hun oplevende devotie b.v. tot een St. Bonifacius, geven ons hier een opwek kend voorbeeld. Op dien solieden grondslag, door de eerste geloofsverkondigers gelegd, bloeide dat heerlijke, dat stoere, dat kleurige mid- deleeuwsche geloofsleven op, met zijn eeuwen-tartende Kathedralen, met zijn fleurige landjuwcelen, met zijn geestelijke broederschappen, en zijn volbloedige gilden, met haar wel vaak ongebreidelde levens kracht. met haar diepen godsdienstzin en haar spontane levensvreugde, liet. konings- merk van een diep doorvoeld en doorleefd Katholicisme. En in weemoed denkt onze, aan echte, aan kinderlijke, aan spontane levens vreugde zoo doodarme tijd, aan die eeuwen, met haar kinderblijheid, en het was wèl de smartkreet van onze dagen, bij uitstek, toen een bisschop der levensblije Katho lieke Kerk den roep deed hooren om: Meer Vreugde! Een vreugde, die, hoewel een on misbare sociale factor, maar al te zeer ont breekt aan de „technische beschaving" van onzen tijd, zooals een niet-Katholiek schrijver die stelt tegenover de „ziele- beschaving" der middel-eeuwen. Die mo derne vreugdeloosheid is, naar het woord van Nietzsche, juist de moeder der uitspat tingen van dezen tijd, zoodat reeds de cynische Palmcrston getuigde: „Het leven zou nog te dragen zijn, maar 0! die ver maken!" Wat zou die Engelsche staatsman thans wel zeggen, wanneer hij ons tegen- Wil de echte levensvreugde terugkeeren, wil ons Brabantsche Volk, willen onze ar beiders vooral, de levensblijheid behouden, dan mag nimmer worden vergeten: echte vreugde vindt alleen een geschikten voe dingsbodem in. een diep-godsdienstige overtuiging, zich uitend in een diep doorvoelde geloofspraktijk, zoowel in ieders persoonlijk, als in het maatschappelijk leven, in het moderne vereenigingsleven bovenal. E11 wij herinneren hierbij aan twee op schriften, genomen uit Rerum Nova- r u m, die de wanden sierden der alge- meenc-vergaderingszaal van onzen eersten diocesanen Katholiekendag: „De gods dienst moet den vereenigingen tot grondslag harer regelen strekken". E11: „Het is nood zakelijk de gilden, met behoud van den ouden geest, die haar bezielde, met de tegenwoordige behoeften in overeenstem ming te brengen". Zal deze wensch van den grooten Leo XIII in vervulling gaan of blijven gaan, dan zullen onze zuiver-godsdienstige vereeni gingen steeds de ruggegraat, het hart, de ziel moeten blijven van ons sociaal ver eenigingsleven. Het is onze innige over tuiging, die voorzeker ook leeft in de harten onzer parochiale geestelijkheid en onzer maatschappelijke leiders: als het godsdienstig vereenigingsleven kwijnt, gaat het sociale noodzakelijk aan bloedarmoede te gronde. In beider bloei alleen herleeft de door Leo XIII gewenschte gildengeest en prac- tisch zal deze bloei voor ons diocees hoofdzakelijk afhangen van den bloei der Derde Orde, H. Familie en Congregatie, waarbij wij met klem en nadruk de vraag zouden willen stellen, of onze hoogere stand op dit punt niet lijdt aan geestelijke bloedarmoede, en of in enkele meerdere plaatsen van ons diocees b.v. Waal wijk niet een Heeren-congregatie op haar plaats zou zijn. Dit is, naar onze meening, wel de voor naamste les, te trekken uit een al te vluchtige herinnering aan den middel- eeuwschen geloofsbloei en de gilden, wier beteekenis voor de maatschappij, naar het woord van Prof. Blok, door het Christen dom werd veredeld. (2) Maar helaas! Niet ongestoord mocht deze bloei volgroeien. Reformatie en geloofsstrijd deden hun intrede in deze rustige gewesten. Tijdsgebrek verbiedt ons hier lang bij stil te staan. Slechts met een enkel woord zij herinnerd aan de onderdrukking van den godsdienst en de stelselmatige pogingen tot protestantizeering van de Meierij. Men denke zich een oogenblik de gemoedstem- (1) Mgr. von Kcppler: Meer Vreugde, blz. 12, 24, 25, 52. -') Ge sell. v. h. Ned. Volk I, 241. woor^iff seslaclit in dollen ren zag voort jakkeren achter de vermaken, buiten adem als 't ware, zonder de echte levens vreugde ook maar een oogwenk te raken. Eu de hoofdschuldige? Mgr. von Kcppler noemt zonder aarzelen: den onchristelijken tijdgeest, want- 't doorleefde geloof alleen kweekt blijheid en kan een volk gelukkig maken: zonder goed geweten geen op rechte vreugde. 0)

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 2