No. 85. Woensdag 27 Oct. '2G. 49e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 26 October 1926. Zooals wij in ons vorig nummer mededeelden., heeft Vrijdagavond eene vergadering plaats gehad in de achter zaal van Hotel Verwiel van 't Dage- lijksch Bestuur van den Katholieken dag met het Plaatselijk Comité en de Comité's van Orde Verkeer en Pers en Propaganda, waarvan de leden op enkelen na allen waren opgekomen De Voorzitter, de edelachtb heer burgemeester, herinnerde in zeer inte ressante en welgekozen woorden aan het in elk opzicht welslagen van den Xllen Diocesanen Katholiekendag, die volgens Mgr. Diepen en de leden van de Commissie van Advies een der best gesliagde is van de tot nu toe gehouden Katholiekendagen. Zulks geeft groote voldoening, zulks is een eer voor Waalwijks Katholieken, maar niet minder voor de gemeente zelf Het succes van dezen dag. dat overal in 't geheele diocees en daarbuiten, ook in de pers is geroemd, is te danken aan de algemeene samen werking, den grooten steun overal ondervonden, maar niet 't minst aan 't werk der verschillende comhé's. Hij herinnert aan den uitnemend georden- den stoet, die diepen indruk maakte, aan de prachtige regeling in de kerk, desectie-vergaderingenende algemeene vergaderingen, de mooie versieringen der zalen, enz., en brengt daarvoor hartelijk dank aan het Comité van Orde en Verkeer, met aan 't hoofd kapelaan Sanders. Het drukke bezoek van buiten en de groote deelname uit onze gemeente is zeer zeker te danken aan de groote activiteit van het Cofaité Pers en Propaganda, dat met zijne goed en begrijpelijk geschreven inleidende arti kelen, z'n mooie programmaboekjes met niet te vergeten een flinke dosis advertenties, de goede regeling voor de pers enz., zeer krachtig tot het welslagen van dezen dag heeft bijge dragen. Ook dit Comité met als voor zitter kapelaan Martens brengt hij grootelijks dank. Dan komt spreker aan den grootsten werker van den Katholiekendag den secretaris den heer Math, van Loon, die bergen werk heeft moeten ver zetten en ook verzet heeft. Een oogen- blik dacht hij dat het werk hem te zwaar zou vallen, maar met het noodige optimisme, groote werkkracht en ambitie heeft hij er zich doorheen gezet en daardoor op den Katholieken dag vanaf 't begin tot 't einde 't cachet gedrukt dat hier werk gedaan werd en zou worden dat èf was. Spr. brengt onder, algemeen applaus den secretaris hiervoor openlijk hulde en dank en doet daarin deelen den pen ningmeester, den heerjohan Hoffmans, die gebleken is te zijn de rechte man op de rechte plaats, een uitstekend financier, met kijk op regeling en administratie. Ten slotte huldigde de voorzitter den voornaamsten persoon van den Katholiekendag, het geestelijk lid van het Dag. Bestden ZeerEerw. heer pastoor Van Riel. Deze is van 't begin af de ziel. de stuwkracht geweest van den Katholiekendag, van welks wel slagen hem de grootste eer toekomt die hij hem gaarne hier openlijk toe kent. Pastoor Van Riel was de alge meene leider, wien allen gaarne steun den in z'n groot werk voor de Katho lieke zaak van Waalwijk en wien hij dan ook gelukwenschte met de resultaten hier zoo schitterend bereikt. Ook bracht bij dank aan de leden van het Plaatselijk bestuur, voorzitters van sociale vereenigingen voor hunne krachtige medewerking, speciaal aan den heer J. A. J. van Heijst, die met den heer Weijers de leiding der parallel-vergadering op zich had wil ien nemen en besloot daarmee z'n waarlijk schitterend dankwoord, een werkelijk keurig verzorgde rede, die dan ook met de grootste aandacht werd gevolgd. De ZeerEerw. heer pastoor kreeg hierna 't woord, zegde den voorzitter dank voor den lof hem gebracht en sloot zich gaarne aan bij de hulde gebracht aan de verschillende comiié's voor hunne ijverige medewerking. Hij als pastoor wilde daaraan gaarne een woord van dank voegen; het had hem zoo goed gedaan dat hij in Waalwijk zooveel steun en medewerking had ondervonden. Waalwijk, dat bij tal van andere gelegenheden, b v de schitte rende tentoonstelling, getoond heeft energie en organisatie talent te bezit ten, heeft hier opnieuw deze hoedanig heden in hooge mate gedemonstreerd En al hadden we ons best gedaan, de dag had niet zulk een schitterend verloop kunnen hebben, als niet geheel Waalwijk op zoo buitengewone en spontane wijze had medegewerkt, daarvoor brengt hij hartelijk dank zooals ook de Bischop hem z'n dank en' voldoening betuigde voor dezen zoo bijzonder geslaagden dag. En hij wil gaarne erkennen dat ook hij. vooral in den beginne voor dezen dag veel moeite en zorgen gekend heeft. Het klinkt heel aardig, als men 't bericht krijgt Waalwijk is aangewe zen voor den Xllen Katholiekendag! Maar dan staat men voor 't feit. en dan komt 't er op aan personen te niezen, die willen en kunnen mede werken. En daarin is hij gelukkig geslaagd en dat heeft de voorzitter vanzelfsprekend niet gedemonstreerd, en daarop zou hij nu willen wijzen. Hij toch vond den burgemeester direci bereid het voorzitterschap van den Katholiekendag te aanvaarden, en van dien datum af heeft hij er krachtig de schouders onder gezet en was hij de ziel. de stuwkracht. Hij heeft op bijzondere en krachtige wijze de leiding behouden en zijnerzijds alles gedaan voor een schitterend verloop van dezen dag, getuige b v. de eminente ope ningsrede in de algemeene vergade ring. Daarvoor, naast secretaris, pen ningmeester en comité's, aan hem hartelijk dank en hulde, met de bede, dat God tot in lengte van dagen zijne werkzaamheden hier moge zegenen Hij spreekt de hoop uit, dat wanneer hij weer eens een beroep doet op de heeren om de goede zaak te steunen, hij wederom niet tevergeefs zal aan kloppen, verzekerd als hij dan is van een beslist welslagen. Na hartelijke bewijzen van in stemming deed de penningmeester eenige mededeeling omtrent de finan- cieele resultaten, die ook zeer^bevre- digend genoemd mogen worden, n.l. bij i een uilgaaf van plm. f 1600. een batig saldo van f 35. zoodat men ook over 't financieele gedeelte tevre den mocht zijn. Na nog eenigen tijd van prettig samenzijn, sloot de voorzitter met den Christelijken groet de vergadering. Zondagmiddag arriveerden vol gens afspraak in onze gemeente per autobus de leden van het plaatselijk Breugel-Comité uit Breugel met enkele notabelen, om nog eens hun dank te komen betuigen aan het Waalwijjtsche Breugel-Comité, voor het initiatief en de uitvoering der plannen inzake mo nument en Breugelfeesten op 9 Octo ber 1.1. Dat deze dank niet enkel uit woorden bestond, bleek alras, toen onder uit de diepten der groote auto bus ontzaggelijke mikken en krenten mikken, boerenboter en drie kostelijke hammen opdoken, die weldra op de keurig verzorgde tafel in het eetzaaltje bij Hotel Gerris prijkten, geflankeerd door de noodige flesschen fijne wijn en dampende koffie. Wel had men, naar men ons mededeelt, getracht de overkomst op dezen dag te verschui ven, doch dit bleek onmogelijk. Nadat eenige der Waalwijksche le den met de Breugelaars onze kerk wa ren gaan bewonderen, terwijl de an deren hielpen met het snijden der ellenlange mikken en vette hammen, zette men zich aan tafel. Dat alles zich best liet smaken, dat heel het Breugel- feest nog eens werd opgehaald, dat menige speech gehouden werd, afge wisseld door oude hoerenliedjes be hoeft verder geen betoog. Ook werd den heer Jos. Verwiel nog een keurige herinneringsplaat in lijst, werk van een der Breugelaars, den heer G. Faassen, aangeboden, die met hartelijken dank werd aanvaard. Na de vaste belofte den band aan te houden, die door 't Breugelmonu- ment tusschen Meijerij en Langstraat, Waalwijk en Breugel, gelegd was, ging men om 12 uur van elkaar, zeer vol daan over de uiterst gezellige uren, die te vlug waren omgevlogen, en de Breugelaars beklommen weer hun mo derne diligence, om het vredige Breu gel weer op te zoeken en nog lang te spreken over hun reis naar Waalwijk. De groepsdag van den Europee- schen Werkmeestérsbond in de schoen industrie, is geheel volgens t program ma afgewerkt. Zaterdag tegen den middag kwamen de Duitsche gedele geerden in Tilburg aan en werden be groet door de leden der atdeeling Tilburg-Waalwijk. De lunch werd ge meenschappelijk in de Looiersbeurs gebruikt. Des namiddags begonnen de besprekingen en werden vele huishou delijke, wetenschappelijke en vakkun dige vragen behandeld en afgewerkt. Des avonds werd gepauzeerd, waaron der de gedelegeerden hunne kwartieren opzochten, die door de Tilburgsche en Waalwijksche leden gratis beschikbaar waren-gesteld. Het verdere van den avond werd aan de gezelligheid ge wijd en aan humor ontbrak het niet. Zondagsmorgens werden de bespre kingen voortgezet, die tot tegen den middag duurden. Des namiddags ging het grootste gedeelte naar Waalwijk om de Vakschool voor de Schoenma kerij te bezichtigen. Allen waren vo lof over de inrichting en 't werk der leerlingen. Nadat een foto was maakt, vertoefde men eenigen tijd in 't vereenigingslokaal van Hotel Verwiel en keerde men voorts in verschillende auto's naar de feestvergadering te Til burg terug, waar de avond in muziek, zang, voordrachten en dans in de pret tigste stemming verliep. De feestavond werd druk bezocht, ook door vele leer lingen van de Vakschool, die per extra Cito huiswaarts keerden. Ook vele bui tengewone leden waren tegenwoordig. De groepsvoorzitter, de heer Eschen- lohr uit Keulen, nam 't woord en her dacht de mooie uren in Holland door gebracht. Hij loofde de Vakschool ten zeerste en noemde haar een ware parel der schoentechnische wetenschap. Hij had met bewondering gezien wat hier te leeren wordt (geboden. Hij be val de werkmeesters aan van dit be roemde instituut zooveel mogelijk te profiteeren. Wederzijds werden door gedelegeer den en gastheeren hartelijke woorden gesproken over 't vele goede hier ge boden en voor de eer dat zoovelen waren overgekomen. Met een tot weerziens op den a.s. Groepsdag te Wermelskirchen, werd deze bijeenkomst gesloten. Met ingang van 1 November a.s. zal aan ons blad verbonden worden, de heer Herman Bresser, thans werk zaam aan het Dagblad van Arnhem en de Geldersche Volksbode. Een goede maand geleden zijn de Hongaarsche kinderen, die ruim een jaar hier doorbrachten, naar hun vaderland teruggekeerd. Naar wij ver nemen zullen eenigen dezer weer naar hier terugkeeren, waar de toestand aldaar nog van dien aard is, dat hun ouders nog niet het noodige be zitten of verdienen kunnen om in voldoende onderhoud te voorzien, zoodat het goede den kleinen aan gedaan, spoedig weer teloor zou gaan. Verschillende pleegouders hebben zich daarom het lot hunner pleegkinderen aangetrokken en nemen ze weer een tijd bij zich. Ze zouden vandaag aan komen. Gisterenmorgen werd een koe den landbouwer S. uit Sprang '^Éi- goederen af te leveren aan Antoine Jean Emile Houbaer. geboren te Bergen aan Zee 2 Juli 1876. Overneming in de plaatselijke bladen fs wenschelijk. DRUNEN. Vergadering van den Ge meenteraad op Vrijdag den 29 October 1926 des namiddags 7 uur. Onderwerpen ter behandeling: I. Ingekomen stukken. II. Verzoek van Gebrs. van Wezel alhier tot wijziging der rooilijn voor hun te bouwen woonhuis in de Toren straat. III. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om vrijstelling te vragen van de verplichting tot het doen geven van onderwijs in het vak vermeld in artikel 2 onder j der Lager-Onder- wijswet 1920 (lichamelijke oefening) in de openbare lagere school in het gehucht Wolfshoek. IV Vaststelling der Armenbegrooting voor 1927. V. Vaststelling der begrooting voor het G E.B. voor 1927. VI. Vaststelling der Gemeentebe- grooting voor 1927 met behandeling der ingekomen subsidie-aanvragen. VII. Adres van huurders van de Lange-, Korte- en Nieuwe Heide en het Nieuw Ingenomen tot verlaging der pacht. VIII. Wijzinging der begrooting over van plotseling dol Ondanks alle pogingen die werden aangewend wist men het dier niet te pakken te krijgen. Steeds holde het dan hier, dan weer daar heen totdat het in den middag op de Parallelweg alhier door den rijksveld wachter de Ridder werd doodgeschoten. Het mag een geluk heeten dat geen ongelukken zijn voorgekomen. Zaterdagnacht toen de agent v. Mierlo een troepje personen aan maande minder luidruchtig te zijn, gaf zekere M. den agent een klap in het gezicht. Na eene worsteling, waarbij nogal ernstige klappen vielen, werd M. naar het arrestantenlokaal overgebracht Zaterdag 6 November a. s geeft Waalwijks Gemengde Zangvereeniging in de zaal Musis Sacrum een cabaret avond met daaraan verbonden fancy- fair. Het programma vermeldt enkele toepasselijke vroolijke muzieknummers te zingen door het koor, Amerikaan sche verkooping van zeer mooie cadeaux, het houden van ballonwed strijden enz. enz. terwijl de heer S Spiero te 's Bosch met zijn jaszBand voor prima dansmuziek zal zorgen Deze avond is alleen toegankelijk voor honoraire leden met hun dames en introducés. Wenscht iemand geintroduceerd te worden, dan kan hij zich upgeven bij sigarenmagazijn Pulles. Dat er voor het concours in het rikken, uitgeschreven door het kaart- gezelschap „L Esperanc" alhier, groote belangstelling zou bestaan mochten wij in een onzer vorige nummers terecht sehrijven, want nog steeds komen de inschrijvingen binnen, zoowel uit onze als ver buiten de gemeente, om aan dit concours deel te kunnen nemen. De tweede ronde die Zaterdag 7 uur in de achrerzaal van A. v. d Pluijm zou beginnen, was wegens de H. Mis sie verzet op half tien. zoodat verschil lende deelnemers van Zaterdag, Zondag en Maandagavond hunne avonden heb ben moeten verzetten, en hun een andere avond zal worden aangegeven om te kotnen spelen Door de verschillende viertallen werd er gezellig gespeeld, en ook nu pro beerde iedereen weer zijn geluk, om het h4ogste aantal punten te behalen, wat na de proef voor velen echter niet zoo gemakkelijk bleek te zijn. In de stand der punten is in de tweede ronde eene kleine wijziging gekomen en welvoor korpsprijs is het hoogste aantal 62 punten1 vier tal op 57 punten en 3 viertallen op 56 punten. In.de personeele prijzen had geen verandering plaats en blijft het hoogste aantal 19 punten. Zijn er tot heden slechts deelnemers geweest uit onze gemeente en omge ving, benieuwd zijn wij echter wat of Zondag en Maandag a s. ons zal bren gen, wanneer de gezelschappen komen van buiten onze plaats, vooral van Tilburg, waar de z.g. Concoursrikkers hun zetel hebben. Tilburg k- mt in groote getale met die twee dagen deelnemen, in de vaste overtuiging een paar groote geldprijzen mede te nemen. Of hun dat lukken zal?? Ter gelegenheid der Districtsver gadering van het departement Lang straat van de Maatschappij tot Nut vrn 't Algemeen wordt Woensdagmid dag in de achterzaal van Hotel Verwiel van 2—5 uur vanwege het Hoofdbe stuur der Maatschappij een tentoon stelling gehouden van voorwerpen van handenarbeid, gemaakt door kinderen in verschillende plaatsen van het land. De bedoeling van deze tentoonstel ling is om onder leiding van ouderen de kinderen op te wekken tot zulk werk. Bij voldoende belangstelling wordt door Mejuffrouw Knappert,, werkzaam voor de Maatschappij gelegenheid ge geven een korte cursus te volgen tot opleiding van leidster of leider van het werk. De C. v. P te Leiden geeft be langhebbenden in overweging bij hem inlichtingen in te winnen alvorens B. en W.. merken bij de Aanbie ding der gemeentebegrooting dienstjaar 1927 o a. het volgende op Het zuinig gevoerde beheer in het verleden en het verwijderd houden van alle niet noodzakelijke en niet uiter mate nuttige uitgaven op alle onder deden der begrooting 1927, daarbij echter lettende op het spreekwoord, dat de zuinigheid de wijsheid niet zal bedriegen, stellen ons in staat U een begrooting aan te bieden voor den dienst 1927, waarvan het eindbedrag, wat den gewonen dienst betreft, in ontvangst en uitgaaf een cijfer aan geeft van f 80909.35, hetwelk aan merkelijk lager is als dat van vorige jaren, terwijl de op f 6191.69 in ont vangst en uitgaaf sluitende Kapitaal- dienst slechts één groote uitgaafpost ad f 6000.— vermeldt, welke, als dienende tot belegging van vrij geko men gelden, geenszins als een ver zwaring van lasten kan worden aan gemerkt. s Mocht zich in de naaste toekomst geen werkeloosheid in de schoen industrie meer op groote schaal voor doen en het tuindersb^drijf verschoond blijven van jaren als 1926 ons gaf, zoo kan de algemeene finantieele toestand der gemeente bevredigend worden genoemd. Het doet ons dan ook genoegen U te kunnen voorstellen de navolgende belastingeu te verlagen, te weten: a) de opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendom men te brengen van 80 op 70, wat ten deze een belasting verlaging van 12V/0 beteekent. b) de opcenten op de hoofdsom der belasting op de ongebouwde eigen dommen te brengen van 20 op 15. wat ten deze een belasting verlaging van 25 ö/0 beteekent c) de opcenten op de hoofdsom der rijksinkomstenbelasting te brengen van 50 op 45. wat ten deze een belasting verlaging van 10°/„ beteekent. Het heffingspercentage der plaatse lijke niet progressieve belasting naar het inkomen, wat thans het cijfer 3 aangeeft, zal eveneens met zoodanig cijfer kunnen worden verminderd, dat ook ten deze een belasting verlaging van ongeveer 10 °/0 worde verkregen, waaromtrent U echter in de eerste maanden van het dienstjaar 1927 na de vaststelling van het kohier 1926 1927, een definitief voorstel zal worden aangeboden. DRUNEN. Zondag was het alhier groot feest in de kerk der Ned. Herv. gemeente, namelijk de dag waarop Ds. van der Vlugt zijne herdenkings rede zou houden in verband met zijn 25 jarig ambtsjubileum. Het kerkje was tot in de uiterste hoeken bezet Buiten de gewone plaatsen moesten nog talrijke stoelen bijgeplaatst worden De belangstelling van zijn gemeente en ook van buiten was zeer groot. Wij merkten o. m. op de Ring Pre dikanten Ds Louwe Kooijmans en Ds. Muhlnickel uit Waalwijk, Ds. Voor hoeve uit 's Bosch, Ds Jonkers uit Waspik, Ds. Ossenaarde uit Vlijmen Ds Stipriaan Luiscius uit Wehl, Ds Hage uit Helvoirt, verder bracht een extrabus nog een gezelschap belang stellenden uit den Evangelisatiekring Oss, alwaar de Jubilaris ook nog steeds werkzaam is. Deze bijeenkomst werd op de ge bruikelijke wijze geopend. De jubilaris zei in zijn'gevoelvolle rede, persoonlijk getuigenis te willen afleggen. Spreker had tot grondslag van zijn rede gekozen Psalm. 65: 2a „De Lofzang is in stilheid tot U, o God. in Zion." Hij releveerde den strijd en de moeite dien het predikambt meebracht, maar hij gewaagde van de groote dankbaar heid en het vele goede, dat er tegen over stond en dat een Lofzang in zijne ziel bracht. In het tweede gedeelte zijner rede legde hij er den nadruk op dat dit de Lofzang voor ieder mensch inwendig werd, in verband met Gods majesteit, Gods heiligheid, Gods genade en Gods trouw. Na het einde van zijn rede werd de jubilaris achtereenvolgens toegesproken door Ds, Louwe Kooijmans namens den Ring en als Consulent namens de gemeente; Ds. Voorhoeve sprak namens de Vereeniging tot Evangelisatie in de clasus den Bosch, de heer Schaik sprak als Voorzitter van de Evangelisatie te Oss en verder Ds. Ossenaard als oud vriend, terwijl Ds. Jonkers als Ring-en Clasiscollega optrad. De jubilaris Ds. van der Vlugt be antwoordde de sprekers, zijn dank brengende voor de hartelijke en waar- deerende woorden. Hierna werd den jubilaris, de zegebede toegezongen uit Psalm 134:' 3. Zoowel de rede van den jubilaris als de woorden van de verschillende* sprekers maakten op de talrijke aan wezigen een diepen indruk en hiermede was het feest teneinde. Zondag 24 October hield de .ederbewerkersbond, afd. van den K. Ned. Fabrieksarbeidersbond, een vergadering in de zaal der Jongelingen Congregatie, onder voorzitterschap van den heer v. d Wiel. Jammer dat de; opkomst zoo klein was. want verscheidene belangrijke punten werden behandeld. Na voorlezing der notulen werd het woord gegeven aan den heer Roesten- berg, Voorzitter van het Hoofdbestuur afd- Lederbewerkers. Spreker zou op uitnoodiging van het bestuur hier eene korte uiteenzetting geven over het nieuwe Collectief Contract waaromtrent men in onderhandeling is. Ten eerste besprak hij het voorstel van de loons- verhooging. dit is als volgt: 1ste klas f 23 75, 2e f 21 50. 3e f 19,— met uit- keering van kindertoeslag, te beginnen met het derde kind, besprak verder het tegengaan van onnoodig overwerk, waarvan later door werkeloosheid velen de dupe worden en toch moeten die menschen in die dagen ook leven. Voorts' besprak hij de onderhande lingen voor betere ziekte-uitkeering, vacantie- en ongevallentoeslag en verder het tegengaan der willekeurige werkeloosheid, want zegt spr., wij ver langen meer reëele medezeggingschap, wij verlangen voor onze arbeiders arbeid en loon voor het geheele jaar, wij verlangen een geregelden kinder toeslag boven een ordentelijk loon, wij verlangen goede en gezonde arbeids voorwaarden, dit is onze taak; doch de leden moeten medewerken en in gesloten eenheid optrekken. Om dit doel te bereiken zullen wij allen met stoeren arbeid en kracht moeten beginnen. Hij spoorde de leden aan, ieder voor zich, zooveel mogelijk te trachten de ongeorganiseerde arbeiders er toe ie bewegen lid te worden, het bestuur werkt mede, uw adviseur zal U bijstaan, en ik zal u helpen om de moeielijkheden die gij bij uw huisbezoek ondervindt op te lossen. Wij moeten samenwerken tot het welzijn van het algemeen belang in de schoenindustrie; want zooals sommige fabrikanten doen nl. sterk concurreeren ten koste van het loon-der arbeiders is niet gerechtvaar digd en brengt den patroon ook geen winst. Gij vooral Vaders, zorgt gij dat uw zonen bij den bond komen, want weet wel, dat ze het later zullen ondervinden als ze in de maatschappij komen, wat het is niet georganiseerd te zijn. Spoort hen aan, want het is later voor hun eigen belang. De Eerw. heer Goosens, adviseur, sprak ook nog een enkel woord en zal ook trachten dejeugd zooveel mogelijk te bewegen voor de organisatie. Spr. zal iedere week (Dinsdag te beginnen) eene vergadering houden waarbij de verschillende jongens uifgenoodigd worden en waarvoor er reeds 20 hunne toezegging hebben gedaan. Hij hoopte dat dit getal nog zou groeien want hoe meer er komen hoe beter, waardoor ook de sociale belangen zullen bespro ken worden. Daarna werd de vergadering door den Voorzitter met den gebruikelijken groet gesloten. De heer W. Bosch, wordt in gaande 7 Nov. overgeplaatst van S.S. Drunen naar Bunde, om aldaar aange steld te worden als Arbeider-Telegrafist. Genoemde beambte was tot heden in verband met de drukte der Groenten- veiling campagne alhier op het station DrunenHeusden werkzaam. DRUNEN. Konden wij vorige week melding maken van het groote succes te Loonopzand behaald door verschil lende leden der Harmonie „De Vol harding", thans zijn het leden der Harmonie van de Jongelingen-Congre gatie, die Zondag j I. gelauwerd uit den strijd treden. 't Zijn weer meestal jeugdige deel nemers geweest, jongens die willen, kunnen en durven 't zijn de schragen der vereeniging, de toekomst der har monie. 't Deugt niet om bij de pakken te blijven neerzitten; evenals er een jacht is om in allerlei zaken het hoogtepunt te bereiken, zoo is er ook in de muziek een streven om het volmaakte nabij te komen, hetgeen men bij elk concours kan waarnemen. De dillettant, de man die slechts enkele uren per week beschikbaar heeft om zich te oefenen in deze edele kunst, beklimt vaak dezelfde ladder als de artist, bereikt soms dezelfde hoogte. Het stemt daarom tot voldoening dat a lgho ïan mm

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5