begrijpt toch het belang van geregeld adver- teeren in een blad dat in Waalwijk, de Lang straat en Omgeving algemeen gelezen wordt. Denkt tijdig aan Uwe ST. NICOLAAS- ADVERTENTIE. Het algemeen bestuur der Ver- eeniging voor actieve handelspolitiek heeft gekozen tot leden van hetdage- lijksch bestuur de heeren prof. mr. P. A. Diepenhorst, voorzitter; ir. H. A. van IJsselsteyn, onder-voorzitter; J. H. Moltzer, mr. B, M. van Spaandonck. A. M. Tilanus en A. Q. Koenders. Amsterdam, secretaris-penningmeester, R K. Middenstandsbond. Te Nijmegen werd de centrale jaarvergadering van den R. K. Dioce- sanen Middenstandsbond gehouden, waarbij de heer Verheij, voorzitter der afdeeiing Nijmegen het welkomstwoord sprak. De heer Jos. Meijrlng algemeen voorzitter hield eene openingsrede, wees op de belangrijkheid dezer bij eenkomst en op het besef dat in de middenstanders komt van de nood zakelijkheid van organisatie, vooral waar de middenstander wordt be dreigd tusschen de twee groote we- reldstroomingen. Maar toch is er op vele plaatsen nog te weinig medewer king, met name tegen't cadeau-stelsel, de valuta-concurreritie Van andere zijde ziet men herleefde actie in Waal wijk, Veghel, Oisterwijk, er moeten vereenigingen komen in Geertruiden- berg, Kaatsheuvel, Valkenswaard e.m a. Als gevolg der actie ziet men goed geslaagde w.nkelweken en etalage wedstrijden, middenstandstentoonstel lingen enz. Door de krachtige actie van den Middenstand te Eindhoven, werd ver kregen dat de raad een voorstel ver wierp tot het instellen van een Zater- dagsche-markt, omdat de afdeeiing deze uitbreiding der markt niet gewenscht vond. Ook op de kwestie verkoop ge* meentepand aan V. en D. in den Bosch, was de actie der middenstanders van grooten invloed. Niet alleen op plaatselijk terrein, maar ook landelijk waren denlaatsten lijd bewijzen van de onmisbaarheid der organisatie van den Middenstand, vooral ook voor de bestrijding van 't Rijksinkoop-bureau. Hij pleiite voorts voor het benoemen van een ambtenaar of propagandist. Na een woord van dank aan de Nijmeegsche afdeeiing cn Gods zegen over 't werk te hebben afgesmeekt, werd de vergadering geopend. GEMENGD NIEUWS. Te Beverwijk werd dezer dagen een 16-jarig jongmensch gearresteerd, die zich aan een reeks oplichtingen had schuldig gemaakt. Bij het door de politie ingestelde onderzoek kwam althans aan het licht, dat hij het vak op intensieve wijze had beoefend. Te Beverwijk maakte hij achtceenvolgens negen, te Velsen drie slachtoffers orider de win keliers. Alle mogelijkeattikelen, welke hij maar los wist te krijgen, werden onmiddellijk verkocht, of, wanneer de transacties niet vlot tot stand kwamen, beleend. Hij bezocht daartoe zelfs de banken van leening te Amsterdam, Alk maar en Leiden, In beleeningsbriefjes en zich met zijn twee knechts in vei ligheid te stellen, doch zijn vrouw en zijn dochtertje van tien weken, die nog in de kajuit te bed lagen zijn verdron ken. Het schip ligt nog op den bodem van de rivier, maar belemmert de scheepvaart niet, daar het buiten de vaargeul ligt. Gisterenmiddag is in de fabriek der firma Roozendaal aan den Room- weg te Enschedé de arbeider A. uit Oidenzaalvader van een talrijken kroost, door een drijfriem gegrepen. De onge lukkige werd om de as geslingerd en vreeselijk verminkt. Hijwasonmid- delijk dood. Uit Presburg wordt gemeld; in de gemeente Bur St Nikolaus heeft zich een gruwelijk voorval afge speeld. De landbouwer Hodan, aldaar, verdacht zijn 14 jarigen zoon van een diefstal van 20 kronen. De knaap ont kende echter zich aan dit feit schuldig te hebben gemaakt. Daarop gelastte de vader hem zich uit te kieeden, waarop hij hem met een touw vastbond en hem aan zijn op den rug gebonden handen aan een ladder omhoog trok. Daarop begaf de onmensch zich naar een café en liet den jongen een uur lang in zijn smartelijke positie hangen. Toen hij terugkeerde, waren de lede maten en het lichaam van den knaap geheel opgezwollen terwijl het touw diep in zijn vleesch gedrongen was. De gefolterde bleef echter bij zijn eerste ontkenning, waarop de vader hem nog een ijzeren ketting om den hals hing, en hem eenige malen daar aan omhoog trok. Eerst twee uren later kon den arme jongen bevrijd worden. Tegen den barbaarschen vader, die toen hij uit het dorp terugkeerde, zijn gemarteld kind nog eenige oorvijgen toediende, is een strafvervolging inge steld Te Alkmaar zijn gisteren op een klein bovenhuisje in de St. jacobus- straat de lijken aangetroffen van de omstreeks 40 jarige weduwe Maniei, haar 14 jarigen zoon en een zekeren Klarenbeek. De weduwe was juist Za terdagavond uit een steegje in het Klein Nieuwland verhuisd en genoemde Klarenbeek had haar daaibij geholpen. De lijken werden op den vloer uitge strekt gevonden. Doodsoorzaak is ver moedelijk gasverstikking, teweegge bracht door een lek in de leiding, waardoor in het huis een sterke gas- lucht merkbaar was Justitie en politie stellen een onder- zoek in Het staat thans wel vast dat de VL. 25 in den jongsten storm met man en muis is vergaan. Reeds voor den storm was de haring- logger die in de Doggersbank op I vischvangst was, op de thuisreis. Thans zijn wrakstukken van dezen logger aan de kust aangespoeld Men heeft thans te Scheveningen alle hoop opgegeven. Een landbouwer te Aversac, in de omgeving van Nantes, heeft getracht met dynamiet het huis waarin zijn kachels te voorschijn gehaald worden en een ieder zich tracht te wapenen voor de aanstaande wintermaanden, nu achten wij het niet van belang ontbloot onze lezers te wijzen op dc lastige ongemakken van ons grillig en vochtig klimaat, zooals koude vatten influenza, rheumatische pijnen en wat de winter ons nog meer brengen kan Het is bijna vanzelfsprekend, waar de lucht in ons laag gelegen land zoo'n hoog vochtgehalte heeft en weers gesteldheid en temperatuur zoo dikwijls wijzigen, dat bijna iedereen, vooral in het najaar en in den winter, meer malen koude vat. Op zichzelf genomen is verkouden zijn niet erg, wij zijn het helaas maar al te dikwijls. Erger is het wanneer men een gevatte koude niet bestrijdt, denkende dat deze van zelf wel overgaat, Hoewel dit in som mige gevallen waar mag zijn, mogen we toch niet vergeten dat vele pijn lijke en lastige ongemakken door koude vatten kunnen ontstaan. Wij noemen b. v. pijnen in spieren en gewrichten, aangezichtspijnen koorts, influenza en griep «Deze zijn meestal van voorbijgaanden aard en, mits men zijn gezondheid en de natuur te hulp komt en het goede geneesmiddel kiest, in enkele dagen genezen. Doch ook ernstiger kwalen, zooals rheumatiek, ischias en soortgelijke ziekten ontstaan vaak doordat men een gevatte koude verwaarloosd heeft. Statistieken wijzen uit dat door gevatte koude en hare gevolgen, jaarlijks millioenen guldens aan ziektedagen verloren gaan Het zou ons te ver voeren hiervan thans alle details weer te geven, het is dan ook enkel onze bedoeling, nu de winter voor de deur staat, in het alge meen belang te waarschuwen tegen gevolgen van koude en vocht. De we tenschap bezit vele middelen om bovenvermelde ziekten en ongemak ken te bestrijden en te genezen Onder deze wenschen wij de aandacht te vestigen op Mijnhardt's Sanapirin- tabletten. Reeds jaren worden zij door hare genezende en pijnstillende werking terecht aanbevolen. Bovendien zijn Sanapirin-tabletten een product van vaderlandschen bodem en is het onbe twistbaar vastgesteld dat Nederlandsche geneesmiddelen tot de beste behooren welke wij kennen. Wanneer wij daar nog aan toevoegen dat Sanapirin tablet ten uit dezelfde pharmaceutfsche fa briek afkomstig zijn waar ook Purol, het bekende middel voor genezing en verfraaiing der huid, wordt gemaakt en de fabricatie onder toezicht vaneen apotheker geschiedt, dan kunnen wij onzen lezers veiligaanraden het volgen de rijmpje te onthouden en zoonoodig in toepassing te brengen Laat bij gevatte koude en pijn Sanapirin Uw helper zijn SPORT. QUICK. dreef hij weer een aparte negotie. De i vrouw, die van hem gescheiden leef? opbrengst van een en ander gebruikte i en zijn kinderen wonen in de lucht te hij om er van uit te gaan. Twee opkoopers liepen eveneens te gen de lamp, toen 't zaakje ondekt werd. Tegen hen werd proces-verbaal opge maakt wegens heling en wegens het nte- inschrijven der opgekochte goederen in het daarvoor bestemd register. De veelbelovende jongeman Is ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Haarlem. Te Versailles is gisteren een mi litair vliegtuig ter aarde gestort. De twee inzittenden, een luitenant en een sergeant werden op slag gedood. Volgens een bericht uit Sofia heeft een rooversbende bij Ortakoeri aan de Grieksche grens een Spaansch ingeni eur en zijn vrouw en kind vermoord De bende is daarna over de Grieksche grens ontkomen. In den afgeloopen nacht is te Eppendorf het huis van een grondbe zitter met de stallen en schuren in de vlammen opgegaan. De grondbezitter zelf kwam in de Vlammen om. Donderdagmorgen half-vijf heeft op de rivier de Gouwe bij Gouda, een ernstig ongeluk plaats gehad dat aan twee personen het leven heeft gekost. Een met klei geladen zeilvaartuig is ter hoogte van de steenfabriek van de firma Nachtegaal omgeslagen en gezon ken. Het schip dat voor den wind voer liep bij een kromming van de rivier uit zijn koers en raakte met de gaflet van het grootzeil een meerpaal. Het schip is daardoor omgeslagen. De schip per, Kootman, uit Montfoort, wist een roeiboot van het schip los te maken De tweede thuiswedstrijd welke de Qiyckers voor de competitie morgen te spelen krijgen is zeer zeker een der allerzwaarste van het geheele seizoen. Immers dc Valk is thans de tegenpartij en dat spreekt reeds voor zich zelf. De ex-eerste klassers speelden tot dusver vier wedstrijden waarvan zij er 3 met glans wonnen en alleen tegen V.V.V. in Venlo zeer onverdiend verloren. De roofvogels zullen dus thans met alle macht probeeren om verder zich geen enkele veer te laten ontnemen, om in de running te blijven voor de eerste plaats. Quick daarentegen dot en De Quick reserves spelen morgen reeds de return tegen W. S. C. II en we hopen dat ze nu ze weer volledig zijn een beter resultaat bereiken dan verleden Zondag, dus 2de elfftallers nu eens wat beter hoor! Dat kan w. s. c. W. S. C. II tegen Quick II. Alhoewel het eerste elftal van W.S. C. morgei vrij van competitie-wed strijd is, zoo staat er voor de veree- niging zelve eene belangrijke ontmoe ting op het programma, n.I. het tweede elftal van W, S. C., hetwelk j.l. Zon dag eene mooie overwinning op het tweede elftal van Waalwijk (Quick) behaalde, zal morgen op eigen terrein den return wedstrijd te spelen hebben; WÜ zijn thans benieuwd, wat morgen het resultaatt van deze 'belangrijke ontmoeting in deze afdeeiing zijn zal. Om 2 uur zal gespeeld worden. Juliana IIB. V. V. VI. Zondag spelen hier in den Cornp.- wedstrijd Juliana II tegen B. V. V. VI uit 's-Bosch. JULIANA. Daar de vereenigingen Tilburgia, Oranje-Wit en Broekhoven overge plaatst zijn naar 3 D is voor Juliana nog een competitie-wedstrijd inge- lascht en komt Zondag a.s. Tilburgia uit Tilburg bij Juliana op bezoek. Deze wedstrijd wordt mejt spanning tegemoet gezien daar Juliana nog geen enkele maal tegen Tilburgia heeft gespeeld. Wij verwachten dat onze ven om in dezen wedstrijd een goed figuur te slaan daar vele voetbal liefhebbers dezen wedstrijd zullen bij wonen, waar zij», benieuwd zullen zijn naar de verrichtinge van de nieuwe vereeniging Tilburgia in deze afdeeiing; aanvang om half drie. KAATSHEUVEL. De V.V. Kaatsheuvel speelt Zondag a.s. te Tilburg tegen Oranje-Wit, de uieuw ingedeelde in afdeeiing D van de 3e klasse N.V.B. Na hetgeen Kaats heuvel in de gespeelde wedstrijden ge presteerd heeft, mogen we met gerust heid de ontmoeting met Oranje-Wit af wachten. GEERTRUIDENBERG. Good-Luck II speelde te UI venhout een goede partij en wist van W. D. C. aldaar met 52 te winnen Zondag a.s. speelt Good-Luck II te gen Geertruidenberg II een oefenwed strijd. Geertruidenberg I verrichtte goed werk door Willebrordus I met 20 te kloppen. Geertruidenberg II speelde haar eerste competitie-wedstrijd tegen Vi tesse I uit Breda en wist met 62 te winnen. KORFBAL. GEERTRUIDENBERG. B. L. E. I. zal Zaterdag a.s. deelne men aan de wedstrijden om den spur ters-beker te Tilburg en volgens loting spelen tegen Volt uit Tilburg. Van B. L. E. I. dat zoo zoetjes aan weer 't oude wordt verwachten we een mooi succes. te zijn geweest, terwijl dus nfet met paard de kar reed. Toen z'n schuitje geankerd lag, spande het bruintje in. doch hij had geen rijbewijs voor 't paard. Toen hij 't nog in de gauwig heid wilde verbeteren om aan de be keuring te ontkomen, was het reeds te laat. Bruintje had eenmaal geen kaartje ergoBarbertje moet hangen. De uitspraak volgt nog. De openbare veiligheid. H. v. V. 23 jaar, koopman te Veen, stond terecht ter zake, dat door zijn schuld een man werd aangereden, ver dachte bestuurde een vruchtauto in Den Bosch. Het ongeluk vond plaats op 10 Juli 1926. Verdachte ontkende en beweerde langzaam te hebben gereden. Hij zag een motor met zijspan aankomen, gaf signaal en stak de hand uit. Hij meent aan alle verplichtingen te hebben vol daan. Uit het getuigenverhoor bleek, dat verdachte pas signaal gaf, toen hij op nog geen tien meter afstand was van het motorrijtuig, dat uit de andere richting kwam. Wijken was toen niet meer mogelijk. Verdachte had niet de regelen van den weg gevolgd, anders zou het ongeluk hebben voorkomen kunnen worden. Verdachte heeft géén hand uitgestoken al beweert hij dit wel te hebben gedaan. Verdachte hield opnieuw staande dat hij naar behooren gereden had. Het O.M. kwam tot de overtuiging, dat verdachte werkelijk schuld had. Verdachte was door den Kantonrech ter. veroordeeld tot f 20 boete, sibs, hechtenisstraf. Het O. M. eischte bevestiging van het vor.nis. Uitspraak 12 Nov. a s. laten vliegen. 's Nachts werd de vrouw door het geblaf van een hond wakker. Daar zij onraad vreesde, ging zij met één harer dochters buiten kijken en zag juist haar man de lont aansteken. Ze had de tegenwoordigheid van geest de lont uit te trappen, waarna ze zich naar het politiebureau begaf om politiebescher ming in te roepen. Een onderzoek bij den landbouwer wees uit, dat hij nog verschillende i eveneens twee verliespuntcn heeft helsche machines bezat. i een wedstrijd minder speelde zal er Bij een plotseling optredenden i inor8en n"es °P zetten om te trachten, storm stortte Maandagavond te Frei ,iet ,ot ee" 8e,Ük spd te bren- burg in Breisgau op het kermisterrein ren' - zullen zij tot een draw een rutschbaan in. Een student werd J" f.taat Zljn- Oogenschijnlijk zijn de bij het ongeval gedood een 12-jarige a"u'n ,llet hunnemeerdere routine jongen liep een schedelbreuk op er 1 v sterker dan Quick, maar toch kun- verkeert in levensgevaar; voorts wer 1 ncn (Ie vo8eIs rekenen op een hardnek den een kind ernstig en drie personen f f1.81'" tegenstand. Daarbij komt dat de licht gewond. I B)auw-Witten op eigen grond gewoon- Nader wordt gemeld, dat ook di i 'c's meer waar(l zÜn dan in den twaalfjarige jongen aan de bekomer jvl'eem^c- erken de talrijke supporters verwondingen is overleden. j op gepaste wijze mede, door luide Oo d&en Berë ën Dalschenwee te i'^^oediging dan zou in een gunstig P° o geval een gelijk spel geen wonder zijn. Nijmegen is gisterenavond door een auto aangereden de 52-jarige opper man S De ongelukkige kreeg een zware schedelbreuk en is spoedig aan de gevolgen overleden. De winter nadert. Nu de laatste mooie dagen van September en begin October bijna weer vergetenzijn, de eerste herfststor men de boomen hebben ontbladerd, nu koude en regen ons dagelijks bedreigenen alles op den naderenden winter wijst, nu winterkleeren en Doch dan met geestdrift in den strijd morgen en met man en macht gezw oegd tot het laatste moment en danzul len alle Quickaanhangers met een ge lijk spel uiterst tevreden mogen zijn. Daar de Quickers het rijk morgen al leen hebben, verwachten we- een re cord-aantal toeschouwers, te meer omdat de populaire Valken in Waal wijk onbekend zijn. De wedstrijd be gint om half drie en wordt geleid door dhr. J. Stabel, in Waalwijk welbe kend. IXe Olympiade Amsterdam 1928 Begin November zal een Dultsche commisie, bestaande uitStaatssekretar Dr. Leward, Studienrat Binner, Major Könnecke, Guslav Rau. Dr von Sydow. J Waitser en K Diem een bezoek aan Amsterdam brengen, teneinde met het Algemeen Secretariaat overleg te plegen over de hulsvesting der Duitsche deel nemers aan de Spelen in 1928. Zooals bekend, is onlangs besloten tot de oprichting van een centraal huis vestingsbureau, bestaande uit vertegen woordigers van alle Nederlandsche Reisbureaux?Vereenigingen voor Vreem delingenverkeer en de Hotelhouders bond, die het groote nut van deze in steling inzagen. In de voorbereidende werkzaamhe den begint teekening te komen; men onderschat de moeielijkheden, welke zich zullen voordoen, niet, men is even wel reeds tot de overtuiging gekomen dat er geen reden tot pessimisme be hoeft te bestaan Amsterdam en omgeving zullen on getwijfeld weerstand weten te bieden aan de abnormale invasie, die met dit Wereldgebeuren onvermijdelijk ge paard gaat. Maar een in alle opzichten bevredig de huisvesting kan in 1928 slechts dan verkregen worden, als alle betrokken lichamen samenwerken en het alge meen belang voor oogen houden. RECHTSZAKEN. Bruintje had geen kaartje. Voor den Politierechter verscheen J. S. die verhaalde een jaar aan't varen WASPIK. In een heden in de Har moniezaal bij den heer H. van lersel- Montens gehouden vergadering van ingezetenen, werd tot de oprichting besloten der Vereeniging „Waspiks Belang." Di -O) enkomst werd ge pend met een n nelijk woord van welkom door den .eer Ant. Brokx. In eene onder linge gehouden bespreking door de aanwezigen werd het doel uiteengezet, waarna tot de verkiezing van een be stuur werd overgegaan, waarbij geko zen werden de heeren Ant. Brokx, G. Kamp, M. van Dongen, C. Gijsman, J. Schaapsmeerder, A. van Gorp en Joach Kamp. Met een woord van dank voor de betoonde belangstelling en voor de op hem uitgebrachte stemmen, sloot de heer Brokx de bijeenkomst, waarna tot bestuursvergadering werd overge gaan. De heer Brokx verzocht ten slotte om de medewerking der aan wezige verslaggevers van verschillende bladen. WASPIK. Op 1 November a.s. (Aller heiligen) zal de uitvoering van den postdienst worden beperkt De laatste bestelling en de laatste lichting van de bijbussen zullen niet plaats vinden. RAAMSDONKSVEER. Donderdag avond 28 October is om 6 uur ten koffiejiuize. van den heer Den Reijer, Kruispad, alhier, een openbare verga dering gehouden uitgaande van enkele polderbesturen, met de be sturen van alle polders gelegen onder Raamsdonk en Raamsdonksveer, ter zake van de door de gemeente Raams donk onrechtmatig geheven straat belasting. Naar ons wordt medegedeeld, was ook 't gemeentebestuur van Raamsdonk uit- genoodigd om zoo noodig inlichtingen te geven. Het aantal reclames tegen deze belasting is steeds stijgende. RAAMSDONKSVEER. Zondag treedt Ds. Ewoldt om half tien op in de Dorpsche kerk en om 6 uur in de Veersche kerk. Naar wij vernemen moest de pink van smid H. R. afgezet worden tengevolge van den klap van een paard, dien hij eenigen tijd terug had ontvangen. Het huis met grooten tuin van wijlen dhr. H. van Dongen werd bij openbare verkooping gekocht door dhr. Zwets voor f 6200, RAAMSDONK. De in het ziekenhuis op het Veer opgenomen typhuspatien- ten werden Woensdag als genezen ontslagen. Deze week is door de landbouw- vereeniging de cursus in landbouw weer geopend. De lessen worden ge geven In de voormalige O. L. school op het Dorp en sluiten aan bij die van het vorige jaar. In het gezin van M. Leppens is

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6