PUR0L VROOM DREESMANN Notaris Mi HET ZUIDEN Notaris VAN HAM Fa. Wed Joh. Verbalet A Zonen, JVtachlnerih. 3533 Drijfwerk, Stofzuig-inrichtingcn ((tttraleverwarmingen Die Jeuk| Degrootstemoeilijkheid Mém remSP geen betere oplossing Drukwerken Notaris Jansen e.d. volslagen succes. Voor den winter en het natte weer hebben wij ontvangen Firma Chr. de Kort, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. I Gesprongen Handen ruwe huid 3.75 4.90 19.59 7.90 10.50 24.99 32.59 39.99 52.59 DEN BOSCH EINDHOVEN publiek verkoopen A. P C. Reothaert publiek verkoopen: een tweede geval van roodvonk ge constateerd. Aan P. J. Loonen is door het gemeentebestuur vergunning verleend tot verkoop van sterken drank in het klein Op 16 November e.k. hoopt Joost Kommers den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren, als boeren knecht in dienst trad bij P. Knaap. GEERTRUIDENBERG. In de Ger. Kerk zal Zondag een leesdienst gehou den worden. Volgende week zal er alhier een bloempjesdag worden gehouden ten bate van het Roode Kruis. MADE. In de Ned. Herv. kerk te Made zal des voorm. 10 uur Ds. Mudde voorgaan op Zondag 31 Oct. Op Zondag 31 Oct zal in de Ned. Herv. kerk te Drimmelen des v.m, 10 uur ds. Vinck voorgaan. Ten overstaan van Notaris Smits werd in het café van Gez. Hop, inge zet een huis met erf en schuur voor f 2500. Daar er bij toeslag geen op slag werd gedaan, is het opgehouden, De wed. v. d. K. had het onge luk een portemonnaie met een vrij grooten inhoud te verliezen. Het paard van den landbouwer C. Kuijpers, trapte bij het inspannen hem op den voet, waardoor zijn groote teen werd gespleten en zijn andere teenen ernstig werden gekneusd. Ge neeskundige hulp moest worden inge roepen. Na onderhandsche overeenkomst is aan joh. Smits, mr. schilder alhier, het verfwerk voor 12 te bouwen arbei derswoningen, voor rekening van den heer N. Baalbergen te UIvenhout, op gedragen. Bij onderhandsche aanbesteding is aan D. Heif, mr. timmerman alhier, opgedragen het bouwen van een schuur voor rekening van de Wed. H. de Jongh, voor f 250. Ingezonden Mededeelingen. Doos30-60*90ct Tube ÖOct. DONGEN. 27 October. Onder tal rijke blijken van belangstelling herdacht notaris G. de Ruijter den dag. waarop hij zich hier voor 25 jaar als zoodanig vestigde. OOSTERHOUT. Maandag j.l. was het de laatste dag van den humoristen wedstrijd gegeven in de zaal bij den heer J. A. Jassen, café Rustoord, alhier. Evenals op de vorige was er ook voor dezen avond groote belangstelling. De strijd ging thans tusschen de prijs winnaars der twee voorgaandeavonden. De jury bestaande uit de heeren Joh. de Jong, Spoorenberg en H Oomen, deed de volgende uitspraak (Hoogst aantal te behalen punten 90). Ie prijs Cor. Vermeeren, Breda 85 p., 2e pr. H Staal, Ginneken 70 p., 3e pr. H. van Engelen, Waalwijk 69 p., 4e pr. W. Christ, 's Gravenmoer 54 p. 5e pr. J. v d. Griendt, Waalwijk 42 p. De publieksprijs werd behaald door den heer H. Staal, Ginneken. De heer Cor. Bouwens, Geertruiden- berg. was wegens ongesteldheid niet verschenen. ZEVENBERGEN. De gemeenteraden van Zevenbergen en Hooge en Lage Zwaluwe hebben in beginsel besloten over te gaan tot het bouwen van een abattoir. MOERDIJK. Ter voorkoming van de opheffing van het tramlijntje Lage Zwaluwe—Moerdijk hebben reeds de gemeentebesturen van Hooge en Lage Zwaluwe en Klundert (Zevenbergen zal waarschijnlijk nog volgen) en eenige particuliere lichamen tot wederopzeg- gens ingaande 1 Januari 1927 een jaarlijksche subsidie toegezegd. BERGEN-OP ZOOM. Op 26 Februari van dit jaar nam de gemeenteraad een motie aan tegen wethouder A. P, M. Verlinden, waarbij van hem gezegd werd dat hij was onbekwaam, oneer lijk, onbetrouwbaar en onfatsoenlijk. Op verzoek van den heer Verlinden heeft daarna jhr. mr. Ch. J. M Ruys de Beerenbrouck een eereraad benoemd bestaande uit jhr. mr von Fisenne, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, te Rijswijk, voorzitterhet lid der Tweede Kamer mr. De Wilde en prof. De Vries, hoogleeraar aan de Handels-Hooge- school te Rotterdam. Deze eereraad heeft zijn verslag aan ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck inge zonden en de volgende beslissing ge nomen: dat de motie onhoudbaar is, met bijzondere vermelding, dat de eereraad het deel der motie, waarin een meerderheid van den raad als haar meening uitspreekt, dat een bepaald lid van den raad naar haar inzien als raadslid moet bedanken, een staats rechtelijke fout van die meerderheid is. BREDA. Alhier is het 40 jarig be staan der Ambachtsschool onder groote belangstelling gevierd. De burgemees ter hield een schitterende rede. Na de rede van den burgemeester voerde de minister van onderwijs het woord. Hij herinnerde aan het bezoek, dai hij bracht aan het pas opgerichte R.K. Lyceum, dat tot heden niet in Breda ligt, maar er zeer aan verwant is. Als na 40 jaar het Lyceum zich zoo ontwikkeld heeft als de Ambachts school, dan mag hij dat Lyceum geluk- wenschen, want nog nergens heeft hij zooveel belangstelling voor de Am bachtsschool ondervonden als hier in Breda. Ook bracht de minister hulde aan den burgerzin vart den heer Van Cooth en constateerde met vreugde, hoe sedert de daden van dr. Van Cooth het vakonderwijs een groote vlucht heeft genomen. Op het oogen- blik bedraagt de totale uitgaaf voor het nijverheidsonderwijs 13 millioen gulden. „Ik hoor" aldus de mi nister „gemompel In de zaal onder de belastingbetalers, maar (hij wijst op zijn buurman aan tafel, den inspec teur-generaal De Groot): De schul dige zit daar, maar toch wensch ik geen kwaad te spreken van u, want uw werk verdient de hulde van het geheele vaderland". Zich richtende tot den burgemeester, zegt spreker met vreugde gevolg te hebben gegeven aan de uitnoodiging om in Breda te komen spreken, bracht hulde aan den burgemeester voor zijn werk ten bate der Ambachtsschool. Met de beste wenschen voor den bloei der school besloot de minister zijn toespraak. Prachtige geschenken werden aan geboden. DUSSEN. Op de vergadering der R.K.Tooneelvereeniging „Door Vriend schap saam Verbonden" werd besloten begin November op te voeren het drama „Uitgeboet" en het blijspel, „de Levende Schilderij." Zekere van B., alhier welke op zijn bagagedrager nog een persoon meevoerde zakte door zijn rijwiel en kwamen beiden in het water terecht. Passeerende personen hielpen hen weder op het droge. Met eenige ont vellingen, een nat pak, een gebroken rijwiel en den schrik kwamen ze vrij. Terwijl de knecht van den land bouwer A. in vollen draf met kar en paard reed liep een wiel van de kar. De knecht viel achterover van het voertuig, doch bekwam slechts enkele ontvellingen. De kar werd nogal be schadigd. De steenkolenhandclaar M. uit Capelle wilde met een beladen wagen draaien, waardoor deze omsloeg en in het water terecht kwam. Het paard geraakte los van den wagen en sloeg op hol. De landbouwer S. de B. wist het paard gelukkig tot staan te bren gen, daar het paard het dorp inrende en juist de scholen uit waren. Met vereende krachten werd de wagen op het droge gebracht. M., wist nog bij tijds van den wagen te springen, zoo dat hij met den schrik en eenige ma- terieele schade vrij kwam. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 30 Oct. 1926. In het „Wapen van Amsterdam" is een vergadering belegd door degenen in functie bij de politie in 't Land van Heusden en Altena om te geraken tot de oprichting eener vereeniging waar toe werd overgegaan. Tot voorzitter werd gekozen de heer A. van der Plas. opperwachtmeester kon. maréchaussée alhier; tot vice- voorz. dhr. A. v. d. Hout, comm. der Rljksveldwacht te Elshout en secr - penningm. dhr. J. Rooms, wachtm. mar. alhier. Voorts tot commissarissen de heeren Letschert, inspect, v. Pol. te Waalwijk en N. de Man, onbez. rijksveldwachter te Elshout. AGENDA'S* WAALWIJK. Zondag 31 Oct. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 31 Oct. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak", Mannen koor. \21U uur. Zondag 31 October Flora Bioscoop, „Onder valsche vlag", 6 en 8'/a uur. Maandag 1 Nov. (Allerheiligen). Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. 12"/* uur. Woensdag Vioolcursus Waalwijksche Muziekschool. Woensdagavond 8'/a uur. Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereeniging voor dames en heeren, Hotel Verwiel. f f Heden overleed na een f langdurig en zeer smar telijk lijden, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder, Mejuffrouw Elisabeth Catharlna van Osch Echtgenoote van den heer Franeiscus Passier, in den ouderdom van 51 jaar en 6 maanden. Franciscus Passier. Christ. Marie. Frans. Cato. Piet. Louis. Jan. 27313 Waalwijk, 28 Oct. 1926. te Waalwijk, zal de navolgende 2 perceelen hooi land te Baardwijk. Ie. namens den heer jan Aius- kens qq. te Elshout. Het perceel Hooiland in de Laageindschc weide, Sectie A. no. 235 groot 64.60 are Verhuurd aan Hendrik Pullens Woutzn tot einde seizoen 1928 voor f 100 per jaar. BelendJ. de Wilt, M. v. d. Pol en de Armen van Baardwijk. 2e. namens de Erven van wijlen notaris J K er stens Het perceel Hooiland over de 2e brug, Sëctie B. nummer 156, groot 74 40 are. BelendM. v. d. Krabben en wed. Jan Elshout te Drunen. Te aanvaarden bij de betaling. De inzet en toeslag zullen ge schieden op Maandagen 8 en 15 November 1926telkens des avonds 7 uur in het Café van WOUTER PULLENS (Het Vosje) te Waalwijk. 27312 te Capelle. zal op DINSDAGEN 9 en 16 NOVEMBER 1926, telkens des avonds ten 6 uur, ten herberge van CHR. MONTENS te Waspik ten verzoeke van den Heer C P. Gijsman aldaar in 't openbaar veilen en verkoopen onder Meeuwen in hel Zuider broek aan de Baan, Sectie D. Nos. 31, 32 en 33, groot 2.10.30 H. A. Betaling 4 weken na den toeslag. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. -37310 Stoombil jartfabriek TILBURG. 381 te Kaatsheuvet, zal voor de erven van wijlen den WelEd. Heer A SCHOEN MAKERS voor inzet 17 Nov. 1926 en voor toeslag 1 Dcc daarna, telkens des avonds om 7 uur, resp. bij Mej. DE BONT in „de Ster" te Waspik en bij Mej. Wed. TH. GIJSMANS aldaar, Onder WASPIK I. Weiland in Benedenkerk, F 798 en I0ï9. groot93 aren. In huur bij Wed,. L. Kamp en bij B. Kamp Lzn. tot 20 Dec. 1930 voor f160 per jaar. II. Bouwland in Benedenkerk, F 335 en 808, groot 30 36 aren. In huur bij W. Hooij- maijers tot einde 1927 voor f 30.— p<*r jaar. III. Een veld in de Buiten- dijksche velden, F 986, groot 18 90 aren. In huur bij Gerar- dus Kamp tot einde 1927 voor f9.— per jaar. Onder RAAMSDONK IV. Veld in den Oostpolder, C 542, 544 en 549, groot 45 aren. In huur bij Rozenbrand- Heibloem tot 20 Dec. 1929 voor f8— per jaar. Een en ander te aanvaarden in het genot van de huur penningen over 1927 en vol gende jaren. 37311 jterc. Telefoon No. it. WAALWIJK. I ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. Kinden 36812 voor jonge moeders is de keus van het voedsel voor de jong geborene. Wanneer natuurlijk voedsel ontbreekt of in niet vol doende mate aanwezig is, is er dan het gebruik van Molenaar's Kindermeel volgens het recept op de verpakking Het is altijd een Ea Vraag gratis brochure aaü P. MOLENAAR Co., Westzaan. I Ruime keuze In warme Heeren-, üDames- en Xinderpantoffels, in alle soorten en prijzen. ?linke sterke ^ongensschoenen, Zwart box gepende fietsschoenen, Yetlederen Werkschoenen, Gres Werkpantoffels en Gr es Heeren- en Jongens Bottines Gummi Zolen, Gummi Hakken, Steunzolen, inlegzolen, enz. enz. ZIET DE ETALAGE. - Volledige reparatie-Inrichting zeer concurreerend. Aanbevelend, 37108 naast de EK. Kerk Waalwl|k. Bij Apotken Drogisten Deze karpetten munten uit door hunne buiten- gewoon decoratieve eigenschappen, waardoor zij, ondanks den lagen prijs, ook in de fijnste Interieurs met goed succes kunnen worden toege past. Voorradig in onderstaande maten en prijzen 60 X 1*0 90X180 140X180 180X970 245X335 Koos. Waarom nos? langer lijden als gene zing mogelijk ia? Ga geen nieuwe nacht of dag meer in, gedurende welke gij door ondragelijke jeuk gefol terd wordt.Waarom Uwe gezond heid ondermijnen, wanneer één aan wending van D.D.D. de ergste aanval van jeuk en prikkeling binnen een paar minuten doet ophouden. Be denkt wat het beteekent na dagen vol marteling en nachten zonder slaap te bemerken, dat Uw huid niet meer branderig is, maar heerlijk koel.—In alle gevallen geeft D.D.D. verlichting. D.D.D. «n fl. d f. 0.76 en f. 9 60. D.D.D. M**p i f' bij allt apoth. en drog. ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■HM

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7