Schrijnende Handen na de Wasch Voor a.s. Zondag staat er een groote uitvoering van de R. K. Gymnastiek vereniging „Kunst en Kracht" op het programma, die in het patronaatsge bouw een zeer varieerend programma zal brengen van gymnastiek- en tooneelnummers, dat als altijd weer een enorme belangstelling trekken zal. Den daarop volgenden Zondag wacht ons in dezelfde zaal een uit voering van de Harmonie „St. Jan", die een reeks flinke muzieknummers met een paar komische scènes zal afwisselen, terwijl de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" op Zondag 21 November a.s. in de zaal van den heer P. van Cromvoirt eene uitvoering zal geven, waarbij eveneens naast een met zorg samengesteld programma muzieknummers een paar komische scènes zullen worden opgevoerd. Dit zijn dus drie uitvoeringen op drie Zondagen achtereen, terwijl ook nog de andere gezelschappen, als de dames van de propaganda-club en de tooneelvereeniging „Liefdadigheid en Kunst" zich opmaken om ons dezen winter een welverzorgd programma aante bieden. Ook hier aan amusement dus geen gebrek. Een dezer dagen is op het Bonds- kantoor te Den Haag een vergadering gehouden van vertegenwoordigers der Dondsbesturen van de landelijke bon den van schoenmakerspatroons en schoen winkeliersvereeriigingen. De vergadering werd geleid door mr., A. G. M. van Hellenberg Hubar. Besloten werd een vereeniging „Leder- controle-station" op te richten. Het doel der vereeniging is, de fabricage en het verwerken van goede kwaliteit leder te bevorderen. Een der middelen hiertoe is het vaststellen van normen, waaraan onverzwaard zooileder dient te voldoen. Leden A: zijn de oprichters (boven- genoemden bonden). Leden Blederhandelaren en looiers, die het „contrólestempel" van het station op hun leder plaatsen, hetwelk als waarborg dient voor onverzwaard zooileder. Het onderzoek van het onder con trole van het station staande leder zal geschieden door het Rijksproefstation ten bate der Lederindustrie te Waal wijk. De vergadering droeg het uitwerken der genomen besluiten inzake de op richters op aan mr. van Hellenberg Hubar en F. Hessels, bondsadmi- nislrateur. Verkiezing ProvStaten. In de vergadering van besturen der R.K. Staten-Kieskring-organisaties der kringen 's Hertogenbosch, Eindhoven, Helmond, Grave en Waalwijk werd bepaald, dat aanwijzingen van candi- daten voor het lidmaatschap der Prov. Staten bij den Secretaris van het kring- bestuur moeten zijn ingekomen uiter lijk op 10 Januari 1927. De stemdag in alle kiesvereenigingen R. K. H. is vastgesteld te houden op Zondag 6 Febr. 1927. N1EUWKUIJK. Maandag (Allerhei ligen) had des avonds alhier de plecht tige sluiting plaats van de H. Missie gegeven door de E.E.P.P. Capucijnen Elentherius en Adelbertus, In die dagen hebben onze parochia nen nog eens blijk gegeven van ware godsdienstzin want bij elke gehouden oefening, doch vooral de avond oefe ningen was het ruime kerkgebouw tjokvol. Moge deze H. Missie die vruchten afwerpen, die strekken tot geestelijken bloei onzer parochianen. Op Zondag 7 Nov. a.s. zal onder leidingvan haren directeur, den WEerw. heer Th. v. d. Heuvel, kapelaan, onze H. Familie eene Petrus Donders bede vaart houden naar Tilburg, De heen- en terugreis zal per stoom tram geschieden. Gedurende de afgeloopen maand October werd aan het postkontoor alhier voor de Rijkspostspaarbank in gelegd f 8913.27, terugbetaald f 3435 80. SPRANGCAPELLE. (Voorin. Sprang). Op Dinsdag 9 Nov. a.s. des avonds 7 uur hoopt in de zaal van de Chr. Volks bond alhier in openbare vergadering voor de afd. Sprang van de Ned Chr. Fabrieksarbeidersbond op te treden de heer A. Stapelkamp, met het onder werp Staatsmoeilijkheid. Openbare propagandavergade- ring van de Chr. Besturenbond „Sprang- Capelle", op Dinsdag 16 November a.s. des avonds half acht in de zaal van de Chr. Volksbond alhier. Als sprekers hopen op te treden de heer H. Amelink, seer. C.N.V., Oud lid der Eerste Kamer en de heer G. Ekkel, Voorz. Ned. Chr. Fabrieksarbei dersbond „Unitas", respectievelijk met de onderwerpen: „Met vernieuwde kracht voorwaarts" en „Niemand kan worden gemist". Maandagavond kwam de A R Kiesvereeniging „Sprang" in de zaal van den Chr. Volksbond in vergadering bijeen. Te ruim 7 uur opende de Voorzitter, de heer G. J. v. Willigenburg, de ta melijk goed bezochte vergadering, met het lezen van 1 Thess. 5 en Gebed. In zijn openingswoord heette de Voorzitter de aanwezigen hartelijk wel kom. Het verblijdt spr. dat het getal aanwezigen iets grooter is als gewoon lijk hij hoopt dat dit een teeken van aller meeleven mag zijn. In 't bijzonder heet hij welkom een nieuw lid en een belangstellende. Wij zijn gekomen aan den vooravond van den winter, zegt. spr. Hij noemt het een eigenaardig verschijnsel, dat de Kiesvereen. des zomers slaapt. Dat is verkeerd; wanneer er geen.verkie zing is, hebben wij onze beginselen te bestudeeren en in verkiezingsjaren meer practischen arbeid te verrichten. Volgend jaar heeft de verkiezing plaats voor Prov. Staten en Gemeenteraad. Hebben wij bij de Statenverkiezing zooveel belang, zullen wij zeggen, al dus spr. Doch wij mogen niet alleen zien op de practische dingen. Wij hebben ook te zorgen, dat onze stem gehoord wordt in het College van Prov. Staten. Misschien bestaat nog eens de mogelijkheid een lid in het College van Ged. Staten te krijgen, wat van belang is. Voor den Gemeenteraad is het echter van veel grooter belang. Wij weten, dat het hierin van groot belangis.dat met onze beginselen rekening wordt gehouden. Spr. besluit met de hoop uit te spreken, dat allen krachtig zullen medewerken tot eere van Gods Naam, in 't belang van onze gemeente. De waarn. secretaris, dhr. W. M. Dalmaijer, leest hiervan de notulen der voorlaatste vergadering. De Voorzitter deelt de vergadering mede, dat de heer E. J. Stoffels, wegens vertrek heeft moeten bedanken als secretaris. Hij acht het gewenscht hier ook nog aan het adres van dhr. Stoffels dank te brengen voor zijn trouwen arbeid. Tevens deelt de Voorzitter in 't kort het verloop mede van de laarvergade ring van de Chr. Volksbond, waarvan ook de A.R. Kiesvereeniging lid is. In de vacature E. J. Stoffers, werd tot secretaris gekozen J. W.GenuitJr. De agenda voor de vergadering van het Centraal Comité, welke te Breda zal worden gehouden, werd besproken en door de Voorzitter breedvoerig toe gelicht. Tot afgev. werd gekozen de heer J. J. Dalmaijer. Tot afgev. naar de vergadering van de Kieskring Heusden, op Woensdag 3 Nov. weid gekozen de heer C. Klootwijk. Verkiezing 5 leden voor de groslijst voor de verkiezing van Prov. Staten. Na eenige bespreking worden gekozen, de door het Bestuur aanbevolen heeren, n.l. de heeren A. D. v: d. Schans, Andel; j. G. Schouten, AndelG. J. v. Willigenburg, Sprang; H. Kerst, Capelle en B. A. Wijsmuller, Eindhoven. Bespreking Wintercampagne. De Voorzitter deelt mede, dat het Bestuur in beginsel besloten heeft de heer v. d. Wal van 's Bosch uit te noodigen voor de Kiesvereen. alhier een spreek beurt te houden. Tevens spreekt hij de hoop uit dat verschillende leden, vooral de jongeren bereid zullen zijn onderwerpen te le veren voor het Program van Beginselen. Dan stelt het Bestuur zich voorpraat- avonden te organiseeren en geeft een ieder in overweging, vragen die hem niet duidelijk zijn, op de vergadering ter tafel te brengen. Zoo mogelijk zal het Bestuur deze alsdan direct beant woorden of op een volgende vergade ring hierover een onderwerp worden ingeleid. De Voorzitter hoopt dat dit een aan leiding zal zijn om gezellige vergade ringen te krijgen en het ook in elk geval opbouwend zal werken. Aan het einde dezer aangename vergadering dankt de Voorzitter voor de trouwe opkomst en spoort aan tot medewerking in dezen winter, waarna de heer W. M. Dalmaijer met dank gebed sloot. RAAMSDONK. A.s. Zondag wordt in het St. Leogebouw op het Dorp de eerste uitvoering gegeven. Naar we vernemen heeft het comité voor dien dag aangezocht de welbekende humoristen, gebrs. Lips van Zeven- bergschen Hoek. Deze uitvoering strekt ten bate van de kas der Vincentiusvereeniging. Met den bouw van het ketelhuis voor de centrale verwarming van de kerk van St. Bavo, vordert men goed. De schoorsteen, welke boven het schip van de kerk moet uitkomen, heeft op enkele meters na zijn hoogte punt bereikt. De verwarmingsinstallatie wordt aangelegd door de Gebrs. Vincent te Schiedam. Zaterdagmiddag zijn door de rijks— met medewerking van de gemeentepolitie alhier aangehouden en in arrest gesteld de gebrs. v. d. Sverdacht van diefstal van een groote partij aardappelen en van wat waschgoed te Kerkwijk en Hedel. Een ingestelde huiszoeking leverde niet veel resultaat op. Twee paardjes en twee groentenkarretjes, hun toe- behoorende, werden in beslag geno men en als overtuigingsstuk naar Kerkwijk overgebracht, waarheen ook de gebrs. v. d. S. onder politie- geleide werden getransporteerd. Naar men ons mededeelde zijn ze Maandag door de mand gevallen en hebben zij eenige van de hun ten laste gelegde feiten bekend. De toonee!uitvoering_van Amicitia welke Zondag j.I. door bijzondere omstandigheden niet kon doorgaan, zal nu a.s. Zondag plaats hebben. GEERTRUIDENBERG. Openbare vergadering van den raad der gemeente Geertruidenberg op Vrijdag 5 Nov. ver van van en be- der 1926 des nam 2 uur in het gemeente huis. Te behandelen zaken: 1Mededeeling van de ontslagname van- den heer Mr. H. Allard als lid van den raad en van de benoeming als zoodanig van den heer J. Wieg- mans. 2. Onderzoek geloofsbrieven en installatie van den heer J. Wiegmans als lid van den raad dezer gemeente. 3. Mededeeling van het proces verbaal van kasopname derde kwar taal 1926. 4. Voorstel tot het rooien en koop van 63 iepenboomen. 5. Voorstel tot het verleenen machtiging tol het passeeren akten. 6. Aanbieding gemeente drijfsbegrootingen 3 927. 7. Benoeming van een lid commissie van plaatselijk schooltoe zicht wegens periodieke aftreding van den heer W. Mulders. 8 Wijziging begrooting Stedelijke Godshuizen 1926. 9. Vaststelling rekening Stedelijke Godshuizen 1925. 10. Ingekomen stukken. 11. Rondvraag. GEERTRUIDENBERG. De voor eenige weken opgerichte Gymnastiek- vereeniging „Kracht en Moed", zal reeds Woensdag e.k. in Hotel Centraal haar eerste uitvoering geven. De oefe ningen zullen worden opgeluisterd door een strijkje, en ter afwisseling zullen eenige voordrachten worden gegeven. De oefeningen staan" onder leiding van de kampioen-hardlooper J. J. Dalmeijer. De amusementsclub „Terpichore", zal op de Zondagen 28 Nov. en 12 Dec. een groot humoristen concours houden voor soli en duetten in hotel Santbergen. Reeds talrijke inschrijvin gen zijn ingekomen en vele prijzen beschikbaar gesteld. Het personeel der P.N.E.M. zal Zaterdag a.s. een tooneel-uitvoering geven in de groote zaal van hotel Centraal. Na afloop zal er bal gehou den worden, waarbij de G'Bergsche „The Jolly Band", voor dansmuziek zal zorgen. DUSSEN. Vrouw Salhier, werd door een wielrijdster aangereden. De laatste raakte haar stuur kwijt, waar door zij tegen een huis opreed en eenige ontvellingen opliep. Vrouw kwam met den schrik vrij. Ingezonden Mededeelingen. verzacht en geneest men spoedig met Doos 30 60 90 ct. PUROL zaamheden der kinderen. Nu volgde de toespraak van den pastoor tot de grooteren en werd door hem het heele dorp toegewijd aan het H. Hart. Na de toewijding werd door allen gezongen: „Uit liefde werd Ge op aard", dat door de harmonieën bege leid werd en trok men kerkwaarts waar het plechtig lof met Te Deum door een overvolle kerk werd bijge woond. Na het lof werd het weder wat beter en kon te kwart over zes het vuurwerk worden afgestoken. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 2 Nov. 1926. Te Groningen werd bevorderd tot Arts de heer Rud. Verhoeven, alhier. Woensdagavond treedt voor het Nut als spreekster op Mevr. Goemans uit Schiedam met eenige litteraire voordrachten. VOETBALSPORT. S., NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, Kaatsheuvel, 2 Nov. 1326. Zaterdag vierde het echtpaar Stam- Verschuren in de Sprangsche straat zijn gouden bruiloft. Om 9 u. 's mor gens werden de beide oudjes, die ondanks hun leeftijd 75 en 76 jaar. nog gezond en kras zijn, begeleid door bruidjes naar de kerk gereden waar een plechtige H. Mis van dankzegging werd opgedragen. Het overige gedeelte van den dag werd in een intiem feest der familie gevierd. Het ontbrak de jubilarissen hierbij echter niet aan blijken van belangstelling van vrienden en buren. Het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" geeft Zondag a.s. zijn eerste winterconcert. We weten dat het be- stuur der Harmonie al het mogelijke doet om de donateurs 's winters iets te presenteeren, dat naast de harmonie nummers belangstelling wekt Zoo heeft het bestuur voor dit eerste concert geengageerd het gunstig bekend staande duo Cornelissen en Boeren uit 's Bosch. Deze karakter-duettisten zullen onge tv/ijfeld, evenals bij hun vorig optreden schitterend voldoen. Zaterdagavond werd in de zaal van het Kon. Muziekgezelschap Eupho nia een bioscoop voorstelling gegeven. Het bezoek was niet overdruk. Jammer van de prachtfilm die in duidelijkheid en zuiverheid niets te wenschen over liet en volgens geregelde bioscoopbe zoekers minstens even duidelijk was als de filmen der best ingerichte mo derne bioscopen. Tot groot ongerief kwam er tijdens de voorstelling een storing in de buitenleiding, die oorzaak was dat er ongewenscht geruimen tijd moest gepauseerd worden. De R.K. Bond van groote ge zinnen houdt Zondag a.s. een alge- meene ledenvergadering. Als punt 1 staat op de agenda de verkiezing van een bestuurslid ter vervulling der vacature M. A. v. Beurden. Verder zal andermaal de kwestie ondersteuning behandeld worden. LOON OP ZAND. Het H. Hartfeest heeft alhier niettegenstaande het slechte weer, toch plaats gehad. Te twaalf uur middag begon het klokgelui, dat tot een uur aanhield en de plechtigheid aankondigde. Te kwart voor drie was de stoet georganiseerd en trok men op naar het H. Hartmonument. Bij aankomst werd het door den zeereerw. heer pastoor Murée gewijd en daarna door alle aanwezigen het lied „Aan U o Koning der Eeuwen" gezongen. Na den omgang, die nu werd ge houden, sprak de zeereerw. heer pastoor de kinderen toe, die zich vervolgens aan Jezus toewijdden. Dit was een van de mooiste momen ten uit den stoet. Hier past zeer zeker een woord van lof aan de eerw. zusters en fraters voor de keurige uitvoering en de goedgeregelde werk- QUICK—DE VALK 2—3. Een eervolle nederlaag. Het is Zondag j.I. voor Quick in alle opzichten een ongeluksdag geweest. Niet alleen de zeer onverdiende neder laag welke liet eerste elftal leed is daarvan de schuld, doch ook het zeer slecht weer droeg er toe bij aan de Quickers ook financieel een groote schadepost te brengen. We zijn er ech ter van overtuigd en dat is een licht punt voor de blauw-witten als zij zich de volgende wedstrijden zoo blijven geven als legen de Valk dat er dan zeer zeer zeker ook nog mooie Zondagen zullen komen dit seizoen. Om half drie laat scheidsrechter Stabel in een voor voetbal ten eenenmale ongeschikt re genweer beginnen. Het weer in oogenschouw genomen is de belangstelling nog tamelijk groot Er ontwikkelde zich direct een zeer snelle en enthousiaste strijd. Aan beide doelen wordt een bezoek gebracht, doch beide verdedigingen blijken in zeer goeden vorm. Na enkele minuten spe len blijkt het echter dat de Valken over het algemeen iets vlugger zijn dan de Quickers. Kort achter elkaar onderne men de roofvogels drie zeer snelle aan vallen en de derde maal passeert Wij nen met een schitterend schot doelman Trimbach, en de Valk leidt 01. Ver woed komen de Quick-aanvallers dan opzetten. Wil Beerens geeft op den rand van het strafschopgebied fraai door naar Stippent Sr. doch voor deze kan schieten heeft de Valkback hem het leder met de handen afhandig ge maakt. Scheidsrechter heeft niets ge zien. Hardnekkig spelen de blauw-wit ten door, aanval op aanval op het Valk- doel, doch keeper van Aggel houdt alles tot op een gegeven moment, nadat Blom twee prachtkansen heeft verknoeid. Stippent Sr. weer schiet. De Valk-back kan het leder met den voet niet meer bereiken en op twee passen van de doellijn staande stompt hij met den vuist den bal weg. Scheidsrechter heeft niets gezien. De voorhoede der blauw- witten wordt dan ontmoedigd en de Valken gaan dan tot den aanval over. De Quick-verdediging bezweert het ge vaar, de bal komt dan bij Jan v. Lier, een ren volgt en met een schitterend schot geeft hij doelman van Aggel geen schijn van kans 11. Nog gaan de beide ploegen harder werken. Het is een spannende strijd en kort na hel eerste doelpunt van Quick komt weer een doel worsteling waaruit v. Lier aan Quick de leiding geeft 21. De Valken zien gevaar en met nog grooter enthousiasme'strijden zij ver der en kort voor de rust brengt Wijnen met een hoog schot de partijen op ge lijken voet. Met 22 komt de rust. De 2e helft is nog spannender. Het eerste kwartier een gelijkopgaande strijd. Daarna wordt Quick een tijd lang ingesloten en zweven de roofvogels voor het Quick- doel totdat de Valken de leiding herne men 23. Dan is het met hun over wicht vrijwel gedaan. Verwoed komt Quick opzetten en alles wordt op de Valkenhelft gespeeld. We zien dan tweemaal door de Valken in het be ruchte gebied hands maken, eenmaal Wil Beerens voor open doelstaande opzettelijk haken en eenmaal de doel man met het leder vast in de handen geklemd 8 k 9 passen loopen. Scheids rechter Stabel wil van dit alles niets zien en onthoudt den Quickers alzoo den zeker verdienden gelijkmaker. Ver der willen wij over dit laatste deel niet meer schrijven, doch hebben met de Valken zelf de overtuiging meegeno men dat Quick een gelijk spel ten volle verdiende, beide ploegen 'n zeer goeden wedstrijd speelden en de leiding v. dhr. Stabel niet alleen zeer slecht maar „er gerlijk" was. Quickers volhouden zoo, hoor. We willen hopen dat de volgende keer uw hard zwoegen beter wordt be loond. A.s. Zondag V. V. V.Quick. In ons nummer van Zaterdag hierover meer. De Quick-reserves moesten ook thans weer de meerderheid der W. S. C'ers er kennen door een 41 nederlaag. Voor de W. S. C.'ers zeer eervol, hoewel we niet kunnen begrijpen dat een plaat, selijke ontmoeting in zulk weer moest doorgaan. w. s. c. LAATSTE BERICHTEN. GEMEENTERAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk, te houden op Vrijdag, 5 November 1926, des namid dags 7 uur ten raadhuize. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling der gemeente- en be- drijfsbegrootingen voor het dienstjaar 1927. 3. Vaststelling der begrootingen voor diverse instellingen van weldadig heid voor het dienstjaar 1927. 4. Voorstel tot het verleenen van een crediet voor uitbreiding van het buizennet der Waterleiding. 5. Voorstel tot het verleenen van een crediet voor het bouwen van een woning.ten behoeve van den rijksveld-, wachter. 6. Voorstel tot het aangaan van een onderhandsche geldleening ad 421.000 gulden (conversie). 7. Voorstel tot het verkoopen van een perceel bouwterrein in de Mr. van Coothstraat. 8. Voorstel tot verhuring van een terrein aan den Roestelberg. 9. Voorstel tot aankoop van een terreintje nabij de Haven. Vermoedelijk zal de tijd ontbreken in deze vergadering deze agenda geheel af te werken; het ligt in mijn voorne men de niet afgehandelde punten op nieuw aan de orde te stellen in een vergadering die ik mij voorstel bijeen te roepen in de komende week. De Burgemeester, E. MOONEN. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdagavond 7 uur Cursusles .Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationsstraat. Donderdagavond 7'/a uur repetitie voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8'/2 uur. Buitengewone algemeene vergadering van Waalwijks Belang" in Hotel Verwiel. Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8Va uur repetitie Tavenu Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool. Zaterdag 9 uur. Bestuursvergadering Liedertafel „Oefening en Vermaak". Ten tweeden male heeft W. S. C. II, nu in eigen liuis, de Quick-reserves eene flinke nederlaag toegebracht en daarmede dus op overtuigende wijze hare superioriteit bewezen. liet spel was echter van heel wat minder gehalte dan den vorigen Zondag op liet Quicktcrrein, het geen echter wel ecnigszins te vergoelijken was daar het zware terrein en het slechte weer grooten invloed op liet spel uitoefenden. W. S. C. begint niet den sterken wind tegen, hetgeen niet verhindert dat zij voortdurend ip de meerderheid zijn. Succes komt dan toch echter eerst van den anderen kant, als uit een doorbraak een mooi doelpunt wordt gemaakt. Met 1—0 in het voordeel van Quick II wordt dan gedraaid, doch heeft liet spel voldoende getoond dat, nu W. S. C. liet voordeel van den wind krijgt zij alle kans hebben op een flinke overwinning. In de tweede helft komt Quick dan ook slechts sporadisch over het halve speelveld en wordt hun doel voortdurend bestookt. Was het veld niet zoo uiterst glad geworden, waardoor zooals gewoon lijk de mooiste kansen mislukten, het had er voor Quick donker uitgezien. Successievelijk werd nu de stand lot 41 opgevoerd, en wist W. S. C. II hiermede hare derde overwinning te behalen. Het le elftal van W. S. C. bracht het er j.I. Maandag te Tilburg slechter af. In een vriend- schappelijkee wedstrijd met Willem II 2 werden zij er met 71 onder gehouden. De onvolledigheid van liet elftal was hieraan echter niet vreemd en raden wij W.S.C. aan, te trachten ook bij vriend schappelijke wedstrijden zoo sterk mogelijk voor den dag te komen, dit zal en liet elftal en de eer der Vereeniging ten goede komen. H. E. C. H. E. C. opende j.I. Zondag de competitie met een sprekende 8—3 overwinning op Ilerkdijk. Het weer was slecht, liet veld niettegenstaande de vele regens, goed. H. E. C. speelt eerst met den wind in den rug, waardoor zij direct aanvallend optreden. Het spel is nog maar enkele minuten oud als de linksbuiten een goed schot inzendt dat via de handen van den keeper in den bovenhoek verdwijnt. De II. E. C.'ers dominecrcn sterk. 10 minuten na het begin is de stand reeds 3—0 voor H. E. C. Even voor rust als de stand 5—0 is dreigt er stagnatie als de scheidsrechter laat stoppen voor den regen. Hij besluit echter voorloopig door te spelen tot de rust. Als de rechtshalf van midden het veld op doel schiet, schuift de keeper uit en moet hij voor de zesde maal visscheu. Even daarna is liet rusten. Na de hervatting is het weer iets beter. Berk dijk laat den moed niet zinken en gesteund door den wind zijn zij al dadelijk in de meerderheid wat zij ook weten uit te drukken in een tegenpunt. De II. E. C.'ers zien in dat er nog niet gewonnen is. Als eens de bal achter is geweest, zet de rechtsbuiten vart Berkdijk nog voor waaruit een doelpunt ontstaat wat ten onrechte door den scheidsrechter wordt toegekend. Nu is II. E. C. weer aan de beurt en uit een snellen doorbraak scoort de linksbinnen nummer zeven. Verder gaan de partijen gelijk tegen elkaar op en als ieder nog eenmaal het net gevonden heelt komt het einde met een 83 overwinning voor II. E. C.. A.s. Zondag krijgt II.E.C. haar eersten wedstrijd thuis tegen It. W. B. R. W. B. Wegens terrein-afkeuring kon den wedstrijd II. W. B.—Broekhoven Tilburg (vriendschappelijk) niet doorgaan. Zondag 7 Nov. R. W. B. 2—W. S. C. 2 compe titie. KAATSHEUVEL. Ondanks het ongunstig weer ging de wedstrijd Oranje-Wit—Kaatsheuvel Zondag te Tilburg door. 't Is anderhalf uur ej-n gebaggcr geweest in den modder, waarbij niet veel te profitecrcn viel. Van weerszijden werden tal van gemakkelijke kansen verknoeid wat we echter in dezen gerust op reke ning van den regen èn zijn gevolg kunnen schrij ven. Tot de rust gelukte het geen der partijen vruchtbaar werkzaam te zijn. Ongeveer 10 minu ten na 't kceren kreeg Kaatsheuvel kans te doel punten uit een penalty. Niet lang hadden de gas ten genot van de leiding, daar de Tilburgers spoe dig gelijk maakten. Wederom bleef het een op en neer dobberen, waarbij 't aan beide zijden aan goede schutterscapaciteiten scheen te ontbreken. Vlak voor 't einde wist echter Kaatsheuvel twee maal den keeper te verschalken, zoodat het einde kwam met 31 voor Kaatsheuvel. GEERTRUIDENBERG. Geertruidenberg I moest na een goede partij van II. K. I. I te Breda het loodje leggen en ver loor met 20. GOOD LUCK Good Luck mocht van het bestuur der N. V. B. officieel bericht ontvangen, dat hun aanvraag om toetreding niet verder in behandeling kon worden genomen, alvorens de toestemming van het ge meentebestuur van Geertruidenberg te ontvangen, dat het voctbalterrein tijdens de wedstrijden be hoorlijk mag worden afgezet. Van het besluit van den gemeenteraad op Vrijdag a.s., zal dus het wel en wee van Good Luck afhangen. HOLLAND—DUITSCHLAND 2—3. Een goede wedstrijd is door het Oranje-team in 't Stadion te Amsterdam gespeeld. De huidige spelers hebben over 't geheel voldaan met goede beloften voor de toekomst. Het resultaat had ove rigens evengoed omgekeerde cijfers kunnen geven. Men is tevreden met het debuut en men ver trouwt op een goede toekomst van dit elftal. Vooral de Zuiderlingen waren niet van de min sten.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6