werd voortreffelijk afgewerkt, zoowel muzikanten als tooneelisten oogsten uitbundig succes. Na de pauze werd er een collecte ge houden ten bate van bet instrumenten fonds. Dat men voor „St. Jan" een warm hart beeft, bleek ook hierbij over duidelijk, want de collecte bracht niet minder op dan 35. Met groote voldoening kan de Ver. op dezen goed geslaagden avond terug zien. Bij de Maandagavond ten over staan van Noiaris Jansen in „'t Vosje" alhier gehouden toeslag van den ver koop van 2 perceelen Hooiland, zijn beide in eigendom overgegaan aan den heer Petrus Johannes Boom te Drunen, het perceel van den heer Jan Muskens q.q. te Elshout voor f 1900. het perceel van de Erven van wijlen Notaris Kerstens voor f2500. Zaterdagavond had de opening plaats van de nieuwe zaal bij den heer O. van Caem te Sprang. Voor deze gelegenheid trad op het bekende duo Brokken en v d. Velden, die den geheelen avond de zaal deden dave ren van 't lachen, 't Was een prettige avond en het publiek hoopt hun zeker nog dikwijls te zien optreden. „Ons Onderling Genoegen", de bekende tooneelclub gevestigd in de concertzaal „De Lindeboom" bij den heer C. van Sebille (vroeger P. van Daelen), kondigd tegen Zondag, zoo als de groote affiches ons zeggen, weer een uitvoering aan, zooals we dat van die vereeniging gewoon zijn. Eerst gaat het blijspel „Wie ben ik" en na de pauze geeft de heer H van Engelen een zijner beste nummers, terwijl tot slot volgt: „Het geheim zinnig logement". Er zal gelegenheid te over zijn om zich te amuseeren, te meer waar na afloop het gezellige bal wordt gegeven. Wij vestigen gaarne nogmaals de aandacht op de uitvoering, die de bekende Eindhovensche tooneelclub „De Dommelkring" onder leiding van Jurriaan Zoetmulder as. Vrijdag in Musis geeft. We zullen te hooren krijgen mede van 't beste wat lief hebberij tooneel geeft in het „Histori sche Kasteel", terwijl al de baten be stemd zijn voor 't Wit-Gele en Groene Kruis,, een zoo sympathiek doel, dat eenieder om deze redenen Vrijdag present wil zijn. We verwachten dat gaarne, niet 't minst ook voor de Eindhovensche dames en heeren. Qoed succes Met belangstelling hebben wij de discussie in de laatste gemeente raadsvergadering gevolgd omtrent de verhuring van grond aan den Roes- telberg en met groote voldoening hebben we gezien dat de heer Tim mermans met kracht er tegen op ge komen is, dat er boomen zouden worden gerooid op dit terrein. Wieden toestand ter plaatse kent, weet dat dit mooie dennenbosch aan den voet van den Roestelberg werkelijk een der aantrekkelijkste punten is van de geheele omgeving en wat dit in den zomer beteekent voor de vele bezoe kende families weten degenen die geregeld dit pracht ontspanningsoord met familie en kinderen bezoeken. Om deze redenen vertrouwen uij met den heer Timmermans, dat geen enkele boom van dit mooie hoekje zal worden geveld, temeer waar hier ruimte te over is. Ook over 't geen gebouwd wordt zullen B. en W. zeker hun oog wel te gelegenertijd laten gaan. i Wij hebben nadat ons vorig nummer was verschenen nog gebulle- tineerd. dat een auto bus van de Hol- landsche Buurtspoorwegen in brand was gevlogen. Later is gebleken dat 't geval niet zoo ernstig was als de eerste berichten aangaven, nl. alleen de motor en de beide voorwielen zijn verbrand. Maandagavond is de vrachtboot Stad Rotterdam van de firma v d. Schuyt op de rivier de Nieuwe Maas ter hoogte van den Schaardijk Rotter dam in aanvaring gekomen met het 131 ton groote klipperschip Dank baarheid, schipper G. v. d. Hoeven uit 's Grevelduin-Capelle. De Dankbaarheid welke met steenen was geladen, kwam de rivier af gela veerd. Bij het van stuur- naar bakboord omgaan is de klipper door de stoom boot, welke eerst achterom had willen varen en daarna trachtte nog voorlangs weg te komen, aangevaren. De Stad Rotterdam trof het schip aan bakboord zijde, even voor den mast, waardoor onder de waterlijn een scheur van een halven meter lengte ontstond. Het schip maakte veel water en is op den berm van een krib gezonken. De opvaren den konden zich tijdig in veiligheid stellen. Door nog onopgehelderde oor zaak is gisterennacht een groote brand ontstaan in de leerfabriek van de firma Adler en Oppenheimer te Neumünster. De schade is belangrijk. Hebben wij in vorige nummers mededeeling gedaan van een a.s. groote Pluimvee-tentoonstelling, van dito voor kanaries, thans vernemen we dat de Waalwijksche Postduiven bond eene groote onderlinge Post duiven-tentoonstelling zal houden, zoo als zulks vrijwel elk jaar gebeurt, nl. omstreeks Kerstmis, in hun vereeni- gingenlokaal bij den heer A. van Vugt, alhier. Maandagavond j 1. opende „Oefe ning en Vermaak" op alleszins waar dige wijze de rij harer winter uitvoe ringen. Gezien het feit, dat de con certen hier en elders thans aan de orde van den dag zijn, kon men over de opkomst van het publiek tevreden wezen. Als soliste voor dien avond was gtëngageerd Mevr. Mak van Waaij uit Dordrecht, over wier optreden in de voornaamste centra van binnen-, en buitenland, wij in onze vorige nummers reeds eenig relaas gaven. Waren diensvol^ens onze verwach tingen hoog gespannen, zoo mogen en kunnen wij al terstond getuigen, dat deze nog ver overtroffen werden en wij geheel accoord gaan met den voorzitter der Vereeniging, die be weerde, dat Mevrouw Mak van Waaij den toets der vergelijking met de grootste zangeressen, die hier ooit optraden, glansrijk kan doorstaan 't Was een intens genot te luisteren naar de schier ideale vertolking harer liederen als „Nina" en „Se tu m'ami" van Pergolese, „lm Kahne" en „Ein Traum" van Grieg, „Doe, mijn lieveke doe" van onzen pianist johan Ver hoeven, „Hansje" van Mortelmans. „Molenaars dochterken" van Andries- sen, en bovenal naar de pracht-aria uit de „Freischutz" van Weber, die als een ontroering onder het audito rium bracht. Hier van applaus te spreken, klinkt bijna banaal. De geest drift na haar laatste lied laaide zoo danig op dat de gevierde cantatrice nog ten beste gaf „Madonna Kindje" van Catharina van Rennes, dat op allen een diepen indruk maakte. Ook het koor had zijn tijd niet in een „dolce far niante" versleten. Het zong met glans en gloed „De Kuiper" en „Deus in nomine Tuo" van W. Kools, het fraaie en hier sinds jaren niet meer gehoorde „Geuzenvendel" van Th. v. Wamel. het groote en zware „Haralds Bruid" van Roeske, benevens een paar lichtere nummers als „Waldesrauschen" van Ulrich, die „Mühle un Thale" en „Landerkennung" van Grieg, waarin de heer Burmanje op uitstekende wijze den baritonsolo zong. Waarlijk onze Liedertafel toont wel haar tijd te besteden. Een aan gename afwisseling verschaften „Moe ders Slaapliedje" van Kools en „Flielflorderken" van Wierts, die beide door het Gemengd Koor der vereeniging fijn genuanceérd gezongen werden, wat ook getuigd mag worden van het melodieuse kwartet „Stille" van Eisenhoven, gezongen door de heeren v. d Griendt, v. Oudheusden Burmanje en Ant. Kooien. Na de uitvoering van het achtste nummer van het programma, bracht de voor zitter van O. en V., onder het aan bieden van bloemen dank en hulde aan genoemde soliste Ook de accom pagnateur de heer Joh. Verhoeven en de volijverige directeur de heer Sars, werden daarbij niet vergeten. Een gezellig bal besloot ten slotte dezen onder veleopzichten zoo uitstekend geslaagden avond. De leden der Kamer van Koop handel voor de Langstraat alhier heb ben een voorloopig bericht van het bureau ontvangen, dat het de bedoeling is om op Donderdag 2 December in plenum te vergaderen. Wat er alsdan zal worden behandeld is nog niet vastgesteld, waarde agenda, die nader wordt toegezonden, nog moei worden opgemaakt. Toen de heer P, lid van de vischclub „Het Puiloog" bezig was zijn geliefkoosde sport te beoefenen wist hij een voorn aan den haak te slaan; op hetzelfde oogenblik dat hij „ophaalde" deed een groote snoek een sprong naar den voorn, greep hei dier vast met zijn scherpe kaken, liet zijn prooi niet los en werd zoodoende mede een buit van den visscher, alzoo twee visschen in een klap Eveneens werd gisteren door den heer Talhier, een kolossale snoek van 8 pond gevangen. Paul Wölilera. Blijkens vorenstaande advertentie geeft. Zaterdagavond in „Musis Sa crum" de heer Paul Wölilera zijn expe- rimenteele uitvoering. Dit optreden is in verschillende plaatsen een zeer groot succes geworden. In zijn goocheltoeren, in zijn geheimnisvolle afdeeling, zijn hypnotische kunst, zijn geheimzinnige andere experimenten heeft hij het pu bliek overal ten zeerste verbaasd. Wij hebben daarvan uitnemende recensies gelezen: Zoo schrijft o.m. de N. Tilb. Crt. „In het derde gedeelte kwam Herr Wölilera an der geheimnisvolle Abtei- lung. O.a. weet een van Wöhlera's hel pers uit een, door iemand uit het pu bliek dichtgebonden zak te komen, zon. der dezen te openen. Dan de geheimzin nige kist. Een dame wordt iiierin ge sloten en Wölilera gaat er boven op staan. Een oogenblik later komt de da me achter in de zaal binnen en bij het openen van de kist zit Wölilera er in. Een komische scène was, toen Wölilera en een persoon uit de zaal in de kist gesloten werden. Hoe dat gebeurde we ten wij niet, maar feit is, dat de heer Wölilera uit de kist wist te komen, ter wijl de andere persoon nog in de kist aanwezig bleek te zijn, maar nu niet een Zwarte Piets-gezicht. De heer Wölilera gaf ook nog blijk van zijn kunnen in de hypnotische kunst door zijn assistent in een staat van volkomen verstijving te brengen. Na (Je pauze gaf de heer Wölilera een demonstratie van het bekende „Door gezaagde Weesmeisje". Een dame werd in een doodskist gesloten, aan handen en voeten gebonden, de eindjes touw aan de beide einden van de kist vast- gelakt, waarna de kist. door twee per sonen uit het publiek werd doorge zaagd. Na deze bewerking bleek de da me nog in ongeschonden staat in de kist aanwezig te zijn, terwijl de zegels niet verbroken waren. Das ist. noch nicht dagewesen." Wij twijfelen er niet aan of ook hier zal hij veel succes hebben, wat wij hem gaarne wenschen. Inlevering van Militaire goederen. Het bureau voor Militaire Zaken al- bier, deelt ons het volgende mede: De dienstplichtigen van de lichting 11)11 uit deze gemeente, die met in gang van 1 Oct. 1926 naar de aanvul lingsreserve zijn overgegaan, moeten alle in hun bezit zijnde militaire goe deren behoorlijk inleveren op Maandag 20 Dec. a.s., des voorin, om kwart over 9 uur, in het voormalig gebouw der openbare lagere school. B no. 45 te Waspik. Een persoonlijke kennisgeving zal nog worden gezonden. Het Kaartconcours van „L'Espérance". De Kaartvereeniging „L'Espérance" ten huize van den heer A. v. d. Pluijm alhier, heeft met 't uitgeschreven kaart concours een op dit gebied baanbre kend werk verricht. D'r is haast geen spel, geen tak van sport, of men be- kampt elkander hierin onderling. Ech ter, voor zoover bekend, hebben de kaartspelers van hier elkander nog niet te voren officieel gemeten. Dat dit thans heeft plaats gehad, is vooral te danken aan het initiatief van het be stuur der kaartvereen. „L'Espérance". Reeds lang had men de plannen voor een kaartconcours overwogen en kwam men eindelijk tot het besluit hieraan uitvoering te geven. Verschillende vereenigingen en per sonen werden voor dit concours aange zocht. En hierbij bleek terstond, dat er algemeene instemming was met de idee van „L'Espérance". En nu het bestuur van L'Espérance als hel ware tastbare bewijzen kreeg dat de gedachte plannen absoluut rijp waren, toog men, ijverig aan 't werk om er een klinkend coucours van te maken; een concourswaaraan men nog langen tijd met zeer veel genoegen zou kunnen terugdenken. Op 16 October daagden de eerste strijders op. En hierbij kregen de kaartbroeders terstond een blik op de voortreffelijke regeling en leiding van het bestuur. Een zeer groot aandeel hebben hierin ook gehad de heeren" v. d. Pluijm en de hoofdcontroleur van het concours, den heer J. van den Houdt. Deze twee hartstochtelijke kaartspelers hebben alles in het werk gesteld voor een correct verloop van den kamp en niets ongedaan gelaten om liet den spelers zoo prettig moge lijk te maken. Heel het concours had een buitengewoon aangenaam verloop en geen wanklank werd gehoord, 't Is begrijpelijk dat er Zondag de laatste dag van iiet concours nog zeer druk gekaart is en er den geheelen namiddag een groote spanning heeft geheerscht, vooral voor hen die met het hoogst aantal punten genoteerd stonden en er tot de laaatste minuut voor hen nog het gevaar bestond er doof andere deelnemers te worden „uitgespeeld". Dinsdagavond was een groot aantal kaartbroeders in café v. d. Pluijm bij eengekomen om getuigen te zijn van de prijsuitreiking. Toen de resultaten van het concours waren afgeroepen, werden de winnaars uitgenoodigd zich met het bestuur te vereenigen in het gezellige achterzaal tje van café v. d. Pluijm. Hier werden zij door den Voorzitter van L'Espé rance, den heer J. Kleissen, hartelijk welkom gcheeten. Spr. wenscht de win naars geluk en dankt allen die aan het concours hebben deelgenomen. Vervol gens geeft hij te kennen, dat de Zuster verenigingen steeds op den steun van L'Espérance kunnen rekenen. Vervolgens ging men tot de prijsuit reiking over. Namens de vereeniging T. A. V. nam de heer A. v. d. Meijdenberg met recht hartelijke bewoordingen den prijs in ontvangst. Spreker brengt een harte lijk woord van dank aan het Bestuur van L'Espérance voor de gezellige kaartavonden en de correcte uitbeta ling. Hij hoopt dat L'Espérance ook van de partij zal zijn als T. A. V. een kaartconcours geeft. De heer Leo Leijten sprak namens de kaartclub „de vier azen". Hij zegt, zich gaarne aan te sluiten bij hetgeen dooi den vorigen spr. is gezegd. In zijn goedgekozen toespraak uitte de heer Leijten nog de hoop, dat door dit concours den stoot zal worden ge geven voor de oprichting van een Langstraatschen Kaartbond. Een daverend applaus bewees wel de algemeene instemming hiermee. Ook de overige winnaars namen ieder met een toepasselijk woord den gewonnen prijs in ontvangst. Mtenige hartelijke toespraak werd nog over en weer gehouden, waarbij o.a. de secretaris van L'Espérance de heer v.d. Pluijm, die zich een gulle gastheer toonde, herhaaldelijk de hoop uitsprak, dat de samenwerking die met dit concours reeds was bereikt zich in de toekomst nog zal versterken en dat eens in Waalwijk zal gevestigd worden de zetel van een Langstraat schen Kaartbond. Onder het nog eens weer ophalen van het geheele verloop van het con cours kwam er langzaam de rechte feeststemming in. Het werd een feest niet „hoog op en breed uit" zooals Van Deijssel ergens schreef, want dan zou hel ergjes stijf zijn geworden, maar 't werd een ronde, recht Brabantsche vreugde met Waalwijksche kleur, een Breugeliaans' feest. D'r werd gedronken en geklonken, gesproken en gezongen, gelachen en ge huild. De humor daverde soms hard door het fel berookte zaaltje maar ook een enkele brave streek en een senti menteel liedeken. Maar breede, gulle lachen wisten toch niet lang te wij ken. Kortom het was een onvergete lijke avond. Hieronder geven we den volledigen uitslag van het gehouden concours. Ie prijs 40,met 75 punten voor een viertal van T A. V., de leden: A. v. d. Meidenberg, L. Dumoulin, J. Kooien en J. Kipping, allen te Waal wijk. 2e prijs 25,—) met 63 punten, door een viertal van „de vier Azen", de leden, Leo Leijten, Gijs Verhoeven, Jos. v. Loon en M. Schoof, allen van hier. 3e prijs 15,met 62 punten, door een viertal van „Nooit Gedacht", de leden: J. van Loon, J. de Leijer, Herman Pas en P. v. d. Schans, allen uit Waalwijk. 4e prijs 10,met 57 punten door een viertal van „Harten de Besten", de leden: L. Franken, W. de Graaf, Gijs Muskes en Chr. Pulles, allen van Be- soijen. Personeele wedstrijden: le prijs 25,met 32 punten door J. Kuiten, Waalwijk. 2e prijs 15,met 29 punten door H. v. d, Griend, Waalwijk 3e prijs 7,50) 25 punten door G. van Vellhoven, Waalwijk. Opmerkelijk is, dat alle prijzen in Waalwijk zijn gebleven. Het Bureau van den Burgel, Stand geeft ons de volgende statistiek: Van Jan.Nov. 1926 bedroeg 't aan tal overlijdens 87, (in 1925 was dit 101), geboorten 214 (in 1925 was dit 243), huwelijken 50 (in 1925 was dit 65). DRUNEN Op Zaterdag 20 dezer wordt een tentoonstelling gehouden door de missie-naaikring. Wij hopen, dat velen hun goede gaven zullen offeren om mede bij te dragen tot bekeering der ongeloovigen. Zaterdag werd een drijfjacht ge houden in den omtrek van Giers bergen. 19 hazen, 4 hout-snippen en een paar konijnen werden geschoten. Momenteel werken alle schoen fabrieken te dezer plaatse op volle capaciteit, terwijl het vorig jaar om dezen tijd het meerendeel der arbeiders wegens slapte moest worden ontslagen. De tooneelvereeniging gevestigd in Café Bogaerts zal binnenkort waar schijnlijk op 27 November, haar jaar- lijksche uitvoering geven. DRUNEN. Met ingang van 15 Nov. is A. C. Moerman, Arb-Telegrafist, overgeplaatst in gelijke betrekking naar Wychen en in diens plaats alhier be noemd tot arb -telegrafist aan het sta tion Drunen-Heusden de heer P. A. Elberse, welke thans is te Wychen. Naar wij uit goede bron verne men, is de harmonie De Volharding" voornemens met de a.s. Vastenavond een komische wedstrijd te houden in de zaal bij den heer Th. Elshout, wat reeds is besloten in de laatst gehou den vergadering. N1EUWKU1JK. Maandagavond om 5 uur voor de dames en om 7 uur voor de heeren werd in het Bonds gebouw alhier beide keeren voor een groot aantal belangstellenden, de fraaie film vertoond betrekking hebbende op de tuberculosebestrijding „Achter de wolken schijnt de Zon". Op initiatief van het Wit—Gele Kruis alhier werd deze film vertoond door den heer Geesink ambtenaar der Ned. Centrale Vereeniging ter bestrij ding van Tuberculose den Haag. Op zeer duidelijke wijze werd aan getoond hoe het onderzoek plaats vindt van de ziekte dezer patiënten om na te gaan in hoe verre de ziekte gevorderd is. Getoond werd hoe de behandeling der tuberculoselijders plaats vindt, o.m. behandeling voor 't Röntgenonder zoek, overbrenging naar Sanatoriums, verder der verschillende in ons land tot stand gekomen Sanatoriums alsook in het buitenland, het regiem dat men in zulke Sanatoriums volgt de voor geschreven rustkuur, voeding, wande lingen. De fraaie Sanatoriums werden ons vertoond, doelmatig ingericht, helder, zindelijk, prima verzorging. Hoe na degelijke behandeling de patiënten wederom aan de Maatschappij wor den teruggeschonken, enz. Vooral werd duidelijk aangetoond door het leven van den z.g. schoen maker, diens woning en interieur daarvan, de voor eenieder zoo nood zakelijk in acht te nemen maatregelen tot bestrijding dezer ziektewant voorzeker hier toch vooral is het be kende spreekwoord van toepassing „beter voorkomen dan genezen". Ook gaf de film een fraai beeld van de uiimuntende verpleging die de tu berculose patiënten ondervinden. Met een hartelijk applaus toonde het publiek zijn tevredenheid over de vertooning dezer film. Door den heer Burgemeester werd na de vertooning vpor de vrouwen en door den Wel Eerw. Heer van den Heuvel, kapelaan alhier, na de vertoo- ning voor de mannen, een woord van dank gebracht aan den explicateur den heer Geesink voor diens duidelijke uiteenzetting en aan hel talrijk aan wezige publiek voor de opkomst. In zijn Zondag j I. gehouden vergadering besloot het R K Zangkoor dezer parochie dit jaar, inplaais van teeren met St Ceciliadag Maandag a s een uitstapje te doen naar Grave ter bezichtiging van het Blindeninsti tuut „St. Henricus" aldaar. De excursie zal onder leiding staan van den WelEerw. heer Th. v. d. Heuvel, kapelaan alhier, terwijl de reis per extra autobus zal geschieden. Ter gelegenheid van zijn zilveren huwelijksfeest, alsmede van zijn 25- jarig lidmaatschap als zanger der Lie dertafel „Oefening baart Kunst" bracht j I. Zondag genoemde vereeniging bij W, Verhoeven eene serenade. Deze vriendschappelijke hulde werd door den heer Verhoeven op hoogen prijs gesteld. SPRANG CAPELLE Vergadering van den Raad dezer gemeente te houden op Vrijdag den 19 November 1926 des namiddags te 3 uur. Agenda 1. Vaststelling van de notulen der vergaderingen van 6 October 1926. 2. Onderzoek van den geloofsbrief van J. van Beek te Sprang, benoemd tot lid van den gemeenteraad vacature B. Verhoeven 3. Beeediging j van Beek als lid van den gemeenteraad. 4 Ingekomen stukken. 5. Aanbieding rekening van ontvang sten en uitgaven der gemeente dienst 1925 6. Aanbieding gemeentebegrooting voor den dienst 1927. 7. Vaststelling reglement voor de Burgerlijke Armbesturen in de gemeente Sprang-Capelle. 8. Aangaan van geldleeningen (löOOO-voor verbouw en eerste inrich ting der bijzondereschool en 2500.-voor aanleg Westelijke Dwarssteeg.) 9. Mededeelingen. De Kerkraad der Geref. Kerk te Sprang stelde tot candidaten voor de verkiezing van één ouderling en één diaken de heeren C. Klootwijk (aftr.) en j J Dalmeijer voor ouderling en C. v. d. Hoven (aftr.) en A. Cha- both voor diaken. Naar wij vernemen is op de markt te 's Bosch van den veekoopman T. v. B. alhier f 170 gerold. T. heeft hier van bij de politie aangifte gedaan. CAPELLE Tengevolge van de vele regens, die de laatste dagen gevallen zijn, staan groote uitgestrektheden, zoowel in den Buiten- als Binnenpolder mementeel blank. Het water kan, door den hoogen waterstand op den Nieu wen Maasmond, niet geloosd worden. Het gevolg van een en ander is dat de tuinders alhier daardoor verbazend veel schade lijden. Alles wordt in het werk gesteld om in dezen hachelijken toestand verbetering aan te brengen. Door de gemengde zangvereenl- ging„'t Rozeknopje"alhier zullen dezen winter een tweetal uitvoeringen gege ven worden in de zaal van den heer L. F. van Dongen. In de eerste helft van de volgende maand zal de eerste uitvoering plaats hebben, terwijl de volgende in het begin van 1927 wordt gegeven. De heer L. C Rempt, dienstplich tige der lichting 1927 uit deze gemeente is bestemd om op 3 Jan. e.k. te wor den ingelijfd bij het 17e R.I. teVenlo. As. Zaterdag des nam. tusschen 3 4 uur zal in de Ned. Herv. kerka. d Loonschendijk de verkiezing plaats hebben van twee notabelen wegens periodieke aftreding van de heeren G. de Jong en P. J. Geenen. De inlevering, der Rijkskleeding van personen der lichting 1911 uit deze gemeente, die op 1 Jan. 1927 naar de Aanvullingsreserve overgaan moet plaats hebben op 20 Dec. e.k. des voorm. 10.15 uur te Waspik in het lokaal der voormalige O. L. School B 45 aldaar. WASPIK. Gisteren gaf de R K. Werk- liedenvereeniging hare eerste winter- uitvoering voor de dames Opgevoerd werden „de Zwarte bende"(klucht in 3 bedrijven) en „Jonas" de recruut (blijspel in 3 bedrijven). Als naar gewoonte was de zaal goed bezet en werd er volop genoten. Vooral met „Jonas", de recruut. werd hartelijk gelachen, wel een bewijs, dat de uit- voering, die van ongeveer half vier tot half acht geduurd had. bijzonder in den smaak viel der schoone sekse. Op Zondag 21 Nov. zal er eene collecte worden gehouden voor de missie van den ZeerEerw. Pater Gijs man, die enkele maanden in den kring zijner familie heeft doorgebracht en in den loop der volgende maand naar zijn missiegebied, (missie van Madras) hoopt terug te keeren. Gisteravond gaf de R K. Werk liedenvereniging dezelfde uitvoering voor de mannen, als Zondagavond

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6