^PHILIPS ARGENTA Dagmeid of Meisje Abonneert U DIENSTBODE. w. s. c. voor de vrouwen. Het kluchtspel „De Zwarte bende" en het blijspel „Jonas de recruui", werden op verdienstelijke wijze gespeeld. Tevens trad als spreker op de Heer van Dieten uit Zeist over de R.K. Arbeidsbeweging en hare in stellingen. Niet alleen de stoffelijke maar ook de geestelijke belangen werden behandeld. Op glasheldere wijze zette hij het groote nut der R.K. Werkliedenvereeniging uiteen en gaf een duidelijk overzicht van de levens- en spaarkasverzekering „Concordia". De Heer van Dieten oogstte een luiden bijval in. RAAMSDONKSVEER. Voor Oegst- geest werd de vorige week f 174 02 gecollecteerd. Dit jaar werd totaal f 467 38 voor de samenwerkende Zen dingsver. bijeengebracht, benevens ongeveer f 170 voor den Ger. Zendings- bond. Dinsdag, Woensdag en Donder dag houdt de Ger. Naaikrans een bazar ten bate van den arbeid op Magelang. Met goed gevolg liep van stapel van de Werf der N.V. Scheepsbouw, werven v. h. P. en A Ruijtenberg het sleep6chip „Embrecht" groot 910 ton voor rekening van dhr. Rijthoven te Teteringen. Donderdagavond om half zeven houdt Ds, Ewoldt in de Veersche Kerk dankstond voor het gewas. Vrijdagavond spreekt de Eerw. Heer Nonhebei in de zaal voor Protest belangen over het Heilige Land. DUSSEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 16 November 1926 des namiddags te 3 uur. Agenda Ingekomen stukken en mededeelingen. Vaststelling kohier hondenbelasting. Aanbieding gemeenterekening en begrooting. Voorschot ter uitvoering der land- arbeiderswet. Intrekkingbedrijfsverordening G.E.B. DUSSEN. Door nog onbekende oor zaak zijn gisteren de boerderij van Stevens alsmede de belendende schuur van Achterberg in vlammen opgegaan. De zich daarin bevindende oogst ging mede verloren, terwijl het vee nog kon worden gered. Het is aan het krachtdadig optreden van en de goede samenwerking tus schen de brandweer van Dussen en Hank te danken, dat de brand zich tot het bovenstaande heeft beperkten het woonhuis van Achterberg nog ge spaard bleef. Naar wij vernemen zijn zoowel Ste vens als Achterberg tegen brandschade verzekerd. MADE. De fietsreparateur de heer J. de Jongh kreeg onder zijn werk zaamheden een ernstige spierverbloe ding aan zijn rechterpols zoodat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen De houtverkoopingen zijn bijna geëindigd. Er zijn hooge prijzen be steed nl van f275 tot f300 per H.A. Vrijdagmiddag ongeveer 12 uur kondigde het z.g. brandklokje brand aan, welke bleek te zijn bij den heer Jac. v. d. Made slager alhier. De brand was vermoedelijk ontstaan nabij een schoorsteen, waardoor het riet onder de pannen had vlam gevat. Door het krachtdadig en vlug optreden der brandweer, werd met een straal op de waterleiding de brand gebluscht. De werkman A. Vermeeren had bij het verwerken van spoorstaven op het werk van den heer A. Verhagen, alhier het ongeluk met zijn linkerhand dermate beklemd te geraken, dat twee vingers ernstig gekneusd werden. Voor rekening aan den heer H. den Exter is bij onderhandsche aan besteding het bouwen van een woon- en winkelhuis en slachtplaats opge dragen aan J. d Exter, timmerwerk en A. Knaap, metselwerk voor f 6000. Hedenvoormiddag omstreeks 10 uur brak op de boerderij van C. v Dongen, Kalverstraat, alhier een hevige brand uit, waarbij is afgebrand de schuur, karhuis dak van woonhuis en belendende bergplaatsjes. Hooi, stroo en graan ging in de vlammen op, en v.d. lOstuks hoornvee dat gestald stond zijn er slechts 3 gered kunnen worden. Het paard dat zich heeft losgerukt, is over het geheele lichaam geschroeid ontkomen. Men zegt dat ook 4 varkens en eenige kippen eveneens in de vlam men zijn omgekomen, terwijl nog twee varkens ernstige brandwonden be kwamen. De brandspuit, die^zeer spoe dig ter plaatse was bestreed met 2 stralen op het waterleiding het vuur door het nathouden van de tegenover liggende boerderij bleef deze gespaard. D» schade die gedeeltelijk door assu rantie wordt gedekt, is zeer aanzienlijk ALMKERK jl. Donderdagavond werd alhier onder leiding van Ds. Röth en in combinatie met de Jong.- en Jong- dochtersver. een vergadering gehouden, die wegens de trouwe opkomst in de kerk moest plaats vinden. Na 't zingen van Psalm 113, vers 1-2 en 't lezen van Psalm 65 ging Ds. Röth in gebed voor, waarna hij naar aanleiding van een Duitsch Spreek woord welk in 't Hollandsch vertaald luidt: „Gaat" „Geeft" „Bidt", eene kernachtige rede hield, die met stille aandacht werd gevolgd. Intusschen werden door bovenge noemde vereenigingen (in verband met de zending) eenige opstellen ten beste gegeven, welke afgewisseld werden door eenige prachtige zangnummers, welke gegeven werden door de Meis jesvereeniging. Nadat nog een slot woord door üs. Rö:h was gesproken, sloot Z.Eerw. deze bijeenkomst met dankgebed. Door 't vertrek van Ds. Kapel van Andel zuilen er in de classis Almkeik der Geref. kerken 7 Gemeenten vacant komen, alleen de Gem. Nieuwendijk en Werkendam hebben nog een eigen pred. De Heer W. Noorloos Czn. be haalde op de gewassenwedstrijd uit. geschreven door de N -Br. Maatsch- van Landbouw met zijn suikerbieten den 2deni met aardappelen en erwten den 3den prijs. Bij den Heer Z v. d. S. alhier is aan zijn arm bloedvergiftiging ge constateerd. A.s. Vrijdagavond 7 uur hoopt Ds. Gravenmeijer van 't Hagen alhier met 'tonderweip „Geloofspenning" voor de Herv. Jong.-ver. op te treden. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, Kaatsheuvel, 17 Nov. 1926. Zaterdagavond werd in het pa tronaat een feestvergaderlng gehouden door de R.K. Werkliedenvereeniging Dat van deze feestvergadering iets verwacht werd, bewees wel de groote opkomst der leden, zoodat de zaal zeer goed bezet was. Na een inleidend woord hield de heer P. J. Kleijs uit 's Hage een korte lezing. De Loon-op- Zandsche tooneelclub „St. Joseph", voor dezen avond geengageerd, trad op de planken met het groote drama „De laatste der Flaviërs" in 4 bedrijven. Óp meer dan één gebied weet Loon- op Zand iets te presteeren. De dilet tantenclub van de R.K. Werklieden vereeniging mag hierbij met eere genoemd worden. Zoowel spel als voordracht, dictie en costumeering wa ren uitstekend verzorgd. De hoofdrollen waren in goede handen, doch ook de mindere rollen werden op waardige wijze vertolkt. Een speciaal woord van hulde mag hier niet onthouden worden aan de spelers die den rol van Domi- tianus, Flavius Clemens en Apostel Johannes vervulden, om niet te spreken van de beide kleinen Salinus en Plan- tius, die eveneens goed spel te zien gaven. De aanwezigen waren zeer tevreden over hetgeen vertoond werd en gaven door een herhaald applaus hiervan meermalen blijk. De Kon. Erk. Harmonie „Apollo" gaf Zondagavond haar eerste Winter- concert. Zoowel in qualiteit als quan- titeit beloofde het programma veel Er hoort een durf toe een zoo uitgebreid programma op één avond af te werken. De lange lijst gaf echter „Elck wat wils" en bood tevens een geregelde afwisseling tusschen harmonie-muziek. solo-nummers en komische voordrach ten. De harmonie opende met „Graf Zeppelin", een massale Teike-marsch, die een passend welkom vormde van het groot concert. De ouverture „Ludo- matichello" van Langlois en de fantaisie „Traumbilde" van Lumbye. kregen een goede vertolking. Stemming, samen zang en voordracht lieten niets te wenschen over. Na de harmonie kwamen afwisselend met het duo „Marten Cor" uit Loon- opzand de solisten op 't podium die op Loonopzandsch solisten-concours wederom den naam van Apollo had den weten hoog te houden. Achter eenvolgens waren het de heeren P. v. Rooij op Clarinette, R. Brent met Trombone, M. v. Best met Cor, J. d. Vries met Trombone, J. v. d. Heijden en A. v. Wezenbeek als duo met piston en Tuba, Jos. de Brouwer met piston en A. Valk met clarinet, die het talrijk publiek lieten genieten van hun beschaafde kunst en vaardigheid De heer C. de Groot, accompagneerde bescheiden doch zeer kunstzinnig op de piano. Niet het minst echter wist het duo „Mart en Cor" uit Loonop zand tot het welslagen van den avond mede te werken. Deze karakter humo risten beschikken, behalve over een goede voordracht in spel en gebaren, over een passende mimiek een zeer geacheveerde uitspraak en een prachtig geluid. Wat zeer vele humoristen ge heel of ten deele ontbreekt, treft men bij dit duo in den besten vorm aan n.l. en prima goede verzorging van den zang. Prima stemmateriaal dat geschoold en gevormd het succes van hun optreden met wel 50 °/0 verhoogt. Het eerste winterconcert van Apollo is alzoo een groot succes geweest en een waardige opening van 't uitgebreide winterprogramma, dat ons wacht Het Kon. Muziekgezelschap „Eu- phonia" hield Maandagavond zijn jaarvergadering. De opkomst van leden en donateurs was goed. Na een ope ningswoord van den president van het gezelschap, bracht de secretaris ver slag uit over 't afgeloopen jaar. Een batig slot van ruim f 22.— was 't eind-resultaat 1 De heeren P. van Gastel en M. Swagemakers werden met nagenoeg algemeene stemmen als bestuursleden herkozen. Van de obli gatie-leening werden de nummers 105 173, 178, 217 uitgeloot. In verband met het concept nieuwe politie-veror- dening werd het huishoudelijk regle ment eenigszins gewijzigd. Bij de rondvraag bracht een der donateurs de vergrooting der zaal ter sprake, wat naar algemeen gevoelen zeer ge- wenscht en noodig is. Het bestuur zal dit punt in aandachtige overweging nemen. Zaterdagmorgen vloog de autobus van de Hollandsche Buurtspoorwegen die om 8 45 van uit.Tilburg te Kaats heuvel arriveert, tegenover het voetbal- j terrein van Kaatsheuvel op den Prov. weg in brand. De chauffeur B. uit den Bosch merkte onder 't rijden eenige vertraging in den gang van den motor. Toen dit vanaf zijn chauffeurs zitplaats niet te verhelpen scheen, zette hij den wagen stop om in de carbura teur na te gaan, wat de oorzaak mocht zijn. Bij 't openen van den mantel sloegen hem plotseling de vlammen tegen. Hij waarschuwde de reizigers die in de bus aan wezig waren en ver zocht hen den wagen door de achter deur te verlaten, daarna nam hij het n den wagen aanwezige brandblusch- apparaat, dat echter onvoldoende uit werking had. De brand nam spoedig in hevigheid toe, zoodat blusschen zoo goed als onmogelijk werd. Om de verbazende hitte en mede om het ver meende gevaar van explosie van het benzinereservoir ble\/!n de aanwezigen op eerbiedigen afstand. Met het werpen van zand werd r.og getracht de vlammen meester te worden, wat echter niet gelukte, daar men op te grooten afstand van het vuur was. Ruim 1112 uur bleef het voorste gedeelte van de prachtige bus branden. De carrosserie bleef gespaard, de rest was na den brand een verminkt geheel. - De heer J. Tuerlings eigenaar van de fokkerij „Het Witte Nuthoen" alhier behaalde op de Internaüonale Pluim veetentoonstelling der T. V. C. 12, 13 en 14 November jl. met zijn inzending hoenders 8 eerste en 1 tweede en 1 derde prijs met elf eere prijzen en een lauwertak voor de beste inzending Wit Leghorn. De heer P. Elshout met Zw. Minor ca's 4 eerste en 7 eere prijzen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 16 Nov. 1926. In de jaarvergadering van de „Heusdensche Harmonie" bracht de secretaris zijn jaarverslag uit en deed de penningmeester rekening en ver antwoording. Mededeeling werd ge daan dat met Pinksteren een concours wordt georganiseerd ter viering van het 20-jarig bestaan der vereeniging. In 't bestuur waren door 't vertrek van Dr. Auër en A. Hogentoren twee vacatures ontstaan. Hierin werden benoemd de heeren Dr. van Gulick en H. Meenhorst. Tot ouderling bij de Ger. Kerk is gekozen de heer L. den Hertog. Ook de tweede avond gegeven volgens hetzelfde programma door de Gem. Zangvereeniging „Crescendo", was voor de vereeniging een succes. De zangnummers, w o. „Ein Gleiches", gecomponeerd door onzen stadgenoot den heer Chr. Merkx Jr., bijzondere vermelding verdient, werden éven keurig gezongen, terwijl ook over het blijspel „Beurskoorts" maar één roep was. Evenals den eersten avond be sloot een gezellig bal de bijeenkomst. Toen de voerman A. V onder Oud—Heusden even in 't café v. L. vertoefde, stonden zijn paard en kar op de tramrails, met het gevolg dat de kar door de tram werd verbrijzeld, 't Paard bleef ongedeerd. Bovendien moesten meerdere ruiten in 't café het ontgelden. Dank zij de activiteit van den chauffeur Aug. Marbais, die Vrijdag avond den bedrijver van den diefstal in het postkantoor te D/unen reed werd deze laatste spoedig gearresteerd. Toen M. te middernacht thuis geko men van zijn patroon van de zaak hoorde, rees bij hem het vaststaand vermoeden, dat hij den dief had ge reden. Onmiddellijk is hij toen naar Woudrichem terug gereden, waar de Maréchaussée ingelicht werd, wat tot een spoedige arrestatie leidde. De heer P. de Graag behaalde Zondag op het solisten concours te Eindhoven een derden prijs met een clarinette-solo. BESCHERMT UW OOGEN EN HOUDT UW STROOMREKENING LAAG SPORT. VOETBALSPORT. Daar het Quick terrein Zondag morgen werd afgekeurd ging de wedstrijd Quick—Boxtel niet door. Ook het 2e elftal dat bij HEC speelde kon het niet tot een goed einde brengen, daar ook hier de scheids rechter zich genoodzaakt zag in de tweede helft voor Pluvlus het onder spit te delven. Vanzelfsprekend ging dus ook Quick III—Berkdijk II niet door. Voor a.s. Zondag staat op 't pro gramma Zalt Bommel Quick en Quick II BW 5. Zondag maakt ook de Quick-Supportersvereeniging de eerste reis van dit seizoen mede. Ook voor niet-leder. der supportersvereniging zijn nog enkele plaatsen disponibel om de reis mede te maken. Zijn er dus nog Quick aanhangers, welke mee willen, dan kunnen zij zich opgeven bij H. van Engelen, Sigarenmagazijn tot uiterlijk Zaterdagmiddag 2 uur. De prijs is per plaats f 1.10. Men wachte echter niet te lang want het aantal plaatsen is slechts zeer beperkt. A.s. Zaterdag, over deze ontmoeting een kort overzicht. De wedstrijd W S C.— H.E.C. is j.l. Zondag niet kunnen doorgaan. Juist even voor het aanvangsuur maakte een geweldige regenbui het veld onbe speelbaar en zag scheidsrechter Vugts zich genoodzaakt tot afkeuring te moeten overgaan. WSCORANJE-WIT (Tilburg) staat voor a s. Zondag op het programma voor onze plaats. KAATSHEUVEL. Zondag speelde Berkdijk tegen Tilburgia in Tilburg voor de 3e klasse NVB. De nieuwe opstelling van Berk dijk schijnt betere resultaten te zullen geven dan de eerste Met den wind in de rug was Berkdijk van af den beginne de meerdere. Met rust was d^ stand 1—1. Na rust zaten de gasten met niet te temmen kracht op het vijandelijk doel en had Tilburgia niet veel meer in te brengen. Nog driemaal scqorde Berkdijk en won alzoo ver diend met 4—1. Houdt de nieuwe 3e klasser zoo vol, dan kan hij nog een goede plaats op 't ranglijstje innemen. De competitie-wedstrijd van Juliana II tegen RWB te Waalwijk kon Zon dag niet doorgaan wegens afgekeurd terrein. RECHTSZAKEN. Een foutieve gemeente-verordening G. F. M. was door den Kantonrechter veroordeeld wegens overtreding der politie verordening te Almkerk. Verdachte had n.l met zijn vierwielig motorrijtuig een vaart gehad van 32 K.M., terwijl volgens de verordening hel maximum slechts 20 K M. mag zijn. Verdachte was veroordeeld wegens overtreding van artikel 40 dier veror dening. Het O. M. merkte op dat de politie verordening van Almkerk in artikel 40 het voorschrift mist dat de overtreding slaat op de openbare wegen. Art. 21, 24, 51 en 55 zijn alle arti kelen aangaande feiten welke niet op den openbaren weg behoeven te ge schieden. De rechtbank kan wel stil zwijgend aannemen dat bestuurders van motorrijtuigen zich op den open baren weg moeten bevinden, maar het art. mist die vaststelling. De gemeenteraad is bevoegd de verordening aan tie passen aan de Rijkswet, doch zooals het bedoelde art. luidt is het in strijd met de Motor- en Rijwielwet. Het O. M. eischte schuldig-verklaring aan overtreding, doch met ontslag van rechtsvervolging. Nul op request. A. G. v. G. klompenmaker te Dussen kwam in appèl van een vonnis waarbij hij veroordeeld was door den Kanton rechter wegens overtreding der Inva liditeitswet. Er is geen appèl mogelijk, men heeft U ter griffie verkeerd ingelicht, aldus de president. Da's treurig genoeg, bromde Van G, Je kunt alleen nog gratie vragen aan de Koningin, wedervoer de president. Dat zal dan ook wel niet veel geven, mopperde verdachte en trok teleur gesteld huis toe. Afgewezen. C. B. chauffeur te Wijk, was ver oordeeld ter zake van twee overtre dingen der Motor- en Rijwielwet en kwam van zijn vonnis in hooger beroep. ,Op juridische gronden werd zijn verzoek niet ontvankelijk verklaard. Een zwijntjesjager. A. C. S., sigarenmaker te Waspik. Verdachte stond voor de Rechtbank te Breda terecht ter zakedai hij op of omstreeks 25 April 1926 te Breda met het oogmerk van wederrechtelijke toe- eigening heeft weggenomen een rijwiel, eigendom van Adam J. v. Laarhoven Getuigen A. J. v. Laarhoven, kleer maker, BredaJ. de Rooij, fotograaf, Breda. Verdachte ontkende en loog tegen alle getuigen verklaringen in en was zeer brutaal. Hij had het rijwiel gekocht van den eeuwigen „onbekende". De adv.-gen. eischte bevestiging van het vonnis. Verdachte werd na behandeling zijner strafzaak gevangen genomen om de straf van een ander vonnis te onder gaan. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur Nogmaals verzoek ik beleefd eene kleine plaatsruimte in Uw blad. Ik wensqhte Ds. van Hof te Wilnis slechts ééne vraag te stellen op zijne beschul diging van onwaarheid en wel deze. Was hei ook onwaar, dat onder de christelijke sollicitanten voorbijzonder onderwijzer in Uwe öf één Uwer plaatsen reeds „een overtuigd Darwi nist" was Voor Capellenaars welke deze leer niet kennen, diene dat vol gens „Darwin" wij niet afstammen van Adam en Eva doch van „apen". Ds van Hof is er dan reeds NU zulk Kaf onder 't Isoren gekomen bij het bijzonder onderwijs? dit is dan toch meer dan bedroevendU zegt dat U, en zoo zijn er meerderen, de oude beproefde beginselen terug- wenschen, dus dan geen Volkenbond te Genéve doch Calvijn contra Servet? Nu ik in geenen deele en evenmin een overgroot weldenkend deel vanCapelle en hiermede, neem ik, hoewel onbe kend, afscheid. Dankend voor de verleende plaats- ruimte. Als steeds A. M. VERHEIJDEN Adrz. 's Grevelduin-Capelle 15 Nov. '26 AGENDA. WAALWIJK. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdagavond 7 uur Cursusles „Eerste Hufcp bij Ongelukken" in de Öpenbare School Stationsstraat. Donderdagavond 7'/a uur repetitie voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag Ó'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool. Vrijdag 19 Nov. 8 uur. Liefdadig heidsvoorstelling in „Musis Sacrum". Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak. Mannenkoor. op het n 10 cent per week. f 5.— per jaar. ADVERTENTIëN, Wegens ziekte wordt voor terstond gevraagd een voor dag en nacht, bij 37394 MAX GOVAERTS - Waalwijk. EEN NEDERLANDSCÜ FABRIKAAT MET WERELDREPUTATLB DEZE ONOVERTREFBARE KWALITEITEN DER PHILIPS ARGENTALAMP WORDEN OVER DE GEHEELE WERELD ERKEND EN GEWAARDEERD QUICK. HEUSDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie).

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7