Backid' Hoopers uil Waalwijk. Bakpoeder Engeische Cake Kloosterbalsem DrOel-ker's liclit wordt, en waar met een kleine moeite verbetering is aan te brengen. De Voorzitter zegt toe zulks te zul len onderzoeken. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering door den voorzitter ge sloten. GEMENGD NIEUWS. Uit Warschau wordt gemdd, dat de 18 jarige leerling van een handels school aldaar, Lampin geheeten. den directeur dezer inrichting, dr. Lipka, door revolverschoten heeft gedood. Daarna keerde Lampin het wapen tegen zich zelf en bracht zich zware verwondingen toe. De aanleiding tot den moord was van zeer onbeduidenden aard. De direc teur der school had Lampin er een aanmerking over gemaakt, dat hij zijn haar zoo lang liet groeien en hem gelast, het te laten knippen. Hij wei gerde dit bevel op te volgen en hem werd daarom gedurende twee weken den toegang tot de school ontzegd. Toen deze veertien dagen verstreken waren, verscheen Lampin weer me zijn lange haren op school. Zoodra de directeur hem zag, gaf hij hem opnieuw bevel de inrichting te verlaten, waarop Lampin de misdaad pleegde. Uit Graz (Oostenrijk) wordt ge meld Tusschen den 26 jarigen technicus Kurt Torbotitz, lid der studentenvere niging „Gotio" en een lid der jonge lingenorganisatie „Ostmark" had, we gens een geringe aanleiding, een tafel duel plaats. Gedurende het tweegevecht brak de sabel van Torbotitz' tegenstander in tweeën en het afgebroken stuk drong Torbotitz in de borst, doorstak een slagader en scheurde een long open Torbotitz werd naar het zieken huis gebracht, waar hij aan zijn won den overleed. Op het bouwwerk van den nieu wen kerktoreif aan den Schevening- schenweg tegenover de Duinstraat in Den Haag heeft een ongeluk met doo- delijken afloop plaats gehad. De 47 jarige stucadoorj.F. V. van den Schenk- weg, is van den steiger ter hoogte van ongeveer 20 M. komen te vallen op een stapel bouwmaterialen. Met gebro ken been en deerlijke inwendige ver wondingen is hij door den eerste hulp dienst naar het R. K. ziekenhuis aan het Westeinde overgebracht. Anderhalf uur later is V. die gehuwd was en vader van een aantal kinderen, overleden. Woensdagavond is op het Alk- maardermeer de ^21 -jarige ongehuwde N. Schot uit Oudkarspel, knecht bij den schipper A. Strijbis te Winkel, bij het controleeren van de lantaarn van het vaartuig uitgegleden en over boord gevallen en verdronken. Het lijk is nog niet gevonden. Gistermiddag is een auto, die van de Rozengracht kwam, op den scherpen hoek Overwelving Nieuwstad te Zutphen door de groote vaart op de stoep van een daar gevestlgden schoenwinkel gereden. Op die stoep liep een moeder met haar kind. De kleine raakte beklemd en werd met gebroken been den winkel ingedragen later is het kind naar het ziekenhuis vervoerd. De moeder is ongedeerc gebleven. De winkelruit was versplin- terd. „Wilhelmina" een grooten steen van 95 c,M. dikte naar beneden. Twee mijn werkers werden getroffen. De 38 jarige houwer B. W. wonende te Heerlen, was op slag dood en laat een vrouw en één kind achter. De hulphouwer v. d. L. eveneens uit Heérlen kwam er beter af en werd met lichte beenwonden naar het zie kenhuis te Heerlen overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. rr f 1.511 £e venijnige steken van spit in den rug verdrijft de pijn De reizigers, die Woensdagmor gen om 11 u 24 met den trein uit Nijmegen naar Maastricht vertrokken zijn, hebben eenige benauwde oogen- blikken doorgemaakt. Even vóór het station Reuver, voelde men de trein, die in volle vaart reed, slingeren en schokken, zoodat men niet anders dan een ontsporing verwachtte. De trein kwam evenwel zonder ongelukken te Roermond aanin den restauratiewa gen was aanmerkelijke schade aange richt en het personeel verkeerde in zenuwachtigen toestand. De N. R. Crt. verneemt, dal 10 K M. vóór het station Reuver de trein op een zijspoor werd geleid, en dat verzuimd was den machinist daar ken nis van te geven, zoodat met volle stoom was doorgereden. Op de klachten van de passagiers bij den chef te Roermond werd geant woord, dat de zaak onderzocht zal worden. Nader meldt men nog: Een wisselwachter heeft, hoewel beide lijnen vrij waren, de trein over de zijlijn gevoerdhij had vergeten den wissel om te zetten. De trein had een vaart van ongeveer 80 K. M. Dinsdagavond stortte in de mijn Bij Hendersonville (Tennesse) zijn 7 personen gedood en 25 gewond, doordat een auto op een overweg met een trein in botsing kwam en daarna wee spoorwegauto's die te hulpsnel den, eveneens met elkaar in botsing kwamen. Dinsdagavond is in de Akerstraat e Hoensbroek de 11 jarige knaap A. v. L. bij de ouderlijke woning door een auto overreden. De knaap werd overgebracht naar de verbandkamer van Staatsmijn Emma, waar hij kort na aankomst overleed. Den chauffeur treft geen schuld. Kapitein Terenzio Faud, een Ita liaan, die een poging heeft ondernomen om alleen in een kleinen botter den Atlantischen Oceaan over te steken naar New—York, wordt vermist. Hij is het laatst gezien d or de bemanning van het stoomschip „Durillo" in Sep tember j 1. op 200 mijlen van New-York. De regeering heeft besloten pogin gen tot opsporing te ondernemen. Het schijnt echter, dat deze pogingen vruchteloos zullen zijn. Men meldt uit Leipzig d.d. 17 dezer: In den afgeloopen nacht heeft de boekbinder Emil Thiele alhier zijn echt genoote en zijn driejarig kind vermoord. De dader is voortvluchtig. - Batavia, 18 November. In Midden- java zijn totaal 300 personen opgebor gen. Bij den aanval in het Bojolalische zijn 3 communisten gedood en 20 ge wond. Bij een overval van 500 man in het Djokjasche is een man gedood en wer den er twee gewond. Semarang, 18 November. De Loco motief meldt, dat de bewapening van de suikerfabrieken algemeen is. Gisterenmiddag heeft de 51-jarige A. B. te Erfscheideveen getracht in een vlaag van waanzin zijn 76-jarige moe der met een mes te dooden. Na den aanslag heeft de dader zich door verdrinking van het leven beroofd. De toestand van het slachtoffer is ernstig. Een stuk van haar onderschedel werd afgeslagen, terwijl zij ernstige verwondingen opliep aan rug en armen. Bovendien is een stuk van haarrech- erarm afgeslagen. De dader was overigens een oppas send man, maar in den laatsten tijd was hij niet heel toerekenbaar meer. Armoede schijnt hier de voornaamste oorzaak te zijn geweest. Ingezonden Mededeelingen. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mifnhardts Laxeertablelten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. Misschien hebben jullie wel eens een krant gevonden, waar onder vele rubrieken er toch vooral één was die de bijzondere aandacht, genoot, n.l. 't jeugd-hoekje. Da's een rubriekje dat jullie allemaal zonder twijftei héél mooi vindt. Daarin wordt immers een taal geschreven, die jullie volkomen begrijpen en verslaan en ook in staat stelt veel schoons te genieten. In zoo'n hoekje zagen jullie misschien ook welk een prettigen en vriendschappelijken toon er klonk tusschen den redacteur en zijn vele kleine en groote lezers. Een paar nichtjes en neefjes van me uit de Langstraat, kwamen onlangs met een vreemde krant aandragen, waarin precies zoo'n hoekje stond als ik boven bedoelde. Ze wezen me op het schoone ervan en daar ze weten, dat ik^nu en dan eens in „De Echo" schrijf, vroegen ze me met een lief gezichtje„Oom Wim, U moest eens aan mijnheer Tielen van „De Echo" vragen of U in zijn blad ook een jeugdhoekje mag openen." Toen heb ik heel hartelijk gelachen. Maar dat was niet goed van me want m'n neefje Karei die zoo dom niet is, hij gaat al naar de Handelsschool, zei Oom, daar is heelemaal niet om te lachen. U zegt altijd veel van kinderen te houden. Welnu, zou U het dan niet fijn vinden als zich alle Langstraatsche jongens en meisjes met U voor een jeugdhoekje interesseerden. ik beken eerlijk, dat Karei me tot nadenken bracht. Maar ik moest toch eerst nog eens weten hoever neef Karei en nichtje Dora dit plan al hadden overwogen. Ik vroeg hen of de Waal- wijksche en Langstraatsche jongens en meisjes ook wel zoo'n hoekje op prijs zouden stellen. Van toen kwam het los en 't bleek dat mijn kleine vriendjes er reeds op school over gesproken hadden. Ze noemden me een dozijn namen op (maar ik ben ze weer ver geten) wie er wel allemaal aan ons hoekje zouden willen meedoen en wie 't beste raadsels op kan lossen, of een versje of verhaaltje maken. Neef Karei wist het tenslotte met zijn ongehoorde welsprekendheid zóó ver te brengen, dat ik hem beloofde over deze kweste ernstig te zullen nadenken.Toen m'n luidruchtige vriend jes weg waren, heb ik me voor den haard gezet. Hoelang ik daar zoo in 't schemeruurtje gezeten heb, weet ik niet, maar toen ons Anna de koffie bracht, schrok ik eerst op uit mijn gepeins en bemerkte dat het reeds heel donker was geworden Maar ik kwam nu ook tot een besluit. Ik was er zelfs zoo opgewonden van, dat ik onmid dellijk naar den Hoofdredacteur van „De Echo" ging om toch maar dade lijk te weten hoe hij er over dacht. Zon der omwegen legde ik hem m'n plan nen bloot en of mijn geestdrift voor de zaak hem ook prikkelde weet ik niet, maar hij stemde direct met mijn voorstel in. En zooals mijn lieve Nichtjes en Neefjes zien, zijn de plannen werke lijkheid geworden. Aan mijn vriendjes Karei en Dora moet ik hier hartelijk dank brengen, want zij waren het, die 't eerst op de gedachten van dit hoekje kwamen. Voor Karei zal dit nu wei een groote verrassing zijn. Nichtje Dora had ik echter nog denzelfden avond 't geheim verraden onder voor waarde, dat 't voor Karei en de ande ren een verrassing moest worden, En nu, mijn beste jongens en meis jes, zal ik jullie eens gauw onze plan nen mededeelen. Voortaan vindt dit hoekje een vast plaatsje in het Zater dagnummer van „De Echo". Dit jeugdr hoekje is voor en van ons allen. Dat verzorgen wij nou eens heelemaal alleen. Da's fijn Jullie kunnen misschien wel een mooi opstel of versje maken. Dit moogt ge dan gerust inzenden en ik verzeker jullie, dat, als het eenigszins door den beugel kan, het hier vast een plaatsje krijgt. Jullie Oom is geen grompot en zal je werk niet zoo heel critisch bezien. Meer nog zal ik Ietten op den goe den wil Nou wat zeggen jullie hiervan Dat belooft wat te worden héMijn meester zei vroeger, ook uit het kleine en 't schijnbaar nietige kan iets schoons geboren worden. En dat is waar. Zoo kan er uit ons jeugdhoekje als we met liefde eendrachtig samen werken ook veel moois voortkomen. Twee of drie maal per jaar schrijven we een grooten wedstrijd uit. waaraan dan zeer mooiev prijzen zullen worden verbonden. Als ons hoekje nu vol doende belangstelling krijgt, zullen we denkelijk reeds met Kerstmis onzen eersten wedstrijd houden. (Nichtje Dora brengt me daar juist een versje. Ik moet zeggen, da's knap gedaan. Hartelijk dank hoor! Met veel pleizier ruim ik er een plaatsje voor in.) En nu mijn vriendjes aan den slag! Ik verwacht deze week heel veel brie ven van jullie, die ik natuurlijk ook direct zal beantwoorden. Denk er aan, als jullie bijdragen zenden onder een schuilnaam, dat je daarbij in een begeleidend briefje ook den juisten naam vermeldt. De volgende week plaats ik een aantal raadsels en voor wie de beste oplossingen geeft, stel ik een mooi boek beschikbaar. Alle correspondentie's en bijdragen voor deze rubliek moeten steeds ge zonden worden aan Oom Wim van nDE ECHOte Waalwijk Nogmaals, ik verwacht veel briefjes. Schrijf me b.v. eens hoe je over ons hoekje denkt. Met veel liefs en succes. Uw aller OOM WIM. Zomer Afscheid! Ik zit hier stil voor mijn venster te droomen En denk aan den lieven Zomer terug. Toen 't groen ontkiemde aan heesters en boomen, En 't zonnetje zoo lekker scheen op mijn rug Toen ik in die zonne mij neder vlijde In duin, op 't strand, in bosch en in wei, Toen de bloemen heur geuren ronc om mij verspreidden En de vogels hun liederen zongen zoo bli Toen ik aanschouwde het vlinder geflonker, Hoe alles ontkiemde uit de vruchtbare aard Hoe de bijtjes de honing uit bloemen weer dronken, Hoe de aarde zich tooide in feestelijk gewaad. Toen ik mocht luisteren naar 't lied van de heide. En 't machtige ruischen van 't goudgele graan. Hoe de roos en de lelie 'n oogengastmaal bereiden. Hoe de boomen daar stonden met vruchten gelaan. Hoe speelde de zon door de takken der boomen Hoe fier verhieven zij hun kruin naar omhoog Ik heb in dat heerlijke woud zitten droomen. Waar dennengeur om mij henen toog. Och, zie toch hoe weemoedig de zonne gaat zinken. 't Is of zij denkt aan haar glans van voorheen. En 't is of de bloempjes van verdriet zich verdrinken, Nu de kracht van de lieve zonne verdween. Een klagend geween ruischt door de boomen, Nu de storm hun van hun bladeren berooft En 't is of zij sidderen van de dagen - die komen, Zij staan zoo verlaten en buigen hun hoofd. Met weemoed gedenk ik die heerlijke dagen Het komen en gaan van 't wisselend getij. De Zomer is henen, nu moedig gedragen De stormen van 't Najaar en Wintergetij. Theodora. Nachtelijke avonturen van Oza, den Kabouter, door I. Wie met het Kabouterleven bekend is, weet, dat niemand zonder verlof van den Koning dier kleine mannekes, de bovenwereld mag betreden. Slechts enkelen getrouwen is dit toegestaan, behalve dan de dappere soldaten, die eiken avond bij helderen maneschijn hun oefeningen houden op een open plaats in het woud, die er zich zoo bijzonder toe leent. Oza was een dier lievelingen van den Vorst, die wel een kijkje mocht nemen in het land der Reuzen, zoo als de Kabouters de bovenwereld noemen. Oza mocht wel. En daar was een goede reden voor ook. Oza was een Neefje van den Koning en had een maal den jongen Prins het leven gered, toen deze op het punt stond te verdrinken. Sedert dien dag kon Oza vragen wat hij wou: iedere wensch werd ingewilligd. Vandaar dat hij ook verlof had gekregen om af en toe in het woud te mogen wandelen en om tegen woordig te zijn als het ieger zijn oefeningen hield in den helderen f maneschijn. Maar het waren de oefeningen niet die voor Oza zoo interessant waren Iets anders was het wat hem naar boven dreef. Hij wilde zien, véél zien. Hij wilde weten, hoe 't was en als 't kon avonturen beleven. En dan kon hij den jongen prins alles ver tellen en vader en moeder zouden dan zeker het hoofd schudden en niet weten of Oza wel waarheid sprak, zoo mooi zou het zijn. En zoo gebeurde het, dat onze held op zekeren avond, terwijl de volle maan haar zilveren licht uitgiet over het donkere, stille woud, de gouden trap opklimt, die naar de bovenwereld leidt. De deur, die toegang geeft tot het bosch gaat open, als op een wenk van „Sesam", en daar treedt Oza voor 't eerst van zijn leven op aarde. Hij schrok wel een beetje toen de deur achter hem dicht viel. maar dapper als hij is, staat hij onmiddel lijk frank en vrij en blikt om zich heen, als een generaal die zijn troe pen inspecteert. De boomen lijken reuzen, die hun breede armen uitstrekken en allen dreigen, die durven nader te treden. De lage struiken zijn nog hooger, dan de boomen in hun wereld onder de aarde, maar moedig als hij js, zal hij straks erop trachten te klimmen om van die hoogte af een blik te werpen rondom zich heen. De maan staat vlak boven zijn hoofd en lacht hem toe naar het schijnt. Kon hij daar eens bij komen Kijk, daar ziet hij 't mannetje met iets op den rug. Hoe komt die daar zoo op dien grooten, ronden verlich ten bol Dat is vreemd Dat zal hij den meester eens vragen. Maar, die weet het vast ook niet Die is nog nooit op de bovenwereld geweest en zal er dus niets van weten ook, meent Oza, terwijl hij zich verstout eenige meters vooruit te treden in het bosch. Voorzichtig gaat hij voort. Het gras is haast zoo groot als hij zelf en de bloemen reiken hem precies tot aan het kleine spitse neusjewat heel gemakkelijk voor hem is, want zoo kan hij er aan ruiken, zonder zich te moeten bukken. Maar vreemd is het! Die bloemen ruiken heelemaal niet en de kopjes hangen en de kelkjes zijn gesloten. Hoe gek is dat? Zouden die bloemen bang voor de maan zijn en zich verbergen willen. Nou, hij is niet bang, voor niets en niemand en daar étapt hij verder tot aan gindschen eik, waar hij even rusten zaldat kleine drippelpootje is gauw moe naar het schijnt. Hij zet zich neer aan den rand van den eik en ligt daar op het zachte mos zoo lekker alsof hij lag in het heldere ledikantje bij zijn moedertje huis. Maar lang duurt die rust niet. Hij hoort wat en springt op enluistert. Daar komt iemand of iets nader. Wat kan het zijn Lang in het onzekere blijft hij niet. Daar ziet hij een dik, een vreemdsoortig beest. Bruin van vel, met twee lange ooren en vier poolen, waarvan de achterste anger zijn dan de voorste. Zouden dat soms de paarden zijn van de menschen op de aarde? Mooi zooKom maar hier lang oortje Dan zal ik eens een ritje maken door het woudHet is alsof ons haasje Oza's gedachten raden con. Het komt inderdaad nader. Kijk (ijkHet haasje springt recht op Oza toe. Pas op, Oza, pas op Vlug hoor, of het paardje gaat er van door en laat je beteuterd staan. Boem Oza zit op langoor en grijpt beide oeren van zijn rijpaard. Voort gaat hetHé, wat gaat dat leuk I Oza vindt dit ritje heerlijk. Nu onder hooge boomen door, *dan door het lange grasstraks met een spron getje over een kabbelend beekje, waarin geen vischjes schijnen te wo nen en een poosje later gaat het over een open vlakte, waar kleine soldaten af en aan marcheeren, die Oza her kent als de soldaten van zijn Koning. Maar plotsboem Oza ligt onder den eik, waar straks de tocht begon enhet rijpaard is er weer van door. Waar heen Oza weet het niet; hij weet alleen dat zoo'n tocht fijn is en dat hij morgen avond wederom zal komen. Wordt vervolgd. Leest aandachtig de ad vertenties in ons blad! Men vindt daarin de beste adressen op elk gebied. Koopt bij deze adver teerders. ^'9 Qcdcpo"**! naar OctkerVReccpt, gebakken met een voor direct gebruik gereed Gistpocder. Backin vervangt de Gist. 'ct Backin rijst het deeg onder het bakken. 25Ö gr. boter f 0.70 of margar. f 0.30 250 gram suiker,,0.13 12 bieren0.72 500 gram tarwebloem0.16 1 pakje Dr. Oetker's Backin 0.071/ 150 gram krenten0.08 1 citroen 0.05 Bereiding: Botercnsuikerroerc men tot room en voege langzamerhand de eierdooiers bij. Dan roert men het met Backin vermengde meel, de krenten, de geraspte citroenschil en ten laatste het zeer stijfgeklopte eiwit erdoor, waarna men de massa in een inge vetten, langwerpigen cakevorm stort, om ze bij middelmatige hitte I a 1>< uur te bakken. Deze cake is bijzonder smakelijk, een zeer gewild gebak bij familiedcestelijkheden Men lette vooral op Backin van Dr. Octker, en dat op elk pakje als Benige Importeurs B. Ostermann Co., A'dam, vermeld zijn. Waar niet verkrijgbaar wende men zich direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook; een gratis»receptenbockje toezenden. overvallen U onverwachts. Grijp dadelijk naar Akker s KIooj terbalsem, welke tot diep in de weefsels doordringt, de pijn stilt, ophoopende ziektestoffen doet verdwijnen, snel en grondig geneest. Voor de jeugd, LIEVE NICHTJES EN NEEFJES. OOM WIM.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6