a Bijna 55 jaren Bijna 50 jaren w. s. c. BINNENLAND. Te Amsterdam is op initiatief van den Nederlandschen Bakkersbond een vergadering gehouden van afgevaardig den van dien bjnd, van de R. K. Bak kersbond, Vereeniging van werkgevers, in het bakkersbedrijf, Vereeniging van Meelfabrikanten, Vereeniging van lm- porteurs van Buitenlandsch Meel, van den GraanMeel— en Zaadhandel, van de NederI, Ver. van Meelagenten en enkele andere belanghebbenden om in verband met het verminderd brood- verbruik in Nederland middelen en maatregelen te beramen die kunnen lei den tot verhooging van de broodcon- suptie. Door de aanwezigen werd een com missie gevormd, met als voorzitter de heer F. C Siahle. voorzitter Ned. Bak- kersbond, Secretaris de heer G. Dekker adj. directeur der Ned. Gist en Spiritus fabriek te Delft en peningmeester de heer W. H. Wellensiek, voorzitter der Ned, Ver. van Meelagenten. Dit Bestuur zal naar aanleiding van het op de ver gadering besprokene, plannen uitwer ken om te komen tot een propaganda voor de bevordering van het broodver- bruik. Het doel is om door samenwerking van alle belanghebbenden, te komen tot een collectieve propaganda voor meer broodverbruik, welk verbruik se dert de oorlogsjaren procentsgewijze door verschillende oorzaken* belangrijk is teruggeloopen Dit verschijnsel mist zijn redelijken grond en men wil nu trachten door propaganda het Neder- landsche publiek, ook zoo in zijn eigen belang, tot zijn vroegere levenswijze te rug te doen keeren. Het Secretariaat der Commissie is gevestigd te Delft, Nieuwe Plantage 54 a. RECHTSZAKEN. Mr. F. S. M. Rits te Amsterdam was door den kantonrechter te Weert veroordeeld tot een boete wegens over treding van het politieregltment op de wegen der provincie Noord Brabant, waarvan art. 32 bepaalt, dat bestuur ders van motorrijtuigen signalen met een hoorn moeten geven telkens wan neer zij passeeren een kruispunt een brug, een kromming of een voetpad De rechtbank te Roermond bevestigde dat vonnis In hooger beroep voor zoo veel de met de telastelegging overeen komende bewezenverklaring betreft, doch ontsloeg den verdachte van rechtsvervolging, van oordeel, dat de Provinciale Staten van Noord-Brabant door het gestelde tn art. 32 waren getreden buiten hun bevoegdheid, aangezien de rijkswetgever dit onder-- werp bij art. 13, eerste lid, van het Motor- en Rijwielreglement reeds aan zich had getrokken. De advocaat generaal, mr. Besier, had in zijn conclusie opgemerkt, dat hij het met de rechtbank eens was, doch dat de Hooge Raad vermoedelijk hier niet tot een beslissing op de hoofdzaak zou kunnen komen, daar de kantonrechter in zijn zoover bevestigd vonnis niet de redengevende feiten en omstandigheden, waarop zijn beslis sing, dat het feit door den verdachte is begaan, steunt, als zoodanig heeft aangenomen. De conclusie luidde mitsdien, dat het bestreden vonnis zou worden vernietigd en dat de zaak zou worden verwezen naar het Gerechts hof te^ 's Hertogenbosch om op het bestaande hooger beroep opnieuw te worden berecht en afgewezen. De Hooge Raad heeft gisteren over eenkomstig deze conclusie van mr. Besier arrest gewezen. even aan, dat precies om twee uur GEERTRUIDENBERG. begonnen zal worden. Van afkeuren „Good Luckin den N V B zal ditmaal zeer zeker geen sprake 3e klasse C zijn, daar het terrein tot op heden, Nu de voorpostgevechten in den alhoewel in geen idealen, dan toch vorm van beker- en vriendschappelijke bespeelbaren toestand verkeerde. ontmoetingen wederom tot 't verleden QUICK. behooren, zal dan de groote competitie- Als wind en zon zich niet spoedig slag aanvangen. De reveille is geblazen doen gelden, dan zal er van voetbal en de negen elftallen van de derde morgen niet veel komen, daar immers klasse C vangen eveneens den langen een miezerige regen de velden eiken strijd aan, wat voor ons 1ste promo dag al slechter maakt. Met 't nieuwe veerend Good Luck elftal een heele veld van Zalt Bommel hebben wij nog verandering van omgeving zal-betee- geen kennis gemaakt, maar we betwij- kenen. felen, dat het daar beter tegen den Van de negen elftallen, die aan den regen zal kunnen dan hier. Er staat I start deelnemen, en die voor 't mee- dus morgen den Quickers weer een rendeel reeds een voorproefje van de zware ontmoeting te wachten. Welis- kracht van den tegenstander hebben waar hebben de „Bommelerwaarders" gehad, vangen allen den zwaren strijd nog steeds een nul op het request, aan met eenzelfde doel, een kampioen- doch onze blauw-witten weten bij on- schap. Vandaar de hoop, dat de com- dervinding, dat de mannen van Kaas- petitie zich in een reeks van eerlijke, jager thuis niet te onderschatten zijn. sportieve wedstrijden zal ontwikkelen mmers alle gasten, die er tot nog toe en dat we ons mogen verheugen in kwamen dit seizoen, konden er slechts algemeene en faire belangstelling. Het met uiterste krachtsinspanning een I bestuur heeft zorg gedragen voorden kleine zege behalen. Quick zal er dus goeden geest in zijn elftal, doch laten goed aan doen om morgen van meet dan de spelers het goede van de af met man en macht te werken, an- tegenpartij weten te waardeeren en ders kon het wel eens gebeuren-, dat niet trachten een overwinning door de Zalt-Bommel menschen hun eerste ruw spel te forceeren, laten zij zich zege behaalden ten koste van de Lang- onvoorwaardelijk neerleggen bij de straters. Daar zij tevens den steun uitspraken van den scheidsrechter en zullen moeten missen van hun aan- er zich rekenschap van geven, dat het voerder Willem van Stippent, zullen sport geldt. zij de zaken met ernst dienen op te Laat 't publiek begrijpen, dat slechts nemen. Doen zij dat werkelijk en één elftal kan winnen, dat de scheids- speelt elke speler, voor wat hij waard rechter ook een mensch is en dat geen is, dan is er kans dat zij zich Zondag I enkel entree- of steunbiliet rechtheeft reis wordt SPORT. VOETBALSPORT. Met de ontmoeting WSC—OranjeWit zal morgen de tweede thuiswedstrijd in dit seizoen voor WSC plaatsvinden. Zoover ons bekend hebben beide partijen elkander tot op heden' nog nimmer ontmoet. Voorheen speelde de bezoekende vereeniging in een andere afdeeling, hoofdzakelijk bestaande uit Bredasche vereenigingen, waarin Oranje-Wit steeds een uitstekend figuur wist te slaan en bekend staat om haar enthousiast spel. Voor WSC zelve zal het wellicht eenige verademing geven nu eens niet tegen een plaatselijken tegenstander te moeten spelen, waardoor de zenuwen ditmaal minder gespannen zullen zijn. Een en ander zal dan ook voor de thufsclub aanleiding zijn om morgen zich geheel te geven, waarmede echter nog geenszins gezegd is, dat er morgen een twee drie gewonnen is. Voorheen was het een opvallend verschijnsel, dat WSC het juist tegen de Tilburgsche vereenigingen steeds hard te verant woorden heeft gehad en met minder succes. Laat dit laatste dan ook voor de WSC-spelers een ernstige aanwij zing zijn om morgen met volle geest drift den strijd aan te binden en dan is het niet uitgesloten, dat de over winning in onze plaats zal blijven. Het publiek herinneren wij er nog iéts hooger plaatsen. De gemaakt per autobussen, en een gezel schapje van een dikke honderd sup porters zal onze blauw-witien verge zellen en aanmoedigen in "Bommel". Algemeen vertrek om half twaalf aan de Markt. Quickers „play up" dus morgen. Als scheidsrechter voor dezen wedstrijd is alsnog aangesteld de heer Leupen uit Helmond. Quick II speelt thuis om 2 uur tegen V. V. 5 en als ze hun best doen, kunnen ze de twee punten van deze rood zwarte Bosschenaren wel bemach tigen Quick III is vrij. R. W. B. De wedstrijd RWB-Kaatsheuvel, welke voor 21 Nov. was vastgesteld, is door den NVB afgelast wegens toe lating tot den NVB van Good Luck, Geertruidenberg. RWB II gaat op bezoek bij HEC III op het HEC terrein. H.E. C. Morgen speelt H.E. C. haar derden competitiewedstrijd en wel tegen „Baardwijk". Hoewel de thuisclub ontegenzeggelijk sterker is te achten zal Baardwijk toch leelijk van zich afbijten Er bestaat tusschen beide vereenigingen een sterken naijver welke dateert van het seisoen 1924—1925 toen beide vereenigingen elkaar in de Brabantschen Voetbalbond bekampten. Daarom werkt iedere speler in dezen Zegt U dat niets? Onze drukkerij bestaat in Waalwijk, in de Lang- straat, reeds meer dan een halve eeuw. Een be wijs van haar levens kracht en van den voort- durenden steun. - Geeft ons uwe opdrachten, u kunt verzekerd zijn van goed en billijk werk. Waalw. Stoomdrukkerij Antoon Tielen. BURGERLIJKE STAND. h tém. mité is Maandagavond onder leiding van Exc. Dr. Lewald, President van dat Comité, uit Berlijn te Amsterdam aan gekomen en heeft haar intrek genomen in Hotel des Pays—Bas. Dinsdagmorgen is een bespreking gehouden op het Algemeen Secretari aat van het Comité 1928 over eenige technische aangelegenheden betreffende de Olympsche Spelen. In den namiddag hebben de Heeren het in aanbouw zijnde Stadion bezich tigd, waar zij werden rondgeleid door den Voorzitter van de Afdeeling Ge bouwen Terreinen, Kapitein P. W. Scharroo en den Arcitect J. Wils. Daarna is op het Algemeen Secre tariaat met den Voorzitter van de Af deeling Huisvesting een nadere bespre king gehouden speciaal over de huis vesting, waarbij de wensch werd geuit dat de Duitsche deelnemers, niet in de drukke stad, maat liever gezamenlijk in een rustige omgeving buiten Amster dam zouden worden onder dak ge bracht. nebben de Heeren in gezelschap van Elisabeth d.v. l. j. Kierkx en j. m. strik- den Voorzitter der Afdeeling een bezoek kera Charle Philippe z.v. A. Moonen en gebracht aan het Gooi, Haarlem, en c" A" Herbert. Zandyoorl waarvan zij een aangéna- 88 men indruk meebrachten. Vertrokken: Jacobus J. Hendriks en gez. Het aantal te verwachten Duitsche naar Loonopzand. Johannes h. Bruur- deelnemers wordt op circa 200 ge- en gezil1 uaar 'sB<>sch. Adriaan Joh. Schat Koonier naar Raamsdonk. Paul Dierauer Ook van het Duitsch publiek wordt een groote opkomst verwacht, want de belangstelling inDuischland voor deze Spelen is bijzonder groot. De Duitsche ir. |D fven hierboven een reproductie van een door het Uitgevers- d" wedstrijd voor alles wat hij waard is. I Bureau Van Lonkhuijzen te Zeist in den handel gebrachte plaquette van den I (i v- *L Muskens en w. j. Hermans. hun uiterste kracht inspannen om ook Zilveren Werken Gerritsen en van Kempen te Zeist, dezen wedstrijd tot een goed eind te De plaquette is in zwaar brons gegoten, brengen. Aan spanning zal het dus niet ontbreken. Wij verwachten daarom °P manifestaties, in welken vorm ook. een flinke belangstelling. Hoewel er Allen klaar? Vooruit jongens! Het de laatste dagen veel regen gevallen spel gaat beginnen is zal deze wedstrijd zoo goed als P. J. JANSEN, zeker doorgaan. Het H. E. C. terrein Good Luck I zal haar eerste kan verbazend veel water verzetten, NVB-wedsfrijd spelen tegen KSW I uit zoodat een afgekeurd H.E. C. terrein Kaatsheuvel. Eindelijk zit Good Luck tot de zeldzaamheden behoort. dan definitief in den NVB en dat ze De wedstrijd vangt aan om twee er zijn, zullen de spelers wel laten uur. zien. Kaatsheuvel dat op 't kantje af Om twaalf uur speelt H. E. C. Ill van WSC verloor, is ook geen flauwe Pers zal behalve door een groot aantal verslaggevers, die op de Pers-tribune zullen werken, vertegen woordigd zijn door een wel haast even groot aantal journalisten die in feuil letonvorm of in tijdschriftartikelen over de Olympische Spelen zullen schrijven. Met extra treinen, met auto's en thuis tegen R. W. B. II KAATSHEUVEL. Zondag speelt Kaatsheuvel na een gedwongen rust van verschillende we ken wederom een competitiewedstrijd. Onze club zal uitkomen tegen Good Luck te Geertruidenberg. Voor de competitie is Good Luck nog niet in het veld geweest, zoodat we niet kunnen zeggen wat dit elftal presteert. Naar men ons mededeelt, is't evenwel een steike ploeg, die een goed aaneen sluitend spel vertoont. Verschillende Kaatsheuvel supporters zullen de reis naar den Berg meemaken om hun fa vorieten met aanmoedigingen te steu nen. BERKDIJK. Berkdijk Tilburgia. Zondag j I. heeft Berkdijk een schitterende partij voetbal gespeeld tegen Tilburgia te Tilburg en daarvan met 4—-1 gewonnen. Zondag komt Tilburgia hier om te trachten revanche te nemen. We gelooven echter niet dat dit Tilburgia zoo ge makkelijk zal vallen. De nieuwe op stelling van Berkdijk, die Zondag j.l. bewezen heeft zeer productief te zijn, wordt natuurlijk gehandhaafd. Daarbij moeten we niet onderschatten de massa supporters van Berkdijk, die steeds langs de lijnen het spel hunner club volgen en op enthousiaste wijze aan moedigen. We gelooven niet dat Til burgia hiertegen succes zal boeken. ploeg, dus het kan er Zondag reeds spannen op het Good Luck-terrein, Geertruidenberg II verloor Zondag j.l. met 1-0 van Hero 111 te Breda, Zon dag a.s. reeds komt Hero III hier op bezoek, dus kan er direct revanche genomen worden. Geertruidenberg I speelt Zondag a.s. tegen Hero II uit Breda. Daar beide elftallen ongeveer tegen elkaar opge wassen zijn, kan het dus een mooie wedstrijd worden. De competitie wedstrijd Juliana II RWB III te Besoijen, die 14 November moest worden uitgesteld, wordt a. s. Zondag gespeeld. GEERTRUIDENBERG. BLEI gaat naar Tilburg om in de eindfinale met het sterke ONA, de ongeslagen kampioen van Brabant, om den Sportparkbeker spelen. Na een zwaar bevochten zege op VOLT en daarna op Quick Tilburg, kan het niet anders of BLEI zal er alles op zetten om den beker naar G'berg te doen verhuizen. Voor het Basco-Tournool werd van ONA gewonnen, dus ver- slaanbaar zijn ze. IXe Olympiade—Amsterdam 1928 Duitschland op de Olympische Spelen. De uit negen personen bestaande en reeds vroeger aangekondigde dele gatie van het Duitsch Olympisch Com- autobussen zullen de DuitSChe Sport- 11118 -U «.v. Adrianus Smits on Catharina c. enthousiasten naar hier komen en met 7^fs- peG-o»eiia a d.v. Johannes a. v. voldoening vernamen de leden der v'e" )yi"j£r,'l!!ns- •1°" r,i,Ij r,.., I nanna 31. d.v. Marinas C. Fonteine en Jo- Duitsche delegatie, dat Rijk en Ge- I hanna C. van den Wijngaard. Huberdina meente diligent zijn tijdig de noodige I <kv. Hendricus J. Verschure en Maria c. wegverbetering aan te brengen, welke A- Verstflppen. Johannes m. z.v. johan- aan het verkeer op de toegangswegen JL Maria j. zyimana naar Amsterdam zullen ten goede1 - -- komen. De Duitsche delegatie heeft zich, na de ingewonnen informaties met waardeering en tevredenheid uitgelaten over de organisatie en de vorderingen van het werk en keert naar Duitsch land terug met den besten indruk van hetgeen hier al reeds tot stand is gebracht en met de allerbeste ver wachtingen voor de te houden Olym pische Spelen te Amsterdam. Zegt U dat niets Ons blad bestaat reeds bijna 50 jaren in Waal wijk en de Langstraat en ziet z'n lezers- en adver- tentiekring steeds uit breiden en vindt in plaats en omgevingsteeds meer belangstelling en mede- -werking. Wij zullen doen wat we kunnen, doet u de rest door abonne menten en advertenties. De Echo van het Zuiden. WAALWIJK. GeborenJosephine Maria Adriana d.v. A. O. I». Speekenbrink en C. H. J. Knibbe- naar Oberiizwil (Zw.) Helena Joh. Ivro- pels naar Drunen. Catharina M. J. Korst naar Didam. LÖON-OP-ZAND. Burgerlijke Stand van 1—15 Nov. 1926. GeboortenWilhelmina Adriana Vugts v. H. Vugts en van A. Jansen. Maria Gerdina Kops d.v. C. G. Kops en van J. M. v d. Wouw. Nicolaas Dingena Jacobus de Jong z. v. J. de Jong en van W. Pelders. Maria, Mandemakers d. v. W. Mandemakers on van M. Hoefnagels. Ida Wilhelmina Theresia Witvliet d. v. G. Witvliet en van J. I. M. Pijnenburg. Andreas Johannes van Gooi z. v. W. van Gooi en van P. E. La ros. Antonius Henricus Ligtenberè z- v. C. A. Ligtonberg en van M. Maes. Mar tians Cornells van de Wouw z.v. L. v. d. Wouw en van H. P. Verhof. Cornelia Lau- rentia Adriana van Kiel z.v. G. A. C. van Kiel en van E. van Luxemburg. OVerlfldens: Johanna Maria van der Zan den 77 jaren echtg.. van Joh. Wydemans. Jacoba Maria van den Biggelaar, 8 weken, d.v. F. J. van den Biggelaar en J. M. van Beurden. Janna Span. 7(5 jaren, wed. van P. de Kort. Elisabeth Cornelia Pennings, 6 weken, d.v. A. F. Pennings en van A. M. J. van Best. Pieternella Puls, 76, jaren. Adrianus Johannes de Man, 38 jaren. Nicolaas Dingena Jacobus de Jong 10 da gen z.v: J. de Jong en van W. Pelders. Adriaan van der Hoeven, 51 jaren. Jo anna Gerdina Damen 23 jaren. Martina Engelina Maria Beerens 5 maanden d.v. J. C. Beerens en J. A. M. van der Velden. Huwelijken: Johannes Adrianus de Jong 27 jaren en Johanna Antonia Kusten 22 ja ren. Adrianus van Rooij 27 jaren en Ca tharina Petronella de Jong 24 jaren. Jo hannes Wilhelmus Dingemans 28 jaren en Grada Otten 28 Jaren. EETIIEN. GeborenArend z.v. C. Arendse en J. Treffers. Pieter z.v. P. Nolen en H. J. Langedljk. Herre z.v. T. Kamphuis en M. Risselade. Adriana d.v. C. van Oosterhout Huwelijken: B. van Andel 30 jaar en H. M. van Ivoyck 37 jaar. A. Schilders 22 j. en J. G. v. d. Schans 24 jaar. M. Mout- haan 23 jaar en H. Treffers 24 jaar. L. Z. Middelkoop 42 jaar en C. A. Hartgers 38 jaar. C. van Vugt 38 jaar en G. Haspels 40 jaar. OverlijdenJ. Roubos echtg. van J. v. d. Pol 75 jaar. II. v. <L Mooren. wedn. van A. Branderhorst 79 jaar. RAAMSDONK. Van 115 November 1026. GeborenAllegonda G. d.v. Paulus A. van Seters en Johanna Th. Verhulst. Adria- HEUSDEN. KORFBAL. „oor II r 60V*C£CII Overleden: Cornells J. Langerwerf 80 j. Hendrikus de Iluyter 3 mud. Rocus C. Vissers echtg. van Petronella A. van Seters. 31 jaar. Jacobus van der Sluys 2 jareit. Cornelia M. Vrinten 22 jaren. Adriana M. van den Kieboom wed. van Petrus Fens, 72 jaar. Lucia van Appevé, wed. van Adri aan van der Pluym, 78 jaar. GetrouwdPetrus J. Oonien 25 jaar en Johanna J. van Dongen 22 jaar. Jan A. Bom 24 jaar en Adriana C. Vermeulen 24 jaar. Martinus J. N. Snyers 42 jaar en Lucia A. Becx, wed. van Johannes W. Om men 39 jaar. Ondertrouwd: Hendrik D. Van Ham 28 jaar en Johanna A. de Geus 28 jaar. IngekomenLudovieus II. M. Verhoeven van 3 uglit. Hubert us J. Blankers van Loonopznnd. Anna II. van Moergestel van Ix)onopzand. Pieter Bakkeren van Yrees- wyk. Maria P. lippens van Oosterhout. Gerardus A. Kollenberg van Beverwyk. Marinus A. Zwets-Lips en gezin van Til- bur. Wed. H. Pols van Dordrecht. Hendrik Berkliof-Macon en gezin van Woer den. Vertrokken Christina P. Nieuwen hu ij zon naar Dongen. Maria I'. Verduyn naar Den Haag. Adrianus M. Schrauwen-van der Pas naflr Geertruidenberg Feriz Paschinger naar Best. Johannes C. Pa- gie-Tak naar Tilburg. Peter Kutten naar Doorne. Huberta .T. de Bont naar Dongen. Adriana I». Boonaarts naar Made. Ma ria A. de Wit naar den Haag. Gysbertha H. Lensink naar Eindhoven. Cornells A. de Rooy-Boere en gezin naar Rotterdam. Cornelia P. Leussie naar Sprang-Capelle. Adrianus F. van den Kieboom naar Rotter dam.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7