w. s. c. we reeds repten, trok ook veel bekijks. En wat een onbedaarlijke pret bracht dit mee. Heden avond komt de chr. Gemeng de Zangvereeniging „Hallejujah" de Bazar met een drietal zangnummers opluisteren. We twijfelen er niet aan of de be langstelling zal weer groot zijn. 1)E FEESTVERGADERING DER R.K. WERKLIEDEN-VEREENIGING. De inzet was alleszins waardig. Des morgens woonden de leden de H. Mis bij, waaronder ook allen ter H. Tafel gingen. Door het slechte weer ging men met de harmonie voorop, rechtstreeks van 't gebouw naar de Kerk. Des avonds om half zeven werd in de groote zaal van den Gildenbond de feestvergadering gehouden. De op komst der leden en donateurs was zeer goed. Door afwezigheid van den Voorzitter den heer Fassier, werd de vergadering door den heer Leo Leijtens met den Christelijken groet geopend. De Voorzitter had een bericht van verhindering gezonden dat hij door droeve omstandigheden verhinderd was de vergadering bij te wonen, voor welker welslagen hij de beste wen- schen uitte. De heer Leyten zegt: met een vol hart neem ik thans de plaats van den Voorzitter in. De wonden geslagen door het overlijden van zijn vrouw, worden, ofschoon nog versch weer geopend, door de zware ziekte van zijn zoon. Maar laat ons verwachten, dat God hem de kracht schenke om deze slagen weer ie boven te komen. Ook van den heer Brunschot is een bericht van verhindering ingekomen, en wel in verband met de ernstige ziek te zijner moeder die de H. Sacramenten der stervenden reeds had ontvangen. De waarn. Voorzitter dankt allen voor de goede opkomst gn spreekt ver volgens ongeveer aldus: Al was het weer vanmorgen niet goed, de ambitie en ijver was des te grooter. Als wij in optocht naar de Kerk trekken dan wil dat zeggen, dat er in onzen tijd met de vele stroomingen van het heden, nog leden zijn die durven te demonstreeren dat zij Katholiek zijn in merg en been. 't Mooiste van den dag was wel van morgen de algemeene H. Communie. Namens het Bestuur onzen hartelijken dank voor de grootsche deelname. Ik hoop, dat dit in de eerste plaats tot persoonlijken zegen moge strekken en op de tweede plaats tot zegen der R. K. Werkliedenvereniging. Na aloop van de H. Mis ging er de klacht dat alles zoo stil was afgeloopen. Dit is ook zoo, maar dit berust ver moedelijk op een misverstand. Evenals andere jaren zullen er vooral ook 't vol gend jaar weer onder de H. Mis gods dienstige liederen gezongen worden. Op de Algemeene Vergadering is be kend gemaakt, dat de Eerw. Adviseur 'n program voor de ontwikkelingsavon den in elkaar heeft gezet. Ik hoop dat allen hiervan een ruim gebruik zullen maken en deze ontwikkelingsavonden zullen bijdragen tot uwe verdere ont wikkeling. Op een feestvergadering ziet men liever wat anders dan een spreker, al is 't nog zoo'n goed redenaar. Maar aan gezien ik er straks geen tijd voor hel) wil ik thans even als secretaris van den Bouwvakarbeidersbond van deze ge legenheid gebruik maken om U te wij zen op hetgeen reeds in de vorige ver gadering naar voren werd gebracht, n.l. 't verplichte lidmaatschap. Vooral wat betreft de bouwvakarbeiders kan ik niet genoeg aansporen om lid te worden van den plaatselijken R. K. Bouwvakarbeidersbond St. Jozef. Vervolgens roept spr. den Z. E. heer Pastoor Buys en andere H.H. geestelij ken welkom en deelt mede, dat nog is ingekomen een bericht van verhinde ring van den Z. E. heer Pastoor van Riel. En nu, aldus spr. geef ik gaarne het woord aan de harmonie, (applaus). Onder leiding van den waarn. Direc teur, den heer Duivelaar gaf de Har monie een viertal nummers ten beste. Naast een pittige marsch noemen hier vooral de technisch zware „Tannhau- ser", welke de beste krachten van de spelers eischte. Gedurende de pauze hield de Eerw. heer kapelaan Beekmans nog eene toe spraak. Waar deze feestvergadering begon met een treurige mededeeling aldus Z. E. wil ik hopen dat ge niet alleen medelijden en deelneming zult toonen, maar ook een krachtig gebed voor de getroffenen zult storten. Vandaag is het een feestvergadering, maar toch meen ik, dat hier een ern stig woord wel op zijn plaats is. Ik fe liciteer U met uw patroonsfeest en dank voor de goede opkomst van hedenmorgen. Ik geloof, dat we haast allen aan on zen oproep hebben gehoor gegeven, 0111 de H. Mis bij te wonen en gemeen schappelijk de H. Communie te ont vangen. Hierbij hoop ik, dat dit zoo zal blijven, ja, in de toekomst nog beter wordt. Van morgen toondet gij voor Uw godsdienste overtuiging voor den dag te durven komen. Maar dit komt waar schijnlijk omdat gij gezamenlijk op- trokt. Indien ge dit persoonlijk had moeten doen zou je er misschien niet toe gekomen zijn. Zien we eens naar andere feestdagen. Hoeveel mannen zien we dan aan de H. Communiebank? Van morgen kwaamt gij allen, waarom ook niet op andere feestdagen? Maar dan zult ge persoonlijk naar voren moeten komen en daarvoor schrikt men wel eens terug. Doch waarom, dat is toch geen schande! Ik hoop, dat dit in de toekomst beter wordt en gij zult toonen een Katholiek van de daad te zijn. Van morgen heb ik gesproken hoe we bij onzen Godsdienst Hem kunnen vinden. Hierop zou ik wel een oogen blikje willen doorgaan. Als ge voordeel wilt putten uit uw dagelijksch leven dan is 'l noodzakelijk Uwen godsdienst te kennen. Ik kom hier niet om van ondervinding te spre ken, maar toch geloof ik, indien ik de Pastoors van Waalwijk eens vroeg hoe 't gesteld was met 't z.g. huwelijks examen en ze zouden 111e oprecht ant woorden, ik dan te hooren zop krijgen, dat er velen niets of weinig van hun godsdienst weten. Dit is niet alleen hier maar ook elders zoo. Maar bedenken we wat er toch terecht moet komen van de kinderen van ouders waar het ge loof als een dun laagje vernis op zit. Van hun godsdienstig leven is immers niet veel te verwachten. Zoolang men echter in een katholieke omgeving is, dan gaat het nog zoo'n beetje. Komen ze evenwel in een andere plaats waar ons geloof openlijk wordt aangevallen, dan gaat er dit vernisje ook al spoedig af en zal men niet voor zijn overtuiging durven uit te komen. Daarom moeten wij onzen godsdienst goed kennen. En dit kunnen wij o.a. bereiken door het lezen van Katholieke lectuur, welke onze kennis van den godsdienst kan vermeerderen. Opmerkelijk is, dat juist de meest achterlijken de trouwste lezers zijn van neutrale bladen. Laten wij toch alles doen 0111 onze kennis te vermeerderen en schamen we ons nim mer voor onze overtuiging uit te ko men en deugdzaam te leven. Ik moet hier denken aan een fabel van de La Fontaine over den haas en den egel. (Deze fabel is wel voldoende bekend dan 0111 nog eens aan te halen. Red.) Gaat het zoo ook niet onder vele Katholieken! Wanneer ze onder elkaar zijn, dan zijn ze voor niemand bang. Doch als de vijand van den godsdienst opkomt, dan loopen ze haastig buiten schot. Ja erger nog. Men loopt soms zelfs tot den vijand over. Dit moest niet onder Katholieken voorkomen. E11 toch is het zoo. Zien we maar eens op fabrieken en werkplaatsen waar met 't geloof wordt gespot. Durf toch eens flink voor den dag te komen en ge zult zien hoe de vijand in z'n schulp kruipt. Dan loont gij een christen te zijn en voor Uw overtuiging uit te komen. We moeten ook steeds een goed voorbeeld geven voor onze makkers. Christus zelf zeide, dat onze werken naar buiten moesten schitteren. Als we dit doen dan zijn we een steun voor onzen zwakken broeder. In de missie hebt ge zeker goede voornemens genomen, zorg er voor deze voornemens trouw te blijven. Mocht ge hierin te kort geschoten zijn, dan hoop ik, dat dit in de toekomst zal verbeteren. Om Uw godsdienstig leven te sterken moet ge lid worden van godsdienstige vereeniging, de Congregatie, de Derde Orde of van de H. Familie, zooals dit door onze bisschoppen is gezegd. Aan papieren-menschen hebben we niets. Zulke leden zijn maar schadelijk. Over het algemeen heb ik geen klagen over de meisjes-congregatie. Maar toch, ge zien het getal meisjes boven de 10 jaar in onze parochie, moesten er toch nog meer lid worden van deze godsdien stige vereeniging. Vooral in den zomer worden de vergaderingen zoo slecht bezocht. Ouders, ge moet niet steeds op uw kinderen afgaan, maar hen in prenten 't groote nut om de vergade ringen van de Congregatie bij te wonen. Spoor uw kinderen dus steeds aan om de verplichtingen als lid eener gods dienstige vereeniging na te komen. Over de Derde Orde, over den geest van St. Franciscus is den laatsten tijd veel gesproken. Als de ouders hun kin deren hiervan lid laten worden, dan zal het godsdienstig leven in Waalwijk met vlugge schreden vooruitgaan. We zien veel geloofsafval. Dit kun nen wij weren door deze middelen. We moeten worden Katholiek van de daad overal en ten allen tijde. En zooals ik reeds zei, als we deze middelen ter hand nemen, dan zal het godsdienstige leven hier ter plaatse met rassche schreden vooruitgaan, (applaus). Als slotnummer van het program kregen we een blijspel: „Barbier Brug wachter". Dit stuk werd zeer goed ge speeld. Onbedaarlijk werd er soms gelachen om Baas Krasser (Leo Leijten) en zijn knecht Kees (A. Snijders), 0111 mijn heer Kluit (J. v. d. Griendt) met zijn eeuwig: is dat waar, of is dat onwaar? Koddige momenten ontstonden toen Jan Kabelgaren (F. Kelder) voor bar bier speelde en den duitschen gras maaier (M. Berkelmans) in een neger veranderde. Een hartelijk applaus was hier wel op zijn plaats. Daar de waarn. Voorzitter de heer Leijten nog in tooneelcostuum stak, sprak de heer Smolders het dankwoord en sloot deze goed geslaagde feestver gadering met den christelijken groet. Hoe een snoek een haas vangt Men zal reeds lachen of schouder ophalen bij het lezen van deze titel. En toch is hier geen sprake van vis- scherslatijn en is, hoe ongelooflijk het klinken moge, deze bijzondere gebeur tenis een zeldzaam maar wezenlijk ge beuren uit de anders zoo onbewogen sport van een liefhebber-visscher. Hebben we een vorige week medege deeld hoe eeh der leden van „liet Puil- oog", tegelijk een voorn en een snoek ving. deze geluksvogel onder de vis- schers, op het gebied van bijzondere avonturen, knipte 1.1. Zaterdag als 't ware tegelijkertijd een snoek en een haas! Toen hij vreedzaam stond te visschen, merkte hij wel dat er iets geweldigs aan z'n snoer hing. Ophalen was het werk van een oogenblik, maar door de zwaarte van 't corpus delicti moest hij al z'n kracht en dat beteekent nog al wat aanwenden, om de flinke snoek, die was het, op den wal te smij ten. De buit vloog over z'n hoofd op den grond en toen de visscher zich om keerde 0111 z'n prooi los te maken, lag daar half vermorzeld achter z'n rug een haas, die op 't juiste moment pas seerde, door de kracht waarmede de zware snoek werd overgeworpen, vrij wel was verpletterd. Langoor was dan wel op het juiste oogenblik en op de juiste plaats voorbij gewandeld. Dat beide in triomf werden meege nomen, spreekt vanzelf, alsook dat ve len dit haast ongelooflijke en onbegrij pelijke visch- en jachtavontuur niet zoo direct accepteerden, is verklaarbaar. En toch is het historisch juist. In de vergadering van B. en W. is besloten om het Groene Kruis vrij stelling van belasting te geven voor de Bazar. Het Correspondentschap Waal wijkder Intercom. Arbeidsbemiddeling deelt ons mede, dat zekere H. J. van Aest, oud 23 jaren, wonende te Eind hoven, zich aanbiedt als stanzer en aanklopper. Nadere inlichtingen verstrekt voor noemd Correspondentschap. Zondagavond kwamen in den Gildenbond een 15-tal personen bij- elkaar ter bespreking van de oprichting eener plaatselijke afd. van den R.K. Bond van Spoor- en Tramweg-perso neel „St. Rafael". Na een rijke gedachtenwisseling bleken de plannen voor oprichting rijp en werd tot stichting der afd. besloten. Hierbij werd het volgende Bestuur gekozen: H. Fassen, voorz. E. van Zon, secretaris en v. d. Broek, penningmeester. Eenigen tijd werd nog gesproken over de Standsorganisatie en een eigen herstellingsoord, Vermoedelijk zal de eerst volgende vergadering op 2 Januari e.k. plaats hebben. Lezing van Wies Moens over 7ijl Uilenspiegel Na de vlammende lezing over Rem- brandts diepe leven en onsterfelijk werk, waar velen onzer zullen beseft hebben dat ze Rembrandt eigenlijk nog nooit gezien hadden en waar ze zullen geleerd hebben met een veel inniger begrijpen en gevoelen te staan voor vele stukken van zijn machtig oeuvre, zal de lust tot dieper genieten van het vele schoone dat de wereldkunst biedt en waar men vaak zoo oppervlakkig langs loopt bij gebrek aan eenige voor lichting en omdat onze aandacht er nu eenmaal niet op gevestigd werd, ongetwijfeld zijn aangewakkerd. De tweede lezing onzer serie zal dan a s. Vrijdag 26 November gehouden worden door Wies Moens uit Dender- monde, wiens geestdriltige rede over de Vlaamsche letteren van den jongsten lijd, die hij verleden jaar voor ons hield, nog frisch in ons geheugen ligt. Hei vorig jaar venneldden wij hier reeds de voornaamste bijzonderheden over Wies Moens' leven en werken, z'n heldhaitige gevangenislijden voor de Vlaamsche zaak, hij die genoemd wordt: „na Rodenbach, de eerste dichter die, waarlijk dichter, gegroeid is uit de Vlaamsche sociale nooöen, de Vlaam sche beweging zelf'. Ditmaal komt hij ons spreken, zeker weer over z'n dierbaar Vlaanderen, maar nu zal hij ons den Vlaamsehen geest schilderen in de meest typische Vlaamsche figuur van alle tijden, in Tijl Uilenspiegel. Nu weet ik wel dat deze naam bij de meesten onzer niet meer beteekent dan de herinnering aan 'n prentenboek uit onze kinderjaren en eenige spreekwoorden die in den volks mond een taai leven hebben behouden. Ik weet niet hoe Wies Moens zijn on derwerp zal behandelen en kan er dus moeilijk een inleiding bij geven, maar Charles de Costers meesterwerk: „La Légende 'd Ulenspiegel et de Lamme Goedzak" heeft in heel ae letterkundige wereld voor de zotte en toch zoo tra gische figuur van Tijl Uilenspiegel een diepe geestdrift gewekt en hoe zal die zelfde geestdrift ons beter kunnen wor den bijgebracht dan door den geest- driftigsten der jonge Vlamingen, Wies Moens, a!s hij ons zal spreken over Tijl, die volgens Charles de Coster, tegelijk de geest en het hart van Moe der Vlaanderen was. en die, ondanks het feit dat men te Damme zijn graf aanwijst, toch in het hart van z'n volk nooit gestorven is. Hier getuigt 0. m. van het rijke bronzen standbeeld in een der mooiste squares van Brussel, waar verleden week nog een huldiging plaats vond van Tijl Uilenspiegel en zijn talentvollen verteller Charles de Coster. Het zal dan voor de verrijking van onzen geest zeer dienstig zijn, in groo- ten getale op te gaan naar de lezing van Wies Moens op Vrijdag a.s 26 November om 8 uur 's avonds in de achterzaal van Hotel Verwiel. G. v. 1. Zondag ontstond een burentwist met scheldpartij tusschcn zeker v. d. A„ en vrouw v. B. Bij de politie werd aangifte gedaan en tegen v. d A.t procesverbaal op gemaakt wegens beleediging. In den nacht van 21 op 22 Nov. werd alhier bekeurd zekere F., wegens nachtelijk burengerucht. Van Res., wonende Dijk, zijn Zondag j.l. 5 kippen die op den Dijk liepen gestorven. Deze kippen hadden vermoedelijk van carbid gegeten wat door een buurman D., ter plaatse was neergegooid. Door de politie onderzocht bleek dat geen opzet in 't spel was en dus geen procesverbaal is opgemaakt. De schade wordt onderling geregeld. Een prachtige schenking. Naar wij vernemen zal onze nieuwe kerk van St Jan spoedig een mooi monument rijker zijn. De Z.Eerw. heer pastoor heeft van een milden gever, die onbekend wenscht te blijven, een marmeren Lieve Vrouwe zij altaar ten geschenke gekregen. Een prachtige schenking, die zeker dankbaar zal zijn aanvaard. Naar wij vernemen zullen morgen een 60 tal studenten der Handels— Hoogeschool te Rotterdam met eenige professoren verschillende schoen- en lederfabrieken hier ter plaatse be zoeken. Wij hopen a.s. Zaterdag hieromtrent een en ander mede te deelen. Van Meerendonk, de dader van den overval in het postkantoor te Drunen, thans gedetineerd in 's Bosch, is Maar.dag naar Tilburg overgebracht in verband met eenige inbraken. Hij heeft bekend, vier inbraken te hebben gepleegd in het Noordelijk stadsdeel. Daar ons de goede prestatie's van ,0 O.G.ft niet onbekend waren, twijfelden wij er te voren niet aan of de eerste uitvoering zou voor een tjok volle zaal gaan. 't Moet dadelijk maar gezegd: die zich een gang naar,Den Lindeboom" hadden getroost, kregen Zondagavond waar voor hun geld. Met de keuze van het geestige blijspel «Wie ben ik" is de tooneel- vereeniging ook al bijzonder gelukkig geweest, 't Was absoluut als gepast voor de verschillende krachten Het blijspel «Wie ben ik" dat een Duitsche bewerking is van Broekhoff, is vol humor, niet banaal maar vol fijne geestige humor met een rijke karakterontleding en een degelijken tendenz als ondergrond. Een voortreffelijke vertolking gaven Van Pioen (Hooft) de schoenmaker, die voor een tijdje in de droomwereld het leven van welgesteld edelman mocht slijten, Graaf Waldberg, (Beerens) een vermogend grondeige naar en Geert (v. d. Velden) den echt stief vaderlijk behandelden knecht. Maar ook de overige spelers wisten zich volkomen in hun onderscheidene rollen in te leven. In Meerenberg en Medenblik gaf de heer van Engelen zeer natuurlijk spel Zwabberman (de heer Brokken) de logeergast van het geheimzinnig loge ment, wist ook rake tooneeltjes te scheppen. Ook de heeren Ijpelaar en Beerens pasten hier goed in het kader als kamerknecht, fooiderver en hotel houder Goedleven. We hopen «OOG." nog weer eens spoedig voor het voetlicht terug te zien. Een gezellig strijkje (Trimbach, Löwenthal en de Grauw) vulden deze avond goed aan. Zooals eene advertentie in dit nummer aankondigt opent de heer M. v. Helvoirt, Min Loeffsfr 47 alhier, heden avond zijn nieuwen, geheel naar de eischen des tijds fngerichten slagers winkel. Een bijzonder fraaien winkel is genoemde straat hiermede rijker geworden, want zonder overdrijving mogen wij zeggen dat het een van de keurigst ingerichte en grootste slagers winkels uit onze plaats is. Den uitvoerdeis van deze verbou wing de heeren J. v, d. Aa, metselaar, A. Vermeer, timmerman en G. Beijnen, schilder, hebben alle eer van hun werk, dat ze zoo bijzonder naar ge noegen en op tijd hebben opgeleverd. Architect was de heer Bossaerts. Wij zouden eenieder aanraden eens een kijkje in dezen uiterst hygiënisch en smaakvol ingerichten winkel te gaan nemen, vooral in de a.s. reclame- da gen. Den ondernemenden slager, den heer M. van Helvoirt, zij veel succes in zijn nieuwe inrichting toesewensrht. De wedstrijd WSC—Oranje Wit (Til burg) welke j.l. Zondag alhier gespeeld werd. eindigde, of beter uitgedrukt, werd door den scheidsrechter 35 minu ten voor het einde bij een stand van 5—1 voor WSC gestaakt, omreden een Tilburgsche speler pertinent weigerde na diverse verzoeken van den scheids rechter het terrein te verlaten, een typisch geval, hetwelk wellicht zelden in de sportwereld zal voorkomen. Voor de goede gang van zaken willen v :j hier nog aan toevoegen, dat boven genoemd incident geheel op ziclre'.f staat, noch WSC. noch Oranje— W t, noch de onderlinge speelwijze .lor spelers had hiermede iets uitsta: ::de de bewuste Tilburgsche speler had in ieder geval het terrein moeten verlaten, ongeacht of de arbiter al dan niet een juiste beslissing in deze kwestie geno- men had. Voor WSC als het publirk gaf dit wel eenige teleurstelling en zul len moeten afwachten, hoe de N.V.B. hierin zal handelen. Wat de wedstrijd zelve betreft, zoo kan de thuisclub op een goeden wed strijd terugzien. Al toonen wellicht de cijters 5 1 een groot verschil, toch viel ons Oranje Wit enorm mede. Aan de andere zijde moeten wij vermelden, dat WSC er j.l. Zondag zin in had om te spelen en dit laatste gaf den grooten doorslag. De eerste tien minuten is geheel voor de Tilburgenaren en wordt hoofdzakelijk op de zijde van WSC gespeeld. Angstige momenten ontstaan voor het doel, doch Mathysen weet door tijdig ingrijpen onheilen te voorkomen. Dan neemt langzameihandde thuisclub het offensief geheel over. Door vlug open spel wordt telkens het vijandelijke doel benaderd en aldra met succes weet Simons met een kalm schot van dichtbij te doelpunten. Binnen een kwartier wordt op deze wijze de stand tot 3 0 opgevoerd. Toch weten de bezoekers uit de vele door hen goed opgezette aanvallen onverwachts nog een tegenpunt te maken, wanneer Ma thysen door de gladheid van het ter rein komt te vallen en de bal in het verlaten doel wordt geplaatst. Even voor mst weet de Kort uit een zuive ren voorzet van den rechtsbuiten met een mooien kopbal het vierde puntte triaken. Onmiddelijk na de thee met den straffen wind tegen, wordt door WSC op dezelfde wijze als voorheen aange pakt. De Tilburgsche achterhoede wordt eenige malen gepasseerd, doch tot doelpunten komt het niet. Succes kan echi r niet uiiblijven en wanneer de rechtsbuiten der thuisclub na eensnel opbrengen een hoekschop forceert, plaatst Vink den uitstekend genomen voorzet onberispelijk in het vijande lijke doel. 5—1. Een moment daarna ontstaat bovenvermelde kwestie en ziet zich de scheidsrechter genoodzaakt den wedstrijd te moeten beëindigen. H.E.C. Ook den derden competitiewedstrijd heeft H.E.C. in een overwinning om gezet. Met 3-0 werd Baardwijk geklopt. Het dient echter gezegd dat Baardwijk zich uitstekend geweerd heefr. Voor de rust hadden zij met den sterken wind in den rug meestal het beste van het spel. De H E.C. achterhoede wist echter hun vele aanvallen te bedwingen. Uit een snellen doorbraak bracht de links binnen den stand op 1 0 Hiermee kwam de rust. Na de hervatting was H.E.C overwegend sterker De Baard wijk achterhoede met den keeper aan het hoofd verdedigde zich taai. Met een schitterenden kopbal maakte Albert nummer twee. Een strafschop voor H E C. werd even later gemist. Het derde doelpunt ontstond uit een schot dat via den back en keeper in het doel belandde. Hoewel Baardwijk nog een paar maal en H.E.C. nog meerdere malen mooie kansen kreeg werd er niet meer gedoelpunt, zoodat H E.C. met 3 0 won. Scheidsrechter Horsten leidde naar genoegen. H E C. was niet goed op dreef. Baardwijk speelde zooals werd verwacht, zeer enthousiast Soms was het spel wel wat te ruw, De grootste oorzaak was zeker wel het gedrag der Baardwijk supporters die voortdurend hun spelers tot ruw spel aanmaanden en uitdrukkingen bezigden die we hier maar achterwege zullen laten maar die absoluut niet op een voetbalveld thuishooren. Het is te ho pen dat zij in het vervolg wijzer zullen zijn daar zij op die manier de kans op ongelukken in niet geringe mate ver- grooten. H E C. moest tegen de R.W.B. reser ves het loodje leggen met 3 1. Tot secretaris der vereeniging H E C is benoemd K. v. d. Schans, Stationstraat 54 alhier* R. W. B. RWB li dat intusschen met 5 in vallers van het 3e elftal moest uitkomen kwam met een overwinning daar huis en klopte HEC 3 met 3—1. Een goed begin, doch het is zeer gewenscht ook tegen minder sterke elftallen volledig op te komen RWB I gaat 28 Nov. op bezoek bij Tilburgia, terwijl RWB 3 Baardwijk 3 ontmoet. 12 Dec. Oranje-Wit—RWB. 19 Dec. RWB—Good-Luck. GEERTRUIDENBERG. Good-Luck I speelde na een span- nenden strijd gelijk tegen KSW I. Voor de rust is Good-Luck in de meerderheid, doch geregeld hebben de onzen voor 't doel pech. En 't is dan ook KSW I dat ongeveer na 7 minuten spelen de eerste goal maakt. Na de rust maakt Good Luck gelijk en daarna wordt KSW steiker, maar de Good Luck doelman verricht won deren. Ook de KSW doelman krijgt eenige moeilijke ballen te verwerken, maar aan beide zijden blijft succes uit, zoodat met 1 1 het einde komt. Het Good-Luck elftal, dat in 6 weken niet gespeeld had, was nog niet het oude, vooral de voorhoede, de links buiten uitgezonderd, scheen't schieten verleerd. Maar als het elftal weer wat ngespeeld is. kan deze ploeg nog menig succesje boeken. KAATSHEUVEL. Terwijl Kaatsheuvel het in G'berg in een slap geleiden wedstrijd niet verder kon brengen dan 1 1, wist Berkdijk andermaal van Tilburgia te winnen met 3—1. Berkdijk toonde Zondag andermaal een goed spel te kunnen vertoonen, Het ccmbineeren wnrrit met eiken wedstrijd beter. De halllinie v. Brxtel, Mes en Damen leverden goed werk. De verdediging

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7