een prima i. C. MORTIER, Kerstboomen Notaris Middelkoop GROOTE UITVOERING Werken van Beelhoven Meurt e. a. Gevraagd vanaf f23.- te koop verkoopen Waalwijks Symphonie Gezelschap. Woensdag 15 December 1926 Mei. C. SCHOHAUS, Pianiste. THANS MOET HET ELKEEN TOEGEVEN ELKEEN ZEGT HET OOK REEDS Fabrikaat K. E. M. I. ismooien en degelijken Zooals mon uit <lo deelname ziet, is de etalage-wedstrijd wederom een aar dig succes geworden en naar wij met ge noegen vernemen, zijn de winkeliers! over 't algemeen, vooral de laatste da gen, zeer tevreden. Wij durven den winkeliers raden een volgende maal liet ook weer eens of daarnaast, op de oude manier te pro- beeren, door er een ouderlingen wed strijd aan te verbinden, n.l. een bekro ning voor de mooiste etalages zelf, op dat er algemeen zooveel mogelijk werk van de etalages gemaakt wordt, dat is steeds, vooral voor buitenmenschen, een groote attractie gebleken. Ook zou men, inplaats van een bezoek naar bui ten, de buitenmenschen, moeders en kinderen, wel eens zoo algemeen moge lijk hierheen kunnen nooden, door b.v. St. Ni colaas eenige dagen hier in een winkel of zaal te laten resideeren, ge schenken uitdeelen, enz. 't Zijn slechts idee's, die wij gaarne voor beter geven. Een avond in Waalwijk. Wij zijn thans in de gelegenheid de juiste deelname te geven van den Waalwijk-avond die door de H. D. O. radio te Hilversum over onze gemeente wordt georganiseerd en waarvan de leiding is toevertrouwd aan den heer A, C. van der Heijden. 1. Harmonie St. Crispijn. 2. Liedertatel Oefening en Vermaak. 3. T.A.V.E N.U. 4. Waalwijks Gem. Zangvereen. 5. Waalwijks Symphonie—gezel schap. 6. Kwartet Crescendo. Solisten: 7. Frits Citroen, Cello. 8. Jan Verhoeven, Piano en bege leiding. 9. Anna Gragtmans, Begeleiding. 10. Thom. Burmanje, Bariton. 11. Marie Mertens, Mezzo-Sopraan. 12. Dina Slaats, Alt. Sprekers: 13. M. A. van Liempt. 14. A. C. v. d Heijden. De H. D. O. behoudt zich voor de wijziging der programma's zoowel als de beurt van optreden. DRUNEN. Het Triduum, dal alhier is gehouden van af 4 Dec. en 't welk Woensdag, feestdag van Maria Onbe vlekt Ontvangenis op plechtige wijze werd gesloten, is in elk opzicht schit terend geslaagd; steeds bij de oefenin gen, vooral des avonds was de kerk ge heel gevuld en werden met groote aan dacht en devotie de predicatie en oefe ningen gevolgd, welke zeer indrukwek kend waren. Zondag en vooral Woens dag werd 't Triduum met een veelvul dige H. Communie bezegeld, zoodat ook hier alles naar wensch ging en alles tot groote tevredenheid mag stemmen. Zondag en Woensdag trok men geza menlijk onder leiding van vele geeste lijken rond de kerk, hetwelk diepen in druk maakte. Woensdag had een treffende plech tigheid plaats, 's Morgens om 10 uur werd een plechtige H. Mis opgedragen, waaronder een Eerw. Pater eene tref fende predicatie hield, 's namiddags plechtig Lof en processie. Om 5 uur was de kerk wederom gevuld, alwaar toen de toewijding van heide congrega ties plaats had en een groot getal aspi rantleden hun opdracht deden. Deze plechtigheid werd geopend met hel lied van den H. Geest, waarna oefening der congreganistende Eerw. Pater hield een toespraak, waarin hij vooral sprak lot de nieuwelingen, die heden werden aangenomen, hij hield hun voor dat hetgeen zij vandaag deden, moet voort komen uit een welgemeend hart, want heden worden de fundamenten voor het verder leven gelegd en dat ze, nu ze thans als kinderen van Maria, als con greganisten hun opdracht hebben ge daan, ook als zoodanig moeten leven en moeten staan als echte katholieken, als de bloemen welke prijken hij 't Maria beeld, om alzoo later tot voorbeeld te strekken voor anderen, en eenmaal als kinderen van Maria opgenomen te wor den in den hemel. Daarna werd aan ruim 30 jongens en meisjes de medaille uitgereikt. Tijdens deze pjlechtigheid werd door meisjes een lied gezongen, daarna sprak de Eerw. Pater nog een kort woord tot de nieuwe leden en feli citeerde hen met hun geluk, de Direc teur met zijn vermeerdering der Con gregatie en sprak de hoop uit dat deze Congregatie zoude groeien en bloeien. Daarna werd door allen de opdracht hernieuwd en tot slot van deze Plech tigheid had de vereering der relcquie plaats, waaronder gezongen werd „Groote God U loven wij". Met genoegen kunnen allen op deze heerlijke dagen terugzien. y SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des namiddags 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Ewoldt. van Raamsdonk. Jaarvergadering der Afdeeling Sprang van liet Ned. Werkl. Verhoud „Patrimonium" op Zaterdagavond 8 uur, in de zaal van den Chr. Volksbond. Agenda: Opening, Notulen, Jaar verslagen Secr. en Penningmeester, Be stuursverkiezing, Rondvraag en Slui ting. SPRANG-CAPELLE. Vergadering van den Raad der gemeente Sprang- Capelle, te houden op Maandag 13 Dec. 1926, des nam. 3 uur. Agenda: 1. Vaststelling van de no tulen der vergadering van 19 November 1926. 2. Ingekomen stukken. 3. Voor- loopige vaststelling van de gemeente rekening en de rekening van het Gem. Electr. Bedrijf over 1925. 4. Vaststel ling der begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor den dienst 1927. De Gereformeerde Jongelingsver- eeniging 'Pred. 12:1a te Vrijhoeve-Ca- pelle kwam j.l. Donderdag in openbare vergadering bijeen ter viering van haar 57c levensjaar. De eere-Voorzitter, Ds. J. Snoek, bij wien de leiding voor dien avond berustte, opende op gebruike lijke wijze, en sprak naar aanleiding van Rom. 12:11b een openings- en te vens welkomstwoord. Alsnu gaf de secretaris A. Metzke een overzicht van den toestand der vereeniging. Sinds het 40-jarig jubileum in 1909 was er geen openbare vergadering meer gaweest. Hoewel door vertrek var. en kele werkzame leden o.a. L. Metzke Sr., die 40 jaren met lust en liefde de be langen der vereeniging had behartigd, de toestand der vereeniging veel zorg baarde, mag aan 't eind er van gewaagd van gestadigen groei. In plaats van \V. 194,69 en de uitgaven 155,10, zoodat A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in .hel boekjaar sloot met een voordeelig de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschen- saldo van 39,59. Ter afwisseling werd dijk optreden Ds. Jonkers uit Waspik, alsnu wat gezongen, terwijl dienstvaar- I RAAMSDONKSVEER. Voor de Kerst- digc meisjeshanden de gezelligheid nog feestviering met de kinderen der Zon- verhoogden door het toedienen van de dagsschool werd f 154 90 gecollecteerd noodige ververschingen Op gevoelvolle wijze werd daarna voorgedragen „Drie sterren" door den heer J. EySinga. Hierna leidt de voor zitter een onderwerp in over de geschie denis van Jozef, waarmede aangetoond werd, dat het bij dezen godvruchtigen jongeling ging door lijden tot heerlijk heid. Hierop volgde een voordracht „Drie studenten", door L. Metzke Jr., „Op den tweesprong", door H. Snijders, „Bedrogen" door v. d. Schans en „De Ramp van de Titanic", door A. v. Dom melen, waarna enkele heeren en dames op gevoelvolle wijze zongen 5 couplet ten van „Nader mijn God bij U". Thans brak liet oogenblik aan dat de vereeni ging van alle zijden complimentaties had te ontvangen n.l. door afgevaar digden van de Herv. Jongelingsvereen. te Capelle, Geref. Jongelingsvereen. te 's-Gravemoer, Geref. Jongelingsvereen. te Sprang, Geref* Meisjesvereen. te Vrijh.-Capelle, Chr. Besturenbond te Capelle, de A. R. Kiesver. en den Ker- keraad te Vrijh.-Capelle. Voorts volg den nog een onderwerp over Vader- landsche geschiedenis „Leidens ont zet" door A. v. Dommelen en de volgen de voordrachten: „Twee candidatcn en één vacature" door den voorzitter dhr. J. Snoek, „Verlangen naar Jezus" door J. van Veen, „Gelukkige boer", en door L. Metzke „Gezegende Kerkzang". Door het late uur had het bestuur besloten de resteerende nummers der aspirant- leden te laten vervallen. Tenslotte dank te de eere-voorzitter allen voor hetgeen gedaan was tot welslagen van dezen avond, waarna ouderling Hommel in dankgebed voorging. J.l. Donderdagavond kwam de bondsring Capélle e.o. van de Ned. Herv. Jong.-ver. op G. G. in vergade ring bijeen. Gepresideerd door Ds. F. Anker van 's-Gravemnoer, weiden o. m. twee onderwerpen ingeleid, nl. 1: Bybelsch over 2 Kon. 2, en 1 Kerkge schiedenis, getiteld: „Protestanten", terwijl er ook nog een voordracht ten beste werd gegeven door W. van As- peren. Na gehouden stemming werd Ds. Anker weer als voorzitter gekozen. Bij den Kerkeraad der Geref. Ge meente alhier zijn afgetreden ouder ling H. Metzke en diaken R. van Dron gelen. Als dubbeltallen werden daar voor gesteld H. Metzke en A. v. Wijlen en R. van Drongelen en B. van Pelt. De verkiezing zal plaats hebben a.s. Zondag na den dienst. J.l. Woensdagavond voor de le den en Donderdagavond d.a.v. voor niet-leden gaf het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" alhier in de zaal van den heer H. P. Mes aan de haven zijn eerste tweedaagsche winteru it voe ring, die in alle opzichten geslaagd mag heeten. De zaal was heide avon den goed gevuld. Nadat de voorzitter, de heer J. Michaël, de aanwezigen wel kom had geheeten, werd met afwer king van het programma begonnen. De verschillende muzieknummers wer den zeer verdienstelijk uitgevoerd en het bleek dat onder leiding van dert directeur A. Christ ijverig geoefend werd. Een welverdiend applaus volgde dan ook na afwerking van ieder num mer. Een paar voordrachten, benevens een paar comische coupletten en een kluchtspel in een bedrijf brachten een aangename afwisseling in het pro gramma en misten hun uitwerking op de lachspieren der aanwezigen niet. Er heerschte een gezellige stemming in de zaal, zoodat de onverbiddelijke slui tingstijd, als altijd, er veel te vroeg was. Voor de Ned. Herv. Gem. alhier zal op a.s. Zondag des nam. half drie optreden Ds. Mühlnickel uit Waal wij k. Door 't Hoofdbestuur van Volks onderwijs is tot lid der door die veree niging ingestelde landelijke propagan- da-commissie benoemd de heer E. Co- let, Hoofd der O. L. School in de Kom alhier en voorzitter der afd. Sprang- Cape 11e e. o. van Volksonderwijs. Meldden we reeds dat de zang- vereeniging De Heidebloem a.s. Maan dag in de zaal van den heer J. Treffers alhier een uitvoering zou geven, thans kunnen we daaraan toevoegen dat ook Dinsdag d.a.v. een uitvoering zal wor den gegeven. Beide avonden vangt deze aan om 7 uur. Op Ma.andagavond voor leden en Dinsdag voor niet-leden. Het programma voor die avonden beval 2 bekroonde zangnummers, waarmee v. Drongelen, die door huwelijksplan- jden 2en prijs in de 3e afdeeling te Leer- nen eervol ontslag kreeg, werd tol dam Werd behaald, 2 andere zangnum- voorzitter gekozen B. van Wijlen; tot 'mers voor koor, 1 solo-scène en een secretaris A. Metzke en tot penning- f blijspel in drie bedrijven, meester A. Hommel. Op heden is het 1 De heer M j juursema tg Sur- ledental 19 met aspirant-leden. Er huisterveen, benoemd hoofd der school wordt, behalve twee zomermaanden, met den Bijbei aan den Loonschendijk, geregeld vergaderd, terwijl er 5 vakken hoopt op 1 Jan. als zoodanig in functie worden behandeld n.l. Gewijde geschie- te treden, denis, Geloofsbelijdenis, Vad. Geschie denis, Anti-Revolutionaire beginselen en Kerkgeschiedenis. Hoewel het mee- rendeel der vereeniging nog tegen aan sluiting bij den Bond is, wordt er toch hard gewerkt met de middelen en vol gens de methode van den Bond. De werkzaamheid der leden mag nog wel op wat hooger peil komen. Verzocht werd op wat meer meeleving van de zijde des Kerkeraads. Doch alles te zamen is er alle reden tot dank aan God. Daarna deelde de penningmeester mede dat de ontvangsten bedroegen In het aanvankelijke plan zijn aange bracht ten opzichte van het terrein en de afsluiting Het gebouw zelve blijft ongewijzigd. Het aanbrengen van de koeltechni- sche en siachttechnische installatie en de watervoorziening in bedoeld slacht huis is opgedragen aan N.V. „Grasso's Machinefabrieken* te 's Bosch. ADVERTENTIëN. TEGEN FLINKLOON zoo mogelijk bekend 'met de Zolenbesnijdmachine i en een 37517 en een Holland-Amerika Schoenen Mij. Dongen IJZERHANDEL, WAALWIJK. 37510 Door stemgerechtigde lidmaten werd tot notabel gekozen dhr A. Redert en A. C Timmermans. De heeren A Redert en D. Lank- huijzen Sz werden gekozen tot Lid van het Schoolbestuur der Ned. Herv. Qemeente. Zondagmorgen treedt Ds Ewoldt op in de Herv. Kerk op 't Veer, des middags zal er leesdienst zijn op 't Dorp. GEERTRUIDENBERG, In de Ger. Kerk zal Zondag a s. optreden Ds. Bosch. Zondag 12 Dec. zal in Hotel Santbergen alhier, de laatste wedstrijd van het humoristen concours, uitge- schreven door de Amusementsclub „Terspsichore" worden gehouden, Aan onze stadgenooten.de firma de Wed. Zijlmans-Meijers, is na pu blieke aanbesteding, opgedragen het leveren van schoolbehoeften voor de scholen te Made en te Drimmelen, als zijnde hiervoor de laagste inschrijver. MADE. Meldden we kortelings dat er een H Missie zou worden opgegeven tusschen Kerstmis en Nieuwjaar, thans zal deze worden vervroegd en worden gehouden van 18 tot 26 Dec. Het gezelschap „St. Cecilia" heeft in studie genomen het drama „Zijn jongen" en het blijspel „Obligatie kantoor van Samsom en Maat. De collecte voor de zending al hier gehouden bracht f 15.65 op. Ten postkantore en de drie daar onder ressorteerende hulpkantoren werd in November bij den Rijkspost spaarbank ingelegd f 21369.34 en terugbetaald f 22145 44 en bij den postcheque gestort f 98499 20 en uit betaald wegens cheque's f 30097.09. De zoon van den landbouwer J Pols had het ongeluk uit de binten van een schuur naar beneden te vallen, met het gevolg, dat hij een arm brak -en verschillende verwondingen opliep. Dr. Houpst verleende geneeskundige hulp Op Zondag 12 Dec. zal des voorm. 10 uur in de Ned. Herv. Kerk alhier Ds Mudde voorgaan. In de Ned. Herv. Kerk te Drim melen zal des voorm 10 uur Zondag a s. Ds. Vinck voorg-ppn. ALMKERK. A.s. Zondag hoopt Ds. Röth voor de Herv. Gem. des v.m. en des avonds voor zijne Gemeente op te treden. Terwijl Ds. Kok van Wommels des v.m. 9,30 en n.m. 6 uur voor de Geref. Kerk hoopt voor te gaan. Op St. Nicolaasavond hield de Herv. Jong. docht. Ver. „Arbeid Adelt" alhier haar jaarlijksche uitdeeling van 'een kalverhok, gereedschap, partij ruim 130 kleedingsutkken, welke aan hooi, partijtje tarwe-stroo, parijt- 38 gezinnen werden uitgereikt. Moge tje erwten- en gerstenstroo, par- „Arbeid Adelt" steeds meer steun van tijtje brandstoffen, kafmolen, los- de ingezetenen genieten. j se brug en eenige planken, gerief- //- Gp 29 Dec. a.s. zullen Ged. Staten j hout> twee voederbakken en een dezer Prov. verslag uitbrengen, inzake i vat' 'adder, eenige biels, boonsta- het beroep van het Bestuur van de Bij- j ken« gierpomp, partijtje mest, trap zondere school te Nieuwendijk Gem. en twee schragen, partijtje mus- Almkerk tegen 't besluit van den lerd> 2 kruiwagens, hondenhok Raad dezer Gemeente, waarbij mede- crt drinkbak, zes damhekken, werking is geweigerd tot het verstrek- i stroosnijder, twee ploegen met ken van gelden tot hel aanbrengen van zwingen, een eg, een melkkar en „centrale verwarming" in die school. een vvan> 3 zeeften, een half mud, bascule met gewichten, partijtje touwen, partijtje haver, gerst en erwten, drie broeiramen met rui ten; voorts: een 12-jarige donkere warmbloedige merrie; barouchet- te, een brack (k. o. o. k.), dogcar, tilbury, alles fabricaat Teulings, arreslede met bellentuig, paarden tuigen, rijzadel en hoofdstel, smakzadel met toom en kleed, zweepen, wagenlichter en gieter, paardendeken, hooge en lage kar. vanaf 25 cenL 37511 M BREKELMANS, WAALWIJK (Hoekske). te Capelle, zal Vrijdag 17 December a.s.v des voormiddags om 11 uur precies, ten verzoeke van familie C. DE ROON Mz. bij het woonhuis aan de Nieuwe Vaart te Capelle, om contant geld, publiek de navolgende goede en in goeden staat verkee- rende zaken, als een lange en twee kortere ladders, LAATSTE BERICHTEN. Gunning Slacht en Koelhuis. Door B. en W. onzer gemeente is het bouwen van het slachthuis, waar van wij in ons vorig nummer de aan besteding vermeldden, opgedragen aan den heer J. de Bont te Nieuwkuijk voor de som van f 59700,—. Dat dit bedrag zooveel lager is dan zijn aanvankelijke inschrijving (69 900) houdt verband met bezuinigingen die (Directeur: A. A. GROOT.) op te 8 our Ia „Musis Sacrum" te Waalwijk met welwillende medewerking van Toegang 11.— plus rechten. Begunstigers hebben met ééne Dame vrij toegang op ver toon van diploma. Plaatsbespreking tot Woensdag a.s. 4 uur bij JOS. DE FOLTER, Markt, Waalwijk 37515 37516 en nog GOEDKOOPER dan de Meubels in naburige steden. Aanbevelend, Fa. TH. VAN WIJCK. Te., iss. Joh. v. d. Hammen. Electr. lamp. Maria v. d. Hoven. Peperkoek. 1). v. Doornmalen, Tilburg, Peperkoek. H. Nou wens, Peperkoek. II. Lombarts, Peperkoek. Ia Huismanfi. Peperkoek. ,T, v. Aalst, Peperkoek. M. Lombarts, Peperkoek. Jnc. de Brouwer, Peperkoek. Annie Verster, Peperkoek. Helena Hamers. Doos Borstplaat. Antoon, Verster, Flesch Port. W. Kamp, Dusseu, Cadeau Rievers. M. Wagenmakers, Cadeau Oudkerk. Plet Huismans, Theeniuts. .Marie Muskens, Cadeau Speekenbrink. Cornells Flippaar. 's Bosch. Schilderij. P. Boudewljn, 's Bosch,-Tafelkleed. P. IJpelaar, Pet. Adr. Mahieu, Sjaal (zijde). J. A. van Zeist. Sjaal (Wol). J. v.d. Heuvel, Ou'de Klare. Willem Klerks, Flesch limonade. Marie v. d. Hoven, Sprang, Madera. Jan Buur, 's Bosch, 2 Gramofoonplaten. Helena Janson, 1 paar sokken. Antoon. Hesèelbert, Doos bonbons. Tonn.v Huismans, Doos zeep. X. v. d. Stokken, Doos bonbons. Mien Kamp, Dussen. Doos Bensdorp. Ii. Hosselbert, Doos Bonbons. Maria Kooien, Wit kanten kleedje. Dio Roks, Zelfstrikker. Jos. Adrlaansen, Boterletter M, Lena van Dalen, 1 paar muiltjes. A. P. Brok. Doos bisqult. Zusje. Masuger. 2 nikkelen vaasjes. Plet v. d. Heuvel, Doos bonbons. J. v d. liCur, Mondharmonica. Jac. Smolders, Flesch odeur. Adriana van Huiten, Flesch odeur. J. van Oostrum, 2 Deurpinten (glas). Leentje van Ilulten, Zaklantaarn. O. Duivelanr. Zaklantaarn. J. Westenburger. Doos Turmac sigaretten. Jo liOinbnrts, Kleerborstel met spiegel. A. Ballegooi, rechte pijp. Jan van Engelen, rechte pijp. O. Rombouts, Doos post. Cor Schapendonk, Doos Cacao. Ida de Leemv, Schaatsen. J. M. Jansen-v. Hooft, Bus Cacao. D. Koning. Zelf binder. P. Muskens, Inktpot. Louis Klerks. Doosje sigaren. Ji Strikkers, Pak sigaretten. Mar tin us v. d. Broek, Doosje sigaren. Johanna v. Ilulten. kromme pijp. Walthera van Assen, paar pantoffels. E. Boer, rechte pijp. C. van Dongen, rechte pijp. Jan Pulles, rechte pijp. Ca to van; den Broek. Vulpen. Gerard v. Huiten, Sigarettenkoker. Kegina v. d. Weij. Toiletspiegel. C. G. van Huiten, Lampje. Jos. Adrlaansen, Portefeuille. M. Klerks, Heusden, Kapstok. Mart. de Brouwer, Doosje sigaretten. Mina Kleflsen, Zak speculaas. C. van Oostrum, 1 paar klompen. Van Huiten-Krol, 2 groote speculaas. W. Donkersloot, Dussen. Mikke paard. J. van Huiten, 2 doosjes scheerzeep. II. J. van Beurden, Kleerborstel. A. de Brouwer, Zijden sjaal. Anth. Klerks, Zelfbinder. Mina van Balkom, Stopapparaat. J. M. v. Hoofd, Sigarettenpijpje. Joh. MaatJwee, Flesch vermouth. A. Adrlaansen, Handwarmers. W*. van Dorp, (Bon Jos de Folter). UITSLAG Kinderwedstrijd-prijsraadsels. Johanna J. Dalmeijer, Sprang. Annie Verster, Waalwijk. J.' v. d. Schans, Drunen. Willy van Delft, Waalwijk. Henk Dekkers, Yryh.-Capelle. C. van Ilelvoirt, Drunen. Antonia dej Jong, Sprang. Jeanne Hens, Waalwijk. Henri Didden. Waalwijk. Bram Groothuis, Sprang. II. van Luxemburg, Duasen. Van Gammeren. Drongelen. Antoon Duquesnooy. Waalwijk. Tine van Leent, Waalwijk. Nelly Verster, Waalwijk. Christine Smolders, Waalwijk. P. Dalmeijer, Sprang. Henrica Houben, Waalwijk. C. Klerks, Elshout. Riza Smolders, Waalwijk. And ré Boot, Waalwijk. Henk Oudkerk, Waalwijk. Antoon Duquesnooij, Waalwijk. P. v. Vulpen, Waalwijk. Corry Didden, Waalwijk. Cornelia Verster, Waalwijk. Van der Schans, Capelle. Verschuren, Waspik. O

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10