gen op. L)e Penningmeester bracht ook ver- slag uit over den toestand dor finan- tië i. waarover me tevreden m acht zijn. Beiden funclionnarissen werd lank ge bracht voor hun werk in 'tb Jang der Vereeniging. Bij de verkiezing van 4 bestuurs leden werden de heeren J. J. Üalmaijer en W. M. Dalmaijer, resp. voorzitter en secretaris, herkozen terwijl werden gekozen L v. Hammen en J. W. Ge- nuït Jr. t Op voorstel van een der leden we. d brandmeester benoemd eene commissie van 5 leden benoemd j Janssen, slager alhier om te komen tot oprichting van eene Kolen-lnkoopvereeniging. Deze Com missie zal met spoed haar werk be ginnen; a.s. Zaterdag zal een oprich tingsvergadering gehouden worden Door B. en W. dezer gemeente is aan den beer H. de Exterslager alhier vergunning verleend tol het oprichten van een slagerij in hel pand Wijk A no. 129 gelegen Dreef alhier. Naar verluidt, bestaan er hij de Inspectie plannen om het Post, Tele graaf en Telefoonkantoor alhier in den loop van liet volgend jaar om te zetten in een Hulppost-, Telegraaf- en Telefoonkantoor. Naar we vernemen is in de plaats van den heer J. Segeren Nzn. tot de heer P. en in die van wijlen den heer J. Doijens de heer J. Smits Pzn., Voorstraat alhier. DUSSEN. Zondagavond had de plechtige sluiting plaats van het alhier door een Eerw. Pater Capucijn gegeven De wensch werd uitgesproken een Triduum voor de leden der H. Familie, feest vergadering te houden, wat in l'evens had ook de plechtige opdracht handen van het Bestuur v/erd gegeven, I plaats van tien nieuwe vrouwelijke en 't welk op de eerstvolgende vergadering tien mannelijke leden, met voorstellen dienrangaande hoopt De knecht van den landbouwer J. te komen. A. kreeg hedenmorgen een trap van Aan het einde der vergadering, dankte een paard in het aangezicht en tegen de Voorzitter voor de opkomst, waarna den schouder. Hij moest zich onder de 2e voorzitter, dhr C Klootwijk, geneeskundige behandeling stellen, met dankgebed sloot. WOUDRICHEM. De Rijksontvan. Vergeten. J.l. Maai dagavond zat r ger te Woudrichem vestigt de aandacht het Bestuur van Patrimonium in de van belastingplichtigen onder zijn kan zaal van de Chr. Volksbond alhier toor er op dat vóór 1 Januari a.s. de gezellig te vergaderen. Toen de ver Grond- en Personeele-belasting moet gadering om c.a.10 uur werd gesloten, worden afbetaald, benevens minstens bemerkten zij tot hun niet geiingc een-derde op de aanslagen der Inkom- verbazing, dat de concierge van den stenbelasting voor de gemeenten Alm- Chr. Volksbond, met de sluiting van kerk, Andel, Dussen en Werkendam, de lees- en ontspanningszaal om 9 uur, De Rijksontvanger zal voor het het gebouw had gesloten. Na een tijd aanvragen van kostelooze rijwielplaat- wachten, toen men reeds poogde door jes voor 1927 zitting houden te Ahn- uitbreking zich te verlossen, kv/am kerk Donderdag 16 December's avonds de concierge terug, die thuis zittende van 5,30—7,30 uur; te Dussen Vrijdag plotseling indachtig werd, dat hij het 17 December 's avonds van 5,30 tot 7,30 Bestuur van Patrimonium had inge- uur, beide keeren ten gemeentehuize, sloten. I Voor het overmaken van belastin- - Naar wij vernemen, hoopt de gen Se,ieve men bij voorkeur gebruik te Chr. Gemengde Zangvereeniging„Looft I malcci1 van de Postchecpie en Giro den Heer", Directeur dhr. J N( Us van Waalwijk, met Kerstmis eene Zinguit- voering te geven. Een rijk program, waaronder een schitterende Kerst cantate wor(Jt hiervoor samengesteld. SPRANG-CAPELLE. A.s. Zaterdag houdt de Ioterij-vereeniging Forti ma haar jaarvergadering met dim r in liét café van B. Kamp-Leemans, W inter dijk. MADE. Het zoontje van den li ;er L. dat met zijn moeder een treinreisje ging maken, had hij het sluiten van liet portier het ongeluk met zijn vinger be klemd te raken met het gevol dat die vinger ernstig gekneusd we. d. Het ventje viel bewusteloos van de pijn en de reis kon niet worden vervolgd. De Rijkswaterstaat heeft aanbe steed het maken van een brug over da BroekmoJensenaak op de grens der ge meente Rijswijk en Delft met toebe- hoorende werken. Raming 21.000. Laagste inschrijver is Th. Blijlevens alhier voor 19.930., Voor de combinatie aanbesteding 22 en 23 was hij de gehouden aan bt ste lling de laagste inschrijver N. V. Avtel v. h. Th. Blijlevens voor 33.290. Postchequ dienst, niet alleen dat dit vereenvoudi- ;i"ö van werkzaamheden geeft, dock het is ook. voor den afzender voordee- liger. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 14 Dec. 1926. Maandag 20 December zal in „Con cordia" optreden Mr. A. W. Kamp, geassisteerd door Mevr. De Ridder- Spaan. Voor de pauze slaat op het programma: „Melodrama's" en na de pauze „Vroolijke kunst." Het »Heusdensche Mannenkoor" heeft besloten deel te nemen aan het op den 2den Pinksterdag alhier te houden concours, uitgeschreven door de Heusdensche Harmonie. Ter viering van haar 25-jarig bestaan besloot de Fanfare der H Familie op 9 en 16 Oct. '27 een concours uit te schrijven voorSoli, Duo's, Terzetten en kwartetten en in '28 een internationaal festival te houden In het R.K. Gasthuis overleed na een tamelijk kortstondige ziekte de heer L. A. Reiss, onze gemeente-bode. Gezegd kan worden, dat hij in deze Woensdag 15 Dec. a.s. zal er in het betrekking, alsmede in meerdere bij gebouw „Ons Belang", in Lage Zva- betrekkingen door zijn voorkomendheid luwe een propaganda-avond geh >udan en gedienstigheid zeer. velen ter wille worden door de Ned. Chr. Gelie Jont- geweest is. Hij ruste in vrede lioudersvereeniging, die onder leiding Zondagavond trad voor de leden staat van Ds. Th. J. Mudde, Ned. Herv. der Debatingclub, doch ook andere I red. le Made. Er zal een film worden hadden toegang, op de Heer J. Boezer vertoond en een propaganda-woord Voordrachtkunstenaar te 's Hage. Voor /.i worden gesproken. Om 5 uur zal er de pauze deed hij op meesteriijke wijze een bioscoopvoorstelling voor londe- ren zijn en om half acht voor volwas senen. Gisteren reed nabij het station door uitglipping een vrachtauto van Gebrs. I). te Rotterdam in een sloot. De chauffeur wist er tijdig uit te s] .rin gen, zoodat geen ongelukken voorkwa men. Met vereende krachten werd de auto uit het water gehaald en kon de chauffeur zijn weg vervolgen. De aan den Heikant nabij Made gelegen boerenhoeve van den landbou wer L. Scgei-s brandde Vrijdagavond inet schuur en al wat er in was, tot den grond toe af. Er zijn 8 koeien, eenige biggen en een aantal kippen in de vlammen omgekomen, slechts 'n paard is gered. Op Zondag 19 Dec. zal in de Ned. Herv. Kerk te Drinimelen des voorin. 10 uur Ds. Vinck voorgaan, terwijl in de .Ned. Herv. Kerk te Made op Kondag 19 Dec. des voormiddags 10 uur Ds. Mudde zal voorgaan. Bij de gehouden aanbesteding voor het maken van een rioleering en trottoirs in de Masthoschstraa' te Prin- eenhage werd ingeschreven door J. v. d. Heuvel 32.990, N. V. Axtcl v.h. Th. Bhjlevens 32.500, Ant. Rovers 31.510 Ski., Gust. de Wijs 30.500, C. Verwa ter j 30,275, fa. Verhagen .'!S,975 allen aannemers te Made. Zaterdag 1 Januari a.s. hoopt de heer Th. J. M. Siinonis alhier den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren de betrekkingen van Ontvanger en ambtenaar ter Secretarie der gemeente Made en Drinimelen aanvaardde. Op den heuglijken dag en ook eenige da gen daarna (wegens Nieuwjaarsdrukte H'paaid op io Januari e.k.) wanneer ue jubilaris j eenige fragmenten hooren uit de werken \an Timmermans, Verschaeve, Laudy, Shakespeare e. a.alle stukken van ernstigen aard. Na de pauze vergastte hij de aanwezigen op een zestal rummers van hurnoristischen aard. In heide gevallen wist hij allen van het hjgin tot het einde te boeien, zoodat ieder ten hoogste voldaan was over iet gepresteerde door deze talentvollen declamator. Zaterdagavond gaf de Chr. Jonge- lin^svereeniging in de Prot. Bewaar school een reciteeravond. Het pro gramma vermeldde 14 nummèrs, welke lie zoo kranig x werden vertolkt, dat de jury geen gemakkelijke taak had. De prijzen werden in de volgende orde toegekend 1 Deurloo 2 J. van Helden; 3 M van Beijnen en 4 W. van der Steenhoven. Zeer zeker zijn de bezoekers uiterst tevreden over het huil aangeboden avondje. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL rlén\r'! heer Simou5s van alle zij den blijken van waardeering worden getoond. SPORT. VOETBALSPORT. WAALWIJK. QUICK. JULIANA. Zondag had de Competitie-wedstrijd Tilburgia—Juliana plaats. Tilburgia verschijnt met 1 invaller Juliana is volledig. Direct na den aftrap wordt door "beide partijen flink aangepakt met Juliana het meest in den aanval Als na een kwartier tie linksbuiten H. van Mierlo den bal mooi opbrengt en zuiver voor doel plaatst, weet de rechts binnen A. Timmermans met een on- houdbaren kopbal Juliana de leidin te geven. Even later lost de Tilburgia rechtsbinnen een keihard schot op het Juliana doel, maar de keeper van Mierlo tipt den bal prachtig over de lat; de hoekschop levert niets op. Als dan de rechtsbuiten J, Schoenmakers den bal hoog voor doel zet, maakt de linksbinnen A. van den Heuvel het 2e doelpuntmet welken stand de rust komt. Na rust weder hetzelfde spel met Tilburgia iets sterker maar de Juliana- achterhoede houdt stand. Juliana krijgt ook nog enkele kansen maar kan het niet meer tot doelpunten brengen en komt in den stand geen verande ring meer, zoodat onze geel—zwarten weder de 2 punten binnen hebben Juliana 2 verloor van Quick 2 met 5-0. KAATSHEUVEL. GEERTRUIDENBERG. Good—Luck speelde haar tweeden thuiswedstrijd tegen Bergdijk Good- Luck verschijnt met een invaller voor den keeper en heeft een gewijzigde ppstelling, waarbij de back v. Dongen als middenvoor fungeert, terwijl de backplaats door Chrisje Schapers wordt ingenomen. Direct na den aftrap onder neemt Good Luck een mooie aanval, maar de Bergdijk doelman weet succes te voorkomen. Good-Luck dat over wegend sterker is, blijft in den aanval. Een mooi schot van de rechtsbinnen weet de keeper nog juist te stoppen. Bergdijk komt er nu wat beter in, maar de doorbraken zijn niet gevaarlijk Good Luck bekogelt het Bergdijk-doel, maar er is geen „Good Luck" bij. Een doorbraak van Bergdijk levert gevaar op. de keeper redt maar de bal wordt niet voldoende weggewerkt en een Bergdijk speler schopt den bal in 't leege doei 0-1. Good-Luck neemt 't zoo nog al kalm op en speelt zoetjes door. Berg- dijk onderneemt nog eenig aanvallen, welke echter alle op de backs stranden. Eenige Good-Luck aanvallen leveren evenmin succes. Zoo komt de rust met 0—1. Na de rust is Good Luck iels sterker en zoo langzamerhand wordt er een sterke druk op 't Bergdijk doel uitgeoefend en al gauw maakt de Good Luck rechtsbinnen 1 -1. Door dit succes aangemoedigd, zet Good- Luck hard op en spoedig krijgt de middenvoor door fraai spel van den rechterwing gelegenheid2-l temaken. Bergdijk tracht nu nog gauw den gelijk- maker te bezorgen en de Good-Luck doelman moet eenige malen handelend optreden.Good Luck herstelt zich echter vlug en na een goed verdeeld spel van de middenvoor maakte de rechts buiten met een pracht schot 3 1. Na nog eenige Good—Luck aanvallen komt het einde zonder nadere veran deringen in den stand. Het Good Luck elftal speelde reeds beter, dan de vorige wedstrijden, maar we zijn er van verzekerd, dat het nog beter kan enmoet. DUIVENSPORT. KORFBAL. liet haar aan een lessënaa^ïaatsnëmên en bezorgde haar nog een schrijf machine. Na ongeveer een half uur te hebben gewerkt, bracht de jongedame den directeur en zijn boekhouder in ont zetting door een revolver voor den dag te halen en hen beiden in een kelder te drijven, „Haal het geld er uit", was nu het commando van de indringster. De directeur overhandigde haar daarop twee pakjes bankbiljetten, elk van 1250 dollar. Hierna sloot zij de deur van den kelder. Buiten stapte zij in een automobiel, waarmee zij verdween. Later arresteerde de politie te Austin een zekere Rebecca Bradley, een jonge typiste op het kantoor van Dan Mooney, procureur—generaal en gouverneur van Texas. Toen men haar van bankroof beschul digde, glimlachte het meisje, doch gaf geen antwoord. AGENDA. WAALWIJK. Woensdag 8 uur. Groote uitvoering door het Waalwijks Symphonie Gezelschap, Musis Sacium. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdagavond 7 uur Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationsstraat. Donderdagavond 7'/3 uur repetitie voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool. GEMENGD NIEUWS. Omtrent den brand in het Apollo- theater te Rome wordt nog gemeld, dat toen juist 't gordijn voor delaaiste variétévoorstelling was opgehaald, coulissen en decoratie van hel tooneel, vermoedelijk door cortsluiting, in brand geraakten. Ondanks de geweldige paniek wist het publiek zonder onge lukken de uitgangen te bereiken. De Brandweer was reeds geruimen tijd aan den arbeid, met name om het belendende Elysée-theater te redden, toen een der aanwezige journalisten er de aandacht op vestigde, dat in de artistenkamers nog artisten aanwe zig moesten zijn. Enkele militairen drongen daarop heldhaftig het bran dende gebouw binnen en wisten over brandende trappen, door vuur en rook de kleedkamers der artisten te bereiken. Ze kwamen evenwel te laat. In een der kamers vond men de zangeres Siria di Landa met haar 9 jarig zusje en haar moeder deerlijk verbrand op den vloer liggen. In een andere lagen de danseressen Lidia Mackeik en Lina Tranco; eveneens in hopeloozen toe stand. Alle vijf stierven ze op weg naar het ziekenhuis of kort na aan komst. Ernstig gewond bleek een neger lid van het orkest. Uit Rome wordt gemeld dat bij een ontploffing te Poito Ceresio een groot gedeelte van een fabriek inge stort. Vijf arbeiders en een vrouw zijn ernstig gewond. Een Duitsche arbeider is gestorven. Naar uit Philadelphia wordt gemeld, zijn tengevolge van den dikken mist in den staat New-Yersty op drie ver schillende plaatsen spoorwegongeluk ken voorkomen. Vier reizigers werden daarbij licht gewond. Bij een botsing tusschen een auto en een tram te Stuttgart zijn 4 personen en de trambestuurder - ge wond, De chauffeur die schuld aan het ongeluk had, is in hechtenis ge nomen. Je Buda, een kleine.slpd in de nabijheid van Austin (Texas) heeft een unieke roofoverval plaats gehad, ge pleegd door een 20-jarige slanke brunette met bobbed hair. Deze jonge dame trad brutaalweg een landbouw bank binnen, waar zij den directeur vertelde een dagbladcorrespondente te zijn, die series artikelen schreef over de stad Buda Zij verzocht hem daar een harer artikelen te mogen afmaken. Hierop gaf de directeur haar een stoel, VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Men schrijft uit Nieuwkuijk Zaterdag j.l. waren in het Bondsgebouw te Nieuwkuijk een aantal belangstel lenden bijeengekomen ter bespreking van boerenbelangen in verband met de as. Statenverkiezing voor wat betreft den Statenkieskring Heusden. De heer Boom uit Vlijmen, die de leiding der vergadering had, deelde mede, dat de mogelijkheid niet was uitgesloten dat de Katholieken in bovenbedoelden kieskring een derden zetel in de Provinciale Staten zouden kunnen bekomen. Spreker acht het wcnschelijk dat die zetel zal'worden bezet door een vertegenwoordiger der boeren. Ter bespreking-van deze zaak waren uitgenoodigd vooraanstaande boeren uit Vlijmen, Nieuwkuijk, Drunen Empel, Alem, Engelen, Bokhoven, Baardwijk en Waspik Spreker zegt, dat deze zaak reeds eerder een onderwerp van bespreking heeft uitgemaakt, zij 't dan ook in kleineren kring. Men meende daar een zeer geschikt persoon te hebben gevon den in den heer A. de Bekker te Empel. Tot zijn groot leedwezen moet spreker hier echter mededeelen, dat de heer de Bekker uitdrukkelijk verklaard heeft de candidatuur niet aan te nemen. Spreker vindt zulks jammer, daar de heer de Bekker, die reeds zooveel voor de boeren heeft gedaan, ook ongetwij feld in de Staten nuttig werk zou ver richten. Hij vraagt het gevoelen van de vergadering omtrent het afvaardigen van een boerenvertegenwoordiger naar de Staten De heer Verschuren uit Waspik meent, dat de boeren in de Staten meer hebben aan iemand die zelf een boe renbedrijf heeft dan aan iemand die de boerentoestanden slechts in theorie kent. De „practische boer" leeft mee met de boerenbevolking. De heer van Huiten, oud burgemeester van Drunen meent, dat het niet noodig is dat hij die de boeren in de Staten vertegenwoordigt zelf boer is. Hij meent dat b.v. een burgemeester van het platteland een even goed vertegen woordiger kan zijn, terwijl de invloed, die van een burgemeester uitgaat dikwijls grooter is dan die van een ander. De heer Boom zegt, dat, indien men in deze vergadering niet komt tot overeenstemming omtrent den persoon, die men voor het lidmaatschap der. Staten gaarne gekozen zou zien, de zaak als afgedaan kan worden be schouwd. Alstoen werd overgegaan tot bespre king van personen,'waarna bleek, dat men over de keuze vah den persoon geen overeenstemming kon bereiken. De heer Boom dankte de aanwezigen voor hunne opkomst en sprak de hoop uit dat men bij een volgende gelegen Jieid meer succes moge bereiken, waarna de vergadering werd gesloten. RECHTSZAKEN. IIr J o De heeren Bcrzeveld en v. Dongen „Egmomd en Hoorn", 't Is prachtig stemmenmaterianl, waarvan wij hopen' nog vaak te mogen pro fiteered De lieer de Rondt uit. Dongen was als Humorist geëngageerd. Zelden xa- gen we een komiek met zoo'n gemak over de gunst van 't publiek beschikken. Vanaf het eerste nummer had „Kees" succes, dat met elk biscoupletje en elke nieuwe scène steeg. Vooral met zyn slotnummer „Student Roe mei in den hemel" had Kees reu zensucces. Rest ons nog een woord van lof te brengen aan den pianist, de heer O. de Groot, die kunstzinnig, zeer bescheiden, zoowel solisten als zangers en humorist op onverbeterlijke wijze begeleidde, doch de beer de Gr. ver zocht ons biervan niet te reppen, waarom we er verder maai* over zullen zwijgen. De beer J. Tuerlings, eigenaar der fok kerij „Het Witte Nuthoen" wist op de groote internationale pluim vee-ten toon stel ling te Roermond, ter gelegenheid van de plechtige opening der nieuwe eiermijn andermaal veel succes te behalen. Met zijn inzending Wit Leghorn behaalde liy maal den len pry's met drie eereprijzen en den colleetie'prys voor de beste inzending. Voorts den len pry's in de klasse Wit Legli. hanen bed rij fs-klasse (nutkfasse) in concurrentie met 29 (lieren en le prijs met eere-prijs en 3e prijs met inzen ding Ancona's. De lieer r. Elshout won met zijn inzending Zwart Minorca's eveneens le prijs en eere- prys. Tyden9 den voetbalwedstrijd voor de 2e klasse R.V.B.; brak de speler M. d. R. al- bier een arm. Het acht-jarig zoontje van N. uit de Verl. Hoofdstr. stierf gisteren aan hersen vliesontsteking. De schoolkameraadjes uit dezelfde klas zullen hun vriendje do laatste oer bewijzen. POtl hlDCPDDnirnAi'efAlli'tirt 1-1- r - J Kaatsheuvel, 14 Dec. 1926. - De Kou. Erk. Harmonie „Apollo" gaf Z.m lag een in alle opzichten uitstekend ge slaagd arnieucoincert. Sinds jaren mocht zi.'h j een der gegeven armenconcerten in, een dergelijke belangstelling verheugen. Het pu- bl'e) heeft de pogingen van 't bestuur van Alol IIn deze willen apprecieeren en 't goed v< rz. egde programma ook een druk gehoor vorleand. Deharmonie schitterde met een l>: ar prachtige nummers,, waarvan we vooral dn ouverture Ludoinaticliello van L. Langlols en do fantaisie over „Traviate" van Verdi, met récht mogen hoemen. Vooral in dit b atSR.' kwamen de capaciteiten, zoowel van koor als solisten op de voordeeligste wijze tot Hing. De heer J. v. d. Heijden gaf cle piston- Jilo „Nordische Fantaisie" van Hoch, en gaf ioor ceze uitvoering andermaal blijk een >rin a j ilstonnist te zyn. Jammer dat 't in strument een klein tikje te hoog afgestemd was. De heer H. Vrinten bracht de zaal in extase ('oor zyn meesterlijke vertolking van „Gut nacht, mein herziges kind" van Popp, sob op de gr. fluit. Een stormachtig applaus loonde den solist voor zijn kranig werk. De he< i-en 1-erzeveld, v. Dongen en Wooning de jubilaris nffinJi u 7° J-erzeveid, v. Dongen en Wooning J - s otficieel zal worden gehul- brachten een aangename afwisseling door 't VJ» I llo O 1_ VII mn zin ;en va i een soloi en een paar duo's. De heer Wooi ing gaf „Wat gij den arme geeft, is God geleend" als solo en roet den heer G. v. Donj en „Veldzang" van Dobbelsteen. Het is j.l. Zondag den Quickers niet mo gen gelukken om revanche te nemen op de „Vossen". In een voor de rust heter dan na de rust gespeelden wedstrijd, liebhen onze blauw-witten voor de zesde maal voor de competitie verloren. De „Vossen" verdienden de overwinning zeer zeker, hoewel de „Quick ers" wel een tegenpnnt hadden verdiend. Ook ditmaal heeft de Quick-voorhoiede en in hoofdzaak het. binnentrio geheel den wed strijd door hare machteloosheid getoond.en enkele zeer fraaie kansen tot doelpunten op zeer onbeholpen wijze omhals gebracht. De eerste speelhelft echter speelde blauw-wit nogal met geestdrift en hielden zij tegen de Limburgers goed stand, docli toen direct na de rust de*V'enlosche centervoor Kesller, door oen blunder van .Tos. Trimbach, liet Quick- doel doorboorde, week alle geestdrift ?n .werd liet weer een lustelooze party van de zijde der Waalwifkers. Wij zyn -benieuwd hoe lang de elftal-commissie (loze opstelling nog zal handhaven, of moet het beslist tof degradatie komen?? Als om 2 uur dlir. Mathflssen beide elftal len laat opstellen, blijkt het dat Quick in vallers heeft voor Jan van Lier en voor .Tan van Kuijk. VOS is volledig. Als Kessler voor de Limburgers aftrapt neemt Toon van Hilst Het leder direct over en stuwt de Quickers ten aanval. Direct is liet Vos-doel In gevaar, doch de Venloschè backs rb tour nee re.i den bal. Weer een paar vinnige aanvallen van (le Wanlwykers. Stippent geeft uit een vrye trap den bal mooi vopr doel,-docli Rlom komt iets te laat. Een oogenblik later geeft Rlom een scherp onverwacht schot, dat doelman Stikkebroek fraai keert. Even later lost W. Pat een liarde pil in den hoek clocli weer Ls de kleine Limburger Op z'n plaats. Langza merhand gaan de „Vossen" echter ook tot het offensief over en willen ook de capaci teiten van Dorus Trimbach eens zien, welke deze dan ook in ruime mate voor hen de monstreert, want tweemaal, kort achter el kaar, redt. de doelman der Quickers op mees terlijke wijze. Weer een snelle aanval van Quick, de bal komt by Pot, welke hem een eindje opbrengt, liy zet dan zeer fraai het leder voor het dopl, doch eer de langzame binneuspelers er by zijn. heeft een der Vos-backs het leder allang verwerkt. Dit was de kans van den dag! Weer gaan de „Vossen" op het Quick-doel af. Kessler passeert fraai de blauw-witte backs, geeft door aan Diericks, welke op 2 meter afstand alleen voor Trimbach komt; hij lost een hard schot, doch liy ziet tot groote verwondering de bal in; de veilige ar men van Trimbach belanden. Dorus voor kwam hier een zeker schynend doelpunt. Met blanken stand komt dan de rust. Na de thee weer direct een vinnige Quick- aanval, van Delft mist vlak voor doel een fraaie kans, de Vossen brengen snel op, Jos Trimbach mist finaal en Kessler scoort 2 minuten na de hervatting onhoudbaar. De Limburgers worden .thans nog geestdriftiger, zy doen er nog een schepje op, terwijl de Quickers daarentegen meer en meer luste loosheid vertoonen. Terwyl de Vossen, fraai gesteund door hun uitstekenden midhalf Holt huizen, energiek en snel een mooi open spel vertoonen, speelt de Quick-voorhoede een zeer slordig, peuterig spel en is het begrij- pelyk dat de Limburgers steeds sterker wor den. Als plotseling van Rladel in-liet nauw komt, speelt liy terug op Trimbach, echter veel te zacht, de linksbuiten der „Vossen" is het eerst er by en scoort onlioudbaar no. 2. De Quickers spelen thans een verloren wedstryd, terwijl de Venlonaren lustig doorzwoegen, echter verder zonder resultaat, dank zy het zeer sublieme doelverdedigen van Trimb.lcli. Als dhr. Mathyssen, die - dezen wedstryd keurig leidde, eiudé fluit, hebben de „Vossen" weer twee kostbare punten binnen. Deze Venlanaren maakten by hun eerste optreden hier in Waalwyk niet hun flinke faire ploeg een lieer gunstigen indruk. Het tweede elftal ging door op den goeden weg en won thans weer van Baardwyk II met 5—0. Quick III kreeg een gevoelige les van Berkdyk II,. 7—0! H. E. C. Hot eerste elftal had j.l. Zondag geen wedstryd. Toch werd zyn positie versterkt doordat de twee grootste concurrenten bei den een punt verspeelden. H. E. C. staat momenteel met een mooien voorsprong aan bet lioofd der afdeeliug. -Ls. Zondag komt „Oranje-Wit" op bezoek. De reserves speelden een goeden wedstryd tegen de „Bossche Boys" en wonnen niet 4—2. Het derde elftal moest met 30 het onder spit delven tegen W. S. C. 3. R. W. B. - De vierde uit-wedstryd is voor R.W.B. een groote nederlaag geworden.We hadden goe de hoop dat de tricoloren eindelijk eens vol ledig zouden zyn, doch het heeft niet zoo mogen zyn, aangezien Zaterdag tydens de oefening onze links-half zyn enkel ver zwikte, waardoor hy al vast verhinderd was. Daarby 'moesten we het zonder links-buiten doen, terwyi de rechtsbuiten maar heel ge woon thuis bleef. Des ondanks begon de wed stryd tegen Oranje-Wit niet slecht. O.-W. is steeds in de meerderheid, doch de verplaat sing van oiuzen rechtshalf naar mid-half bleek een zeer goede verbetering, met kunst en vliegwerk en slecht schieten van O.-W. houden we ons doel schoon, want door het Zeer ongelyke veld kunnen de meeste spelers byna geen bal behoorlyk raken, terwyl O.- W. zich zeer wel op dezen akker thuis voelt. Doelpunten kunnen echter niet. uitbiyven. 10 minuten voor rust maakt O.-W. het eerste doelpunt. Onze mid-half raakt geblesseerd en kan niet verder spelen, wat weer een groote tegenvaller was. Rust gaat in met 3 —O. Vermeld mag nog worden dat R.W.B. in liet begin eenige krachtige aanvallen deed, waarby tweemaal rakelings naast geschoten werd. Na de rust speelt R.W.B. met haar zooveelste invaller; de fut is er uit en O.-W. heeft geen moeite om R.W.B. met 8-0 te kloppen. Ilel 2de elftal stelde ditmaal teleur en verloor in den Bosch van de Bossche Boys met, 54, hoewel met een ongeoefenden doelman gespeeld moest worden, hadden we tocli een beter resultaat verwacht. 19 Dec. R.W.B.Good-Luck en R.W.B 2 H.E.C. 3. Het barak-concours is voorloopig uitge steld. W. S. O. A.s. Zondag zal WSC op eigen terrein \(Kir de competitie tegen de Kaatslieuvelsche vereeniging „Berkdyk" moeten spelen. De belangryke wedstryd Kaatsheuvel— WSO eindigde in een gelyk spel 1—1, waar mede beide partyen tevreden kunnen zyn. Het was meer een spannende, dan mooie wedstryd. WSC was zeer gehandicapt door hef, niet medespelen van zyn linksbinnen en dit was zeer merkbaar. Waar wellicht van de zyde van Kaatsheuvel een verslag over dezen wedstryd «al volgen, kunnen wy niet dit bericht volstaan. Het Ilde elftal van WSC behoefde j.l. Zondag niet te spelen, wegens niet opkomen van Zwanenberg, terwyl het derde elftal zyn eerste overwinning hoekte op HEC 3 met 3—0. Berkdyk I speelde tegen Good-Luek en na t ot, 20 in in. voor het einde met 10 voor te hebben gestaan, verloren zy toch nog met Het 2e elftal hield zich weer kranig en wist er Waalwijk TTI niet 7O oiulor te hou den. Aayvoerder van Boxtel speelde weer oen keurige party, evenals de spil Brekel- nians. Het gelieele elftal was trouwens uit stekend. In de voorhoede waren het vooral Voogd, Netten en Damen, welke prachtige schoten gaven. Zooi volhouden jongens, en je komt er wel. De belangstelling voor de ontmoeting Kaatsheuvel—W. S. C. was, zooals te ver wachten was, ook ondanks het minder aan gename weder, zeer groot. Kaatsheuvel kwam uit zonder trijp, waarvoor Mosselveld in viel. By W.S.C. ontbrak De Kort op appèl. Reeds vanaf den aanvang wordt met vuur door beide partijen gespeeld. W.S.C. ki-ygt reeds spoedig een goede kans, doch Simons schiet over. Hetzelfde overkomt Lugters een paar minuten later. Andermaal krijgt W.S.C. de overhand en thans Is Simons gelukkiger en laat Snoeren navisechen. 't Scliynt wel, dat W.S.C. niet lang genoegen van de leiding mag hebben, want Kaatsheuvel valt verwoed aan. Een hoekschop wordt geforceerd, doch door Lugters iets te hoog gekopt. Weer komt Kaatsheuvel opzetten, doch Eseli benut de kans niet en treuzelt voor doel. Nog eens de zelfde vertooning, waarin Lugters te secuur wil uitkijken. Met 0—1 voor W.S.C. wordt thee gedronken. Na ru9t komt Kaatsheuvel met nieuwen moed in 't veld. Aanstonds weer is 't speL in hun handen, doch opnieuw ontbreekt het aan snel verrassend werk. Een vrye schop, door Spykerman op 't Kaatsheuvel-doel genomen, wordt door Dekkers opgevangen, die naar Esch plaatst. Met een reuzenvaart rent liy door de W.S.C.-linie en kogelt keihard den hal naast den verbluften MattlilJsen in 't liet. Nog eenige aanvallen van W.S.C., door Snoe ren prachtig gered en een vinnigen Kaats-, heuvel-uitval en liet einde komt met eèn ge lyk spel 13. DRUNEN. Onze vqetbalvereeiiigiiig „Sporters" speel de Zondag in een seriewedsti-yd tegen „Ju liana" uit Heusden, waarby onze jongens een glansrijke overwinning wisten te behalen niet eindstand 30. HEUSDEN. Juliana I, die Zondag in Kaatsheuvel een competitie^wedstryd speelde tegen Williel- ïnina II aldaar, wist^e winnen met 3—1. GEERTRUIDENBERG. Geertruidenberg II wist na een 9tevig par- tytje voetbal met 3—1 te winnen van H.K.I. II uit Breda. WAALWIJK. Een nieuw succes behaalde liet „Hok de Luchtbode" te Waalwyk op de groote natio nale ten toom stel ling te Boxmeer, op 12 dezer gehouden. Met 19 inzendingen werden be haald 6 eerste, tweede, 4 derde prijzen en 2 Z.E.V. Aan eereprflzen 8 stuks, waaronder voor de mooiste duif, mooiste doffer en den hoofdprijs van de tentoonstelling voor de duif of doffer die het hoogst aantal punten behaalde in de vliegklasse. GEERTRUIDENBERG. Zaterdag zal het Basco-tournooi feestelyk gesloten worden. Alle deelnemende vereeni- gingen zyn uitgenoodigd, deze feestelijkheid in Hotel Santbergen by te wonen. We zyn er van overtuigd, dat B. L. E. I. voor een ge- zelligcn avoml zal zorgen. DAMMEN. GEERTRUIDENBERG. De wedstrijden om het kampioenschap van Geertruidenberg en omgeving zyn in hotel Stal wederom in vollen gang. Of de lieer Crane zijn eeretitel zal behouden, is te be zien. Er zal ongetwyfeld veel belangstelling voor zyn. POLITIERECHTBANK. v Uitspraken. X. Th. J. T. Waalwijk, overtr. Hondenbelasting, 10.of 1.0 dagen; A. J. A. te Waalwijk, overtr. alsvvoor 5.of 5 dagen; J. C. I). te Waalwijk, overtr. alsvoor 2.of 2 dagen G. A. M. -te Waalwijk, overtr. alsvoor, uitgesteld tot 13 Decem ber e.k. P. v. D., Dussen, overtr. art. I2(i W. v. S., appel Kantongerecht Heusden, vonnis bevestigd; A. S„ Sprang, strooperij, 10.subs. 10 dagen hechtenis; E. D. A. v. T. Waalwijk, over treding Bouwverordening gemeente Waalwijk von nis van den kantonrechter te Waalwijk bevestigd. MISHANDELING. P. A. II., arbeider te Werkendam, had zich voor de politierechtbank le verantwoorden, beklaagd ter zake van mishandeling. Verdachte was in den avond van 2i Juli den onbezoldigd rijksveldwach ter B. M. Baggerman te lijf geweest. Na een 'klap in het aangezicht ontstond een worsteling, waarhij den veldwachter de kleereti van het lijf werden gescheurd. Verdachte trachtte zich te verontschuldigen door te zeggen, dat hij onder den invloed van drank had gehandeld. Volgens getuige Baggerman was dit niet het geval geweest. Verdachte schijnt graag zoo nu en dan tegen de politie op te £tnnn. Het O. M. vindt het feit, zonder eenige reden de politie aan te vallen, heel ernstig en eischt Tl dagen gevangenisstraf. Uitspraak a.s. week. AL WEER HET MES. I). B., werkman te Woudrichem, had op f> Sept. J. A. de Joode mishandeld door hem met een mes te stompen en te slaan, waarbij deze een bloeden de hoofdwonde had bekomen. Verdachte ontkende en verklaarde dat de ver wonding van De .Joode was ontstaan doordat deze in een heg was gevallen. Get. de Joode verklaart door den broer van verdachte te" zijn gevraagd met hem mee te gaan, en toen hij dat weigerde, door verdachte werd aangevallen, waarbij hij bloe dend verwond werd. Get. was daarna weggeloo- pen, verdachte riep hem toen nog na: „waar is ie dat ik hem kapot steek". Het O. M. vindt het feit heel ernstig en te meer omdat de aanleiding tot de ruzie miniem was en dan maar dadelijk een mes wordt gegrepen ter mishandeling. I)e eisch luidde 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak a.s. week.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6