RXKiesvereeniging TABAKSPIJPEN A. Verster ei Co. Stijve Kloosterbalsem Marktberichten. ho¥fdpün? Ontvangen een reuzen-sorteering daadwerkelijk heeft opgevolgd. De eerste gemeente, die haarnatio nalen pllcnt ten volle vervult en het werk in ons land houdt ter bescher ming van onze nationale industrie, van den Nederlandschen arbeid en niet het minst ter bestrijding der werkloos heid. Een voorbeeld tot navolging 1 Pluimveetentoonstelling. Verschenen is het vraag programma der 2e nationale pluimvee-tentoonstel ling te Waalwijk, georganiseerd door de Waalwijkscbe Piuimvee-vereeniging. Na mededeeling van de keurmees ters, volgt het tentoonstellings—regle ment, zoowel voor hoenders als duiven i en de lijst der eere prijzen. Behalve de klasse-prijzen worden niet minder dan 275 eere prijzen uit geloofd, terwijl mogelijk nog meerdere nieraan worden toegevoegd. De inschrijtbiljetten moeten voor 24 December 1926 in 't bezit zijn van den secretaris den heer J. C. L. van der Geld, Antontusstraat 2 Waalwijk die alle inlichtingen verstrekt en bi wien vraagprogramma's en inschrijt bijjetten verkiijgbaar zijn. Prov. Staten Noord—Brabant. In verband met de rijkswegenbelas ting, waardoor de provincie geen weggeld meer voor motorrijtuigen zal kunnen heffen, stellen Ged. Staten voor de weggeldverordening opnieuw vast te stellen. Alle bepalingen betref fende motorrijtuigen zijn nu geschrapt Verder werden nog eenige wijzigingen voorgesteld oa. betreffende contante betaling van weggeld, die nu in de verordening beperkt is tot een aanslag niet hooger dan f 6 Nu door het ver vallen der motorrijtuigen de hoogste aanslag f 18 is geworden, steil jn Ged Staten, ter vergemakkelijking van de administratie, voor, om het beginsel der contante betaling voor alle aan slagen door te voeren. Bestuurders van paarden, waarvan de houders binnen de provincie wonen behoeven geen rijkaart bij zich te hebben volgens de bestaande veror dening. Dit bemoeilijkt de controle zeer, terwijl de aangifte van paarden veel te wenschen laat. Ged. Staten stellen nu de verplichting voor alle bestuurders van rij-en trekdieren voor om een rijkaart bij z<ch te hebben en op eerste vordering te toonen. Kosteiooze rijwielkaarten zullen aan anderen slechts mogen worden afge staan ten gebruike met het belasting object van den houder, te wiens name de kaart is afgegeven. De commissie tot bestrijding der zuigelingenziekten in Noord Brabant had een subsidie van f 13 000 ver zocht tot dekking van het tekort op het door haar ontworpen werkplan tot meer afdoende bestrijding der zuige lingensterfte in deze provincie. Ged Staten meenen, dat de provincie niet dit geheele tekort mag dragen, doch slechts op bescheiden wijze kan hel pen. Zij stellen voor in de kosten der bakeropleiding, op f 2800 geraamd, f 1400 te subsidieeren en in de kosten der verschillende consultatiebureaux ten plattelande, die elk op f 500 zijn geraamd, f 125 elk, mtts debetrokken gemeente ten minste een gelijk bedrag verleent. Voor de R.K, politievakschool in den Bosch wordt voor 1927 een sub sidie van f 2500 voorgesteld. Door een wijziging in de verorde ning tot heffing van leges willen Ged. Staten bepaald zien, dat voor de af gifte van vergunningen voor het in werking brengen of houden van auto busdiensten f 10 zal worden geheven en voor een vergunning tot aanleg en/of instandhouding van een tramlijn f 40, voor wijziging of overdracht der vergunningen de helft. Ter vaststelling wordt aangeboden een gewijzigd tarief voor het veerrecht van het veer Gjrinchem—De Werken. Ged. Staten stellen voor afwij zend te beschikken op het verzoek van het Bestuur der Bossche Nationale Tentoonstelling voor Handel, Industrie. Kunst en Nijverheid, om deel te nemen voor een bedrag van f5000 in het te stichten garantiefonds voor de van 30 Juli tot en met 16 Augustus te 's Her- togegbosch te houden Nationale Ten toonstelling. Uitsluiting in de Schoenindustrie in Duitschland. Aangezien de vakvereenigingen de door de schoen fabrikanten verlangde verklaring niet hebben gegeven zul len alle schoenfabrikanten in het Main-district hun personeel terstond opzeggen en tot algemeene uitsluiting overgaan. Vermoedelijk zal deze uitsluiting voor de geheele industrie van het Duitsche rijk worden toegepast. De hoofdcommissie van de bonden van werkgevers in de Duitsche schoen industrie heeft besloten tegen de vol gende week een algemeene vergadering te Berlijn bijeen te roepen, teneinde een beslissing inzake een algemeene uit sluiting te nemen. Volgens bericht uit Aken hebben de arbeiders in de schoenindustrie te school. Het gebouw ziet er kranig uit Munchen—Gladbach, Reydt en Crefeld en is gelegen in de Stationstraat alhier, onlangs een loonsverhooging van 20 Het oude schoollokaal zal binnen pCt geëischt. Toen dit verlangen niet korten tijd openbaar verkocht worden werd ingewilligd, hebben de vakver eenigingen getracht, de loonsverhoo ging door te zetten, door enkele spe ciale arbeiders opdracht te geven hun contract op te zeggen. In antwoord hierop hebben de werkgevers het ge heele personeel opgezegd. Maandag Pianocursus Waalwijksche Muziekschool. en kunnen wij de publiceering spoedig tegemoet zien. spieren en spierpijn DRUNEN. Vergadering van. den Gemeenteraad op Vrijdag den 17n December 1926. des namiddags om 7'/a uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken, w. o. nota van aanmerkingen van Gedeputeerde Staten op de gemeente-rekening dienst 1925 en gemeentebegrooting dienst 1927 2. Vaststelling suppletoir kohierhon denbelasnng 1926. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om de openbare lagere school in het dorp met ingang .au i Januari 1927 op ie heffen. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van eervol ontslag, zulks met ingang v£n I Januari 1927 aan alle onderwijzers van de openbare lagere school in hel dorp. 5. Voorstel van Burg en Weth. om het gebouw o.a. der openbare lagere school aan den openbaren dienst te onttrekken en dit met schoolhuis en tuin in het openbaar te doen verkoo- pen. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om perceel no. 10a der ange Heide, vroeger in huur geweest bij Hub. Timmermans, bij Inschrijving op de gebruikelijke voorwaarden te verpachten. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der begroo ting dienst 1926. 8. Benoeming van een lid van hei Burgerlijk Armbestuur wegens perio dieke atireding van het lid H.Mimpen. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hem te machtigen in 1927 de gebruikelijke jaarlijksche ver pachtingen met Notaris Canters te regelen. 10. Voorstel van Burgemeester en Weihouders om voor 1927 met de Bank van Nederlandsche Gemeenten wederom een rekening-courant over eenkomst aan te gaan zooals zulks voor 1926 is geschied. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan den volontair ter secretarie P. Elshoui een gratificatie toe te kennen van f 25 voor bewe zen diensten over 1926. Uitvoerig verslag volgend nummer. A.s. Zaterdag wordt een groote uitvoering gegeven in de zaal van den heer W. Bogaerts door de tooneel- vereeniging „De Vriendenkring". Een groot uitgebreid programma zal wor den opgevoerd. De harmonie „De Volharding" geeft in januari a.s. een groot con cert. Bij de aanbesteding van een huis voor rekening van den heer M. v. d. Wiel zijn de laagste Inschrijvers de heeren Gebrs. jehoel, timmerman, en M Schapendonk, metselaar-aan nemer te Drunen, aan wie het werk is opgedragen. DUSSEN. In de plaats van den heer Berm, sub-ontvanger dezer ge- meente, is met ingang van 1 Jan. a.s. benoemd de heer J. Wijtvliet, kantoor houder alhier. Dezer dagen had de autobus Nabo stukken. Er zat niets anders op dan het moderne vervoermiddel ge trokken door een paard naar de garage te brengen. Dat de jeugd hierbij goed vertegen woordigd was, is te begrijpen. ALMKERK. A.s. Zondag hoopt voor de Geref. Kerk des v.m. 930 en des nam. 2 uur op te treden üs. Cremer van Goes, terwijl Ds. Röth des v.m en des avonds voor zijne Gemeente zal voorgaan. Donderdagavond had de heer v. V. alhier het ongeluk met de fiets door den mist in de Molenvliet te ge raken. Gelukkig wist hij zich zelf op 't droge te brengen en kon zijn weg met een nat pak vervolgen. Maandagavond Waalwijksche Avond in Musis Sacrum. Dinsdagavond 8uur. Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereeniging voor dames en heeren, Hotel Verwiel. Woensdag Vioolcursus Waalwijksche Muziekschool. TILBURG. Burger Schouwburg, Zaterdag 18 Dec. 8 uur. Zangdemonstratie Alg. Ned. Zangersverbond, afd. Tilburg. 'e BOSCH. Casino, Woensdag 22 Dec. 8 uur „Leontienlje" (|ubileum-stuk Annie van der Lugt Melsert-van Ees) Abonneert U op dit blad, dat met 1 Januari as. zijn 50en jaargang ingaat. DRUNEN. Verschenen zijn wederom de gewone jaarlijksche mededeelingen en verslagen van de Ned. Hervormde Vereenigingen tot Evangelisatie binnen de classlo 's-Hertogenbosch. De ver eeniging werkt op verschillende plaat sen van 's Hertogenbosch, Tilburg en Oss waar zij resp. de volgende ge bouwen heeft: Beth. El. Immanuel en Eben Haëzer. Zij behartigt op allerlei wijzen de gees telijke belangen der Orthodoxe Her vormde Kerk en verricht tevens zuiver, evangelisatie werk Oa zijn werkzaam te Tilburg Ds. Fontein te Oss de predikanten Voorhoeve en Ds. v. d. Vlugt bijgestaan door plaatselijke com missies Als nieuwe bestuursleden zijn gekozen de heeren M. J A. Wierts van Coehoorn te Oss, Ds. J H. Huij gens te Heusden, deze laatste als voorzitter Uit het financieel verslag blijkt, dat de vereeniging een bezit ting heeft een bedrag ter waarde van f 29000, aan schulden f 12800. De Secretaris der vereeniging is Ds. Voorhoeve uit 's-Hertogenbosch Pen ningmeester, Ds. v d Vlugt te Drunen. aan wie een woord van dank voor hun keurig verslag niet mag onthouden worden. De R K. Bijz. Jongensschool is haar voltooiing nabij, zoodat deze spoedig in gebruik zal worden geno men. Wij vernemen uit goede bron. dat de school in de eerste week van Januari 1927 op plechtige wijze zal geopend worden, en zal evenals op de openbare school door dezelfde onder wijzers worden les gegeven, met den heer J. P. van Rooy als hoofd der GEMEENTERAAD. ALMKERK. Dinsdag 14 Dec. j.l. kwam de Raad dezer gemeente in een voltallige zitting bijeen. Nadat door den voorzitter de vergadering met gebed was geopend, werd liet nieuw benoemde lid, de heei A. Brand, geïnstalleerd. De Voorzitter deelt mede, dat de commissie van overleg besprekingen heeft gevoerd met de Directie der P.N. E.M., betreffende afsluiting van een nieuw contract. Dit onderhoud leidde echter tot geen gunstig resultaat. De heer Verschoor ^eeft in overwe ging om nu een anderen weg in te slaan. Men zou b.v. nieuwe lichtver- bruikers een kleine vergoeding kunnen geven voor eerste aanlegkosten. De Voorzitter zegt, dat B, en W. nog eens zullen probeeren tot overeenstem ming te gerakenen brengt vervolgens aan de orde het voorstel tot aanschaf fing van een Auto-Brandspuit, naar aanleiding waarvan spr. eerst inlich tingen heeft ingewonnen. De goed koopste aanbieding was die van de fa. Bikkens, Rotterdam, voor ƒ4175. De heer Verschoor acht aanschaf fing van een Auto-Brandspuit nog niet noodig. Spr. zegt dat de handbrand spuit nog goede diensten bewijst. De heer Ottevanger zag, alvorens tot aanschaffing over te gaan, eerst gaarne een demonstratie. De voorzitter brengt dit voorstel in stemming. Daar de stemmen hierover staakten (55), werd dit punt aange houden. Op aanvraag werden aan eenige ver eenigingen subsidies toegekend. Tot lid der Elec. Commissie werd be. noemd de heer J. Verschoor, terwijl de heer W. Noorloos als lid der Schat tingscommissie werd aangewezen. Bij de Rondvraag merkt de heer v. d. Wal op dat de pomp nog niet her steld is. De Voorzitter zegt hiervoor te zullen zorg dragen. De heer van Leeuwen bepleit beter toezicht op de honden en zou de hon denbelasting gaarne zien gesteld op ƒ3. De Voorzitter zegt dat dan eerst een wijziging der verordening zou moeten geschieden. Hierna sloot de voorzitter de verga dering. Waalwijk, 17 Dec. '26. EiereR 7—12 ct. Varkens f 8—111. Hertogenbosch, 15 Dec. 1926. Op de markt vau heden waren aangevoerd 1831 stuks. 65 stuks kalveren. 1309 stuks hoornvee. 381 biggen. 12 zeugea. 52 schapea—lammeren. 77 kaveren. De prqzen waren als volgt Kalfkoeiea van f 240—f 375 p. st. Kalfvaarzen van f 220—f 310 p. st. Magere ossen en koeien van f 125—f 190 Vette ossen en koeien van f 0.47 p p le kw Vette ossen ea koeien van f040p p2ekw Pinken van f 95—f 150 per stuk. Zeugen van f 70—f 100 per stuk. Biggen van f 175—f2.25 per stuk. Schapen van f 17—f 25 per stuk. Lammeren van f 15—f 20 p.stuk. Aanvoer ruim, handel traag. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 13 Dec. en 16 Dec. '26. Kipeieren: Hoogste prijs f 13.— Middel prijs f 11.f 12.— Laagste prijs f 6.60 Eendeierenf 8.f 8 50. Koelhuiseieren f 0.00—f 0 00. Buitenlandsche eiren f 0 00 Totaal aanvoer 75 000 stuks. Handel stug. GEMENGD NIEUWS. De Vereenigde Staten blijven In vele opzichten een verrassend land, en de buurt van het beruchte Herrin, In het mijndistrict van Williamson, blijft zijn reputatie van stormcentrum hand haven. De West-Ciiy aldaar had een burgemeester, zekeren Adams Deze was een man van gewicht (150 KG) en een goedrond joviaal man. Doch hij had den toorn opgewekt van een groep dranksmokkelaars. Op een avond werd burgemeester Adams aan zijn deur geroepen, omdat iemand een boodschap voor hem had. De burgemeester kwam op zijn stoep en werd onmiddellijk van dichtbij beschoten met een machinege weer. De dikke man was niet moeilijk te raken en met meer dan 20 kogels in het lijf blies hij den laafsten adem uit. Zijn vrouw en «enige omstanders hebben den moord zien plegen en ook de daders kon men zien, maar niemand durft een woord te kikken. Er heerscht in het district een ware terreur, twee vijandige groepen drank smokkelaars bevechten elkaar op leven- en dood. Nu heette het, dat burge meester Adams een dier groepen be gunstigde, hetwelk reden te over was voor de andere groep om zijn bloed te willen. Pas de derde moordpoging slaagde. Drie weken geleden hadden mannen, die in een auto voorbij3norden, een bom gegooidnaar de woning van Adams. Het huis kreeg aanzienlijke schade, doch er werden geen menschen geraakt. Een paar dagen later snorde weer een auto voorbij en doorzeefde het huis met kogels uit een machinegeweer. Weer werd niemand getroffen. Thans is het dus gelukt. Te Louhans, in het departemen/ Saone et Loire heeft, volgens het .Petit Journal" een landbouwer in een vlaag van waanzin zijn dienstbode, haar zoontje van drie jaar en zijn eigen kind van 15 maanden de keel afgesneden en daarna zichzelf in een schuur opge hangen. De grootste spiritus raffinaderij van Midden Europa is afgebrand. De schade wordt op 22 milliard kronen geschat. Men moesi 100 000 HL. spi ritus in den Donau laten loopen om ontploffingen te voorkomen. Te Sweetsburgh bij Quebec is de commissaris van politie Mercier toen hij de woning van een hoefsmid, zeke ren Delorme, binnentrad om hem we gens een vergrijp te arresteeren, door den smid doodgeschoten. Desherifdie den commissaris vergezelde, werd gewond. Delorme pleegde daarop zelf moord. Te Vendisle—Vieil is door kortsluiting brand ontstaan in een fa briek voor steenkoolderivaten. De schade bedraagt ongeveer 5 millioen francs. Op het station te Amiens heeft eenernstig ongeval plaatsgehad Eenige reizigers werden bij het oversteken der rails door een trein gegrepen. Twee van hen werden gedood en drie ern stig gewond. Te Cervetri (Italië) is een vlieg tuig te pletter gevallen De aviateur was op slag dood, de mede inzittende werd hopeloos gewond. Te Castel di Sangro (Italië) heeft een botsing tusschen twee treinen plaats gehad, waarbij twee personen werden gedood en den zwaar gewond. Woensdagmiddag heeft de D-tre»n op het traject Keulen Aken bij een spoorwegovergang een auto, waarin zich twee personen bevonden, ver morzeld, Een der inzittenden werd gedood terwijl de andere als door een wonder ongedeerd bleef. Het ongeluk is een gevolg van het feit, dat de boomen te vroeg geopend werden. Reuter seint ons uit Sydmy, dat men de boschbrandcn thans meester is. De stad Addon, die door het vuur bedreigd werd, is gered. In den Duitschen rijksdag heeft rijkskanselier Dr. Marx gisteren verkla ringen afgelgd over de mislukte pogin gen tot Vorming eener groote coalitie. De regeering had besloten, niet toe te geven aan den socialistischen eisch, dat het kabinet ontslag zou nemen. Scheidemann nam vervolgens het woord. Hij bracht een aantal beschul digingen in tegen de rijksweer en haar leider, dr. Ge^sler, ter motiveering van de socialistische motie van wantrou wen tegen dezen minister en het rijks kabinet. In een verklaring, ter beantwoording van Scheidemann's rede afgelegd, heeft de rijkskanselier stelling genomen tegen de beschuldiging, dat de rijksweer „verpolitiekt" wordt en overigens dit defensie instituut verdedigd. De stemming over de motie van wantrouwen wordt heden of Zaterdag verwacht. Nu de reorganisatie der R. K Staatspartij is tot stand gekomen en alom bevrediging heeft gewekt, blijve niemand meer buiten de staan. Geeft U op als lid vóór 31 December 1926. U kunt dan in het verkiezingsjaar 1927 aan de stemmingen in de organisatie deelnemen hersteld GLST'SLEVEN Bij «Ik* Apotheek of Drogld 25.000 ongeTraagds letnigsclinHa Wacht U voor namaak* Vraagt uitsluitend „Irving* Gist-Tamiac" ta gek wc*» 1 pakking. AGENDAS WAALWIJK. Zaterdag 18 Dcc. 3'/j uur. Kinder voorstelling Flora Bioscoop. Zaterdag 18 Dec. Witte Bioscoop. „Siberië", 8 uur. Zaterdagavond Groot Harmonica- Concert in Musis Sacrum. Zondag 19 Dec. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 19 Dec. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak", Mannen koor. 12Va uur. Zondag 19 Dec Flora Bioscoop „De Doordrijver", 6 en 8uur. Zondag 19 Dec. Witte Bioscoop, „Siberië", 6 en 8'/, uur. ■■PRIMA KWALITEIT*» AAN SCHERP CONCUR REERENDE PRIJZEN. ZIET ETALAGE. 37551 Aanbevelend, ^*0 dadelijk wrijven met het eenige middel dat tot diep In Uw spieren doordringt en U «nel weer lenig maakt: Akker s HOOFDPUN NEURALGIC IRVING'S GIST-TAM1NB TABLETTEN in 5 Minuten.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10