No. 100. ZATERDAG 18 DECEMBER 1926. 49e Jaargang VIERDE BLAD. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 17 Dec 1926 des nam. 7 uur. Voorzitter de Edelachtbare heer E. Moonen. Afwezig de heeren Gragtmans en Oomens, beiden met kennisgeving wegens ongesteldheid. De notulen der beide vorige ver gaderingen worden onveranderd goed gekeurd. AAN DE ORDE 1. Ingekomen stukken. Beredeneerd verslag van hetgeen tot verbetering der Volkshuisvesting over 1925 in deze gemeente is ver richt. Hieruit blijkt o.m dat in 1925 in totaal 25 vergunningen voor den bouw van nieuwe woningen en 22 vergunningen voor andere nieuwe gebouwen zijn verleendverder 7 vergunningen voor herbouw en 101 vergunningen voor verbouwing. Door het gemeentebestuur werden 116 aanschrijvingen tot de eigenaars van woningen gericht betreffende het aanbrengen van privaten en 54 be treffende verbetering der watervoor. ziening, als resultaat waarvan bij 38 woningen een privaat werd aange bracht, terwijl 3 woningen aan de waterleiding aansloten. Verder wordt het in Maart 1925 door den raad vastgestelde nieuwe stratenplan uitvoerig daarin beschre ven, alsmede de aan de bouwvereni gingen te Baardwijk en Besoijen ver leende bouwvoorschotten voor resp. 12 en 23 woningen. Smolders, 't Is mij opgevallen dat er zoo'n groot aantal aanschrijvingen zijn verzonden betreffende het aanbrengen van privaten n.l. 116 terwijl het aan tal gevallen dat hieraan wordt gevolg gegeven slechts 38 bedraagt. Voorzitter. Er zijn veel menschen die onwillig zijn om aan zoo'n aan schrijving gevolg te geven en dan blijft dat eenigen tijd hangen. Anderen krijgen eenigen tijd uitstel; weer anderen, waar de toestand er nog eenigszins mee door kon hebben wij geheel ontheffing verleend, enz, Prov. Bijblad waardoor aan de gemeenteraden mededeeling wordt ge daan van de benoeming van een Prov. commissie ter bewaring en bescher ming van natuurschoon en waarin op den steun van gemeenten e. awordt aangedrongen. Verzoek van de Waalwijksche Pluim vee vereeniging om een subsidie van f 25 voor eereprijzen te willen toe kennen voor de op 8 en 9 Jan. a s. te houden Nationale Pluimveetentoon stelling. Zonder discussie of hoofdelijke stemming wordt dit verzoek ingewil ligd. Rapport onderzoek der administratie Woningbedrijf over 3e kwartaal 1926, waarin met de administratieve verant woording accoord wordt gegaan. Schrijven van Ged. Staten dat de beslissing over het raadsbesluit tot het in erfpacht geven van grond; aan de fa. Gebr. Teurlings, vanwege het nog niet beëindigde onderzoek hunner zijds, verdaagd is. Goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit tot verkoop van een perceel bouwterrein in de Mr. van Coothstraat aan den heer Pulles-van Gerwen voor de som van f3850. Idem, tot aankoop van een terrein nabij de Haven van den heer D.J. H. van Tussenbroek voor de som van f 400. Idem, tot het verhuren van een afgepaald terrein nabij den Roestelberg aan P. van Eeuwijk tegen een huur van f 35.— per jaar en een vergoeding van f 2.— voor eiken boom, die moet worden gerooid. Timmermans. Is er met den gega digde al overeenstemming bereikt omtrent het terrein met het oog op de boomen. Voorzitter. Het is me later gebleken, dat ik U in de vorige vergadering eenigzins foutief heb ingelicht. Er behoeven hoogstens maar 7 boomen te worden gesloopt en dan kan hij bouwen, juist waar hij verkoos dicht aan den voet van den Roestelberg. Zonder verdere discussies worden de verschillende stukken voor kennis geving aangenomen. 2. Voorstel tot driemaandelijksche verrekening van de aan de bijzondere scholen uitgekeerde vergoeding inge volge art. 101 der Lager Onderwijswet Uit het prae-advies van B. en W. over dit punt stippen wij even aan dat over 1922, 1923 en 1924 dus over 3 jaar aan de diverse bijzondere scholen door onze gemeente de vol gende vergoedingen voor instand houding en exploitatie werden toe gekend St. Petrusschool f 18353.91 R.K. Meisjesschool, Waalwijk f 14244.90 R.K. Jongensschool, Besoijen f 3295 84 R.K. Meisjesschool f 2643.95 Christel, school f 2948.24 R.K. Meisjesschool, Baardwijk f 3371 90 Zonder opmerkingen wordt het voor stel van B. W. goedgekeurd. 3. Voorstel tot wijziging der Ge- meentebegrooting 1926. Voorzitter. Vorigen keer is door den heer Smolders gevraagd om wijzigin gen van de begrooting te doen onder zoeken door dezelfde commissie, die de betreffende begrooting heeft nage zien. Ik heb dat ook voor dit geval over wogen, doch het bleek dat één lid (Roggeveen) naar elders vertrokken was en één lid (Eibers) wethouder was geworden, zoodat nog slechts één lid (Timmermans) van die commissie over was en hem alleen konden we het onderzoek toch bezwaarlijk opdragen, zoodat deze wijzigingen thans onvoor bereid aan den raad worden voor gelegd. Smolders, 't Betreft nu slechts een kleine reeks wijzigingen, maar er zullen er voor de begrooting 1926 nog veel meer komen. Zou het met het oog daarop geen aanbeveling verdienen dat de begrotingscommissie 1926 nog wordt aangevuld, opdat ze die wijzi gingen nog kan nazien. Voorzitter. Ik heb er geen bezwaar tegen. Timmermans. Zou het niet veel een voudiger zijn als de commissie voor 1927 zich daarmede belastte? Hiermede 'kunnen alle leden zich vereenigen. 4. Voorstel tot het vaststellen van den prijs voor den grond aan het St. Antoniusplein. Voorzitter. Door B. en W. wordt geadviseerd om een prijs van f90. per strekkenden Meter vast testellen. Het betreft het stuk tusschen de sla gerij van Esch en het winkelhuis van v. Mier. Er is op het oogenblik een gegadigde voor. Timmermans. Worden er ook voor waarden aan verbonden betreffende de te bouwen woning. Voorzitter. Zeker, de woning moet voldoen aan de eischen voor een mid denstandswoning. De Graaff. Wat heeft hij gevraagd Voorzitter. Hij heeft nog niets ge vraagd, alleen den prijs. Ik vermoed zelfs dat de bedoelde aanvrage wel heelemaal op niets zal uitloopen. Wordt met algemeene stemmen goedgekeurd om den prijs te bepalen op f90,— per strekkenden Meter. 5. Voorstel tot nadere vaststelling van den huurprijs van de woning Grootestraat No. 114 (Kerkpad bij de Haven), afkomstig van H. M. v. Erp. Voorzitter. Er zijn twee gegadigden naar dit pand de een is A. Broermijn uit Drunen die er een groentewinkel wil drijven de andere J. Blok uit v.m. Besoijen die er een slagerij wil ves tigen. Om het pand voor slagershal in te richten zou de gemeente onge veer f800, kosten aan het huis moeten maken. Blok heeft schriftelijk aange boden f 10, huur per week te willen betalen en zelfs heeft hij mondeling aan Weth. Eibers medegedeeld dat hij geneigd zou zijn om f 11.per week te geven. Toch zouden B. en W. willen voorstellen om het aan Broermijn te verhuren. Al is een huurprijs van f 11.per week heel aanlokkelijk, men moet niet vergeten dat er daartegenover ook groote kosten gemaakt moeten worden en voor hoelang zal het dan nog zijn Er bestaat verder wel behoefte aan een groentenwinkel doch niet aan een slagerij. Wanneer wij het pand tegen f 7 50 per week verhuren aan Broer mijn dan zijn er geen kosten te maken uitgezonderd op de bovenverdieping een heel goedkoope afscheiding van de 2 panden, dat moet in elk geval gebeuren, wie er ook in komt wonen. De Graaff. Wil Blok geen contract teekenen om het pand voor een zeker aantal jaren te huren Eibers. Hij heeft me persoonlijk ook nog medegedeeld bereid te zijn het pand voor 5 jaar te huren. Voorzitter. Dat heeft hij ons niet verteld, maar dan blijft nog de vraag of hij het er in zal kunnen volhouden en als hij het niet meer kan opzeilen dan zit de gemeente met de gemaakte kosten. Surlg. Bij de abattoir—kwestie is nog gezegd dat zich daardoor hier meer slagers zouden komen vestigen wat uit concurrentie—oogpunt in het be lang van de verbruikers zou zijn. Nu De Echo van het Zuiden. Gemeenteraad Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 11