doet zich hier zoo'n geval voor. Wat de kosten betreft, die zijn er bij een verschil van f 3.50 huur per week of f 182 per jaar of ruim f 900 in 5 jaren, gemakkelijk uit te halen, Voorzitter. De slagers zijn toch al een beetje kopschuw geworden met die abattoirkwestie en nu meenden we ze niet nog meer tegen liet gemeente bestuur te moeten kanten door een nieuwe slagerij in een gemeentewoning te gaan inrichten. Hartog. Van die kopschuwe slagers behoeven we toch niet bang te zijn? Voorzitter»Dat zijn we ook niet; 't is maar een argumentje dat er zoomaar wordt bijgesleept. Hartog. Ik heb die jongeman ook ge sproken en waar het hier gaat tusschen iemand uit een andere plaats en een zoon van een inwoner en wel van be kende menschen, die gerust als eenigs- zins geaccrediteerd kunnen doorgaan, zou ik er de voorkeur aan geven om die jongeman vooruit te helpen. Wat de behoefte aan 'n groentehandel betreft, zal men toch moeten toegeven, dat er langs de lurken toch druk genoeg mee gevent wordt en dit toch voor het pu bliek de gemakkelijkste en billijkste weg is. De Graaff. Zou het niet beter zijn in geheime vergadering deze zaak te be spreken. Voorzitter, 't Lijkt mij heel goed. Smolders. Er kómt nog iets anders bij. Bedoeld pand is door de gemeente aangekocht met voorbedachten rade, met het oog op eventueele uitbreiding van het stratenplan. Nu wordt er hier al gesproken over een huur tijd van 5 jaar. Daartegen is natuurlijk geen be zwaar als het vast staat dat er binnen dien tijd toch niets van die uitbreiding zal komen. De gemeente beschikt ech ter nog slechts over zeer weinig bouw grond en wat liet particulier initiatief doen zal is ook nog niet te zeggen. In elk geval kan er in 5 jaar heel wat. ge beuren en dient men daar altijd eenigs. zins rekening mede te houden. Gezien vanuit het standpunt bij de abattoir- kwestie ingenomen inzake de grootere concurrentie bij vestiging van meerde re slagerijen, is een slagerij wel te ver kiezen. Voorzitter. Ik veronderstel dat wij gerust het pand voor 5 jaar kunnen ver. huren, zonder gevaar in dien tijd met eventueele wegenuitbreiding in con flict te komen. Timmermans. Zou Blok niet genegen zijn voor eigen rekening een slachtkal in te richten, dan was de gemeente van de risico af. Eibers. Dat heb ik hem; ook al voor gesteld, maar dat deed hij niet. Ik zou over deze kwestie, zooals de heer de Graaff reeds heeft voorgesteld, straks in geheime vergadering verder spreken. Aldus wordt met algemeene stemmen besloten. (Volledigheidshalve vermelden we hier reeds dat na bedoelde geheime zit ting, de raad in openbare vergadering met 8 tegen 3 stemmen besloot om het pand voor 7,50 per week aan Andries Broermijn te Drunen te verhuren. Te gen stemden de heeren Boks, v. Driel en Hartog). 6. Benoeming van a. de leden der commissie tot we ring van schoolverzuim, (periodieke af treding). De aftredenden, zijnde de heeren: J. L. van Kempen, M. A. J, van Liempt, E. P. van Beijnen, A. Froklage, A. Schaap, en P. H. Broos, worden met algemeene stemmen herkozen. b. de leden der commissie van bij stand voor de gemeente licht- en wa terleidingbedrijven. Herkozen worden de aftredende hee ren Smolders, Verwiel en Hartog. c. de leden der commissie van bij stand voor het gemeente-woningbedrijf. Herkozen worden de aftredende hee ren de Graaf, Timmermans en Smol ders. Rondvraag. De lieer Roks wenscht eenige vragen te stellen in verband met de aanbeste ding van het abattoir. Spr. vraagt of het den Voorzitter bekend is, om wel ke redenen de inschrijving zooveel bo-, ven de begrooting is gegaan, zoodat de laagste inschrijver nog 80ÜÜ.boven de begrooting was. De Voorzitter wil allereerst opmer ken dat het verschil van 8000.over dreven is. De begrooting was 61200.— en de laagste inschrijver was ruim 67000.—. De reden daarvan is dat de riool- werken wel in het bestek doch niet in de begrooting waren opgenomen, dat wisten B. en W. aanvankelijk ook niet. Dan zou er misschien nog wel een re den aan te wijzen zijn, maar dal mag hier zoo maar niet gezegd worden. Er zou te veel met motors gereden zijn wordt gezegd, 't Is wel vrij zeker dat men getracht heeft afspraken te ma ken. Over een en ander deze aanbeste ding betreffende wilde ik U aanstonds in geheime vergadering even spreken, ook over de vereenvoudiging die in het oorspronkelijk plan zijn aangebracht. Roks. 't Zou toch geen aanleiding kunnen geven dat er fraude bij de uit voering van het werk werd gepleegd? Voorzitter. Fraude kan natuurlijk al tijd gepleegd worden, doch de aanne mers zijn solide menschen tegen wie geen wantrouwen behoeft te bestaan, en bovendien zullen wij ook de ge meenteopzichter laten toezien. Roks. Zijn er verder alle aanwijzin gen gesteld betreffende de eischen waaraan de verschillende te gebruiken materialen moeten voldoen? Voorzitter. U kunt daarop gerust zijn. alles is nauwkeurig omschreven. Roks. Is er op het werk van een der gelijk gebouw een speciaal toezicht aangesteld of geschiedt dit gewoon door den gemeenteopzichter? Voorzitter. Er is een opzichter bij het werk die door den architect wordt aangewezen, terwijl de gemeente-op zichter van gemeentewege er mede toe zicht op zal liouden. De heer Roks dankt den voorzitter voor diens toelichtingen, en wenscht dan nog eens 'n „wegenkwestie" te be spreken. Het betreft de Grootestraat in Voor malig Besoijen, die bij slecht weer in een treurigen toestand verkeert. Voort durend wordt er aan de tramlijn ge werkt, waardoor de toestand er niet beter op wordt. De waterafvoerputten zijn zoodanig geplaatst dat afvoer on mogelijk kan plaats hebben. Al het water blijft tusschen de tramlijnen en het trottoir staan, zoodat de menschen die aan de Zuidzijde wonen er veel last van hebben. Zij kunnen zich ge rust de kosten sparen om hun wonin gen te laten opverven, want telkens worden ze weer met slijkspatten be smeurd. In dezen toestand diende vol gens spr. noodzakelijk verbetering te komen want die menschen die daar wonen betalen evengoed straatbelasting en dus: „voor wat, hoort wat". Boven dien zou de verbetering niet zoo kost baar zijn. Timmermans. Ik heb met verwonde ring van deze klacht kennis genomen. Ik maak nogal vaak gebruik van dal stuk weg evenals van de andere wegen uit de omgeving en dan kan ik u ver klaren dat het gedeelte van de Besoijen- sche Steeg tot aan het huis van den heer. L. Verwiel een ideale straat mag genoemd worden. Het valt me steeds op dat die weg ook bij het slechtste weer er nog droog is, zooals men het op het geheele traject niet vindt. Roks. Wat U zegt, dat is werkelijk zoo. 't Betreft hier alleen de afstand van het trottoir tot de noordzijde der tramlijnen; het water blijft tusschen de tramlijnen en het trottoir staan. De Voorzitter zegt toe door den ge meente-opzichter de zaak eens te zullen laten onderzoeken. De heer v. Driel wil ook een straten- kwestie bespreken n.l. den toestand van den weg aan het eind van de Besoijen- sclie Steeg een 100 meter voor den over weg. Daar is de tram voortdurend aan het opbreken. Het water dat van de helling komt kan er niet weg, zoodat men er bij nat weer een treurigen toe stand krijgt. Met een riooltje naar de Oostzijde was hier wel verbetering in te brengen. Voorzitter. Er moet altijd nog iets te wenschen overblijven. Niettemin zal ik den gemeente-opzichter den toestand eens laten opnemen. Roks. Ik wenschte nog eens op de verbetering van de Putstraat terug te komen. Men heeft daar nu een partij steenen opgebracht, hetgeen een heele verbetering had kunnen zijn, doch nu heeft men ze er zoo onoordeelkundig neergegooid, dat men er niet loopen of rijden kan. De steenen kunnen zoo nooit in den grond gereden worden. Timmermans. Ja, ze zijn er ongege neerd neergegooid. Als ze hel een beetje uitgekeken hadden en de stetyien wat gesorteerd en dan de groote steenen in de karsporen gestopt, dan had men al heel wat kunnen bereiken; nu is het absoluut geen verbetering. Voorzitter. We zullen er eens naar laten kijken. Niemand meer het woord verlangend sluit de Voorzitter de openbare verga dering en gaat de raad over in geheim comité. (Ongecorrigeerd). PROVINCIAAL NIEUWS. Stopzetting Schoenfabriek. Naar wij vernemen zal de Stoom- schoenenfabriek der N.V. v/h. Jos. Groenen alhier, in Januari a.s. wor den stopgezet. Een gedeelte van het personeel is reeds met 1 Januari a.s. ontslag aan gezegd, terwijl het overige tegen 15 en 31 Januari daarop volgend ontsla gen zal worden. Propaganda club. In de lijst der namen der leden der Propaganda-club voor de R.K. Kiesvereeniging in de St. Antonius- parochie, is den naam van den heer J. v. d. Geld, uitgevallen. MgT Zorgt tijdig voor uwe adver- entie voor ons Kerstnummer, dat Vrijdag 24 December a.s. in den voor middag verschijnt en waaraan zeer bijzondere zorg wordt besteed op verschillend gebied.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 12