DE ECHO VAN HET ZUIDEN. PUROL Kindervoorstelling Flora-Bioscoop. De amforen van een Uersionéen. Kleine Kinderen Zaterdag 18 December half vier. Entrée 20, 30, 50 cent. DERDE BLAD. Zij, die zich met 1 Januari op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers gratis. De Administratie. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 17 Dec. 1926. Waalwijksche Radio avond H D. O. Voor hen. die Maandag a,s. in Musis Sacrum van bovengenoemden avond willen genieten, en dit zullen er on getwijfeld zeer velen zijn, meenen wij goed te doen. het volgende te melden. 1. Het rooken in de zaal is dien avond /en strengste verbodeg. 2. De uitzending begint prompt om 8 u. 10, geen minuut later dus. 3. Alle medewerkenden gaan te hunner tijd door de garage naar hei trapje, dat toegang verleent tot het tooneel en keeren langs denzelfden weg terug. Zij houden zich gereed om oogenblikkelijk na den oproep het tooneel te betreden 4 Tijdens de uitvoering der num mers blijft de zaal gesloten. 5 Wijl de kosten der uitzending voor de H. D. O zeer groot zijn, vraagt zij van allen, dus ook van de leden der deelnemende gezelschappen enz, een matig entrée. Deze entrée zal zijn als volgt: le rang 50 ct., gereserveerde plaats f 0.25 p p. 2e rang 25 ct., gereserveerde plaats f 0 15 p. p. Voor den 2en rang hebben leden der deelnemende gezelschappen rechl van voorkeur. Zij bekomen aan boven genoemden prijs een kaart op naam, die niet voor een ander geldig is 6. Kaartenverkoop en plaatsbe spreking geschiedt Zondag van 12 tot 2 uur aan het loket van Musis. Voor de eventueel nog onverkochte kaarten Maandag om 7'/2 uur. Recht van voorkeur bestaat dan echter niet meer. Men voorzie zich dus tijdig van plaats. DE WAALWIJKSCHE AVOND. Een uitstapje, naar de nijvere „Langstraat." Brabantsche Kunst op z"n best. Hilversumsclie Draadlooze Omroep. Maandag 20 December, 8 uur. in „Musis Sacrum." Medewerkenden Harmonieorkest St. Crispijn, Direc teur: A. Stravers. Mannenzangvereeniging Oefening en Vermaak, Directeur: Jac. Sars. Gemengde Zangvereen. T.A.V.E.N.U. Directeur: Sars. Waalwijk's Gemengde Zangvereeni- ging. Directeur: G. Gerritsen. Waalwijks Symfonie Orkest, Direc teur: A. Groot. Ant, van Liempt, Voorzitter van „Waalwijks Belang". Aug. v. d. Heijden, Voorzitter van „Oefening en Vermaak". Mannenkwartet „Crescendo". Frits Citroen, (Cello). •Tan Verhoeven (Pianist-Solist). Marie Mertens (Mezzo-sopraan). Dina Slaats (Alt). Tom Burmanje (Bariton). Begeleiding: Mej. Anna Gragtmans en Jan Verhoeven. PROGRAMMA 1. a) Feu et Flamme, Marsch, W. van Perck. b) Grand Potpourri sur l'Opéra Le Carillonneur de Bruges, A. Grisar- A. J. Clément. HARMONIE ST. CRISPIJN. 2. a) Andante, Godfr. Mann. b) Arlequin, Popper. CELLO. 3. a) Deus in Nomine tuo, W. F. Kools. b)* I)e Ruïne, L. F. Brandts Buys. OEFENING EN VERMAAK. 4. Waalwijk als centrum der Lang straat en zijn beteekennis op het gebied der Nederl. Schoen- en Le derindustrie. M. A. J. VAN LIEMPT. 5. Stille, Eisenhofen. Zomeravond, Olman. CRESCENDO. G. a) Heer, mijn hert is boos en schul dig, C. v. Rennes. b) Die Elire Gottes in der Natur, Beethoven. c) De Regendag, Loosjes. Liederen voor MEZZO SOPRAAN. 7. a) Proloog uit Erlkönigs Tochter, Niels W. Gade. b) Morgenzang uit Erlkönigs Toch. ter, Niels W. Gade. WAALWIJK'S GEMENGDE ZANGVEREENIGING. 8. a)Etude, F. Chopin, b) Danse Espagnole, Albeniz. JAN VERHOEVEN. 9. a)Hebmedelijden Balaleinkow. b) Spiegeltje zoek mé een man, Frans Bogaert. DINA SLAATS (Alt). 10. a) Droomevrouw, Olman. b) Vlaamsche Kermis, Wierts. T.A.V.E,N,U, 11. Fragment uit „Lief en leed in de Vogelwereld", van en door AUG. v. d. HEIJDEN. 12. Goede Nacht, Le Clerc. Panis Angelicus, C. Franck. TOM BURMANJE. 13. Twee deelen uit de Sympnonie No. 36 in C-dur van W. A. Mozart. 1. Adagio-Andante. 2. Mienuetto-Finale presio. S Y M PHONIE-ORK L ST Jubileum Brandweer. Op 5 Januari a.s. zal het 30 jaar ge leden zijn dat de Waalwijksche brand- 1 weer werd opgericht. De plannen om aan dezen dag een eenigszins feestelijk cachet te geven waren ons reeds gerui- men tijd bekend, doch men had ons verzocht hiervan in ons blad nog geen kennis te geven dan eenige dagen vóór het juhilé zou worden herdacht. Nu men echter reeds aan dit feit eenige ruchtbaarheid gegeven heeft, meenen we onze lezers niet langer onkundig te mogen laten. Toen in 1924 het brandweerwezen in onze gemeente een grondige reorgani satie onderging, kon men nadien met een minder aantal brandmeesters vol staan. De heeren Jan van Huiten, C. J. Trimbach, M. L. verhagen, W. van Heesch, P. Glaudemans en C. Verhulst werden toen benoemd tot eere-lid, zoo dat de Brandweer op 't oogenblik be staat uitG. P. van Huiten, opper- brandmeester, A. Pulles v. Gerwen, se cretaris; H. Aarts, brandmeester, G. v. Loon, brandmeester, Nic. Hendriks, brandmeester, Jos Seegers (Besoijen), brandmeester, G. Bcijnen (Baardwijk) brandmeester, C. Mol (Baardwijk) brandmeester. Op voorstel van de Commissie van advies tot het verleenen van onder scheidingen te Utrecht, zullen op de te houden feestvergadering vanwege de Nederl. Brandweervereniging onder scheidingen worden uitgereikt aan die brandmeesters die in den loop der jaren hun beste krachten aan de brand weer hebben gegeven. Zooals wij vernamen komen hiervoor in aanmerking de heeren A. Pulles-van Gerwen (25 dienstjaren), N. A. Hen driks, id., H. Aarts id., G. J. van Loon id., G. P. van Hulten (15 dienstj.) Jos. Zeegers, id. Ook een aantal eere-leden komen voor een extra onderscheiding in aan merking. In de eerste plaats noemen we dhr. Jan v. Hulten, v.m. opperbrand- meester, die op niet minder dan 30 dienstjaren kan wijzen, vervolgens nog de heeren: C. J. Trimbach (25 dienst jaren), M. L. Verhagen, W. van Heesch en P. Glaudemans, ieder 15 dienstjaren. De officieele feestvergadering wordt gehouden op 5 Januari a.s. des avonds om 7 uur in hotel Verwiel, waarbij o.a. ook tegenwoordig zullen zijn de Edel- achtb. heer Moonen, Burgemeester de zer gemeente en de heer J. Hazelhorst, lid van de Koninklijke Brandweerver- eeniging en commandant der Tilburg- sehe Brandweer. Wij twijfelen er niet aan of ons kra nig brandweercorps zal het dien dag niet aan belangstelling ontbreken. W. G. V. In aansluiting op ons bericht, be treffende de groole jaarlijksche uitvoe ring der W. G. V. op Maandag 17 Ja nuari 1927, kunnen we melden, dat het Bestuur zich weder in verbinding heeft gesteld met hare zustervereeniging „De Spartanen", een specialiteitsgezelschap, uit Tilburg, die hier verleden jaar even eens hunne medewerking hebben ver leend. Bezoekers der vorige winteruit- voering zullen zeker met genoegen deze kranige acrobaten zien terugkomen, terwijl voor wie de uitvoering verzuim den het ongetwijfeld een spoorslag zaj zijn ze dezen keer bij te wonen. Want de roep, die van deze krachtmenschen verleden jaar is uitgegaan, ligt heslist nog versch in het geheugen. Wij, die in de gelegenheid waren de vorige ver tooning bij te wonen, durven met volle gerustheid beweren, dat men zich een bezoek daarom reeds niet beklagen zal. Maar dit is niet het eenige, wat ge boden wordt. De jongere generatie der Waalwijksche turners, die ons vorig jaar waarlijk verrasten door hunne vorderingen en de keurige afwerking der werktuigoefeningen, zullen ook deze keer onze verwachtingen niet be schamen. Verder zullen er keur van vrije oefeningen in standen, een fi- guurmarsch en knotsoefeningen op muziek, pyramiden, enz. worden ver toond. Wij hadden de gelegenheid be doelde knotsoefeningen te zien uitvoe ren op de maat van het nieuwe W. G. V.-lied een geestes-product van den leider der club, den heer A. Princen en getoonzet door den heer A. C. van der Heijden, alhier en hebben daarvoor niets dan lof. Voegen we daarbij, dat het ensemble Van den Akker uit Den Bosch de uitvoering met zijn bekend lustig strijkje zal opluisteren, dan mo gen we zeggen, dal onze turnvereeni- met aanvankelijk 10 leden voor de R. ging niets heeft nagelaten om een he- K. Iviesvereeniging. Besloten is reeds zoek zoo aantrekkelijk mogelijk te ma- j Zaterdag het eerste actief werk te ver ken- richten, door het innen der contributie, Wij meenen goed te doen deze be- en het bezoeken van alle R. K. gezinnen a- voor het inschrijven van nieuwe leden richtgeving te besluiten met de aanha ling van het tweede couplet van het W. G. V.-lied: Geen zucht tot roem of haat, noch ijdel zelfvertrouwen, Heeft ons tesaamgebracht; maar blanker idealen Van blijden arheidslust, van durf ijven van nieuwe leden voor de kiesvereeniging. Leden zijn: F. Bataille, P. v. Brunschol, Jac. Did- j den, N. v. Gorcum, J. de Graaff Gz., Ant. de Graaff Az., B. Schapendonk en j F. Smolders. Wij hebben verschillende malen en nimmer faleneen cn ander medegedeeld betreffende het zilveren pastoorsfeest in de St. An- j toniusparochie in April 1927, tegelijk I met het 25-jarig bestaan der parochie. Wij vernemen dat in het zilveren i jaar de ZeerEerw. heer pastoor Kuij- pers jubileert als 40-jarig priester. Ook andere jubilea vallen dan samen, n.l. de heer Adrianus de Graaff zal vanaf de oprichting der parochie, dus 25 jaar kerkmeester zijn. Tenslotte nog twee zilveren jubilea, n.l. mej. L. van der Geld, als stoelen- zetster der kerk, waarvoor zij de zorg, ook de financieele, nauwgezet op zich nam en mej. Corn. Franken als dienst bode bij den ZeerEerw. heer Pastoor. Autobusdienst Ned. Spoorwegen. Vrijdagmorgen had ten gemeente- huize, onder voorzitterschap van den burgemeester van Waalwijk, eene bij eenkomst plaats, van burgemeesters uit deze streek, den voorzitter der Kamer van Koophandel voor de Langstraat en een vertegenwoordiger der Ned. Spoor wegen. Deze bijeenkomst, die werd bijge woond door de burgemeesters van Don. gun, 's Gravemoer, Kaatsheuvel, SprangCapelle, Waalwijk en Waspik Waardeering onzer kunst slechts vragend voor ons loon. Want, als straks in het begin van hel nieuwe jaar de W. G. V. weer een be roep zal moeten doen op donateurs en kunstlievende leden, hopen we dat ve len, die tot nog toe lauw stonden tegen over deze sport hij uitnemendheid, de meest harmonische lichaamsontwikke ling, daadwerkelijk getuigenis zullen afleggen in te stemmen met het streven onzer turners, doch niet alleen finan cieel, maar ook moreel, n.l. door de uit voering in grooten getale te bezoeken. Wethouder Gragtmans. Opnieuw komen de corresponden ten van Bossche Crt. en Huisgezin met het bericht dat de heer J. Gragtmans andermaal den uitdrukkelijken wcnsch heeft geformuleerd af te willen treden als wethouder. Deze wensch is niet andermaal, niet uitdrukkelijk, zelfs in 't geheel niet ge steld. Er is geen woord van waar. Op het Bureau van de Kamer van Koophandel alhier ligt voor belang hebbenden gratis ter inzage: Kelly's Directory of the Leather Trades for England, Scotland and Wales, and the Ingezonden Mededeelingen. Bij behandelt men de roode en smettende plekken met KATTEN SERENADE. De mooie Hoofd film in 5 acten JOPIE ALS TELEGRAM BESTELLER. POLIDGR's DUEL. 3. 4. 37537 Principale Towns in Ireland, the Chan nel Islands and Isle of Man. Rij kspostspaarbank. Opgave uitsluitend betreffende het postkantoor Waalwijk en zijne hulp postkantoren. Maand November 1926. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbank boekjes ingelegd 42296,25 en terug betaald 48379,44. Derhalve minder in gelegd dan terugbetaald 6.083.19. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 30. Hieronder 8 for mulieren ad 1,in spaarbankzegels van 1 cent (Schoolsparen). Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op slaatsschuldboek- jes ingeschreven nominaal 1200, Het aantal nieuw uitgegeven staats- I schuldhoekjes bedroeg één. had tot doel, de bespreking der plannen van de Staatsspoorwegen inzake een algenieene autobusdienst en hoe deze 't best dienstbaar kon worden gemaakt aan (le belangen der respectieve ge meenten en der streek. scherlj .de Regenboog" te Tilburg, Agentschap te Waalwijk, fa Wed. A. J. M. de Bree 3rans. Stationstraat 4, zendt ons een sierlijke wandkalender met een heel zinnebeeldig en goed uitgevoerd schild, Van de Maatschappij van Verzeke ring op het leven „Noord Braband" Waalwijk ontvingen wij den bekenden Maandkalender, ontwerp Th. v. Delft, die wij een vorig jaar reeds bespraken, terwijl de Nationale Levensverzekering Bank te Rotterdam ons weer haar for- schen, duldelijken Maandkalender deed toekomen. Waalwijks Symphonie Orkest. De eerste uitvoering die bovenge noemde vereeniging in dit seizoen gaf, heeft niet die belangstelling gehad, die wij verwacht en ook gaarne gewenscht hadden deze bijzondere vereeniging voor eene plaats als de onze, had meer waardeering verdiend, al weten we dat het op het oogenblik nogal druk is op dit terrein. Wij willen hiermee nu niet direct zeggen, dat deze uitvoering ons in alle opzichten heeft voldaan, maar toch dient het ijverig en sympaihlek streven door belangstelling te worden geschraagd. Wat de uitvoering zelve betreft, speciaal het eerste gedeelte, konden wij de idee niet van ons afzetten, dat deze betrekkelijk jonge vereeniging. werken in studie neemt en uitvoert, die voor een deel boven haar bereik liggen en waarmede zij niet het succes bereikt in de uitvoering, dat wij haar zoo gaarne wenschen en waardoor niet het gewenschte contact wordt verkregen tusschen de uitvoerenden en het publiek. Het is niet om wille der critiek dat we dit zeggen maar alleen bedoeld als een uiting van degenen die met deze vereeniging zeer sy.npathiseeren en met welke uiting velen accoord gaan. Zooals wij zeiden, konden ons de eerste nummers, hoe zeer getuigende van ernstige studie niet geheel bevre digen, we maken daarop gaarne een uitzondering voor mej C Schohaus, die dezen avond haar welwillende medewerking verleende. Was haar spel over het algemeen zeer goed, soepel en volgzaam, een bijzonder woord van lof hebben we voor hare vertolking van Beethoven's C-dur (No. 1.) Haar spel was goed gedragen en de technische moeilijk heden wist zij vrijwel te overwinnen. Mej. Schohaus speelt licht en vloeiend en heeft een kalmen aanslag met fijn toucher. Ze had oi. echter iets minder bescheiden mogen Zooals wij Woensdag reeds heb ben gebulletineerd is bij de gisteren ge- wel houden verkiezing voor een lid van de ^ijn, al gaf deze bescheidenheid een Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat, afd. Grootbedrijf bij enkele candidaatstelling gekozen de heer C. Vesters, Kaatsheuvel. schoenfabrikant te 1 Va a lïvijksch c Stoo mdr ukkcr ij Antoon Tielen. Het winkelhuis; toebehoorende aan de Waalwijksche Stoomdrukkerij An toon Tielen en staande Grootestraat 205, vóór onze drukkerij, zal verbouwd eigenaardige bekoring, en had haar spel een krachtiger uitbeelding mogen geven. Een zekere psychische depressie zal hier echter wel niet vreemd zijn geweest, 't Piano-concert van mej. Schohaus zou ongetwijteld meer glan zing hebben gekregen indien de be geleiding van het orkest hier minder stroef ware geweest. Na de pauze kwam het orkest beter op dreef, vooral wat het samenspel Schoenfabr. A. Pulles-v. Gerwen Co. j en ^aarin gedeeltelijk gevestigd worden i en de nuanceering betreft Ook was Naar wij vernemen heeft de firma de kantoren onzer drukkerij en 't hu- J.r meer beheersching van siof en geest. A. Pulles-van Gerwen Co. alhier be- j reau van ons blad. Mascagni s HCavaleria Rusticana ge sloten tot het bouwen van een eigen electrische centrale voor de opwekking van kracht en licht voor haar groeiend schoenbedrijf. Het gebouw zal geplaatst worden achter de fabriek en geïnstal leerd met ruw-olie-motoren. De reden die tot het besluit geleid heeft dat deze fabriek die thans bij de P. N. E. M. is aangesloten, tot eigen-krachtopwekking overgaat, is weer het hooge tarief, waaraan de P. N. E. M. meent te moe iten vasthouden. j Onze oud-stadgenoot, de heer J. W. Pulles Th.zn., adspirant-commies der Posterijen en Telegrafie te 's Gra- venhagc, slaagde aan de opleidings school aldaar voor Commies bij ge noemd dienstvak. Zijn practische op leiding zal achtereenvolgens worden voortgezet te Waalwijk en Amsterdam. Den geslaagde, die zich door jaren lange zware studie tot hooger ambte naar bij vermeld Staatsbedrijf heeft op gewerkt, onze gelukwenschen. I)e 3de ontwikkelingsavond in de B. K. Werkliedenvereeniging zal Don- derdag 23 December gegeven worden, door den adviseur der vereeniging, ka pelaan E. Beekmans, met als onderwerp „De Zon- en Feestdagen van het Kerke- i lijk Jaar in verband met het leven van Christus" (met lichtbeelden). He avond zal waarschijnlijk worden opge luisterd door een kwartet van de har monie „St. Crispijn". 1 In de St. Antonius-parochie is de finitief een propaganda-cluh opgericht Een en ander zal tevens eenerzijds benut worden voor publiceering van telegrammen, foto's, illustraties en anderzijds voor de expositie van druk werken. De kantoren zullen alsdan den ge- heelen dag geopend zijn, vanaf 88 üur, dus ook in de middaguren. Donderdag had de aangekondigde Biljart-match plaats te Tilburg door drie spelers der Biljartvereniging „Ons Genoegen", gevestigd bij den heer Alb. Kemperman en drie spelers uit Tilburg, welke Biljart-match was uit geschreven door de Biljartvereniging gevestigd bij den heer Alph. Adriaanse te Tilburg. Alle drie de partijen werden gewon nen door „Ons genoegen" waardoor zij in de finale komt tegen de beste spe lers uit Tilburg. De uitslag was als volgt: D. van Weeyt 200H. Spijkers 152. F. Slaats 200H. Hoorjen 147. L. v Engelen 200W. Adriaanse 114. Kinder Bioscoop. tuigde hier trouwens ook reeds van meer beheersching. vooral het gedeelte voor den solo cellist, den heer Citroen, dat dankbaar werd gespeeld zonder air maar met warmte, eenvoud en ware volheid werd voorgedragen. Met belangstelling zien we het vol gende concert tegemoet, waarbij we hopen, dat 't Symphonie gezelschap een ie'wat lichter en soberder program zal opzetten. Vermelden wij ten slotte nog dat men mej. Schohaus voor haar keurige prestaties met bloemen vereerde en met een gezellig bal deze eerste uit voering werd besloten. Nederlandsch fabrikaat. Men schrijft aan „N. Rott. Ct „Hsgz en andere bladen. Degemeente Waalwijkisde eerste ge meente in Nederland, die de voor het abattoir benoodigde installatie com pleet in haar geheel in Nederland bij de Nederlandsche industrie geplaatst heeft. Zoowel het slachttechnische als koeltechnische gedeelte heeft zij aan eene Nederlandsche fabriek opgedra Wij vestigen giarne de aandacht op gea- de aankondiging der Flora-Bioscoop dat hedenmiddag een kinder-voorstel ling gegeven wordt. Er is voor de kleinen ren mooi programma saamgr- steld, dus dat men ze er dan ook maar een> van !a*e genieten. Kalenders. De Stoomververlj en Chem. Was- Het is een verblijdend verschijnsel, dat deze overheid aan het nationaal product, dat minstens evengoed is als het buitenlandsche, de voorkeur geeft en met de oude sleur der overheids bedrijven om steeds onze vaderland- sche industrie voorbij te gaan, breekt. Zij is de eerste gemeente in Neder land, die den wensch der regeering No. 100. Zaterdag 18 Dee. 1926. 49e Jrg. r uil VI til 2.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 9