CZioMfLwjQ(Y\ Sanapjrjn Di Waalwijkscbe avond. ^cjct.40en75ct waarvan men niet met karren en toe te staan tegen f 0.06 per M2 er» daar wagens gebruik mag maken. We bedoelde tuin groot is 370 M2, stelt zouden den toestand er echter reeds hij .voor tot wederopzeggings toe te lang herzien hebben, hadden de werk- verpachten voor f 22. De heer Rui- zaamheden op het Fort ons niet zoo lang tegen gehouden. Maar indien de tijd 't toelaat zullen wij de Groen- steeg spoedig in orde laten brengen De heer Zijlmans merkt op dat de gemeente een sluis moet onderhouden terwijl de Polder er gebruik van maakt. Voorzitier. Ik ken den toestand niet precies. Maar de Polder is toch opge heven. Ik geloof zelfs dat de gemeente er aan mee heeft gewerkt en toen de verplichting op zich heeft genomen om de sluis te onderhouden. Zijlmans. 't Is een vreemd geval en niet heelemaal in orde. De Jong. Is er al eenig nieuws over de demping van een stuk van de haven. Mevr. Heere krijgt nu een mooie uitweg. Zouden we haar nie kunnen bewegen om er den gevaar lijken hoek weg te nemen, 't Zou er ook fraaier door worden. Voorzitter. Ik heb mij in verbindin gesteld met Mevr. Heere, maar ze zeide er den hoek te willen houden omdat er voor haar nog aangename herinneringen aan verbonden waren De heer de Jong wijst nog op het gevaarlijk verkeer daar. Na eenige bespreking werd besloten nogmaals bij Mevr. Heere een drin gend beroep te doen op hare mede werking die in het belang der gemeente en de veiligheid van het verkeer is Als tegenprestatie zal men concessie verleenen tot het dempen van een stuk haven. De heer van Woerden brengt ter sprake den wederverkoop van gron den aan het Kroondomein. De Voorzitter zegt dat hij er in principe wel voor te vinden is. Van Woerden. Hebben B en W. er wel eens over gedacht om de huuren te verlagen van de woningen aan de Koningstraat Voorzitter. Daar hebben wij a meer over gesproken. Als wij er één verlagen, dan moeten wij er 75 doen. Verlagen wij met één gulden dan zou dit f 75 per week worden en hiervoor kunnen heel wat woningen leeg staan. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. HEUSDEN. Openbare Raadsvergadering te Hcus- den op 17 Dec. 7'/a uur. n.m. Met den Voorzitter waren alle leden aanwezig. 1. De notulen over de vorige ver gadering werden goedgekeurd 2. Mededeeling van ingekomen stuk ken. Deze waren er zes. lo Besluit van Ged. Staten, waar bij de Gem.-rekening over 1925 defi nitief wordt vastgesteld. 2o. Idem. waarbij de wijziging der begrooting voor 1926 wordt gewijzigd 3o. idem over verhuring van grond aan H. Kuijpers; 4o. brief Ged. Staten, behelzende ontvangst van de gewijzigde verorde ning op de standplaatsen van auto bussen 5o. mededeeling van Ged Staten met betrekking tot de besluit van 19 Juli 1926 benoemde Provinciale Com missie tot bewaring van natuurschoon en 6o. brief aan den AN W.B, toe ristenbond voor Nederland, waarin deze mededeelt, dat de gemeente als buitengewoon lid kan toetreden tegen een jaarlijksche contributie van f 25 De Voorz. vindt dit te hoog en stelt voor geen lid te worden, waarmee de Raad accoord gaat. 3. Rekeningen over 1925 en begroo tingen voor 1927 van de Godshuizen. Namens de Commissie van onder zoek, de Mol, Schmiehusen en Rui- tinga, brengt de laatste rapport uiten adviseert ze goed te keuren, hulde brengend aan debetrokkenen voor het accuraat beheer. Toch wilde hij nog gaarne weten, hoe het batig saldo wordt beheerd. De Voorzitter zegt. dat die gelden worden belegd in Ned. Staatsschuld en op het Grootboek. De heer R. is hiermee voldaan, waarna de rekenin gen worden goedgekeurd. 4. Benoeming van een regent der Godshuizen wegens gewone aftreding van den heer Hub Verhoeven. Uit de voordracht Hub. Verhoeven F. S. M Schreuder, krijgt de eerste 6, de laatste 1 stem. Op een vraag van den Voorzitter verklaart de heer Verhoeven de benoe ming aan te nemen, waarop de voor zitter hem feliciteert onder uitspreking zijner beste wenschen. 5. Benoeming van een lid der Com missie van Toezicht op het Lager Onderwijs wegens periodieke aftreding van den heer Schreuder. Op de voordracht stond deze als no. 1 enitf* heer P. Vergouwen als no. 2. No. 1 werd herbenoemd met algemeene stemmen. 6. Verzoek van Tj. Jonker tot het verkrijgen in erfpacht van gemeente grond tegenover het door hem aan gekochte huis van het Bruchtplein. Usance" is volgens den Voorzitter zulks tinga wilde er eene speciale be paling aan toevoegen, wat volgens den voorzitter steeds geschiedt, daar die van zelf in de voorwaarden wordt opgenomen. Met algemeene stemmen werd het voorstel ingewilligd. 7. Nota aan Ged. Staten behelzende aanmerkingen op de Gemeente-begroo ting 1927. De Voorzitter verduidelijkt met een paar voorbeelden, hoe die aanm rkin- gen slechts van administratieven aard waren en verkreeg verlof de zaak in 't reine te brengen, waarna de begroo ting nogmaals definitief werd vastge steld. 8. In de vorige vergadering had de Voorzitter beloofd met den heer C. Merkx Ir., te zullen spreken naar aan leiding van een voorstel om hem tegen een jaarwedde vast aan te stellen als carillon-bespeler etc. De heer Merkx wilde zich f 25 per keer toegekend zien voor het versteken van liet speel werk en zou dan bij voorkomende gelegenheden gratis fungeeren als beiaardier.. De Voorzitter zette nu hel motief hiervoor uiteen, waarna de Raad zijn zegel hechtte aan bovengenoemde voorwaarden. 2. Verzoek der vereeniging Ons Middelbaar Onderwijs in Noord- Brabant om subsidie voor de Hoogere Handelsschool te Waalwijk. Daar er dit jaar feitelijk steeds een leerling ter school ging, stelde de voorzitter voor over dit jaar f 50 toe te staan, wat werd goedgevonden. 10. Wijziging begrooting 1926. De Voorzitter stelt voor bij te schrijven een drietal posten voor onderhoud van voetpaden, bijdragen voor middelbaar nijverheids onderwijs en verplegings- kosten voor kranzinnigen. Niemand had hiertegen bezwaar. 11. Voorstel van B. en W. ommej. Chr. Reas, onderwijzeres aan de'school voor mulo tegen 1 Jan. a s. eervol ontslag te verleenen, als zijnde over compleet De Voorzitter zette de situatie uit- j een, hoe die thans is met betrekking 1 tot het aantal leerlingen en hoe die zal zijn, als de wetswijziging wordt aangenomen. Daar mij. Reas in ieder geval overtallig zal zijn, werd besloten haar eervol te ontslaan. 12. Verlichting muziektent. Den Voorzitter was mededeeld, dat deze zou komen minstens op f 105, en daar slechts hoogstzelden kunst verlichting noodig is met het oog op zomerconcerten, stelde de voorzitier voor geen verlichting te doen aan brengen. Ook geen enkel der leden bleek er thans voor te zijn. Rondvraag. Het lid Schmiehusen vroeg of die paal bij de Openbare School bestemd was, om daar te blijven. De Voorzitter deelde mee, dat die denkelijk al heel spoedig kan worden pgeruimd, daar de reden, waarom hij geplaatst werd niet meer bestaat. Hierna vraagtSchmiehusennog eenige inlichtingen met betrekking tot dt levering der nieuwe schoolbanken, dacht, dat ze elders goedkooper te betrekken waren geweest, betwijfelde, of ze wel erg deugdzaam zouden zij - etc. De Voorzitter gaf een uitvoerig relaas en wist den heer Schmiehusen gerust te stellen. Het lid Ruitinga kwam nog terug op den lantaarn bij de Wijksche Poort waarover hij in de vorige vergadering iet woord voerde. De Voorzitter verzocht Wethouder v. Everdingen, die een onderzoek in oco had ingesteld zijn bevinding te doen hooren. Deze deelde mee, dat verplaatsing andere bezwaren zou mee brengen. waarop het lid De Haan voorstelde de ballon aan den kant van Wijk te matten. Ook werd nog meegedeeld, dat het s avonds op het emplacement der tram helsch-donker is, 't Gevolg zal ijn, dat de lantaarn, die daar ter plaatse staat misschien in gebruik zal worden gesteld Niemand meer iets te zeggen heb bend in 't belang der gemeente, sloot de voorzitter de bijeenkomst. Ingezonden Mededeelingen. ontstaan door kouvatten bestrijdt men snel en goed door AV0itóSFST M'VoórittIr W™"' «"ff™"*. "N VERHOEVEN. F. CITROEN. DE MEDEWERKERS AAN DEN RADIO-AVOND. De Hilversum-Radio Omroep. Een schitterend succes 1 Ongetwijfeld zullen de duizenden die Maandagavond naar den Hilversum Omroep luisterden verbaasd gestaan hebben, over 't geen eene plaats als Waalwijk presteert op verschillend gebieden't is eene buiten gewone verdienste van den heer A. C van der Heijden, dat hij dezen avond op dergelijke wijze heelt geor ganiseerd, terwijl ook den medewerken den een woord van hulde en dank past voor 't een zij hebben gepresteerd op verschillend terrein om den naam van Waalwijk op deze wijze met eere naar buiten uit te dragen. Een speciaal woord mede aan den heer M. A. van Liempt, voorzitter van Waalwijks Belang, die in een kort bestek der wereld heeft laten hooren, wat Waalwijk op 't gebied der Schoen en Lederindustrie steeds heeft betee- kend en nog beteekent. De groote liefde, de groote ambitie voor Waalwijk en z'n cultureele en commercieele be langen, hebben hier wederom den heer A. C. van der Heijden, z'n medehelpers en medehelpsters geïnspireerd om een dergelijken avond in 't leven te roepen enmet'noverweldigend succes Dat men dit ook elders zoo heeft gewaardeerd uit zich b.v in 't feit, dat reeds Dinsdag morgen bij 't bestuur van Waalwijks Belang een schrijven uit den Bosch inkwam van eenige oud-Waalwijkers met hun families, die hun compliment maakten over den schitterenden Waal- wijkschen uitzend-avond. De heer v. d. Heijden kreeg o. m. uit een hotel uit Roermond een brief van de luisteraars van den avond, die hartelijk hulde brachten, zoomede uit tal van plaatsen. De heer van Liempt ontving nog hulde betuigingen met den Waalwijk schen avond o m. uit Apeldoorn, Bem- - ma®mm DIN A SLA ATS, Alt. In Buisjes van 12-25 en 50 tabletten MIJNHARDT Bij Apoth.en Drogisten. Onderste rij Organisator ™uu' «-«=«"• van den avond. HARMONIE „ST. CRISPIJN". WAALWI.JKS GEMENGDE ZANGVEREEMGING OPERETTE VEREENIGING T. A. V. E. N. U. WAALWIJKS SYMPHONIC ORKEST. Bovenste rij "jAcTSARSr MARIE MERTENS, TOM BURMANJE, Directeur O. V. Mezzo-Sopraan. Bariton.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 2