Notaris A. Schaap C. v. EijheMurg 1 Schrale Huid op f 1500.- HEROPENING Grootestraat 233 mei (oud-burgemeeeter v. d. Schueren), Breda, Eindhoven, Tilburg, Aalsmeer, Arnhem, Zaandam, Utrecht, Rotterdam enz., terwijl de meesten er bij ver meldden, dat de Waalwijksche avond beschouwd werd als de best geslaagde steden-avond. Iemand schreef er den heer van Liempt bij. dat hij direct drie paar echte Waalwijksche schoentjes had besteld!' 't Was weer een avond die bewees dat nog altijd door eendrachtige samen werking Waalwijk iets beteekent, iets vermag. Dat is mede onze verblijdende conclusie.* De zaal Musis Sacrum was stampvol toen om 8 10 de avond een aanvang nam onder leiding van den heer Christ de Vos. Ook. onze burgemeester en mevrouw toonden hier hun belangstelling De harmonie „St. Crispijn" opende met een tweetal uitstekende nummers nl. „Feu et Fiamme" van Perck en een potpourri uit de opera „Le Carilloneur de Bruges" van Clement. Daarna kregen we den heer Citroen met Andante en Arlequin op cello, onze liedertafel met „Deus in Nomine tuo" en „de Ruïne" en vervolgens de heer M A. J. van Liempt, de voorzitter van Waalwijks Belang over: „Waalwijk als centrum der Langstraat en zijne beteekenis op 't gebied der Schoen- en Lederindus trie". Deze zeer interessante verhandeling zullen wij om hare werkelijke belang- rijkheidin'n volgendnummer in extenso opnemen, opdat iedereen eens op z'n gemak kan lezen wat deze echte Waal wijker de wereld over onze plaats in 't kort heeft verteld. Vervolgens traden met groot succes op het Mannenkwartet „Crescendo" met „Stille" en „Zomeravond", Mej. Marie Mertens, mezzo sopraan, met „Heer, mijn hert is boos en schuldig „Die Ehre Gottes in der Natur" en „De Regendag" Waalwijks Gemengde Zangvereeniging met de Proloog en de Morgenzang uit „Erlkönigs Tochter" van Niels Gade. Waarde beschikbaar gestelde tijd tot 10 50 ernstig begon te dringen, vervielen wat zeer jammer was de nummers voor piano door den heer jan Verhoeven en het fragment uit „Lief en Leed in de Vogelwereld" van en door den heer A C v. d Heijden gelukkig dat deze heeren toch nog de honderden aanwezigen na afloop van den omzendtijd in de ge legenheid stelden te genieten van hun bijzondere gaven. Om dezelfde reden gaven de nog overblij venden elk slechts een nummer, nl Mej. Dina Slaats. alt „Heb Medelijden". T A V. E. N U „Droome vrouw kom" van O'lman. onze bariton Tom Burmanje .Goede Nacht" van Leclercq en de Symfonie „Adagio en Presto" uit de Symfonie No. 36 van W. A Mozart en daarmee was de radio avond ten einde. De Hilversumsche leider, de heer Christ de Vos, dankte daarna allen hartelijk voor hun medewerking en bijzondere prestaties, speciaal den heer A, C. v. d Heijden voor z'n groote activiteit en vele zorgen voor dezen Waalwijkschen steden avond. Ook de heer M. A. J van Liempt huldigde den heer van der Heijden voor z'n initiatief, en goede zorgen, waardoor deze avond, die voor Waal wijk van groot nut zijn kan, is tot stand gekomen, eene hulde waarbij wij ons volkomen aansluiten Hij is hier weer geweest zooals altijd, de rechte man op de rechte plaats. Wij ontvingen hedenmorgen nog 't volgend schrijven uit don Haag: Mijnheer, Vergun mij een kleine plaatsruimte in Uw geëerd blad om mijne bewon dering uit te spreken over den Radio avond van Maandag j 1. Als oud-Waalwijker deed mij het goed de aloude Harmonie „St. Crispijn haar toonen te hooren uitzenden voor een zoo moderne uitvinding Door bemiddeling en de welwillende medewerking van den Heer Q W Hijstek, propt, van het Radio-Electro- Technisch Bureau, Zuideweg, den Haag, heb ik de uitzending volkomen fraai en zuiver hooren overbrengen. Alles was duidelijk te volgen. Ik kon mij voorstellen in de zaal zelf aanwezig te wezen. Dat de zaal goed bezet was en het genotene zeer in den smaak viel, bewees het daverende applaus. Ik eindig met een salut aan Waal wijks kranig vereenlgingsleven en met den hartelijken dank aan allen die medegewerkt hebben om door middel van de Radio elders wonende oud- Waalwijkers van een echt Waalwijk schen feestavond te doen genieten. En U. geachte Redactie, met dank voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, R. J. VAN STEENSEL Van Dijckstraat 50 - Den Haag. Wij zijn door de welwillendheid van redactie en uitgever van de Luisterglds", de onmisbare vraagbaak op elk gebied van iederen radio liefhebber, in de gelegenheid de foto's te plaatsen der medewerkers van dezen avond (uitgezonderd de direc teuren G. Gerritsen en A. A. Groot) en twijfelen er niet aan of onze lezers zullen dit op prijs stellen. Bovenge noemden onzen besten dank en dien onzer lezers. Ingezonden Mededeelingen. verzacht en geneest men met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL DRUNEN. Zondagnamiddag werd de Eerw. Heer Kapelaan A. Goosens, Directeur der Congregatie, ter gelegen heid van zijn" 12Va-jarig priesterfeest op plechtige wijze gehuldigd, door de kinderen der Meisjes-Congregatie in de groote zaal der Congregatie. Aanwezig waren behalve de Jubilaris, de Eerw. Heer de Vocht en het Bestuur der Con gregatie. Toen allen aanwezig waren werd gezamenlijk het welkomstlied Zijn Eerw. toegezongen, vervolgens werden door den Eerw. Heer Kapelaan Goosens de prijzen uitgereikt voor goed gedrag in de Congregatie. Door een dochtertje van M. Klerks werd een passende toespraak gehou den tot den jubilaris en de wensch uit gesproken dat Zijn Eerw. nog vele ja ren aan den dienst van God moge werkzaam zijn. Door enkele meisjes werd toen nog een prachtig stukje gezongen en ten slotte door allen het feestlied onder leiding der Eerw Zusters. De prijzen hestonden uit prachtige kerkboeken; zij die den eersten prijs nog niet ontvingen, werden aange spoord hun best te doen, 0111 hij de vol gende gelegenheid dezen wel te krijgen. De Jubilaris sprak een woord van dank voor alles wat ze hem bereid had den, dankte voor de schoone woorden, doch gaf tevens te kennen, dat het niet genoeg is deze wenschen te uiten, maar sprak de hoop uit dat allen veel voor hem zouden bidden; daarna spoorde li ij de leden aan dikwijls de H. Mis bij te wonen, hetwelk het beste middel is om deugdzaam 'te blijven. Diiarna gin gen de kinderen voldaan over dit feest vroolijk huiswaarts. Zaterdagavond 7 uur had de groo te jaarlijksehe winteruitvoering plaats, gegeven door de tooneelvereeniging „De Vriendenkring" gevestigd hij den Heer W. Bogaerts, Torenstraat alhier. De zaal was goed bezet zoowel door dames als heeren en velen moesten zich met een staanplaatsje tevreden stellen. Ofschoon deze vereeniging ge heel met eigen krachten de verschil lende komische scenes uitvoerde, was de vertolking goed; vooral de num mers „Krclis en Griet", „de blinde en de Lamme", en „de Sc.hanslooper" de den de menigte schaterlachen. Ook werd opgevoerd het blijspel „De Echtscheiding", hierbij scheen aan het lachen geen einde te komen. Zoowel de rechter, als de man en de vrouw, die echtscheiding vroegen en zoo voor de rechtbank verschenen wisten hun rol goed te vertolken. Rij de opening werd eerst door en kele muzikanten een march gespeeld Het tooneel zag er keurig uit, de ver eeniging heeft dan ook groot succes gehad, waar de uitvoering in alle op zichten goed geslaagd is. Door de Liedertafel van de Con gregatie zal den eersten Kerstdag en op Nieuwjaarsdag 11a het Lof een Kerstcantate worden uitgevoerd, ter wijl door het Zangkoor den tweeden Kerstdag en den 2dcn Januari even eens na het Lof een cantate zal uitge voerd worden.Wij twijfelen er niet aan of de belangstelling zal even als andere jaren zeer groot zijn. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, zal het sub-ontvangerschap van de Directe Belasting, hetwelk door den heer M. Veldman werd waargeno men met 1 Januari 1927 eindigen. Met ingang van 1 Jan. 1927 is inplaats van M. Veldman, secretaris alhier, he npemd tot subontvanger der Directe Belasting de heer Alouis Brok, kan toorhouder van het Hulppost en Tele graafkantoor alhier, Grootestraat, zoo dat vanaf dien datum, de slagers voor hun te slachten vee, aangiften zullen moeten doen op. het hulppostkantoor alhier. Naar wij uit goede bron vernemen zal op Zaterdag 8 Januari en Zondag 9 Jan. 1927 een groote tentoonstelling gehouden worden van kanarievogels bij den heer H. Pulles-de Wit, café, Drunensche heide. Deze wedstrijd is georganiseerd door de vereeniging „Ons Genot" gevestigd aldaare Voor 8 Januari moeten alle inzendingen zijn geschied, verdere inlichtingen geeft het bestuur der vereeniging. Als keurmees ter zal fungeeren de heer de Roon uit 's-Bosch, die Zaterdags zal keuren; 8 Januari zal alsdan de tentoonstelling plaats hebben en zullen prachtige prijzen worden uitgereikt. Wij twijfe len er niet aan of de inzendingen zul len talrijk zijn, zoodat het de moeite wel waard zal zijn een kijkje te gaan nemen. SPRANG-CAPELLE. (V.111. Sprang).- I. Zaterdagavond kwamen de leden van Patrimonium alhier in de zaal van den Chr. Volksbond alhier bijeen ter bespreking van plannen om te komen tot oprichting van een Kolen-lnkoop- vereeniging. Na breedvoerige bespreking, werd tot oprichting van een Kolen-Inkoop- Vereeniglng besloten, als onderafdee- ling van de Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium". Staande de vergadering traden een 40 tal leden toe. Donateurs van „Patrimonium" kun nen ook van deze instelling gebruik maken. Binnen enkele weken zullen de leden waarschijnlijk reeds kolen kunnen bekomen. Het voorloopig comité werd als definitief bestuur (bij acclamatie) be noemd, n.l. de heeren J. Vos, Jac v. d. Schans, A. Chabot, L. v. d. Hammen, en A Krol. J1. Dinsdagavond werd in het Geref. Kerkgebouw alhier voor de kinderen van de Geref. Zondagsschool- vereeniging Kerstfeest gehouden. De bijeenkomst stond onder leiding van den eersten leider, dhr. C. Klootwijk. Nadat op gebruikelijke wijze was geopend, hield de heer H. Hooimeijer, onderwijzer aan de Chr, School alhier de Kerstvertelling, die hij, op voor de kinderen zeer bevattelijke, duidelijke en leerzame wijze vertelde Door de kinderen werden verschil lende Kerstliederen gezongen. Ook werden door enkele kinderen toepasse lijke voordrachten voorgedragen. Door de dames werden aan de kin deren verschillende versnaperingen uit gedeeld, terwijl elk der kinderen nog een geschenk ontving in den vorm van teksten, boekjes, enz. Aan het slot bracht dhr. C. Klootwijk dank aan de aanwezigen voor hunne legenwoordigheid en aan allen die hadden medegewerkt om de kinderen dit Kerstfeest te bereiden. Dhr. Hooimeijer sloot hierna met Dankgebed, waarna de kinderen blijde huiswaarts keerden. CAPELLE. In verband met de Kerst dagen zal de Nutsbibliotheek, gevestigd in de O. L, S'hool in de K'>m alhier in plaats van Zaterdag van 2—3 uur geopend zijn op Vrijdagavond a.s, lusschen 7 en 8 uur. Onze vroegere dorpsgenoot A. G. Verheijden Gzn thans te Amsterdam, slaagde bij het dezer dagen aan de gemeentelijke Universiteit aldaar ge houden examen voor candidaat S jciale- Geografie. Tot bestuursleden der Capelsche IJsclub zijn benoemd de heeren K-aak en L. Heurter Pzn zulksjer aanvulling der vacatures, ontstaan door het bedanken der heeren C Vos- van Gent en C. J. v. d Hoek. De heer J. Haverhals a d Recht vaart heeft zijne benoeming lot ouder ling bij de Ned. Herv. gemeente a d Loonschendijk aangenomen. De heer J Huysman alhier is benoemd tot penningmeester der ver tot stichting en instandhouding van scholen met den Bijbel te dezer plaatse As. Donderdag d*?s ram 2 uur zal met de kinderen der Chr School a.d. Loonschendijk het Kerstfeest wor den gevierd. Een en ander zal staan onder leiding van het vroegere hoofd der school, den heer j F Wendte. Belangstellender, hebben vrijen toegang De inschrijving voor de dienst plichtigen der lichting 1928 uit de gemeente Sprang Capelle zal moeten plaats hebben in de maand Januari e. k. Voor de aangifte ter inschrijving zal bij voorkeur gelegenheid worden ge geven ter gemeentesecretarie op Don derdag 6 Januari 1927, des voormid dags van 10—12 uur. WASPIK. Met Kerstmis zal het B. K. Zangkoor een drie-stemmige Kerstcantate van Mosmans, uitvoeren getiteld: Juich, volk van Israël!" Een groot gedeelte der werklie den op de schoenfabriek van den heer C. Lips is tegen Kerstmis het werk op gezegd. Slechts een drietal van liet per soneel blijft In dienst. De klompenma kerij van den heer A. van lei sel wordt voorloopig geheel stopgezet. De werk loosheid neemt toe. Door de tooneel en operelle-ver- eeniging „Entre nous" is in studie ge nomen het blijspel „Zijn Weledelge strenge". In den loop der maand Januari zal door de postduivenvereen. „De Beisduif" gevestigd bij den Heer Chr. van Dongen eene onderlinge duiven- tentoonstelling worden gehouden. Uitgeleide gedaan door familie leden en vrienden keerde de Zeereerw. Pater Gijsman Zaterdag j.l. met den trein van ongeveer 5,30 naar zijn Mis siegebied „Madras" terug. Hij bracht eerst een bezoek aan het Missiehuis te Roosendaal, om vervolgens de reis naar Rome voort te zetten. Ongeveer aan half Januari hoopt hij te Madras land tc gaan. BAAMSDONKSVEER. De collecte voor de Generale kas bracht slechts Il3.255 op. Dinsdag 28 Dec. wordt het Kerst feest met de kinderen der Ger. Zon dagsschool gevierd des avonds om 5 uur onder leiding van Ds. Donner uit Breda. Dhr. W. D. Knaap heeft voor de benoeming tot Diaken bedankt. RAAMSDONK. Aan P. van Oord alhier werd 11a publieke aanbesteding gegund het maken van een rioleerings- en bestratingswerk te Eindhoven. Tegen H. de L. werd door de ge meentepolitie proces-verbaal opge maakt voor het vangen van mollen. Op 12 Januari 1927 zal op de secretarie dezer gemeente meer in 't bijzonder, gelegenheid worden gegeven aan de jongens, die in 1908 zijn gebo ren, 0111 zich aan te geven voor den dienstplicht: Bij het correspondentschap der plaatselijke arbeidsbemiddeling ston den in de afgeloopen week ingeschre ven 20 grondwerkers. MADE. In een café ontstond de zer dagen een ernstige vechtpart'j, waarbij gevoelige klappen werden uit gedeeld. Schipper C. v. d. V. had het onge luk met zijn duim lusschen een luik en een ijzeren rand aan boord van zijn schip bekneld te raken, waardoor een lid van zijn duim werd gesneden. Dezer dagen werd in- de verga derzaal van het Liefdegesticht een al- gemeene vergadering gehouden van den Boerenbond afd. Made, aanwezig wa ren 112 leden. Vooreerst werd besloten tot verla ging der rentecijfers voor credit en deze gebracht van 31/2 op 3 1/4 pCt. voor debet van 4 1/2 op 4 1/4 pCt. met ingang van 1 Januari. Ook werd besloten op voorstel van den raad van toezicht om de ren te der spaargelden te brengen van op 3 3/4 pCt. Ter gelegenheid van hot 25-jarig be staan der afd., op 20 Mei 1927 werd voorgesteld en algemeen goedge keurd, 'dien dag een groote feestver- gadering te houden en daarbij dan een bekend humorist eenige nummers ten beste te laten geven. Voer de kosten van het feest werd een post van 600 uitgetrokken. Na eenige discussie werd verder be sloten van de reserve bedragende 20.000 een bedrag van 100 aan te wenden voor den aankoop van 5 pCt obligatiën der Centrale Boerenleen bank "le Eindhoven. Nadat nog eenige punten van onder geschikt belang waren behandeld sloot de Voorzitter deze geanimeerde ver gadering met den Christelijken groet. Gisteren werd door de Kynolo- logenclub „Made en Omstreken" een algemeene ledenvergadering ge houden, die zeer druk bezocht werd. De vrij groote agenda werd heel vlot afgewerkt met uitzondering van het punt* Verkiezing voorzitter en secretaris, wegens periodiek aftreden. Beide functionarissen gaven te ken nen zich niet meer herkiesbaar te stellen. Na verschillende malen te hebben gestemd werd eindelijk tot Voorzitter gekozen de heer J. van Stricn en tot secretaris J. Avontuur. Dezer dagen werd aan de N.V. „Aktel" v.h. Th. Blijlevens Azn. al hier gegund hel onderhoud van vier perceel en der provinciale wegen n.l. van de perc. 22 en 23 in massa voor 38399, van perceel 41 het vervangen van steenslag door kleinplaveise! op het gedeelte van den weg van Waspik over 's Gravenmoer voor ƒ35080 en perc. 42 idem als 41 van Ul- venhout naar Chaam voor de som van 14640. NIEUWS UTT KAATSHEUVEL Kaatsheuvel, 21 Dec. 1926 Zondag 30 Januari 1927 viert de St. Vlncentius vereeniging van onze parochie haar 60 jarig bestaan. Het ligt in de bedoeling dit zeldzaam feest eenigszins feestelijk te herdenker. 's Avonds zal in het Paironaat een feesivergaderii g gehouden worden waarbij als spreker zal optreden de ZeerEcrw. Z Gel. Heer Manders, een der beste sprekers uit ons diocees. Het verdere programma is in voorbe reiding. Het concert van het Kon. Mu ziekgezelschap „Euphonia" van Zon dagavond had slechts matige belang stelling Er komen momenten dat men van het goede te veel krijgt, en alzoo kunnen we dit minder drukke bezoek na Apollo's groot Armenconcert ver klaren. De harmonie gaf goede muziek te hooren. die blijk geeft van ernstige studie De ouverture „l'Aurore", de fantaisie uit de opera „Martha" en de fantaisie uit de opera „Macbeth" wer den zeer verdienstelijk gespeeld, ter wijl een quartet van 3 clarinetten met Saxophone-tenor bestaande uit de heeren M. Kleijn, C. Kolsteren, L. v. Gulick en j. Vloemans „Le Calif van Bagdad", gaf op een wijze die alle of verdient. Op de Jubileum-tentoonstelling van Orthinophilia te Utrecht behaalde de heer P. Elshout alhier, met zijn in- zerding zwart AJinorca's 2 maal le pr., maal 2 pr., en 4 maal Z. E. V. met eere prijzen, waarbij die voor de beste inzending. De heer H. H. Badjou behaalde 2 eere prijzen. De heer P. Nouwens met Koekoek Plymouth Rock een tweede en een derde prijs. Zondag 26 Dec. wordt bij den heer H. v Heesch een groote uitvoe ring gegeven van komische voordrach ten afgewisseld met muziek. Onder enorme belangstelling werd Zaterdag het Kegelconcours van „Houdt de Plank" geopend. De heer Jos. van Beurden hield de openings speech. De harmonie „Apollo" trok honderden belangstellenden naar de banen, zoodat het er heel den avond door zeer druk bleef. Ook Zondag en Maandag is er druk „gegooid". Het concours is goed georganiseerd. De prijzen dwingen tot gooien Met de a.s. feestdagen verwachten we veel bezoek bij „Houdt de Plank". ADVERTENTIëN. te Waalwijk, bericht, dat het VAST GOED van den heer ANDRIES BRUUR- M1JN te Drunen is ingezet Toeslag Dinsdag 28 Dec. 1926, des avonds om 7 uur bij H. VAN SON te Drunen. 37556 V R IJ D A G a. s. v^n den Boekhandel van In het pand nabij de Markt Telefoon No. 185. 37557 ALLE GERO-ARTIKELEN verkrijgbaar bij I. VAN LEEUWEN Frijda WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3