DE ECHO Ml HET ZUIDEN Het Heilig Eerewoord Wille Bioscoop. nieuiujaarswensclien ëtösr BEZOEKT Flora-Bioscoop. Op het tooneel O R O OT B A L ATTENTIE. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 22 Dec. '26. Zij, die zich met 1 Januari op dit blad abonneeren, ontvangen de^ tot dien datum verschijnende nummers gratis. De Administratie. Bij de Zaterdagmiddag in Hotel Verwiel gehouden aanbesteding voor Het bouwen van een landhuis met garage voor den heer Pulles-van Gerwen is als volgt ingeschreven Corstjens en v. Bokhoven, Hede! f 16.500 G de Bont, Nieuwkuijk f 14.624 D. Bakker, Werkendam f 14 350 J. van Hest, Tilburg f 14 247 J. Pennings, St. Mich.-Geslel f 13.140 Wed. A Aarts en Zn., Waalwijk f 12.550 Z. Treffers en Zn., Waalwijk f12.200 C. B Timmermans, Sprang f 11.589 Wortel Buijsing, Tilburg f 11.585 Het werk is aan de laagste inschrijf- ster, de fd. Wortel Buijsing te Til burg. opgedragen. Onze nog zoo kort geleden opgerichte biljartclub „Ons Genoegen", gevestigd in café „'t Vosje", heeft j.l. Zondag wederom een mooi succes behaald. Op het biljartconcours van de bil jartclub „De Pommerans" in café P. v. Helmond te Vught wist zij nl. op 2 prijzen beslag te leggen. Het 2e vijftal behaalde den 2en prijs voor de meeste punten, terwijl de heer L. v. d. Geld den 2en prijs voor de hoogste serie wist te bemachtigen. Onze dorpsgenoot de heer P. Brokken behaalde j.l. Zondag op den te Dongen gehouden grooten natio nalen wedstrijd in komische scènes den 3en prijs. Waar onder de deel nemers o.a. ook waren de oud-kam pioen van Nederland Grapendaal uit Jutfaas en de internationale kampioen Heinrich uit Rotterdam, en de heer Heine uit 's Bosch, allen humoristen die reeds honderd en meermalen be kroond zijn, mogen we hier gerust van een buitengewoon succes spreken. De le prijs behaalde Grapendaal, de 2e prijs Heinrich en de 3e prijs P. Brokken. gedurende de Kerstdagen het schitterende filmwerk in de Met deze film geven wij 4 voorstellingen en wel beide dagen om6en872u. Een extra programma voor de Kerstmis. Voor een tamelijk goed bezette zaal gaf het populaire Rotterdamsche harmonica gezelschap Gebr. Smith, j.l. Zaterdag in de zaal Musis Sacrum een uitvoering. Voor die zich over het algemeen smalend uitlaten over harmonicamuziek, hebben de Gebr. Smith door hun fijn spel ongetwijfeld een ander denkbeeld hieromtrent we ten te geven. Zonder uitzondering werden alle nummers prachtig ge speeld. Bewondering hadden we vooral voor de uitvoering van de ouverture „Als ik Koning was", waarin de heer Th. Smith getuigde van een goede muzikale opvatting en een groote technische vaardigheid. Niet minder bewondering trok de negenjarige Van Gestel, die zijn kunst demonstreerde op een harmonica van 5 rijen met 132 bassen. Als blijk van waardeering werd dezen jongsten harmonicaspeler van ons land door den leider van het gezelschap, den heer Th. Smith, een medaille ge schonken. - Het muzikale gedeelte van dezen avond werd nog afgewisseld door de heeren J. v.,d. Meulen en P Spork, die met hun komische voordrachten onbedaarlijk op de lachspieren der aanwezigen werkten, en zich een paar rasechte humoristen toonden. Over het geheel een prettige avond die met een jaszband-bal besloten werd. De huizen afkomstig van den heer P. van den Broek, in massa gisteren geveild door Notaris Jansen, zijn gekocht door mej. A. M van der Zande te Waalwijk voor f4390. Plu imvee-len toonstelling De Waalwijksche Pluimvee-tentoon stelling krijgt een zeer bijzondere attractie. Het geheele podium van Musis wordt in een groote kooi her schapen, waarin een pracht-collectie goud-fazanten, pauwstaarten, meeu wen enz. zullen worden geëxposeerd, buiten mededinging voor dit doel beschikbaar gesteld door den heer A. v. Helvoirt—de Nijs alhier. Wij vernemen dat de inschrijvingen zeer druk binnen komen, zoodat het gewenscht is de "biljetten zoo spoedig mogelijk in te zenden. A.s. ZATERDAG len Kerstdag 6 en 8!/2 uur. Als Hoofdnummer: De groene Student (Harold Lloyd.) het schitterende attractie dansnummer The two violets. Hedenavond ten half zeven houdt de Afd. Waalwijk van den N. C. Boerenbond in het Bondsgebouw te v m. Baardwijk eene algeméene ver gadering, waarop o.m. aan de orde komt Machtiging tot het voeren van een rechtsgeding tegen achterstalligen, wat betreft de contributie over 1926 en het aandeel in het Ledenkapitaal. Beide kunnen voor de vergadering worden aangezuiverd. Liedertafel Oefening en Vermaak Zooals uit haar advertentie, elders in dit blad blijkt, geeft deze vereeni- ging 2en Kerstdag a s. een groot bal, dat gezien de voorbereidingen dien aangaande getroffen, een feestelijk karakter zal dragen. Men is n.I. voornemens „Musis Sacrum", op zeer aardige wijfce te versieren, terwijl voor deze gelegenheid een prima strijkorkest geëngageerd is. Als de vootteekenen ons niet bedriegen belooft het dus een hoogst gezellige avond te worden. Onnoodig schijnf het haast eenieder aan te raden, dien avond het bal te bezoeken of Donateur der Liedertafel te worden. Eerstens voor den gezelllgen avond dien hun te wachten staat en ten tweede opdat ieder het zijne er toe bij zal willen dragen deze kranige ver- eeniging te steunen in haar streven de muzikale ontwikkeling hier ter plaatse te bevorderen en tevens het publiek in de gelegenheid te stellen van vele ge notvolle avonden te profiteeren. Den 26en December a s dus allen op naar het Kerstbal der Liedertafel „Oefening en Vermaak." Wederom is onze Grootestraat een fraaie winkel rijker geworden. De fiima L. van Bladel en Zonen heeft n 1. op Maandag jl. in het pand Grootestraat 353 haar nieuwen bloem- winkel geopend. Er is met de be trekkelijk kleine ruimte gewoekerd en men heeft het klaar gespeeld om hier een bloemenzaak in te richten die in alle opzichten voldoet en zoowel in den wikkel zelf als door de groote etalage-ruit een keurig aanzien heeft. Een bijzonder fraaie collectie bloemen en planten ziet men er tentoongesteld, waarin thans, tegen Kerstmis, het rood in hulst, tulpen, enz. domineert. Men vindt er verder een uitgebreide sor teering bloemenvazen, manden, -potten •standaards, enz. Wij wenschen de ondernemers alle succes in hun nieuwen bloemenwinkel, die zooals hij er thans uitziet een uit- nemenden indruk maakt. Bij de Dinsdagmiddag in Café Govaerts gehouden aanbesteding voor het maken eener beschoeiing met het uitvoeren der daaraan verbonden grond werken aan de Haven voor rekening van de firma Gebr. Teurlings werd in geschreven als volgt P J Pennings, St. Mich.-Gestel f 2560. J. den Teuling, Waalwijk f2163. H. Vermeer, Oosterhout f2145 H. Michaël, Kaatsheuvel f 1785.— Jac. Blijlevens, G'berg f 1750. Het werk is aan den laagste in schrijver, den heer Jac. Blijlevens te Geertruidenberg gegund. kosten slechts 50 cent. Men bereikt er iedereen mee in deze streek en bespaart zichzelf moeite en kosten, en onaangenaamheden. In den tijd dat het meisje v. G. uit voormalig Baardwi/k, noodhulp was bij de dames G. werd op ver schillende tijdstippen geld vermist. Men had echter geen vermoeden. De dienstbode was reeds lang weer LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK." op ZONDAG 26 DECEMBER (Tweeden Kerstdag) in „Musis Sacrum" te Waalwijk. 37555 Aanvang 8 uur. Entrée f 1.- p. persoon. H.H. Honoraire leden hebben vrijen toegang op vertoon van hun diploma '26. Schitterend Versierde Zaal. Prima 's Hertogenbossche Jasz-Band, vertrokken, maar toen dezer dagen een der huisgenooten in een kamer kwam, vond zij daar het meisje. Op de vraag wat ze daar deed. antwoorde ze dat ze haar parapluie kwam zoeken. Nu begon men argwaan te koesteren, men waarschuwde de politie, die haar direct aan een ernstig verhoor onder wierp, zoodat ze al spoedig door de mand viel en bekende meermalen diefstallen te hebben gepleegd. Proces-verbaal werd opgemaakt. Burgemeester A. H. Gijzeis f De vrij plotseling overleden burge meester van Sittard, de heer A. H. Gijzeis, werd geboren 29 Sept. 1871 te Oud-Heusden (N.-B.). Op de secretarieën te Nieuwkuijk, Heusden en Lichtenvoorde deed hij achtereenvolgens de practische admi nistratieve kennis op, waarna hij bij Kon. besluit van 28 Mei 1901 werd benoemd tot burgemeester van Vlier den. Hier verbleef hi.i tot 1904. Op 15 Juli van dat jaar volgde zijn be noeming tot burgemeester te Sittard Deze stad heeft hij ruim 22 jaren met de moeilijke tijden van oorlogs- en na- oorlogsweeën, en van opkomst der plaats bestierd. Het zegt immers véél, dat het zielenaantal in die jaren groeide van 6000 tot 13 800. Onder zijn bestuur steeg het aantal scholen van 4 tot 12; er verrees een gymnasium, handelsdagschool, een 5 jarige H.BS., een ambachtschool, de school voor maatschappelijk werk, de openbare leeszaal en de volks bibliotheek kwamen eveneens onder zijn burgemeesterschap tot stand. Voor den trammen-aanleg heeft hij intensief gewerkt. Het volgend nummer van ons blad verschijnt Vrijdag-voormiddag. Advertenties of berichten 'enz. die na 9 uur inkomen, kunnen niet meer worden opgenomen. Men gelieve daarom tijdig in te zenden, vooral heeren adverteerders wijzen wij met nadruk op de belang rijkheid van dit Kerstnummer voor hunne mededeelingen geen zakenman mag hier ontbreken. NiEUWKUIK. In het Bondsgebouw had Zondag j.l. na de hoogmis door het onderlinge ziekenfonds alhier een algemeene ledenvergadering plaats, uaar aanleiding eener kleine regle mentswijziging. Mede was ter vergadering aanwezig de Eerw. Adviseur der vereeniging Kapelaan van den Heuvel. Na opening der vergadering met den christelijken groet en een welkom tot de aanwezigen door den Voorzitter, is het woord aan den Secretaris. Deze deelt de vergadering mede het volgende bestuurs-voorstel Tot 1 Januari 1927 kunnen zich nog nieuwe leden bij de vereeniging laten inschrijven tot en met den leeftijd van 55 jaar. Na genoemden datum kunnen bij de vereeniging alleen nog leden worden aangenomen tot den leeftijd van 50 jaar. Over diegenen, die zich vóór ge noemden datum als lid aanmelden, zal door de vergadering gestemd worden of zij als lid kunnen worden toege laten. Verder wordt mededeeling gedaan van het bestuurs-voorstel om, naar aanleiding van den finantieelen toestand van de kas der vereeniging de leden tot nadere opheifing, vrij te stellen van betaling der contributie. De vergadering kan zich met een en ander dezer voorstellen vereenigen. Wederom werden 5 nieuwe leden tot de vereeniging aangenomen. Hierna wordt de vergadering na nog enkele besprekingen meer van huis- houdelijken aard, door den Voorzitter gesloten. Bij besluit van Ged. Staten van 15 December 1926 is goedkeuring ver leend aan het besluit van den raad dezer gemeente van 14 October 1926, waarbij met ingang van 1 Januari 1927 de openbare lagere school zal zijn opgeheven. De definitieve datum van de te geven Kanarievogel tentoonstelling, door den Kanariebond „Ons genot" van Nieuwkuik en omstreken, is thans vastgesteld. Deze zal plaats hebben op 8 Januari a.s. in het Café Pulles, (Drunensche heide), terwijl op 9 Jan. d a.v. een zangwedstrijd plaats heeft vrij toegankelijk voor donateurs en begunstigers die dan tevens ook op een glaasje bier zullen worden onthaald. Op 20 Januari a.s. viert onze H. Familie feest. Alsdan herdenken enkele leden hun diamanten en verschil lende leden hun gouden jubelfeest. Ter herinnering zal hun dan een gou den medaille worden aangeboden en naar we met zekerheid vernemen na den middag in het bondsgebouw een plechtige vergadering plaats hebben. Van de geheele H. Familie zal seciies- gewijzige een ioto gemaakt worden. Door ons parochiaal Zangkoor zal dit jaar met Kerstmis een 4 stem mig kerstlied met tenor en bariton solo (van Mosmans) worden uitgevoerd. ST. JOACHIMSMOER. Zondag 10 December vergaderde de Kiesvereni ging ter behandeling van het Reglement. Het ontwerp van het Voorloopig Bestuur werd ongewijzigd aangenomen, zoodat het ter goedkeuring zal gezonden wor den aan het Secretariaat van den Rijkskieskring te Tilburg. Staande de vergadering steeg het aantal leden van 30 tot 55. Na goedkeuring van het reglement zal het Deiinitief Bestuur gekozen worden, dat de propaganda ter hand kan nemen. Zondagmiddag 19 December ver- gaderde de Vereeniging T. B. D. M. B. Er was veel belangstelling. Van de Autobusregeling naar 's Bosch zal voor loopig worden afgezien. De 2de post bestelling heeft nog steeds de aandacht van Bestuur en Vergadering. De sec retaris deelde in 't kort de gevoerde actie hierover mede. Een van de meest sprekende feiten, die voor de nood zakelijkheid van een 2e postbesteling pleiten, is wel 't volgende Voor eenige weken ontving de land bouwer J. de B. een uitnoodiging, Vrij dagnamiddag te Dongen afgezonden, toi 't bijwonen der begrafenis van een familielid 's Maandags daarop, toen deze al begraven was. Een nog steeds urgente kwestie voor deze Vereeniging is: Verbetering van wegen, die vooral nu in een treurigen toestand verkeeren. 't Besluit na de langdurige discussies waaraan velen deelnamen was: 't Be stuur voere een vernieuwde actie tot verbetering der wegen, die dagelijks en in den tijd van 't binnenrijden van den oogst vooral druk bereden wor den. De weg van de Koekoek naar de Heibloem, die nog maar gedeeltelijk met boomen beplant was, is nu aan beide zijden geheel beplant. Ook in de Dreef is er een begin mee gemaakt. Deze verfraaiing zou daar en ook in de andere straten zeer tot z'n recht komen, als die in goeden toestand verkeerden. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 21 Dec. 1926. Bij den heer J. van Laarhoven Sr. ligt ter teekening een verzoek aan de Tweede Kamer, om de voorgestelde wijziging van art. 17. lid 3 b die een bedreiging is voor de hengelsport, niet aan te nemen. De gelegenheid daartoe bestaat voor ieder, die den 18 jarigen leeftijd heeft bereikt. RECHTSZAKEN. De Krijgsraad in Den Bosch, Dins dag uitspraak doende in de zaken van van het militair oproer te Ede en Assen, heeft de volgende gevangenisstraffen opgelegd H, K. G. F. en W. K. ieder tien maanden, J. O. en A. de V. ieder acht maanden, Th. S. zes maanden en W. W. vier maanden gevangenisstraf, allen met aftrek van de voorloopige hechtenis. Allen werden uit den mili tairen dienst ontslagen, zonder ontzet ting uit de bevoegdheid bij de gewa pende macht te dienen, uitgezonderd de laatste beklaagde. Allen zijn dienst- piichtig soldaat van het 10 de regiment infanterie. De gewoon dienstplichtige soldaat J. R. van het 9de regiment infanterie te Assen is schuldig verklaard aan oprui ing en veroordeeld tot een gevangenis straf van veertien maanden, met aftrek van de voorloopige hechtenis en ont slag uit den militairen dienst zonder ontzetting uit de bevoegdheid bij de gewapende macht te dienen. SPORT. VOETBALSPORT. WAALWIJK. W. S. C. Ook de thuiswedstrijd van j.l. Zondag tegen de Kaatsheuvelsche vereeniging „Berkdijk" wist W.S C. te winnen met 4—1, waardoor in totaal zeven punten uit een maximum van 8 behaald werden op de beide Kaatsheuvelsche tegenstanders, een resultaat, waarmede W.S.C. zeer zeker tevreden zijn zal. Wat de wedstrijd van j 1. Zondag betreft, zoo is het naar onze voor spelling van Zaterdag een zeer prettige ontmoeting geweest en liet ook Berk dijk in onze plaats een zeer gunstige indruk over hun speelwijze achter. Toch is het geen spannende wedstrijd geworden, doordat W S.C. zich door gaans superieur vertoonde op de tegenpartij. Beide partijen hadden veel last van het zware en gladde terrein, waardoor herhaaldelijk kansen verloren gingen. W.S.C. wist hare meerderheid in de eerste speelhelft uit te drukken in drie doelpunten, zonder dat de tegenpartij gelegenheid kreeg een' tegenpunt te-: maken. Na rust werd door de thuisclub slechts een doelpunt hieraan toegevoegd, deels door het stug verdedigen van Berkdijk, ander zijds doordat de gasten beter partij gaven. Toch kreeg Mathijsen, vooral in het laatste kwartier, vele moeielijke ballen te stoppen en werd eerst in de laatste minuut uit een strafschop ge passeerd. Het einde van deze ontmoeting was nog eenigszins Sensationeel. Van den den aftrap werd den bal medegenomen en juist, dat de scheidsrechter einde floot, vloog de bal in het vijandelijke doel en moest dit doelpunt geannu leerd worden. De beide lagere elftallen stelden beide teleur jl. Zondag. Het He elftal boekte hare eerste nederlaag in den Bosch tegen de Bossche Boys in een wedstrijd, waarin de reserves door loopend in de meerderheid waren. Ook het derde elftal zag zich in Kaatsheuvel met 6 1 geslagen door Berkdijk II. H. E. C. Tegen de verwachting in heeft HEC het j.l. Zondag tegen Oranje- Wit niet bol kunnen werken HEC kon er maar niet in komen, mede het ge volg van het vlugge vurige spel van Oranje—Wit waarvan ieder verbaasd stond. Vanaf den aftrap vallen de Oranje- Witten onstuimig aan. De HEC verde diging krijgt handen vol werk en ook de halflinie moet veel mee verdedigen zoodat de voorhoede weinig te doen krijgt. Enkele snelle aanvallen brengen geen succes. De HEC verdediging weert zich dapper totdat na circa 20 min. spelen de rechtsbinnen van Oranje- Wit een mooie kans krijgt en op enkele meters van het doel inschiet, de keeper redt schitterend. De rechtsbuitenstormt toe en trapt den bal uit de keeper zijn handen waardoor deze voor doel komt te liggen en de speler bovenop den keeper. Een andere, speler schiet toe en doelpunt. Uit bovenstaande blijkt duidelijk dat dit doelpunt gemaakt werd in strafbare buitenspelpositie, waarvoor dan ook door HEC terecht is geprotesteerd. De HECers werken zich riu meer en meer los en uit een snellen aanval brengt Albert de partij en op gelijken voet l 1. Met dezen stand wordt gedraaid. Voor de rust had HEC de hinderlijke zon in 't ge zicht, reden waarom er na de rust meer van HEC verwacht werd. Maar het wil maar niet vlotten terwijl de Oranje—Witten zwoegen of er hun leven van afhangt. Circa 20 min voor het einde moet de HEC verdediging wederom zwichten en Oranje—Wit leidt 2—1. Beide ploegen werken on vermoeid verder. HEC komt meer in den aanval maarOranje—Wit verdedigt zich taai. Zonder dat er nog gedoel punt wordt komt onder groote span ning het einde. Oranje—Wit heeft een schitterende wedstrijd gespeeld en is in dezen vorm een ernstigen candidaat naar de bo venste plaats. Ook het tweede elftal deelde in de malaise en verloor van „Quick 2 met 3—1. A.s Zondag komt „Good—Luck" op bezoek. KAATSHEUVEL. Zondag wist Kaatsheuvel op eigen terrein te winnen van Tilburgia uit Tilburg. Na het prima spel dat Kaats heuvel Zondag 12 December liet zien hadden we een groote overwinning verwacht, doch zooals het vaak ge schiedt na een fraaien wedstrijd tegen een sterke ploeg, krijgt men een saaie vertooning tegen een zwakkeren broeder. Met 2—1 bleef Kaatsheuvel de meerdere. Berkdijk was Zondag de gast van W.S.C. Dat valt tegen de uitstekend spelende Waalwijksche ploeg heusch niet mee, en dan waren de Berkdijkers met 10 spelers en een invaller. Het is een gelijk opgaande strijd geworden maar W.S.C. schoot voorrust beteren bracht den stand op 3—0. Na rust was Berkdijk het meest in den aanval schot op schot van de 4 voorwaartsen volgden maar Mathijssen stond onder de lat en dat wil heel wat zeggen. Meermalen moest hij zich languit op het leder werpen. W. S. C. en Berkdijk scoorden elk No. 101. Woensdag 21 Dec. 192G. 49e Jrg. ADMINISTRATIE. V

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5