30 Varkensgehakt A. APPELS Banketbakkerij 1. f. P. SPtEIENBRIIK Cl. Telefoon 56. Voor de aanstaande Feestdagen. Denkt tijdig aan Uwe Adver tentie voor ons KERST NUMMER. noh eenmaal 4 1 eindstand. Het was een gezellige strijd. He 2e Berkdijk won met 6 1 van W.S C. 111. Dat is in 4 wedstrijden 27 punten, terwijl Dingemans slechts 3 maal gepasseerd werd. HEUSDEN. De competitie-wedstrijd alhier ge houden tusschen Quick 111 (Waalwijk) en Juliana 1 werd gewonnen door de laatste met 4—2. zoodat deze van de 7 gespeelde wedstrijden er reeds 6 won. DRUNEN. Zondag speelde onze voetbalclub „Sports" tegen Geel-Zwart uit Den Bosch, welke wedstrijd was uitgesteld wegens ziekte van enkele spelers der laatstgenoemde club. De overwinning was wederom aan de onzen met eind stand 91. DUIVENSPORT. Op de groote Nationale Tentoon stelling te Vught gehouden 18 Decern ber 1.1. behaalde het hok de Luchtbode Waalwijk tien bekroningen benevens vijf eere prijzen waaronder een voor de mooiste duif der tentoonstelling. Te meer een mooi succes daar op deze tentoonstelling de beste kweekers niet hun materiaal aanwezig waren, o.a. de heer Jos. de Rooij uit Tilburg. Ik heb eerbied voor de keurige ver slagen en lees deze met genoegen. .Een belangstellend toeschouwer ik ben het roerend met U eens, dat het rechtvaardig is, dat zoowel de gelden der bijzondere- als die der openbare school door de belasting betalers geofferd worden. Rest mij nog te zeggen, dat gij U zelf tegenspreekt. In Uw vóórlaatste stuk las ik ongeveer als volgt: .Had de Chr. school f 900.— meer gebruikt niemand zou aanmerking hebben ge maakt of hebben kunnen maken" en in Uw laatste stuk „B. en W. hebben f 140.— geschrapt Nogmaals belangstellend toeschou wer gij dient met Uw geschrijf het Chr. onderwijs in de gemeente Sprang- Capelle niet, Mijnheer de Redacteur ik dank U voor Uw geduld en wensch Uwe gastvrijheid, voor zulk gedraai, niet langer op proef te stellen. Een Belastingbetaler. INGEZONDEN STUKKEN Mij "heer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U onderstaand stukje te willen opnemen in Uw geacht blad, waarvoor mijn dank. In de Raadsvergadering van 1' dezer sprak de heer Smolders zeer terecht er over dat de gemeente nog over slechts zeer weinig bouwterrein beschikt. Zou het daarom geen tijd gaan worden dat de gemeente gaat beginnen aan de uitbreiding volgens het stratenplan? Naar ik meen beschikt men alleen over bouwterrein in de Mr. van Coothstraat, waar nog slechts enkele perceelen vrij zijn. Zou het daarom niet in het belang van de plaats zijn, om tijdig te zorgen voor méér bouw terrein in casu te beginnen met uit voering der plannen voor de straat Stationsstraat—Mr. v. Coothstraat? Waar in de Mr. van Coothstraat de grond erg duur is door de groote diepte die men verplicht is te nemen en de prijs in de nieuw aan te leggen straat wegens de ligging der per ceelen billijker zal komen, zou daar door vanzelf de bouwlust meer 'worden aangemoedigd, wat toch zeker in het belang der gemeente zal zijn. Vorig jaar werd de aanzet dezer straal in de Mr. v. Coothstraat reeds klaar gemaakt. Waar is nu het wach ten op? Een Middenstander. AGENDA. WAALWIJK. Woensdag 6'/2 uur- Alg. vergadering der Afd. Waalwijk van den N. C. Boerenbond in het Bondsgebouw te v.m. Baardwijk. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdagavond 7 uur Cursusles .Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationsstraat. Donderdag 23 Dec. 7'/4 uur. Ont wikkelingsavond in den R. K. Gilden bond. „De Zon- en Feestdagen van het Kerkelijk Jaar in verband met het leven van Christus" (met lichtbeelden), door kapelaan E Beekmans, adviseur. Donderdagavond 7'/a u"r repetitie voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Taver.u. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool. Wij gelooven met den geachten inzender dat de tijd nu zoo langzamer hand komt, om deze zaak erns/ig onder oogen te zien, nu de behoefte meer en meer ontstaat bij den grooten voortgang, die de verkoop der terreinen in de Mr. v. Coothstraat maakt. Het wachten zal o.i. in hoofdzaak een duiten-kwestie zijn. De gemeente kan natuurlijk gemakkelijk een straat aanleggen, maar wat zal dat kosten We hopen dat de eigenaars ter zijner tijd ook hunnerzijds zullen willen medewerken in 't algemeen belang, zoodat de lasten door deze medewerking te dragen zijn en ook zij bij de lusten, een deel der lasten op zich nemen. Dat zal de eenige weg zijn die tot een resultaat kan leiden. Red. Geachte Redacteur Mag ik nogmaals van Uwe wel willendheid gebruik maken om „Een belangstellend toeschouwer" nog eens te antwoorden „Een belangstellend toeschouwer' Uw verweer is op z'n zachtst uitge drukt zeer ongelukkig. Ge draait om alles heen en geeft geen rechtstreeksche antwoorden. Ik krijg zoodoende het gevoel (ik zou bijna zeggen, .de overtuiging") dat gij niets van mijn schrijven ontkennen kunt, Voorloopig kan ik dan ook niets terugnemen, want waar (hier volgens Uw eigen woorden) .het er zoo toegaat,, als in de Raadsvergadering van begin October kan een verslaggever niet alles letter lijk opnemen" zie ik in gedachten U als „een belangstellend toeschouwer" dit wel doen en wel op de publieke tribune en niet op een gereserveerde plaats. Een belangstellend toeschou wer, zou de verslaggever, wanneer hij dit leest niet bij zichzelf denken aan het spreekwoord „Schoenmaker, blijft bij je leest*. GEMEENTERAAD. DRUNEN. Onder presidium van den Edelachtb. heer Mr. H. J. M. Loeff, burgemeester, vergaderde de raad dezer gemeente op Vrijdag 17 Dec. j.l. des avonds om half acht uur. Afwezig de heer Brok. De Voorzitter opent de vergadering met den Christel, groet en gaat over tot behandeling van: 1. Ingekomen stukken, w o. nota van aanmerkingen van Ged. Staten op de gemeenteiekening dienst 1925 en gemeentebegrooting dienst 1927. Ingekomen is o.m. a. Een schrijven vari de Commissie tot behoud en bevordering van natuur schoon in de provincie Noord-Brabant, houdende verzoek om zoo noodig, ook op den steun en de medewerking der gemeente le mogen rekenen. b. Goedkeuring van Ged. Staten op hel besluit van den raad dezer gemeente tot het doeri van eenige af- en overschrijvingen. Deze stukken worden zonder meer voor kennisgeving aangenomen. c. Nota van aanmerkingen van Ged Staten op de gemeenterekening 1925 en de gemeentebegrooting dienst 1927. De Secretaris leest de aanmerkingen voor, waaruit blijkt, dat deze slechts van administratieven aard zijn. De concept-antwoorden, door den Secre taris voorgelezen, worden met alge meene stemmen ter doorzending goed gekeurd. 2. Vaststelling suppletoir kohier hondenbelasting 1926. Dit wordt zonder hoofdelijke stem ming vastgesteld tot een bedrag van f 30 50. 3. Voorstel van B. en W. om de Openbare Lagere School in het dorp met ingang van 1 Januari 1927 op te heffen. Voorzitter. Op 1 Januari a.s. wordt de Bijzondere School in dienst geno men, waardoor de Openbare School komt te vervallen. Met algemeene slemmen wordt be sloten de Openbare School in het dorp met ingang van 1 Jan. a.s. als zoodanig op te heffen. 4. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van eervol ontslag, zulks met ingang van 1 Jan. a.s., aan alle onderwijzers aan de Openbare Lagere School in het dorp. Voorzitter. In verband met het onder sub 3 genomen besluit stellen wij Uwen Raad voor, aan het onderwij zend personeel met ingang van 1 Jan. 1927 op de meest eervolle wijze ont slag te verleenen. Ik meen me wel tot tolk der vergadering te maken, als ik hier het hoofd der school en de overige onderwijzers openlijk dank breng voor de vele goede diensten in het belang van het onderwijs be wezen. Geheel het personeel gaat nu over tot het Bijzonder Onderwijs, waarmee ik ze van harte feliciteer. (Algemeene instemming). 5. Voorstel van B. en W. om het gebouw c.a. der Openbare Lagere School in het dorp aan den openbaren dienst te onttrekken en dit met school huis en tuin in het openbaar te doen verkoopen. Voorzitter. Wij hebben hieromtrent reeds eenige besprekingen gevoerd 't Is ons gebleken, dat er wel gega digden voor te vinden zullen zijn. De oude school zou men als fabriek o werkplaats kunnen gebruiken. Bij verkoop zouden we echter wil len bedingen, dat het hoofd der school, de heer de Rooij, nog tot 1 Juli 1927 zal mogen blijven wonen Van Drunen. Wordt er dadelijk ge gund? Voorzitter. Dat zal de raad moeten beslissen. Of wil men hier een prijs noemen waarvoor 't verkocht zou mogen worden. Maarmisschien wenscht men liever eerst een prijs te hooren Ik zal er dan wel eens met den notaris over spreken. Dit laatste lijkt me wel het beste. A. v. d. Wiel. Dat is zoo. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen en in principe tot verkoop besloten. 6. Voorstel van B. en W. om perceel no. 10a der Lange Heide, vroeger in huur geweest bij Hub. Timmermans, bij inschrijving op de gebruikelijke voorwaarden te verpachten. Voorzitter. Bij de vorige verpach tingen is dit perceel van Timmermans niet afgegaan. Men had n.I. te voren afgesproken om op dit perceel niette bieden en daardoor Timmermans in de gelegenheid te iaten 'tland weder om in pacht te houden. En ze hebben woord gehouden. Nu weet iedereen, dat er van alle pachters niemand is die de grond zoo slecht onderhoud als Timmermans Kijken we maar eens hier en daar rond in de gemeente dan zullen we zien dat 'tland van Tim mermans in slechte conditie verkeert en om '1 dan voor een kleiner prijs ie verpachten acht ik niet in het belang der gemeente. Spoedig na de verpachting bleek, dat er voor dat stuk grond wel liefhebbers waren. We konden het wel verhuren voor den door den Raad vastgestelden prijs maar vonden het toch beter eerst den Raad nog eens te hooren. Want het zou ten opzichte van andere pachters niet billijk zijn. Perceel no. 22, Korte Hei, bracht dit jaar f64.op. Nu neem ik aan dat de pachtprijzen 't volgend jaar wel weer op den ouden prijs zullen komen. Maar 't heeft nu toch zooveel te meer opgebracht. Ook de andere perceelen zijn duurder^ gegaan, volgens B. en W. ook te hoog. Zoo bracht een H.A. vorig jaar f 159 60 en dit jaar f261.— op. Van der Heijden heeft een perceel ingezet voor f 33 dat echter f 36 moet opbrengen. Later is v. d. Heijden bij het gemeente-bestuur gekomen, dat hij het perceel wel voor f36 wou hebben. Anders was dit echter met Timmermans gesteld. Die schreef in voor f25.-, terwijl het perceel was gesteld op f 29.—. Hij weigerde echter beslist meer te geven* en zei 't niet voor dezen prijs te willen hebben. Muskes. Dat vind ik zoo niet juist. D'r is gezegd om bij inschrijving te gunnen. Voorzitter. De Raad is toch vrij om al of niet te gunnen Muskes, Men had v. d. Heijden eerst kunnen vragen. Hij was natuur lijk in de verbeelding dat hij't anders niet zou krijgen. Voorzitter. Dat was niet noodig. v. d. Heijden ging terstond op ons voorstel In. Van Drunen. U sprak daar straks van een afspraak, dat is haast niet mogelijk. Dat zal wel een abuis zijn. Voorzitter. Toch niet. Maar dat doet hier trouwens ook niets terzake, In elk geval stellen B. en W. voor niet beneden den gestelden pfijs te gaan Van Drunen. U zegt dat U ook de Boerencourant leest, maar dan toch niet goed, anders had U onlangs kunnen lezen dat men deze wijze van verpachting met zooiets als uitzuigerij betitelde. Voorzitter, Dat heb ik ook gelezen; ais de heer van Drunen zijn verstand maar laat werken Van Drunen. Met dat stuk grond van v. d. Heijden is het toch niet in orde. D'r was gezegd om alle gronden met 15 pCt. te verhoogen, maar niet een enkel perceel (De heer Klerkx komt ter vergade ring). Voorzitter. We hebben anders afge sproken. Van Drunen. Dat geloof ik niet. Sla de notulen maar eens na. Voorzitter. Ik kan niet elk oogenblik de notulen naslaan. De heeren weten wel wat de afspraak was. Overigens ben ik duidelijk genoeg geWeest. A. v. d. Wiel. Bij inschrijving loopt men toch ook geen gevaar dat men elkander gaat opdrijven. W, v. d. Wiel. Hoe is het gegaan met dat perceeltje van C. Pulles, da's DRUNEN. De heer G. Elshout, die een aan vrage had ingezonden tot deelname aan het solisten-concours te Steen- hergen, ontving heden bericht, dat wegens overgroote aanvrage, de lijst der deelnemers moest worden geslo ten. Of er ook muziekliefhebbers zijn. Tegen zekere A. v. d. H. is pro ces-verhaal opgemaakt, wegens het slachten van een varken, zonder daar toe de vereischte vergunning te heb ben aangevraagd. Binnen enkele dagen komt in ge reedheid, de modern ingerichte slage rij van de Wed. de Gauw. Waar dat dorpsgedeelte ver verwij derd ligt van de thans beslaande sla gerijen, is cfit een gemak van njet te onderschatten beteekenis. Maandagavond vergaderde het Bestuur der Harmonie „De Volhar ding" in de Harmoniezaal met enkele genoodigden ter verkiezing van een comité, hetwelk de voorbereidende werkzaamheden op zich zal nemen, verbonden aan het in Augustus 1927 te houden festival. Dit comité is be reids gevormd en zal dit in samen werking met het bestuur eeil grootsch feest organiseeren. - De Biljartclub van Drunen -ge vestigd in het Jongenspalronaat heeft ook deelgenomen aan het Groot Na tionaal Biljartconconrs „de Pomme- rans" gevestigd bij den Heer P. van Helmond. Marktveld te Vucht en is schitterend uit den strijd Igekomcn. Er werden behaald met het eerste vijf tal de 4de prijs met 62 punten, 2de vijftal 1ste prijs B. C. J. C. Drunen 62 punten. Hoogste serie 1ste prijs P. Schalken lid van B. C. J. C. te Dru- Ingezonden Mededeelingen. MIJNHARDT'S Hoestta bietten tegen hoest er. verkoudheid. Bij Apoth. en Drog. Doos nen. Wij wenschen hen geluk en spreken het vertrouwen uit dat de biljartclub der Congregatie nog menigmaal gelau werd uit den strijd moge komen. Indië vertrokken, met 8 passagiers aan boord, onder wie twee dames. Be stuurder is de bekende oorlogsvlieger kapitein Hincliffe. Nader wordt 'gemeld Het vliegtuig is'gister om half 4 te Marseille gedaald, na korte tusschen- landingen te Le Bourget en Üijon. De eerste machine wordt vandaag al te Athene verwacht. Naar uit Millaan wordt gemeld, heeft zich te Come een bloedig fami liedrama afgespeeld. De advocaat Paul Carbonera, aldaar kwam zijn ouders bezoeken, bij wie zijn 9 jarig zoontje veibleef. Er ont stond een woordenwisseling, waarop Carbonera zijn vader en zijn eigen kind vermoordde. Vervolgens joeg hij zich een kogel door het hoofd. Als gevolg van de hevige koude die sinds veertien dagen te New York heerscht, heeft gistermorgen op de Hudson een zelden voorkomend onge val plaats gehad. Het drijfijs in de rivier beschadigde een boot. die een aantal passagiers vervoerde, zoo ern stig, dat ze kenterde. Een honderdtal passagiers kwamen in het ijskoude water terecht, Alle zich in de nabij heid bevindende schepen snelden ter hulp en men slaagde er in een aantal drenkelingen te redden. Tot heden zijn echter reeds veertien dooden opgehaald. Een N. T. A.-telegram uit Was hington meldt d d. 20 dezer: De beurtvracht-schoener „Lincoln" is door brand vernield en gezonken, i Zes menschenlevens zijn verloren ge- Naar wij uit goede bron verne- j f™' "«f, ongeluk had plaals verschei- zal niet met Kerstmis doch op 1 fn? ZuldW"'f" V*" hf' Cape Look Out vuurschip ter hoogte van de kust van Noord-Corolina. men, zal niet met Kerstmis clocli op Januari a.s., door de Handboogschut terij een groote uitvoering worden ge- gev.en met medewerking van het alom- bekende Komische Duo de heeren de Winter uit Antwerpen. Zondagavond hield de Bond van Handboogschutterijen hun gezellig sa menzijn en een vergadering van afge vaardigden van den Bond in het café an den heer H. Pulles-de Wit, Dru- nensche Heide, onder presidium van den heer W. van Heesch uit Waalwijk. Er werd besloten dit jaar drie onder linge schietwedstrijden te houden, waarvan de eerste waarschijnlijk in 't begin van den zomer zal gehouden worden op de doelen van „de Wet's Zonen" gevestigd bij den heer H. Pul les-de Wit. ALMKERK. Bij den heer P. L. K. lag dezer dagen een zijner beste werk paarden dood in den stal. Tol Bestuursleden van „Ons Be lang" te Ippelschendijk zijn gekozen de heeren W. van Leeuwen, C. Colff, res pectievelijk als Voorzitter en Secreta ris. DUSSEN. Onze dorpsgenoote mej. Pa. van der Pluim is benoemd tot On derwijzeres met verplichte hoofdacte aan de school der Eerw. Zusters te Gilze. toch veel minder. .Wordt vervolgd. GEMENGD NIEUWS. Gistermiddag is brand uitgebro ken in het kleedingmagazijn van Gebr. Vinke aan den Hoogen Steenweg te 's Hertogenbosch. De brand ontstond door het omvallen van een kerstboom in de etalage, waarin kaarsen brandden. Te Aken liep gisteren bij de uitbreidingswerkzaamheden aan het station een trein van twee locomotie ven en vijf open met aarde geladen wagens uit de rails. Een der wagens viel om en een viertal arbeiders werd onder de aarde bedolven. Drie hunner, alle drie broers, Klauss geheeten^ werden gedoodvan den vierde werd een arm afgerukt. De tweede De Haviland-Hercules- machine is gisterochtend op den vast gestelden tijd van Croydon naar Britsch- Naar „de Volkskrant" verneemt, heeft het bestuur van het R.K, Werk liedenverbond dezer dagen met verte genwoordigers van de aangesloten Vakbonden vergaderd ter bespreking van de wijze, waarop verder in ver band met de „behandeling" van het Rapport zal worden opgetreden. Er werd volkomen overeenstemming bereikt. Eén van de maatregelen zal zijn. dat spoedig een Verweer op een verweer zal worden samengesteld en op groote schaal verspreid, terwijl met de betrok ken bestuurders, werkzaam in het Zuiden des lands, de situatie nog afzonderlijk zal worden besproken. Gisteren had onder leiding van het lid der Tweede Kamer, den heer Kuiper eene bespreking plaats van den voorzitter van het bestuur der R. K. Volkspartij en den waarnemenden secretaris dier partij. ADVERTENTIëN. PRIMA VERSCH voor worstenbrood. Het van ouds en meest vertrouwd adres. Beleefd aanbevelend, Grootestraat 225 WAALWIJK. Feesttaarten. Fantasie-gebakken. Gebakjes in de meeste verscheidenheid. Appelbollen. Mergpijpjes. Cakes. Weinachtstollen. Worsten- en Saucijzenbroodjes. Kerstkranzen. Hollandscbe, Fransche en Weener Polonaise, Dionaise en wat verder tot het vak behoort. Gevulde en on gevulde Pasteitjes. Vleeschcroquetten 37558 enz, enz Beleefd aanbevelend, Stationsstraat 9 WAALWIJK. Telefoon 148 WAALWIJK. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.)

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6