BE tCHQ VAN HET ZUÜT DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 31 Dec. 1926. Gemeenteraad Waalwijk. Voor een spoedeischende vergade ring kwam de Raad dezer gemeente gisterenavond bijeen, waarbij aan de orde werd gesteld Wijziging van de raadsbesluiten van 5 Nov. tot het aangaan van 2 geld- leeningen groot 188000.- en f333000 - Voorzitterde Edelachtb. heer Moo- nen, Burgemeester. Secretaris: M. A. J. van Liempt. Bij de opening door den Voorzitter zijn afwezig de heeren Gragtmans, Oomens, Surig en Timmermans. Nadat de Voorzitter had medegedeeld de toelichting op de conversie in een geheime vergadering te willen doen. ging de raad in besloten zitting over. Bij de heropening deelt de Voorzitter mede. dat het college voorstelt tot wijziging van het raadsbesluit nopens de geldleening en opnieuw te besluiten een leening aan te gaan van i 333000 - bij het Pensioenfonds v. h Koloniaal Instituut v. Landsdienaren. Wordt m. a. s. goedgevonden. Eveneens wordt m. a s. goedge- vonden het voorstel, dat de conversie van f88000.— de eerste vijf jaren nog niet zal plaats vinden. Hierna ging de raad wederom in geheim Comité. Donderdagavond vergaderde het bestuur van de R.K. Kiesvereeniging. De in vorige bestuursvergaderingen reeds besproken reglements-wijzigingen werden opnieuw aan de orde gesteld en in verband met het inmiddels van den Prov. Rijkskieskring ontvangen uniform concept-reglement voor plaat selijke kiesvereenigingen, het geheel aan dit concept aangepast, met toe voeging van voor de kiesvereeniging alhier van belang geachte artikelen uit het bestaande reglement. Evenals voor studie- en propagan- daclubs, zal ook voor de wijze van candidaatstelling en verkiezing voor de groslijst voor leden van den ge meenteraad, een en ander per afzon derlijk reglement worden geregeld. Voor het laatste werd mede het con cept ontworpen. Het bestuur stelt zich voor het ge- heele nieuwe concept plaatselijk regle ment voor de algemeene vergadering in „De Echo van het Zuiden" te doen opnemen. De door de Groep Baardwijk ingediende wijzigingen zullen daaron der volgen. De datum voor de algemeene ver gadering is bepaald op Woensdag 26 Januari. Van belang is mede te deelen het succes, dat met de gevoerde propa ganda om nieuwe leden in te schrijven reeds is bereikt. In voormalig Baard wijk is momenteel het ledental 332 hooger dan voor 1925 en gestegen tot 447. Besoijen bereikt een ledental van pl.m. 250 en de St. Antonius-parochie zal het getal 400 zeker bereiken. Alleen in de parochie St. Jan is nog zoo goed als geen extra propaganda werk verricht. In het licht van het bereikte resul taat in de 3 andere parochie's, mag toch hier wel spoedig en krachtig aangepakt worden, om bij deze niet ten achter te slaan. Mogen deze cijfers een aansporing zijn. De nieuwe kerk te v.m. Besoijen. We vonden het niet onaardig voor onze lezers eens een kijkje te gaan nemen bij de in aanbouw zijnde kerk van de parochie van O L. Vrouw Ofschoon het gebouw vermoedelijk tegen Paschen van het volgend jaar gereed zal zijn, is men toch reeds zoo ver gevorderd, dat het mogelijk is een idee te krijgen van het geheel. Terstond valt 't op,°dat de archi tectuur niet een „alledaagsche" is. De bekende Fransche Pater Dom Paul Bellot, O.SB. is er de schepper van; dat is 't: een schepping, en dan een van sterk individueele kleur. De andere werken in Holland van den monnik-bouwmeester zijn een waarborg, dat ook deze kerk zal wor den een juweeltje van bouwkunst. Wel is waar valt de architectuur eenigs- zins buiten het nuchtere Hollandsche karakter en is meer pictural en speel- scher, maar ze springt toch niet over tot (Franschen)wellust Daar voorwaakte wel mede het oog van den Noorder ling. Het ontwerp van pater Bellot schijnt ons toe een harmonische samenvloeiing van 'n Zuid—Noord sentiment. De kleuren van het interieur fypee- ren zeer bijzonder het eigen karakter des bouwmeesters. Zoover reeds thans te zien is, zijn deze, (de kleuren) hoewel getuigend van veel durf toch zeker niet vrij te pleiten van gewaagdheid op dit gebied. Fel spre kende Kleuren pakken zich. Maar pater Bellot heeft met zijn oogenschijnlijk gewaagd kleurenspel reeds verrassende effecten bereikt. We mogen hier dus rustig afwachten. Reeds nu teekenen de groote lijnen zich af. De verschillende uittandingen in de zij-gangen doen sterk denken aan Moorsche architectuur. Toch blijft 't werk als baksteen-constructie uitermate logisch. Het priesterkoor is ruim gehouden en wordt van 't schip gescheiden door een triumfboog welke sterk het accent elgt op de afsluiting. Met uitzondering van het priester koor zal de nieuwe kerk ongeveer 450 zitplaatsen bieden. De zijgangen krijgen een breedte van 1 80 M. Over eenkomstig liturg, ritus komt het doopvont achter in de kerk links. De toren welke van geheel nieuwe vorm geving is, zal een hoogte krijgen van circa 30 M Ofschoon met beperkte geldmidde len, zal de architect er toch in slagen Waalwijk met een fraaie kerk te ver rijken. Op dit gebied zal Waalwijk met zijn twee nieuwe kerken, die beide getuigen van studie «n gevoel voor wat schoon en waar is, menige stad in Brabant den loef afsteken. Zij zullen er staan als protest tegen de ontstellend vele (ook nieuwe) voortbrengselen van imitatie van 'n lang vervlogen tijdperk welke zonder studie en p ëteii bij dozijnen worden „opgetrokken". Gelukkig is de kentering er en Waalwijk mag er trotsch op gaan, bouw werken gesticht te hebben welke steeds de aandacht zullen trekken. Op een nader te bepalen datum in de maand Januari zullen de jongens van het Patronaat der St. Clemens- parochie in het Patronaatsgebouw aldaar een tooneeluitvoering geven. Als hoofdnummer zal het tooneel- spel in 3 bedrijven „Hubert, het ge stolen graafje" worden opgevoerd, ter wijl verder nog een blijspel zal wor den vertoond en de avond vermoede lijk door eenige nummers van de har monie St. Jan zal worden opgeluisterd. Gezien het succes dat onze patro naats-jongens vorige jaren met hunne „Kabouter-operettes" hadden, ziet men met belangstelling hun volgend op treden tegem-oet, waarbij naar wij ver namen thans uitsluitend patronaats jongens dus geen volwassenen zullen medespelen. Volksmatinée Liedertafel. Zondag j.l. gaf de Liedertafet haar bekende Volksmatinée ter gelegenheid van Kerstmis. De zaal was tot in de uiterste hoeken geheel gevuld. De Liedertafel zelve zong op zeer ver- dienstelijke wijze een drietal fraaie koren, terwijl het kwartet „Crescendo" met z'n beide kwartetten opnieuw veel succes inoogstte. Hetzelfde geldt voor mejuffrouw Dina Slaats die op zeer gelukkige wijze een tweetal soli zong, waarvan vooral het geestige „Spiegeltje geeft mij een man" bijzonder in den smaak viel. De heer Burmanje gaf nog ten beste een Kerstlied van Emiel Hullebroek. Hoogstvoldaan keerden alle bezoe kers huiswaarts. Deze week had de tweede Bil jartrondte van de match georgani seerd door de Biljartvereniging, ge vestigd bij den heer A. Adriaanse te Tilburg plaats, waaraan ook de Biljartvereniging „Ons Genoegen", gevestigd bij den heer Alb. Kemper man alhier, had deelgenomen, wijl ze winnaar was van de eerste rondte. Mochten de drie spelers de vorige week zoo schitterend winnen van zware tegenstanders, deze week had den ze een te zware partij aan de Tilburgers. De heer L. van Engelen wist toch zijn partij te winnen, terwijl de heeren F. Slaats en Th. van Weert het moesten verliezen, hoewel zij een prachtige partij hadden gespeeld. De uitslag was als volgt: L. van Engelen 200 H. de Leeuw 189 F. Slaats 195 P. v. d.Loo 200 Th. van Weert 189 J. de Kok 200 De heer L. van Engelen komt dus in de finale, die waarschijnlijk volgende week zal worden gespeeld. R.K. Vrouwenbond. 't Zal wel niemand verwonderen dat het er Woensdagavond over druk was op de vergadering van den R.K. Vrouwenbond. Immers, wanneer dat „vergaderen" zoo goed als uitsluitend bestaat in het komen zien naar een schoon too- neelstuk en men daarenboven nog wordt onthaald op een heerlijk bakske v. Nelle's koffie met een koekje, dan moet men als huisvader al heel wat in de melk te brokken hebben als men moeder de vrouw en de dochters daarvan kan thuishouden. 't Moet gezegd, zoowel de een als de andere attractie, heeft die groote belangstelling wel verdiend: het drama in 4 bedrijven „Haar Offer" hetwelk door de da nes tooneelclub „St. The- resia" uit v.m. Baardwijk op zoo uit nemende wijze werd opgevoerd, zoo wel als de geurige v. Nelle's Koffie of Thee die werd rondgediend, viel zeer in den smaak. Met de keuze van het tooneelstuk „Haar Offer" van den bekenden too- neelschrijver P. Servatius van En schede is men wel zeer gelukkig ge weest. 't Is een stuk, bij uitstek ge schikt voor een dergelijken avond, daar het door elkeen door zijn een voudigheid en natuurlijke struktuur zeer gemakkelijk wordt verstaan en begrepen. Er gaat, zooals dat van alle stukken van P. Servatius kan gezegd worden, een groote opvoedende en veredelen kracht van uit, door de vele nuttige lessen die uit hel stuk kunnen getrokken worden. Door de onopge smukte taal waarin alles is gesteld, dringt de strekking er van zoo ge makkelijk en goed tot iedereen door. Al hebben wij veel bewondering voor klassiek tooneel, het valt toch ook niet te ontkennen dat de schoon heid van die statige verzen en die in keurig rythme en bijpassende 'gebaar voorgedragen hoogdravende zinnen niet zoo licht door elk'een gesmaakt worden en men daardoor bij de massa niet datgene bereikt, wat door meer ontwikkelden eigenlijk uit een derge lijk klassiek stuk genoten wordt. •Maar een stuk als „Haar Offer" dat een greep uit het volle leven mag ge noemd worden en dat bovendien, doordat de verhandeling plaats heeft om de viering van het Kerstfeest, zoo bij uitstek passend was voor deze dagen, leek ons voor dezen avond uitermate geschikt. Voor de wijze waarop de dames van de tooneelvereeniging uit v m Baardwijk dit stuk voor het "voetlicht hebben gebracht hebben wij ook niets dan lof. Waar er aan spel, tooneel, decor, enz. bij een dergelijk stuk hooge eischen gesteld worden, zijn er natuurlijk altijd kleine foutjes aan te wijzên (bij welk dilettantenwerk zal dat niet het geval zijn?) doch over het geheel was de opvoering zeer goed verzorgd in elk opzicht en valt het spel van. alle dames zeer te roemen. Wanneer we hier enkele namen willen noemen dan komt 'hiervoor allereerst tnej. Rie Verhoeven in aan merking die de hoofdrol van „Hen riette" op zoo uitnemende wijze ver vulde en de aanwezigen ontroerde door haar diep gevoeld spel. Mej, Anna Pullens, als „Antoinette", nicht van Henriette, gaf spel vol toe wijding en typeerde goed de hartelijke en deelnemende vriendin van haar zoo beproefde nicht. „Elise", zuster van Henriette werd door mej. Jo Pullens zeer goed ver tolkt, zij liet. zeer goed het contrast in de levensopvattingen van haar en haar zuster uitkomen. Ook de rollen van Mevr. v. d. Sloten, van mevr. Galema, haar zuster en van mevr. Vermeeren. haar schoon zuster, welke respectievelijk door de dames M. Klerks, Cato Burmanje en Betje Verhoeven werden vervuld, waren bij dezen in goede handen. Ook zij die de kleinere rollen vertolkt hebben, hebben naar vermogen bijgedragen tot het succes van 't geheel. We mogen ten slotte ook de kleinste speelstertjes niet vergeten n 1. Jana Pullens, Phientje Lombarls enTreesje Mol, die ook niet weinig hebben mee gewerkt aan het welslagen. Vooral het bekoorlijk-naiëve spel van de 7-jarige Jana Pullens ontroerde elkeen. Vermelden vvjj nog dat de dames Cato Burmanje en Jana Boom vóór den aanvang een mooi tweestemmig Kerstlied ten gehoore brachten en dat de kerstliederen welke in het stuk bij den prachtig versierden kerstboom werden gezongen zeer goed werden uitgevoerd. Aan de dames tooneelisten uit v.m. Baardwijk met hun vol-ijverigen regis seur den heer C. Mol, komt voor dit optreden alle lof toe. Wij zeiden reeds dat het aanbieden van een kop v Nelle's koffie of thee een bijzondere attractie was die zeer in den smaak viel. Ongetwijfeld zal een dergelijk re clame middel voor de betrokken firma zijn waarde hebben en ook heeft men hierdoor gelegenheid gehad om ge makkelijker op de milddadigheid der aanwezigen te werken, want nu dit gratis werd aangeboden had men er eene collecte ten bate der in onze ge meente bestaande en nog op te richten missienaaikringen aan verbonden, die wel een aardig bedrag zal hebben op gebracht. Toch was deze schenkerij oorzaak datdepauze's veel te lang duurden en de hilariteit die een en ander veroor zaakte was niet erg bevorderlijk om de juiste stemming ten opzichte van het tooneelspei er in te houden. Aan het slot van ons verslag me- moreeren wij nog (waarmede we eigenlijk hadden moeten beginnen) dat door kapelaan Sanders, die wegens lichte ongesteldheid van den Z.Eerw. heer Pastoor v. Riel de bijeenkomst leidde, vóór de uitvoering mededee- lingen werden gedaan inzake de be stuursverkiezing. Daaruit bleek dat voor mej. Klerks uit v.m. Baardwijk geen tegen candidaat was gesteld en deze dus herkozen was, terwijl voor de aftredende dames mevr. Moonen en mevr. Mombers—Smelt nog nader een beslissing zal worden genomen, daar een ingediende candidatenlijst voor mej. Marie Meeuwis niet aan de voor schriften voldeed. 't Was reeds elf uur toen kapelaan Sanders onder dankzegging aan de dames—tooneeiclub uit v.m. Baardwijk deze bijeenkomst sloot. Door het Zangkoor St. Jan zal Zondag 2 Januari na het Lof een Kerst—cantate worden gezongen Eere zij aan God Koor en Soli, muziek van Joh. v. Nuenen. Onze plaatsgenoot de heer J. v. d. Griendt, behaalde op het 1.1 Zon dag gehouden Nationale Humoristen- concours te Raamsdonksveer Hotel huis ten Deijl, de derden prijs met het nummer Joris Goedbloed of Tevre denheid van Abr. de Winter. Naar wij met genoegen vernemen is de inschrijving voor de op 8 en 9 Jan. a s. te houden 2e Intern. Pluim veetentoonstelling, welke thans geslo ten is, zeer naar wensch verloopen en kan op een zeer groote deelname ge rekend worden. De schitterende collectie eere-prijzen die beschikhaar zijn gesteld in den vorm van bekers, medailles, enz. zal in het bloemenmagazijn der fa Nic. van Dongen Zn. worden geëtaleerd. Bij gelegenheid der tentoonstelling is tevens eene verloting georganiseerd, waarbij een zeldzaam systeem van trekking wordt toegepast. De prijzen bestaan uit een prachtig gouden heeren en een idem dames armband-horloge. Deze zullen vóór den dag van trekking op een willekeurig uur worden opgewonden en verzegeld. Nu zullen de loten inplaats vaneen nummer alle een verschillenden tijd aanwijzen. Degenen nu die in het be zit zijn van het lot dat het tijdstip aanwijst waarop elk der horloges is blijven stilstaan, heeft het horloge gewonnen. Ongetwijfeld zal dit bijzonderen doch nauwkeurig werkend systeem een attractie te meer zijn die den verkoop der loten ten goede zal ko men, waartoe ook de fraaie gouden horloges en de lage prijs der loten (f 0 25) zeer zeker zullen meewerken. De klokken van Corneville. De Bossche courant schrijft o.m. Dat de opera-uitvoeringen van Man nenkoor het glanspunt zijn van zijn vereenigingsjaar. bleek gisteravond weer overduidelijk. Voor een groot uitgelezen publiek, waaronder wij op merkten Jhr. P. J. J. S M. v. d. Does- de Willebois, beschermheer en Mr. F. van Lanschot. eere voorzitter der ver- eeniging is gisteravond in het Con certgebouw voor de tweede maal de opera—comique „De klokken van Corneville" opgevoerd. Van de solisten vestigden in het bijzonder de aandacht op zich Mevr. Zondervan Cappel en de heer Rob. Gevers. Na hun schitte rend gezongen aria's en duo's brak telkens een spontaan applaus los. Koren, zooals in de opera's van Man nenkoor optreden, hoort men hier in Nederland bij de opera—uitvoeringen van beroepsartisten vrijwel nooit. Het stormachtig applaus bij het einde der laatste acte was een welverdiende hulde voor de uitstekende wijze waarop solisten en koorzangers zich van hun ongewoon zware taak hebben gekwe ten. DRUNEN. Door de ziekte van ver schillende spelers is door het Bestuur onzer Voetbalvereniging „Sporters" aangevraagd, den aangekondigden wed strijd op 2 Januari tegen D. D C. uit Zaltbommel ui) te stellen. m Toen de heer Ant. van Halderen uit Nieuwkuijk uit de „Cito" stapte, had deze nog een kleine vaart, waar door de heer v. H. kwam te vallen en bewusteloos bleef liggen. Mede-reizigers droegen hem daarop z'n woning binnen, waar hij weer langzamerhand tot bezinning kwam Waarschijnlijk zal dit ongeluk gelukkig wel geen ernstige gevolgen hebben. Door de Tooneelvereeniging van het Jongenspatronaat, werd gisteren wederom opgevoerd „Het kostbare leven" in 4 bedrijven en wel voorde Dames. De zaal was tjokvol, ja zelfs nog meer dan Zondag, wel een bewijs van sympathie voor deze vereenigi-ng, welke haar alouden roem weet te handhaven. Ze hadden dan ook wederom veel succes, er isonbedaar lijk gelachen. Er werd eene collecte gehouden waarvan de opbrengst zeer bevredigend was. Naar wij vernemen gaat de ver- eeniging dit stuk a.s. Zondag te Vlijmen opvoeren en is zij ook nog uitgenoo- digd te Beesd. Wel een bewijs dat ze overal gunstig bekend zijn. Een woord van lof aan den bekwamen regisseurd.hr L Pijnenburg, die tijd noch moeite heeft gespaard deze vereeniging zoo ver te brengen, om zulke stukken zoo goed te kunnen opvoeren, want alles was in de puntjes verzorgd. Wij hopen ze spoedig wederom voor het voetlicht te zien treden. Donderdagavond 7 uur hield de R.K. Kiesvereeniging in de zaal der Jongelingen-Congregatie een algemeene vergadering, welke zeer slecht bezocht was. Om ruim half acht opende de Voor zitter M. v. Halder de vergadering, en gaf zijn leedwezen te kennen, dat deze vergadering zoo slecht bezocht was, en heette de getrouwe leden die tegen woordig waren hartelijk welkom. Door den secretaris H. Brok werden daarna de notulen der vorige algemeene vergadering voorgelezen, welke on veranderd werden goedgekeurd. Daarna werd het nieuwe reglement waarin enkele veranderingen gekomen zijn artikelsgewijs voorgelezen en goedgekeurd, waarop niemand iets had aan te merken. Vervolgens had de bespreking plaats van de candidaten en de candidaatstelling van de groslijst. Door het Bestuur was het besluit genomen om de volgende candidaten naar voren te brengen Burgemeester H. Loeff, Drunen Burgemeester E. Moonen uit Waalwijk; Burgemeester van de Ven uit Vlijmen (aftr. lid); en den WelEd. Heer P. Loeff uit 's Bosch (eveneens aftr.) Een uitvoerige bespreking volgde op dit bestuursvoorstel, waarbij ook de vraag werd gesteld of men nog niet eens iemand anders dan alleen burgemeesters op de lijst kon plaatsen. Na lange besprekingen werd besloten genoemde personen alle als candidaat op te geven en er den Heer Chr. van Herpt uit Herpt als vijfde candidaat bij te voegen. Vervolgens werden nog enkele vragen gesteld omtrent de verkiezing. Daarna werd door een der leden ge raagd of er huisbezoek is geweest om nieuwe leden te krijgen, waarop door de Voorzitter werd geantwoord dat hij Tover de propagandisten die de moeite hebben gedaan volkomen tevreden is en er zich noh wel meer zullen opgeven. Staande de vergade ring gaven zich nog verschillende leden op. Door den' Voorzitter werden ver schillende vragen naar genoegen be antwoord en deze geanimeerde ver gadering met den Chr. groet gesloten. NIEUWS UIT HEUSDEN. NIEUWS TTT RAATSHEUVEL. Stand van het Kegelconcours „Houdt de Plank" op Vrijdag 31 Dec. 1926. Kampioensbaan A: L. Ketellapper 79. Vrije Baan A.: 1 J. Hanff 45—4545 4444. 2. L. Ketellapper 454545 —43—43. 3. J. Schel lekens 45—42. 4. -\V. Heys 4540. 5. J. Frederik 4444. Kampioensbaan B.: W. Span 34. Vrije Baan B.: 1 J. Klis 4141. 2. R. v. Best 4140. 3. G. Kastanje 40. 4 Jos. Brent 39. 5. Th. Lichtvoet 38. 6. J. de Vries 37. 7. A v. d. Dungen 37. 8 J. Robben 37. 9. A. Stokkermans 36. 10 J. Couwenberg 35. 11 J. v. d. Heyden 35 12. J. Teurlings 35. 13. Gubbens 35. 14 Ch. Steeftbergen 34. 15 Ch. Hollants 33. 16. G. de Beer 33. Drieënprijs: H. v. Bommel 2 maal 3 No 1 Zaterdag 1 Januari 1927. 50e Jrg. CAPELLB. Voor <le Ned. Herv. gemeen- te alhier, /.al a.s. Zondag 2 Januari, des namiddags half drie optreden Ds. Louwe Kooijnians uit Baardwijk, terwyl des mor gens half tien leesdienst zal worden gehou den. Op Oudejaarsavond en Nieuwjaars morgen leesdienst. - I-ij het. dezer dagen gehouden examen behaalden onze dorpsgenooten Ma. van der Scjians en N. Paans het diploma van de 1 J?* K" Veiwnifm>S van Modevakscho len. /.ij genoten haar opleiding bij de Eerw Zusters te Waspik. ^.oen(le landbouwer J. B. een dezer dagen in zfln weiland kwam, vond hy daar een zyner schapen doodgebeten door een hond, terwyl deze bezig was met een twee de schaap. Naar men ons mededeelt was het een hond van een zekere N. uit Waspik. oor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonscliendyk zal a.s. Zondag des namid dags j uur optreden Ds. Schlemper van Waalwijk. J.l. Woensdagmorgen had in de Ned. Ilerv. Kerk de jaariyksche verhuring van zitplaatsen plaats. Er werden niet zulke hooge prijzen besteed als vorig jaar. zoo dat de opbrengst heel wat minder is. WASPIK. Het Dagel. Bestuur van het. W a ter schap „Klein Waspik", heeft een voorstel ingediend tot wyziging van het by- zonder reglement van "t waterschap „Klein Waspik". Deze wyziging wordt noodig ge acht door het verzoek van eigenaren van gronden gelegen in de gemeente Waspik ten Zuiden van den provincialen weg, genaamd „De Langstraat", met uitzondering van die gronden, welke reeds in een waterschaps- verband z.yn opgenomen, om opgenomen te worden in het verband met het Waterschap ..Klein Waspik, onder de l>enaming van af- deeling „Bovenkerk Binnen". Deze laatste polder en de reeds bestaande „Bovenkerk" zyn waterstaatkundig op elkander aange wezen. De tooneelvereeniging „Geestbescha ving" uit Oosterhout. zal op Zondag 9 Ja nuari a.s. in de Harmoniezaal by den heer II. van Iersel-MontCns opvoeren het! tooneel spei „Sehyn". GEERTRUIDENBERG. De Amusements- club „Terpsichore", zal Zondag 2 Jan. a.s. in Ho-tel Santbergen een groot bal geven. Do dansmuziek zal worden gegeven door loden van, het Ge Rog. Infanterie uit Breda. Het huis staande voor de St. Antonius- ■hoo! alhier, is thans voor nfbraak ver kocht. zoodat het. speelterrein voor het. schoolgebouw aanzienlyk zal worden ver groot. Tn de Ger. Kerk zal Vrydagavond lees dienst. worden gehouden. 2 Jan. zal optre den Ds. Eggipk uit Willemstad. MEEUWEN. Op Dinsdagavond 11 Januari a.s., zal in het café Smits alhier, door den heer K. Onrust, technisch ambtenaar van den Planten ziek ten kundigen dienst ie kl., te Oudenbosch, eene lezing worden gehou den over de bestrydlng der ziekten van fruitboomen en zwarte bessen. MADE. Door de alhier liekende aanne mers werden in de laatste weken op ver schillende plaatsen voor een gezameiyk be drag van i millioen werken aangenomen. Gedurende de Kerstdagen hing er in den slagerswinkel van P. Jansen alhier, «en geslacht varken. Zijn cliënten moesten ra den hoe zwaar dat varken was. De eerste prys bestaande uit een spier rookvleescli, werd gewonnen door R. Broeken, 2e prys een zy spek door N. de Vries en 3e prys een boterhammen worst dooi dhr. Exter. Door het bestuur der Mariavereen. werd dezer dagen voor «e meisje*» van den Meisjesbond een feest georganiseerd. De opkomst was zeer talrijk. Opgevoerd werd het spel „Daniël de Herdersknaap" en het. biyspel „De nieuwe Missionaris met den baard", welke prachtig werden ge speeld. Na afloop keerde iedereen voldaan huiswaarts. Nu de werkzaamheden aan de suiker fabriek geëindigd zyn, zyn er vele werk- loozen, die, daar er geen werkzaamheden alhier te verrichten zyn, tot werkloosheid gedoemd 7.yn. Op de gehouden tentoonstelling van Pluimvee, Konynen en Duiven te Ooeter- hout, wist de heer A. v. d. Zanden met zyn W: ie Leghornhen en Leghomhaun *n Isten L'den en 3<len prys te halen, benevens 1 eero en 2 zeer eervolle vermeldingen. By het varkensslacotcn had de sla ger P. Jacobs het ongeluk een top van zyn vinger te snyden. Dr. Klyn verleende hulp. Ileusden, 29 December 192G. Met betrekking tot het eervol ontslag aan Mej. E. Knoop, als onderwyzeres aan de school voor M.U.L.O., verwyzen we naar 't verslag der Openb. Raadsvergadering van 29 December.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 9