WaalwiiKseliG stoomMerij ftntoon lielen. Kantoor-, Schooi en Slodieboeheo mm sioomor Antoon Tielen. Als de HOEST ABdusïroOP uwe advertenties MltiiM MM Des avonds Marktberichten. 't slapen belet. Laat ons plaatsen lil ■i Koningin het verzoek gericht, om met toepassing van het bepaalde in Art. 193, 3e lid der L O wet 1920, toe le staan, dat de school voor M.U L O alhier blijft ingericht op den vretvan art 2 bis, vierde lid, der wet van 1878 met dien verstande, dat behalve het Hoofd een leerkracht door het Rijk wordt vergoed. De bevolking bedroeg op 1 Jan. 1926 totaal 1973 zielen, welk aantal terugliep tot 1018 op 1 jan. 1927. Voor 't diploma in 't vervaardi gen van boven- en onderkleeding slaagden Mej D. Baaijens en L. van Baardwijk. Beiden ontvingen haar op leiding bij de Eerw. Zusters te Drunen. Door het autobusbedrijf der Ned. Spoorwegen wordt o.m. concessie aan gevraagd voor een autodienstOorin chem (langs den dijk)—Heusden— 's Bosch en Gorinchem—Dussen— Heusden. Ingezonden Mededeelingen. moet men voor het verkrijgen en behouden van een zachte en fraaie hnid, de handen en het gelaat inwrijven met een weinig Doos 30 ct.. Tnbe 80 ct. PUROL MEEUWEN. Op Woensdag 12 Jan a.s. des avonds half zeven hoopt voor de Antirevolutionaire Kiesvereeniging te Meeuwen, Babyloniënbroek en Drongelen, te Meeuwen op te treden de HoogEdelGestrenge Heer Chr. van den Heuvel. Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, te Nieuw-Vennep. De lezing door den heer K. Onrust technisch ambtenaar b. d. Planten ziektekundigen dienst 1ste klasse over ziektebestrijding van fruitboomen en zwarte bessen eerst bepaald op Dinsdag 11 Januari des namiddags 6 uur bij D. Smits alhier, gaat niet door en zal nu worden gehouden op hetzelfde uur in de openbare school te Eethen. RECHTSZAKEN. De inbraak in het hulppostkantoor te Drunen. A.s. Donderdag 13 Januari wordt de strafzaak behandeld tegen: IJ. F. van M., 21 jaar, chauffeur, thans gedeti neerd. De dagvaarding luidt als volgt: dat verdachte in den avond van 12 Novem ber 1926 te Drunen in het hulppostkan toor met het oogmerk van wederrech telijke toeeigening heeft weggenomen een bedrag van ruim 118,alles eigendom van den Staat en zulks ter wijl hij dien diefstal deed voorafgaan en vergezeld gaan van en volgen van bedreiging met geweld tegen het aldaar aanwezige postpersoneel door daartoe opzettelijk even voor en tijdens dien diefstal onder hel dreigend spreken dei- woorden: „vlug! Waar is het geld? Vlug, voor uit, of ik schiet!" hen op zeer korten afstand een met kogelpa tronen scherp geladen revolver voor te houden en de geldkist te openen, ter wijl hij aan het personeel dreigend ge biedend gelastte de handen omhoog te houden en geld aan te wijzen, en na het geld genomen te hebben achteruit loopend zijn revolver steeds dreigend op gemeld postpersoneel gericht hou dend het kantoor heeft verlaten, alles met het oogmerk om dien diefstal voor te bereiden en gemakkelijk te maken. Voorts: dat hij op voormelden tijd en plaats met het oogmerk van weder rechtelijke toeeigening heeft weggeno men een rijwiel, eigendom van J. Luij- pen. Vanwege het O. M. zijn 6 getuigen gedagvaard. Als verdediger voor verdachte treedt op Jhr. Mr. C. van Nispen tot Seve- naer. De rechtbank wordt gepresideerd door Jhr. Mr. van Meeuwen, 's-Bosch. Ontduiking van belasting. De geheele zitting der rechtbank werd weer eens in beslag genomen ter behandeling van strafzaken in ver band met ontduiking van belasting of accijnzen. De rol gaf een lange lijst van ver dachten aan. O. a. stond terecht: G. J. W. S., sleepbootondernemer te Den Bosch. Deze had op 5 Juni 1924 te Den Bosch in zijn woning opgenomen een hoeveelheid gedistilleerd 300 liter cognac verpakt in kistjes en die bo ven ito het huis werden opgestapeld. De politie nam de 32 kistjes spoedig in beslag, vermits de drank niet gedekt was door een geldig document. De behandeling dezer strafzaak, die zeer ingewikkeld was, nam veel tijd in beslag. De Rijksadvocaat, Mr. G. van Zin- niq-Bergmann kwam in een uitvoerig betoog tot de conclusie, dat op ver dachte van toepassing is de straf be doeld in het Wetboek van strafvorde-. ring van 1862 en eischt op grond van art. 133 par. 125 van die wet, vijfmaal een geldboete, totaal tot een bedrag van 3597. Het O. M. eischic toewijzing alsvoör, subs. 6 maanden hechtenis. Als verdediger trad op Jhr. Mr. van Meeuwen, pleitte vernietiging der dag vaarding en vroeg subs, clementie in den vorm eener geringere geldboete. De Rijksadvocaat repliceerde, de ver dediger eveneens. De uitspraak werd bepaald op 20 Jan. a.s. CORRESPONDENTIE. Aan het hoofd van dit blad staat.Dit No. bestaat uit twee bladen" dit moet zijn drie bladen. RED. Waalwijk, 7 Jan. 1926. Eieren 8—8'/2 ct. Varkens f 10—114. 's Hertogenbosch, 5 Jan. 1927. Op de markt van heden waren aangevoerd 1773 stuks. 100 stuks kalveren. 958 stuks hoornvee. 656 biggen. 23 zeugen. 30 schapen—lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 240—f 380 p. st. Kalfvaarzen van f 225—f 295 p. st. Maffere ossen en koeien van f 120—f 180 Vette ossen en koeien van f 0.47 p p le kw Vette 03sen en koeien van f 0.41 p p 2e kw Pinken van f 100—f 150 per stuk. Zeugen van f 75—f 110 per stuk. Biggen van f 1.75—f 2.25 per week. Schapen van f 17—f 23 per stuk. Lammeren van f 15—f20 p. stuk. Aanvoer redelijk, handel vrij goed. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 3 Jan. en 6 Jan. '27. KipeierenHoogste prijs f 10.70 Middel prijs f 8.50 Laagste prijs f 6. Eendeieren f 7.50. Totaal aanvoer 16 000 stuks. Handel vlug. SPORT. Biljarten. Het staat thans vast, dat aan het biljarttournooi om het Europeesch kampioenschap, dat op 13, 14, 15 en 16 Januari te Arnhem wordt gehou den, de volgende acht spelers zullen deelnemen: J. Dommering en Robijns (Nederland), Moons en Van Belle (België), Corty en Fougeret (Frankrijk), Dr. Poensgen (Duitschland) en Sousza (Egypte). Er zal gespeeld worden 400 punten, cadre 45 c.m., ancre 17 8c.m Zoowel 'smiddags als 's avonds zullen vier partijen gespeeld worden. ALLE DRUKWERKEN, van de meest gewone tot de fijnstespeciaal ook GROOTE OPLAGEN EN BOEKWERKEN. Schitterende reclame vloei-cartons. Algemeen Advertentie Bureau. Abonnementen op alle bladen. Boekwerken op elk gebied. Kantoor-, School- en Studieboeken. Pakpapier aan rollen, vellen en inwikkelpapier. BESTELT UWE BIJ ONS. U is dan verzekerd van directe en juiste bediening. GEMENGD NIEUWS. jn de „Nouvelles Religieuses" vinden we een vergelijkende statistiek over het aantal vrijmetselaarsloges en haar leven in 1911 en 1926. Volgens deze statistiek bestonden in 1911 in Europa 8343 loges met 383.219 leden, buiten Europa 16 730 loges met 1.636 872 leden. Voor 1926 waren deze getallenin Europa 7770 loges met 576.324 leden, buiten Europa 19.322 loges met 3 197.920 leden. De hoogste cijfers vindt men in Noord Amerika, waar in 1911 reeds 14.921 loges met 1.513.461 leden be stonden, terwijl 1926 de belangrijke toename te-zien geeft tot 17.008 Loges met 3 001 000 leden. Daarop volgt Groot-Brittanië met 4222 loges en 222.000 leden in 1911 en 5536 loges met 351.320 leden in 1926. Australië komt in de statistiek voor met 862 loges in 1911 en 1235 loges in 1926, het ledental is van 50 180 tot 103 600 gestegen. Afrika geeft een toename te zien van 28 tot 91 loges, het ledental groeide van 750 tot 3450. Duitschland telde in 1911 in zijn 515 loges 56.812 vrijmetselaars, thans heeft het 632 loges met 82.189 leden. Frankrijk heeft 583 loges, vrijwel evenveel als in 1911, het aantal leden is intusschen van 37.600 tot 52.000 gestegen. Het aantal loges nam in Italië toe van 470 tot 502, het ledental van 15.000 tot 25 000. Nederland en België moeten het aan tal leden hunner loges vrijwel verdub beld hebben. In Zweden, Noorwegen, Denemarken en Servië vertoont de vrijmetselarij sterken groei, evenais in Midden-Ame rika waar het ledental steeg van 9451 tot 29 270. Eenigszins teruggeloopen zijn de loges in Oostenrijk, Hongarije, Bulga rije en Turkije Vrijwel onveranderd is hun aantal in Zwitserland, Roemenië, Griekenland, Portugal Spanje en Lu xemburg. Dit laatste land heeft 1 loge, welke in 1911 tachtig leden telde en thans honderd. In Zuid-Amerika is het aantal vrij metselaars vrij sterk achteruitgegaan. Het aantal loges bedroeg 719 in 1911 thans 575, het ledental liep van 63.027 tot 63.000 terug. Azië is in de statistiek niet vertegen woordigd. Mgr. Berré, aartsbisschop van Bagdad, heeft intusschen verklaard dat de voornaamste hinderpaal voor de uitbreiding van het katholicisme de vrijmetselarij is. In Bagdad werden in korten tijd 9 loges gesticht. Het Angel Saksisch element vormt 95 pet. van het totaal aantal vrijmetse laars in de heele wereld. De werk zaamheid van deze „broeders" is echter veel minder gevaarlijk dan van oudsher die der Latijnsche elementen was. Een afschuwelijk drama wordt uit Duitsch Liebau bij Moravisch Schoeneberg gemeld. Een wever worg de des nachts zijn vrouw en zijn 15- jarigen zoon, schoot vervolgens zijn 17-jarigen zoon dood en hing daarna zich zelf op. Toen hij zoo hing had hij nog de kracht om zijn revolver te nemen, waarmee hij zich een kogel door het hoofd joeg. Uit een achtergelaten brief blijkt, dat de man zijn afschuwelijke daad uit wanhoop over zijn ziekte heeft gepleegd. Gelijk reeds gemeld, heeft te Venetië een groote paleisbrand ^ge woed. In het betrokken gebouw, dat bij het station was gelegen, stond het lijk van den dezer dagen overle den hertog van Canevaro, ex-admiraal der Italiaansche vloot, wiens familie hem het palels had nagelaten, opge baard in een rouwkamer. In deze kamer nu moet de brand zijn ontstaan, doordat één van de groote kaarsen, welke rondom de lijkbaar geplaatst was, een kleed deed vlam vatten. In enkele minuten had het vuur de heele kamer aangetast en, terwijl die naren de lijkkist in veiligheid brach ten, breidde de brand zich snel naar andere gedeelten van het paleis uit. Een verzameling oude meubels, schilderijen van oude meesters en kostbare kunstwerken in de eet- en ontvangzalen en in de lange glazen galerij werd vernield. Brandweerlieden redden de hertogin weduwe, die bewusteloos op haar kamer gevonden werd. Alleen de vertrekken, bestemd voor het dienstpersoneel en een gedeelte van den minst waardevollen vleugel van het gebouw bleven gespaard. Het paleis zou indertijd door Bal- dassare Lonhhena, die de kerk van Santa Maria delle Salute en vele an dere der architecturale schatten van Venetië ontwierp, gebouwd zijn. Duitschland telt 9300 turnvere nigingen, 6000 zangverenigingen, 5000 voetbalvereenigingen, 4000 scherp— schuttersvereenigingen, 12ü0 athletiek- vereeniglngen, 1275 fietsclubs, 800 roei- en zeilvereenigen en 1000 kegel clubs. Gistermorgen kwart vóór zeven is S. Nooyen uit Uden, toen hij op een in beweging zijnde stoomtram naar Veghel wilde springen, onder een tramwagen geraakt. Hij was op slag dood. In Martin County leeft een ge lukkige vader van 34 kinderen, zekere Ruben Bland. President Coolidge zal dezen rijk- gezegenden vader van de grootste familie in de Vereenigde Staten vol gende week in audiëntie ontvangen. In 'n uit villa's bestaande voorstad van Oslo werd Woensdag een elfjarige jongen, die wegens een lichaamsgebrek door schoolkameraden geplaagd werd, zoo driftig, dat hij zijn dolkmes trok en dit een vijftienjarigen kameraad in de borst stak. Deze, in de hartstreek getroffen, stierf bijna onmlddelijk. In de centrale markthallen te Pa rijs zijn van 24 December tot 2 Janu ari 4 744.434 pond vleesch, 3 862.760 pond visch, 1.389.500 pond wild, 2 538 800 p. groenten en fruit, 384,736 pond boter en 846,837 pond kaas ver kocht. De aanvoer was iets geringer dan het vorige jaar met de feestdagen. De vrouw van een landbouwer te Seichebrières, die van haar man gescheiden was, was boos, dat de kinderen aan den vader waren toege wezen A besloot zich te wreken. Zij kocht te Orleans een revolver en gaf die aan haar 14-jarigen zoon Robert, wien zij zeide zijn vader te roepen en hem dan dood te schieten. De jongen riep zijn vader en loste vijf schoten op hem. waarvan twee den man troffen. Deze werd echter slechts licht gewond. Hij ging naar binnen, sloot zijn deur en waarschuwde den volgenden dag de politie. De vrouw en het jongetje zijn dadelijk aangehouden en hebben reeds bekend. Vanmorgen omstreeks half negen liepen op het station Heerlen tegelij kertijd twee treinen binnen. Een uit Sittard en een uit Maastricht. Op dat oogenblik stak de 56-jarige ploegbaas bij de Nederlandsche Spoorwegen H. Pommé uit Heerlen, even buiten de perrons de rails over. Hij bemerkte toen den trein uit Sittard en voor de zen terugspringend, geraakte hij onder den trein uit Maastricht. Het linker been werd hem afgereden en hij kreeg zware verwondingen aan het hoofd. Hij is vrij spoedig daarna overleden. Te Bree is gisteren de 24-jarige landbouwerszoon J. uit Wessem te water geraakt en verdronken. Thans is de identiteit vastgesteld van het lijk, dat eenige dagen geleden uit de Waal tegenover Dreumel is op gehaald. Het is van een te Rotterdam gewoond hebbende schipper, Salet ge naamd. die ruim twee maanden gele den in Duitschland is verdronken. Zijn naaste familie woont te Dreumel, Vijf bandieten in de omgeving dachten twee touristen aan te houden en hun geld af te persen. Het bleken evenwel twee in burger gekleede poli- tie-agenten te zijn, die onmiddellijk als antwoord op 't verzoek om geld hun revolver trokken. Zij doodden een der bandieten, een man werd gewond, ter wijl de overigen vluchtten. De Amerikaansche bokser Schley- gel, die onder den naam Bobby Ker- wood in den ring treedt, is Woensdag morgen te New York overleden ten gevolge van een stoot hem toegebracht door zijn landgenoot Miechel Spiejer. Deze en vijf anderen die den wedstrijd hadden georganiseerd, zijn in arrest gesteld, Dat is in drie weken tijds de vierde maal, dat een bokser tengevolge van de klappen bij een wedstrijd opgeloo- pen, komt te overlijden. Omtrent den geweldigen cycloon welke het gebied van den Kaukasus heeft geteisterd, wordt noggemeld.dat een groote hoeveelheid vee is omge komen en dat ook een aantal men- schenlevens te betreuren is. Vooral Bakoe, de oliestad aan de Kaspische Zee, heeft sterk geleden. Op de olieterreinen rond de stad zijn vier personen gedood, terwijl vele anderen worden vermiSt. Eén met negen matro zen bemand schip werd van haar anker losgeslaten en is op zee, ten speelqal aan de golven. 'Twee reddingsbooten zijn uigevaren om hulp te verleenen. Een passagierstrein werd door den storm omgeblazen; verschillende reizi- i gers liepen verwondingen op. Tiflis is van alle verbindingen, behal ve dan draadlooze, met Moskou afge sneden. De vorig jaar overleden scheeps- magnaat sir Robert Houston, Hei ZÜ" weduwe een bedrag van rond 84 millioen gulden na, waarvan het rijk ruim 40 pet. voor successierechten opeischte. In zijn testament had echter sir Houston verklaard, dat hij zijn Britsch domicilie had opgegeven en woonplaats gekozen had op Jersey, waar geen successierechten worden geheven. Aanvankelijk had lady Houston het plan te trachten met den staat omtrent de verplichte successierechten tot een accoord te komen; thans evenwel heeft zij verklaard, dat zij, als niet vallende onder de Britsche wet ver schillende Kanaal eilanden hebben 'n eigen van Engeland onafhankelijk recht geen successierechten zal betalen. Vermoedelijk zal He zaak. die van doordat er ontsteking veroor» zakende slijm op Uw borst zit, zorg dan, dat er naast Uw bed östaat, om U een rustigen cacht te bezorgen. Akker'a •Abdijsiroop lost de slijm op en verdrijft den hoest- prikkel, beroemd en onge ëvenaard bij bronchitis, kink- hoest, slijmhoest en asthma» Overal verkrijgb. In kokers f 1.50, f 2.75, f4.59 De ^rp0itc_ fl^coua, zijn vgordeeliger* groote beteekenis is niet alleen om het hooge bedrag dat er mee is ge moeid, maar ook om de gevolgen die ze hebben zal ten aanzien van rijke Engelschen, die hun bezit bij hun sterven uit handen van den fiscus willen houden en daarom het voor beeld van sir Houston zullen willen volgen, tot in hoogste instantie wor den uitgevochten. Te Cronulla bij Sidney was een 15-jarige jon-gen, Mervyn Allum Dins dag in diep water aan het zwemmen, toen hij plotseling door een 12 voet grooten haai werd aangevallen. Een 18 jarige kameraad Stanly Gibbs, die het gevaar zag waarin Mervyn ver keerde. kwam hem te hulp, maar alvorens hij iets kon uitrichten, had de haai het linkerbeen van den onge lukkige opengereten, en ruggelings aanvallend afschuwelijke verwondingen aan den knaap toegebracht. Gibbs wist hem tenslotte te bereiken en nem met een hand vasthoudend, trachtte hij met de andere en met zijn voeten het ondier op een afstand te houden. Tweemaal gelukte zulks, maar de haai hernieuwde zijn aanval, en het water werd rood gekleurd van bloed. Op het hulpgeroep sneldeh meerdere toe en het het gelukte eindelijk Gibbs en Allum aan den over te krijgen. Deze laatste was bewusteloos en stierf op weg naar het ziekenhuis. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag en Zondag Pluimvee- tentoonstelling in Musis Sacrum Zaterdag 8 uur. Aigem. vergadering R. K. Handelsreizigersvereen. in café v. Vugt. Zaterdag 8 Jan. Witte Bioscoop, „De zwijgende ruiter", „Wat doe je in de kou", 6 en 8'/2 uur. Zondag 9 Jan. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 9 Jan. Witte Bioscoop „De zwijgende ruiter", „Wat doe je in de kou", 6 en 8'/2 uur. Maandag Pianocursus Waalwijksche Muziekschool. Maandag 8 uur. Groote uitvoering door de Liedertafel „Oefening en Vermaak" in Musis Sacrum. Dinsdagavond 81 /3 uur. Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereniging voor dames en heeren, Hotel Verwiel. Woensdag Vioolcursus Waalwijksche Muziekschool. in andere bladen. Het geeft ons provisie en bespaart U moeite en kosten ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 10