P. H. HERMANS 's-Hertogenbosch Gesprongen Handen Notaris A. Schaap publiek ver koop en: DRUNEN. J1. Zaterdag en Zondag werd in het café van den heer H Pulles alhier een groote tentoonstel ling gehouden van kanarievogels, ge organiseerd door de Kanarievogel- vereeniging «Ons Genot", aldaar ge vestigd. De groote zaal was hiervoor prachtig versierd. Het was voor den heer de Roon uit 's Bosch, die als keurmeester fungeerde, geen gemak- kelijke taak om de prijzen toe te kennen, maar hij kweet zich met nauw gezetheid van zijn plicht en wees naar ieders goedkeuring de prijzen toe. Bij de opening 1.1. Zaterdag, sprak de voorzitter de heer J. Lommers een dankwoord aan de leden en tevens aan de inzenders. Hij hoopte dat de tentoonstelling een aanmoediging zou zijn om het beste van het beste te krijgen, zoqdat de vereeniging „Ons Genot" zal groeien en bloeien. De belangstelling was beide dagen groot. De prijzen werden behaald als volgt le pr. J. Lommers, Nieuwkuijk, 82 p. 2e M. Schuurmans, 72 3e J. Verhoeven, Drunen, 69 4e J. Lommers, Nieuwkuijk, 66 4e J. Verhoeven, Drunen, 66 5e M. v. d. Wiel, Vlijmen (Onzenoord) 57 Zondagmiddag kwamen het be stuur en de bestuursraad der R.K. Werkliedenvereeniging in vergadering bijeen om verschillende punten te behandelen. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk woord van opwekking. Daarna werd mede gedeeld dat de adviseur verhinderd was de vergadering bij te wonen. Door den voorzitter werden verschil lende ingekomen stukken behandeld, o.a. de lijst der werkzaamheden en het bestuur der onderafdeelingen. Daarna werd besloten op Dinsdag 18 Jan. a.s. een groote propagandaver gadering te houden, waarbij alsdan een spreker zal worden uitgenoodigd om het ledental te vermeerderen en ook de jeugd te organiseeren. Er zal dan ook gesproken worden over den kolenbond. Daarna werd besproken om binnenkort nog een lichtbeelden avond te organiseeren. Tot secre taris werd benoemd de heer J. v. Esch, die zijn functie voorloopig zal aannemen. De jongedames M. Verhoeven, Joh. Willems en Joh. v. Delft alhier behaalden het diploma voor het ver vaardigen van boven- en onderklee ding, waarvoor ze haar Opleiding genoten bij de Eerw. Zusters alhier. Woensdagavond 5 dezer verga derde het bestuur van den Missie naaikring onder voorzitterschap van kapelaan Goossens. Door de secreta resse, mej. v. d. Sanden, werd een keurig verslag uitgebracht over de in November j.l. gehouden missie-tentoon stelling, waaruit bleek dat deze de som van ruim f 1000 had opgebracht, terwijl de totaalkosten plm. f400 hadden bedragen. Het voordeelige saldo is geplaatst bij de spaarbank der Jongenscongre gatie en zal van dit bedrag de missie op nader te bepalen wijze worden gesteund. Te dien einde werd besloten een schrijven te richten tot Mgr. Sweens, welke tijdens de missie-dagen in onze kerk predikte, met het doel te ver zoeken om een opgave van de plaat sen, die het meeste steun behoeven. De bedoeling is om een arme kerkte voorzien van een misgewaad en de noodige versiering. Ten slotte werd besloten een alge- meene actie te voeren tot het aanwer ven van nieuwe werkende leden, die de vereeniging metterdaad kunnen steunen. Door den heer L. Pijnenburg is ontslag aangevraagd als controleur van den Pathologischen dienst. Door de tooneelvereeniging der Meisjescongregatie is in studie geno men het stuk „De Pleegdochter", drama in 3 bedrijven van Marie Swarte, en het blijspel „De ontevreden waschvrouw" van Zuster Teresa. Op 1 Februari geeft Pater Desi- derius een St. Franciscus-avond met lichtbeelden. Zooals bekend gaf de tooneel vereeniging van het Jongenspatronaat een voorstelling te Beesd met haar laatste nummer „Het kostbare leven". Ook daar mocht de vereeniging een welverdiend succes oogsten. Met Vastenavond zal door de tooneelvereen. der Jongenscongregatie worden opgevoerd „Wat niet sterft". NIEUWKUIJK. Heden (Woensdag) werd alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den «eer C. de Hoog. De overledene bekleedde vroeger jaren diverse func ties, zooals wethouder, bestuurslid Raad van Toezicht Boerenleenbank, bestuurslid der Commissie tot wering van schoolverzuim, lid hoofdbestuur der harmonie, e.a. m uheer de Hoog herdacht j.l. November nog zijn 50-jarig lidmaat schap van het R K. Zangkoor dezer parochie. Hij bereikte den 82-jarigen leeftijd en nam in zijn tijd de opge somde werkzaamheden lange jaren met eere waar. Naar we met zekerheid verne men, is door den heer v. d. Leede alhier van de door hem aangekochte ontginning „Margriet" reeds een groot gedeelte in kavels verhuurd. 25 H A werd verhuurd aan iemand uit Utrecht, die naar we vernemen ter plaatse daarop een model boerderij zal stich ten met annex kaasmakerij. De collecte, door verkoop van sterretjes alhier gehouden tot stichting van een fonds voor uitzending van t.b.c.-lijders naar sanatoria, bracht op f38.-. Ingezonden Mededeelingen. als gevolg van Weersinvloeden of Arbeid maakt men spoedig weder gaaf en zacht door in wrijving met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL WASPIK, 't Was Zondagavond een pracht-uitvoering, door „Geestbescha ving" uit Oosterhout voor eene volle zaal bij den heer H. v. Iersel-Montens gegeven. Opgevoerd werd het tooneel- spel in 4 bedrijven „Schijn", door Y. C. Schuitemaker. De rollen waren in goede handen. Er werd beschaafd en uitstekend gespeeld, terwijl het spel in ademlooze stilte werd gevolgd, slechts onderbroken door een donde rend en herhaald applaus, dat na ieder bedrijf volgde. Een aardig strijkje zorgde tusschen de bedrijven voor eene gezellige afwisseling, zoodat er den ganschen avond volop genoten werd. De heer v. Schijndel, president der Waspiksche Harmonie, sprak ten slotte met hooge waardeering over den kunst- en genotvollen avond, bracht dank namens het publiek en riep „Geestbeschaving" een tot weer ziens toe, terwijl de president der rederijkers, de heer Fick uit Ooster hout, met genoegen had ondervonden dat hier voor zulk een dankbaar publiek was gespeeld. Hij dankle den heer v. Schijndel voor het gesprokene en gaf de verzekering dat „Geest beschaving" gaarne aan den uitge sproken wensch „tot weerziens" zou willen voldoen. Aan de retraite voor meisjes te Tilburg namen er uit deze parochie ongeveer een 25-tal deel, die Zaterdag gezamenlijk per auto naar het retraite huis vertrokken. De werkman J. R. viel op de scheepstimmerwerf der N.V. Scheeps- bouwwerven v/h. P. en A Ruijten- berg in het ruim van een schip en bezeerde zich zoo ernstig, dat genees kundige hulp moest worden ingeroe pen, die door Dr. Wijffels spoedig verleend werd. Zondag deden ongeveer 30 man nen en jongens hunne opdracht voor de H. Familie, die zich in een steeds toenemenden bloei mag verheugen. Onze geachte dorpsgenoot de heer v. Zwol werd tot ambtenaar benoemd ter secretarie te Ginneken. De bloempjesdag, om gelden bijeen te brengen tot stichting van een fonds voor uitzending vanNoord- Brabantsche tuberculoselijders naar Sanatoria, bracht hier een netto be drag op van f34.80. RAAMSDONK. De bevolking der gemeente bedroeg op 31 December 1925, 3528 mannen, 3553 vrouwen, totaal 7081 zielen, zij vermeerderde in den loop van 1926 door geboorte met 112 m. en 104 vr. totaal 216, door vestiging met 155 m. en 168 vr. totaal 323; en verminderde door overlijden 34 m. en en 36 vr. totaal 70, door vertrek met 197 m. en 229 vr. totaal 426. De geheele toename bedroeg dus 36 m. en 7 vr. totaal 43, zoodat op 31 December 1926 het bevolkingscijfer bedroeg 3564 mannen en 3560 vrou wen, totaal 7124 zielen. Voltrokken werden 51 huwelijken en er werden ingeschreven 3 echt scheidingen. Als levenloos geboren aangegeven 8 kinderen. Met Driekoningen werd in het Leogebouw vooreen uitverkochte zaal door de tooneelvereeniging Amicitia uit het Veer „de Hellas" opgevoerd. Naast dit hoofdnummer werd nog gegeven het blijspel „Een huishoud ster"'. De rollen waren over 't algemeen goed bezet. Vooral bij de oude Lovink, scheeps bouwer een egoistische doordrijver,'n materialist, die in zijn verblindheid zijn kinderen en ook de werf ten gronde zou richten, niettegenstaande zijn oudste zoon Willem 'n knap industrieel en edel karakter zijn vader herhaaldelijk tracht te overtuigen dat nou alles niet van den kant van de dubbeltjes moet worden bekeken en er nog iets hoogers voor 'n mensch is te bereiken, wat soms tot zeer grievende verhoudingen aanleiding geeft. Zijn tweede zoon, Femand, 'n student 'n zwakkeling is in verkeerd gezelschap terecht gekomen en geeft zich over aan braspartijen. Hij heeft niet den moed zich op te richten, geen eerbied meer voor zich zelf en alle zelfvertrouwen verloren, en toch hij alleen is in huis -alles- in 't j oog van zijn vader. Doch Femand kan niet van zijn vader houden, hij ziet in dat vader alleen het ongeluk brengt over allen, dat hij hem met zijn geld heeft bedorven en wanneer hij dan zijn broer Willem ziet vechten en zwoegen om de zaak er op te houden verscheurt de twijfel zijn bin nenste en kan hij het niet begrijpen hoe zijn jongere broer, die priester Ingezonden Mededeelingen. wil worden, doch door zijn vader, om een rijk huwelijk wordt tegengehouden, hem, die zichzelf het oprapen niet meer waard acht, nog zooveel echte liefde wil schenken, voor hem zelfs nog een zekere achting draagt. Deze hoofdpersonen, 't zijn maar enkele grepen, het zou ons anders te ver voeren, werden zeer goed vertolkt door de heeren van Zwol, Nollen van Aalst en Hoogland. De kennismaking met Amicitia, 't was de eerste keer, dat zij op het Dorp speelden, is aangenaam geweest en met voldoening zullen velen nog op dien avond terugzien. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 12 jan. 1927. De schoenmaker A. ontwrichtte zijn schouder door een val, waarna hij door onze beide artsen in de R.K. Zieken huis behandeld werd. In de vergadering derPIuimvee- vereeniging werd medegedeeld, dat de Heer Burgemeester het eerevoorzitter schap heeft aanvaard en 24 personen als donateur toetraden. 't Voorstel het bestuur uit te breiden tot 7 leden werd aangenomen en bij gekozen werden de Heeren K. v. d. Velden en L v. d. Mooren, beiden uit Wijk. Tot commissaris herkozen de Heer L. Sluimers en gekozen tot secre- taris met acclamatie de Heer F. Geene. Het boetestelsel werd afgeschaft. Naar aanleiding van den verkoop van eieren werd besloten te contracteeren met den Heer Colijn te Wijk en twee verzamel plaatsen aan te wijzen. Volgens het Jaarverslag van den Heusdenschen keuringsdienst werden dit jaar 2076 aangiften gedaan, 0 w. 31 van noodslachtingen, 389 van ge storven dieren en 425 van z.g. uit- ponders 395 dieren werden geheel en 359 gedeeltelijk afgekeurd. 16 keer was bacteriologisch onderzoek noodig en 5 maal moest proces-verbaal worden opgemaakt. Op den hoek der Nieuwstraat dreigden twee auto's te botsen. De be stuurder van „Onze Dienst", trachtte om een ongeval te voorkomen nog gauw uit te wijken, doch kwam daarbij tegen een steenen paal terecht, zoodat zijn wagen deerlijk werd gehavend en zoo niet verder kon. Zondag bood het Heusdensche Mannenkoor de R.K. Tooneelvereeni ging „Kunst en Vermaak" naar aan leiding van de herdenking van haar 20 jarig bestaan een aubade aaneen attentie, die zeer op prijs gesteld werd. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 11 Jan. 1927. De groote belangstelling die voor liet plaatselijk Kegelconcours van de Kegelclub „Houdt de Plank" geduren de drie weken betoond is, was vooral Zondag, de dag der sluiting, niet ge ringer. Den geheelen dag is er druk ge worpen, zoodat in den stand nogal eenige wijziging werd aangebracht. Om 11 uur sloot de heer J. van Beur den als voorzitter der club de banen met een dankbaar woord. Hij noemde het concours in alle opzichten schitte rend geslaagd. Het groote aantal deel nemers was voor hem wel bet, meest sprekende bewijs, dat de wedstrijd veel amusement heeft opgeleverd, een amu sement, dat steeds bij het kegelen door allen wordt genoten. Hij spreekt de hoop uit dat een volgend concours een even groot aantal liefhebbers zal bij brengen en betuigt hartelijk dank aan al degenen die iets tot 't welslagen heb ben bijgedragen. Hij wensclit de win naars geluk met de behaalde prijzen en vertrouwt dat $e minder gelukkigen een volgende maal opnieuw hun geluk zullen beproeven. Hierna gaat de heer van Beurden over tot het uitreiken der prijzen. De uitslag is als volgt: Kampioensbaan A. L. Ketellapper 79. Vrije Baan A. 1. J. Frederiks, 5 X 45; 4 X 44. 2. J. Schellekens, 5 X 45; 2 X 44. 3. J, Hauff, 4 X 455 X 44. 4. W. Heijs, 3 X 45; 44. 5. L. Ketellapper, 3 X 45. Kampioensbaan B. W. Span 34. Vrije Baan B. 1. J. Klis, 45. 2. J, Vloemans, 44. 3. G. de Beer, 43; 2 X 41. 4. A, Stokkermans, 43; 41. 5. J. de Vries, 42; 2 X 41. 6. G, van Boxtel, 4241. 7. J. Teurlings 42. 8. R, van Best, 41. 9. W. van, Wezel, 3 X40. 10. Jos. Schalken, 2 X 40. 11. Jos. Brent, 3934. 12. J. Couwenberg, 3932. 13. M. Smit, 39. 14. Tli, Ligtvoet, 3837. 15. C. v. d. Velden, 38—30, 16. A. v. d. Dungen, 3736, 17. Jac. Smit, 3727. Drieënprijs: A. Voogt 3 X3. De WelEd. heer C. de Groot, on derwijzer aan de O.L. school N I alhier, is benoemd tot leeraar in Aardrijks kunde aan de R. K. Handels-avond school te Waalwijk. Onze Kaatsheuvelsche pluimvee- fokkers hebben andermaal getoond in de pluimveesport iets te presteeren. Op de groote nationale tentoonstelling te Waalwijk werden zij met alle inzen dingen bekroond. De heer J. Tuerlings, eigenaar der fokkerij „Het Witte Nutlioen", won met 20 inzendingen: Met Wit Leghorn 1 X eerste prijs, 3 X 2de prijs en 1 X 3e prijs; met Wit Legh. Eng. Tent. type 4 X le prijs en 1 X 3e prijs; met Wit Wyand. 1 X le prijs, 3 X 2e prijs en 1 X E.V.; met Aucona's 2 X le prijs en 3 x 2e pr., daarbij 9 eereprijzen, waar onder de eereprijs voor 't beste trio Wit Leghorn in alle kleuren en de col- lectieprijs voor de beste inzending leg horns en de beste inzending Aucona's. Met 20 nummers wist de heer Tuerlings 44 punten te behalen, d.i. meer dan dubbel zooveel dan eenig ander inzen der, zelfs van den inzender die meer nummers inzond op deze show. De heer H. van Woensel won met 14 inzendingen3 X le prijs en 1 X 3e pr. en 1 X ZEY met I'atr. Leghorns; 2 X le prijs en 1 X 2e prijs en 2, X 3e prijs en 2 X ZEY met R.I.R. daarbij 5 eere prijzen en den coll. prijs voor de beste inzending R.I.R. De heer H. Badjou met Zwart Leg horns met 5 inzendingen 4 X le prijs en 1 3e prijs met 4 eereprijzen. De heer Jean Lenzholz met Zwart Minorca, 2 X 2e prijs en 2 X ZEV en met Aucona's 1 X le prijs, 1 X 3e prijs en 2 X ZEV en één eereprijs. De heer Fr. de Waal met Wit Legh. 1 X 3e prijs. De heer P. Elshout met Koekoek Plym. Rock, 1 X 2e prijs en eereprijs. De heer Fr. Robben met Patr. Legh. 1 X ZEV en met Zilver Braekel 1 X le prijs met eereprijs. De heer J. Corstanje met Koekoek Plym. Rock 1 X le prijs en eereprijs. De heer A. van Delft met W. Legh. 1 X ZEV. De heer W. Vos met Koek. Plijm. Rock 1 X 2e prijs en eereprijs. De heer P. Elshout met Brünner Kropper 1 X 2e prijs. Zondag j.l. vierde Inspecteur J. F. van Helsland het feit, dat hij 12£ jaar in gemeentedienst was. Om twaalf uur werd de jubilaris aan huis door Burgemeester van Besouw gecompli menteerd. Meerdere andere autoritei ten en collega's waren aanwezig om hun felicitatie's aan te bieden. Het po litiecorps kwam in volledige sterkte op en offreerde met hun wenschen hun chef een blijvend souvenir uit erkente lijkheid. Talrijke bewijzen van sympa thie en gelukwenscli mocht de jubilaris zoowel van gemeenteambtenaren als particulieren in ontvangst nemen. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur Alhoewel bij de behandeling der begrooting onzer gemeente besloten is geen kosten te leggen aan de verbete ring der Stationsstraat, wil ook ik, door tusschenkomst van „De Echo van het Zuiden" wijzen op den erbar- melijken toestand, waarin zich de rijweg bevindt. Laten de financiën niet toe de aan schaffing van nieuwe keien, dat men dan toch in Godsnaam de oude keien behoorlijk opnieuw legge. De kosten, hieraan verbonden, kunnen toch niet zoo hoog wezen. Het eindje straatweg van het woon huis van den heer A. H. van Schijndel tot de fabriek der N.V. „Delhaye" is reeds op deze wijze verbeterd en is nu tenminste behoorlijk berijdbaar. Met dank voor de opname, EEN BEWONER DER STATIONSSTRAAT. Mijnheer de Redacteur Mag ik U beleefd verzoeken langs dezen weg ter kennis van de gemeente lijke overheid te brengen dat de kuilen die zich sedert weken bevinden in- en de stukken boomstammen op den „Parallelweg" een ernstig bezwaar op leveren voor de veiligheid. Vooral is zulks het geval bij avond. Schrijver dezes is reeds de dupe van dezen wantoestand geworden. Ben ik goed ingelicht dan is het Bestuur van den Binnenpolder in deze nalatig. Kan ons actief politiecorps hierin geen verbetering brengen. Beleefd dankend voor de opname. EEN WANDELAAR. RECHTSZAKEN. De provinciale verordening van Noord- Brabant heeft geen bindende krachten. Naar het gerechtshof van den Bosch werd door den Hoogen Raad de straf zaak in hooger beroepen verwezen van Mr. F. S. M. Rits, te Amsterdam. Mr. Rits was door den kantonrechter te Weert veroordeeld tot geldboete wegens overtreding van het politie- reglement op de wegen der provincie Noord-Brabant, waarvan art. 32 be paalt, dat bestuurders van motorrijtui gen signalen met een hoorn moeten punt, brug, kromming of voetpad pas- seeren. Het vonnis werd door de rechtbank te Roermond in hooger beroep be vestigd voor zoover de met ten laste legging overeenkomende bewezen ver- klaring betreft, ontsloeg den verdachte echter van rechtsvervolging, van oordeel zijnde, dat de Prov. Staten van Noord- Brabant door het gestelde in art. 32 waren getreden buiten hunne bevoegd heid, daar de Rijkswetgever dit onder werp bij art 13 eerste lid van het Motor- en Rijwielreglement reeds aan zich hadden getrokken. Mr. Rits betoogde op denzelfden grond voor den Hoogen Raad, dat art. 32 van 't politie-reglement verbindende kracht mist en hij dus terecht door de rechtbank te Roermond is ontslagen van rechtsvervolging. Hei gerechtshof te 's Hertogenboch in de laatste instantie uitspraak doende ontsloeg Mr. Rits ter zake van alle rechtsvervolging. Met een bierglas. M. v. O. te Vlijmen stond in hooger beroep terecht ter zake van mishande ling. Uit het getuigenverhoor bleek, dat verdachte op Kuijs met een bierglas had ingeslagen „zoodat Kuijs bloedde als een varken." Verdachte ontkende. De eisch luidde bevestiging van het vonnis der rechtbank. Als verdediger trad op Mr. Tonncier en pleitte vrijspraak op grond van gebrek aan bewijs. GEMENGD NIEUWS. Hedennacht omstreeks half vier heeft zich in Zundert een ontzettend drama afgespeeld, dat aan een35 jari- gen man, gehuwd en vader van twee jeugdige kinderen, het leven heeft gekost. Op voormeld uur waren ten huize van den slager Stan Vermeiren, geboor tig uit Rijsbergen en sedert drie jaar ongeveer inwoner van Zundert, eenige vreemdelingen op bezoek, die per automobiel waren gearriveerd, naar men zegt, uit België. De marechaussée, die reeds lang vermoedde, dat V., die in het vooral uit de mobilisatiejaren zoo bekende hotel-café-restaurant „Het Wapen van Nassau" woonde, de drankwet over trad, hij had geen vergunning meende in het bezoek der vreemde lingen een gunstige gelegenheid te hebben gevonden om aan haar ver moeden bewijzen bij te brengen. Daarom werd hedennacht een inval op touw gezet. Nauwelijks waren de marechaussées binnen of V. greep naar een groot slagersmes om daarmede een der politie dienaren aan te vallen. Wat er in het ondeelbaar oogenblik verder is gebeurd, is moeilijk uit te maken, maar zeker is het dat de ma rechaussée, die zijn leven bedreigd zag, greep naar zijn revolver. Hij legde zijn aanvaller met een schot neer. De slager was op slag dood. Het lijk werd in de gelagkamer neer gelegd en ijlings werd hulp ontboden, welke evenwel onnoodig bleek. Hedenmorgen in alle vroegte heeft de burgemeester van Zundert als hulp officier van Justitie een langdurig en nauwgezet onderzoek ingesteld en het parket uit Breda in kennis gesteld met het gebeurde. Het parket arriveerde hedenmorgen en zette het onderzoek voort. Het drama heeft groote opschudding verwekt in het dorp. D. v. N. ADVERTENTIëN. te Waalwijk, zal bij inzet op Dinsdag 18 Januari 1927 ten koffiehulze van W. VAN BEERS en bij toeslag op Dinsdag 1 Februari 1927 in het koffiehuis „DE L1NDENBOOM" telkensom 7 uur des avonds Het in 1923 nieuw ge bouwd hecht en sterk en naar de eischen des tijds ingericht Woonhuis, Erf en Tuin nabij den Watertoren te Waalwijk, kad. Sectie B 2541 groot 5 aren. Toebehoorende aan Jacob van Diemen. Aanvaarding en betaiing koop som 15 Maart a s. 37661 Accountant Hinthamerstraat 90 Billijke tarieven voor regel matige contróle. PUROL bij Brand- en Snijwonden

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 3