MUM HARDT'5 jjaxoen, een R.K. Dienstboile. zmruchMortrij la- Wad Joh Verhulst S Zonen, jVUdtineiieen. 3533 Drijfwerk. Stofzuig-inrichtingen Centrale verwarmingen De voorliefde Weggeloopen. EEN HOND Te koop VERR00PING Notaris RIETRA e.d. VAN LIEMPT's COGNAC! Griep, Verkoudheid, Influenza, van het publiek zeker gezien, dat 't die meneer had •laten vallen, Hoe hard. hij ook roept, de haastige meneer hoort niets. Nog eens luider schreeuwt de jongen, maar.,, 't helpt allemaal niets. Nu begint de jóngen te loopen, dien meneer achterna, al maar roepend „Meneer, meneertje". Nog altijd schijnt de heer doof, zoodat de kleine jongen haast buiten adem is, als hij dien meneer heett ingehaald. „Meneer", zoo zegt hij dan, „meneer U heeft Uw portefeuille laten vallen". „Wat zeg je", antwoordt de man verrast, „ja die is van mij. Zoo, jij bent 'n flinke, eerlijke jongen. Je krijgt de helft van wat er in zit." Onze jongen blij, dat begrijp je. Maar toen dte meneer de portefeuille open maakte, bevond er zich zestig gulden in. Dus dertig gulden had de kleine jongen verdiend. „Neen, meneer, dat is veel te veel, dat mag ik niet aan nemen", kreeg meneer te hooren, „dag meneer", en 't jongentje wilde reeds weer gaan. „Hola ventje, wil je't niet aannemen Neen Nou zeg me dan maar eens waar je vader woont". „Ik heb geen vader meer", ant woordde hij verlegen. „Niet? Je moeder dan" „Ook niet, ik ben bij Grootmoeder. Sinds wonen we nummer zestien". Zoo, zoo, nou. dag jongen. Geef me dan maar een hand.-Dag hoor!" „Dag meneer". En een poosje later, zie je, kreeg Grootmoeder zoo maar dertig gulden thuis gestuurd. Ze wist niet, waar ze dat aan te danken had, maar die kleine jongen wel. Weet je wat z'n Grootmoeder zei -ja, zoo hoort 't ook, de helft is voor den eerlijken vinder" Karei, die in 't begin maar half had geluisterd had z'n vader begrepen. Dat geld moest worden teruggebracht en.... de helft er nog bij. „Als je die andere honderd gulden hebben wilt, zal ik ze je wel geven Wanneer ga je? vroeg vader nog „Dadelijk vader". „Maar, hoor nog eens even. Weet je wel. dat 't niet genoeg is. dat jp aan Garretsen vertelt en goed maakt wat je gedaan hebt". „Ja, vader En Karei gaf vader de hand en ging. Jaren zijn verloopen. De Dillerboer is gestorven en Karei is z'n opvolger geworden. Ze hebben hem tot ouderling in de kerk gekozen. Maar hij heeft bedankt „Ik mag daar niet zitten" heeft ie gezegd. „Jammer toch", zeggen de menschen „het is de beste van allen". Zoodenken ze heden over den Oilier boer. PIET. SPORT. QUICK. Morgen zullen de Quickers, indien ze hun positie wederom willen verster ken voor een zware taak gesteld wor den. Immers ze zullen naar Valkens- waard reizen om de Valken in eigen nest te bekampen. Iets wat onze Blauw- Witten niet zal meevallen. Weliswaar zijn de Leerderwegbewoners geen kam. pioenscandidaten meer, doch hun spel is van dien aard, dat elke club slechts met zeer veel inspanning iets legen hen vermag. Een feit zou voor ons een licht punt kunnen zijn, n.l. dat door de overwinning van j.l. Zondag v. Stip- pent c. s. hun zelfvertrouwen hebben herwonnen. Indien dit werkelijk het ge val is, dan zal dal een heel stuk sche len morgen in dezen voor hen uiter mate zwaren kamp. Destijds werd hier aan den watertoren door de roofvogels met 23 gewonnen doch iedereen was er toen van overtuigd dat de Valken met 22 meer dan tevreden hadden kunnen zijn en dat bij een normale lei ding toen, zelfs zeer waarschijnlijk de Quickers zouden hebben gewonnen. Doch nu de ex-eerste klassers eigen grond onder de voeten hebben, zullen zij er natuurlijk een eer in stellen, de Langstraters eens flink af te straffen. Of hun dit gelukken zal betwijfelen wij sterk, althans als zoo gespeeld wordt als verleden Zondag. Wij zien dan ook met belangstelling deze ontmoeting te gemoet en twijfelen thans niet of de Quickers zullen zich geheel geven om het resultaat zoo eervol mogelijk te doen zijn. Met geestdrift in den strijd dus en dan zijn we overtuigd dat het er aan den Leerderweg morgen niet aan spanning zal ontbreken, en de Val- kenswaardsche voetbal lief hebb'ers waar zullen krijgen voor hun geld. Blauw-Witonze beste wenschen voor morgen. Het elftal met de supporters vertrekt per trein om 10,13 v.m. en hoopt met den trein van 7,42 n.m. weer hier aan te komen. Scheidsrechter is P. J. v. Eggelen uit 's-Bosch. Quick II is vrij en Quick III speelt om 2 uur thuis tegen R. W B 2 JULIANA. Zondag a.s. komt Good Luck Geer- truidenberg een competitiewedstrijd spelen tegen Juliana. Good Luck heeft in deze competitie reeds getoond een hard werkende ploeg te hebben daar zij van de sterkste verenigingen uil de afdeeling reeds kostbare punten hebben ontnomen. Juliana heeft nog nooit de eer gehad tegen deze vereeni- ging te spelen. Wij vertrouwen in onze geel-zwarten dat zij hun goeden naam in de laatste wedstrijden verworven, zullen handhaven en zich in dezen wedstrijd van het begin tot het einde geheel zullen geven om met succes uit den strijd te komen en de sportliefheb bers weder een spannende wedstrijd te wachten staat. Het publiek wordt er bij deze aan herinnerd dat den wed strijd om half drie aanvangt. Juliana 2 moet een Competitiewed strijd gaan spelen in 's-Bosch tegen de Bossche Boys I. R. W. B. Het eerste elftal gaat op bezoek bij W. S. C. waar de nationaal gestreepten hun uiterste best zullen doen om de nederlaag zoo klein mogelijk te maken. R. W. B. 2 gaat op bezoek bij Quick 3. Het onlangs uitgestelde barak concours voor de leden van R. W. B., wordt nu a.s. Zaterdag 15 Januari ge houden in het clublokaal bij den heer B. Kamp-Leemans. Men kan om de mooie prijzen zeer zeker een spannen- den strijd verwachten. H. E. C. Morgen spelen de H. E. C.-reserves een belangrijken thuiswedstrijd tegen de W. S. C. reserves. Het is voor de W. S. C.'ers zooveel als een kampioenswed strijd. Het kan er dus warm toegaan. Er heerscht in deze.afdeeling een groote spanning tusschen de reserves van W. S. C., Quick en H. E. C. Wij zijn be nieuwd wie de bovenste plaats zal be zetten. Momenteel staat er W. S. C. 2 het beste voor. Van den wedstrijd van morgen hangt dus alles af. Het belooft daarom een spannende ontmoeting die nog wel belangstelling zal trekken. Aanvang twee uur terrein H. E. C. Het eerste en derde elftal heeft geen wedstrijd. W. S. C.—R. W. B. Andermaal zullen morgen de beide oudste Waalwijksche vcreenigingen nl. W.S.C. en R.W.B. op het W.S.C.-terrein den strijd aanbinden en ook ditmaal kunnen we wederom verzekerd zijn van een feilen kamp R. W. B. naar de ranglijst te oor- deelen, schijnbaar behoorende tot de minder sterkere vcreenigingen in deze afdeeling, zal zeer zeker in de restec- rende wedstrijden alles in liet werk gaan stellen om aan de momenteele ongunstige plaats te trachten te ontko men. Of dat haar morgen tegen W.S.C. reeds gelukken zal, durven wij niet aannemen, daar laatstgenoemde ver- eeniging daarentegen wederkeerig met alle krachten zich schrap zal zetten, om zich op de door haar momenteel inge nomen plaats te blijven handhaven, event, nog opwaarts te gaan. Al geven wij W.S.C. morgen de meeste kans, zoo blijft R.W.B. voor haar steeds een gevaarlijk tegenstander en behoeven wij de W.S.C.-spelers nog maar even te herinneren aan het jaar 1924, toen R.W.B. ongeveer onder gelijke om standigheden een vermeend kampioen schap voor de zwarthemden, totaal in duigen sloeg. Laten daarom de W.S.C.-spelers aan de hand van deze geschiedenis, morgen den strijd tegen R. W. B. niet onverschillig opnemen en wanneer hiermede door hen rekening gehouden wordt, dan durven wij morgen voor de thuisclub eenig succes na harden strijd voorspellen. Om twee uur precies vangt boven staande wedstrijd aan onder leiding van scheidsrechter Vugts uit 's-Bosch, terwijl om 12 uur het derde Elftal zal spelen tegen de Bossche Boys II. KAATSHEUVEL. Een der sterkste 3e klassers van de competitie komt Zondag bij Kaatsheu vel op bezoek. Oranje-Wit maakte in zijn eerste wedstrijden van deze com petitie een niet al te schitterend figuur doch weldra herstelde zich het elftal met het gevolg, dat we deze Tilburgers een v. d. sterkste elftallen moeten noe men. Daarbij heeft Oranje-Wit 't voor dcel van geregeld in 't veld te zijn ge weest, waartegen Kaatsheuvel weer een gedwongen rust heeft moeten hou den van weken lang. Toch zijn we over den uitslag nog niets bezorgd. Speelt Kaatsheuvel zijn spel en vooral wordt er iets meer naar buiten gespeeld, dan blijven de twee winstpunten ongetwij feld hier. Aan belangstelling zal het niet ontbreken, te meer daar de span ning om de perste plaats er nog steeds inzit. tabletten GEERTRUIDENBERG. Zondag a.s. gaat Good Luck I naar Baardwijk I. Gezien de prestatie van Baardwijk gedurende de laatste wed strijden, zal Good Luck een zwaren dobber hebben. Good Luck II krijgt Wagenberg I op bezoek De gasten zullen er alles op zetten, om hun kampioenskansen hier niet te verspelen, dus opgepast Good Luckers! Geertruidenberg I gaat naar Ilero II. Denk er om Geertruidenberg er moet gewonnen worden. Geertruidenberg II krijgt Leur I op bezoek. Dit zal ongetwijfeld een forsch partijtje worden, waarin we Geertruidenberg II de meeste kansen geven. MADE. Zondag speelde de Madesche Voet balvereniging een wedstrijd tegen Ter heiden welke door Made met 52 werd gewonnen. Duivensport. De postduivenvereeniging „Genoegen Onder Ons", gevestigd in het café van J. Broeken heeft een tentoonstelling van postduiven gehouden op 8 en 9 Ja nuari j.l. Als keurmeester fungeerde de heer C. Beens uit Roosendaal; de prijzen werden behaald als volgt: Vlicgklasse oude doffers:. Schoonste doffer der tentoonstelling. Eigenaar Berta Rullens, 2e prijs Joh. de Heijde, 3e pr. M. Broeken, 4e pr. Joh. de Heij de, 5e pr. Jac. Hoevenaars, 6e pr. P. Stoop, 7e pr. Joh. de Heijde, 8e pr. P. Stoop, 9e pr. Aug. de Reijer. Z. E. V. B. v. Dongen, Z. E. V. Chr. Diepstrater, E. V., M. Broeken, E. V., B. J. Broeders. Vlicgklasse oude duiven: le pr. C. Rullens, 2e pr. P. Kooijman, 3e pr. mej. T. Broeken, 4e pr. mej. Berta Rullens, 5e pr. B. J. Broeders, Z.E.V., B. J. Broe ders, E.V., B. J. Broeders. Vliegklasse jonge doffers: le pr. M. Broeken, 2e pr. M. Broeken, 3e pr. N. v. 't Geloof, 4e pr. A. de Reijer, 5e pr. N. v. 't Geloof, Z.E.V. A, de Reijer, E.V. N. v. 't Geloof. Vliegklasse jonge duiven: Schoonste duif der Tentoonstelling P. H. v. Gils, 2e pr. C. Rullens, 3e pr. Joh. de Heijde, 4e pr. C. Rullens, Z.E.V. C. Rullens, E. V., Seb. Bogers. IXe OLYMPIADE AMSTERDAM 1928. De prijzen. Op de bijeenkomst van het Uitvoe rend Comité van het C. I. O. te Brussel is 'besloten, om buiten de officieele prijzen (medailles met oorkonden), welke in het protocol der Olympische Spelen zijn voorzien, geen extra prijzen in welken vorm ook, uit te reiken. DE TOER VAN ARNE BORG. Zooals bekend, zal -v dank zij de be moeiingen van het Y-lid Albert de Leeuw te Amsterdam de beroemde Zwcedsche zwemmer, Arne Borg, eind Februari of begin Maart a.s. een tien- daagsch bezoek aan ons land brengen. Het ligt in de bedoeling om 20 pCt. der netto-winst van dezen toer ffc doen toe komen aan het Comité 1928, als extra subsidie voor het trainingsfonds van den Nederlandschen Zwembond. Uitspraken Kantongerecht Waalwijk van 13 Januari 1927 A. J. v. I). te Drunen, overtr. mot. en rijw. wet 3,of 1 week tuchtschool; A. T. M. V. te Waalwijk, overtr. bouw- verord. 3,of 2 dagen; A. H. v. K. te Vlijmen, overtr. mot. en rijw. wet, 3,of 2 dagen; J. V. te Kaatsheuvel; J. N. zwervende en M. v. W. te Nieuw- kuyk, allen overtr. mot. en rijw. regit.,' ieder 5,of 3 dagen; A. G. v. T. te Capelle, overtr. alsvoor 3,of 2 da gen; J. V. te Kaatsheuvel, dronken schap 15,of 10 dagen; P. W. W„ zwervende; P. v. d. V. en J. W. beiden te Waspik; C. R. te Waalwijk, allen overtr. alsvoor, ieder 10,of 5 da gen; J. C. te Genderen en G. V. te Veen beiden overtr. prov. pol. regit, ieder 0,50 of 1 dag; F. A. C. te Waalwijk, overtr. algem. veiligheidswet 10,of 5 dagen; J. H. D. te alsvoor, te veel personen in autobus 12,of 6 da gen; G. v. E. te Elshout overtr. alsvoor 4,2 dagen; C. J. K. te Waalwijk, overtreding arbeidswet 3 maal 4,of 3 maal 3 dagen; G. J. W.; H. G. S.; N. D. allen zwervende, allen overtr. pol. verord., ieder 3,of 2 dagen; M. B. te Wijk, overtr. mollenwet, 3,of 2 dagen; H. v. L. te Waalwijk, overtr. leerplichtwet 3,of 2 dagen; C. J. S. te Waspik, jachtdelict 10,of 5 da gen; J. v. W. te Kaatsheuvel, alvoor, vonnis waartegen verzet bekrachtigd 50,of 25 dagen. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Catharina Helena, dochter van A. Verhoofstad en A. Duivekam-, Marius Gerardus, zoon van P. A. van Veldhoven en M. M. van Ooijen. 1 Johannes Adrianus, zoon van P. J. 1 Kelder en J. E. de Werd. Wilhelmi- 1 na Theresia Maria dochter van C. N. van Haren en A. J. Wetenkamp. Ludovieus Adrianus zoon van C. A. Dekkers en M. A. Kerkhof. Petro- nella Cornelia dochter van A. Brok en E. M. de Kroon. Cornelis Petrus Jo- sephus zoon van P. C. de Jongh en N. M. Broeders. Overleden: J. M. Bruurmijn, oud 4 maanden. Gehuwd: J. Maas 21 j. en Catharina van Veldhoven, 21 j. Vertrokken personen: H. J. Schluteu naar Middelburg. J. J. van Leeuwen naar Haarlemmermeer. J. J. M. E. Stael naar Oss. H. van Gerven naar Rotterdam. W. A. Bouwman, naar 's-Hage. H. C. de Wolf naar 's Bosch. A. H. v. d. Elshout naar Tilburg. L. A. W. Gatzen, naar Tilburg. J. Wendriks naar Vught. M. J. W. Rief naar Nijmegen. A. M. W. v. d. Broek naar 's-Bosch. Ingekomen personen: A. M. C. J. A. Sassen, Min. Loeffstr. 57, van Princen- hage. J. J. v. Aalst, Markt 2, van Gorinchem. P. J. A. Jansen, Groote straat 106 van Rotterdam. M. A.;de Wit, Mr. van Coothstraat 19 van Raamsdonk. J. H. Bruurmijn en ge zin, Grootestraat 114 van 's-Bosch. J. A. van Loon, Grootestraat 114, van 's-Bosch. A. Spiesicke en gez. Groote straat 33 van Erfurt. J. Ph. Heij- brock, Grootestraat 37 van Parijs. F. G. Stall, Grootestraat 37 van Vaners- borg. MADE. Geboren: Sebastianus zoon van Wil lem Staal en Clasina Stevens. Johan nes zoon van Adrianus v. Geloof en Elisabeth A. Dudal. Johannes zoon van Joh. Moerenhout en Johanna Se- gers. Adriana dochter van IJendri- kus Goes en Huib. v. d. Diepstrater. Johanna dochter van Corn. Stoop en Johanna Stoop. Overleden: Godefridiis van Gils oud 7 dagen. Antonius de Hand 80 ja ren. Neeltje den Dunnen, 20 jaren. ADVERTENTIëN. Sedert Zondag 9 Januari vermist (Groenendaler). 37676 Tegen belooning terug te be zorgen Th. Keetels, Nieuwkuik. Groote partij alle soorten planken, kraaldeelen Amerik greenen bad- dings. complete nieuwe brand slang 20 M Afkomstig Noodkerk WAALWIJK, alwaar te bevragen 37679 Wegens huwelijktegen 1 Maart gevraagd P. VAN DUN. Gasthuisstraat 367, 37680 Kaatsheuvel. vruchtbare b o e r d e r ij. te Dussen, zal te Babiloniënbroek bij ADR. v. d. BEEK Uz op Donder dagen 27 Januari en 10 Februari 1927 voorm 10 uur precies, bij inzet en toeslag Voor den heer GOV. VERSTEEG bevattende sterke huizing, ruime stalling, dorschvloer, schuur, Hin ken boomgaard, weiland en tuin te Eethen in de Oude Weide, Kad. Sectie B. No. 104, groot 1.0960 hectare. Lasten 1 Januari 1927. Aanvaarding: de tuin dadelijk, de rest 1 Mei 1927. Betaling uiterlijk 10 MAART 1927. Breed bij biljetten. 37678 Li tere. Telefoon No. U. WAALWUK. I Anno 1882. Teleloon 173, DE BESTE REMEDIE: PER MAAT. PER FLESCH. A AKKERs het algemeen geprezen huismiddel bij HOEST - VERKOUDHEID - BRONCHITIS CATARRH - ASTHMA - KINK- en SLIJMHOEST GRIEP - INFLUENZA - KORTOM BIJ AAN DOENINGEN DER ADEMHALINGSORGANEN wenken zonder» kramp of pijn Doos 60cent. Bij Apoth.en Drogisten voor kruidengeneesmiddelen is zoo goed te verklaren, omdat het van oudsher bekend is. dat kruiden en plantaardige genees middelen het beste door onze organen kunnen worden ver dragen maardaarenboven recht streeks werken zonder door bijtende stoffen gevaarlijke nevenwerking te verrichten. Abdijsiroop is eene siroop in hoofdzaak samengesteld uit kruiden en planten, waarvan de waarde van de meeste reeds eeuwenlang bekend is en die ieder voor zich een bijzondere werking op onze borst, adem halingsorganen en slijmvliezen uitoelenen. Om een enkele te noemen, het hier te lande weinig bekende Maté kruid (Herba Maté), hetwelk hoofdzakelijk in Paraguay geteeld wordt en dat. naast haar heil- zamen invloed op ontstoken ademhalingsorgenan. kalmeert, verzacht en bovendien de eetlust opwekt, in plaats deze zooals de meeste andere medicijnen, te verstoren. De tien andere gewassen, die voorts een deel der samenstelling van Akker's Abdijsiroop vormen, doen ieder op de hun eigen wijze hun invloed gelden op borst, keel en longen. Daardoor werkt AKKER'» ABDIJSIROOP kalmeerend door het stillen van den hoest: verzachtend door het oplossen van de slifm: i genezend door het vernietigen der bacteriën. Door die eigenschappen verkreeg AKKER'» ABDIJSIROOP haar wereldvermaardheid en werd Alom verkrijgbaar in kokers van t 230 gram k ƒ1.50. -van t 550 gram k ƒ2.75 en van 1000 gram k 4.50 Groote flcsschen zijn voordeeliger I

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 7