DE ECHO VAN HET ZUIDEN dmI ttvsasztz nrii*. 220. M. A. J. van Liempt No. 5. Zaterdag 15 Jan. 1927. 50e Jrg, DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Gemeend craadsvcrkiezin g 1927. Naar wij met zekerheid vernemen zal het raadslid de heer Jac. Oomens die, speciaal voor voormalig Baardwijk, steeds op de bres stond, zich bij de a.s. verkiezing van den gemeenteraad niet meer beschikbaar stellen. Kerkwijding. Wij vernemen dat Z. D. H. Mgr. Die: pen, bisschop van 's Bosch, het voor loop i ge plan heeft de plechtige inwij ding onzer nieuwe kerk te verrichten "op Maandag 9 Mei a.s. Berich tgevi/ng. Het is tegenwoordig haast tot ver velens toe, dat we moeten wijzen op on juiste of overdreven berichten uit on ze plaats. De correspondenten schijnen al bijzonder belust te zijn op nieuwtjes, of ze dan al of niet waar zijn en of ze al of niet den naam onzer plaats of personen ten goede komen. Zoo b.v. deze week in 't D. v, X.; dan in 't Huisgezin, onder den titel „Beest achtig", over weddenschappen in het eten en 't drinken, een bericht dat, we zouden 'r hem haast nazeggen, „beest achtig" gefantaseerd of overdreven is en op onze plaats het odium legt van ongeveer „onbeschaafd Dan komt de Prov. Crt. b.v. met het volgende bericht: „WAALWIJK, 11 Jan. Naar wij vernemen heeft de heer B. Timmer- mans-Verschure te kennen gegeven dat hij bij de a.s. gemeenteraadsver kiezingen niet meer in aanmerking wenscht te komen voor een zetel. Wij weten zeker de tolk te zijn van geheel Waalwijk, wanneer wij hier de hoop uitspreken dat de heer Tim mermans alsnog op dit besluit terug zal komen." Men zou toch zoo zeggen, dat, als men een dergelijk belangrijk bericht lanceert, men toch eerst bij den betrok ken persoon informeert, (dat is niet ge beurd; en niet z'n fantasie alleen laat werken of afgaat op lossej praatjes. De heer Timmermans behoeft niet op z'n besluit terug te komen, omdat het nooit genomen is. Wij kunnen tenminste mededeelen, dat y-an t bovenstaande niets bestaat, 't Is louter fantasie; liad de berichtge ver ter plaatse geinformeerd, dan ware zulk dwaas bericht vermoedelijk in de pen gebleven, wat zeker meer in 't be lang der zaak ware geweest. V\ ij daarentegen kunnen met zeker heid zeggen, dat de heer Timmermans eventueel opnieuw een zetel zal aan vaarden, al vertrouwt hij daarbij dat ook andere Waal wij kers, die daarvoor als t, ware zijn aangewezen, zich be schikbaar zullen stellen en daarop hebben wij niet reden goeden moed. De beschuldigingen van. ftD. v. N. In ons vorig nummer hebben we reeds met een enkel woord gewag ge maakt van de ernstige en tendencieuse beschuldigingen door 't D. v. N. ge richt tegen den burgemeester van Els hout. We noemden de inlichtingen een zijdig, tendencieus, we spraken van ophalen van oude koeien, die vroeger reeds geheel waren te niet gedaan of tot futiliteiten teruggebracht. Xiettemin, het blad had succes, ver schillende kranten hier en in 't Noor den namen'tover. Maar wat zien we gebeurenden vol genden dag begint het blad onder het hoofdje „Terugbrengen tot de ware proporties" te retireeren. Het vangt zooals de Prov. Courant terecht zegt, den terugtocht reeds aan. Het was o.a. gebleken „dat vele geruchten onjuist of overdreven waren", „dat wethhouder v. 11. deze zaken in den raad had bespro ken, omdat de wildste geruchten de ronde deden en deze tot in ware ge daante moesten worden terugge bracht", „dat de gemeente geen finan- tieel nadeel had ondervonden, enz. enz" 't Is nog al eeniging vergaderde gisteravond. We gens ontstentenis van den voorzitter, werd de vergadering geleid door den vice-voorzitter, de heer Math. v. Loon. Bij zijne opening memoreerde spreker op de eerste plaats, in erkentelijke woorden, het plotseling overlijden van het bestuurslid en secretaris der ver- eeniging, den heer Surig, die zeker door z'n ijverig werken en niet het minst voor 't opkomen voor zijn katholieke overtuiging, als een voorbeeld aan al len gesteld mocht worden. Zijne nage dachtenis zal dan ook zeker in eere be- waard blijven. In tweede lezing werd daarna het concept-reglement voor de plaatselijke vereeniging en het reglement voor de j verkiezing van leden van den genieen- j teraad behandeld. Behoudens enkele redactie-wijzigingen, .werd het in con cept voor de algemeene vergadering vastgesteld. Den aanvankelijk bepaal den datum van 26 Januari, kon wegens het. bezet zijn van de zaal, niet gehand haafd blijven en werd besloten nu de algemeene vergadering eerst te houden na de verkiezing voor de Prov. Staten, die op 6 Febr. plaats heeft, dus in de eerste helft van Februari. De Penningmeester deed mededee- üng dat voor 2013 leden contributie aan den Statenkieskring was afgedra gen. Hierdoor heeft de vereeniging recht op het afvaardigen van 6 leden in liet Statenkieskringbestuur, die voorloopig werden aangewezen. De functie van Secretaris der ver eeniging werd nog niet definitief gere geld. De lieer Broos zal voorloopig het Secretariaat waarnemen Afftreden Kantonrechter. De Tijd, Het Huisgezin, De Bossche Courant enz. brachten het bericht dat de H. E. Gestr. Heer Jhr. Mr, E, Ver- heyen, kantonrechter alhier, met het oog op zijn hoogen leeftijd voornemens was ontslag als zoodanig aan te vragen. Maar ons dit bericht al aanstonds twijfelachtig voorkwam, hebben wij, alvorens hierover ook iets te melden,' ons lot den betrokken kantonrechter zelf gewend. Deze bleek terecht ont stemd over bovengenoemd bericht en verklaarde er niet aan te denken \ve- gens hoogen leeftijd ontslag te nemen. Hij gevoelt zich gelukkig nog zeer ge zond en krachtig en hoopt nog zoo lang I Franciscus na te volgen, besloot pater zich aan zijn gewichtig ambt te kunnen Seraphinus zijn enthousiaste lezing, werd St. Franciscus een groot hervor mer; niet door anarchistisch of socia listisch geweld, maar door de kracht zijner groote liefde. Tal van stroomingen zien in Fran ciscus een voorloopcr. Zoo beschouwen de anarchisten den Arme van Assisië als een voorlooper der anarchie. St. Franciscus kende één groot en al les overheerschend wapen: de liefde. Dit machtige wapen gaf richting aan zijn persoonlijke levensbeschouwing. Zoo'n wapen, als waarvan St. Fran ciscus zich bediende, moeten ook hebben. Want 't is de liefde die vrede brengt, vrede ook tusschen kapitaal en arbeid. Franciscus wilde ook bijzondere liefde tot de armen. Zijn leuze was: aan de weelde onttrekken, wat de armoede noodig heeft. St. Franciscus' invloed is overweldi gend, omdat hij evenals Christus de daad voegde bij liet woord. Dèt was 't werk van Franciscus: eerst zelf beoe- lenen en dan onderwijzen. Als de levensbeschouwing van dezen grooten heilige opnieuw ons leven zou doordringen, dan kwam er vrede; dan zou er ook vrede zijn tusschen werkge vers en werknemers; dan bloeide de liefde voor God en de mensehen Indien St. Franciscus opnieuw in ons midden kwam, dan zou bij zeggen: geeft terug de overtollige weelde die niet de uwe is. Den armen werd den he mel beloofd, maar de rijken moeten hem verdienen. Omdat St. Franciscus' liefde voor de menschen zoo groot was, werd ook zijn liefde voor God zoo groot. Franciscus zag in de schepping een stuk van God. Zijn groote liefde tot God gaf hem ook de kracht om afstand te doen van dc wereld. De armoede is St. Franciscus steeds trouw gebleven. Tot slot verhaalt de Z.E. spreker nog iets over het sterven van St. Francis cus. Terwijl Franciscus zijn stervens- weg ging, zong hij met zijn gezellen 't zonnelied, of te wel het lied der schep ping. Op zijn sterfbed las hij schoone psalmen en zijn laatste woorden wa ren: „Heer, verlos mijne ziel uit den kerker, opdat zij alleen voor U leve". Met een krachtige aansporing om zooveel mogelijk bet voorbeeld van St. diging daarvoor ontvingen, behoort ook onze Liedertafel en haar Gemengd Koor. Wij hopen later hierop breed voerig terug te komen. Lief en leed in dc Vogelwereld. M ij waren dezer dagen in de gelegen heid inzage te nemen van de zeer tal rijke en waardeerende betuigingen van belangstelling, die de heer A. C. van der Heijden uit alle oorden des lands mocht ontvangen, betreffende zijn voordracht voor de H.D.O. te Hilver sum. Van alle zijden werd tevens er op aangedrongen hem nog meermalen in de radio te liooren en 't werk in 't licht te geven. Gaarne hadden wij van een en ander een gedeelte geplaatst, doch de heer van der Heijden vond de simpele me dedeel ing meer dan voldoende. De lieer D. Vos te Sprang, behaal de het diploma Engelselie Handelscor respondent ie „Mercurius". Geslaagde werd opgeleid door mej. L. van Iersel, alhier. Door Gedep. Staten is de rekening der gemeente Waalwijk, over 't dienst jaar 192Ö goedgekeurd. De heer P. A. v. d. Zaken, le Li- noeusdwarsstr. 6, Amsterdam, her denkt deze week het 25-jarig bestaan van zijn zaak. De fa. Ivo van Haren te Waalwijk heeft zich belast met de ver tegen woor- diging van het artikel schoenvoerings uit de stoomweverij der fa. J. W. Meije- rink Co., Winterswijk. Geslaagd. Wij meldden vorige week dat de hee. ren H. J. van Herwijnen en N. F. Trommelen alhier geslaagd waren voor het praktijk-examen Boekhouden van de Vereen, van Leeraren. M ij vernemen thans dat beide heeren eveneens geslaagd zijn voor het „Mer- curius"-examen in boekhouden. Een mooi succes, waarmede wij de geslaagden, alsmede hun leeraar, den H. Verhoef, alhier, van harte ge en erg, zouden we zoo zeg gen, vooral na onderstaande verkla ring: „Ondergeteekenden, leden v. d. Ge meenteraad v. Oudheusden en Elsliout en ormende buiten de Wethouders, den voltalligen Raad, verklaren met groote verontwaardiging te hebben kennis genomen van de in hun strekking las terlijke berichten, die in een deel der pers zijn verspreid, omtrent den Bur gemeester dier gemeente; zij spreken hun groote afkeuring uit over de door Wethouder L. van Herpt. in deze zaak aangenomen houding; zij betreuren het ten zeerste dat tot publicatie van die berichten is over gegaan en dat niet vooraf omtrent per soon en toestanden inlichtingen zijn ingewonnen aan betrouwbare en on partijdige bronnen; zij verklaren hun volste vertrouwen te schenken aan hun beminden en al gemeen geachten Burgemeester. Elsliout, 12 Januari 1927. Geteekend J. BROK. W. KLIJX. F. J. LE IJ STEN. P. DE BAAY. J. J. KLIJN. R- Kj Kiesvereeniging. ('Stuur de R. K. Kiesver- wijden tot de regeering hem wegens te hoogen leeftijd naar buis zal zenden. Hij zou meenen aan zijn plicht te kort te komen als hij zijn leeftijd als motief zou nemen om op pensioen te gaan, zoo lang hij nog met een derge lijk krachtig gestel gezegend is. Als er echter in de toekomst een motief zou zijn om ontslag te nemen dan zou het de z. i. zoo onbillijke fo- renzen-belasting zijn. Hoe onbillijk deze belasting drukt wordt wel het best getypeerd als men weet dat de kantonrechter zoo hij thans ontslag zou aanvragen, uit zijn pensioen meer inkomen zou hebben dan thans, uit zijn salaris, waarvan hij aan de gemeente Waalwijk de forensenbelas ting moet betalen. Zijn liefde voor zijn ambt en zijn ernstig plichtsbesef doen hem echter nog na bijna 40 dienstja ren op zijn post blijven, wat wij nog lange jaren hopen in 't belang dei- rechtspraak, maar ook in 't belang van onze plaats en streek, waaraan hij op verschillend gebied goede ver diensten bewees. Het Cursus-avond. De massa schijnt nog maar heel wei nig doordrongen te zijn van de groote beteekenis van de door de eeuwen tot een geweldige monumentale beteeke- nis gegroeide figuur van een der groot ste heiligen: St. Franciscus. Dit bewustzijn drong zich schrijnend aan ons op bij de Donderdagavond door den ZeerEerw. Pater Seraphinius O. C. uit Tilburg, alhier gehouden le- Er was voor deze mooie lezing geen groote belangstelling. Wij betreuren Er was voor deze mooie lezing maar bet ten zeerste dat de door de R. IC. Werkliedenvereeniging, onder leiding van Kapelaan Beekmans georganiseer de ontwikkelingsavonden, zoo weinig waardeering ondervinden. Kapelaan Beekmans heette de aan wezigen hartelijk welkom, in het bij zonder den Zeer Eerw. Pater Seraphi nius O. C. De lezing werd voorafgegaan door een goed kwartet-nummer „Le Heraut" van Christophe, gespeeld door de hee ren G. Couwenberg, J. Korthout, J. Hidden en C. Didden, allen leden van de harmonie „St. Crispijn". In zijn inleiding wees Pater Seraphi nius erop, dat de inzet al echt Francis- ansch was, want Franciscus was een man van muziek en zang. Ja, héél het leven van dezen grooten heilige was één lofzang aan God in Zijn schep ping. Door alle eeuwen heen, werd geen heilige zoo verheerlijkt, ook buiten de Katholieke Kerk, als den arme van Assisië. Monumenten worden opgericht, feestavonden en tridiums worden ge houden, St. Franciscus Oratoriums ontstaan, Kunst en wetenschap, alles spant saam om St. Franciscus te ver heerlijken. Het is spr. bedoeling om eens na te gaan wat St. Franciscus ons ook nu nog te zeggen heeft. St. Franciscus noemde zich een he raut van den vrede-Koning Jezus Christus. Door zijn voorbeeld en door die met een warm applaus werd ont vangen. Deze leerzame avond werd besloten met een kwartetnummer „Le Calif de Bagdad" van Boieldieu, door de heeren •I. Klein, N. v. Gorcum, J. de Vaan en J. de Grauw. De vertolking was beslist goed. Beide kwartetten nemen a.s. Zon- gen. Wij wenschen hun hierbij veel succes. Onder dankzegging door Kapelaan Beekmans werd de derde cursusavond gesloten. W. G. V. Men schrijft ons: Aan den vooravond staande der jaar lij ksche uitvoering van onze oude W. G. V., lijkt ons eene laatste opwekking tot bijwoning op zijn plaats. Voor velen geldt nog de spreekwijze: „Onbekend maakt onbemind", wellicht vooral ten opzichte der geschoolde lichaamsoefe ning. Immers het wezen der gymnastiek en de waarde van des turners arbeid is in onze dagen belaas nog dikwijls een onbetreden terrein. Wel gemakkelijk is het soms op een open veld het enthousiasme van een publiek in te oogsten, terwijl de pres tatie daar vertoond dikwijls niet kan opwegen tegen hetgeen door den turner meest binnenkamers bereikt wordt. Maar al oogst deze laatste niet zoo vaak den publieken bijval, daar tegen over staat, dat de ware turner slechts in de tweede plaats de bewondering der menigte beoogt. In de allereerste plaats heeft hij aan den lijve gevoeld, wat een geregelde en goed geleide lichaamsbeweging als voordeel af werpt, n.l. ecne goede gezondheid ge paard aan bewuste lichaamskracht en een groot uithoudingsvermogen. Al wie gevoelt voor den stoeren ar beid van den gymnast en in diens stre ven een paedagogischen en maatschap- pel ij ken factor wil onderkennen, make zich op tot bijwoning der uitvoering op Maandag 17 Januari a.s. Niet alleen dat daar aangename uurtjes kunnen worden gesleten, maar ouders en op voeders, jongelieden en zelfs kinderen ondervinden daar wellicht den spoor slag een werkzaam aandeel te doen of te gaan nemen in de lichamelijke op voeding. Het goede werk der turners, de su blieme verrichtingen der medewerken de gasten, de uitstekende muziek en de gematigde entree-prijzen mogen nog menigeen tot een bezoek nopen. Niet alleen financieelen steun aan eene vereeniging, maar moreele ophef fing, waardeering van hare kunst voor al, geeft haar de kracht over alle be zwaren te zegevieren. woners in >t gedrang te brengen zulks op min-kiescke wijze. Onder liet sensatie-hoof d.: „Beest achtig", laat hij de redactie van dat Bossche blad een bericht opnemen over een drankzwelgpartij, die volgens hem op Woensdag 5 Jan. j.l. 0p 'n societeit- avond in „een nijvere plaats dei- schoenindustrie in de Langstraat" heeft plaats gehad. Over een wedden schap om het leegdrinken van 25 bor rels, die verloren werd, omdat de be trokkene „slechts" 16 borrels op kon enz. enz!" Door de over-duidelijke aanduiding van onze plaats en het brutaal voluit vermelden der voornamen van de be treffende personen, begreep iedereen op welke sociëteit en personen gedoeld werd. Wij hebben naar aanleiding hiervan naar een en ander in bijzonderheden geinformeerd en blijkt het bericht van a. tot z. gelogen. Er is geen wedden schap over het leegdrinken van borrels gehouden en wat het ledigen van „slechts 16 borrels betreft, vernamen wij van de best ingelichte zijde dat liet hoogste gebruik dien avond van één bezoekervijf glaasjes was! en dat de- laatste dezer „sinjoren" reeds te kwart voor elf het café verliet. VY ij meenen dat de juiste bijzonder heden geen aanleiding geven óm deze societeit-leden als beest-menschen uit te schilderen, integendeel. De corros- pondent die er niets in zag zulks toch te doen, zal ons niet kwalijk nemen, dat we zijn handelwijze „kwajongens achtig" noemen. Schoen- en Lederindustrie. De voorzitter der Kamer van Koop handel te Tilburg, de heer F. v. Spaen- donk heeft, in zijn Nieuwjaarsrede over de schoen- en lederindustrie o.m. het volgende gezegd Schoen i n dus t rie. Alhoewel de Schoenindustrie in ons district blijkens uit vakkringen ont vangen mededeelingeu gedurende den loop van het jaar goed metj orders was voorzien en de prijzen der grondstoffen vrij vast en tegen het einde des jaars zelfs beduidend opliepen, is toch ook hier de gang van zaken om verschil lende redenen weinig bevredigend ge weest. Door de bestaande tendenz bij handel en publiek, om ondanks de hoo- gere eischen welke vooral liet dames- publiek aan zijn schoeisel stelt, de prij zen op een steeds lager prijsniveau te brengen, waren producenten gedwon gen met den stroom mee te varen en tot verdere verlaging hunner noteerin gen over te gaan. De scherpe onder linge concurrentie, naast het streven, d'> productie maar steedu buiten ver houding tot ue nórmaié vraag op ter voeren, zijn de aanwijsbare oorzaken lieer luk wenschen. Biljartwedstrijd Tilburg. Den heer L. run Engelen wint het kam pioenschap van den match. Demi-finale: L. van Engelen 200, P. v. Beurden 96. Finale: L. van Engelen 150, J. Zeegers 91. Onder groote belangstelling werd gisterenavond de Biljartmatch ge speeld te Tilburg, die voor den heer L. van Engelen een schitterend verloop had. i Het waren twee schitterende partijen geweest, waarvan het publiek kon ge nieten. De hoogste serie van den ge- en 06, die door den lieer van Engelen' gespeeld waren. Spaarvereentging O. O. G. Dinsdag jl. hield bovengenoemde ver eeniging haar jaarlijkschen feestavond in hare zaal bij den heer A. van der Pluijm, alhier. Door een commissie van voorbereiding was alles in het werk gesteld 0111 dezen avond zoo gezellig mogelijk te maken en gerust mag ge zegd worden dat deze 3 personen hierin schitterend geslaagd zijn. Vooral de muziek (piano en viool), welke zij had den weten te engageeren, was voor dezen avond iets bijzonders. Door de goede zorgen van den heer A. va ft der Pluijm was de zaal schitterend ver- aanL?" feestelÜkouder de Belgische.valutaeoncurrentie, Om er de stemming onder de leden j Z nZstmn^'^ t ulSn m te honde? «T onrtr i van betalingen tot uitdrukking kwam den avond 111 beslag nam, en wat voor' - - p de 3 benoemde juryleden een waarom maar al te gereedelijk het pu bliek zijn eischen. zag ingevolgd. De hier geschetste moeilijkheden, waardoor niet slechts een rationeele productie onmogelijk werd gemaakt en de kostprijs dientengevolge zeer nadee- lig werd beinvloed, openbaarden zich in niet geringe mate voor de distribu tie. Ook hier worden de voorraden door de snel wisselende moderichting, on evenredig aan den omzet, meer en meer opgevoerd, met als gevolg productieve kapitaalsuitbreiding en noodgedwon gen ruimere afschrijving op incourante soorten. In de Zuidelijke provincies had men bovendien ernstig te lijden zware taak bleek te zijn. Toen dan ook de uitslag van den wedstrijd werd bekend gemaakt, mocht de heer Henri Stok- wielder met 28 punten den eersten prijs verwerven met zijn scène „De restau- rantbediende". De tweede prijswinnaar behaalde 25 punten en verder was het opvolgende verschil slechts 2 punten, dus wel een bewijs dat er door dc Inoristen van O.O.G. goed werk was verricht. De publieksprijs, door enkele personen voor dezen avond beschikbaar gesteld, werd behaald door den heer George Bijlhout, zijnde een prachtig kunstvoorwerp. Hierna werden de prijzen aan de prijswinnaars uitgereikt en werd door de gastvrouw de tafel voor het heer lijke maal in orde gemaakt, waarvoor haar allen lof toekomt. Door den Voor zitter, den heer Jos de Vaan werd haar dan ook namens de vereeniging een hartelijk woord van dank gebracht en de hoop uitgesproken, dat het haar ge- geven moge zijn nog vele jaren voor O.O.G. hare krachten te mogen geven, om de leden zulk een feestmaal te ba- reiden. Nadat de heeren zich te goed hadden gedaan aan dit feestmaal, bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen, j tot het klokje van gehoorzaamheid sloeg en men met het zingen van Xeer- I lands Mannenzang dezen feestavond i sloot. Liedertafel Oefening en Vermaak De R.K. Gemengde Zangvereeniging van Onderwijzers en Onderwijzeressen te 's Bosch, directeur de heer van Amelsfoort, welke onlangs bij de vie ring van haar eerste lustrum het groot oratorium „Judas Machabeus" van Handel uitvoerde, heeft het plan opge- j schrijft men ons hierover vat, genoemd lustrum te besluiten met j De bekende Waalwnksche corres- een zangtournooi op 1 Mei a.s. Onder pondent van't Huisgezin heeft het dit- mannenzangvereenigingen en maal weer eens bestaan den goeden ella, die eene uitnoo* naam onzer plaats en van freaohte in- I I an beestachtigof ,jkuxi jongens achtig." Hierboven zeiden we iets omtrent een bericht in 't Huisgezin, onder mot- Beestachtig". Uit goede bron to de tien Gem. Koren ca niveau van verleden jaar, terwijl in den uitvoer een geringe toename kon wor den geconstateerd. Leder in dustrie. De berichten uit de Lederindustrie, alhoewel uiteenloopend en voor een I enk*l groot bedrijf vrij gunstig, klin- j ken over het algemeen weinig opge- I wekt over de behaalde bed rijf sresul ta- hu- i ten' 0ok kier kunnen de klachten wor- j den herleid tot dezelfde kwalen, waar- aan het meerendeel der industrietak ken in ons district lijdt. I Alhoewel de totale invoer van leder als omschreven onder de posten 664 670 van de invoerstatistiek aamnerke- lijk is gedaald, mag toch worden aan genomen dat de scherpe depreciatie van den Belgischen en Franschen franc een abnormalen druk op de prij zen heeft uitgeoefend; en dat daardoor en zeker in niet geringere) mate tenge volge van den sterk teruggeloopen uitvoer van de meeste ledersoorten, de industrie in een zeer tie is gebracht. De toekomst zal intusschen moeten loeren hoe deze nijverheid, die krach tens hare groote productiecapaciteit grootendeels op het buitenland is aan gewezen, doch door de uitstekende kwaliteit barer producten op het uit- heemsche fabrikaat een voorsprong' heeft, in éitaat zal blijken, ondanks de elders bestaande hooge rechten, het verloren terrein te herwinnen. Men koestert echter algemeen het vertrou wen, dat nu de valuta-moeilijkheden aan omvang en scherpte hebben inge boet, er een levendige vraag, althans bij het aanhouden der vaste huiden markt, zal intreden. Neder!andscli luxeschoeisel. Dat het Nederlandsche luxeschoeisel in ons land eindelijk de waardeering ongunstige posi- 44 wij cel aan 't tuin^Ai, i,_ f\ i van -i 1D» nni-tiil.u po

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 9