Aanbesteding. meuten aan te bestenen: hallwas Kleermaker lel aangewezen adres HnweliiMaarlen en Brieven, YERKOOPING 2 WONINGEN Notaris JANSEN beneden- of bovenwoning VERKOOPING Deurwaarder Gerris t t t vsilen en ver koop en publiek oer koop en en konden de twee inzittende passa giers ongedeerd hun reis vervolgen. Van den landbouwer M. de B. stierf een best melkbeest. Het vleesch werd voor de consumptie afgekeurd. Door het gemeentebestuur worden de ingezetenen, die er een hond op na houden er aan herinnerd, dat zij daar van vóór» 1 Februari e.k. aangifte moe ten doen. Naar wij vernemen komen voor het jaar 1927, de volgende ambachts lieden in aanmerking voor het ge meen tewerk. Op het Veer: Th. Simonis, schilder; Gebr. Kleijn, timmerlieden; Gebr. Bax, metselaars; G. A. Baijens, smid; Gos. Simonis, koperslager; en op het Dorp: J. C. van Steenoven, schilder; Jos. Leijten, timmerman, W. van de Put, metselaarP. v. Onzenoort, smid A. Broeders, koperslager. GEERTRUIDENBERG. De humo ristenwedstrijd in hotel Jansen is we derom schitterend geslaagd. Voor een meer dan volle zaal opent te even over half acht de heer J. Bouwens den wed strijd en heet alle aanwezigen welkom. De prijzen werden behaald als volgt Solo's A. Ie prijs H. van Engelen, Waalwijk, 48 punten met lof der jury 2e prijs J. v. d. Griendt, Waalwijk, 43 punten3e prijs P. Brokken, Waalwijk, 42 punten4e prijs L. Loose, Zwaluwe, 33 punten; 5e prijs C. v. d. Velden, Kaatsheuvel, 29 punten. Solo's B. Ie pr. A. Bouwens, Raams- donksveer, 43 punten; 2e prijs H. Kie- booin, Raamsdonksveer, 42 punten3e prijs E. Spoor, Geertruideirberg, 38 punten; 4e prijs J. Paans, Capelle, 27 punten. Duo's A., Ie prijs duo v. Engelen v. d. Griendt, Waalwijk, 42 punten; 2e prijs duo Gebr. Loose, Zwaluwe, 40 punten; 3e prijs duo Brokken-v. d. Velden, Waalwijk, 38 punten. Duo's B. Ie prijs duo BouwensBoe laars, Raamsdonksveer, 45 punten; 2e prijs duo Paansv. d. Schans, Capelle, 36 punten. De voorzitter der jury de heer W. Sassen, wenschte de humoristen geluk met het behaalde succes, waarna de heer van Engelen nog eenige extra nummers gaf. Onze stadgenoot de heer W. Sassen, is door de R.K. Kiesverenigin gen uit Geertruidenberg, Raamsdonks veer en Made, candidaat gesteld voor de Provinciale Staten. Wij twijfelen niet of een ieder die den lieer Sassen en zijn werk kent, zal er van overtuigd zijn, dat deze daar wel op z'n plaats is. De heer N. Gelabeek is benoemd tot magazijnmeester aan de suikerfa briek „Statendam" alhier. De R.K. Tooneelvereeniging van den Werkliedenbond I.V.B., gaf Zater dag en Zondag 1.1. haar eerste winter- uitvoering. Opgevoerd werd het drama „Onschuld zegepraalt" en de klucht „Foppers". De beide stukken werden goed opgevoerd en mimiek en uitspraak waren goed. Het publiek was dan ook zeer voldaan. Door ziekte en omreden men geen beschikking had over de zaal, daar hierin ook andere vereenigingen spelen, is deze uitvoering wat laat ge speeld. De zangvereeniging van den R.K. Meisjesbond, zal Zondag a.s. een uit voering geven in de zaal van de R.K. Vereen iging. Zaterdag a.s. zal er in hotel Sant bergen een kunstconcert worden gege ven, door de heeren Langewouters en Horremans en de dames Irma v. Trier en Maria Wouters, alle le prijzen aan de concervatoria te Antwerpen en Brussel. Geen muziekliefhebber zal deze gelegenheid voorbij laten gaan. MADE. De lieer M. Simonis die de zer dagen zijn 25-jarig jubileum als ge. meenteontvanger en 1ste ambtenaar ter secretarie herdacht en lid is van de sociëteit „Suo Tenpore", werd op een aangename wijze verrast door de socie. teitsleden. Woensdagavond j.l. werd hij door twee commissieleden, de hee ren W. Diepstraten en L. Verwater, per auto van zijn huis afgehaald en in de met bloemen versierde zaal van het hotel „De Korenbeurs", door den voor. zitter, den heer F. J. van de Reijt, ont vangen, die in treffende bewoordingen herdacht hetgeen de jubilaris in die kwarteeuw, als ambtenaar ter secreta rie heeft ten uitvoer gebracht. Spr. bracht hem hulde, als lid hunner socië teit. Namens de societeitsleden werd hem bovendien een stoffelijk blijk van waardeering en hoogachting aangebo den, n.l. 'n prachtig stel kristallen ka raffen, wijnglazen en bladen, bestaande uit 67 stuks. Een en ander werd door den voorzitter met zeer toepasselijke bewoordingen aangeboden. Op feeste lijke wijze heeft men dit jubilé her dacht. De verkoop van sterretjes ten bate der T.B.C.-lijders in Noordbrabant, I heeft in deze gemeente 30,85 opge- bracht. Dezer dagen werd in het patro naatsgebouw een vergadering gehou den om te komen tot oprichting van een afdeeliug van den Bondj van groote ge zinnen, waarbij als spreker optrad de heer Kraaij uit Breda. Ongeveer 30 le den traden voorloopig toe. Het 16-jarig knechtje van A. van Beek, had bij het aanzetten van een auto het ongeluk zijn pols te breken. MEEUWEN. De Zangvereeniging „Polyliymma" van Eethen hoopt op Donderdag 20 Januari a.s. in het café Smits alhier eene uitvoering te geven. Na de pauze zal worden opgevoerd het kluchtspel in 3 - bedrijven „De kiiome- tervreter" van H. Kraatz. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 19 Januari 1927 des namiddags ten half drie uur. Agenda.: 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Benoeming Armmeester. 3. Benoeming van een lid der Com missie tot wering van schoolverzuim. 4. Benoeming lid der Commissie van toezicht op liet, L. Onderwijs. 5. Benoeming leden voor stembu- reaux. 5a. Verpachting perceeltjes bouw. land in wijk B. 6. Stichting landarbeidersplaatsjes. 7. Aanvrage stichting R.K. Bijzon dere L. School in wijk B. 8. Verkoop onderwijzers woning wijk B. aan het R.K. Schoolbestuur. Naar wij uit goede bron vernemen heeft de ZeerEerw. heer Pastoor Jan sen de Horion, van een milden gever, die onbekend wenscht te blijven, een nieuw orgel voor onze Parochiekerk ten geschenke gekregen. Voorzeker wordt hier in een lang ge voelde behoefte voorzien en zullen alle Parochianen den onbekenden gever dankbaar zijn voor zijn kostbaar ge schenk. Naar wij vernemen zal de O. L. school in wijk B, overgaan in een R. K. Bijzondere school. ALMKERK. Naar wij vernemen hoopt de heer P. Bergmeijer, Burge meester dezer gemeente, voor da A. R. Kiesvereeniging op 2 Febr. als spreker in de zaal van den heer Dekker op te treden. Onder leiding van Ds. J. F. Rotli hopen de Herv. Jongel. Vereen. „Eben Haëzer" en „Samuël", op 27 Jan. a.s. in de zaal van den heer Dekker hun Jaarfeest te vieren. Naar wij vernemen koopt op 30 Jan. a.s., nam. 6 uur, in de Geref, Kerk alhier, voor de Zending op te treden Ds. Ubels van Heemstede. RECHTSZAKEN. POLITIERECHTBANK. Het mes. D. B. werkman te Woudrichem had J. A. de Joode een snijwonde op het hoofd toegebracht. De mishandelde was gevallen en koos zijn heil verder in de vlucht. Verdachte nog niet gekalmeerd, riep Waar is ie, dat ik hem kapot steek.' Een onbenullige oorzaak had aan leiding gegeven tot de messentrekkerij van verdachte die als vechtlustig be kend staat. De eisch luidde 14 dagen gevan genisstraf. Uitspraak f 30 boete, subs 3 weken hechtenisstraf. UITSPRAKEN POLITIERECHTBANK. R. de R. Almkerk, mishandeling, f 20 boete subs. 14 dagen hechtenis. P. A. H. Werkendam, mishandeling, f 25 boete subs. 14 dagen hechtenis. M. v. B. te Haarsteeg, overtr. hon denbelasting f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis. Uitspraken Gerechtshof. A. C. S. sigarenmaker te Waspik* diefstal 5 maanden gevangenisstraf. Uitspraken Rechtbank. A. M. v. d. B. te Waalwijk, overtr. lachtwet, hooger beroep van een von nis Kantongerecht Heusden, vonnis vernietigd, vrijgesproken. J. B. V. te Waalwijk, overtreding Jachtwet, alsvoor vrijgesproken. GEMENGD NIEUWS. Maandagmiddag werd te 's Gra- venhage in 't perceel Bezuidenhout 16a, waar gevestigd is de manufacturenzaak van Wilk, een roofmoord ontdekt. Toen twee kinderen van den manu- fucturier uit school thuis kwamen, von den zij in de keuken hun moeder dood in een grooten plas bloed op den grond liggen. Wanorde wees op een worsteling. 1 In de keuken waren kasten en laden openbroken hetgeen op roof duidt. De justitie en politie waren spoedig ter plaatse. Omtrent de misdaad aan het Bezuidenhuit in Den Haag wordt nog het volgende gemeld De vermoorde vrouw was 40 jaar en Poolsche van geboorte. Zij werd gevonden achter in den hoek van de keuken met ingeslagen hersenen. De slag moet zijn toegebracht met een stoel, waarop bloedvlekken voorkwa men. Voorts kan nog worden meegedeeld, dat om streeks half twaalf een wis- sellooper met een kwitantie in den winkel is gekomen. Deze heeft geroe pen, doch geen antwoord gekregen, zoodat de moord reeds vóór dien tijd moet hebben plaats gehad. De wissellooper heeft een briefje in den winkel gelegd, waarop hij me dedeelde dat hij er geweest was en over een paar dagen zou terugkomen. Aanvankelijk meende de politie, dat het geld, dat voor dezen wissel be stemd was. gestolen was, doch deze veronderstelling moest men loslaten, toen 't geld, een bedrag van ongeveer f600. in een pan in de keuken werd gevonden/ De kinderen zijn voorloopig bij buren ondergebracht. Er zijn nog twee personen als ge tuigen gehoord, die in den loop van den ochtend in den winkel waren ge weest ADVERTENTIëN. De Heer en Mevrouw J. A. DE BAS Ruijtenbbrg, geven hierbij kennis van de ge boorte hunner dochter 37692 ftntje. Sas van Gent. 14 Januari 1927. f f Heden overleed tot f onze diepe droefheid, zacht en kalm, voorzien van de H. Sacramenten der Ster venden, in den ouderdom van 73 jaar, onze beminde Echtgenoot. Vader, Behuwd- vader en Grootvader de WelEd. Heer Jacobus Gragtmans, Echtgenoot van Mevrouw Victoire C. C. van Baal. Lid van het R.K. Kerkbestuur der parochie St. Jan. Wethouder der Qemeente Waalwijk. President van de Vereeniging van den H. Vincentius Paulo. Begiftigd met het gouden Eere- kruis „Pro Ecclesia et Pontifice" en met de Zilveren Medaille van het Oostenrijksche Roode Kruis. Mevrouw Wed. V. C. C. Gragtmans- van Baal. Anna Gragtmans. Norberi Gragtmans. Leonie Gragtmans- Mommers en Kinderen. Waalwijk, 17 januari 1927. De plechtige uitvaart en begrafenis zullen plaats heb ben op Vrijdag 21 Januari a.s., voormiddags 10 ure, in de Parochiekerk van Sint fan te Waalwijk. 37680 Geen Bloemen. 4- f Heden overleed tot f onze diepe droefheid onze beste Broeder, Behuwd- broeder en Oom de WelEd. Heer Jacobus Gragtmans, Echtgenoot van Mevrouw Victoire C. C. van Baal, in den ouderdom van 73 jaar. Waalwijk C. van Loon-Gragtmans P. van Loon en Kinderen. Maastricht Corn. Gragtmans. Waalwijk Florent van Baal. Louise van Baai van Sprang en Kinderen. Tilburg Wed. A. Janssen-van Baal en Kinderen. Oss Wed. A. van Baai van Alem en Kinderen. Heerlen Marie Scheepers v. Baal. Alph. Scheepers en Kinderen. Waalwijk Delphine Wiesman-v.Baal H Wiesman 37689 en Kinderen. Waalwijk, 17 Januari 1927. De Firma Gragtmans Wiesman geeft met diep leedwezen kennis van het overlijden van haren oud deelgenoot en oprichter der firma den Heer 37681 Jacobus Gragtmans, in denouderdom van73 jaar. Gragtmans Wiesman. Waalwijk. 17 Jan.'27. Heden overleed tot ons groot leedwezen onze hoog geachte oud-patroon, 37691 de WelEd. Heer Jacobus Gragtmans. Zijn aandenken zal bij ons in hooge eere blijven. Het Personeel der Fa Gragtmans en Wiesman. Heden overleed tot ons groot leedwezen, onze hoog geachte president, 37690 de WelEd. Heer Jacobus Gragtmans. Zijn aandenken zal bij ons in hooge eere blijven. Nametisde conferentie van den H. Vine, a Paulo, J. HOFFMANS, Secr. Waalwijk, 17 Jan. 1927. Heden overleed in het St. Felix-gesticht te Uden hout, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der Stervenden, onze innig ge liefde Zuster, Behuwdzuster en Tante Mejuffrouw Lucia Theresla Maria van GUs, in den ouderdom van ruim 54 jaren. Namens de Familie, JOS. VAN GILS. Udenhout, 15 Januari 1927. Plechtige uitvaart in de parochiekerk te Udenhout Woensdag 19 Januari om 10 uur, waarna teraardebe stelling op het R.K. Kerkhof aldaar. Eenige en algemeene kennisgeving. 37682 Door bakkerij hier ter plaatse wordt voor direct g e v r a a g d een 37694 genegen dagelijks met den wagen te rijden, tegen hooge provisie en aanvankelijk een vast weekloon Brieven aan het bureau van dit blad onder No. der advertentie. De Architect A. N. J. Snijers te Raamsdonksveer zal namens de Firma Gebr. TEURL1NGS te Waalwijk op Donderdag 27 Januari a.s, des namiddags om 5 uur in 't café van den heer MAX GOVAERTS te Waalwijk liet bouwen van een Veekoekenfabriek met Machinekamer op een perceel gelegen aan de Haven te Waalwijk. Bestek met teekening h f5.— per stel verkrijgbaar ten kantore van den Architect voornoemd, alwaar ook desgewenscht inlich tingen verstrekt worden. Restitutie bij inlevering op den dag van besteding f3.— 37686 37695 van in de St. Antonlus-parochie. Meid- Huishoudster. In klein gezin te Den Haag wordt terstond gevraagd een R. K. Meid-Huishoudster. Br. Adelheidstraat 229. 37684 te Waalwijk, zal ten verzoeke van den heer PETRUS VAN DEN BROEK al- daar, op Woensdag 26 Jan. 1927, in het caté „Het Zwaantje" van H. van Drunen in de Stat oi 8 straat bij inzet en op Woens dag 2 Febr. daarna, in het caié van Adr. v. d. Broek, tegenover het Station bij toeslag, telkens des avonds 7 uur in het openbaar Twee mooie en ruime Woningen met Schuur en Erl, te Waalwijk in de Sint Ant .-parochie naast café Fransen, gemerkt nommer 10 en 12, te zamen groot 3.33 are met uitgang achter naar de le Zeine. Te veilen afzonderlijk en in massa. De woning no. 10 is verhuurd aan B. Hensen voor f 3 50 per week, no. 12 als w'inkel inge richt is in gebruik bij verkooper, resp. te aanvaarden bij de be taling der koopsom en uiterlijk 1 Aug. 1927. Betaaldag 16 Maart 1927, ter- wijl de lasten van dien datum af zijn voor de koopers. Zie verspreide biljetten. Voor direct gevraagd een en een 37693 aankomende leerjongen. bij J. VERAA, Mr. Tailleur, Groensteeg 17- WAALWIJK. Wordt gevraagd te WAALWIJK door echtpaar zonder kinderen een geriefelijke 37683 Brieven onder No. 5153 Boek handel ADR. HE1NEN, 's-Bosch. van Schoenmachines, Leesten, Schoenlournituren enz. TE KAATSHEUVEL. te Waalwijk, zal Maandag 24 Januari 1927, voormiddags 11 ure ln de oude schoenfabriek der Fa. Gebrs. VAN GASTEL-WIJDEMANS te Kaatsheuvel, Hoofdstraat, contant 6 Stikmachines met tafel, knoops gaten- en stempelmachine, kanten- schrooi- en kantenlikmachine, Uitpoetsmachine met stofzuiger, diverse poelies, een groote partij leesten met stansmessen; voorts diverse schoenfournituren. 37696 Bezichtiging ten dage verkoop van voorm. 9 uur tot den aanvang. voor Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Helen Brooüslijler, IS

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 3