agenda Begrooting Burgerlijk Armbestuur. De Voorzitter zegt, dat het batig slot over 1926 vermoedelijk f 100.— zal bedragen. Pruijssers. Is de rekening nog niet binnen Voorzitter. Neen. Pruijssers. En wel de begrooting. Da's vreemd. De rekening moest toch al lang binnen zijn. Voorzitter. Zeker. We kunnen den secretaris alsnog om spoedige inzen- ding der rekening verzoeken. Maar d'r is voor hem wel een kleine ver ontschuldiging aan te voeren. De Secretaris wou n.l. eerst alle pacht- gelden binnen hebben. Doch ik ben het met u eens, overeenkomstig de instructie had de rekening vóór of op één Januari binnen moeten zijn. Pruijssers. De pachten hadden ook ai iang binnen moeten zijn. Nu moet er zeker geld geleend worden. v. d. Rijken. Dat is zoo niet in orde. Men moet toch de pacht op tijd betalen. Dat doet men ook bij een particulier. Waarom moet men er hier maar mee blijven trekken. Als ik vooruit weet geen pacht te kunnen betalen dan pacht ik toch ook niet. Verschure. ik kan mij niet met Uw oordeel vereenigen, 't Gaat niet aan om de menschen in dezen crisistijd nog te achtervolgen. Als een particulier nog niet terstond de puntjes op de i zet dan mag een groot lichaam't toch zeker niet. Dan komen we voor een grooteren crisis te staan. Pruijssers. Als de puntjes op de i waren gezet, dan was het nooit zoo ver gekomen als thans. Verschure. De toestand is er nu eenmaal. D'r is misschien een enkele onwillige betaler maar over het alge meen willen de menschen wel, maar ze kunnen niet altijd. 'v. d. Rijken. Als ik geen zaken kan doen van f 10000, dan doe ik ze ook niet. Verschuren. Die nu niet kunnen be talen zijn er misschien wel over twee of drie jaar toe in staat. De Voorzitter kan zich met de rede neering van den heer Verschuren ver eenigen. Voor drie jaar terug, zegt spr. waren de pachten zeer hoog. En nu verkeert men in ongunstige tijden en malaise. Vroeger kon men nog wel eens een koe verkoopen om de pacht te betalen. Maar nu het vee in waarde zoo sterk achteruit is gegaan, is ook een oplossing van deze zijde niet mogelijk. Spr. vindt 't goed dat lang zaam en stelselmatig de achterstallige pacht wordt ingehaald. De rekening had men echter moeten inzenden. Spr. wil er in 'n schrijven aan den Secre taris wel op wijzen. Pruijssers. Wij mogen toch ook wel weten hoe groot de pachtschuld is. v. d. Rijken spreekt over den mid denweg en vraagt of men de hooge pachten niet eenigszins zou kunnen verlagen. Ruitenberg. Da's niet door te voeren. Bijna alle leden zijn hierin van ge lijk gevoelen, Voorzitter. Laat ons dan de begroo ting tegelijk met de rekening behan delen. Zooals ik reeds bij den aan vang der vergadering heb gezegd staat het Armbestuur voor een uiterst moeilijke taak. Dit mogen we vooral niet uit het oog verliezen. De toe stand is ook zoo ongunstig geworden doordat de arbeidende klasse zoo'n slechten tijd doormaakt. De loonen der arbeiders zijn zéér laag. Ik wil geen Uwer die personeel in dienst heeft, hiervan een verwijt maken, maar ik wijs er slechts op omdat de slechte loonen tengevolge hebben, dat het Armbestuur nu spoediger lastig wordt gevallen. Het is toch erg dat in een gemeente als Waspik met een zielental van 3400, er ongeveer 1700 personen met het armbestuur in aanraking komen. We zullen dit punt nog zoo lang aanhouden. Aldus wordt besloten. 3. Benoeming lid Burgerlijk Arm bestuur. Het aftredend lid de heer Klaassen, werd met algemeene stemmen herbe noemd. 4. Zekerheidsstelling Secretaris Bur gerlijk Armbestuur. De Voorzitter 4eelt mede dat van Ged. Staten is ingekomen een schrij ven waarin er op wordt gewezen, dat de wijze van zekerheidssteiling door den Secretaris zelf kan worden be paald. In verband hiermede heeft een broer van den heer Klaassen een borg tocht gesteld van f 10000, Dit wordt met algemeene stemmen goedgevonden. 6. Wijziging bouwverordening wordt overeenkomstig concept goedgekeurd. 9. Subsidie Wit Gele Kruis en Nijverheidsonderwijs Geertruidenberg. De Voorzitter zegt, dat B. en W. voor dit punt geen voorstel hebben. De heer Brokx meent, dat den heer Ruitenberg wel nadere inlichtingen kan verschaffen. De heer Ruitenberg zegt te weten, dat er maar zes jongelui Nijverheids onderwijs te Geertruidenberg genieten en dat bij de oprichting door particu lieren subsidies werden gegeven. De heer Brokx wil afwachten en zien wat de gemeente Geertruidenberg of anderen doen. Smits, 'tls jammer, dat er van die nuttige inrichting niet meer gebruik wordt gemaakt. Als er straks geen geschoolde arbeiders meer zijn, dan zitten we nog dieper in de put. Men komt er niet met dansen en rooken. De jongelui beseffen dat schijnbaar niet, da's treurig. Ik zou het verzoek niet gaarne zien afgewezen. Is het niet mogelijk om er meer publiciteit aan te geven en de menschen aan te wakkeren. D'r zijn veel menschen die geen geld verdienen, maar ze kennen ook niets. Brokx. Wij steunen toch ook de Handelsschool te Waalwijk. Verschure. Het gaat niet aan om altijd subsidie te geven. Wij moeten ook offers brengen. D'r worden landbouwcur- sussen gehouden waarvoor we toch ook geen subsidie geven. We moeten hier dus geen tegenstellingen in het leven roepen. Smits. Als de boeren zich kunnen bedruipen dan is dat heel mooi, maar alle arbeiders kunnen dat niet. Ik ben van oordeel, dat we hier mee moeten helpen een gelegenheid te openen voor den arbeider om zich hoogerop te werken. Dat is een algemeen be lang. Voorzitter. Zal ik het voorstel in stemming brengen Brokx. We kunnen 't ook nog wel zoo lang aanhouden en onderzoeken hoeveel leerlingen op 't oogenblik van dat onderwijs gebruik maken. Voorzitter. Dat weten we immers al, zes leerlingen, waarvan twee uit Waspik. Dat er geschoolde arbeiders noodig zijn, weten we ook. Uitstel heeft daarom niets in. Door een sub sidie te geven wakkeren we misschien wel wat menschen aan om die school te bezoeken. Smits. De gemeente mag 't in elk geval niet tegenwerken, 't Lijkt me ook wel aan te bevelen als een patroon er eens met zijn jongens over spreekt. Een patroon, kan al heel gauw zien of er in een jongen wat in zit of niet. In stemming gebracht staken de stemmen 5 5. B. en W. wordt machtiging gegeven tot het houden van verpachtingen en verkoopingen, Dan brengt de Voorzitter aan de orde een schrijven van de Brabantsche Waterleiding Mij. B. en W. hadden enkele inlichtingen gevraagd aan de Waterleiding Mij zoo ook b v. de reden waarom'teene perceel zwaarder belast was dan het andere. De Directeur deelt nu mede, bij alle aangeslotenen een onderzoek te doen instellen. Naar aanleiding van de uitbreiding van het buizennet be richt de Directeur nog, dat uitbreiding alleen dan kan geschieden als dit geen verlies ten gevolge heeft. Het onder zoek heeft echter uitgemaakt, dat er wel een verlies zal zijn, zoodat de gemeente bij eventueele uitbreiding een garantiesom van f180— moet storten. v. d. Rijken. Ook die uitbreiding is naar aanleiding van een vraag van mij. De vorige Directeur beloofde ons, dat de uitbreiding van het net zou geschieden, zonder de gemeente er financieel bij te moeien. Ik vindt het niet fijn dat de Mij. de aan den Raad gegeven belofte niet nakomt. Brokx. Is daar nou heelemaal niets aan te doen Kunnen wij niet hooger op Voorzitter. Dat zal geloof ik niets uithalen. v. d. Rijken. Dat is een les voor de volgende keer. Voortaan zwart op wit vragen. Nu staan we machteloos. De heer Pruijssers vraagt of de Mij. kan worden medegedeeld de houding van den Raad in deze. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Pruijssers. Dan hoop ik, dat dit alles nauwkeurig in de notulen wordt op genomen en de Mij. bericht krijgt dat de Raad zijn misnoegen te kennen geeft over de handelwijze der Mij. v. d. Rijken. D'r is gesproken over uiteenloopende aanslagen bij aanslui- tingen. In Capelle werden aangeslo tenen in den aanslag gewijzigd. Kan dat hier ook niet. Als hierin eenigszins werd tegemoet gekomen zouden er ook meer aansluitingen komen. Voorzitter. Ik geloof niet, dat zoo iets mogelijk is, maar ik dit wel eens onderzoeken. 8. Wijziging begrooting 1927. De Voorzitter zegt dat, naar aan leiding van de door Gedeputeerde Staten gemaakte opmerkingen op de gemeente-begrooting 1927, deze thans een wijziging zal moeten ondergaan. De aanmerkingen zijn in hoofdzaak van administratieven aard, met uitzon dering van één post. Gedeputeerde Staten keuren de aflossing van f 5000.— niet goed en geven in overweging dit geld eenigen tijd te beleggen. De heer v. d. Rijken wil tegen dit besluit protest aanteekenen en in hoo ger beroep gaan. Voorzitter. Daar zullen we geen succes mee hebben. Dan brengt de Voorzitter ter sprake de kwestie inzake het onderhoud der beschoeiing aan de haven. In de vorige vergadering, zegt Spr. werd gevraagd of de gemeente in de kosten van beschoeiing moest bijdragen. Spr. heeft reeds de oude rekeningen nagezocht maar tot nu toe nog geen enkel bewijs gevonden, als zouden de beschoeiingskosten voor rekening der gemeente zijn. Echter heeft Spr. nog niet alle gegevens, 't Onderzoek zal nog wel eenigen tijd aanhouden, doch als Spr. hiermee klaar is, zal hij on middellijk 't resultaat van zijn bevin dingen aan den Raad mededeelen. Brokx. Zou de gemeente de billijkheid niet inzien om de kosten te dragen Voorzitter. Ik kan nu nog geen enkel resumée geven, 't Lijkt me wenschelijk om v. d Borme in deze zaak ook eens te hooren. Ik geloof dat we dan wel tot overeenstemming zullen komen. v. d. Rijken, Veronderstel dat wij van oordeel zijn dat het billijk is dat de gem. en niet v. d. Borme de be schoeiingskosten draagt, dan kunnen ook wel anderen komen. We zouden dan genoodzaakt zijn om de politie verordening te wijzigen. Voorzitter. Ja en een wijziging van den legger. Doch ik zal deze zaak eerst nog eens verder onderzoeken. Aan de orde komt dan een schrijven van de R.K. Werklieden-vereeniging waarin wordt gewezen op den treu- rigcn toestand der georganiseerde werkloozen, in verband waarmede een steunregeling of gem. werkverschaffing wordt gevraagd. De Voorzitter brengt naar voren de wenschelijkheid om deze kwestie in geheime zitting te bespreken. Het overgroote deel van den Raad wil dit punt in openbare vergadering afhandelen. De Voorzitter zegt een conferentie te hebben gehad met het den voorzitter en geestel. adviseur der vereeniging De toestand is werkelijk bedroevend zegt Spr. Een drietal uitgetrokkenen komen volgens Spr. voor een steun regeling in aanmerking. Indien men een steunregeling wil, dan zal de gem. probeeren of het Armbestuur te be wegen is de helft der kosten te dragen. Misschien wil Smits als deskundige wel advies geven. Smits. Ja, wat za f ik er nog van kunnen zeggen. De toestand is im mers algemeen bekend. De beslissing moet verder aan den raad worden overgelaten. Maar dat is ons toch wel allen duidelijk, als er geen enkele bron van inkomsten meer is, dat er dan geholpen moet worden. Brokx. Is het enkel de bedoeling om aan georganiseerden steun te ver- leenen Voorzitter. Ja, daar vraagt men alleen voor. Brokx. Maar de anderen kunnen toch niet op een houtje bijten. De ongeorganiseerden hebben ook recht op steun. D'r zijn er genoeg die wel in den Bond willen maar eenvoudig nog geen contributie kunnen betalen van hun kleine weekloon. Smits. Dat kan niemand, bij ons ook niet. Wij betalen niet omdat wij 't kunnen maar moeteit om erger te voorkomen. De contributie moet eraf. v. d. Rijken. T Blijft een moeilijke kwestie. Voorzitter. De raad kan geen steun regeling treffen voor alle uitgetrokke nen. Ik heb reeds gewezen op den belastingdruk, gaan we dezen nog verhoogen dan is het gevaar niet denkbeeldig, dat de voornaamste in gezetenen onze gemeente verlaten. Ik begrijp eigenlijk niet waarom een ge wichtige zaak als deze werd afgestemd om in geheime zitting te behandelen. In besloten vergadering hadden wij ons beter over deze kwestie kunnen uit spreken. Wanneer we een steunregeling ma ken voor allen dan zijn we over 14 dagen het geld kwijt dat we hiervoor op de begrooting hebben uitgetrokken. Persoonlijk voel ik wel voor de geor ganiseerden. Zij geven nog van hun nijpend gebrek en dragen bij voor de ziekenkas en werkloosheidsfonds. De georganiseerden getroosten zich offers om niet dadelijk bij het Armbestuur te moeten aankloppen. v. d. Rijken. Ik ben een volbloed middenstanders en loop niet zoo vlug met al die organisaties weg, die maar al te vaak in de rechten van den middenstand grijpen. Smits. Ik weet eigenlijk niet goed wat U onder middenstand verstaat, v. d. Rijken. Ik wel. Brokx. De middenstand moest zich ook vereenigen. v. d. Rijken. Ik ben er altijd een voorstander van geweest. Smits. Wanneer alle arbeiders ge organiseerd waren, was de toestand ook beter. v. d. Rijken. Dan konden wij als middenstanders wel opdonderen, want dan waren er slechts twee zijden: kapitaal en arbeid. Voorzitter. Wij moeten tot de orde blijven. Ik verklaar hiernogmaals.dat ik met de georganiseerden sympathi seer. De offervaardigheid van die menschen is te prijzen. Ik stel daar om voor alleen voor de georganiseer den een steunregeling te maken. We hebben f 1000 op de begrooting staan. Als dit bedrag op is dan moet er iets anders gevonden worden. In stemming gebracht wordt het voorstel van den voorzitter met alge meene stemmen aangenomen. Voorzitter. Ik wil alles doen voor georganiseerden. Voor hen, sta ik dag en nacht klaar. v. d. Rijken, Dat prijs ik in u, maar dat is toch niet noodig. De Voorzitter wil zich persoonlijk belasten met de finantieele uitvoering der steunregeling. De uitkeering zal gelijk zijn aan die van den Bond. Aan het Burgerlijk Armbestuur zal worden gevraagd om voor de helft in de kosten bij te dragen. Rondvraeg. v. d. Rijken. Ik heb al gezien wat U voor wegenverbetering hebt gedaan, da's aardig. Maar 't Dijkje bij Smit en Stokman is nog slecht. Bij mij in de buurt ziet 't er ook niet mooi uit. De kosten zijn niet hoog om hierin ver betering te brengen. Voorzitter. De wegen zijn niet zoo heel mooi, dat is waar. Maar we zijn gebonden aan 't raadsbesluit waarbij f 1500,— voor wegenverbetering en onderhoud is uitgetrokken Over 1926 is hiervan f 1364,18 uitgegeven. Hierin is begrepen f 768,— voor werkloon wegwerker. D'r zal wel niets anders opzitten dan 't volgend jaar een geld- leening aan te gaan voor een breed wegenplan Ik heb een ruwe bereke ning gemaakt en kwam toen schrik niet heeren aan f 68.000,—. Verschuren. Om f 768,— voor een wegwerker te geven vind ik toch wel veel. Men kan hierop bezuinigen door werkloozen dit werk te laten verrich ten. Voorzitter. Wij gebruiken Smits nier andeis dan als we hem noodig heb ben. Mij is gebleken, dat hij de handen vol werk heeft. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter hierna de vergadering. NIEUWKUIJK. Vrijdag 28 Januari j I. kwam de raad dezer gemeente in openbare ver gadering bijeen, des voormiddags 11 uur. Voorzitter de heer C. van den Broek, Burgemeester. Secretaris de heer W. v. d. Leede. Afwezig de heer A. van Halder. Eén vacature. De Voorzitter opent de vergadering en wenscht den leden persoonlijk, alsook hun huisgenooten een gelukkig en voorspoedig jaar. Goedkeuring door Ged. Staten der rekening 1926 en begrooting 1927 wijziging begrooting 1926; nota van aanmerkingen op verschillende posten der begrootingvoor kennisgeving aangenomen, Voorstel van B. en W. tot het doen eener buitengewone aflossing van geldleening van f6000 opbrengst schoolhuis voor schulden school. Goedgekeurd. Vaststelling vergoeding ex. art. 101 der L. O. wet 1920. Het totaal der benoodigdheden tot instandhouding schoolgebouwen enz. hiervan is f566.79. Het aantal leer lingen is 122. De kosten der leerlingen zijn f566 79 per leerling f4 65 De vorderingen zijn f 502,20 waarvan 80 pCt. is f401,76 te geven. Verder geheime vergadering en kunnen we na een bijwoning der ver gadering van 5 minuten naar huis toe. DEUNEN. Zondag 30 Jan. gaf liet Tooneel- en Operette Gezelschap „En tre-Nous" een groote Tooneeluitvoeriug in de liarmoniezaal bij dhr. Th. Els- hout. Precies te G uur ging het gordijn op en riep de heer Justice Vel tl ïu ij zen, voorzitter der vereeniging, de aanwe zigen een hartelijk welkom toe. Het was spreker aangenaam te mo gen constateeren, dat de zaal zoo bij zonder goed bezet bleek, waaruit hij meende te kunnen opmaken, dat het werk van „Entre Nous" werd gewaar deerd, althans de verwachting bestond, dat zijn vereeniging in staat zou zijn eenige uren van aangename verpoozing te verschaffen. Hij hoopte, dat de keuze der op te voeren stukken een gelukkige genoemd zou worden, ofschoon het zeer moeilijk is eenieders smaak op 't gebied der tooneel kunst te bevredigen en wensch- te tenslotte allen een aangenainen avond. Alsdan werd opgevoerd het tooneel - spel in 3 bedrijven ,,De Overkant", een stuk nog van recenten datum, waarin een brok werkelijk leven wordt uitge beeld. De firma van*der Schuit heeft des tijds de oude Bronk in zaken over vleugeld, waardoor de laatste verplicht werd zijn winkelpand met eerstgenoem de om te wisselen. Na den dood van dezen Bronk, ging de zaak over aan Barend Bronk, die met' zijn zoon Eduard, alles in het werk stelde, om den handel weer tot ouden bloei te brengen.' Vooral Eduard stelde het zich tot levenstaak eenmaal de firma van d§r Schuijt er onder te werken, om zoodoende zich weer iiiile vroegere woning te kunnen nestelen. Dit werd voor hem een idéé fixe, iets, waarop hij al zijn handelingen baseerde, waaraan hij al zijn krachten wijdde; Tenslotte zien wij die pogingen niet succes bekroond en wordt de firma v. d. Schuijt door deurwaarder v. Schef- felaar op straat gezet. 't Geheel dus een geschiedenis die in het werkelijke leven zich herhaaldelijk voordoet en in dit tooneelstuk zoo voortreffelijk uitgeschilderd. Wat te zeggen van de dilettanten? Laten we allen, zonder één uitzon dering complimenteeren, want werke lijk, de verschillende rollen werden uitstekend vertolkt. Er is spel geleverd, zooals wij in jaren niet kregen te genieten en zeker is, dat het succes van „Entre Nous" verre dat van de in den laatsten tijd bier opgetreden beroepsartisten over trof. Als bijnummer vermeldde het pro gramma een dol komisch blijspel, ge titeld „Moppie als kindermeid". Er is hartelijk gelachen om deze dolle klucht en ook dit stukje oogstte zeer veel bijval. Toen dan ook de heer Velthuijzen na afloop ten tooneele verscheen, om tot het publiek een afscheidswoord te richten, was het applaus niet van de lucht, zoodat hij eerst na eenigen tijd gelegenheid kreeg te spreken. Hij dankte de aanwezigen voor hun aandachtig gehoor en voor hun blij ken van sympathie. Het behaalde succes zal voor spre ker en zijn vereeniging een aansporing zijn, zich desnoods met nog meer am bitie aan de tooneelkunst te wijden en hij hoopte bij een volgende gelegen heid wederom op een druk bezoek te mogen rekenen. Hierna viel het gordijn voorgoed en keerde het publiek hoogst* voldaan huiswaarts. Volledigheidshalve vermelden wij dat de tooneelversiering op smaakvolle wijze was uitgevoerd door den heer G. Kuipers. Voor grimeering was uitstekend ge zorgd door den lieer Kappé, coiffeur alhier, terwijl de regie berustte bij den heer van Delft, die zich op talentvolle wijze van zijn taak heeft gekweten. Op 't oogenblik is men weer druk bezig het dennenhout, hetwelk de ge meente Drunen jaarlijks verkoopt, naar hier te vervoeren. Als bewijs dat deze houtverkoopin- gen van belang mogen worden geacht, zij vermeld, dat op één dag niet minder dan 80 vrachten de Torenstraat pas seerden. HERPT. De vorige week vergaderde alhier onze afdeeling van den N. C. Boerenbond. Uit het jaarverslag van den secretaris noteerden wij, dat er in 1926 een uit gaaf was van f 724 80, de ontvangsten f 810 80. alzoo een batig slot van f 86. Naar aanleiding hiervan werd de con tributie voor de plaatselijke afdeeling van 35 ets. teruggebracht op 25 ets., terwijl van het batig slot f 80 afge nomen zouden worden voor aflossing van het restant eener geldleening. In het afgeloopen jaar werden ge houden 1 algemeene ledenvergadering en 5 bestuursvergaderingen. In de brandassurantie was verzekerd voor f 776.595 tegen f 745 395 in het daarvoorgaande jaar alzoo f 31 300 meer, het aantal polissen bedroeg 125. De premie f 2.137 89. Brandschade kwam niet voor. Het pakhuis had een omzet van 149.714 K G. aan voeder artikelen en 23.877 K.G. aan kunst meststoffen alzoo in toiaal 173 591 K.G. tot een prijs van f 19 491.99. Het pak huis te Hedikhuizen had een omzet van 84.520 K.G. aan voederartikelen en 17.870 K.G. aan meststoffen, totaal 102 390 K.G. voor een prijs van f 9.714.54. In de ongevallen verzekering waren 51 verplichte bedrijven tot een loon van f 27.115 met een premie van f 365.71. Er waren 2 ongevallen tot een bedrag van f 106. De vrijwillige verzekering had 11 polissen met een jaarloon van f8.060, aan premie f 112 84. Verzekerd werden 107 varkens, af gekeurd voor f 4.50 in kas nog f 53.50. Getracht zal worden een varkensver zekering op te richten. N1EUWKUIK. Op 1 Januari 1926 bedroeg de bevolking dezer gemeente 82', mannen, 679 vrouwen, totaal 1500, geboren 1926 13 m., 14 vr. totaal 27. Ingekomen personen 43 m. 27 vr. totaal 70, totaal 877 m. 730 vr. is 1597. Vertrokken 31 m. 42 vr. is 73, over leden 10 m. 9 vr. is 19. De bevolking op 1 Januari 1927 bedroeg 836 m. 669 vr. totaal 1505. VRIJH.CAPELLE. Naar aanleiding van het bericht in „de Echo", dat te Vrijhoeve-Capelle plannen bestaan al daar een concertzaal te bouwen is het tusschen de leden van het fanfare corps „Sirena" en de heer Treffers herbergier waar het corps zijn repetities houdt tot een uitbarsting gekomen. De ver houding was den laatsten tijd toch al eenigszins gespannen, naar men zegt, omdat er te weinig werd verteerd. Donderdag j 1. hield „Sirena" daar hare jaarvergadering waarin medege deeld werd dat de zaal opgezegd was. Hevige woordenwisseling is er geweest tusschen werkende leden en den heer Treffers, Het bestuur noodigde den heer Treffers uit op de vergadering te komen cm zich te verantwoorden, hieraan werd geen gevolg gegeven. Zoodoende is jl. Zaterdag alles wat aan „Sirena" behoorde weggehaald en bij particulieren ondergebracht. Het corps zal nu trachten tijdelijk onder dak te komen in een der lokalen van de school aan den Loonschendijk. Ook aan het bestuur der Gemengde Zangvereeniging „De Heidebloem" is mededeeling gedaan dat zij geen uit voeringen meer mogen geven in des heeren Treffers zaal. Hierdoor hebben de plannen tot stichting van een concertzaal meer vasten vorm aangenomen. Zeer waar schijnlijk zal er, wanneer de bestaande vereenigingen hunne repetities in de eventueel te bouwen zaal, willen houden, tegen een overeen te komen

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 2