Flora-Bioscope Hel Dames-dao MERKS Notaris Middelkoop Gevraagd 3 hoogst bekwame ervareo Gevraagd voor direct: OCCASIONS. Te koop aangeboden: N.V. Waveem - Waalwijk. MAANDAGAVOND 7 FEDB1)A8I 8 DOR „Tilburgsche Tertiarissen". Werkhanden PUROL Bekwaam 1 FORD SEDAN 2-drs. 1925 in schitter. 1 FORD VRACHTWAGEN V2 tons 1 ZES-CYLINDER AMERIKAAN- SCHE WAGEN, zonder gebreken, met nieuwe slechts EENE opvoering in de zaal van den R.K, Gildenbond van het in 6 Bedrijven en een Tatereel Entree t 1.-, t 0.65, t 0.40. Plaatsbespreking 10 ct. extra. 4 ning gevraagd over de eventueele stichting van een Langstraatschen Biljartbond, omdat zulk een groot aantal biljart-veresnigingen den iaat sten tijd in deze streek zijn opgericht en zeer veel liefhebberij voor deze sport wordi aan den dag gelegd. Alvorens met andere vereenigingen in relatie te treden wordt de meening dezer clubs omtrent bovenstaand ge vraagd, waarna binnen afzienbaren tijd eene algemeene oproeping tot dit doel zal geschieden. Biljartmatch. De biljartclub „Hotel Verwiel" alhier, speelde Maandagavond een zeer pret tige match tegen de biljartclub „Onder Ons" te Tilburg, bij den heer G. v. d. Blerk aldaar. De uitslag was als volgt „Onder Ons". „Hotel Verwiel". M. v. Beurden 100 v. Mierio 68 Segers 100 v.Roessel 67 P. v. Beurden 93 C. Verwiel 100 v. Laarschot 100 A. Krieck 90 Hollants 100 J. Spapens 94 De Pont 100 W. Broek 66 593 485 zoodat „Hotel Verwiel" heeft verloren met 108 punten. Pater Dumoulin. Zaterdagmiddag gaf Pater Dumoulin S.J. z'n prachtige licht- en filmbeelden uit de Missie van Engeisch—Indië enz. voor de kinderen der R.K. Scho len in onze gemeente. Dat het er druk, was, dat de kleinen zich buitengewoon amuseerden en allen gaarne een offertje voor de Missie brachten, behoeft niet gezegd. Pater Dumoulin in 't Patronaats gebouw. Maandagavond hield de ZeerEerw. Pater Dumoulin in het patronaatsge bouw in de Min. Loeffstraat een lezing met lichtbeelden over de Missie in Engelsen—Indië. De strekking dezer lezing, welke door ZijnEerw. tevoren ook reeds ge houden was in de zaal van den R.K. Gildenbond, hebben wij uitvoerig be sproken in het laatste nummer van ons blad. Ook in voormalig Baardwijk vond pater Dumoulin een aandachtig en zeer talrijk gehoor de zaal was geheel gevuld met belangstellenden en hij werd dan ook aan slot zijner interessante lezing hartelijk toegejuicht. Het leven der beschaafde en onbe schaafde Indiërs, hier zoo duidelijk geschetst en met prachtige lichtbeelden verduidelijkt, is voorzeker voor velen een openbaring geweest, daar de meesten daarmede niet of zeer onvol ledig bekend waren. Vooral interessant waren de Indische muziek en de ge zangen, ten gehoore gebracht door middel der gramofoonplaat, terwijl de ZeerEerw. spreker ook zelf een gedeelte van een dier typische gezangen met gebaren enz. uitvoerde, alles zeer in teressant. De harmonie St. Jan verleende hare medewerking en bracht een 4—tal nummers gehoore, waarbij een paar nieuwe marschen welke zeer goed werden uitgevoerd. De ZeerEerw. Heer Pastoor van Erp bracht namens allen hartelijk dank aan den gewijden spre ker alsook aan de harmonie voor hare welwillende medewerking. Pater Dumoulin houdt dezen avond deze lezing voor de missiekring te 's-Hertoger.bosch. FESTIVAL DER LIEDERTAFEL „TOT BLOEI DER TOONKUNST". Gisteravond heeft het comité uit de Liedertafel een bijeenkomst gehad met verschillende personen uit de plaats, die men uitgenoodigd had zitting in liet comité te nemen, niet alleen om daar door het „vele handen maken licht werk" te bereiken, maar niet minder om in geheel voorm. Baardwijk vooral belangstelling voor en medewerking aan het a.s. festival te verkrijgen. Uit de talrijke opkomst op deze ver gadering mag reeds de conclusie wor den getrokken dat op aller steun mag gerekend worden en dat het aan mede werking niet ontbreken zal om het festival zoo schitterend mogelijk te doen slagen. De jubileercnde liedertafel mag zich zooals hieruit weer eens blijkt in de algemeene sympathie verheugen en ge zien het groote enthousiasme en de be reidwilligheid waarmede de verschil lende personen zich beschikbaar stel den om in de diverse comité's zitting te nemen, doen ons aan liet slagen van den opzet niet meer twijfelen. Met de ontworpen plannen voor het festival konden de aanwezigen alge meen tenzeersten stemmen. - Verschillende comité's werden be noemd en is thans de organisatie van het festival als volgt geregeld: Het comité uil de Liedertafel maakt de hoofdleiding uit. Er is ingesteld een comité „Financiën en vermakelijkheden", bestaande uit de heeren Henri Pullens, voorzitter, P. Dupont, secretaris, Jac. Maas, C. v. Ha ren, E. v. Beijnen, L. Pullens en A. Ver- heijden; een comité „Pers en reclame" bestaande uit de heeren Jac. v. Mierio, voorzitter, Adr. v. Mierio, secr., A. Lombarts, H. Klerx en Joh. Greve; een comité „Terreinen en versieringen" bestaande uit de heeren C. Mol, voorz., Jos. Lombarts, secr., A. Vermeer, G. Beijnen, J. Kooien, C. Schoep en P. Vermeer; en een comité van „Ont vangst" bestaande uit de heeren L. Bur- manjé, voorz., C. Pullens, secr., Chr. Thijssen, W. de Bont, Th. v. Leent en J. v. Haren. De werkzaamheden der verschillen de comité's zijn in ruwe lijnen aange wezen. Elk comité kan voortaan afzon- zonderlijk vergaderen en zijn voorstel len aan de hoofdleiding voorleggen waarin het door den voorzitter van elk der comité's is vertegenwoordigd. Naar bereids reeds is gemeld zal liet Ingezonden Mededeelingen. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhard* s Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten festival op Zaterdagmiddag 25 Juni geopend worden en verder op Zondag 26 Juni en Zondag 3 Juli d.a.v. worden gehouden. Als festival-terrein is geko zen de daarvoor zeer gunstig gelegen groote, tuin van café P. van Cromvoirt, die daarvoor geheel beschikbaar zal worden gehouden. Omtrent de personen die zullen wor den uitgenoodigd om zitting te nemen in het te vormen eere-comité is vol komen overeenstemming bereikt. Alles wijst er dus op dat we hier een festival zullen krijgen, een zeldzaam jubileum als het 40-jarig bestaan der Liedertafel vyaardig. Nadere bijzonderheden over dil mu ziekfeest hopen wij spoedig en geregeld in ons blad weer te geven. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal- wijksche Muziekschool. Vrijdag 8 uur. Letterkundige voor dracht Hotel Verwiel. Pol de Mont uit Antwerpen over „Pieter Breugel den oude" (met lichtbeelden). Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Mannenkoor. VERWACHT A.S. ZONDAG Ingezonden Mededeelingen. raw, rood of beschadigd worden weer spoedig gaaf en zacht met Doos 30 ct. LOONOPZAND.Hedenmorgen is al hier de nieuwe R.K. Bijzondere School voor jongens plechtig ingewijd. De Eerw. Fraters met hunne leer lingen woonden eerst gezamenlijk ten negen ure eene H. Mis bij. voor hen opgedragen. Een koor van knapen voerden zeer verdienstelijk enkele Latijnsche gezangen .uit. Daarna trok., ken ze in orde naar de nieuwe school- Tegen half elf waren daar verschil lende autoriteiten en belangstellenden aanwezig. Opgemerkt werden Burge meester en Secretaris, het schooi-toe- zicht, de Schoolinspectrice Mej. Jansen, Leden van den Bestuursraad van de Congregatie der Eerw. Fraters. Het nieuwe gebouw is een aanwinst voor de Nieuwstraat. VERVOLG NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. De trekking van de verloting van de Voetbalvereeniging Berkdijk, die bepaald was op Maandag j.l. is naar wij vernemen zes weken uitge steld In den nacht van Maandag op Dinsdag brandde op den Horst, achter het landgoed van Burgemeester van Besouw het huisje af. bewoond door Fdbrie en eigendom van den Burge- meester. Er was geen hulp aanwezig, zoodat de menschen zich zelf moesten zien te redden. De inboedel is voor't grootste gedeelte gered Het huisje zelf brandde tot den grond af, doch is ver zekerd. De eigendommen van F waren niet voor brandschade gedekt. Oorzaak onbekend. De voorbereiding voor de ont vangst der blinden vordert goed. Reeds kwamen enkele giften in geld en natura binnen. Het comité rekent op allei steun en medewerking voor 't schitterend doel en verspreidde een circulaire om dien steun en medewer king te verzoeken, (welke wij in ons volgend nummer a drukken). NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 2 Febr. 1927. In de jongste vergadering der R. K. Debatingclub trad als spreker op de heer j. van Laarhoven, met het onderwerp „Andreas Hofer". Hij gaf een historisch overzicht over diens leven en lijden en oogstte daarmee een flink succes. Nadat een paar ingekomen vragen waren beantwoord, werd medegedeeld, dat in de komende vergadering als spreker zal optreden de Eerw. heer kapelaan. In de vacature van voorzitter van het College van Godshuizen, ontstaan, doordat de heer H. Reckleben als zoo danig ontslag nam, is gekozen de heer Hub. Verhoeven. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur I U zult 't mij wel niet kwalijk ne men, dat ik nug ter eitdcr uur mei een antwoord kom op het ingezonden stuk van den heer Princen. Voor plaatsing oij voorbaat dank. Uit den aard der zaak kan myn antwoord betrekkelijk kort zijn. Ut ernstige lezer zal ongetwijfeld hebben gezien, dat de neer Princen 't met mij eens is wat Detrelt de zede lijke verhouding van stoj tot geest. Üiscnoort de door mij gewraakte versregel „de geest heen al te lang nel ncnaam durven kuecmen", alleen van uit moreel standpunt werd aan geroerd heelt de heer Princen, dc eigen lijke kwestie tot een literair-paskwil" Niet ik maar de neer Princen maakt zich in zyn verweer tot een letter knecht." Zeker, ik had naast de gemaakte passus nog een aantal „dicntregels" kunnen citeeren, maar geen regel Drengt hiermee verandering in het door nuj aangehaalde, Met Uw taaisprongetje over „tropus" springt U een gal in de lucht. Alleen valt Hierdoor te constateeren dat Uw kennis omtrent „tropoiogie" aanlei ding heet! gegeven tot een techmscne en dichterlijke vrijheid, die, vanuit literair standpunt, tor een bedenke ykc ruimte is geworden. Nu wil ik niet tornen aan de goede bedoelingen in Uw vers, maar 't teil Olytl, in weer wil van Uw Commentaar in proza, dat U zien van zeer zwakke en on eigenlijke Deelden Oediende. Ik meen niermede te hebben aan getoond dat ook iemand die zyn best doet zells met toepassing van de „dichterlijke vrijheid" de Oeteekenis van üen gewraakt en versregel ie ver klaren nog lot een andere conclussie moet komen als de heer Pr. zegt be doeld te hebben, Maar dan vraag ik me. bovendien af; is dit vers gemaakt om alleen door imeraiors begrepen te worden? Was het niet bedoeld als een turnlied dat door elk clubgenoot, ontwikkeld ot ongeletterd kan gezongen en geheel verstaan worden. Waar Ik geenszins twijfel aan Uwe goede bedoelingen, zal ik maar niet tut een letterkundige operatie overgaan, üat is volstrekt myn doel niet, omdat ik weet dat uw werk alleen uit sym pathie voor Uwe vereeniging en de gymnastiek voortkomt. Uit zinneije vond ik echter „te sterk" om het niet even te laten signaleeren. EEN BEZOEKER. SPORT. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool Donderdagavond 7 uur. Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationsstraat. Donderdagavond 7'/2 uur repetitie voor de adspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8 uur. Algem. leden vergadering van het Algemeen Groene Kruis in de zaal D. v. d. Zaken. Donderdag 8 uur repetitie Tavenu. Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. VOETBALSPORT. GEMENGD NIEUWS. Men meldt uit Tilburg: Gistermorgen is een 14 jarige loop jongen, v. d. S. genaamd, op den boek van de Magazijnstraat en Spoor- laan door een autobus vande.Emad" overreden. De jongen werd met een schedel breuk en zware inwendige kneuzingen naar hel ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. AD VERTENTIëN te Capelle, bericht, dat de goederen in veiling voor den heerL. GROENE- WEGEN alhier, in bod staan ais volgt Koop 1 op f 4400.— Koop 2 op f 2100. Koop 3 op f 2600.— Toeslag blijft bepaald op Don derdag 3 Februari, des avonds 6 uur, ten herberge van L. F. VAN DONGEN. tegen hoog vast salaris om aan het hoofd gesteld te worden van verschillende afdeelingen der Stikkerij. TIM TUR - WAALWIJK. 37771 N.V. Tilb. Stoomschoenfabr. voorh. L. DE BEER, TILBURG, Goirkestr. 10. 37770 conditie met schokbrekers, ballonbanden, Autom. ruitenwisscher enz. i 1000.- in zeer goeden staat met achterbanden 33-5 f 550.- banden, nieuwe kap, bumpers, zoeklamp. ruitenwis scher f 550." door Plaatsbewijzen vanal Donderdag te bekomen bij Fa. WED.TH. PULLES, Sigarenmagazijn. 40 medespelende Personen. Eigen costuums. Eigen Tooneel. Speciaal gemaakt voor dit Tooneeispel, 37769 ZIE AANPLAKBILJETTEN. SPRANG—CA PELLE. (Voorm. Sprang). De Af tl. Sprang van den Chr. Fabrieks- arbeidersbond. kwam j.l. Donderdagavond onder leiding van liaar voorzitter, de heer C. Klootwijk, in de zaal van den Chr. Volksbond in Jaarvergadering bijeen. Na-' dat de Voorzitter de bijeenkomst op ge bruikelijke wijze had geopend, heette hij in een kort openingswoord de aanwezigen welkom. De secretaris, de heer C. van Hejjst, bracht verslag uit over den toesta ml der afdeeling. waaruit bleek dat de afd. zich nog steeds in een gestadigen bloei mag ver heugen. Het. verslag van den penningmees ter, de heer H. Spierings. gaf reden tot tevredenheid. De aftredende bestuursleden, de U-eren H. Chabot Azn., A. Chabot, H. Spierings en L. Varossieau, werden herkozen. Staande de vergadering werden als le den voor den Bondsraad, vakgroep Schoen makers. door de Afd. aan het Fondsbestuur ter benoeming voorgedragen, de aftredende leden C. KIootwtfk-fFrings. Sprang en Cl J. van Knik, Lichtenvoorde. Het programma voor den feestavond, wel ke op Dinsdag 8 Februari a.s. zal worden gehouden, werd vastgesteld. Aan het slot dankte de Voorzitter vx>r de trouwe opkomst, waarna hy met dankgebed de vergadering sloot. J.l. Zaterdagavond kwam de afd. Sprang van 't Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium" alhier, in spoedeischende vergadering bij een, ter bespreking van het op te richten doktersfonds. Nadat de voorzitter de bijeenkomst op ge bruikelijke wijze had geopend, en enkele huishoudelijke zaken waren afgehandeld, deelde de Voorzitter mede, dat het Bestuur eene uitnoodiging had gehad van het Be stuur van den R. K. Werkliedenhond te Kaatsheuvel, om eene bestuursvergadering van hun Ziekenfonds by te wonen, naar aanleiding van de plannen van H.H. doc toren. tot het oprichten van een dokters fonds. Een drietal afgevaardigden hadden aan 1 deze uitnoodiging gehoor gegeven; d«ze ge combineerde vergadering werd jl. Woensdag avond te Kaatsheuvel gehouden. De heer C. Inloot wijk deelt de vergadering mede op verzoek van Dr. Waardenburg alhier dat de zoogenaamde „dwang" om lid van het op te richten fonds te worden, is opgeheven en de tarieven hetzelfde zullen blijven. De Voorzitter geeft dan het. woord aan dhr. .T. C. de Roon, die in het kort het ver handelde op bedoelde gecombineerde ver gadering te Kaatsheuvel, mededeelde. Allereerst wees hy op het feit, dat het initiatief tot oprichting van een doktersfonds niet was uitgegaan van de heeren doktoren, doch het Bestuur van het Ziekenfonds van den R. K. Werkliedenbond te Kaatsheuvel reeds voor ca. een half jaar hiertoe plannen had, doch tevergeefs een onderhoud met «1e doktoren te Kaatsheuvel zochten te hebben. Dezer dagen had men op uitnoodiging van de H.H. doktoren met een dezer heeren een onderhoud gehad, waarbij hen verzocht werd hunne medewerking ts verleenen aan het door H.H. doktoren opgerichte fonds. Het Bestuur had by dit onderhoud mede gedeeld dat men, alvorens de medewerking te verleenen tot. een dergelijk fonds, een en anders eens grondig moest onderzoeken en zy in den loop der week hunne zienswijze ham de heeren doktoren zouden doen toe komen. Op de gecombineerde vergadering bleek dan, dat men geenszins geneigd was de me dewerking te verleenen aan een fonds, ge baseerd op de door heeren doktoren genoem de voorwaarden, daar deze ook niet overeen komen met het reglement van de fondsen, opgericht, door de My. tot Bevordering van do Geneeskunst. Na breedvoerige besprekingen werd beslo ten aan heeren doktoren voorstellen te doen toekomen, waarop wij, aldus dhr. de Roon, de goedkeuring Uwer vergadering vragen. Het aan H.H. doktoren verzonden schrij ven, werd hierna voorgelezen. De voorstellen bevatten o.a. de volgende bepalingen 1. De administratie berust in handen, vooi' Kaatsheuvel by de R.K. Werkliedenver- eeniging en voor Sprang byi „Patrimonium." 2. Van de contributie wordt 15 pCt. ge stort in een kas, tot bestrijding der kosten voor administratie, bodeloon, enz. 3. Niet georganiseerdeu in de R. K. Werk- liedenvereeniging te Kaatsheuvel en „Patri monium" te Sprang, betalen 25 pCt. extra contributie. 4. De weistandsgrens voor het lidmaat schap vervalt voor leden van genoemde or ganisaties. 5. De contributie wordt geregeld volgens het reglement van de Ned. My. tot Bevorde ring van de Geneeskunst, n.l. voor gezinnen met kinderen beneden 10 jaar tot een maxi mum van 37 cent, met kinderen boven 10 jaar tot een maximum van 80 cent. 0. By verlossingen, hulp van een vroed vrouw geheel vry voor dokterskosten wordt 10.vergoed door het fonds. 7. Consults vrywanneer een specialist aan huis moet. komen, komt dit ook ten laste van het fonds. 8. By de oprichting van het fonds moet eenieder der aangeslotenen by genoemde or ganisatie^ kunnen toetreden. Een; langdurige discussie ontspon zich. Besloten werd voor „Patrimonium" (zie punt 3 hierboven) te lezenJfClir. Besturen bond Sprang-Capelle. Zoodra dit iyx>dig zal zyu, zal met deR.K. Werklieden vereeniging te Kaatsheuvel weer worden vergaderd en zal worden getracht deze zaak naar beliooren met H.H. doktoren te regelen. De vergadering die zeer druk bezocht was, werd met dankgebed door dhr. C. Klootwijk gesloten. CAPELLE. Naar mpn ons mededeelt zyn de heeren H. Kerst en J. Huijsman, respec tievelijk benoemd als voorzitter en secreta ris van de Bijzondere school aan de Nieivw- strattt alhier.'De heer J. H. Spierings heeft, bedankt als bestuurslid van genoemde school en de heer A. Ros zal eerlang ook genood zaakt zyn zijn ontslag als zoodanig te nemen. Een en ander houdt verband met het opzeg gen van hun lidmaatschap der Ned. Herv. Kerk. Vorige week werd een vergadering ge houden door de Ant. Rev. Kiesvereeniging alhier in de schoenfabriek van A. Vos aan de Nieuwstraat. De leiding berustte bij den heer W. Kuipers. Doel dezer vergadering was. te trachten deze vereeniging nieuw le ven in te blazen. Men meende het best zijn resultaat te kunnen bereiken door reorga nisatie van het bestuur. Daarom werd over gegaan tot verkiezing van een nieuw l>estuur. De volgende heeren werden gekozenK. Al- blus, voorzitter; A. Hommel, 2e voorzitter, W. Kuipers, secretaris, A. Millenaar. 2e secretaris en G. Koenen, penningmeester. Bij de eerstvolgende jte houden vergadering zal het bestuur nog met een paar leden wor den aangevuld. Op 10 Febr. e.k. des avonds 7 uur zal in de consistoriekamer der Ned. IIerv. Kerk alhier een ringvergadering gehouden worden door de Ned. Herv. Jongellngsvereeniging, onder leiding van Ds. v. d. Anker uit 'sGra- vemoer. De agenda voor dien avond bevat een Bybelseli on een vry opstel, resp. te le veren door de .Tongelongsvereen. te 'sGra- veinoer en te Besoyen, benevens een voor dracht door de Vereen, zelf. Op 3 Febr. e.k. zal de Herv. Meisjesver. alhier haar eerste jaarvergadering houden iiii de consistoriekamer. Aanvang des avonds 7 uur. De leiding-zal dien avond berusten bfl Ds. Anker uit 's Gravemoer. Door de Meisjesvereen. op G. G. „Uw Koningkryk Kome", is als blijk van waar deering aan haren voorzitter, den heer K. Alblas. een prachtige schemerlamp aange boden. Op 10 Febr. e.k. zal de Rijksontvanger van Kaatsheuvel alhier zitdag houden en wel van 91 uur. Gedurende de maaml Jan. werden voor den Vlecschkeuringsdienst aangegeven 22 runderen, 85 varkens. 1 kalf en 10 geiten. Door de Biljartclub „Het Kalme Spel" ■alhier, wordt op Maandag 7 Febr. a.s. des avonds 7 uur in de zaal van Mej. de wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart, eene uitvoering gegeven met medewerking der meermalen bekroonde 1 humoristen Gebrs. Lips van Zeveubergsclie Hoek. Ook niet-leden dezer vereeniging kunnen van deze uitvoe ring profiteeren tegen ƒ0,50 entreé. De j.l. Donderdagavond in het café van den heer L. F. van Dongen alhier, ten over staan van notaris Middelkoop geveilde ka pitale boerderij van den heer L. Groenewege, werd in totaal ingezet voor 9100.De toeslag zal a.s. Donderdag plaats hebben. (Buiten verantwoordelijkheid der liedactie). QUICK. BOXTEL—QUICK 2—3. Ten volsten is j.l. Zondag te Boxtel gebleken dat onze veronderstelling gemaakt in de voorbeschou wing van bovenstaanden wedstrijd ten zeerste ge grond was, omtrent de mcening als zou Quicfc ge makkelijk winnen. Slechts met zeer veel inspan ning is liet onze blauw-witten gelukt, 0111 aan dc met den moed der wanhoop strijdende Boxtel- nnreii de heide punten af te nemen. Reeds een heel eind in de tweede helft kon nog niemand zeggen wie winnen zou. Als om ruim half drie scheidsrechter v. Hoek laat tossen verschijnen beide teams volledig. Een hartelijk applausje gaat op onder de aanwezige Waalwijkers als Jan v. Lier binnen de lijnen komt terwijl het Boxtclsche publiek z'n vreugde betoont als v Beek na een gedwongen rustperiode van enkele weken het veld betreedt 0111 het Box tel-doel wederom te verdedigen. Boxtel heeft de keuze en zjj wenschcn de eerste hell't den steun te hebben van den zeer sterken wind. Direct doen zij een zeer snellen aanval en Beafcn schiet een vinnig schot net langs den paal. Na enkele vergeefsche aanvallen van de gast- hccren doen de Quickers een zeer goeden aanval welke doelman v. Beek fraai onschadelijk maakt, Weer komt Boxtel enkele malen gevaarlijk opzet ten en als zij een corner nemen ontstaat een zeer hachelijk moment voor 't Quick-doel doch Jan v_ Kuik brengt redding Krachtig gesteund dooi den geweldigen wind is Boxtel hef meest in den aanval en de Quickverdediging heeft het zwaar te verantwoorden Doelman Trimbach doorstaat hachelijke momenten, mede omdat dc Quick- backs soms raar staan te schutteren, waaraan natuurlijk dc wind ooJ< mede schuldig is. Elk moment denkt men Boxtel |c zien doelpunten, doch juist van de andere zijde komt succes, als Jos Trimbach een hal hard heeft weggetrapt, neemt Toon v. Hitst hem over, rent pijlsnel er mee naar voren. Op het juiste moment plaatst hij het leder zuiver naar den oudsten Stippent, welke ineens door onhoudbaar inschiet 01.. Ecnigen tijd later zijn Beerens en v. Lier in strijd met doelman v. Beek, doch de Bjjxtclman werkt moedig den bal weg. Als Boxtel dan weer in het offensief komt, aarzelt de Quickverdedi ging een moment en Voets doelpunt' voor Boxtel (1—1). Kort hierop zef Pot fraai voor, v. Lier lost een geweldig schot, doch v. Beek heeft het voorzien en stopt den bal keurig. Met Quick iets in dc meerderheid kondigt v. Hoek dan met gc- ljiken stand de welverdiende rust aan, in welke korte rustperiode Dorus Trimbach kans ziet om alleen den gcheelcn inhoud van den theepot op zeer onpractische wijze te verwerden. Direct na de hervatting welke door de Quickers slap wordt begonnen komt Boxtel verwoed opzetten en zij spelen nu beter dan met den wind mee. Als Pot juist naast heeft geschoten komen de gasj heeren snel terug. v.d_ Bosch lost een geweldigen kanjer tegen de lat een seconde ';i.er ,a,"('t een geweldige kogel van Sanne in i nmbach s veilige armen De Quickverdediging speelt thans een keurige partij doch kan niet verhinderen dat Sanne onverwachts onhoudbaar doelpunt: 2—1 Nu wordt het de Quickers toch te bar. v. Lier gaat centervoor, Wil Beerens rechtsbinnen spelen. Dc Quick half linie trekt mee naar voren en het Boxtel doel wordt gewel dig bekogeld. Driemaal achtereen lossen v Lier en Beerens geweldige schoten doch v. Beek houdt alles. Eindelijk moet hij zwichten voor een enorm hard schot van v. Licfdat hem te mach tig is. 22. Nog is het niet genoeg. Boxtel verde digt thans met man en macht om gelijk te hou den. Verschillende mooie aanvallen worden on derbroken. Eens zet Pot weer prachtig voor, de bal belandt bij Devens, handig draait deze om twee tegenstanders heen, schuift het leder zacht v. Lier voor de voeten en Quicb leidt met 23_ Nog enkele aanvallen van beide zijden en daii komt onder groote spanning liet einde met een kleine alleszins verdiende overwinning *voor Quick. Quick II won na een spannenden strijd van de Bossche Boys I met 32, terwijl Quick III verloor van H.E C III met 01. A.s. Zondag BoxtelQuick. H. E. C.—W. S. C. 2—3. 't Verslag van bovengenoemden wedstrijd werd na liet afdrukken van ons blad ontvangen. Wordt a.s. Zaterdag opgenomen. R. W B. •De laatste uitwedstrijd verloor R. W. B I met 21 te Baardwijk Een gelijk spel hadden de nationaal gestrccpten wel verdiend. II. W. B. II kwam met een gelijk spel 11 te rug uit Berkdijk. De jongste R. W. B.'ers klop ten Baardwijk 3 met 70. Voor C Februari staan vastgesteld: R. W. R.Tilburgia. It W. IJ 2—Heusden, 12 uur. Heusden 2—R. W B. 3 12 uur. JULIANA. Zondag j.l. had dc wedstrijd Juliana—R.W.B. plaats. Juliana verschijnt met 1 invaller voor huil linkshalf. R.W.B. heeft eerst het voordeel van den sterben wind en reeds na enkele minu ten maakt R.VV B. liet eerste doelpunt 1—0. Nu komt ook Juliana flink opzetten en de center- voor brengt de partijen op gelijken stand. De Juiiana-achterhoede moet nog al eens handelend optreden, maar houdt stand en met geljjken stand 1—1 komt rust Na rust is Juliana, gesteund door den wind, meestal in de meerderheid, maar ook de R.W.B. achterhoede houdt voorloopig nog stand. Einde lijk is het de Juliana-linksbinnen, welke niet een mooi schot den stand op 21 brengt. R.W.B. breekt ook nog enkele malen door, maar de ach terhoede geeft geen kans. Als dan bjj een Juli- ana-aanval een hard schot op doel wordt gelost, stompt de R.W.B.-keepcr den bal over de lat. De toegestane hoekschop levert niets op Onmiddellijk hierna fluit de scheidsrechter einde en hebben onze geel-zwarten weder twee punten binnen gehaald. KAATSHEUVEL. Met zeer ongezellig, ruw weer, doch ondank^ dat veel belangstelling, werd "Zondag de derby KaatsheuvelBerkdijk gespeeld. Een stevige wind stond in de lengte over 't veld. Kaatsheu vel speelt in de eerste helft tegen wind in Of schoon goed werk geleverd wordt, ziet toch geen der partijen kans om te doelpunten voor rust. De verdediging is hij heide partijen in prima vorm en verschillende mooie momenten kregen we te zien. Wie de overtuiging was toegedaan, dat Kaatsheuvel na rust een gemakkelijk spel zou hebben zag zicli voor de eerste 20 minuten hierin danig teleurgesteld. De hechte Berkdijk verdediging met een prima backstei zond alles retour. Eindelijk geeft Lugters uit een mooie combinatie dc leiding. Een vijftal minuten later meenen we den gelijkmaker te krjjgen, als Snoe ren ver uitloopt, doch ook dc Kaatsheuvel bacj^s weten alle gevaarljjkc momenten te breken. Vijf minuten voor 't einde vergroot Esch met een prachtschot, waar geen houden aan was, den stand tot 2—0, waarlnedc het einde komt. Scheidsrechter IJpelaar had een moeilijke taak, docli kweet zich hiervan op correcte en schitterende wijze. De wedstrijd was vlug en vinnig, doch werd in goede verstandhouding ge speeld. D RUNEN. Zondag speelde onze voetbalvereeniging „Spor ters" op eigen terrein tegen H.V.V. te Haarsteeg. "t Was een mooie wedstrijd, welke eindigde met gelijk spel 22. GEERTRUIDENBERG. TILBURGIA—GOOD LUCK 2—1. Zondag j.l speelde Good Luck een uitwedstrijd tegen Tilburgia. Good Luck mist linksbuiten, linksbinnen en rechtsbuiten. Vijf minuten voor 't einde wist Good Luck 0—1 tc maken. Tilbur gia maakt nu echter door een ongemotiveerde penalty 1.—1 en even later door een corner, die zonder iemand te raken in 't Good Luc]<-doel waait. 2—1. We kunnen gerust zeggen dat Good Luck onverdiend verloren heeft. Dc leiding van scheidsrechter Velth uit Breda was slecht. Good Luck II verloor Zondag j.l. met 3—1 van De Leur. Stand met rust 20 Geertruidenbcrg II wist van dc Roofvogels met 71 te winnen. Stiksters, Hachlne- zwikker. ST. FIllCISCDS-SriL

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6