Kantoor-, Schooi en Studieboeken Uaalwijlisciie SiooËnilteii Antoon Tieleii. "te huur een groot Huis met mooien Tuin, die om afdoening vragen zijn de benoe ming van commissies, van stembu- reaux, enz. die bij voorkeur in een vol tallige vergadering behooren te ge schieden. Er zijn verder nog wel cenige zaken die thans behandeld konden wor den, doch alles kan gevoeglijk nog 14 dagen blijven rusten. Heeft iemand misschien nog iets voor deze vergade ring? Smolders. Hoewel Uwe opmerking voor mij een aanleiding Zou zijn 0111 thans niet met zakelijke onderwerpen naar voren te komen, moet ik toch voor één punt een uitzondering maken, de andere kwesties die, ik nog meen de te bespreken zal ik dan tot een vol gend maal achterwege laten. Naar ik vernomen heli geschiedt het vervoerwerk voor het te bouwen slacht huis niet zooals het de bedoeling was van B. en W. en den raad n.l. door krachten uit eigen gemeente, doch wordt dit door personen van buiten verricht. Nu was mijn vraag of B. en W. alsnog gedaan zouden kunnen krij gen dat hierin verandering kwam in den geest als destijds de bedoeling was. Voorzitter. Ik zal U precies uiteen zetten hoe deze kwestie, die ik, tot het bittere einde heb medegemaakt, in elkaar zit. De aannemer heeft ingevol ge de bepalingen alleen Waalwijkers uilgenoodigd om in te schrijven voor het vervoerwerk; v,d. Broek is daarbij de laagste geweest. Deze is tevoren verschillende andere boeren en vracht rijders gaan polsen wat ze zouden moe ten hebben voor het vervoer per kar, dan kon hij daarnaar zijn aannemings som bepalen, want hij alleen kon dat niet uitvoeren, daar hij slechts over een paard beschikt. Hij is zoodoende ook in contact gekomen met iemand uit Sprang en daar die het goedkoopst was is hij daarmee in zee gegaan, wat ech ter wel in strijd was "met onze bedoe ling. Toen dan ook verschillende men- schen bij me kwamen om daarop te wijzen heb ik v.d. Broek ontboden en heb hem gezegd dat zijn handelwijze tegen de letter, althans zeker tegen den geest van de overeenkomst was. Hij verklaarde zich daarop echter gaar ne bereid het werk ook door ingezete nen te laten doen, indien de plaatse lijke vrachtrijders 't maar voor 'tzelfde loon deden als die uit Sprang. Die boodschap heb ik dan ook aan de de putatie die ik bij me gehad heb mede gedeeld. Nu kan men zeggen dat dit niet volgens afspraak is, maar onte genzeggelijk is het in het belang van de gemeente geweest, daar v.d. Broek het nu voor dien prijs kon doen, ter wijl anders gemakkelijk afspraken onder de vrachtrijders konden zijn ge maakt, terwijl nu v. d. Broek die Sprangschen tegen hen heeft uitge speeld en hen wel laat rijden maar dan aan dcnzelfden' prijs. Een van de meest ontevredenen was Pot, doch die schijnt te meenen dat v.d. Broek hem daarmee na moet loopen, doch daar bedankt deze voor, hij kan zelfs desgewenscht bij hem komen vragen. Ik heb ook nog opgemerkt dat v. d. Broek toch niet hetzelfde loon kon geven als waarvoor hijzelf het werk had aangenomen, want dat hij toch ook de risico te dragen had, doch daar waren het de heeren niet mee eens, dus ze houden er ook nog een eigenaardige mentaliteit op na. Er blijken trouwens in hoofdzaak Waal wijkers en slechts één Sprangsche te rijden, dus dunkt mij dat deze kwestie zeer gunstig is opgelost. Smolders. Ik dank U wel voor deze mededeelingen, die daarom van zoo- veel belang zijn omdat daardoor offi cieel komt vast te staan hoe de zaken precies staan en belanghebbenden dit juist kunnen vernemen. Wanneer ze voor 't zelfde geld aan den gang kunnen en ze doen dat niet, dan ligt de schuld geheel aan hen zelf. Voorzitter. Zeker, ze moeten zelf maar komen opdagen. Ik zag Pot zelf nog aan de Haven staan met een sigaar in den mond. Hij is ontevreden dat v. d. Broek hem niet vraagt, maar dat kan ik dezen toch niet kwalijk nemen. v. d. Aa. 't Is niet de gewoonte dat zieke gemeente-werklieden den eersten dag reeds naar den dokter loopen en toch is er eerst een doktersbewijs noodig voor uitkeering, zoodat die eerste dagen dan niet worden uitbe taald. Ik wilde nu vragen of het mó gelijk is een regeling te treffen dat hierin werd voorzien. De ziekenfondsen doen het niet, doch de gemeente zou hier een andere regeling kunnen treffen. Voorzitter. Juist omdat een zieken fonds, dat toch zeker op sociale be ginselen gebaseerd is, het niet doet, ligt het niet op den weg eener ge meente om dit wel te doen. v. d. Aa. Voor een ziekenfonds is het moeilijk anders te controleeren, doch voor de gemeente kan dat anders zijn. Voorzitter, 't Blijft nu altijd nog een prikkel om bij mindere ernstige ongesteldheid toch te blijven door werken, die in het andere geval wordt weggenomen. Niettemin zullen we het in de Wethoudersvergadering wel eens overwegen. Smolders. Over die kwestie van ziekte-uitkeering heeft men mij ook gesproken en heb ik het hierover ook reeds met den directeur der lichtbe- drijven gehad. De directeur en ook ik persoonlijk waren van gevoelen dat deze kwestie 't best in de vergadering van de gascommissie eens onder 't oog kon worden gezien. Voorzitter. Goed dan zullen wij het in die vergadering brengenindien het voor de lichtbedrijven wordt ge regeld, zal dit ook voor de overige gemeente-werklieden zoo moeten zijn. Roks, Ik wilde eens vragen of die sloot die langs den Zomerdijk, dus parallel met den weg tot aan de rol- brug loopt, of die voor de helft eigendom van de gemeente is. Voorzitter. Ik zou U daarop niet precies kunnen antwoorden. De ge meente heeft daar ook nog land lig gen, dus op dat gedeelte zal zij zeker wel eigendomsrecht op dien sloot hebben. Maar waarom vraagt U dat. Roks. Ik* heb gezien dat dd sloot aan de Oostzijde zoo prachtig opge haald was en ik dacht, als de ge meente daar eigendom aan heeft dan zou die ook de anderen kant kunnen doen schoonmakende Westzijde is bijna geheel dichtgegroeid en dan kan met het polderbestuur meteen onder- handeld worden om dien kant mede schoon te maken. v. Driel. Ik meen dat een dergelijke waterloop door den polder wordt schoon gehouden. Voorzitter. Ik zal de zaak eens onderzoeken. Niemand meer het woord verlan gend sluit de Voorzitter de vergade ring. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 2 Febr. 1927. R.K. Kiesvereeniging. Vrijdagavond kwam het bestuurder R.K. Kiesvereeniging in vergadering bijeen, ter regeling van de werkzaam- heden voor de verkiezing voor de groslijst voor de Provinciale Staten verkiezing op Zondag 6 Febr. a.s. Besloten werd 5 stembureaux in te richten en wel bij de betreffende in stellingen de lokalen aan te vragen als volgt: Voor de parochie „St. Jan" een stembureau in den R.K. Werklieden- bond voor de leden uit de Groote- straat en de Mr. van Coothstraat en een stembureau in de Openbare school voor de leden uit de Stationsstraat, Putstraat en overige wijken. Voor de parochie „St. Antonius" in de Bewaarschool der Eerw. Zusters. Voor de parochie „St. Clemens" in het Patronaatsgebouw. Voor de parochie *0. L. Vr. Onbe vlekt Ontvangen" (Besoijen) in het Gymnastieklokaal der Bijz. R.K. school. De uren dat het stembureau ge opend zal zijn werden bepaald van 12—2 uur en van 3—5 uur. Een lijst werd opgemaakt om in de diverse bureaux de leden van het stem bureau mee te vormen. De Werkliedenbond werd als hoofdstembureau aangewezen, alwaar des avonds ook de uitslagen van de andere bureaux zullen binnen komen. H. Franciscusspel. Naar wij vernemen zal op Maandag 7 Februari a.s. door de Tertiarissen uit Tilburg het groote St. Franciscus spel in de zaal van de R.K. Werk- liedenvereeniging worden uitgevoerd, dat in Tilburg en Den Bosch, zulk groot succes had. Nadere bijzonderheden in't volgend nummer. GEMENGD NIEUWS. Naar de N. Prov. Gron. Cour. verneemt heeft het bestuur der Rijks verzekeringsbank aan de weduwe C. Schot—Holkema en kinderen te Gro ningen een rente toegekend van f 28 80 per week en een vergoeding van f240 voor begrafeninkosten, aldus het stand punt innemende, dat de moord op j. Schot is te beschouwen als een on geval in den zin der Ongevallenwet 1921. ■■■Ml HUMI u■■MMS BESTELT UWE BIJ ONS. U is dan verzekerd van directe en juiste bediening. ADVERTENTIëN. A. BONIS, Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 8