afdeelingen onderling, benoemd de heer C. Röling, lid van den gemeenteraad te 's Bosch. In de hoofdbestuursvergadering van heden zal de heer Röling in zijn nieuwe functie worden geinstalleerd. CAPELLE. Ouderling Verheijden maakt bekend namens den kerkraad der Ned. Herv. Kerk dat Zondag 13 Febr. a.s. des voorm. 9'/a uur en des nam. 2'/3 uur zal voorgaan Ds. Pies- haar van den Haag. Alsdan zal er ge collecteerd worden voor den Geref. Zendingsbond. CAPELLE. De Ant. Rev. Kiesver. „Ned. en Oranje* alhier hoopt Maan dag 14 dezer des avonds te 7 uur in jaarvergadering bijeen te komen. Daar deze vergadering ditmaal een uiterst belangrijke is, verzoekt het bestuur eiken Ant. Rev. kiezer toch wel aan wezig te willen zijn. Deze vergade ring zal worden gehouden in het lokaal van den heer Adr. Vos aan de Nieuw straat. De agenda bevat de volgende punten 1 Opening, 2 notulen en jaarver slagen, 3 verkiezing van 2 bestuurs leden, 4 herziening reglement 5 be noeming afgevaardigde Kieskring 6 pauze, 7 toespraak voorzitter, 8 be spreking verkiezing Pr >v. Staten, 9 candidaatstelling gemeenteraad, 10 aanwijzing wijkcommissarissen, 11 propagandamiddelen en 12 rondvraag en sluiting. De biljartclub .Het kalme spel gevestigd in het café van mej. de wed. A. v. d. Haart zal a s. Woensdag een wedstrijd spelen tegen de in het café Hoffman te Sprang gevestigde biljart club. Bij de j.l. Donderdag ten over staan van notaris R Middelkoop, alhier in de zaal van den heer L. F. van Dongen gehouden toeslag van de ka pitale boerderij van den heer L. Groe- ncwegen aan de Nieuwevaart werd deze gekocht door den heer B. P. Timmermans voor f 11400. De heer C. Nieuwenhuyzen. lid der biljartclub „Het kalme spel" alhier behaalde bij het dezer dagen te Raams donk gehouden biljartconcours den eersten prijs. VRIJH -CAPELLE. In aansluiting op ons bericht van 3 dezer inzake aan houding en voorgeleiding van J. H en A. H. alhier, verdacht van diefsial van winkelwaren bij den winkelier V. R en van gelden uit de consisto ritkamer der Geref. kerk kunnen wij nog mededeelen dat de aanhouding van de genoemde personen benevens nog van zekeren R., bovendien nog heeft geleid tot de ontdekking dat de genoemde personen ook zijn betrok ken bij een diefstal van artikelen uit den winkel van de weduwe H. alhier gepleegd begin Januari van dit jaar. De gemeentepolitie blijkt dus met de aanhouding der bovengenoemde personen wel een goede vangst te hebben gedaan. WASPIK. Zaterdagavond werd in het calé van den heer H. Tabbers, alhier, eene bijeenkomst gehouden ten einde weder tot de oprichling te ko men van een Varkensfonds. Door den heer J. de Bont werd het ontwerp- reglement voorgelezen, waartegen geen bezwaren werden ingebracht Staande de vergadering traden 35 personen als lid toe. Het Fonds draagt den naam „Onderlinge Hulp" en werd opgericht voorloopig voor den tijd van vier jaren. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren j. de Hond voorz., W. de Groot, vice-voorz., M. J. van Dongen, secretaris-penningmeester en P. van Onzenoort en J Mateijssen commissa rissen. De contributie werd vastgesteld op f 0 50 per maand voor elk varken dat door de leden wordt gehouden, ter wijl de tot het Fonds toegetreden leden door wie geen varken wordi gehouden aan contributie f 2 50 per jaar moeten betalen, totdat een bedrag van f 250.— in kas aanwezig is. Zaterdagavond werd in het café van den heer Chr. Montens een bil jardwedstrijd gehouden tusschen de biljardc ubs KOT. alhier en W.B C van Waalwijk. KOT. behaalde 654 punten en W.BC. 812, zoodat laatstgenoemde met 158 punten de overwinning be haalde. Door de heeren van der Plas, alhier en Henkelman uit Waalwijk werden nog eenige komische voordrachten ten beste gegeven, waarvoor zij een dank baar applaus in ontvangst moesten nemen. De harmonie „Volksvlijt en Volks vermaak" alhier, zal op Zondag 13 Februari voor de gewone leden en op Maandag 14 Februari a.s. voor de stemgerechtigde leden telkens des avonds 6"/2 uur in de harmoniezaal van den heer H. van Iersel eene uitvoering geven, met welwil lende medewerking van het Waspik's Tooneel en „Entre Nous". Het programma luidt: 1. Marche Militair, Fr. Schubert. 2. La Muette de Portici, D. F E. Auber. 3. Z'n Weledelgestrenge, militair blij spel in 4 bedrijven door den alom bekenden auteur Henri 't Sas. Door de tuinders-vereeniging „Waspik" is tegen heden Woensdag avond eene vergadering bijeengeroe pen bij den heer Chr. Montens alhier, om te komen tot het op een centraal pun* d.i. Waspik, gezamenlijk doen verkoopen der geheele tuinbouw-pro- ductie, voornamelijk voor export be stemd. Het bestuur heeft zich in verbinding gesteld met de Veilingvereeniging „de Langstraat" te Drunen, welke voorstelde tegen bijzondere condities bedoelde producten aan haar veilings gebouw te doen verkoopen. Daar het doel der Waspiksche Tuindersvereeniging dan slechts ge- deelielijk bereikt werd, is er op aan gedrongen om te Waspik veilingen aan te leggen. Het bestuur van „De Langstraat stond daar eerst wat hui-erig tegen over maar ten slotte is men tot het besluit gekomen eene algemoene ver gadering te beleggen om deze zaak in breeder kring te bespreken, waarbij ook het bestuur der veiling-vereeni ging „de Langstraat" te Drunen zal tegenwoordig zijn en waartoe belang hebbenden uit Waspik Capelle,'s Gra venmoer enz. zijn uitgenoodigd. MADE. Gedurende de maand Jan. werden ten postkantore en de drie daaronder ressorteerende hulpkantoren Dij de Rijkspostspaarbank ingelegd f21619 81 en terugbetaald f 16358,55 Bij den postcheque en girodienst wer den gedurende de maand Jan. gestort f72207,44 en terugbetaald f 39487,26. Uit de ruime kippenren vluchtten bij de komst der vrouw van den land bouwer P. L. alhier 2 wezeltjes die echter door een frethond werden ge grepen. In de kippenren lagen 2 doode kippen. Dit zijn reeds 6 kippen, die in 8 dagen tijds op dezelfde wijze zijn gedood. - Dezer dagen hield de R.K. Eie- renbond afd v. d.N C.B. in een zaal van het Liefdegesticht zijn jaarlijksche vergadering. Er is 41 Donderdagen geleverd met een totaal aantal van 84950 stuks met een totaal gewicht van 51618 KG. De ontvangsten voor de 84950 siuks eieren waren aan dt veiling f5090 35 contributie f41, totaal f 5131,35 Uitbetaald aan eieren f 4852 15 onkosten f 277 96 totaal f 5130.11 1926 saldo in kas f 124 Vervoegonkosten f 41,70 inpakken enz. f 260,46 afgedragen contributie Hoofdbestuur f 17,50 totaal f 277.96. In de 41 Donderdagen is de hoogste dag 21 Maart geweest met 3898 stuks gewicht 234 65 KG. De laagste dag is 1 Nov. geweest met 113 stuks 7 25 KG. De hoogste prijs is geweest f 2.10 per K G. De laagste prijs is 1 Jan. f 0,15 per K G. Middelprijs ruim 5,592 cent per stuk De bij periodieke af treding aftredende secretaris W Broe ders werd met algemeene stemmen herkozen. Zaterdag 12 Febr. zal door de zangvereeniging „Onze Vrije Uren te Drimmelen haar 1ste winteruitvoe- ring geven. Op het werk van den heer Th. Roovers had de timmermansknecht J. v. Alphen het ongeluk zich met een beitel in de hand te steken, waardoor hij zich ernstig verwondde. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij het vervollen van boomen geraakte de klompenmakersknecht M onder een boom bekneld, waardoor hij zijn duim ernstig bezeerde. Genees kundige hulp moest worden ingeroepen. In de laatste gehouden vergade ring der R K Kiesvereeniging werd besproken de candidaatsielling voor den Partijraad. Bij acclamatie werden tot candidaten aangewezen de aftre dende leden n.l. de heeren A. E. de Broek. Aarden, E. J v. d. Reijt en Moors, terwij! als a'gevaardigden wer den benoemd de heeren H Laar alhier en J Segeren Azn. en als plaatsver vangers de heeren J. Vermeulen en C Noibart voor het Rijkskieskringbestuur. Op 13 Febr. a s. zal de Eerw Pater Rodulphus uit Breda in het Patronaatsgebouw alhier een lezing met lichtbeelden houden over St. Franciscus van Assisië. RAAMSDONK. Vergadering van den Gemeenteraad van Raamsdonk, op Zaterdag den 12 Februari 1927, des namiddags ten 6 ure. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken 2 Ontwerp besluit tot aanvaarding schenking van Mevr. Wed. Mr. G Heere, van eene strook grond, nl. het vooruitstekend gedeelte van haar tuin. 3. Benoeming leden van het hoofd stembureau voor de verkiezing van den Gemeenteraad. 4. Benoeming van leden der schat- Operettegezelschap Ingezonden Mededeelingen. aan het solisten concours te Helvoirt. gunstigen zin te adviseeren aan de Heden werd van den kansel be- C.HV. vond geen verzet. Wel zullen kend gemaakt, dat de WdEerw. kape- de ruim 60 aanwezigen niet allen 't Schrijnende Manden na het wasschen verzacht men met PUROL. tingscommissie, bedoeld in artikel 57 der v/et op de Inkomstenbelasting 1914, wegens periodieke aftredlr g der heeren G. H. Simonis. E. C. de Wit, D. Lankhuijzen en J. B. Zijlmans. 5. Ontwerp besluit tot verpachting in het openbaar der zijbermen van den Lagen Weg en van de Achterstraat. 6. Voorstel van Burgemeesler en Weihouders tot niet bouwing vaneen openbaar slachthuis. Uitslag stemming in de R.K. Kiesverenigingen op het Dorp en het Veer, over de candidaten voor de Provinciale Staten. Van der Meulen, lid 166 plv. 269 354 103 194 196 394 96 250 114 135 256 52 273 276 165 252 170 32 215 93 185 27 199 239 113 12 151 St. Theresia" Lips Sassen Frencken van de Wiel Oomen Van Beek Moons Aarden Egeraat van der Reijt Vermeulen Verheijen Snocijs De tooneelclub van den R K. Vrouwenbond op hel Veer, gaf Zondag een tooneelavond in het Leogcbouw alhier. Opgevoerd werden het diama: „In 's levens stormen" en het blijspel „Malle gevallen". Het was voor de leden van de Maria- congregatie, voor wie deze uitvoering werd gegeven, een genotvolle avond Aan het jaarverslag van den eierenbond op het Dorp onileenen we het volgende In 1926 werden verzonden 290 kis ten, met een totaal inhoud van 135,256 eieren, wegende netto 8153 4 K.U. een waarde vertegenwoordigende van f 8.367.26 Voor deze jonge vereeniging om te beginnen een pracht succes In de Wilhelminalaan ging van morgen een paard gespannen voor een groentenwagen aan den haal. In den bocht kon men het dier tot stilstand brengen. De wagen was nog ai beschadigd, doch de voerman kwam er met een paar kneuzingen zf. DRUNEN A s. Zondag houdt de ZeerEerw. Pater Flavianus Huijbers een lezing met lichtbeelden in het Jongens patronaat over zijn missie in Borneo. A.s Donderdag om half zeven wordt door de tooneelvereeniging der Mcisjescongregratie een uitvoering ge geven. Het programma vermeldt een iweetal nummers nl. „De Pleegdochter" en „De ontevreden waschvrouw". N1EUWKUIK Dat er veel ambitie is voor muziek door de leden onzer Harmonie en er steeds met ijver wordt gestreefd om hooger te stijgen, blijkl wel hieruit dat aan het Solisten-, Duo- en Kwartelten-concours, te geven door de harmonie „Kunst adelt" te Helvoirt, wederom door een kwartet uit onze harmonie en een solist wordt deelge nomen. We wenschen de heeren het beste succes. Zondagavond gaf de Liedertafel Oefening baart Kunst" in de zaal van den heer G. de Bont haar jaarlijksch winter-concert en direct mag gezegd worden dat deze uilvoering schitterend is geslaagd. De zangnummers werden onder leiding van den eminenten en ijvervolle^ directtur. den heer G. de Gouw, on berispelijk ten gehoore gebracht, wat wel bewees het daverend applaus na elk nummer, Ook was duidelijk waar te nemen de versterking dié ons koor gedurenden dezen winter onderging van pl m. 15 leden, waaronder goede krachten schuilen. Wat het komische gedeelte van het program betreft, verschillende leden dezer vereeniging zijn voor ons hierin geen onbekenden toch durven we op recht bekennen dat onze verwachtingen hiervan ver werden overtroffen. De hoofdschotel van het program echter was wel de operette „Als mijnheer van huis is". Schitterend vervulde eenieder zijn rol en werd de zang hiervan uitmun tend ten gehoore gebrachtzoodat het ten duidelijkste uitkwam dat ijverige studie dit stuk vooraf was gegaan. De piano-begeleiding van een en ander was bij den heer J. Wilgers in goede handen. We achten het een plicht een woord van oprechten dank te brengen aan Oefening baart Kunst" voor den ge notvollen avond aan velen verschaft. LOONOPZAND. Een zestal solisten onzer Kon. Erk. Harmonie „Concordia" zullen Zondag 13 Febr. a.s. deelnemen laan Van Hoek benoemd is te Beek bij Nijmegen. ZEerw. was hier graag, doch zijne parochianen mochten hem ook gaarne Hij is een voorkomend, ijverig, voorbeeldig priester. De werk- liedenvereeniging en de Voetbalclub „Uno amino" verliezen veel in hem. Hij was hun geliefde adviseur, hun leidsman, waarnaar ze gaarne luister den. In stilte werd door hem veel goed gedaan, de armen vooral maar ook meer anderen, wier raadsman hij was betreuren zijn heengaan, ja heel de parochie. Moge het ZEerw. op zijn nieuwe siandpiaats steeds wel gaan, dat is de innige wensch van al zijne parochianen. ST. IOACHIMSMOER. Donderdag was 't de' laatste lesavond van den cursus in landbouwboekhouden, dezen winter alhier gegeven. De 21 deelne iners hebben met den meesten ijver trouw de lessen bijgewoond. Daardoor en niet te vergeten door de aangename en gezellige toon, die tot de laaiste les heerschte, hebben de cursisten zich een eenvoudige landbouwboekhouding eigen gemaakt, die in de praciijk ge makkelijk en met weinig tijd opofferin is uit te voeren. Wie wil, kan ook met deze methode een overzicht uitwerken over een onderdeel voor z'n bedrijf Zoo zijn de winteravonden voor de jonge landbouwers nuitig en aange naam voorbijgegaan. Het groote aantal deelnemers heeft bewezen, dat de leer lust er inzit. Als nu maar een actieve organisatie tracht dien moed er in te houden Moersch Belang, dat het ini tiatief tot dezen cursus nam, heeft daarmede loffelijk werk verricht en is te hopen, dat ze zoolang geen andere vereeniging dat van haar over neemt bevordering van ontwikke ling van den Jongen-Boerenstand op haar program za! handhaven. Zondag hield de R K. Kiesver eeniging haar aangekondigde vergade ring, die buitengewoon druk bezocht was. De afgevaardigde voor de Verga dering v. d. Staten-kieskring te Tilburg bracht een kort verslag uit, waarvan wij aanstippende opname in de in structie der stemming voor de candi daten der Prov. Staten, dat de rayon candidaten geen lager rangnummer dan op die lijst zouden krijgen en no een candidaat uit Tilburg zou zijn. Die instructie werd op deze bijeenkomst in 'i kort weergegeven.'t Stembureau door 't Bestuur aan te wijzen, zal a.s Zondag na de late Mis en voor het Lof zittir.g houden in de school. 8 leden niet meer of niet minder moeten gestemd worden, om een geldig stembiljet in de stembus te werpen De vergadering verleende aan het Be stuur machtiging tot hei benoemen van een afgevaardigde voor de vergadering "an den Rijkskieskring te Breda op 26 Februari a.s 't Voornaamste punt der agenda: Bespreking en zoo mogelijk vaststelling van de candidaten voor ons gehucht kwam nu ter tafel De secretaris gaf een korte inleiding, waar in hij met olficieele gegevens aantoon de. hoe groot mogelijk de kiesdeeler bij de a s. stemming zal zijn. Hij toonde aan, wat bij de keuze van de candi daten naast geschiktheid ook als factor moest gelden, om 't meeste succes met de Moersche lijst te behalen. De ver gadering was van meening, dat 2 na men op de candidatenlijst voldoende waren en koos bij eerste stemming hier voor: de heeren C Dingemans en M v. Rooij, die beiden de aangeboden candidatuur aanvaardden. Over het a) of niet samenwerken met andere wijken zal nog eens vergaderd worden, dan kunnen 't Bestuur en leden daarover nog eens rustig hun aandacht laten gaan. Hierna sloot de Voorzitter Heij- kant deze vergadering, die door bijna 60 leden werd bijgewoond met den Chr. groet. De vereeniging telt thans 150 leden n.l. alle R.K. Kiezers der parochie. Zondag vergaderden de land bouwers alhier ten einde besprekingen te houden over het al of niet slichten van een pakhuis, filiaal van de C H V. ie Veghel. De heer C. Dingemans. die met eenige andere boeren uit de Moer een mondeling onderhoud had gehad met een vertegenwoordiger van ge noemde C H V. gaf eenige inlichtingen over 't eventueel op te richten pak huis, alsmede over de prijzen der kunstmeststoffen. Een bizondere aan bieding van Slakkenmeel k 12'/2 c. per °/o was hierbij gevoegd, waarvan spoedig gebruik gemaakt moest worden om van de levering verzekerd te zijn. De verlangde hoeveelheid moest den zelfden Zondag nf g opgegeven worden aan 't Hoofd der school aldaar. Uit de besprekingen bleek, dat velen ingenomen zijn met de zoo aanneme lijke aanbieding van de Handelsver- eeniging, die zelf 'i pakhuis wil bou wen, als een terrein te verkrijgen is aan den harden weg en er animo be staat onder de boeren om aldaar hun inkoopen te doen. 't Voorstel om in besluit hebben gemaakt van't pakhuis z'n benoodigde waren te betrekken, 't Is te hopen, dat zij vooral zullen komen op de vergadering, die binnen 4 weken zal gehouden worden en waar de heer v. Tuul, ambtenaar van den N.C B. deze aangelegenheid zal behandelen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 9 Febr. 1927. Zaterdagavond trad als spreker voor het Nut op de WelEd Zeergel. heer Dr. van der Sleen, met het onderwerp „Egypte en Britsch-lndië. Waar spre ker nier geen nieuweling was en een buitengewone reputatie genoot, kan men nagaan dat de belangstelling en alzoo ook de opkomst meer dar» ge woon was. En allen hebben zich enkele uurtjes kunnen verlustigen in een zaakrijke, wetenschappelijke cau serie, op onderhoudende wijze voor gedragen over de toesianden in 't verre Oosten met betrekking tot land en volk, deszelfs gebruiken, klimaat, gods dienst, geologische gesteldheid van den bodem etc. In één woordspr. had een ongekend succes. In de Vrijdagavond gehouden vergadering der R K- Kiesvereeniging, die hoofdzakelijk was belegd met het oog op de te houden stemming voor de definitieve lijst voor de Statenver kiezing, werd een stembu reau aangewezen, een en ander om trent de candidaten en de wijze van stemming vermeid en meegedeeld, dat de contributie voor dit jaar zal worden geïnd in April. Op de werf der firma De Haan en Oerlemans werd met succes te water gelaten het stalen Dordmur.d— Emskanaalschip„Kaethe", lang 67 M breed 8.20 M. en hol 2.31 M. Het naar de eischen des tijds voor Duiische rekening gebouwde schip is zeer gerieflijk ingericht en op het voordek voorzien van een 6 PK Ankerliermotor. Na het afloopen werd de kiel gelegd voor een dito schip, eveneens voor Duitsche rekening. Zondagavond gaf de R K. Zang vereeniging „Heusdensch Mannenkoor" met medewerking der R.K. Tooneel vereeniging „Kunst en Vermaak" we derom een concert. De 10 zangnummers werden even- als de 4 komische scènes uitstekend voorgedragen. Vermelding verdient, dat er onder de zangnummers drie compositie's waren van den jeugdigen directeur, den heer Chr J. M. Merkx, welke buitengewoon de aandacht trokken. Voorts gaf deze nog enkele nummers op de piano ten beste, die niet min der greiige ooren vonden. De H Eerw. heer Deken bracht allen, die mede werkten recht hartelijk zijn dank en dien der aanwezigen over. Op het solisten concours te Hel voirt behaalde de heer Ant. v. Bladel- Kuijpers, in de 2e afdeeling een 2en prijs met een solo voor tuba. Later kwam hij met Ant. van Bladel—van Diem in de 2de afd. duetten uit, waar in zij een 3den prijs behaalden. UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 8 Febr. 1927. Onze verwachtingen aangaande de milddadigheid voor de blinden uit Grave zullen overtroffen worden. De ontvangst der blinden te Kaatsheuvel zal een reuzen.succes worden. Een succes den naam van Kaatsheuvel waardig. Van alle zijden stroomen de liefdegaven binnen om het comité in staal te stellen de blinde gasten harte lijk te ontvangen. Alle hakkers zegden broodjes, alle slagers vjeeschwaren, alle winkeliers verdere benoodigdheden voor de koffietafel toe. Daarenboven ontvingen we versnaperingen, sigaren en sigaretten etc. te veel op op te noe men. Verschillende particulieren stel den ons reeds giften in geld ter hand, zoodat we met'n gerust hart den Zon. dag kunnen afwachten, in de zekerheid de arme stakkers in Kaatsheuvel 'n ver. rassing te kunnen bezorgen. Het comité brengt langs dezen weg alle milde schenkers reeds voorloopig zijn dank, en houdt zich natuurlijk voor verdere daadwerkelijke belangstelling gaarne aanbevolen. Zooals de eerste circulaire vermeldde stellen de comitéleden, de heeren L. v.d. Horst, M. v.d. Wee, A. Schalken en J. Tuerlings zich nog gaarne disponibel om zoowel giften in natura als in geld te ontvangen. Concerten. - De concerten die de blinden uit Grave Zondag 13 Februari alhier zul len geven in de zaal van Apollo zijn ,'oor iedereen toegankelijk. Ook voor niet-leden van Apollo. Om 3 uur des namiddags wordt een uitvoering gege ven voor dames en om 7 uur voor hee ren. De entree's bedragen 's namiddags 0,75 en 's avonds 1,Plaatsen kun nen besproken worden tusschen 12 en uur a 0,25 per plaats.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 2