i Mijnhardt's Geneesmiddelen Annnlanfskantoor H. VERHOEF. t - O Q D 1 s i t t b kunnen wij gerust schrijven, dat de Tilburgsche Tertiarissen onder leiding van pater Seraphinus zeer verdien stelijk hebben gespeeld. Alle hoofd rollen waren in goede handen. Fran- ciscus, die een uiterst zware rol had. heeft hiervan een goede vertolking gegeven. Wanneer men ons een kleine opmerking toestaat, dan is 't deze laat Franciscus een volgende maal probeeren zijn stem vaster, bewuster te maken, zooals bij Giovanni b.v Een zeer goede creatieve figuur was Lucifer, die uitblonk in dialoog en mimiek. Zijn spel was beslist af Het gaat natuurlijk niet aan hier een 40-tal spelers te bespreken, daarom zullen wij ons tot dit kort resumé moeten bepalen: er is goed gespeeld. Een woord van lof hebben we voor de tooneelaankleedlngdécors en costuums waren prachtig. De uitvoering ging voor een uit verkochte zaal. De Tilburgers hebben dus ook nog een finantieel succes, en wij hopen en vertrouwen 't zelfde in de nog komende plaatsen. Rectificatie. In ons verslag van de onlangs ge houden jaarvergadering van 't Groene Kruis is een klein misverstand geko men. We schreven dat de heer Hartog voorstelde een bijdrage te doen heffen voor eventueele „Kraamverpleging", bedoeld was: „indien door welgestel- den een korter of langer gebruik ge maakt wordt van de diensten der wijkzuster ot van de artikelen uit het magazijn. De Prov. Statenverkiezingen. In den R K. Statenkieskring Eind hoven had de stemming over de can dldaten voor de Prov. Staten den volgenden uitslag: 1. J. de Vlam 13906 zijn goed en billijk Alle bereid in eigen fabriek onder toezicht van een apotheker. met zijn geleider aan de hand werden buiten hard in liet net schoof, daar- verschillende winkels bezocht en daar mede de overwinning tot een definitief werd gekocht wat in die opdracht resultaat brengende. Bij W.S.C. viel in verlangd werd. En deze gekochte zaken dezen wedstrijd vooral de halflinie op, werden weer even nauwkeurig aan de welke het grootste aandeel in de over- geheim gebleven adressen bezorgd, 's Avonds was er séance in de zaal van den heer J. Coomans waar Winando de talrijke aanwezigen versteld deed staan door zijne wonderbare kunsten, MOERGESTEL. Zaterdagmiddag had de aanbesteding plaats voor de uit breiding der bestaande schoenfabriek der N.V. Cevabo, alhier. Ingeschreven werd als volgt H. Willems, Oisterwijk f6990. J. van de Ven, Tilburg f5737. H. Moerenburg, Oisterufljk f5138 P. Brekelmans, Oisterwijk f5100 C. Roozen, Moergestel, f4895 J. van Nieuwburg, Tilburg f 4873. Het werk is gegund aan den laag- slen inschrijver. Hieronder zijn niet begrepen de glaswerken en gewapend beton. SPORT. VOETBALSPORT. QUICK. Door de zware regenbuien van Za terdagnacht werd het Quickterrèin af gekeurd en ging de vastgestelde ont moeting tusschcn Quick I en Boxtel I niet door. Voor het 2c elftal van Quick was vastgesteld een wedstrijd tegen Zwa nenberg 2 te Oss. Het veld der export- slagers bleek bet regenwater met ge mak te hebben kunnen verwerken en ging deze wedstrijd wel door. In een St., 2 J. Beliën 13459, 3 F.' Smits van (,oor beide ploegen zeer slecht gespeel- Mr. J Smits van (,c watch eindigde deze in een 21 ne- Oyen 13056, 4 Jhr Oyen 12907, 5 Uijen 12901, 6 P. Pan- ken 12778, 7. P. J. Baken 19831, 8 P. v Aarts 10567. Dezen zijn allen aftredend - 9 Derks 4387, 10 J. Schroder 2771. fBij de stemming over de candidaten voor de Prov. Siaten in den Staten- kieskring Heusden was de uitslag als volgt1 Mr. P. H Loeff, 's Hertogen v bosch2 G. R. van de Ven, Vlijmen, 13 Mr. H. J. M. Lotff, Drunen4 E J. C. Moonen, Waalwijk, 5 Chr. A. van Herpt te Herpt, 6 J. M. Smits te Alem. De stemming in den Kieskring den s Bosch heeft tot resultaat gehad, dat 5 de R K. candidatenlijst voor de Pro vinciale Statenverkiezingen als volgt zal zijn samengesteld1 jhr. mr. van J Sasse van Ysselt, 's Hertogenbosch, afir.2 C. Foppele, 's Hertogecbosch. I' aftr.3 Jhr. mr. F. van Rijckevorsel, v Berltcum, aftr. 4 G. Wagenaar, Heeswtjk, aftr.; 5 H. Bolsius, Schijn del, aftr.; 6 Th. Spierings, St. Mi chielsgestel, aftr.; 7 H. v. d. Hurk, Den Dungen 8 J. Meijring, 's Her togenbosch10 mevr. W. Brouns v. Besauw, 's Hertogenbosch 11 jhr. mr. W. v. d. Poll, Vught; 12 Th. Teunis- sen, Nuland. Bij de gehouden stemming over de candidatenlijst voor de Provinciale Staten werd in den R.K. Statenkies- kring Bergen op Zoom als no. 1 can didaat gesteld: J. P. J. Asselbergs Chzn., 4845 St., 2 Jac. Vos 4521 st., 3 H. A, van Loon 4322 St., 4 A. Mast boom 4406 st., 5 C. Valkenburg 3609 St., 6 J. j. M. Rubert 3542 st., 7 A. L. G. H. M. Coenen 1883 M., 8 mr.J.A. P. M. van Hasselt 1429 st., 9 Th. J Crusio 1046 st., 10 A. H. M. Testers 853 st, 11 J. G G. Bruseker 564 st„ 12 A. Th. v. d. Ven 420 st. Bij de stemming over de candidaten voor de Prov. Staten in den Staten- kieskring Zevenbergen was de uitslag als volgt: W. A. J. van der Meuten 1569 plv. 2845, Chr. A. H. A.M. Lips 1024 plv. 3001, J. C. H M. W. Sassen 1050 plv. 2539, Ch. A. J. Frencken 4435 plv. 496, A. H. van de Wiel 3854 plv. 701, A. C. Oomen Jz. 1766 plv. 1769, A. van Beek 553 plv. 1867, A. J. W. M. Moons 493 plv. 1958, H. M. Aarden -3905 plv. 717, A. J. van Egeraat 447 plv. 2583, F. J. van de Reijt 1868 plv. 1372, F. Vermeulen 536 plv. 2179, H. Verheijen 3634 plv. 814. J P. Snoetijs 446 plv. 2730. HED1KHU1ZEN. In de gisterenavond gehouden Raadsvergadering kwam wederom aan de orde de begrooting 1927. Van Gedeputeerde Staten was ingekomen een besluit tot aiet-goed keuring der gemeentebegrooting 1927 ln verband hiermede werd door een heer v. d. Dobbelsteen voorgesteld wederom bij de Kroon tegen het besluit van Ged. Staten in beroep te gaan Dit voorstel werd aangenomen met 4—3 stemmen. Voorts werd met gelijke stemverhouding het voorstel v. d. Dobbelsteen aangenomen om'aan Ged. Staten alsnog beantwoording te ver zoeken van de vragen gesteld in 'sRaads schrijven van 12 Oct. 1926. Indien Gedeputeerde geen afdoende antwoord geven, wil de Raad de on derhavige kwesties aan de Kroon ter beoördeeling voorleggen. (Uitvoerig verslag in ons volgend nummer). LOON OP-ZAND Gistermiddagvoer- de de bekende telepaath Winando door onze straten een geheime opdracht uit, derlaag der Quickers. Voor de rust gaf bel met 3 invallers spelende Quick- elf tal flink partij. Zwanenberg nam de leiding door een groven blunder der Quickverdediging, terwijl kort voor rust Nic. Beerens met een goed schol de partijen op gelijken voet bracht. In de tweede helft is Zwanenberg het meest in het offensief geweest, hetwelk zij een kwartier na de hervatting in een fraai doelpunt uitdrukte. Toch kreeg Quick kort voor het einde nog kans om gelijk te maken door een pe nalty, doch ook deze kans werd om hals gebracht en won dus Zwanen berg verdiend met 21. De Quick-doelman Piet van Wel was de beste speler van het veld. Daar het Quickbestuur van meening is dat enkele ongerechtigde spelers in het Zwanenberg elftal uitkomen, is be reids aan het B. V. B. bestuur gevraagd ov vernietiging van dezen wedstrijd. oor a.s. Zondag staat ons een zeer interessante wedstrijd te wachten h.I. Quick IGudok I. Wij hopen hierop a.s. Zaterdag nog nader terug te komen. H. E. C. J.l. Zondag versloeg H.E.C. „Oranje Wit" in Tilburg met 32. Het zag er in het begin niet naar uit dat H.E.C. zou winnen. Oranje Wit speelde eerst met den wind in den rug en liep hard van stapel. Na circa een kwartier weten zij te doelpunten door een misverstand in de H.E.C.-achterhoede. Terwijl vijf minuten later de stand reeds 2—0 was. De H.E.C.'ers laten echter den moed niet zinken en scheppen zich enkele mooie kansen. DoorHiet slechte veld kunnen zij echter niet behoorlijk schie ten. Als even voor rust H.E.C. weer eens aanvalt weet Han met een schit terend schot den achterstand te ver kleinen 21. Direct na de hervatting vallen de Oranje Witten verwoed aan en vreezen wij het ergste. De H.E.C'ers herstellen zich echter spoedig en bren gen herhaaldelijk het Oranje Wit doel in gevaar. Op 'eenigszins gelukkige wijze komt H.E.C. aan haar tweede doelpunt. Bij een H.E.C. aanval trapt een back van Oranje Wit hard tegen den rechtsbinnen van H.E.C. waardoor de bal buiten het bereik van den kee per in den bovenhoek verdwijnt. Hier door aangemoedigd pakken de H.E.C.- ers nog eens geducht aan en het is de linksbuiten die met een fraai schot nummer drie scoort. Hoewel Oranje Wit nog wanhopige pogingen doet komt er geen verandering meer in den stand en is H.E.C. door hard werken weer twee punten rijker geworden. W. S. C. Ook de laatste uitwedstrijd tegen Good-Luck in Geerlruidenberg eindig de na harden strijd in eene 21 over winning voor W.S.C. en ook thans viel eerst in de laatste vier minuten de win nende goal. Er is j.l. Zondag enorm gewerkt moeten worden om de over winning naar Waalwijk over te bren gen. Door Good.Luck werd geweldige tegenstand geboden en hield tot de laatste minuut hardnekkig vol. Het eerst nam Good Luck na een kwartier de leiding uit een misverstand in dé W.S.C.-achterhoede. Vanaf dat moment komt W.S.C. krachtig opzetten om tot het einde grootendeels te domineeren. Toch kwam eerst even voor rust de ge lijkmaker uit een schitterenden kopbal van Vink uit een hoogen voor doel ge plaatsten bal van den linkshalf speler. In de tweede helft een harden strijd van weerszijden om de leiding met W. S.C. steeds in het offensief. Hoe de zwarthemden ook alles hiervoor in het werk stelden, niets mocht hun geluk ken, totdat eindelijk vier minuten voor het einde wederom Vink een zuiver genomen hoekschop van den rechts- winning had. Thans resten voor W.S.C. nog diic belangrijke thuiswedstrijden en met volle belangstelling zien wij de komen de weken tegemoet. JULIANA. Voor de 2de maal kon Zondag j.l. de weefsirijd Juliana 2—-W.S.C. 2 wegens ierreinafkeuring geen doorgang vin den. Zondag a.s. moet Juliana I een com petitie wedstrijd gaan spelen tegen Good Luck, op het terrein te Geertrui- denberg. De vorige ontmoeting in Baardwijk eindigde in gelijk spel, zoo dat onze geel-zwarlen een zware wed strijd te wachten staat. Wij vertrouwen dat vele supporters de reis zullen mee maken. De kosten voor een gezelschaps- kaart zijn 53 cent retour. Liefhebbers kunnen zich tot uiterlijk Donderdag avond 8 uur aanmelden bij een der Bestuursleden. HEUSDEN. Zondag speelde hier Juliana II tegen R. W. B. III uit Besoijen een compe- titie.wedstrijd, welke door de eerste club gewonnen werd met 2 R. W. B. Hel R. W. B. terrein moest worden afgekeurd. Aleen het 3e elftal heeft ge speeld en verloor te Heusden met 20. A.s. Zondag 13 Februari R.W.B. Kaatsheuvel. DRUNEN. Zondag speelde onze voetbalver- eeniging «Sporters" tegen O V.C. te Oss. De onzen wonnen in een schit terend gespeelden wedstrijd met 2—0. BERKDIJK-KAATSHEUVEL. De wedstrijd Berkdijk—Kaatsheuvel trok een duizend toeschouwers naar de Kruisstraat en zij hebben waar voor hun geld gekregen. Enthousiast en geweldig snel is er gespeeld, vooral de Berkdijkers hebben een goeden indruk achtergelaten, hun spel is er kinds deze competitie heel wat op vooruit gegaan. De eerste minuten zijn hun in deze ontmoeting echter nood lottig geworden. Lugters schiet in dui delijke buitenspelpositie no. 1 in 3 minuten daarna is het 2 0. Daarna is het met K.S W gedaan. De Berk- dijkers zitten er geweldig op; keer op keer komen zij voor het doel, maar geholpen door paal en lat en veel geluk, houdt Snoeren er alles uit. Van Wanrooij bewerkt het leder voor doel met de hand, ieder denkt Berkdijk zaï den achterstand verkleinen, maar de scheidsrechter laat doorspelen. Rust 2 0. Na de rust stuwt de uitstekende halllinie der Berkdijkers, waarin vooral de spil Mes en H. v Boxtel uitblin ken. hun voorhoede steeds op. Een formeele belegering volgt en na keurig amenspel schiet'Laros hard in 2 1. Direct daarop staat v. d Ven alleen voor Snoeren, doch schiet op 2 Meter voor doel via den paal nog naast. De achterhoede van K S W., gesteund door de halflinie staat geregeld voor doel en is zeer zenuwachtig. Achtereen volgens stoppen de Beer en v. Wan rooij den bal met de handen, waardoor de Berkdijkers een paar opgelegde kansen ontnomen worden, maar de leider schijnt het weer niet te zien De verontwaardiging is in en om het veld algemeen, doch het publiek hoadt zich desondanks goed. Ieder oogen- blik wordt de gelijkmaker verwacht, vooral Mes speelt in de halflinie in goeden vormv. d Ven en v. Wan rooij zetten telkens mooi voor doel. doch steeds wordt over of naast ge schoten. Wanneer Mes den K.S W.- spil forsch doch fair opzij zet, ziet de scheidsrechter daarin een gelegenheid om hem van het terrein te zetten Eindstand 2—1. Het spel van de Berkdijkers stond op een veel hooger peil dan dat van K.S W., dus jongens, moed houden. AGENDA. WAALWIJK. Woensdag 8 uur. Algemeene leden vergadering Wit-Gele Kruis in den R K. Gildenbond. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool Donderdagavond 7 uur. Cursusles «Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationsstraat. Donderdag 7'/4 uur Ontwikkelings avond in den R. K. Gildenbond. „De kolenmijnen en hare gevaren" (met lichtbeelden) door W. de Natris, vrijgestelde te Helmond. Donderdagavond lll2 uur repetitie voor de adspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8 uur repetitie Tavenu. Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool.» Vrijdag 8 uur. Tooneeluitvoering „Paljas" in Musis Sacrum. Zaterdag 8'/2 uur. Feestvergadering Lieoertafel „Oefening en Vermaak". GEMENGD NIEUWS. Uit Malta wordt gemeld, dat twee v iegtulgen met elkaar in botsing zijn gekomen en in zee zijn gevallen. Bij zonderheden ontbreken. Te Bari is een huisgezin van drie personen om het leven gekomen. Ten einde zich tegen de koude te beschutten, had men in het slaapvertrek twee potten met brandende houtskool neer gezet en zich toen ter ruste bege ven. Door de kolendampen zijn alle hutsgenooten gestikt. In Florida is in den ouderdom van 122 jaar zekere Micael Colmer overleden, vermoedelijk de oudste man van Amerika. Al zijn kinderen zijn nog in leven, waaronder zich er een be vindt, dat reeds 100 jaar is. Wolff seint uit,Berlijn: ln het district Glogau zakten vier kinderen van 5 tot 8 jaar door het ijs. Een dertienjarigen schooljongen gelukie het, ,de vier kinderen te redden. Vanmorgen reed de voddenkoop man W. tusschen Steensel en Eersel in de richting Steensel met een kar, bespannen met een paard. In de na- oijheid van Eersel moest hij de stoom tram passeeren.Het paard werd schichtig voor de tram, waarop de voerman het beest trachtte te bedwin gen. Hij werd echter opzij geslingerd en kwam onder de locomotief van de tram terecht. Hij werd onmiddellijk gedood. Zaterdagavond is de 43 jarige juffrouw F. de G. te Huizen bij het waterputten voorover in den regen put gevallen en even daarna levenloos opgehaald. Zij leed aan toevallen en is blijkbaar door een duizeling bevan gen. Door plotseling uitgaan van de voorlichten is de heer S„ koopman in manufacturen, gisteravond, toen hij met zijn auto op weg was van Gro ningen naar zijn woonplaats Bedum ln het Boterdiep gereden. Door het inslaan van de ruiten kon hij zich redden. De auto is beschadigd. Op de mijn Oranje Nassau 111 te Heerlerheide is Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur de 26 jarige arbeider H. |ekutsch, een Duitscher van geboorte, in een remhelling door een kolen wagentje gegrepen en aanstonds gedood. J. was gehuwd en vader van een kind. Gisterochtend vroeg bemerkte naar het U. D. meldt, de dienstbode in een perceel aan het Plantsoen te Amersfoort, dat meneer en mevrouw benevens een kindje van 7 maanden bewusteloos lagen in de slaapkamer. De vrouw en het kindje lagen te bed, de man lag verstijfd op den grond. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. Een dokter was spoedig ter plaaise en geconstateerd werd, dat men te doen had met een geval van kolendamp vergiftiging. De kachelpijp was eenigermate uitgeweken, zoodat kolendamp de kamer had gevuld Met een zuurstof apparaat heeft men bij alle drie de levensgeesten weten op ie wekken, zonder moeite is dit echter niet gegaan. De politie te Amsterdam heeft dezer dagen twee Duitschers, man en vrouw, aangehouden, die een paar jaar geleden zonder papieren uit Duitschland gekomen waren. Hun werd in 1925 een kind geboren, dat een paar maanden na de geboorte over leed. De man heeft laten doorschemeren dat de moeder niet onschuldig zou zijn aan den dood van het kind, wat door de vrouw werd ontkend. De Duitscher bekende het lijkje te hebben begraven op de nieuwe Westerbegraafplaats aan den Hem weg. Hij was daarvoor 's avonds de sloot overgesprongen om op de begraafplaats te komen. Hij had daar een gat in den grond gemaakt en het lijkje dat in een doek gewik keld was daarin gelegd. De justitie heeft gemeend een poging te mceten doen om te ontdekken of de beschul diging van den man waar is. Woens dag is de Duitscher met twee recher cheurs naar de begraafplaats geweest, om de plek aan te wijzen waar het kind was begraven en gistermiddag is het parket naar de reeds eenige jaren niet meer in gebruik zijnde Wester begraafplaats gegaan, waar het lijkje zou worden opgegraven. Behalve de substituut olficier mr. Van Arkel waren aanwezig dr. Hamer en diens assistent dr. Scholten, de politie deskundige dr. Van Ledden Hulsebos en eenige politie beambten. benevens de Duitsche vrouw de moeder van het kind. Op de aangewezen plek. dicht aan den kant van den Hemweg, werden na eenig graven inderdaad de overblijfselen van het kinderlijkje gevonden. Het wérd in een kistje gelegd en verzegeld, ineen wagen vag den geneeskundigen dienst weid het_naar het WiJhelmina-gasthuis gebracht. Te Venlo zijn aangehouden de zwervers de H. en de smid W. R. uit Duisburg, verdacht van inbraak met diefstal in de leegstaande villa van mevr. R. in het villapark. Het bleek dat de heeren eenigen tijd in de villa verblijf hadden gehouden' en er zich aan champagne en wijn te goed hadden gedaan Eenige bedden waren beslapen alle kasten waren uitgehaaldde wijnkelder was gefor ceerd en tal van flesschen waren daar uit gehaald. De ingemetselde brand kast heeft men' niet open kunnen krijgener zijn wel pogingen daartoe aangewend. Voorwerpen van waarde, waaronder vele zilveren, worden ver mist Men denkt dat reeds een groot gedeelte van het gestolene naar Duis burg is overgebracht. De politie zet het onderzoek voort. Toen Zondagavond de hoofdon derwijzer P. te Elden omstreeks half dieen luchtje ging scheppen, werd hij op den straatweg Nijmegen Arnhem aangesproken door een man. Plotseling kreeg de heer P. een slag op het hoofd, waardoor hij kwam te vallen. De aan valler eischte daarop zijn geld en de heer P. gaf den man een rijksdaalder. „In den anderen zak heb je ook geld", zei de aanrander, waarop de heer P. ook dat afstond. De man vluchtte toen in de richting Arnhem. Een oogenblik later kwam de heer P. onderweg den veldwachter tegen, wien hij zijn wedervaren mededeelde. Op hun verzoek nam een passeerende auto beiden een eind mee en spoedig kreeg men den aanrander in 't oog. Toen de auto stopte vermoedde de man blijkbaar onraad hij vluchtte over een sloot de weilanden in. In samen werking met de Arnhemsche politie werd een ui gebreid onderzoek inge steld en een half -uur later had men den dader gearresteerd die bleek te zijn P. van I. uit Arnhem, die kort te voren voor een soortgelijk feit uit de gevangenis was ontslagen. De man is ter beschikking van de justitie ge steld. ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN." ADVERTEERT IN Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ongesteldheid tijdig voorzien van de H H. onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader De Heer Johannes Adrianus van Haren, Echtgenoot van Mejuffrouw Ida Catharlna van Ingen, in den ouderdom van 76 jaren. Waalwijk Wed. Ida Cath. van Haren van Ingen. Gerarda van Heeswijk- van Haren. Johan van Heeswijk en Kinderen. Amsterdam Elisabeth den Bieman- van Haren. Arnoldus den Bieman en Kinderen Waalwijk Cornelis van Haren. Aleida van Haren- Wetekamp en Kinderen Ivo van Haren. Cornelia van Haren- Oomens en Kinderen. lohan van Haren. Anna van Haren van Huiten 37821 en Kinderen. Waalwijk, 8 Februari 1927. De Uitvaart zal plaats hebben op Vrijdag 11 Fe bruari des voorm. 9'/a uur. in de Parochiekerk van den H. Clemens te Waalwijk. Telefoon No 156, waalwijk. BELAST ZICH MET: HET OPMAKEN VAN BALANSEN HET INRICHTEN EN CONTROLEEREN VAN BOEKHOU 'DINGEN e. d. 37323 HET BEHANDELEN VAN BELASTINGZAKEN. BILLIJKE CONDITIES. ti Q«Prampnfpn HprQtprvpnHpn vJ V. 1 Cl II J V. i 1 11 II Utl oltl V L 11 U t 11

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6