Kloosterbalsem spieren en gewrichten van eiken aard in AKKER's Kloosterbalsem Kloosterbalsem Kloosterbalsem tegen resp. 816.000 Kg. en f 1.678.000 in 1925. De uitvoer bedroeg 818 0U0 Kg. met een waarde van f 1 941 000 tegen resp. 825 000 Kg. en f 1.960 000 in 1925. üe invoer is dus iets groot geworden, terwijl de export een wei nig terugliep. Deze laaiste bedroeg slechts 2/3 vanl't gunstige cijfer van 1922 Daartegenover staat, dat de import van 1.508.383 Kg. in 1922 is gedaald tot bijna de helft De Nederlandsche schoenindustrie betrekt meer en meer deze grondstof van de binnenlandsche industrie, een verschijnsel, dat stellig wijst op de uitstekende kwaliteit van dit product onzer eigen nijverheid en wat zeker met voldoening wordt ge constateerd. Wordt vervolgd. SPRANG-CAPELLE. (V.rn. Sprang). A.s. Zondag des voorm. 9,30 uur en des namiddags 5,30 uur hoopt in de Ge reformeerde Kerk alhier op te treden Ds. Donner, Emeritus-predikant te 's.Gravenhage. In de Ned. Herv. Kerk hoopt des na middags 2 uur op te treden Ds. v. d. Vlugt van Drunen. A.s. Maandagavond hoopt de Ge. ref. Meisjesvereeniging „Bidt en Werkt" alhier, in de zaal van den Chr. Volksbond haar 3e jaarvergadering te houden, welke een feestelijk karakter zal dragen. J.l. Dinsdagavond kwamen de le den der Afd. Sprang van den Ned. Chr. Fabrieksarbeidersbond alhier met hunne vrouwen in de zaal van den Chr. Volksbond bijeen, om het 10-jarig be staan der afdeeling op feestelijke wijze te herdenken. De zaal was propvolDe Voorzitter, dhr. C. Klootwijk opende de bijeenkomst op gebruikel ke wijze en sprak daarna een openingsrede uit, waarin hij de aanwezigen hartelijk welkom heette. Hij memoreerde den groei en bloei der afdeeling in deze 10 jaren en wekte op om in de kracht des Heeren voort te arbeiden. Spr. heette bijzonder welkom, den Bondssecretaris, dhr. Stapelkamp, die gekomen was om met de afdeeling in de feestvreugde te deelen. De heer Stapelkamp verkrijgt hierna het woord om eene feestrede uit te spreken en zegt met een onzer groole mannen: Gedenken is danken. Op de zen avond, nu wij bijeen zijn om het 10-jarig bestaan te gedenken mogen wij ook zeggen: gedenken is danken. Spr. geeft een overzicht van de wor dingsgeschiedenis der afd. onder welke moeilijke omstandigheden zij geboren werd. Spr. wijst op de vruchtbare werking der werkloozenkas. Door den Bond werd reeds circa twee millioen gulden aan steungelden uitgekeerd; een bewijs wat samenwerking vermag. Na op het.beginsel en de roeping dei- arbeiders gewezen te hebben, wekt spr. de vrouwen op om de liefde voor de Chr. vakbeweging bij hare mannen aan te kweeken, want het gaat ook in dezen stri,jd om het „Uw Koningrijk kome Spr. wekt aan het slot op om onder biddend opzien de Chr. Vakbeweging zoo sterk mogelijk te maken. Nadat door de dames eenige versna peringen waren rondgedeeld, werd dooi de heeren J. Vos, tenor en C. v. Heijst bariton, een duet gezongen „Veldzang van A. Dobbelsteen. Door den secretaris van Patr. wer den de beste wenschen voor den groei en bloei der afdeeling uitgesproken, waarhij hij liet uitkomen hoe door de afdeeling Patrimonium het initiatief lot oprichting der vakorganisatie werd ge nomen. Door den Voorzitter van den Chr. Be sturenbond werd gesproken over de goede samenwerking met de afd., ter wijl den Voorzitter van den Chr. Volks bond den wenscli uitte dat ook deze vereen, in kracht mocht toenemen, op dat door haar nog veel voor de Chr. arbeiders tot stand gebracht zou kun nen worden. Verder werd de avond gezellig door gebracht met het zingen van vader. landsche en christelijke liederen, het houden van voordrachten, muziek, enz. Te ca. 12 uur werd dit feest door den Voorzitter met dankgebed gesloten. J.l. Woensdag werd hij dhr. Hoff man alhier een biljartwedstrijd gehou den tusschcn de Biljartverenigingen „Volhouden" alhier en „Het Kalme Spel", gevestigd te Capelle. Een wed strijd werd gehouden over 600 caram boles.. De uitslag.was als volgt: „Vol houden": 1 H. Meijcrs 100, 2 J. Stok. kerman 100, 3 Hofman 93, 4 Krol 100, 5 de Jong 100, 6 de Jong 100, totaal 593. „Het Kalme Spel": 1 v. Moergestel 73, 2 Nieuwenhuijzen 93, 3 Treffers 100, 4 De Jong 74, 5 de Bie 87, 6 Sterren burg 55, totaal 482. CAPELLE. J.l. Maandagavond om 7 uur had in het café van mej. wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart een uitvoering plaats, georganiseerd door de aldaar bestaande biljartclub „Het Kalme Spel", Weljte uitvoering in alle opzichten geslaagd mag heelen. Ruim 7 uur opende de Voorzitter der veree. niging, den heer C. Nieuwenhuijzen, de uitvoering en heette de dames en hee ren welkom in het bijzonder de heeren Lips en hun pianist uit Zevenberg. schen Hoek, die bereid waren gevon den dezen avond voor de vereeniging op te treden, waarna met de afwerking van het programma begonnen werd. Het bleek al gauw, dat het bestuur van de biljartclub geen slechte keus had gedaan, om deze bekende en reeds verschillende malen bekroonde humo risten, Gebr. Lips, uit te noodigen, want de verschillende duetten en solo's van het programma werden door hen op uitstekende wijze ten gehoore ge bracht en meesterlijk vertolkt, terwijl de pianobegeleiding eveneens in uit stekende handen was. Het wel verdiende applaus na beëindiging van ieder nummer bewees dan ook, hoe het uitgevoerde in den smaak der aanwezi gen viel. We gelooven in den geest der tal rijke aanwezigen te spreken, als wc zeggen, dat we hopen, dat de biljart club ons nog meer op zulke avonden vergast en dat we dan de Gebr. Lips weer op de planken mogen zien. Voor de Ned. Herv. gemeente al hier hoopt a.s. Zondag, des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Bieshaar uil 's.Graven. hage. Onze dorpsgenoot, A. Christ, is benoemd tot directeur der Gemengde Zangvereeniging „Excelsior" te Sprang. Naar men ons mededeelt is in de plaats van den heer M. Kommers, die 1 Maart a.s. naar Apeldoorn gaat, tot voorzitter der Ned. Herv. Jongelings vereniging „Immanuel" gekozen de heer M. de Rooij. In de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk zal a.s. Zondag des na middags twee uur optreden Ds. Anker uit 's Gravemoer. VRIJHOEVE.CAPELLE. Heden, Donderdagavond hield de Eiervereeni- ging „Capelle" haar jaarvergadering. Een honderdtal leden waren opgeko men. Na een hartelijk openingswoord door den Voorzitter hield de heer Tuer. lings uit Kaatsheuvel een zeer boeien de voordrcaht over: „Is de kippenhou. derij rendabel en wat te doen om de kippenhouderij rendabel te maken." Zeer vele en goede raadgevingen wer den gegeven, vooral huisvesting, ver zorging, reinheid en voeding werden breedvoerig besproken en velen heb ben zeer veel door deze lezing geleerd. Dat de gesproken woorden zeer in den smaak vielen bleek uit het luide ap plaus dat den heer Tuerlings ten deel viel. Onder de pauze, die dhr. Tuerlings hield nam de Voorzitter der Eierver. eeniging Waspik, waar Capelle een on. derafdeeling van is, 't woord en sprak zijn voldoening uit over den grooten bloei van de afdeeling, hetwelk geble ken was uit het jaarverslag, dat de heer Spiering voor de rede van den heer Tuerlings voorgelezen had. In 1926 waren 170.000 stuks, 1000 meer aangevoerd dan in 1925, terwijl de grootste aanvoer per week 18.000 was. Het ledental was van plm. 100 tot 156 gestegen. Hierna Jhad een gratis verloting plaats van diverse mooie prijzen, zoo. als eendagskuikens, broedeieren, kui. kenrennen enz. Na deze verloting dankte de Voor zitter voor de groote opkomst en sloot de vergadering. Dezer dagen geraakte de vracht auto van den heer F. van Hengsten uit Tilburg voor het gemeentehuis defect. Een andere auto werd gereqiiireerd om zijn collega op sleeptouw te nemen. Geen persoonlijke ongelukken kwamen voor. In den Kieskring Heusden worden door de Democratische partij de hee ren A. van Gent te Waalwijk en G. A. J. Vorsterman candidaat gesteld voor de Prov. Staten. Woensdagavond gaf de Chr. Zang vereeniging „Halleluja" eene uilvoe ring in de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk. Een talrijk publiek was opgekomen dat zeer genoot van den inooien zang, die door de vereeni ging ten beste werd gegeven. Gedurende de maand Januari werd op het hulppostkantoor te Vrij. hoeve.Capelle hij de Rijkspostspaar bank ingelegd een som van 5956,59 en terug betaald 3031, WASPIK. Tuinder sb elan gen. Woens dagavond had in het caié van den heer Chr. Montens de aangekondigde vergadering plaats van de Tuinders vereeniging „Waspik" om na gemeen schappelijk overleg met de tuinders van 's Qravemoer en Capelle te komen tot het op een centraal punt d.i. Waspik gezamenlijk doen verkoopen van de geteelde producten, hoofdzakelijk voor den export bestemd. De Waspiksche Tuindersvereeniging had zich in ver binding gesteld met het Bestuur der Veilingvereeniging „De Langstraat" ge- vestigd te Drunen, om voorlichting hoe het beoogde doel het gemakkelijkst kan worden bereikt. Op het podium namen plaats het bestuur der Waspiksche Tuinders vereeniging, het bestuur der Veiling- vereeniging „De Langstraat" te Drunen, alsmede de Edelachib. heeren Oekkers, Burgemeester van Waspik, Loeff, Burgemeester van Drunen en Smits, Burgemeester van 's Qravemoer. De vergadering werd druk bezocht door belangstellende tuinders. De voorzitter der Waspiksche Tuin dersvereeniging de heer C. Qijsman opent de vergadering en zet het doel der te houden bijeenkomst nader uiteen. Spreker zegt dat het niet de bedoeling is om hier in Waspik een eigen veiling op te richten, maaralleen de producten welke voor den export zijn bestemd hier te doen veilen. De heer Peijnenburg, directeur der Veilingvereeniging te Drunen zegt dat het Bestuur dier vereeniging huiverig is om aan het verzoek der Waspiksche bestuur heeft deze kwestie in den breede besproken en is tot de conclu sie gekomen dat het beter is dat de tuinders uit Waspik, 's Gravemoer en Capelle eendrachtig samenwerken om hnnne producten in Drunen te doen veilen. Spreker is van oordeel dat de aanvoer der producten te miniem zal zijn om die hier te doen veilen. De heer van den Hoek te Capelle sluit zich aan bij den heer Peijnenburg. Reeds vroeger is getracht te Capelle een veiling op te richten, maar zonder resultaat. Spreker acht het ook in het belang der tuinders beter indien de producten in Drunen ter veiling worden gebracht. De heer Dekkers ('s Gravemoer) is er niet voor om in Drunen te doen veilen, wijl er niet genoeg koopers zouden komen. Burgemeester Dekkers uit Waspik het woord verkrijgende zegt. dat het hem genoegen doet van de Waspiksche Tuindersvereeniging een uitnoodiging te hebben ontvangen om deze verga dering bij te wonen. In den boeren stand, zegt spreker, is in Waspik bijna niets te verdienen en daarom zou hij de ingezetenen willen aansporen zich meer op den tuinbouw toe te leggen, zooals reeds in Capelle en 's Grave moer geschiedt, wat de vraag betreft, of het wenschelijk is de producten hier te doen veilen, zou spreker willen voorstellen eene commissie uit de tuinders te benoemen, die het pro en contra genoegzaam kan overwegen, en die in een volgende vergadering rapport van haar bevindingen kan uitbrengen. De Heer van Liempt, burgemeester van Elshout en bestuurslid der Drunen- sche Veilingvereenigingzegt het verloop f der Drunensche veiling II jaren te hebben gadegeslagen, in de eerste 7 jaren vtfaren bijna geen koopers, doch ihans heeft een jaarlijksche omzet plaats van 3 4 ton. Spreker is bevreesd dat, wanneer er een splitsing zou komen, er geen koopers meer zullen zijn en de veiling dan voor groote stroppen komt te staan. De heer Loeff, burgemeester van Drunen, zegt dat een veiling ondei goede leiding moet staan. Spreker gaai vervolgens na, dat er aan de oprichting eener veiling groote kosten verbonden zijn. In Drunen waar op de veiling eer jaarlijksche omzet plaats heeft van 3 4 ton, wordt er met de eerste f300 000 geen winst gemaakt. Burgemeester Smits van 's Grave moer zegt niet ter vergadering te zijn gekomen als belanghebbende doch als belangstellende. Spreker heeft gaarne de uitnoodiging tot bijwoning dezer vergadering aangenomen. Hij is van oordeel dat in Waspik te weinig pro ducten zullen worekrn aangevoerd en er dientengevolge ook niet genoeg koopers zullen worden gevonden om de producten hier te doen veilen Vol gens spreker moet er eendrachtige samenwerking zijn tusschen de tuinders van Waspik 's Gravemoer en Capelle en hij is het volkomen eens met der heer burgemeester van Waspik om eene commissie te benoemen om deze zaak nader met elkaar te bespreken. De heer Loeff, burgemeester van Drunen, zou willen voorstellen om ook een lid der Drunensche Veilingveree niging in de commissie te doen zitting nemen. De heer Gijsman zegt dat alle Was piksche Tuinders lid zijn van de Dru nensche veiling en daarom die veiling dan ook niet zullen tegenwerken, zoo dat het wel als overbodig kan worden beschouwd, dat een lid dier veiling vereeniging in de commissie zitting neemt. Na nog eenige besprekingen wordt besloten een commissie te benoemen en wel voor 1 Maart 1927, waarna de vergadering door den Voorzitter, onder dankbetuiging voor de betoonde be langstelling. wordt gesloten. RAAMSDONKSVEER. Zondag a.s. treedt Ds. Ewoldt om half tien op in de Veersche Herv. Kerk en des namid dags om 2 uur in de kerk van 't Dorp. Door de heeren M. Wuijten en J. Faro werd terrein aangekocht in de Julianalaan teneinde twee woningen te bouwen. Zaterdagavond zal de C. N. W. Bond een vergadering houden, o.m. ter verkiezing van Bestuursleden. MADE. Heden werden ter vee markt aangevoerd 76 stuks hoornvee en 36 stuks biggen. Men besteedde voor vctvee 1,05 a 1,10 per K.G., kalf. koeien 325 a 375, kalfvaarzen 250 5 300, muntigen 220 5 275, hokke. lingen 150 a 200. Nuchtere kalveren 12 a 15. Biggen 12 a 14. Handel vlug. De eerstvolgende veemarkt is 24 Februari. De Tooneelvereeniging „Amicaal" gaf Zondag een zeer goed geslaagde uit voering in 't café I). v. d. Made, terwijl de kaartclub „de Tijd zal leeren" dezer dagen een gezellige fleestvergadering hield met een zeer mooi programma van soli, duetten enz. De leden waren dan ook zeer trouw opgekomen. De vereeniging van Geitenhouders hield dezer dagen in het café van E. de Wijs alhier een vergadering, waarbij de heer Smits uit Dorst verschillende zaken betreffende het houden en fok ken van geiten besprak. Tevens werd gelegenheid gegeven om als lid toe te treden. GEERTRUIDENBERG. De uitvoe ring der harmonie „Apollo" in hotel Santbergen is zeer goed geslaagd. Al leen de namen Klaare en Flora op hel programma, beloofden al een volle i zaal. De muzieknummers werden alle goed uitgevoerd en de heeren Klaare en Flora werkten wederom zeer goed. j In de Ger. Kerk zal Zondag a.s. I leesdienst gehouden worden. DRUNEN. Het begint alhier in de schoenindustrie iets levendiger te wor_ 1 den; de meeste fabrikanten werken op volle capaciteit. De firma C. van Riel en Co. heeft zich thans uitsluitend toe- gelegd op het fijnste luxe dameswerk, hare fabriek is geheel electriseh ge instal leerd en hare relaties met een be kende firma zijn zeer uitgebreid. Door de R.K. Werkliedenvereni ging St. Joseph, zal a.s. Zondag om halt twaalf in de zaal der Jongelin gen-Congregatie een propaganda.ver gadering worden gehouden om ver schillende onderwerpen te bespreken. Op deze vergadering is uitgenoodigd de ambtenaar van den Bond, de heer J. Hendriks uit 's Bosch die alsdan zal spreken over „De Kolen-coöperatie" en ook tevens over de groote demon stratie welke dit jaar zal gehouden worden te Nijmegen. Trouwe opkomst der leden wordt verzocht en gewenscht. Op Zondag 13 Februari a.s. zal in de Parochiekerk onder de Hoogmis door den bekenden Missionaris, den Eerw. Pater Flavianus Huijbers een toespraak worden gehouden over zijne Missie in Borneo, terwijl alsdan een collecte wordt gehouden tot steun dier Missie. Ook in de Meisjes-Congregatie zal zijne Eerw. spreken. De bekende offervaardigheid onzer inwoners zal zich zeker thans nu het de Missie betreft van Pater Huijbers wel ten duidelijkste demonstreeren. ELSHOUT. A.s. Zondag om 7 uur zal door de Damestooneelvereeniging eene uitvoering worden gegeven in het Patronaatsgebouw alhier. Daar deze dames met een pracht.programma uit komen kan hei niet anders of de zaal zal Zondagavond te klein zijn. Er staat ons dan ook een genotvolle avond te wachten. NIEUWKUYK. Dinsdagavond j.l. werd in het Bondsgebouw eene propa. gandavergadering gehouden voor den „vrijwilligen landstorm". In deze vergadering die speciaal was belegd voor oud-militairen trad als spreker op de heer Rabou. In eene duidelijke kernachtige rede werd door spr. in den breede uiteen gezet de actie die er wordt gevoerd en 1 de propaganda die er wordt gemaakt van de zijde der bolsjewistische en socialistische partij tot onderdrukking van kerk en wettelijk gezag. Spreker spoort verder de vergadering aan hiertegen stelling te nemen en zich eenparig te doen inschrijven als lid bij den vrijwilligen landstorm tot behoud onzer kerk en maatschappij. Na een korte uiteenzetting te hebben gegeven van het nuttige en goede be staansrecht van dit instituut, gaven zich staande de vergadering reeds ver. schillende personen als lid op. Door den weleerw. heer Van den Heu vel, kapelaan alhier, werd een woord van dank gebracht aan den heer Rabou voor zijne prachtige rede en aan het publiek voor zijne belangstelling In zijn jongste vergadering be sloot het Kruisbooggezelschap „De Jonge Batavieren", gevestigd in café Van der Geld een nationaal concours te geven en wel van 24 April tot 7 Mei a.s. Voor dit concours zullen verschillen de prijzen beschikbaar worden gesteld. In eene gehouden vergadering werd door het bestuur van de varkens verzekering besloten, de uitkeeringen met 5 cent te verlagen, terwijl de pre. miegelden met 1 cent verlaagd werden. Het inleggeld voor het lidmaatschap werd vastgesteld op 5,80. DEN BOSCH. Dat gaat naar Den Bosch toe! De uitnoodiging van Mr. F. J. van Dit verklaart het verrassend resultaat bij rheumatiek, jicht, ischias, spit. lendenpijn, spierpijn, stramheid en dergelijke aandoeningen. DRUNEN. (Diü verslag kwam te laat bin nen om nog in z'n geheel te worden geplaatst, waarom wij 't zeer tot onzen spyt moesten bekorten). Donderdagavond gaf de Da mest ooueel ver eeniging een groote uitvoering voor dames- congreganisten en belangstellenden in de groote zaal der Jongenscongregatie. De op komst was bevredigend. Om 7 uur hield de Eerw. beer kapelaan De Vocht een kort openingswoord. Daarna werd opgevoerd „De Pleegdochter", tooneelspel in 3 bedrijven van G. Nielen. wy kunnen gerust direct er by- voegenf dat bet stuk een succes is geweest. „De Pleegdochter" is een dankbaar werk, bet is een stuk uit bet leven, hoe God den mensch. die eenvoudig en tevreden is, een goede daad nlikwijls weet te beloonen, een zondaar bekeeren en zyn kinderen gelukkig te maken. De rol van mevr. Bruggen werd gee:L ver-, tolkt. De speelster wist te boeien en velen luisterden met tranen in de oogen. Ook de kleindochter wist baar talent te ontplooien en speelde als een echt nederig eergevoelig beeld. Mevr. Bitters, de trotsche dame, speelde met de daarvoor vereisclite groot- beid. Anna. de vriendin, wist haar rol als troosteres en raadgeefster goed te vertolken, ook I/eentje de dienstbode en Jetty's vrien dinnen wisten eveneens hun rol goed weer te geven. Zy gaven bewogen spel te zienin éón woord, alles werd zeer goed gespeeld, het welk bet. daverend applaus bewees. Daarna werd opgevoerd „De ontevreden waschvrouw". blyspel in 3 bedryven. Hier om werd zoo gelachen dat de speelsters er last van hadden en wy nog vele woorden niet konden verstaan. Er is onbedaariyk ge lachen, vooral om de waschvrouw. In het geheel was het 'n genotvolle avond. Een woord van dank aan deze executanten en de Eerw. geestelyken leider, den Eerw. heer De Vocht, is zeker niet misplaatst. Tot slot dankte de Eerw. heer kapelaan alle aanwezigen voor hun aandachtig ge- boor en voor de goede verstandhouding tus schen de tooneelclub. en bracht een woord van lof aan den heer Pijnenburg als regis seur voor de vele moeite en tfld, welke by hieraan heeft opgeofferd. PIJN kan behandeld worden met het van ouds beproefden beroemde wryfmlddel. beperkt zijne werking niet tot de oppervlakte der huid. doch wordt door zijne bijzondere samenstelling als 't ware onmiddellijk door dié porten der huid Ingezogen. dringt daardoor diep in het Inner lijk der weefsels, ontbindt de ver giften die zich daar hebben vast gezet, lost ze op en valt aldus de pijn ln den wortel aan- verdrijft door zijn warmte-verwek kende werking alle beletselen, die de werkzaamheid en werkkracht der spieren belemmeren en geeft ze de verloren lenigheid terug. Probeer en ondervindt het zelf. Per pot 60 cent Lanschot burgemeester van Den Bosch, aan alle luisteraars op den eersten Roomschen Radioavond in het Zuiden te Den Bosch gehouden op 25 Januari 1.1., om de slad met haar beroemde Kathedraal en andere kunstschatten in Mei te komen zien, heeft overal in den lande ruim weerklank gevonden. De schriftelijke antwoorden zijn zóó tal rijk binnengekomen, dat de burge meester onmogelijk alle bezoekers, welke hij persoonlijk zal rondleiden, in den Gothischen Raadhuiskelder rondom de Brabantsche koffietafel kan vereenigen. Daarom is reeds bereids besloten nog 'n Breugheliaansche tafel aan te richten in de groote halle van het stad huis. In verband echter met de pelgri mage en voortdurend bezoek in de kathedraal gedurende de Meimaand, zal de ontvangst niet in Mei doch in de eerste helft van Juni plaats hebben. De regeling wordt nader tijdig in de pers bekend gemaakt. De groote belangstelling voor de а.s. veetentoonstelling te Den Bosch moge ook hier uit blijken, dat reeds 1500 belangstellenden voor een bedrag ieder van minstens 10,hebben in. geteekend. UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 11 Febr. 1927 Programma voor Zondag 13 Febr. a.s. Om circa 1 uur arriveeren de blinden in de Gasthuisstraat, waar zij afgehaald worden door het Comité en de Harmo nie „Apollo". Vanaf café de wed. Smit zal een kleine muzikale wandeling gemaakt worden. Om 3 uur begint in de zaal van Apollo het concert voor de dames, te gen een entree van 75 cents per persoon en 's avonds om 7 uur voor de heeren tegen een entree van een gulden per persoon. Tusschen 12 en 1 uur kunnen plaatsen besproken worden a 25 cents, wat wij een ieder die zeker wil zijn van een plaatsje dringend aanbevelen, daar we verwachten, dat de zaal te klein zal zijn. Een schitterend programma zal door de blinden afgewerkt worden. De blinden harmonie geeft: 1. Princess March, Harold de Bozi. 2. Dragon des Villars, Ouverture, J. Bouchel. 3. Faust, Fantaisie sur Topera de Gounod, M. J. H. Kessels. 14. The Gladiators Farewell, H. Blankenberg. Het Blindenstrijkorkest speelt: 5. Soldatenblut, March, F. v. Blon. Die Italienerin in Algier, Ouverture, G. Bossini. 7. Oud Hollandsche Boerendansen, W. F. Sup. 8. Trés Jolie, Walzer, E. Waldteufel. 9. Feuert loss, March, Abe Holzmann. Het programma wordt nog aange vuld en afgewisseld met het lied van den blinde, door een blinden knaap, demonstraties betreffende het blinden onderwijs etc. Zij, die missen den grooten schat, welke wij voor geen geld ter wereld zouden willen verliezen, HET LICHT DER OOGEN, komen tot U om hulp en steun. Lezers, leest nog eens met Uw volle aandacht, met Uw vol, helder bewust zijn bovenstaand opschrift na. Slaat Uw oogen dan op en aanschouwt wat ge rond U, voor U zietUw vrouw, Uw kinderen, Uw vader en moeder, allen die U dierbaar zijn; Uw huis en goed en alles wat gij bezit, het licht, de lucht, de zon, kortom alles wat de Schepper gemaakt heeft. Aanschouwt dat alles nog eens en stelt U dan voor, dat ge het voor de laatste maal ge zien hebt; dat ge dat gezicht, dat ge dat heerlijk licht uwer oogen voortaan voor altijd moet missen; dat ge blind wordt.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6