Hartonj m Ark te Honk en Mildelkmp te Capelle, AKARIA I. C. Mortier Uw Hoofdhuid DE BESTE. veilen en verkoopens EU..H. w. A. FRANCE. Eeuwige donkere nacht rondom U Geen lach uwer dierbaren, geen lucht, geen licht, geen zon meer; slechts nacht, eeuwige duistere nachtZiedaar het lot der blinden! Gaat ge Zondag a.s. zien, ze komen tot U! Zij komen als levend bewijs van den grooten schat welks bezit wij niet genoeg kunnen waardeeren, welks ver lies hen door niets kan vergoed worden. Daarbij ze komen niet voor hun plei- zier. Ze komen uit droeve noodzaak. Ze komen om hulp en steun van ons, die bezitten wat zij derven. Voor die hulp en steun zijn ze echter dankbaar. Ze zijn dankbaar voor de liefde, welke hen dagelijks omringt, 't Is aandoen lijk te zien hoe aanhankelijk de blin den zijn aan hun leermeesters en ver zorgers, die een eigen gelukkige wereld voor hen hebben geschapen. En al zal er geen glans komen in die donkere oogen, een zon van blijdschap zal er toch lichten over hun tevreden gezich ten, dankbaar en gelukkig als zij zijn om de hartelijke genegenheid waar mede Kaatsheuvel hen omringen zal. Daarbij zult gij kunnen genieten van hun vroolijk opklaterende muziek, waarin zij een wereld van tevreden heid, vreugde, geluk en voldoening vinden. Naast de vrijwillige giften in geld en natura die nog steeds blijven stroo men zal Zondag in alle H.H. Missen een derde schaal voor de blinden gaan. Om 3 uur wordt in de Apollozaal een con cert gegeven voor de dames en des avonds om 7 uur voor de heeren. Kaatsheuvel zal en moet Zondag een record slaan Namens het Comité voor ont vangst der blinden, J. TUERLINGS De heer .1. Tuerlings hield Don derdag 10 Febr. eene lezing te Sprang. Capelle voor de eiervereeniging van dien naam. Spreker behandelde op de eerste plaats de vraag: Kan kippen. houden voordeelig zijn? In een cause rie ging hij daarna de eischen na, waar aan de kippenhouderij moet beant woorden om rendabel te zijn, als op de eerste plaats de keuze van goede dieren. Spreker komt met kracht op tegen de voorliefde van velen om de z.g. boerenkippetjes te houden. Sprang- Capelle kreeg over het jaar 1920 bijna 0.25 per 100 eieren minder uitbe taald om de kleine eieren die de boe. renkippen leggen. Hij dringt aan op het houden van rasdieren, goed door gefokt op den leg, zooals er vele stam men voorkomen in Wit Leghorn, W it Wyandotte, R. I. R. en Barnevelders. Vervolgens werd de huisvesting be sproken, die moet voldoen aan de eischen van ruimte, licht en lucht. I)e grootste reinheid moet betracht wor den. De kippenhouder moet geregeld creoline bij de hand hebben. De luizen kwaal is beter te voorkomen dan te verdrijven. Als derde punt besprak de heer T. de voeding. In den winter moeten we allen ochtendvoer voeren. Zonder och. tendvoer geen eieren. In den zomer kan alleen hij, die een niet te groot aantal hennen vrij uit kan laten loopen, het zonder ochtendvoer doen. Daarbij moet de kippenhouder attentie bewijzen aan zijn dieren. Hij moet met hen medele ven. Een duivenliefhebber kan uren in zijn duivenhok doorbrengen. Ook een kippenhouder moet gaarne vertoe ven onder zijn dieren. Zij leeren hem kennen en hij leert opmerken wat hij te doen heeft. Waar belangstelling voor is, daar wordt voor gewerkt. Spre ker eindigt met de hoop uit te spreken dat de eiervereeniging moge groeien en bloeien, waaraan kan worden me degewerkt door 't houden van goede rasdieren op de wijze zooals besproken is. De heer P. Kemmeren alhier is benoemd tot onderwijzer aan de R.K. Jongensschool te Geertruidenberg. ST. JOACHIMSMOER. A.s. Zondag zal de stemming plaats hebben over de groslijst der candidaten voor de Prov. Staten in den Statenkieskring Tilburg. Het stembureau, bestaande uit de hee ren: C. Heikant, W. Kennekens, J. de Kort,, M. v. Rooij en E. Verhelst, houdt zitting in de openbare school alhier, na de late Mis en vóór het Lof. Tot afgevaardigde voor de vergade ring van den Rijkskieskring Tilburg, op Zaterdag 26 Februari a.s. te Breda, is in opdracht der laatstgehouden ver gadering door het bestuur der afdee. ling alhier aangewezen de heer C. Hei kant en tot zijn plaatsvervanger de hr. W. Kennekens, respectievelijk voorzit ter en penningmeester der afdeeling. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 10 Febr. 1927. Het gemengd koor „Cresendo", di recteur de heer M. J van Heijst te Engelen, geeft Woensdag 16 Februari a.s een uitvoering in het Wapen van Amsterdam". Na de pauze wordt op gevoerd het tooneelspel in 3 bedrijven „Onder hypnose." De uitvoering wordt opgeluisterd door het strijkjevan de heeren van den Akker uit 's Bosch SPORT. w. s. c. Hot tweede elftal van W.S'C. zal morgen de reis naar Oss ondernemen om aldaar te spelen tegen Zwanenberg. Deze ontmoeting geldt wel voor de zwaarste, welke voor de W.S.C.-reserves op het spel staat. Wordt er morgen gewonnen, dan blfjft W.S.C. 2 zleh handhaven op de eerste plaats. Wy vertrou wen. dat de W.S.C.-spelers van het belang van deze ontmoeting overtuigd zullen zy» en dat er met alle energie gespeeld zal wor den. teneinde de overwinning naar Waalwijk to brengen. Met volle belangstelling wachten wij den uitslag van dezen wedstrijd af. Supporters, die de reis naar Oss wenschen mede te maken, gelieven zich te vervoegen bij den heer J. Beerens, Antoniusstraat. li. W. B. Voor 13 Februari staan voor R.W.B. we derom 2 thuiswedstrijden vastgesteld. Om 12 uur zal R.W.B. 2 het 2e elftal van de Bossche Boys ontvangen. Destijds werd in den Bosch met den oneven goal verloren, hoofdzakelijk doordat toen de B.B. teveel werdfen ingesloten. Indien de reserves die les ter harte genomen hebben kunnen zij wel winnen. Oin 2 uur R.W.B.Kaatsheuvel. Indien men den stand van onze afdeeling nader be schouwd, zou men geneigd zijn de Kaats- lieuvelsche groen-rooden een goede kans te geven op de overwinning, doch het zal Zon dag wederom blijken dat K. de overwinning niet cadeau zal krijgen. De wedstrijden tus- sclien R.W.B. en K.S.W. zijn steeds zeer spannend en wat den uitslag betreft, zeer onzeker geweest, buiten de abnormale over winning in het begin van het seizoen, abso luut geen maatstaf voor het toen gespeelde spel, Is het altijd een dubbeltje op zijn kant geweest. We zijn er van overtuigd dat onze nationaal gestreepten zich tot het einde zul len inspannen om de nederlaag _van Kaats heuvel te wreken. Voor K.S.W. is het een zeer belangrijke wedstrijd, willen zij hun kampioenskans behouden, dan moeten zij winnen, zij hebben dus alles te verliezen, R. W.B. echter niets, wat ook van belang is. Het zal dus aan belangstelling niet ontbreken. II. E. C. Morgen spoelt H.D.C. wederom te Tilburg en wel tegen Tilburgia. Wil II.E.C. in de running blijven, dan dient ook nu weer ge wonnen te worden. Gemakkelijk zal dit wel niet gaan. Tilburgia is den laatsten tijd bui tengewoon op dreef. W.S.C. wist er slechts met veel moeite een oneven goal te winnen, terwijl zij drie weken geleden Oranje-Wit nog klopten. De H.E.C.'ers zullen dus ter dege op moeten passen. Indien zij echter met hetzelfde vuur spelen als j.l. Zondag, zien wy den uitslag met vertrouwen tegemoet. We hopen dat vele supporters de reis zullen meemaken. Vertrek 12.15 per tram. H.E.C. 3 speelt thuis oni 12 uur tegen Quick 3. Ingezonden Mededeelingen. wordt vrij van roos en huidschilfers, het haar zachter, glanzend en wat don kerder getint, als ge des morgens de haren en daarna met de vingertoppen ook de hoofdhuid inwrijft met een weinig Doos 30, Tube 80 ct. PUROL RECHTSZAKEN. INGEZONDEN STUKKEN (Bulten verantwoorden)kheid der Redactie.) Geachte Redacteur! Mag ik U beleefd verzoeken onder staande in Uw veel gelezen blad te plaatsen, bij voorbaat mijn dank. Zoo is dan de dag van 6 Februari achter den rug, helaas, laat deze dag mijn inziens, weer een zwarte plek achter, en is er weer een aanval ge pleegd op het vertrouwen van de R.K. Kiesvereeniging. Wat is er gebeurd door het Kies- kringbestuur was besloten geen poli nek advies te geven» en is zulks ook niet gebeurd. Maar op Zaterdag 5 Februari is door geheel den kieskring netjes in de cou rant opgevouwen een zoogenaamd politiek advies, en als begin met heele groote letters „Van het Hoofdbestuur der R.K. Kiesvereeniging district Ze venbergen" en daarna met kleine let tertjes „Is geen politiek advies te wachten". Aan de achterkant met pijl tjes aangegeven, hoe te stemmen. Wat heeft deze manier van doen teweeg gebracht Eerstens, velen zijn er in gevlogen, velen hebben verkeerd gestemd, alleen in 3 dorpen in da omgeving van Made zijn meer dan 450 ongeldige stemmen uitgebracht. En 't resultaat is toch maar pover tjes voor dengene voor wien deze zaak vermoedelijk is aangespannen. In ernst mijnheer de Redacteur, is het een wonder dat zoo vele katho lieken niets van de kiesvereeniging willen weten en onverschillig worden Over het algemeen zal de rij nog veel meer dunnen en wil er in het belang van de RK zaak in deze aan gelegenheid klaarheid komen, dan moet het bestuur m i. ingrijpen. EEN R.K. KIEZER. Geertruidenberg, 12 Febr. 1927. Kaatsheuvel, 9 Febr. '27. Wanneer U mij voor ouderstaande regelen een plaatsje in uw geëerd blad wilt inruimen, zal ik U zeer verplicht zijn en dank U bij voorbaat. Als toeschouwer bij den wedstrijd „Berkdijk—K.S.W." en bekend met de rivaliteit, die tusschen deze twee vereenigingen bestaat, is het mij on verklaarbaar, dat iemand een verslag van dezen wedstrijd kan inzenden, zooals dat in het vorig nummer van dit blad geplaatst is. Nu die verslag gever gemeend heeft zoo bespottelijk en gewild onvolledig en leugenachtig te moeten zijn, veroorloof ik mij hier onder eens een volledig verhaal te doen van bedoelden wedstrijd en des- zelfs voor- en naspel. Menig welden kende sport-liefhebber zal dan de verzuchting moeten slaken Verlos ons, N.V.B., van dergelijke „sport"(?)-club verlos ons, Echo, van dusdanige verslaggevers Voor den wedstrijd. Gedurende acht dagen worden de diverse spelers van K S W. door spelers van Berkdijk en deszelfs supporters langs straren en wegen en op fabrie ken vergast op de liefelijke beloften van: „ik trap oew kapot"; 'n Zondag zei—de geen hi—eel poaten mi—eer hebbewe voetballen toch nle, we doen nieks es trappen" enz. enz. Meneer de Ril, een der bestuurs leden van Berkdijk, als ik me niet vergis, verspreekt,aan den links-back van K.S.W.es de speulers oew 'n Zondag nie onder oew m schuppen, dan zal ik 'tdoen". (Woor delijk). De Zondag komt onder al deze fraaie vooruitzichtende scheidsrech ter verschijnt en ook een controleur van den N.V.B., om de genietingen van het „hoogstaand spel (zie verslag gever) te genieten zeker De scheids rechter geeft den controleur voorloo- pige inlichtingen o m. inhoudende een poging tot omkooping van hem, scheidsrechter, door een bestuurslid van Berkdijk; een briefkaart uit Waal wijk onderteekend met den naam van 'n Waalwijksch ingezetene, waarmede beoogd werd K.S.W. minderwaardige praktijken in de schoenen te schuiven. Er zai begonnen worden, er komen spelers op het terrein, waarvan van velen blijken zou, dat zij slechts als spelers „vermomd" waren, maar inder daad meer overeenkomst vertoonen met Tijger-allures of kannibalen-hoe- danigheden. Het spel gaat beginnen De wedstrijd. Lugters bemachtigt in de eerste drie minuten den bal, en met een keeper en nog twee spelers in de goal scoort hij. Is dat buitenspel-positie, meneerde verslaggever 't Is niet iedereen ge geven ieis van voetballen te snappen, en er zijn er zeer velen, die het nooit leeren, maar om in zoo'n geval van buitenspel te gewagen moet wel een gevolg zijn van evenveel verstand van voetballen hebben als 'n koe van saffraan vreten. Mosselveld bemachtigt dan het leder, rent er mee naar binnen, wordt in het strafschopgebied door drie Berk— dijkspelers achtereenvolgens opzettelijk tegen de beenen getrapt, doch scoort desondanks Moest toen penally ge geven zijn, ja of neen Dan krijgt de spil van Berkdijk zijn eerste waar schuwing voor onbehoorlijk spel, wat mij voor hem spijt, daar hij een der weinigen is, die ik voor dezen wed strijd altijd een fatsoenlijke partij in het team heb zien spelen. Intusschen worden den scheidsrechter de aller nieuwste benamingen luidkeels toege schreeuwd, waarvan door hem als de meest uitzonderlijke zijn genoteerd „schurftige kaalkop"' „schurftige luls- nek", enz. 't Is minder mooi, dit hier te moeten herhalen, maar dan moet men iemand maar niet uit z'n tent lokken Inmiddels wordt er door Berkdijk'n soort spel gedemonstreerd, dat kwalijk met voetballen is overeen te brengen en dat den controleur van den N V B. aan iemand doet vragen, of die heeren altijd zoo spelen en hem de ontboezeming ontlokt„'t zijn beesten". Zeker moment, als keeper Snoeren met den bal op den grond ligt, ontzien twee Berdijk-spelers zich niet, naar zijn hoofd te schoppen, ter wijl juist door een Berkdijk-bewoner supporter den luiden raad gegeven wordt: „trapt hem kapot", wat moge lijk had kunnen gebeuren, wanneer Snoeren niet op het laatste nipperije zijn hoofd had kunnen oprichten en afwenden. Dat was zeker volgens me neer de verslaggever ook „behoorlijk". Dan ziet men, hoe de links half van Berkdijk, bij het naloopen van den K.S.W.-rechtsbuiten, dezen zijn arm in den nek legt en hem finaal onderst boven duwt, welk spelletje even later herhaald wordt bij den rechtsbinnen De rechts—back van K.S.W. wien een aparte mishandeling beloofd was. heeft zijn beenen door dikke—rubber scheenbeschermers bedekt, wat niet wegneemt, dat hij gauw half invalide is, doordat de Berkdijkers kans gezien hebben, door dien circa een halven centimeter dikken beschermer door te stampen en hem bloedend te verwon den Hetzelfde is het geval met den K S.W.—spil, die ondanks een even solieden scheenbeschermer een ga pende wonde op die plaats bekwam. Dat was zeker weer tengevolge van dat „behoorlijk" nemen door Mesch, meneer de verslaggever? Toen Mesch na herhaalde waarschuwing van het veld gezonden werd, oordeelde de linksback van Berkdijk het nuttig, den scheidsrechter in zijn gezicht te betitelen met „verrkemel". En toen Mesch ein delijk het veld verlaten had, achtte deze het nuttig even later even het veld in te loopen om te trachten den K.S.W.-linksbuiten een trap cadeau te doen. welke poging intusschen door official en scheidsrechter is opgemerkt. Tegen het einde hebben er legio zware over tredingen plaats in het Berkdijk-strafschop gebied. waarvoor evenveel penalty's hadden moeten worden gegeven. Doch het zij den scheidsrechter vergeven, die na afloop ver klaarde: „ik durfde niet meer". Wat zeer zeker Berkdijk ten goede gekomen is, daar hfl streng optreden reeds voor rust de helft der Berkdijkspelers wel van het veld had kunnen gezonden worden. Ook weer als ge volg van het „hoogstaand spel", meneer de verslaggever? Na den wedstrijd. Bij het kleedlokaal wor den enkele K.S.W.-spelers zoodanig gemoles teerd (daartoe in een dammetje ingesloten) dat de politie met blanken sabel tot ontzet moest aanrukken. Meergenoemde de Ril schopt achter naar een der K.S.W.-spelers, raakt echter per ongeluk een man. dieT ner gens mee te maken had. De scheidsrechter moet genoegen nemen met de hem in 't slik toegeworpen jas en hoed en spoedt zich naar ziJu kleedkamer, waarheen even later zoo'n soort Italiaarrsche bravi, alias sluipmoorde naars hem volgen, om hem, naar verluidt in opdracht van een anderen „dappere", daar af te ranselen, wat door zijn ontsnapping door de voordeur niet tot uitvoering geko men is. Geassisteerd door de politie tot in de kommen later door anderen tot in het station te Tilburg, heeft deze scheidsrechter hope lijk zijn home goed -bereikt, na nog te hebben meegedeeld, dat hem ook nog een groot mes onder den neus gehouden was met het com pliment: „hier motte aon". En wie van ons nu waarheid geschreven heeft, meneer de verslaggever, zal wel wor den bewezen, door officieelo bekendmakin gen verhand houdend met dezen wedstrijd, waardoor, naar ieder weldenkend Kaatsheu- velsch burger hoopt, de bede in vervulling zal gaan, tot welzijn van de sport en niet minder in het belang der samenleving hier ter plaatse: „Verlos ons van dergelijke voet- ba lspelers". Waarmede voor mij de zaak uit is en ik hierop niet meer terug kom. AD VERTE NTIëN. Op Donderdagen17 en 24 Februari 1927, telkens des avonds om 6 uur, bij inzet ten herberge van JAN BOEZER te Waspik en bij toeslag ten her- berge van ANTON1E PRUIJS- SERS aldaar, zullen de Notarissen ten verzoeke van de Erven van Mevr. de Wed. M B. Ruijtenberg- Lankhuljzen in het openbaar OnderWaspik. Koop 1. Een perceel Bouw en Hooiland, Bovenkerk, Sectie C. Nrs. 14 en 15. groot 2 Hectaren 20 aren 53 centiaren. In huur tot en met 1932 bij Adr. Boons te Waspik voor f 200 per jaar. Koop 2. Een perceel Bouw- en Hooiland over het Diep in Groot-Waspik. Sectie A. Nrs. 159, 324 en 325, groot 2 Hecta ren 70 aren 30 centiaren. In huur tot en met 1997 bij D. Lankhuyzen Szn.te Raamsdonk voor f 200.per jaar. Koop 3. Een Binnendel op den Westelijken Vaartkant, Sectie D. Nr. 332, groot 46 aren 70 centiaren. In huur tot en met J 927 bij Jacobus van Dongen te Wasglk voor f80.— per jaar. Koop 4. Een Blok- en Dijkeind, Sectie G. Nrs. 258 en 259, groot 1 Hectare 39 aren 40 centiaren. In huur tot en met 1927 bij C. H. Timmermans te Raams donk voor f 140.— per jaar Koop 5. Een Blok- en Dijkeind, gelegen aan de grens van Raamsdonk Sectie G Nrs. 140, 141 en 1054, groot 1 Hectare 7 aren 80 centiaren. In huur tot en met 1927 bij G. J. Knaap te Raamsdonk voor f 115 per jaar. Koop 6. De onverdeelde helft in een perceel Bouw en Hooi land Bovenkerk, Sectie C Nrs. 37 en 382 groot 2 Hectaren 31 aren 15 centiaren. Mede eigenaar de Heer J. A. Ruyten- berg. Voor het geheel in huur toten met 1934 bij Jan Verschure te Waspik voor f325.per jaar. Onder Dussen. Koop 7. Een perceel Weiland in het Noordeveld. Sectie K. Nrs. 202 en 331, groot 2 Heet. 80 aren 25 centiaren. 37846 In huur tot en met 1927 bij D. Lankhuysen Szn. en A. J. Konings, beiden te Raamsdonk, voor tesamen f 240.- per jaar. PETROLEUMKACHELS zijn en blijven nog steeds Ijzerhandel - Waalwijk. Bezoekt 37416 Hlnthamerstraat 63—65. s-HERTOGENBOSCH. - TELEF. 1136. ZATERDAG, ZONDAG, WOENSDAG 7—12 onr n m Dancing. Zondag ook van 3-6 nnr n m. VOETBAL. QUICK. Morgen tegen de aloude concurrenten! Indien de vorst niet al te streng wordt en de terreinen niet in een steenharden vloer herscha pen, staat den Quickers morgen een zeer interes sante wedstrijd te wachten. Immers, reeds van jaren her, in den tijd dat beiden nog in den speelden en Meeth en v. Huigenvoort in hun eersten glorietijd wnren, toen reeds waren Quick en Gudok steeds ernstige concurrenten. Beide clubs hebben zich geleidelijk opgewerkt en zijn elkaar steeds opmerkelijk kort in de nabij heid gebleven. Vele spannende wedstrijden heb ben zij reeds gespeeld, totdat «lit z'n hoogtepunt vond in den strijd om het kampioenschap der 3e kl., nu bijna twee jaar geleden op het veld van D.E.V.O., waar Quick toen met 32 zegevierde. Intusschen heeft het N'.V.B.-bestuur gemeend, ge zien den staat van dienst der blauw-zwarte Til- burgenaren, hen toch te moeten promovccren naar de 2e klasse, zoodat dus tot op heden de concurrentie der beide clubs ongerept blijft. De eerste wedstrijd dit seizoen in Tilburg gespeeld, werd door de bewoners der „Rauwbraken" met de oneven goal gewonnen 32. Zij kregen toen zeer zeker iets meer dan hen toekwam, daar een ge lijk spel de Quickers toen ten volle verdiend had den, doch v. Huigenvoort was dien dag in won derbaren vorm. Van den uitslag van morgen is dan ook niets vooruit te zeggen Momenteel staan de Tilburgers twee plaatsen hoogcr op de rang lijst dan Quick, met 3 winstpunten meer uit evenveel wedstrijden (13). Zoodat het verschil niet bijster groot is. Nu de Quickers zich echter uit hunne inzinking hebben verheven, zal de strijd dan ook zeer spannend zijn tot de laatste minuut. Willen «1e Quickers de punten hier hou den, dan zullen zij .hun uiterste krachten moeten inspannen en ook dan nog zal de overwinning op 't kantje af zijn. Daar de Gtidokkers graag gezie ne gasten zijn in Waalwijk, verwachten wij een groot aantal toeschouwers aan den watertoren, om dezen vinnlgcn kamp bij te wonen, een kamp waarin nu eens werkelijk met groote kracht ge streden zal worden en voor de beide punten, maar niet het minst om de eer der overwinning. Dezen wedstrijd begint om half drie en staat on der leiding van scheidsrechter Wolterbeek. Quick 2 speelt uit tegen B.V.V. 5 en Quick 3 speelt uit tegen II.E.C. 3. KAATSHEUVEL. Zondag a.s. gaat Kaatsheuvel op bezoek bij R.W.B. Nog steeds blijft er spanning in de afdee ling. De kansen voor Kaatsheuvel zijn nog niet verloren en de jongens zullen er alles opzetten om Zondag te winnen. BERKDIJK—KAATSHEUVEL. (Wij heliben in ons vorig nummer het verslag van dezen wedstrijd geplaatst, ons toegezonden door een Berkdljksch bestuurslid omdat het meer en ineer gewoonte werd dat de ontvangende club een verslag van den wedstrijd inzond. Waar men echter dit verslag niet als juist en onpar tijdig aanmerkt, plaatsen wij alsnog het door on zen gewonen Kaatsheuvelschen correspondent toe gezonden verslag van deze ontmoeting. Wij lieten dit Woensdag alleen na, om geen twee verslagen van denzelfden wedstrijd op te nemen. Wij zul len in 't vervolg berichten van onzen correspon dent den voorrang geven.) RED. De groote wedstrijd Berkdijk—Kaatsheuvel voor de competitie 3e klasse N.V.B. is Zondag j.l. gespeeld en door Kaatsheuvel met 21. op 't kantje af gewonnen. We kunnen niet anders zeggen, dan dat 't een ruw spel is geweest, waarin meermalen momenten voorkwamen, dat scheidsrechter Hoink van Papendrecht handelend moest optreden. Kaatsheuvel nam direct 't spel in handen en Lug- ters weet reeds twee minuten na den aanvang aan zijn club de leiding te geven. Kaatsheuvel blijft «le meerdere in 't veld, ofschoon ook Berk dijk hard werkt. Vijf minuten na den aanvang weet Mosselveld alles wat hem in den weg komt te passeeren en den voorsprong te vergrooten tot 20. Berkdijk vindt dit domineeren al te kras en zet er alles op om een tegenpuntje te behalen, waarin zij voorloopig niet' slagen, doch wel Kaats heuvel beletten nog het net te vinden. Verschii- lende aanvallen op 't Kaatsheuvel-doel werden on dernomen, doch keeper en backs zijn in vorm en retourneeren alles. De rust komt met 20. Na thee Is het Berkdijk die geruimen tijd het sterkst in 't veld is en eindelijk weet Laus dit in een doelpunt uit te drukken. Met spanning wordt 't lantstc kwartier verder gewerkt, doch 't blijft voor Berkdijk een verloren partij 1—2. De laatste 10 minuten speelde Berkdijk met 10 man, daar scheidsrechter H. een speler wegens onbehoorlijk spel verwijderde. GEERTRUIDENBERG. Zondag a.s. krijgt Good-Luck I Baardwijk 1 op bezoek. Good-Luck zal Zondag weer met eenigc invallers staan, zoodat er weer geducht opge past moet worden. Te Baardwijk werd gelijk ge speeld. Zorg nu eens voor «le overwinning Good- Luckers. Geertruidenberg II krijgt Wagenberg I op bezoek, maar na het mooie succes van Geertrui denberg II op Zondag 1.1., achtten we 't toch niet onwaarschijnlijk als Wagenberg hier eens een puntje liet. HEUSDEN. Zonder tegenslag hopen a.s. Zondag elkaar hier te ontmoeten de Vlijmensche Boys en Juliana. MADE. Zondag j.l. speelde de Madesche Voetbalvcrceni- ging een wedstrijd tegen Internos III welke door eerstgenoemde met 41 werd gewonnen. Zondag a.s. zal een thuiswedstrijd worden gespeeld tegen Glnneken II. RECHTZAKEN. Voor het Kantongerecht werd de behandeling voortgezet tegen den chauffeur van den autobus ondernemer P. F. te Wijk. verdacht van het hou den van een extra-autodienst, z.g.n. snordienst. Een langdurig verhoor wees echter utt dat ver dachte voor allerhande formaliteiten zoolang werd opgehouden, dat zijn reservewagen in aansluiting op de autobus «lie vol was, niet op tijd vertrekken kon richting Woudrichcm. Verdachte werd vrijge sproken. Van 'n auto-ongeluk en 'n chauffeur dio sliep. Terecht stond J. Z. chauffeur te Grave beklaagd ter zake: dat hij in den vroegen morgen van 20 September 192G als bestuurder van een autobus, terwijl hij in den nacht van 19 op 20 September niet naar bed was geweest, waardoor hij telkens aanvallen van slaap kreeg, uiterst roekeloos en on voorzichtig met zijn autobus is gereden van Raamsdonksveer vla Den Bosch naar Grave, cn toen hij wederom door slaap overmand, is ingedut achter het stuur en daardoor te Heesch tegen een bom is gereden, tengevolge waarvan verschillende inzittende personen werden gewond en verhinderd hun beroepsbezigheden uit te oefenen. Verdachte bracht met zijn wagen iederen mor gen 19 werklieden van Raamsdonksveer naar hun werk aan «1e Maaskanalisatie. Om wakker te kun nen blijven was verdachte een paar malen afge stapt. De 19 werklieden welke hij vervoerde, be merkten niets vreemds, want ook zij allen waren ingeslapen. 't Werd een groote consternatie toen allen bij het ongeluk te Heesch plotseling klaar wakker wer den. Ze vlogen allen den weg op en een aantal werklieden werd deerlijk gewond. Verdachte, die slechts 7,per week bij zijn haas verdiende werd onmiddellijk ontslagen cn tsond dus op straat. Sindsdien is hij werkloos. Ilij was pas twee maanden aan 't chauffeeren. Er werden vier getuigen 'gehoord, allen uit Raams- donksvere. Het O. M. weer cr op, dat verdachte niet alleen zijn eigen leven en dat van de 19 werklieden in gevaar had gebracht, maar ook op zijn roekeloo- zen toch het verkeer langs den weg onveilig had gemaakt. Verdachte had in zijn slaperigheid niet moeten rijden. Eisch één maand hechtenis. Uitspraak 24 Februari a.s. J. P. landbouwer te Baardwijk, gemeente Wanl- wijk, was zonder in het bezit te zijn cener jacht akte, in den omtrek van Waalwijk aan 't stroopen. Toen de politie hem nanriep, wierp hij het aan geschoten wild weg. Verdachte is al meermalen veroordeeld en had ter zake bij het Kantongerecht te Waalwijk een veroordcelend vonnis gekregen. In hooger beroep bleek de dagvaarding formeel niet juist geweest te zijn op grond waarvan het O.M. hij de rechtbank vernietiging elsclite van het vonnis en vrijspraak tegen verdachte. OM WAT KEI9LAG. C. D. watermolenaar te Dc Werken had wat kei slag langs den openbaren weg genomen om cr op zijn erf de modderplassen mede te dichten cn den hond, die met z'n houten huisje in 't water stond een harden grond onder de vier voeten te maken. I)e molenaar was wel bereid den steenslag terug tc brengen, toen hij gewaarschuwd werd, doch 't werd een rechtzaakje. Verdachte vond en wat zoekerij en wraakneming in. Nou, 'n halsmisdrijf had hij niet bedreven. De Officier vond ook 't feit gering. De eisch was ook goedkoop: 10,— boete. BELEEDIGING. G. v. O. timmerman tc Vlijmen, was aan 't ped delen zonder rljwiclplaatje aan z'n knr en werd dan ook op z'n tocht bekeurd. En daar was le heel boos over. Hij voorzag zich spoedig van een belasting- plaatje cn toen hij den agent in kwestie weer tegen kwam, beet hij hem nijdig toe: „NouI heb ik er een, hoor, broodjager!". Toen hing hij er weer aan, en wel „wegens br- leediging van een ambtenaar in functie". De cisch luidde 10,— boete. Uitspraak volgende week. Q. «e**-'

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 7