Kami het»» Operette-V ereeniginé „T.A.V.E.N.U." MUSIS SACRUM. WAALWIJK, j NA AFLOOP GROOT BAL. VASTENAVOND 27 en 28 FEBRUARI 1927, WAALWIJKS SYMPHONIE ORKEST. No. 16. Woensdag 23 Febr. '27. 50e Jig. TWEEDE BLAD. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS- Gemeen teraadsvergadering. Openbare vergadering van den raad der gemeente Waalwijk, te houden op Vrijdag 25 Februari 1927 des nam 7 uur ten raadhuize. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot wijziging van het Werkliedenreglement. 3. Voorstel tot wijziging der over- eenkomst van ruiling van grond op den hoek van de Besoijensche Steeg, tusschen den Staat en de Besoijensche Woningbouwvereeniging. 4. Aanvulling van enkele stem- bureaux wegens niet aanneming der benoeming door enkele personen. 5. Benoeming van een lid >n ae Commissie voor het Gemeentelijk Woningbedrijf (vacature F. Smolders) - B. en W. berichten 't volgende aan den Raad: In Uwe vergadering van 17 Dec 1926 werd besloten, de huur van de woning Grootestraat No. 114 (afkom stig van H. M. van Erp), verhuurd aan J. Bruurmijn, te bepalen op, f7.50 per week. De door den vorigen be woner betaalde huur bedroeg echter f 8 50 per week. Nadat deze de wo ning had verlaten heeft zij geruimen tijd leeg gestaan. Wel meldden zich enkele gegadigden aan, doch dezen trokken zich later om de hooge huur terug. Ons College vond in deze omstan digheden aanleiding U voor te stellen de huur met fl.— per week te ver lagen en die te brengen op f7.50 per week. Daarop is door Uwe vergade ring wei besloten de woning voor dien prijs te verhuren aan J. Bruur mijn, doch het blijkt ons thans dat wij verzuimd hebben onder Uwe aan dacht te brengen dat de huur vroeger f8.50 bedroeg, en dat dus het besluit tot verhuring voor f7.50 inhield een verlaging van de toen geldende huur met f 1.— per week. Wij hebben gemeend U alsnog met dit ongewild verzuim in kennis te moeten stellen. College van B. en W. Naar wij vernemen heeft wethouder Eibers behouden den woningbouw publieke werken enz., en zijn de be drijven (gas-, water-, electriciteit) op gedragen aan wethouder Smolders. De heer W. Eibers is aangewezen als loco-burgemeester. Wit—Gele Kruis. In de jongste Bestuursvergadering van het Wit—Gele Kruis werd de heer Weijers tot Voorzitter en dhr. Arnold Verwiel tot Secretaris gekozen. De heer Weijers aanvaardde zijne functie voorloopig voor den tijd van een half jaar. St. Radboutstichting. Ais opvolger van wijlen den Heer H. A. W. Surig is als Secretaris der St. Radboudstichting in de Parochie van O. L. Vr. Onb. Ontvangen be noemd de heer P. J. Menne. Staten—Kieskring Heusden. In de Zaterdag 19 Febr. te's-Bosch gehouden vergadering van den Staten Kieskring Heusden is na eene breed voerige bespreking besloten niet tot verbinding der candidatenlijsten voor Provinciale Staten over te gaan. Deze gewichtige kwestie werd uit voerig uiteengezet en toegelicht door den heer J. B. Vesters, welke daar voor als iid der commissie speciaal voor dit doel benoemd door hel bestuur van den Rijkskieskring der, Bosch was aangewezen. Door het bestuur werd rapport uit gebracht over de gehouden controle over de stemming voor de groslijst op 6 Februari j.l. waaruit bleek dat de voorschriften voor deze stemming overal waren in acht genomen. Tevens werd besproken de te voe ren propaganda vóór en op den stem mingsdag en de plannen daarvoor vastgesteld en uitgewerkt. Kamer van Koophandel. Op advies der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Lang straat zijn enkele wijzigingen aange bracht in de Statistiek van den Int. Uit- en Doorvoer, uitgegeven door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zoo is o.m. eene onderverdeeling aangebracht in den post „Vloeibare looistof-extracten" en is deze thans gesplitst in kastanje-, quebracho-, valónea- en overige extracten. Ook is op advies der Kamer opgenomen de nieuwe post „chroomzouten". De wijzigingen en aanvullingen zijn reeds opgenomen in de Maandstatis tiek over januari 1927, uitgegeven door bovengenoemd Bureau. Truusje Meijer We vestigen nog even de aandacht op de heden avond in „Musis Sacrum loor de Rederijkerskamer „Geestbe ^schaving" uit Oosterhout te geven k opvoering van het vroolijke blijspe „Truusje Meijer." De recensies van eiders zijn uit nemend, dus ook hier mogen we de gewenschte belangstelling verwachten ONZE KANTOREN. ij schrijven zoo tal van malen over industrie en handel van anderen, dat we ook wel eens een enkel keer een simpel woord over ons eigen bedrijf mogen zeggen. ij willen n.l. even mededeelen, dat onze kantoren aan de Groote Straat 205 37859 Opera in drie bedrijven van S. Vlessing, met begeleiding van Aanvang 7'/2 utir. Entree: Loge I 1,50, le Rang t 1,25, 2e Rang (boven) f 0.75, plus rechten. &W Voorverkoop van kaarten vanaf 20 Februari in het Sigarenmagazijn vap Wed. J. VAN DEN BROEK-van Ree zijn gereed gekomen. Zij zijn gevestigd zers niettemin naar vergadering in 't van oudsbekende pand, waarin vroeger de door de firma Tielen op. gerichte boekhandel werd uitgeoefend. Deze boekwinkel is thans veranderd in kantoor met wachtkamer (vestibule), terwijl daarachter een ruim privé.kan. loor is ingericht. Wij gelooven dat een en ander voor onze clientèle van groot gemak zal zijn, men behoeft nu niet meer den dam door, ver naar achter, wat velen, vooral des avonds terecht een bezwaar achtten. Aan twee loketten kan het publiek bediend worden, terwijl in de vesti bule een aardig zitje met wat lectuur het eventueel wachten zooveel mogelijk veraangenaamt. Wij hebben nu ook beter gelegen heid eens iets van ons bedrijf te laten zien. Aan de eene zijde is er gelegen heid in een aardig etalage-kastje eenige druk. en bindwerken te toonen, die het publiek eenigen kijk geven, wat op dit gebied gevraagd en gemaakt wordt, speciaal in meerkleurendruk. Aan de andere zijde geven wij 't publiek de voornaamste nieuwsberichten op elk gebied, illustraties, portretten, enz., die wij zooveel mogelijk attractief zullen maken en die door 't publiek blijkbaar op prijs worden gesteld. Een en ander is overigens zoo goed mogelijk ingericht, alle afdeelingen zijn door buistelefoon verbonden, ter wijl een der kantoren aan de drukke rij blijft gevestigd en de vrijkomende verdere ruimte bij 't bedrijf getrokken is. Bedoeling is mettertijd de geheele ruimte tusschen de beide afdeelingen te bebouwen en vanaf de Groote Straat tot Winterdijk één geheel te maken, waardoor een uitstekende toestand zal worden geschapen. Wij mogen zeer tevreden zijn met wat de architect de heer Bossaerts en de aannemer de heer Henri van Huiten hier hebben gemaakt. Wij spreken ten slotte de hoop uit, dat onze drukkerij en onze courant bij voortduring denzelfden steun mogen ondervinden als tot dusverre, dat men ook deze tak van industrie in Waal wijk zal bevorderen, een bedrijf tevens dat een 35-tal personen werk en een goed stuk brood verschaft. VERGADERING R.K..KIEZERS TE VOORM. BAARDWIJK. Op initiatief van het z.g. Baardwijk. sche Comité was Maandagavond in bet Patronaatsgebouw aldaar eene verga dering belegd teneinde de R. K. Kiezers te wijzen op de belangrijkheid der pun ten die op de algemeene vergadering der R.K. Kiesvereeniging te Waalwijk op Woensdag aan de orde zouden ko men. Slechts zeer weinigen hadden aan den oproep van bet comité gehoor ge geven. De Voorzitter, de heer C. v. Haren, deed in zijn openingswoord mededee. ling van de stappen door het comité gedaan bij bet bestuur der kiesvereeni ging, van bet weinige resultaat dat men bad kunnen bereiken en van de geringe medewerking van genoemd bestuur ondervonden. Nu er a.s. Woensdag zulke gewich tige punten aan de orde zullen komen, had bet comité het wenschelijk geacht de kiezers van voorm. Baar wijk bijeen te roepen om bij hen belangstelling te wekken voor de .openbare zaak. De vaststelling van het reglement, dat toch de grondslag is voor het werken der kiesvereeniging, is voor ieder van het grootste belang. De Baardwijksche kiezers moeten naar die vergadering gaan met de gedachten dat ze niet on der, of niet tegenover de andere kie zers staan, maar dat ze schouder aan schouder met hen, één in plichten en rechten, moeten trachten een betere verstandhouding te krijgen. Aan die éénheid en saamhoorigheid heeft tot nog toe veel ontbroken, dat mag zoo niet blijven, we moeten dit trachten te verbeteren, alle wantrou wen moet opgeheven worden, maar daartoe moet van beide zijden worden medegewerkt, de liefde moet niet van één kant komen. Het heeft het comité eenigszins pijn lijk getroffen dat door een bericht in „De Echo" van j.l. Zaterdag, de indruk wordt gewekt dat men op zijn hoede moest zijn voor de kiezers uit voorm. Baardwijk, die wel in grooten getale zouden opkomen om hun voorstellen er door te krijgen en daarom alle kie zers werden opgewekt 0111 trouw op te komen. (Zie onderschrift Redactie). Spr. zegt dat de Baardwijksche kie. moeten gaan vertrouwen hebbend in het goede van hun voorstellen. Men diene in Waalwijk in te zien dat het absoluut geen „Baardwijksche voor stellen" zijn; het zijn voorstellen in het algemeen belang gedaan, 0111 mistoe standen uit den weg te ruimen, er zit geen enkel speciaal Baard wij ks belang in. Vporlezing wordt gedaanvan de voorstellen destijds door het comité in gediend en welke door het bestuur der kiesvereeniging niet zijn overgenomen. De voorzitter geeft een uitvoerige toe lichting over de bedoeling van die voorstellen, hij toont aan waarom men redelijkerwijs er geen bezwaar tegen kan hebben omdat er zulke wantoe standen mede uit den weg geruimd worden en 't is opmerkelijk dat hem tol nog toe alleen nog maar bezwaren zijn ter oore gekomen van de zijde van het bestuur der kiesvereeniging dus van de belanghebbenden zelt; dat zegt hem heel wat. Het comité heeft in verschillende zaken reeds getoond aan bezwaren te gemoet te willen komen en heeft dan ook met wijziging van enkele voorstel len reeds genoegen genomen, doch had van het bestuur der kiesvereeniging ook een meer tegemoetkomende hou ding verwacht, doch dit schijnt inte gendeel alle mogelijke moeilijkheden aan die voorstellen in den weg te wil len leggen, waarin spr. weer dat eigen belang van het bestuur ziet. Hierna wordt voorlezing gedaan van het concept reglement en wordt bij de verschillende artikelen door den voor zitter eene toelichting gegeven of eene eventueele wijziging of aanvulling die men wenschelijk achtte naar voren ge bracht, waarmede de aanwezigen zich steeds unaniem konden vereenigen. Er werd onderling over verschillen de zaken van gedachten gewisseld en op verzoek van den Z. Eerw. heer Pastoor v. Erp, die den voorzitter en het comité een woord van dank bracht voor hun activiteit, werd den heer C. v. Haren opgedragen 0111 op de verga dering te Waalwijk bij de verschillende punten de meeningen van deze verga dering naar voren te brengen. Met den chr. groet sloot de voorzitter hierop de bijeenkomst. EEN BIJZONDERE AVOND. Sinds jaren kent de Rijksvakschool alhier hare studentenvereeniging „Fi- delitas", maar tot dusverre bestond er geen enkele relatie tusschen deze jon. gelui's club en het Waalwijksche pu bliek. De huidige leden dezer vereeni. ging die het blijkbaar zeer goed met de ingezetenen hunner tijdelijke woon plaats kunnen vinden en op tal van wijzen blijk geven het leven in onze plaats mee te leven, zij bewegen zich steeds onder en met de inwoners, zijn lid van muziekverenigingen enz. enz. hebben de hoffelijkheid gehad het Waalwijksche publiek in Musis een „Karnavalsfeier" aan te bieden, die laten we 't er direct bij voegen uitmun tend is geslaagd, en die een aangename verhouding tusschen de inwoners en hun tijdelijke gasten heeft geschapen of bij velen bevestigd. En zoo zaten, we dan Zaterdagavond plotseling in een echt gezellige Carna valsstemming, met een smaakvol ge_ costumeerd bal, een uitnemend geor ganiseerde cabaret-avond, die elk wat wils bood, in een zaal, die bijzonder smaakvol aangekleed was. De heeren hebben wel getoond uit nemend de kunst te verstaan, gasten te ontvangen, een prettige avond te orga. niseeren in een werkelijk aangenaam stemmend millieu. Wij spraken daar van „elk wat wils" en terecht: het gccostumeerde bal met z'n tal van leuke costuumpjes en ty pische drachten, geopend met 'n vroo lijke polonaise bracht er, na een wel komstwoord van den conferencier, den heer Schalier, die z'n moeilijke taak uit nemend verstond, de stemming al di rect in en onvermoeid werd er gedanst, wanneer een andere attractie de be zoekers niet tot rusten noodde. Als hoofdschotel volgde een door de stu denten ontworpen en opgevoerde revue „Waalwijk Grootstad". Deze revue was in opzet en opvoering zoo eenig, dat de toehoorders schaterden van 't begin tot het einde. Dr. Israël had op zeer geestige wijze personen en zaken ge- teekend, toestanden, gebeurtenissen toekomst-idees in Waalwijk, in de school, bij de jongelui zelf, dat alles passeerde op typische, soms rake wijze de revue en dit met een spel en voordracht die buitengewoon aange naam aandeden. 't Was een kostbare, amusante twee. acler, speciaal b.v. de aankomst aan 't station, de verkeersagent, de cinema opname, de variété-dames en wat al meer; dan weer de gymnastische toe ren, waarmede het publiek zoo mooi bij den neus werd genomen, de boks- partij enz. enz. We mogen niet vergeten de Waalwijksche U H U u u u die op zoo bijzondere wijze werd aan den man gebracht en welk blad de hee ren studenten stuk voor stuk onder de loupe nam en ook verder zeer geestig was in elkaar gezet. Er waren nog tal van attracties, te veel 0111 te noemen, maar die alle er toe meewerkten, om de zeer druk opgekomen genoodigden lot laat in den nacht op bijzondere wijze te amusee ren. We mogen de heeren van „Fidelitas" met hun president Dr. Groll aan 't hoofd wel feliciteeren met het succes van dezen eersten avond, die om het idee wat er aan ten grondslag ligt en 0111 de verzorgde organisatie op hoogen prijs is gesteld door 't Waalwijksche publiek. CURSUSAVOND. Donderdagavond zal de Z. E. Z. Gel. Heer Dr. H. van Heesch, Prior te Grimbergen hij Brussel, in den R. K. Gildenhond een lezing houden met lichtbeelden over „Rome". We hopen, dat de lezing van Pater van Heeseh zich in dezelfde belangstelling zal mogen verheugen, als dit met de aan gename causeries van Dr. van Heesch steeds 't geval is. Installatie Bestuursraad. Maandagavond had de installatie piaats van den Bestuursraad van de R.K. Werkliedenvereenlging zooals dezen thans in zijn nieuwen vorm is samengesteld, nl. de voltallige bestu ren der verschillende vakafdeelingen feestelijkheden in orde te maken. Graaf de Veaucourt is intusschen ge naderd en besluit in samenwerking met Fripon de soldaien dronken te maken, om hen daarna te overmees teren. Julie v/as getuige van deze over eenkomst. Sergeant Bourdon neemt op het terras voor de herberg plaats, terwijl hij zijn orders doorleest, vertelt julie hem het plan van Graat de Veaucourt. De man zal zijn maatregelen nemen. Marion, met haar pleegdochter op het tooneel verschenen, vertelt dan aan Mariette van haar alkomst en over handigt het meisje daarbij een portrei van haar moeder. Jeugdherinneringen doen beiden in droeve stemming ver- keeren, tot Marion daar op luchtige manier een eind aan maakt. George, de neef van Graaf de Veaucourt heett nog getracht een verzoening tusschen hem en zijn oom tot stand te bren gen, echter zonder resultaat. Aan de borst van Mariette bezingt hij haar zijn liefde, om dan ten strijde te trek ken voor de revolutionnaire beweging. Intusschen is joelend en juichend een menigte dorpelingen genaderd. De meisjes zijn ruimschoots van bloemen, de jongens van vruchten voorzien, welke zij Mariette, ter eere van haar 18en verjaardag zullen aan bieden. Groote feestvreugde heerscht alom. Enkele meisjes hebben speciale dansen geleerd en uitgevoerd voor dit feest. Er wordt vroolijk op dezen dag gedronken. Plotseling komt sergeant Bourdon de feestvierenden op eigenaardige manier verrassen. Allen zijn zeer be nieuwd en onder groote ontsteltenis deelt de commandant het volk mede. dat hij kennis heeft gekregen van hun verraderlijke plannen jegens hem en zijn mannen. Hij laat de Veaucourt zwaar het volk eveneens gevangen te doen nemen. Zware straffen zullen de verraders deelachtig worden, waarover alleen de Conventie zal oordeelen. Nog trachten de dorpelingen genade te verkrijgen. Bourdon is echter on- vermurwoaar. Einde tweede bedrijf. Uitvoering Harmonie mSt. Jan". Zooals we verwacht hadden heeft de tweede wmteruitvoering der har monie „St. Jan" zich wederom in een zeer groote belangstelling mogen ver- neugen. Het Patronaatsgebouw bleek bijna te klein om alle bezoekers een behoorlijke plaats te geven. Bij ontstentenis van den president, wegens droeve familie-omstandigheden, riep de vice-president de heer Jac. v. Mierlo, den aanwezigen een hartelijk welkom toe en constateerde met vreug de de steeds groeiende belangstelling die den laatsten tijd de harmonie mag ondervinden. Hij deed een beroep op allen om ook in de toekomst steeds met milde bijdragen de harmonie te blijven steunen, om niet alleen haar bestaan mogelijk te maken maar om haar ook op een hooger peil te kun nen brengen, waarvoor steeds nieuwe instrumenten noodig zijn. De uitvoering kenmerkte zich door een zeer opgewekte stemming. De harmonie zette onder leiding van den directeur den heer J. Thijssen, eerst de bekende mooie Waspiksche festival- marsch van Kuijten in, wat er reeds aanstonds de gewenschte stemming in bracht. Ook de andere nummers gingen haar bijzonder goed af en ook de nieuwe nummers kregen een behoorlijke vertolking. Dat men zoo kort na de vorige uitvoering weer met een drietal nieuwe nummers kan komen, getuigt wel van de groote ambitie der leden en van de groote toewijding van directeur en instruc teur (den heer v. Loon uit Loon op zand). Blijft men zoo voortgaan dan zal het niet uitblijven dat deze har monie in de toekomst steeds hooger stijgt op de muzikale ladder. Niet minder succes hadden de tooneelstukjes die, onder leiding van den heer C Pullens ingestudeerd, een goede vertolking vonden. Er is onbe daarlijk mee gelachen. Het blijspel in 2 bedrijven „Janus de Wonder dokter" van P. Servatius, is een zeer hoogstaand stuk, dat evenals de andere tooneelwerken van dezen schrijver een anti-alcoholische strekking heeft. De auteur weet door heel het stuk, voor ieder te begrijpen lessen op dit gebied voor te houden en het is interessant hoe vaak de meest komische scènes uur in de kapel een plechtige H. Mis op, nadat reeds tevoren door twee van haar andere broeders een stille H. Mis was opgedragen. Pater Albertus hield een schoone predicatie waarin hij wees op de verhevenheid van den Missie- arbeid. Z.E. uitte de hoop, dat zijne zuster naast z n andere zuster, die in Juni 1925 naar de missie van Celebes vertrokken is, vele jaren werkzaam moge zijn voor de groote zaak van God' Het dames-zangkoor zong op ver dienstelijke wijze de mis van Ver- durmen, Deze plechtige dag werd 's middags gesloten met een Lof. De fam. de Bree telt niet minder dan drie priesters en twee Missiezusters. Moge Zuster Geertruida (die 9 Maart per Indrapoera naar Indië vertrekt de sterkte vinden om lange jaren haar beste krachten te geven in dienst van God en tot heil en zegen der arme heide nen daar ver over zee. Kaartgezelschap JEsperance Het Kaartgezelschap „l'Esperance", gevestigd bij den heer A. van der Pluljm, hield Zaterdagavond zijn jaar- lijkschen feestavond. Voor dezen avond was naar aanleiding van het schitte rend geslaagd Rik-concours voor de leden een onderlinge wedstrijd in 't rikken uitgeschreven waarvoor een 12-tal prachtige prijzen waren aange kocht. Na een spannenden strijd werden de prijzen behaald als volgt: lste prijs H. Donders, 2e pr. G. v. Veldhoven, 3e pr. A. Kleijssen. 4e pr. A. v. d. Pluijm, 5e pr. J. v. d. Houdt, 6e pr. W. Dekkers, 7e pr. B. de Peffer, 8e pr. Fr. van Delft, 9e pr. Jos. de Ruijter, 10e pr. J. de Werd, 11e pr. P. v. d. Houdt, 12e pr. C. v. Kuik. Na dezen gezelligen wedstrijd werden de leden nog onthaald op een heerlijk vischmaal waaraan allen zich te goed geboeid voorleiden en dreigt deden en bleef men nog eenigen tijd met zang en voordracht prettig bijeen. Biljartwedstrijd. Onder groote belangstelling speelde j.l. Zaterdag de biljartclub „Ons Ge noegen" alhier, gevestigd in 't café „'tVosje" een vriendschappelijken wed strijd tegen de biljartclub „Volhouden" uit Sprang. Deze wedstrijd die een aangenaam en gezellig verloop had werd door laatstgenoemde met 16 caramboles gewonnen. De uitslag was als volgt: „Volhouden" „Ons Genoegen" F. Hoffman 100 W. Pullens 51 J. Stokkermans 100 L. v. d Geld 69 j. Krol A. de Jong H. Maijers A. Hoffman 100 73 79 57 509 M. v. Mierlo J. Leijtens F. de Vries M. Pullens 73 100 100 100 493 „Ons Hoogste serie J. Leijtens van Genoegen" met 24 caramboles. Maandag 28 Febr. a s. gaat „Ons Genoegen" een tegenbezoek brengen bij „Volhouden" hetgeen weer een spannende wedstrijd belooft te worden daar beide vereenigingen, gezien den uitslag, aan elkander gewaagd zijn. Landstorm. Voor hedenavond 7'/j uur in het Patronaat te v.m. Baardwijk is door de gewestelijke Landstormcommissie „De Meijerij" eene vergadering uit geschreven voor de leden van den Vrijwiiligen Landstorm en de nog niet aangesloten oud-militairen. Op deze vergadering zal een nadere uiteenzetting worden gegeven van het Instituut van den Bijzonderen Vrij wiiligen Landstorm, welk instituut voor oud-militairen zeer groote voor- deeien biedt, zoodat het van groot belang is voor oud-militairen dat zij deze vergadering bijwonen. De O. v. J. bij de arr.-rechtbank te 's Hertogenbosch verzoekt opspo ring. aanhouding en voorgeleiding te zijnen parkette van Josephus Geerts, geb. te Moll (B) 24 Februari 1874, landbouwer, wonende te Hilvarenbeek (Esbeek D 94) thans voortvluchtig. Signalement: lang ongeveer 1.60 M., afhangende snor, mist een zijner oogen (vermoedelijk rechter). Hij wordt verdacht van moord, ge pleegd in den nacht van 8 op 9 Febr. 1927 te Esbeek, gem. Hilvarenbeek, op Maria van Laarhoven, huisvrouw de Kort. De dagbladen worden verzocht dit signalement over te nemen. De inspecteur van politie waar schuwt ten zeerste voor een dame die de kantoren bezoekt en daar kantoor- benoodigdheden tracht te verkoopen. bij de R. K. W. V. aangesloten, in door hem benut worden om op over- Zij tracht het medelijden op te wekken tegenstelling dat vroeger door de at tuigende wijze het heil van de drank-do'or voor te geven dat ze weduwe is en de zorg heeft voor een groot huis houden. Gebleken is echter dat ze een sluwe oplichtster is. deelingen naar verhouding van het 1 bestrijding aan te toonen. ledental afgevaardigden werden ge- Het komisch trio „Het Artistiek zonden* Klaverblaadje" is een niet minder Hoewel slechts een bestuur voltallig hoogstaand stukje, dat, indien goed aanwezig was, waren toch alle afdee- Vertolkt,eenjuweeltje is van gezonden lingen vertegenwoordigd. humor, vol beschaafde geestige zetten De Voorzitter de heer Passier. riep Met dergelijke stukjes ter afwisseling I I Hoek, in de zaal van den heer A. Merkx haar Jaar- allen hartelijk welkom en sprak de moet men wej succes hebben, vooral!.1^8 ^mtcrconcert, dat flink geslaagd mag hoop en den wensch uit dat dezen J ajs men over zujke goede humoristen nieuwen vorm zou bijdragen tot een beschikt als er onder dit gezelschap stevige onderlinge samenwerking, wat schuilen. 't Was een zeer genoeglijke avond, zooals wij er nog vele van „St. Jan" hopen te krijgen. Naar de Missie. den groei en bloei van de R.K. Arbei dersbeweging ter plaatse zeker zou bevorderen. Danrna werd de concept-begrooting voor 1927 behandeld en goedgekeurd ter behandeling in de algemeene ver gadering. Marion de Markententster 2e bedrijf. Een dorpsplein is feestelijk versierd met guirlandes en dergelijke. Jean en julie zijn bezig de laatste hand aan deze versieringen te leggen, van welke gelegenheid Jean gebruik maakt de kasteleinsdochter het hof te maken, terwijl het meisje Jean's liefdebetui gingen met heimelijk genoegen aan vaard. Fripon, de herbergier, stoort het verliefde tweetal en gelast zijn dochter een en ander voor de a.s. Zondag vond alhier in de kapel van pianist den heer F. van Son alhier, het St. Theresia-gesticht een plechtig- J J'i',1,11^,vcappïauTen we. twijfeien niet, plaats die maar zeer zelden zal heid voorkomen. De Eerw. Zuster Geer truida, hier misschien beter bekend als Mej. L. de Bree, die den laatsten tijd in een klooster te Rotterdam werkzaam was, heeft in zich de verhe ven roeping van Missie-zuster voelen wakker worden. Alvorens scheep te gaan, vermoedelijk 9 Maart a.s., heeft zij begrijpelijkerwijze eerst nog eenige dagen in haar oude woonplaats en bij hare familie willen doorbrengen. Haar oudste broeder, pater Albertus uit 's-Bosch, droeg des morgens om 9 DE De kantoren zijn geopend van 8 tot 8 uur. Onderschrift Red.: Met verwondering namen wij kennis van de mededeeling van den Heer van Haren dat ons bericht van j.l. Zaterdag onaange naam getroffen heelt. Wij vragen ons af: ,Wat staat er in liet bericht dat den indruk moet wek ken, dien er volgens den heer v. II. uit spreekt?" Geeir enkel onbevooroordeeld lezer zal er trou wens die conclusie uit getrokken hebben. Wij hebben slechts de leden der Kiesvereeniging op huil plicht gewezen 0111 op de algemeene ver gadering te komen en niet naderhand zich te gaan beklagen over zaken die ze liever anders hadden gezien. Bedoelde deze vergadering van Maandagavond misschien iets anders dan de kie zers van v.m. Baardwijk op hetzelfde te wijzen; maar daarin wordt door ons toch ook geen onsym pathieke daad gezien tegenover de Kiesvereeni ging of wie ook. Onze oproep was gericht tot alle R.K. kiezers onverschillig in welke parochie van Waalwijk ze woonden, opdat zoo staat het er letterlijk „door gemeen overleg een zoo goed en bevredi gend mogelijk geheel worde verkregen". Dat is dus wat anders dan wantrouwen wekken tegen de Baardwijksche voorstellen; 't is juist bedoeld als een opwekking tot algemeene samenwerking, waarvoor bedoeld comité ook zegt te ijveren. Nogmaals, wij veronderstelden dat van de zijde dergenen die belangrijke voorstellen gedaan heb ben vanzelf belangstelling zal zijn, maar meenden tevens dat die „om door onderling overleg tot een goed geheel te komen", ook van andere zijde nood zakelijk was, 0111 te voorkomen dat men later weer begint te „kankeren", als men de gele genheid voorbij heeft laten gaan om 't zijne bij tc dragen tot een goed geheel. Is dat niet ons goed recht, onzen plicht. En verdient zulks aangemerkt te worden in den geest als men op die vergadering deed. Wij geven eenieder graag plaats voor z'n meening, dat weet ook dit Comité, maar wij houden ons zelf ook 't recht voor in 't algemeen belang 't onze te zeggen, zeker in den geest als wij thans deden. Waarom zoekt men er een onsympathieke daad in, die er niet in zit? Tenslotte deze opheldering. Bedoeld bericht kwam van de redactie, zonder ingeving of i. d. van wicn ook. NIEUWKUIJK. Zondagavond om zes uur gaf onze harmonie ,,De Eendracht" met medewerking van de meermalen bekroonde en beroemde humo risten, de heeren Gebrs. Lips uit Zevcnbergschen De verschillende muzieknummers, onder leiding van den heer F. Houët, werden allen onberispe lijk uitgevoerd, zoodat er werkelijk flinke vooruit gang is wnar te nemen. Ook het komische gedeelte van het program was wel verzorgd. Nog nimmer zagen we zoo'n dergelijke krachten hier op de planken. Hun voordrachten sloegen in, en een daverend applaus bewees telkens, dat hun keurig spel voldeed. De harmonie heeft hierin een goede keuze gedaan. De belangstelling van heeren ho noraire leden en anderen was groot. Vermelden we nog, dat de verschillende voor drachten meesterlijk begeleid werden door den - j 1 I uruciueu muuaiwnja of velen hebben van deze uitvoering door onze harmonie weer volop genoten. Zondagnamiddag werd in het Bondsgebouw door den wclccrw. heer Van den Heuvel voor de leden van de Congregatie van O. L. Vrouw een lezing gehouden met lichtbeelden over „Lourdes De belangstelling hiervoor was groot, waartoe na tuurlijk het feit, dat Kapelaan Van den Heuvel, om zijn interessante lezingen wel bekend, zou zou optreden, die deze reis naar deze bedevaart plaats reeds meemaakte, wel de hoofdaanleiding zal zijn geweeat. Niettemin hebben de belangwekkende onder werpen die behandeld zijn, de schitterende serie lichtbeelden waarmede alles werd ,ver^"ldt'''^ en dc onderhoudende toelichting daarbij gege ven, de belangstelling ten volle 4vcrd'e°d- f((rh Zij het dan ook uiterstbeknopt, willen we toet hier eenige indrukken weergeven van deze zoo interessante lezing. n-.w nlhler

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 13