IE ECHÏS1 HET IlllOtH IIIIIPÜI Operette-V ereenigingl iiiiipiiii! „T.A.V.E.N.U." MUSIS SACRUM. WAALWIJK. NA AFLOOP GROOT BAL. 2e Uitgave VASTENAVOND 27 en 28 FEBRUARI 1927, WAALWIJKS SYMPHONIE ORKEST. vervolg provinciaal nieuws. DERDE BLAD. Volksmatinée. A.s. Zondag ten 12'/2 uur geeft de Liedertafel „Oefening en Vermaak" wederom een volksmatinée in de zaal Musis Sacrum Het programma is als volgt: 1. Kuiper, koor. Kools. 2. Der Fremdenlegiorar. Wengert 3.a.Wiegendeun.je C. v. Rennes. b. Als de ziele luistert (door Mej Marie Mertens 4. Omhoog koor. Heinze 5. Ave Maria. L v. Cromvoirt (door den heer Th. Burmarje 6. 't Geuzenvendel, koor. v. Wamel Toegang vrij. Liedertafel Oefening en Vermaak Dinsdag a.s zal deze vereeniging haar van ouds bekende Vastenavond bal geven, die. wij behoeven hei feitelijk niet te herhalen steeds een uiterst gezellig verloop hadden. Ook ditmaal zal het bestuur dezer vereeni ging trachten dit bal zoo goed moge lijk te doen slagen of de andere zelfs nog te doen overtreffen. Een goed strijkorkest is voor deze gelegenheid geëngageerd, die het geheel zal op luisteren. Gezien de vorige successen en de voorbereidingen nu genomen lijkt het ons haast onnoodig eeniedei nog aan te sporen dit bal te bezoeker, om op aangename wijze zijn Vasten avondfeest te vieren. Aanvang 7 aur UITGEBOET door de tooneelvereeniging „Ons Onderling Genoegen Op Zondag 27 en Maandag 28 Febr zal door bovengenoemde tooneelver eeniging in de zaal van den heer C v. Sebille worden opgevoerd het drie bedrijvige gecostumeerde drama uit den tijd der Kruistochten „Uitgeboet" Daar het de eerste maal is dat deze nog zeer jeugdige vereeniging met een dramatisch werk voor het voetlicht treedt, meenden wij goed te doen een kort woord hieraan te doen voorat gaan Het was eerst na veel aarzelen dat wij de leiding hiervan op ons namen, en wel om verschillende rede nen. Immers de laatste jaren is Waal wijk eenigszins verwend geworden op het gebied van tooneel, zij het dan hoofdzakelijk op gebied van dilettan tisme. De hoogstaande kunstzinnige uitvoeringen van diverse op hoog peil staande stukken, onder leiding van den kranigen rigisseur Kapelaan Bijnen, liggen nog zoo versch in het geheugen van alle tooneelliefhebbers dat wij ons dan ook geen moment de illusie hebben gevormd, thans met deze vereeniging. met dit stuk en met onze gebrekkige leiding op eenigerlei wijze een daad te stellen of de alge- heele bewondering op ons te vestigen De voornaamste factor die ons er toe bracht aan een dramatisch werk te beginnen, was enkel en alleen om bij diverse jonge menschen de l efhebberij voor deze mooie en beschavende ont spanning aan te kweeken en meerdere jongens er toe te brengen zich op de kunst van tooneelspelen toe te leggen. Deze opvoeringen van „Uitgeboet zullen daarvoor de eerste pogingen zijn. Men beschouwe dit stuk uit de oude doos dan ook niet als hoog staand op eenigerlei gebied, maar het is een stuk dat bij een matige vertol king den gewonen doorsnee-toeschou wer zal bevredigen, terwijl het aan de spelers geen a! te zware eischen stelt Uit den aard der zaak moesten wij vooral met het laatste ernstig rekening houden, daar de meeste spelers uit dit stuk nog nimmer te voren het tooneel betraden en een paar slechts een enkele keer een klucht meespeelde Verder neme men in aanmerking dat we wat het tooneel betreft slechts over een zeer beperkte ruimte be schikken en uit finantieel oogpunt ook nog niet alles precies in stijl konden daarstellen Wij hopen echter dat deze bijkomstige bezwaren geen ontmoediging zullen zijn voor het publiek om deze uitvoeringen bij te wonen, integendeel verwachten wij dat eiken avond de zaal geheel bezet zal zijn en dat de Waalwijksche tooneelliefhebbers door hunne tegen woordigheid vooral dè leden van „O. O. G.M zullen aansporen om te trachten zich verder op te werken in de kunst van het tooneelspel. om later aan het Waalwijksche publiek op hun gebied telkens iets beters te kunnen aanbieden Voor verdere bij zonderheden verwijzen wij naar de verspreide programma's. H v. Engelen, Reg. „7 RU US JE MEIJER Een vroolijk blijspel met buitengewone virtuositeit gespeeld. Toen de fijne artist en zoetsappige vriend Flor van Reeth op zekeren dag bij z'n „bruur" Felix Timmermans geladen kwam binnenvallen met z'n altijd beweeglijke handen den «Christus" van Papini, vroeg-ie aan zijnen vriend 't oordeel over dit boek. Timmermans moet toen kortweg ge zegd hebbenFlor, dat boek is met kanonnen geschreven". Hij bedoelde 't is geweldig, overdonderend Voor 't oogenblik kan ik 't werk van de Rederijkerskamer .Geestbe schaving" uit Oosterhout niet beter •ypeeren dan met „kanonneerwerk". 3' zij t dan met lichte projectielen fel, daverend overrompelend Dit is trouwens ook 't karakter van „Truusje Meijer", een blijspel dat door Jan Grosveld en Leo Post bij- Voordrachten, zangen muziek ter af wisseling. In de jl. Donderdagavond ge houden vergadering der A. R. Kies vereeniging „Sprang", ^erd de candi- 37859 Opera in drie bedrijven van S. Vlesslng, met begeleiding van Aanvang 7'/2 uur. 11 Enfrée; Loge f 1,50, le Rang f 1,25, 2c Rang (boven) f 0 75, plus rechten Voorverkoop van kaarten vanaf 20 Februari in het Sigarenmagazijn van Wed. J. VAN DEN BROEK-van Ree Op dit schrijven is van de Gcdepu. gesteld: 1. G. J. v. Willigenburg 2- teerde Staten het volgende antwoord M. Zwart. 3. G. L. V™ 4 r n *r:_" ontvangen Uit dit antwoord is niet op te ma ken, dat aan het gevraagde aan het slot van het schrijven der Kamer, n.l. om opnieuw het oordeel te vragen der Statenvergadering, zal worden vol daan. zonder knap in eikaar is gezet. Het stuk is een en al handeling, leven, beweging en elkaar rap opvolgende tooneel'jes. En elk stukje vraagt nog weer zijn details en moet afgemeten oopen met de juistheid van 'n klok. Één misgreep, en... een heel 't bedrijf ware lijk een kaartenhuisje in elkaar gestort. Hierin schuilt juist de acro oatiek van dit tooneelstuk. Ik heb me Woensdagavond dan ook meermalen eens afgevraagd Zijn die rappe men schen uit O >sterhout nou beroeps- artisten of...? In elk geval is het een geraffineerd dilettantisme, dat nog ster ker op den voorgrond treedt als men weet dat de knappe regiseur Joh Sporenberg 't stuk er in één maand indraaide. Drar zou ik voor willen vlaggen. Tooneel vereischt, of beter, is ge bonden aan een zekere techniek, weike een zeer gespitste studie en gestage aandacht vraagt. Nu zijn er heel wat theoriën en zienswijzen over tooneel-techniek. Twlma zegt, dat een acteur er zich steeds sterk van bewust moet zijn „dat elke zin een nieuwe gedachte uiidiukt en daarom veelal andere intonatie vergt". Bij eenige routine wordt dit ten slotte een na tuurlijk element, waaruit dan vanzelf geboren moet worden inspiratie en spontaniteit. Ik ben dan ook geens- zins de meening toegedaan van de „anti-emoiionalisten", die 't tooneel spel beschouwen als louter „gedachte- arbeid". Want wie de speelsche troep van „Geestbeschaving" heeft gezien, zal moeten getuigen, dat een zuiver „verstandelijk spel" niet dèt tff ct zou hebben gegeven als men nu te zien kreeg: fli sen van oprechte spon taniteit. Waar 't geheele spel af, absoluut af was, zoowel- in hoofd als neven rollen, willen we oris van een afzon derlijke bespreking van elke speelster of eiken speler onthouden. Men zal ons, dit hoop ik, niet kwalijk nemen, want bij een persoonlijke bespreking zouden wij ten opzichte van eik lid onze groote waardeering telkens op nieuw moeten formuleeren, met als grondtoon: schitterend" gewerkt. We hebben voor allen zonder uitzondering veel lof en bewondering voor de groote speeltechniek. Ofschoon de belangstelling niet groot was, mochten, de spelers zich echter in een zeer dankbaar publiek verheugen. Trouwens wie zoo'n spel ziet kan niet nalaten om na elk be drijf spontaan te applaudiseeren. Het publiek gaf aan 't slot met een lang aangehouden davering van applaus zijn groote tevredenheid te kennen. Joh Sporenberg heeft met zijn club knap werk gedaan. We hopen ernstig, dat „Geestbeschaving" nog eens heel spoedig terugkomt en... als men dan een beetje met de plaatselijke omstan digheden rekening houdt, dan verze keren wij een volle zaal. Vermelden wij ten slotte nog dat de pauzes goed werden gevuld door viool en piano en het publiek door een paar lieve Volendammerinnetjes werd verrast met een aardige attractie, wat 'n reclame bedoelde voor Canton's kippenvoeder. A s. Zondag komt het gezelschap in Waspik- Wij kunnen het Waspiksche publiek daarmee feliciteeren. Ze zullen dan van een echt prettige en tegelijk kunstvolle avond genieten Men.zorge dan ook druk op te komen; 't spel en de spelers zijn 't dubbel waard. Concert Liedertafel Tot Bloei der Toonkunst1*. Café ,,'t Centrum". De heer Jan Massuger heeft blijkens vorenstaande advertentie, het café is alle zorg besteed Een kluchtspel dat te beschouwen is als het hart van in een hedriif lohan als rentenier" de wereld. Rome heeft de grootste beloof een Lot lachsucces te wor-kunstschatten, zooals Pater v. Hcesch overgenomen, dat t vorig jaar door den en de Too'ej ons toonde. Welk een overweldigende den heer F. Mah.eu.Scha,„bergen .s „Oproer" zal niet minder hoogs eischen schoonheid is er niet in het \atikaan, aan de lachspieren stellen. - de monumentale kerken, St. Pielter e.a. Men weet bovendien dat de uitvoe ,)an toonde Z. E. ons brokstukken ringen van deze liedertafel zich steeds I van het heidensche Rome, tempels, pa- kenmerken door een vroolijke stem- leizen, 't coliseum enz. waarover reeds ming onder het publiek, wat, gevoegd vele eeuwen gesleten zijn en die er nu bij zoo'n aantrekkelijk varieerend pro- slaan als waarschuwende exempels pramma Pen druk bezoek doet ver- alle grootheid hier op aarde ver. gramma een druk bezoek doet ver wachten. Oprichting Vrijw. Landstorm v.m. Baardwijk. Zooais wij in ons vorig nummer meldden waren de oud militairen te v.m. Baardwijk opgeroepen om opj.l. Woensdagavond in het Patronaats gebouw bijeen te komen om aldaar hei nut van den Vrijw Landstorm te hooren uiteenzetten. Het aantal oud militairen, dat aan de uimoodiging had gevolg gegeven, was niet groot. gankelijk is. Voorts kregen wij nog te zien interessante kijkjes over Rome, n.l. de catacomben, die in de tijden van vervolging als schuilplaats voor de christenen dienden. Bij de lichtbeel den van het Vatikaan wist Z. E. aan genaam te vertellen van zijn indrukkeh gedurende zijn verblijf in Rome en tal van bijzonderheden omtrent 't leven van onzen H. Vader. 't Geheel was interessant en leer. zaam. In de pauze zong dhr. van Ree „Goe. Onder de aanwezigen merkien we (lell nachl.. aan de pian0 begeleid door o m op de Eerw. heer Ds Louwe Mej van Heesch. Kooijmans, terwijl de Z.Eerw. heer Zoowel Pater van Heesch als van pastoor v. Erp bericht van verhinde j^ee 00gstten dankbaar applaus, ring had ingezonden. i n 11 iiiiniiiiT««iiinr- Door Ds Louwe Kooijmans werd met een welkomstwoord de bijeen komst geopend en de spreker, de heer Rabou, commandant der Bossche Vrijw. Landstorm, ingeleid. Deze spreker zetle hierna op duide lijke wijze het nut van den Vrijw. Landstorm uiteen, speciaal door te wijzen op net gevaar dat dreigt van bet bolsjewisme. Hij schetste de ellen dige toestanden in Rusland door dit reg'me geschapen en riep als bewijs dat men ook hier op zijn hoede zijn moest de Novemberdagen van 1918 fn de herinnering terug. De Vrijw. Landstorm wil waken tegen dit roode gevaar door op die wijze een goed georganiseerde en geoefende macht te kunnen stellen tegenover hen die op het oogenblik niet stil zitten, doch een gunstige gelegenheid afwachten om ook hier de roode vaan te planten. De spr. deelde verder nog mede dat hij den heer W v. d Mee had aangezocht en bereid had gevonden om a!s leider van een op te richten afdeeling op te treden. Staande de vergadering traden alle aanwezige oud militairen als lid toe, terwijl allen propaganda zullen maken om het ledental uit te breiden. Het ligt in de bedoeling in de zomer- maanden geregeld schietoefeningen te houden. Ds Louwe Kooijmans dankte in welgekozen bewoordingen den geach ten spreker voor diens uitstekende rede en hoopte dat alien die daarvoor in aanmerking komen, zich als lid zouden aanmelden. Men kan zich opgeven bij den bovengenoemden plaatselijken leider. AANGENAME UREN kunt gij U met de Vasten- avonddagen verschaffen door een bezoek te brengen aan de WITTE BIOSCOOP. Bij WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ nfflttwmnr ANTOON TIELEN ■mwi versebijot binnenkort de van bet Standaardwerk van ALOYS STÜTZ. Alleen verkrijgbaar bij WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Chr. Jongl Vereen. Immanuel Bovengenoemde vereeniging tevm. Besoijen hoopt Woensdag 2 Maart a.s, met hare begunstigers en genoodigden haar 10e jaarvergadering te houden in het gebouw voor Chr Belangen boven de Chr. Bewaarschool. Vergadering N C B. Algemeene vergadering van de afd. ^genavond geejt bovengenoemde N CB. f.p Dinsdag j Maa[t des nam 3 uur in het Patronaatsgebouw v.m. KAMER VAN KOOPHANDEL. Weg WaalwijkTilburg. Bij de behandeling van het ver zoek der Kamer van Koophandel voor de Langstraat te Waalwijk om verbe tering van den weg TilburgWaal wijk werd in de Statenvergadering van 24 Juli 1924 besloten in afwachting van een definitief besluit, een proef te nemen met een afdekking van de bestaande keibestrating met asphalt. steenslag. In October 1926 verzocht de Kamer aan de Gedeputeerde Staten te willen mededeelen, of de proef aan de verwachtingen heeft beantwoord en welke plannen ten aanzien van verdere verbetering werden gekoesterd. Op deze vragen werd door de Ge deputeerde Staten geantwoord, dat de proef aan de verwachting heeft vol daan, doch dat op de begrooting 1927 niets voor verdere verbetering was uit getrokken en dat de verdere verbetering eerst aan de beurt zou mogen komen, nadat eerst de te zwakke wegconstructiën elders be. hoorlijk onder handen zouden zijn ge nomen. Teleurgesteld door dit antwoord is de Kamer daarop teruggekomen met het volgende schrijven": liedertafel in 't café van den heer P. v. Cromvoirt zijn traditioneel Vasten avond concert, waarop zij 't publiek een zeer aantrekkelijk programma biedt. Het muzikaal gedeelte lijkt ons ditmaal zeer goed verzorgd. Wij tref fen er althans verschillende nieuwe koren op aan en andere zagen we in lang niet meer op het program ver meld. Er schijnt momenteel een groote ambitie in 't gezelschap te heerschen. die ongetwijfeld zijn goeden invloed op de uitvoering dezer werken niet zal missen. Ook komt de heer A. Boom ons weer eens na langen tijd op een solo vergasten, 't Verwonderde Baardwijk. Agenda 1 Opening. 2 Voorlezing notulen. 3 Betaling contributie over 1927. S5.V,ept!£ 4. Verslag der afd. Boerenbond. (Commissie.) 5 Verslag Paardenverzekering 6 Verslag Slachtveeverzekering. 7. Rondvraag. 8. Sluiting Trouwe opkomst zeer gewenscht LEZING PATER VAN HEESCH. geopend in de Stationsstraat. Hij heeft een en ander keurig gemoderniseerd, een prima „Wilhelmina"-biljart ge plaatst, zoodat 't een werkelijk smaak, "vol café-interieur vormt. Voeg daarbij nu dat voor prima consumptie en dito bediening zorg gedragen zal worden dan kan het niet anders of 't café ,,'t Centrum" zal z'n klanten wel trekken, wat wij den ondernemer gaarne toe. wenschen. Schoenen In en Export. In Januari 1927 zijn ingevoerd 145 940 paren schoenen ad f 327 503 legen 77 807 paar ad f 438 156 in januari 1927. Uitgevoerd werden 22.479 paar ad f 121 184 in Jan. '27 tegen 22.144 paar ad f 95 000 in Jan. '26 Loonen in de Duitsche Schoenindustrie Tengevolge van de op 31 Dec. gedane arbitrale uitspraak bedragen de minimumloonen van Duitsche schoenfabrieksarbeiders in de eerste gemeenteklasse per uur als volgt: Mannelijke werklieden; boven 21 jaar 75 Pf18-21 jaar 60 Pf16- 18 jaar 45 Pfonder 15 jaar 22'/a Pf- Vrouwelijke werklieden boven 21 jaar 65,/< Pf, 18-21 jaar 42 Pf., 16 - ,8 jaar 3l'/2 Pf15-16 jaar 21 Pf., onder 15 jaar 153/4 Pf. In iedere lagere gemeenteklasse worden de loonen voor mannelijke werklieden boven 21 jaar telkens 3 Mk. lager, voor vrouwelijke werklie den boven 21 jaar telkens 2.25 Mk lager. Voor andere leeftijden naar evenredigheid. V. v d. S. Vakschool ie Plrmasens. De Beiersche regeering heeft onder zekere voorwaarden aan de vakschool <e Pirmasens een eenmalige bijdrage van 50 000 Mk. benevens eenjaarlijk- sche subsidie ter hoogte van 20 000 Mark toegewezen. V. v. d. S. Stierenkeuring. Wij vernemen dat op Maandag 21 Maart as. des voormiridags te Waal wijk de voorjaarskeuring van stieren zal worden gehouden vanwege de Provinciale Commissie voor de onder steuning van rijkswege der Veefok kerij in Noordbrabant. VLIJMEN. Zondagavond gaf het mannenkoor „Oefening en Vermaak" m de concertzaal van den heer M.de Laat zljntweede grootewinteruitvoering met medewerking van het ensemble Van den Akker uit Den Bosch. De verwachtingen waren hoog gespannen net concert heeft de bezoekers niet teleurgesteld De zaal had intusschen nog beter bezet kunnen zijn. De ver schillende programmanummers zoo van koor als muziekensemble vielen zeer in den smaak en werden luide toege juicht. Den directeur, den heer M. J. van Herpt alsmede het ensemble van den Akker mag een woord van lof niet onthouden worden. De heer Van Hout maakte zich tot tolk der aanwezigendoor een hartelijk dankwoord te spreken. Het was een succesavond. Bij Kon. besluit Is toegekend de bronzen eere medaille der Oranje— Nassau orde aan G. Brokken, dienst bode bij mej. E. H, H. Mommersteeg te Vlijmen. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). A.s. Maandagavond 7 uur hoopt in de zaal van den Chr. Volksbond al hier voor de Anti-Revolutionnaire Kiesvereeniging op te treden de heer Voor een aandachtig gehoor hield de ons steeds dat de laatste jaren zoo Zeer Eerw. Pater Dr. van Heesch, Don. subitemen bariton zanger op het pro- een lezing met lichtbeelden over Rome. gram vooikwam. 't Blijft altijd een Met een schitterende serie lichtbeel. J^nog^blijven »nndrineen °p verbetering van den wist Z. E. ons een kijk te geven op de geweldige grootheid van Rome. M. Zwart, 3. G. L. Vos, 4. C. B. Tim. mermans, 5. C. Klooiwijk, 6. W. M. Dalmaijer, 7. Jac. van Drongelen. CAPhLLE. Jl. Woensdagavond half zeven hield de Afd. Sprang - Capelle e.o van Volksonderwijs in het stations, koffiehuis van den heer L F. van Dongen alhier haar jaarvergadering, die zeer druk bezocht was. De Voor zitter, de Heer E Colet, opent de ver gadering en heet -de aanwezigen wel kom, waarna door den secretaris, den heer J. Michael, de notulen der vorige vergadering worden voorgelezen, die na goedkeuring worden vastgesteld. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer G. A S. de Bas, verslag uit omtrent den finantieelen toestand der vereeniging, waaiuit bleek dat de kas sloot met een batig saldo en de ver eeniging er finantieel niet slecht bij staat. De boeken van den penning-* meester worden door een commissie, bestaande uit de heeren Dijkstra en H. v. Beek, nagezien en in orde be vonden. Hierna bracht de heer E. Colet een kort, doch zakelijk verslag uit van het behandelde op de in Octo ber jl. te Amsterdam gehouden Alge meene vergadering van Volksonderwijs. Naar aanleiding van een schrijven van Mej. H. C Brenkman, dat zij in ver band met haar vertrek uit deze ge- meente bedankte als bestuurslid der afdeeling, werd besloten in deze va cature op de eerstvolgende vergadering te voorzien, waarna een schiijven door een inwoner van Capelle gericht aan de ledenvergadering van Volksonder wijs door den Voorzitter werd voor gelezen. Hierin bracht schrijver dank aan het bestuur der Afd. en aan die Raadsleden van Sprang-Capelle, aan wier onvermoeid werken het te danken is. dat de kosten van de gestichte school met den Bijbel tot opeen vijfde vaa de oorspronkelijk gevraagde gelden zijn teruggebracht. Nadat van de gele genheid der rondvraag door een paar leden gebruik gemaakt was, werd de vergadering door den Voorzitter op de gebruikelijke wijze gesloten, waarna gepauzeerd werd. Na de pauze werd door de tooneelvereeniging der Afd. het blijspel in drie bedrijven „Jan Ongeluk" opgevoerd. Door de opvoe ring van dit blijspel heeft de Afd. be wezen, dat er onder haar leden uit stekende tooneelspeelsters en spelers zijn. Hun spel was mooi en zij wisten dan ook van het begin tot het einde den lachlust der aanwezigen op te wekken. De verschillende rollen waren in goede handen. Ongeveer 11 uur was het programma afgewerkt, waarna de Voorzitter der Afd. dank bracht aan allen die hebben medegewerkt om dezen avond zoo goed te doen slagen. Voor de Ned. Herv. gem. alhier hoopt a.s. Zondag des nam. half drie uur op te treden Ds. Jonkers uit Waspik. JL Dinsdagavond had in het Caté vin Mej. de Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart alhier ten overstaan van Notaris R. Middelkoop de inzet- plaats van de boerderij van den heer B. P. Timmermans. Een en ander werd ingezet op f 3300, Naar men ons mededeelt worden door de Centrale Suikermij, de suiker bieten gecontracteerd voor f 18,75 en door de Coöperatieve Suikerfabriek voor f 19,—. -— ln verband met het groote suc ces, dat de tooneeNereeniging der Afd. Sprang - Capelle van Volksonderwijs jL Woensdag had met de opvoering van het blijspel „Jan Ongeluk*, heeft het Bestuur besloten deze klucht nog eens op te voeren en wel a.s. Don derdagavond 3 Maart in de zaal van den- heer L. F. v. Dongen. Toegangs kaarten voor deze uitvoering f 0,50 en f 0,75 zijn te verkrijgen bij de heeran E. Colet, G. A. S. de Bas en L. F. van Dongen. In het Café van Mej. de Wed. A. v. d. Haart alhier speelde de aldaar gevestigde biljartclub „Het kalme spel" jl. Woensdagavond een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen de biljartclub „Volhouden" uit Sprang met den vol genden uitslag: Van Moergestel- Maayers 71-100; Nieuwenhuijzen- Stokkerman 100-17de Jong-Krol 91-100; Treffers-Hoffman 99-100; de Bie-de Jong 77-100; Sterrenburg-van Willigenburg 50-36. Het kalme spel behaalde dus 488 punten en Volhouden 453 punten. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loon- schendijk optreden Ds. Ewoldt uit Raamsdonk. In de dezer dagen gehouden ledenvergadering van de Aid. Capelle van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders werd besloten aan het Hoofdbestuur als candidaten voor te dragen voor den Bondsraad (vakgroep schoenindustrie) Jac. Vos afd. secr. alhier en C. Klootwijk afd. Voorz. te Sprang van genoemden Bond. Op Woensdag 2 Maart a.s des avonds 7'|2 uur zal de Afd. Capelle van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- des nam. 2 uur op te treden Ds. van en Transportarbeiders in de schoen- A.s. Zondag des voorm, 9.30 uur en des nam. 5.30 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. Snoek. In de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt gram attractie appart. Ook aan het humoristisch gedeelte k\ den Anker van 's Gravemoer. A.s. Woensdagavond hoopt de Geref. Jongelingsvereeniging „Timo- theus" alhier in feestvergadering bijeen te komen ter herdenking van het 28- jarig bestaan! Agenda: Opening, Jaarverslagen, Onderwerp Gem. Gesch. door C. Bras penning, Onderwerp: „Vasthouden aan de belijdenis" door C. v. Herpen fabriek van A. Vos in de Nieuwstraat alhier haar jaarvergadering houden. De agenda bevat de volgende punten 1. opening, 2. notulen, 3. jaarverslag secretaris, 4. jaarverslag penningm., 5. bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van F. J. Wittebol, H. v. Dongen en A. v. Peer, 6. verkiezing voorzitter, 7. verkiezing van twee af gevaardigden voor de Bondsvergade No. 17. Zaterdag 2G Febr. 1027. 50e Jrg- DE waarde te laten 't door den Prov. Waterstaat op gezette verbeteringsplan, docli wij vragen dat een rinde wordt gemaakt aan dc at lef moederlijke behun- deling en da* in overeenstemming met bo.t erkende algemeen belang van dezen weg voor dc verbete ring daarvan een evenredig deel van de jaarlijks beschikbare middelen zal ten goede komen. Wij zullen het dan ook zeer waardeeren, dat an dermaal het oordeel der Statenvergadering om- —..ui trent ons verzoek van 24 October 1923 wordt ge- datenlljst VOOr Verkiezing van vrnagd en verwijzen wij naar onze brieven van Ar* j i lcuen 29 December 1923, 23 Mei 1924 en 3 December 1924. van oen vjemeenteraad als volgt vast Naar aanleiding van nevenaangehaald schrijven hebben wij de eer U mede te doelen, dat wij het standpunt blijven innemen, dat bij de uitvoering van het program van ombouw der provinciale wegen voorrang moet worden gegeven aan de wegen, welke het aan sterkte ontbreekt, dat zijn ile steenslag-, grint- en klinkerwegen. Wij achten ons niet verantwoord in dit werk plan verandering te brengen ten behoeve van den door L' bedoelden keiweg, hoe gaarne ook wij dien weg naar de eischen van het moderne verkeer zouden zien omgebouwd. De geldmiddelen der provincie laten echter niet toe aan het toch reeds zware geldelijke offers vragend program van omliouw der wegen noch verdere uitbreiding te geven door daarin gedu rende meerdere jaren op tc nemen de uitvoering hij gedeeiten van een nieuwe verharding op den weg van Tilburg naar Waalwijk. Wij lneenen tot groote voorzichtigheid ten deze te zijn gehouden, omdat de in aantocht zijnde NVegenbelastingw et den toestand der provinciale flnantiën op ongunstige wijze dreigt te beïnvloe den, zoodat wij nu reeds rekening moeten hou den met de mogelijkheid, dat het voor de komen de jaren opgezet program van ombouw der zwakke wegen niet binnen den gedachten tijd tot uitvoering zal kunnen komen. „De sianzerii" De aanhef van nevenaangehaald schrijven, waaruit ons bleek, dal de proef van wegverbete- ring, toegepast op een gedeelte van den Provin cialen weg TilburgWaalwijk als geslaagd mag beschouwd worden, deed ons verwachten de me- dedecling, dat de wcgvcrbctering zou worden voortgezet. Zeer tot ons leedwezen moeten wij ech ter ervaren, dat niet alleen op dc begrooting voor 1927 geen bedragen voor verdere verbetering zijn uitgetrokken, doch wordt zelfs een hervatting van het verbeterlngswcrk voor onbcpaalden tijd uit- Het Spreekt van zelf, dat het Statenbesluit om A. D. Van der Schans, burgemeester een proef te nemen met een asphalt-stecnslagaf- l van Andel, lid V3n de Provinciale dekking bij ons dc verwachting heeft gewekt, dat n i bij het slagen van die proef de geheele weg, zij otaten, met net onderwerp Ue taak nomen, gedecltcni zou worden onder handcn gc"en werkwijze van Provinciale Staten", uit het gesprokene bij dc behandeling van ons j Belangstellenden hebben ook toegang verzoek in de vergadering der Staten onzer Pro- vincic op 24 Juli 1924 bleek, dat door verschil- tot deze Vergadering. algemcencn nutte zoo stiefmoederlijk wordt be handeld als deze. Uit de toen gevoerde discussie valt zonder twijfel op te maken, dat de .Staten vergadering in beginsel alle aanleiding vond den weg te verbeteren. Op overwegingen van practi- sclien aard werd het nemen van een definitief besluit in afwachting van een te nemen proef, uitgesteld. Uwe mededeeling, dnt voorloopig niet aan ver dere verbetering van den weg wordt gedacht, heeft ons dan ook zeer teleurgesteld. Naar wij meencn strookt deze mededeeling ook niet met den geest van het besluit der Statenvergadering. Wij herha^n, wat wij reeds meerdere malen hebben betoogd, n.l. dat wij geen bevoorrechting vragen, doch gelijke berechting. En wanneer in de Statenvergadering is gezegd, dat geen weg jarenlang zoo stiefmoederlijk is behandeld als weinig soli van dezen nog altiid derdagavond in den R. K. Gildenbond j deze en "dat het betreurd wordt, dat zoo weinig jaandacht is geschonken aan den gemotiveerden wcnsch onzer Kamer, dan mecncn wij met recht dezen weg. Met nadruk wenschen wij er andermaal op tc wijzen, dat wij reeds tevreden zijn met een ge leidelijke verbetering. Wij wenschen geheel ln

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 5