Mijnhard'ts tabletten uwe advertenties oir Anioon ïielsn. LAUS DEO Kantoor-, Schooi en Sindieboeheo Waalwijlsciis SlQüilriilfliërij Anlooo Helen. Het dansverbod in de Vasten Waalwijksche Vischhandel PVTEBSEC Staatsalmanak in lillen. Laat ons plaatsen Marktberichten. De Watersnood. Kukuk Wals. Pak pap ie r. Hoest-, Keelpijn-, Zenuw-, Laxeer-, Hoofdpijn-, Kiespijn-, Staal-, Maag- Onmisbaar voor eiken zakenman. Pakpapier, Inwikkelpapier ring op 27 en 28 Maart e.k. te Am- sterdam, 8. Mededeelmgen, 9. rond vraag en 10. sluiting. De vergadering zal een eenigszins feestelijk karakter dragen. WASPIK- Het grondwerk voor de aan te leggen begraafplaats nabij de nieuwe Kerk te Waspik-Boven werd aanbesteed voor de som van f480 Bij de N V. Scheepsbouwwerven v.h P en A. Ruijtenberg alhier werd niet goed gevolg te water gelaten het sleepschip „Head", laadvermogen on geveer 530 ton in aanbouw voor de Heeren P. en C. J. van Dongen te Woudrichem. Terstond is de kiel ge legd voor een dergelijk schip groot ongeveer 550 ton voor rekening van Mej. de Wed. M Nelis alhier. Als eene merkwaardigheid melden wij dat een hond die voor eenige weken aan een inwoner der gemeente Son (bij Eindhoven) werd verkocht, dezer dagen weder bij zijn vroegeren eigenaar alhier kwam aanloopen. Bij de N V. Scheepsbouwwerven v.h. P. en A. Ruijtenberg alhier werd met goed gevolg te water gelaten het Rijn-Hernekanaalschip .Petrus" groot ruim 1350 ton, in aanbouw voor den Heer J C. van Alphen te Teteringen De kiel zal worden gelegd voor een Dortmond-Eemskanaalschip van ruim 900 ton'voor rekening van den Heer van Santen alhier. RAAMSDONK. Op Zondag a s. 's avonds om 7 uur. zal in het St. Hen- ricusgebouw op het Veer een uitvoe ring worden gegeven door de Harmo nie de Eendracht, met medewerking van de tooneelvereeniging Amicitia Op het program komt voor„Wat niet sterven kon" tooneelspel in 4 bedrij ven, De gebroken spiegel, blijspel in 1 bedrijf, en eenige komische voor drachten. Naar we vernemen zal door het G. E. B. in de Julianalaan voor het nieuwe woningcomplex een lantaarn worden bijgeplaatst. Door het bestuur van den Ouden polder is besloten om in de Molen pad en de Vlaaikensstraat, met paaltjes een pad af te bakenen voor de voet gangers en wielrijders. Dit is een mooie verbetering die vooral in de wintermaanden zal worden ge waardeerd, wanneer deze wegen steeds op een moeras gelijken. De voorjaarskeuring van spring- stieren, welke minstens 1 jaar oud zijn, zal o.m voor deze gemeente plaats hebben te Oosterhout op 18 Maart a. s. v.m om 9'/2 uur. in de Luitenambachtstraat reed de vrachtauto van de bierbrouwerij de Wereld" met een groote vaart op den melkwagen de van zuivelfa briek. De schok kwam zoo aan, dat vele melkbussen van den wagen vlogen De voerman zelf sloeg achterover en bezeerde zich aan het been. MADE. Zondag j.l. hield de afd Made en Drtmmelen van het Wit-Gele Kruis een algemeene vergadering die wegens het slechte weer maar matig was bezocht. Nadat de voorzitter, Dr. J. H. Klijn de vergadering met den Chr. groet had geopend, bracht hij dank aan de wijkverpleegster en aan het dames comité, voor het ophalen van de contributie, benevens aan het dames comité voor den verkoop van sterretjes in N.-Br. welke f30 heeft opgebracht. Op 1 1 Jan. telde de vereentging 3S0 leden wat met 20 is gestegen. De wijkverpleegster legde 3432 bezoeken af terwijl 152 voorwerpen uit het magazijn werden geleend De bij periodieke aftreding aftredende be stuursleden J. v. d.'Elshout en J.v. d Veeken werden herbenoemd. De magazijnkas sloot met een batig saldo van f 154 14, de algemeene kas met f 26 20. Door een benoemde commissie bestaande uit de heeren W Kooijman en J. Jansenowerd de rekening en ver antwoording van den penningmeester goedgekeurd In de vacature P. Stijnis werd tot lid van de Commissie van Advies gekozen de heer J. Stijnis te Drimmelen. Daarna sloot de voorzitter de ver gadering met den gebruiketfjken groet. Op de gehouden aanbesteding te Tilburg voor het aanleggen van een riool inwendig wijd 150 cM en 190 215 c.M ter lengte van 1600 M. van het Wtlhelminakanaal naar de Pius straat aldaar werd ingeschreven als volgt Firma N. Verhagen f248.900 N.V Abtei vh Th Blijlevens f264 400 C. Verwater Co. f282.200 De heer J. L. Buize, onderwijzer te Nieuwendijk is benoemd tot hoofd der Christelijke school te Drimmelen De groentekoopman P. v. d M werd gisteren door de auto van de Wed. D. v. d. Made aangereden, waar- door al de groenten over de straat werd verspreid en de kar nogal vrij ernstig werd beschadigd. De bestuur der heeft gedeeltelijk de sehade ver goed. Billijk en goed zijn Mijnhardt's Geneesmiddelen. Ze worden bereid in eigen fabriek onder toezicht van een Apotheker. Alle aangesloten gezelschappen (11 in getal) waren door twee afgevaar digden vertegenwoordigd, toen de voorzitter, de heer Joozen uit Elshout, de vergadering opende en allen een hartelijk welkom toeriep, waarna door den secretaris de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen, wel ke onveranderd werden goedgekeurd en vastgesteld. Alsdan kwam aan de orde bestuurs verkiezing wegens uitbreiding van het bestuur van 3 tot 7 leden en werden hiervoor de leden W. Coense uit Vlij men, L. A. Kroot en Th. Schoofs uit Waalwijk en J. van Vaalen uit Dru- nen met algemeene stemmen gekozen, welke allen hunne benoeming aanna men. r Op voorstel van het bestuur werd de bond in twee afdeelingen verdeeld n.1. Oost en West, dit met het oog op de te houden concoursen, zoodat er om de beurt een in afdeeling West, waar onder Elshout, Druuen en Waalwijk behooren en een in afdeeling Óóst, Nieuwkuik en Vlijmen, gehouden zal worden. Als datum voor het eerst te houden concours werd vastgesteld 22 Mei en werd besloten om er dit jaar in het geheel 4 te doen plaats hebben. Om de plaats waar 't eerste concours plaats heeft, zal worden, geloot op de eerstvolgende vergadering, welke zal worden gehouden bij den heer H. Boom te Vlijmen op 27 Maart a.s. In den loop der vergadering werd door den voorzitter medegedeeld, dat door de Egyptian Cigarette Company te Rotterdam een prachtige zilveren Wisselbeker voor den bond zal wor den beschikbaar gesteld, te behalen door 't gezelschap, 't welk over een geheel jaar het hoogst aantal punten op de bondsconcoursen heeft behaald en in eigendom overgaat wanneer hij 2 maal achtereen door hetzelfde gezel schap wordt behaald. Ten ongeveer 5 uur werd deze ge animeerde /vergadering met een dank woord door den voorzitter gesloten. ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft. Te Nottingham heeft de eveneens reeds bejaarde echtgenoote van den 75 jarigen chemicus Cowley, die blind is. in plaats van medicijnen haar man bij vergissing een zwaar vergif inge geven, aan de gevolgen waarvan hij is overleden. De vorige maand is in Duitsch- land het aantal radio-luisteraars met 89 763 toegenomen en bedraagt thans 1 466 327. in andere bladen. Het geeft ons provisie en bespaart U moeite en kosten. msr ATTENTIE! op te 2even voor de binnenkort aanvangende CURSUS- - ^ijyAAïiESSEN voorSpaansch - Fransch - Steno- grafie an het Nede'rl.,Fransch, Duitsch en Engelsch - Typen. o pnnTPQTDA»T Mnd?gs tot en met Vriida8s tusscnen 12'/2 en e uur GROOTESTRA^.T No. 306, WAALWIJK (ingang in den dam.) J. SMARIUS, Cursuslfcider, gediplom. Leeraar Handelscorrespondentie en Stenografie. 37788 BURGERLIJKE STAND. RECHTSZAKEN. Liederenboekje voor de Katb. I Scholen, alsook voor 't Huisge zin, van de hand van Zuster Ma. TERES, Hoofd der Bijz Meisjesschool te Berkdijk. De eerste oplaag was direct nitverkocht, terwijl bet zesde dnizendtal reeds in verkoop is. Binnenkort volgt LAUS DEO II WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. SPORT. Bij den neus genomen. C. v. P. bouwkundige te Vrijhoeve Capelle, thans gedetineerd, stond te- echt terzake dat hij begin September 926 te Grave M. Hegeraat heeft op gelicht door deze te bewegen hem geld, spijs, drank en inwoning te geven door deze in strijd met de waarheid een verhaal op te disschen waartoe Hegeraat werd bewogen ver dachte geld te geven en spijs, drank en inwoning te verstrekken. (Deze zaak werd op 7 October 1926 uttgesteld teneinde een onderzoek naar verdachte's geestvermogens in te v stellen). Verdachte had de familie Hegeraat wijs gemaakt, dat hij een werk had aangenomen aan de Maaskanalisatie, ter uitvoering waarvan hij eenige maanden daar moest verblijven. De koffers van verdachte waren onderwe gen en vermits Van Gend Loos op Zondag geen bestellingen doei. had verdachte zijn geld dat in de koffers was, niet onder zijn bereik. Hegeraat leende aan verdachte geld en ging met hem van zijn eigen centen kermis hóuden- Nader bleek dat men met een op lichter te doen had. Uit het deskundig onderzoek was gebleken, dat verdachte volkomen nor maal en toerekenbaar was. De eisch luidde 8 maanden gevan genisstraf. GEMENGD NIEUWS. Uit Mestivin.bij Bromberg (Polen) meld men, dat aldaar door de politie aangehouden. Jozef Rozan en zijn knecht. Beiden zijn er van beschuldigd talrijke personen vermoord te hebben Tot nu toe kon worden vastgeseld dat zij acht menschen om het leven gebracht te hebben. Rozan. die in een prachtige villa woon de, temidden van een uitgestrekt park onderhield liefdesbetrekkingen met een vrouw uit de hoogere standen van .Warschau. Zekeren dag verdween deze vrouw, haar 15 jarige dochter kwam haar bij Rozan opzoeken en verdween eveneens. Een andere dame uit Warschau, vrien- din der dame, onderging hetzelfde lot, evenals haar kamermeid en daarna haar gouvernante. Een ingenieur, die een bezoek bracht aan Rozan, werd daarna niet meer weergezien Men denkt dat hij evenals de anderen door dezen nieuwen Landru werd om gebracht. Nasporingen in het park heb ben althans een groote hoeveelheid tn Mschenbeenderen doen ondekken. Omrent het ongeluk op den Reinrno- torboot wordt nog gemeld, dat de boot zich bij het invallen van de duisternis tusschen Erbach en Reinhau bevond De passagiars, die ir. de kajuit waren schenen te slapen. Een hunner kwam echter tot bewustzijn en bemerkte dat het in de kajuit sterk naar dampen rook, waarop hij het venster insloeg en den kapitein alarmeerde. Deze liet de boot te Bibrich aanloo pen, waar men bevond, dat allen be wusteloos waren op drie na. In het ziekenhuis kon bij vijf personen de dood worden vastgesteld. Daaronder bevonden zich twee heeren uit Bibrich en drie kinderen nit Mainz, waaronder iwee kinderen van den kapitein. Volgens Central News zijn 26 postzakken van de Otient Express door door dieven geplunderd. De eenige on aangeroerd gebleven postzak pd.st. 10,000 vooreen Londensche bank. Het gestolen bedrag is nog niet bekend, Eigenaardig is wel dat de posterijen te Parijs aan den correspondent van den Daily Cgronicle verklaren van den diefstal niets te weten. Op de lijn naar Faenzazoo wordt uit Florence gemeld, heeft een spoor wegongeluk plaatsgehad, doordat twee treinen met elkaar in botsing kwamen Zes personen werden gewond. Te Wilnis werd een kind terwijl het des nachts in de wieg lag door een rat gebeten. De kleine is aan de gevolgen overleden. Hedennacht omstreeks 1 uur heeft te Kostverloren (gemeente Gro ningen) een moordaanslag plaats gehad op den 19-jarigen P. van den B., timmerfabrikant te Stadskanaal. Na des avonds zich in gezelschap van eenige personen te hebben bevonden was hij per fiets in de richting Friesche Straat weg gegaan. Meer kon de zwaar gewor.de, die een diepe messteek in den hals had, terwijl de luchtpijp was geraakt, niet mededeelen. De heer v. d. 0., die hevig bloedde had omwonenden opgeklopt en werd in het kantoor der Automaat verbonden door den te hulp geroepen politie dokter Nathaus. Hij is naar het Aca demisch ziekenhuis overgebracht. De politie vermoedt dat geen moord aanslag op B. heeft plaats gehad, doch dat deze in overspannen toestand zichzelf gestoken heeft. Intusschen wordt hef onderzoek voortgezet. De toestand van den gewonde is gunstig. In een bouwland zijn hoed en mes gevonden, vermoedelijk van B die verklaartdoor een onbekenden persoon te zijn gestompt. Uit zelfver dediging had hij tben een mes uit den zak gehaald, maar of hij daarop gesneden is weet hij niet meer. Wel is hij vervolgens in een sloot gevallen. Toen een mijnwerker te Hagen vanmorgen uit de nachtploeg in zijn woning terugkeerde, werd hij getroffen door sterke gaslucht. Zijn vrouw en 3 kinderen van 15, 13 en 10 jaar lagen dood te bed. Een kraan van de lamp in de huiskamer stond open. Een verschrikkelijk ongeluk heeft Woensdag plaats gegrepen met een troepje mandenmakende zigeuners te Leztgnan, in het Fransche dep. Ande. Een woonwagen, waarin zich zes leden van één zigeunersgezin bevonden, geraakte in brand. Het mocht den armen menschen niet gelukken, de deur van den Wdgen te openen. Vier meisjes moesten levend verbranden. Aan het behoud der moeder en van een vijfde zuster wordt gewanhoopt. Op het ijs van het Zittower meer in Mecklenburg—Schwerin werd giste ren door den zoon van een onder wijzer schaatsen gereden. De jongen zakte door het ijs, waarop zijn vader hem te hulp snelde, doch daarbij even eens door het ijs zakte. Ook de vrouw van den onderwijzer voor wier oog n zich het drama afspeelde, zakte door het ijs bij haar pogingen, om haar man en kaar kind te redden. Alle drie kwamen jammerlijk om het leven. Eenigen tijd geleden is ook de doch ter van den onderwijzer op dezelfde wijze om het leven gekomen Van het geheele gezin is thans nog slechts de 80—jarige grootmoeder overgebleven. Vannacht tegen 12 uur haalde een man, die zich reeds eenigen tijd in de hal van het Potsdammer Station te Berlijn op eenigszins verdachte manier had opgehouden, plots een [revolver te voorschijn, op het oogen- blik dat de ambtenaar van het loket „Kaartjes naar het buitenland" zijn ontvangsten samenpakte om ze naar de brandkast te brengen De man loste eerst een schot in hei wilde, sloeg met het handvat van den revolver de loket- ruit in, en griste de tasch met gelds waardig papier uit de handen van den onthutsten ambtenaar, die in zijn andere hand een zak zilver hield. Ofschoon onmiddellijk een paar andere beambten den roover trachten tegen te houden, loste deze nog een paar „schriksciioten" en ontkwam. De buit bedraagt eenige duizenden mark. Bij het vellen van een grooten eik in het dorpje Wiethen bij Bautzen zijn gisteren 5 personen door te vroeg omvallen van den boom, door zware takken getroffen Eén was onmiddellijk- dood, drie anderen werden in ernstigen toestand naar een ziekenhuis vervoerd, waar bij aankomst ook een tweede slachtoffer reeds bleek te zijn overleden. Een model jaarverslag. De Heer H. Willemse dicht als volgt in „St. Christoffel" zijn jaarverslag over de afdeeling St. Liduina Ledental 16, verleden jaar 13, wij zijn dus vooruit. ln 't Bestuur geen verandering, en n kas zonder duit. Elf vergaderingen van leden of bestuur (Lange verslagen vervelen op den duur). Verder 'n patrones- en St. Nicolaas- feest. De opkomst der leden is bevredi gend geweest. Uit het overlijensfonds één uitkee- ring van 1000 gulden. Wil o redactieschaar ons nog even dulden. Om te melden er driemaal advies is gegeven. En dit verslag naar v/aarheid is geschreven. Waalwijk, 24 Febr. 1926. Eieren 5—7 cent. Varkens f 15—f 20. AGENDA'». WAALWIJK. Zaterdag 8 uur Witte Bioscoop, „De publieke opinie". (Betoovering van Parijs). Zalerdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Mannenkoor. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12'/2 uur. Volksmatinée der liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 6 uur. Bal in café Trompen. Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „De publieke opinie". (Betoovering van Parijs). Zondag 7 uur. Tooneeluitvoering in de zaal van den heer C. v. Sebille. Zondag 7 uur. Concert dcor de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" in de zaal van den heer P. v. Crom- voirt. Zondag 7'/2 uur. „Marion de Mar ketentster", Musis Sacrum. Maandag Pianocursus Waalwijksche Muziekschool. Maandag 7 uur. Tooneeluitvoering in de zaal van den heer C. v. Sebille Maandag 7'/2 uur. „Marion de Mar ketentster", Musis Sacrum. Maandag 7'/2 uur Groote tooneel uitvoering in café Trompen. Maandag 8 uur. Witte Bioscoop. „Het vliegende circus". (Watt en 7a Watt). Dinsdag 3 uur. Algem. vergadering der afd. N.C B. in't Patronaatsgebouw v.m. Baardwijk. Dinsdag 7 uur. Bal liedertafel „Oefe ning en Vermaak", Musis Sacrum. Dinsdag 8 uur. Witte Bioscoop. „Het vliegende circus". (Watt en 72 Watt). KAATSHEUVEL. Zondag 7/'2 uur. Optreden Gebrs. de Laat uit Tilburg in Euphonia. Maandag 7'/2 uur. Uitvoering door de Kon. Erk. Harmonie „Apollo" in de zaal van den heer Joh. Smits— Hesselmans. BESTELT UWE BIJ ONS. U is dan verzekerd van directe en juiste bediening. Zondag 6 uur. Tooneeluitvoering in het R K. Vereenigingsgebouw. Dinsdag 3 uur. Tooneeluitvoering in het R.K. Vereenigingsgebouw. Zondag, Maandag en Dinsdag. Groote Carnavalsfeesten. gaat ons niet aan. Wij offreeren voor den a,s. Vasten (zoo juist ontvangen) Nieuwe Schotsche Maatjes haring a 12 cent, Hoilandsche winterharing 7 ^cent, prima inmaak- haring 5 cent, Gemarineerde haring 8 cent, Rolmops 10 cent. Ook verkrijg, baar in flacons van 8 en 4 stuks. Mosselen in 't zuur per flacon 30 cent. Onze bekende blanke Stokvisch 30 cent per pond. Nieuwe Zoutevisch vanaf 40 cent pér pond. Versche gepelde Gar nalen 20 cent per ons. Gerookte paling in diverse prijzen. Reuze-zware nieuwe Spekbokking vanaf 3 stuks voor 25 cent. Fijne bosjes Sprot 10 cent enz. enz. enz. Wij alleen leveren U in den Vastentijd PRIMA VERSCHE ZEEVISCH zooals: Schol, Schel- visch, Kabeljouw. Tarbot en Tong tegen dag-prijzenaltijd gegarandeerd eerstekwaliteit Ontvangen de eerste Malta- aardappelen 30 cent per kilo. Verder vestigen wij de aandacht op onze Conserven artikelen. Wij hebben Sardines vanaf 16 cent per blik. Prima Zalm vanaf 35 cent per blik. Alles tot de fijnste soorten. Atle Kaas soorten. Prima oude Mei-kaas, Fransche p pond 80 cent. Edammer en Leidsche. Gruyère, Zwit- sersche en Camemberts. 37902 Speciaal adres voor gesne den Kaas. Daar de kaas. bij ons machinaal wordt gesneden en van den korst wordt ontdaan, is dit voor U vooral in den vasten, het aangewezen adres. Aanbevelend. JOS. VAN DER LEE. Teleioon 170 Telefoon 170 ADVERTENTIEN. Ingenaaid f 6.50. Gebonden f 7.75. Bestelt men bij: Gfootestr. 216, bij de Markt, WAALWIJK? Pracht opnamen zijn: Duo Hoffman 7764 Orkest. DE PRIJZEN VAN HEf (aan rollen 1,1.20, 1.40 M) Java, Saeling, enz.) alsook van zijn aanzienlijk verlaagd. Vraagt monsters en prijs. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Ti el en. RAAMSDONKSVEER. Ds. Ewoldt treedt Zon dagmorgen om half tien op in de Veersche Kerk; des middags om 2 uur zal er in de Dorpschc Kerk lecsdienst worden gehouden. Zondag geeft de K. E. Harmonie De Eendracht een uitvoering. Opgevoerd zullen worden: „Wat niet sterven kon" en „Dc gebroken spiegel". GKKRTRUIDENBERG. Maandagavond 1.1. gaf de telepanth Winando, een flink bezochte seance in hotel C. Stal. Winando werkte tot aller genoegen, en liet de gehyptoniseerden de grappigste dingen doen. De seance werd afgewisseld door eenige nummers van den gevierden bariton Rart. v. Heus- den, en enkele goocheltoeren van prof. Albert, welke alle een groot applaus verwierven. Dinsdag 1.1. gaf de heer Kats, voor de Mij. tot Nut van 't Algemeen een lezing in dc groote zaal van hotel Centraal, over „Balt, land en volk". De leden waren goed opgekomen. Dc heer Kats mankte zijn onderwerp door middel van licht beelden gemakkelijk te volgen. Onze stadgenoot, 11. Verhagen, had het on geluk een pan kokend water over zijn beide bee- ncn te laten vallen, zoodat hij ernstige brand wonden opliep. Dr. Lips verleende geneeskundige hulp. In dc Gcr. Kerk zal Zondag a.s. optreden pro 1. Bouwman uit Kampen. Woensdag 1.1. gaf de Opernvcreenlging „Of fenbach", een uitvoering in hotel Centraal. Voor de pauze werden eenige goed gezongen nummers I „Paljas", door den tenor M. Marlijn, dc serenade van Toselli, door Mej. Carlo v. d. Velden, mezzo sopraan. Door Mej. Annie Kapper, sopraan, werden eenige extra nummers gegeven, welke ook een groote bijval verwierven „Du "Hirtc Israels", uitgevoerd door een gemengd kwartet werd keurig uitge voerd. De bas fond, dc lieer Ant. v. Muyzenborg behaalde met Duinlied, uit de Opera „De vroolijkc vrouwtjes van Windsor" en z'n komische voor dracht „Ik goa 't waogen", een groot succes. De alhier reeds bekende bariton Bart v. Hcusden, behaalde met z'n Serenade Ay, ay ny en Pierrot lied een enorm succes. De bekende Illusionist Joshiwnpa, deed ieder niet z'n goochel toeren ver baasd staan. Na de pauze werd gegeven de operette „Les bouqueti(»rc de Paris", welke keurig werd uitge voerd. De muzikale leiding van Willy Smits was uitmuntend. Het geheel was een enorm succes. De heer A. v. Dongen, «tankte na afloop den heer Joh. Charter, onder wiens leiding «te operette in zoo'n korten tij«I was ingestudeerd. Daarna werd er hal gehouden, waarbij „The Mascotte Band", voor dansmuziek zorgde. Onze stadgenoot, de werkman B. «1e R. had het ongeluk bij het afbreken «Ier stijgers ron«l «Ir grootte kerk alhier, daar af te vallen. Hij* werd ernstig gekneusd en met een gebroken pols opge nomen. Dr. v. Rerkesteijn verleende «le eerste hulp. De Kon. Eik. Symphonic en Zangvereeniging „Cecilia", gaf voor «le leden een uitvoering in hotel Santbergen. De zaal was geheel bezet en «le verschillende nummers oogsten een groot succes. Vooral eenige humoristische nummers door eenige leilen gegeven, vielen goed in «len smaak. De amuscmentsclub der P. N. E. M. zal Za terdag a.s. in tintel Centraal een bal geven, voor het personeel. Tevens zullen eenige humoristische nummers gegeven worden. DRUNEN. Gisterenavond werd in de zaal dor Jongelingencongreg^tie een vergadering gehouden van de leden der bestaande kolen- coöperatie „Helpt. Elkander", onderafdeeling van de R. K. WerkUedenvereenlging. De heer Hendriks uit 's-Boach was hierbij tegenwoor dig. De heer A. v. d. Wiel opende de verga dering met den gebrnikelflken groet, heette de aanwezigen en den spreker welkom en gaf daarna het woord aan den heer Hendriks, welke 'n korte uiteenzetting gaf over de be langen van don kolenbond en de Werklieden vereniging. Deze vergadering was belegd om te komen tot herleving der coöperatie. Spr. betreurde het dat de opkomst zoo gering was. Toch meende hy" goed te doen de zaak duidelijk te hespreken. Hy stelde voor het oude reglement te vervangen door ,n nieuw, hetwelk punt voor punt artikelsgewijs werd voorgelezen, besproken en gewijzigd en daar na werd vastgesteld. Er werd besloten dat iedereen, die 'lidj van den kolenbond wil worden, tevens lid moet zyn van do stands organisatie of donateur hiervan. Verder werd goedgekeurd by winst dividend uit te koeren. Door enkele leden werden vragen gesteld, welke door den heer Hendriks beant woord werden. Verder werd goedgekeurd om door het voorloopig bestuur, bestaande uit: A. v. d. Wiel, H. Knippels, F. v. d. Hoven, W. v. d. Zanden, .T. v. Bek, de zaak te laten regelen en zal bij den bode der Werklieden- vereeniging by liet innen der contributie ge legenheid zyn zich als lid te laten inschrij ven. Er werd besloten zoo spoedig mogelijk, als de leden bezocht zijn, wederom een ver gadering te houden om alsdan een definitief bestuur te kiezen. Gisterenavond omstreeks half negen had alhier een ernstig ongeluk plaats. Het zoontje van J. v. Helvoirt meende, toen hy de tram hoorde aankomen, «lat zyn fiets niet veilig stond, liep haastig naar buiten, maar werd plots door de machine gegrepen. De voet werd onder de staven der machine ver pletterd. De jongen word bfj J. v. Veggel binnen gedragen, waarna spoedig «Ir. v. Sc- ters. die gewaarschuwd was, aanwezig was om het eerste verband te leggen. Intussclien waren de ouders gewaarschuwd; «lie spoedig tegenwoordig waren. Daar de dokter verder niets meer kon beginnen, moest «Ie jongen di rect per auto naar Den Bosch worden over gebracht om onder behandeling van Dr. Fre- deriks te worden gesteld. Deze oordeelde on middellijke amputatie van den voet noodig. 't Jongetje werd voorzien van de laatste H. Sacramenten. Z(jn toestand was wat erger, hij had veel koorts, doch spoedig levensge vaar is er nog niet. Aan «lep vooravond van de jaarlijksche uitvoering der R.K. Tooneelvereeniging van liet jongenspatronaat, lijkt ons een laatste" opwekking tot hijwoning hiervan op zijn plaats. Het is ditmaal «le moeite waard, dit stuk„Wat niet sterven kon" te komen bij wonen. De auteur heeft er «1e gedachte in uitgewerkt hoe de nagedachtenis eener moe der ln de kinderen niet sterft en verder lioe de vader en kinderen, na veel strijd en lijden God dankend terugkeer en tot het ware ge loof. "fVij geven hierbij oen beknopt overzicht van het stuk. Het stuk speelt in de familiekring van een oud bankier, welke het beheer van «1e Rank over had gedragen op «fc'n zoon. Deze zoon was een speler en doordraaier en had alles verloren, zoodat ten laatste de Bank sprong. De moeder was een echte goede katholieke vrouw, doch toen deze stierf, waren «le kin deren nog klein en overgelaten aan den va der, die een voorstander van 't individualis me was. In dezen geest gaf hij zijn kinderen een opvoeding. Die tweede zoon. die op stu die was in Parijs, zou volgens vader artist worden. Docli de jongen kwam als katholiek terug met in zich de liooge roeping van mis sionaris. De jongste zoon des huizes had eenzelfde ideaal en wilde zyn broer volgen, maar de vader verzet zich hier krachtig te gen. De dag, waarop de Bank springt, gaat de oudste zoon over tot diefstal bij zyn vader en nemt de vluclit, den vader in waan zin achterlatend. Nu komt er een keerpunt ln het leven van den oiidln Bankier. De twee zonen, die zich in liet geloof ge sterkt hebben, door de nagedachtenis hun ner moeder, en door het vertrouwen op God, zijn i tot den vader teruggekeerd, welke ook berouw heeft gekregen en zich gelukkig vond in den dienst van God. Hij vraagt dan aan' zyn kinderenleert iny bidden. Wij meenden goed te doen, dit mooie spel niet Vastenavond, 28 Febr„ op te voeren in liet Patronaatsgebouw. Juist op deze dagen, waar op zoovele plaatsen zooveel lichtzin nigs en zondigs aait het volk geboden word. Er is voor gezorgd dat alles zoo afgewerkt mogelijk is. in het café van den heer Th. van dei- Geld te Nieuwkuik eene algemeene vergadering. WAALWIJK. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Henriette Adriana Maria Mathilda d. v. A. J. dc Voller en C. A. Koots. Adrianus z. v. A. dc Brauwer en J. Leijtens. Adrianus Ma- rinus Joseph us z. v. H. Th. Verhoeven en C. A. M. van Brunschot. Overleden: A. C. van Dijk, 69 j. echtgenoote vaü J. A. J. van Heijst. P. C. Heeren, 1. j. A H. de Vlsscher, 88 j. weduwnaar van M. J. Nicolai. Gehuwd: C. M. Stravers 29 j. en J. Bruurmijn 2G j Inirekomcn personen: C. M. Leijtens, Groote- straat258 van Heusden. L. C. Verheijdeii, lloog- eindc 23 van Vcnraij. J. M. Verheijden, Gr«>o- tcstraat 80 van Vcnraij. B. C. Ebben, Grootestr. 244a van Schalkwijk. C. J. Drlgeur, Grootestr. 244a, van Engelen. E. M. A. G-ecrts, St. Anto- niusstraat 13, van 's Bosch. M. Waarts en gezin Bes. Steeg 63, van Sprang-Capelle. B..G. Le lieveld, 2c Zeine 26 van Utrecht. M. van Kol lenburg (wed. G. Geerts), Grootestraat 244a, van Eindhoven. C. C. Eckels, Grootestrnat 41a, van Oisterwijk. Vertrokken personen: A. J. van Wezel naar Druilen. P. A. M. Elshout naar Drunen. H. L. J. lloelofs naar 's-Gravcnliage. A. G. M. v.d. Heijden, naar Amsterdam. .en geUoore gebracht o.u. Smnrtlle<l uit «te Opera KRUISBOOGBOND. J.l. Zondag ten 2 uur hield de Langstraatsche bond van Kruisboog schuttersgezelschappen „D. E. S. V." NIEUWKUIJK. VLIJMEN.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6