0£ tËHO £T MM No. 18. Woensdag 2 Maart '27, 50e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 1 Maart 1927 Gemeenteraad. Wij hebben vroeger reeds meegedeeld dat de heer Jac. Oomens zijn mandaat als gemeenteraadslid niet meer her nieuwd wenscht te zien. Thans ver nemen we dat de heer P. van der Aa niet meer in aanmerking wenscht te komen. Verkiezing gemeenteraad. Door B. en W. dezer gemeente is de verkiezing (candidaatstelling) voor le den van den gemeenteraad bepaald op 12 April a.s.; de stemming op 23 Mei d.a.v. VERGADERING N. O. li. Gisternamiddag vergaderde boven genoemde vereeniging in het Patro naatsgebouw v.m. Baardwijk, Rond vier uur opende voorzitter J. A. Klijn de vergadering met den ehristel. groet, waarna de secretaris de notulen der vorige vergadering voorleest. Op een vraag van den voor zitter of er ook aanmerkingen zijn op de voorgelezen notulen, steil de heer Klerks een wedervraag, n.l. of de kwestie betreffende achterstallige aandeelen al in orde is. De voorzitter antwoordt, dat er destijds nog over gesproken is en de voorin, secretaris, de heer van Heijst, nog vóór zijn ontslagname hierover aan Mr. Witlox geschreven heeft.. Spr, heeft er nog eens bij van Heijst naar gevraagd, maar deze zeide van Mr. Witlox nog geen antwoord te hebben ontvangen. Men zal, zegt de voorzit ter, eerst alle contributie's moeten binnen hebben, alvorens deze kwestie te kunnen afwikkelen. Op de vorige vergadering is nog opgemerkt, dat 'n procedure moeilijkheden mee kan bren gen, want er zijn er waarop niets te verhalen is. Daarom is het voorzich tiger eerst goed uit te kijken om dan later een vergadering te beleggen, waarop alleen de aandeelenkwestie een punt van bespreking zal uitma ken. I)e heer Klerks vindt het allemaal goed en wel, maar de gewilligen zul len dan betalen, terwijl een ander zegt ik rhet. De voorzitter merkt den heer Klerks op, dat 't hier eigenlijk nog over de vaststelling van de notulen gaat, waarop de heer Klerks een mompelen de verontschuldiging laat hooren. De notulen werden hierna ongewij zigd vastgesteld. Vervolgens kwam aan de orde: Verslof/ der afd. Boerenbond. De voorzitter deelt mede, dat de heeren Pulles, van Heesbeen en van Woensel de boeken en bescheiden der vereeniging hebben onderzocht. Aan gezien echter niet alle boeken aanwe zig waren, maakte dit een algeheel on derzoek onmogelijk. De commissie heeft echter gedaan wat ze in de ge geven omstandigheden kon doen. Wa ren alle boeken aanwezig geweest, dan had men een algeheel overzicht kun nen geven. Maar de boeken zijn niet gemakkelijk los te krijgen. De com missie heeft echter eenige posten ont dekt, waarop den voorin, secretaris moet worden gewezen. Spr. zelf is er meermalen over bij van Heijst geweest, maar zonder resultaat. 'tKomt spr. wenschelijk voor, dat de vergadering goedkeuring hecht aan het plan van 't Bestuur, om enkele oude posten met den heer van Heijst te vereffenen. Betreffende den finantieelen tóe stand deelt spr. mede, dat er bij het begin van het boekjaar een schuld was van 11749,12, waarop men echter in den loop van het jaar 93G,12 liéeft kunnen afschrijven. Daar komt nog bij dat men aan oude postjes nog! ongeveer 20 te ver effenen heeft. De heer Klerks vraagt *of de con trole-commissie later weer een onder zoek instelt als men de beschikking heeft over alle boeken. De voorzitter antwoordt beves tigend. Spr. merkt op, dat er in het kasboek geen lijn is te vinden, door de handschriften van diverse personen. Laat men een drietal uit de vergade ring aanwijzen die persoonlijk naai den heer van Heijst gaan. ,,Ik heb reeds alles geprobeerd", zegt spr. Klerks: Maar wat hij geïnd heeft, moet hij toch ook afdragen. De Voorzitter wil niet zeggen dat dit niet ..gedaan is. Misschien is er niet goed - boek gehouden. Spr, wil van niemand zeggen dat hij niet eer lijk is, maar de boekhouding is geens zins correct. Voorts wil spr. voorstellen om aan den secretaris 15 cent per lid te geven voor het ophalen van de contributie bij die personen welke niet ter verga dering de contributie hebben voldaan. (Algemeene instemming). Dan vraagt spr. goedkeuring om de zaken van den voorin, secretaris af te handelen. Wordt goedgevonden. Verslag Paardenverzekering. Namens de controle-comin. deelt de heer van Heesbeen mede, dat alle boe ken en bescheiden onderzocht en keu rig in orde bevonden zijn. TJit het verslag van den secretaris blijkt, dat over 1926 werd ontvangen 1461.49 en uitgegeven 653,93, zoo dat er een batig slot is van 807,56. De voorzitter brengt een woord van dank aan de commissie en den secre taris. De heer van Nooy maakt enkele op. merkingen betreffende het schatten van veulens. Een Bestuurslid deelt mede, dat voortaan reeds veulens van 2 maan den oud ter schatting kunnen worden aangeboden en de schatting van lialf- l jarige veulens 14 bedraagt. Verslag Slachtveeverzekering. De voorzitter zegt, dat door van den Broek een onvolledig, zeer beknopt verslag is ingezonden. Dit verslag geeft slechts de volgende waarschijnlijke cijfers: 't Aantal verzekerde varkens be draagt ongeveer... 140, waarvoor werd betaald 77,en 8,90 wegens af keuring. De voorzitter zegt, dat men door dit verslag niets wijzer wordt. Waar om heeft v. d. Broek 't' niet net zoo gedaan als de secretaris van de Paar denverzekering, vraagt spr. 't Komt spr. goed voor om er van den Broek eens op te wijzen, dat hij voortaan een beter verslag moet uitbrengen. Spr. meent dat dit trouwens wel de laatste maal zal zijn, aangezien er plannen bestaan om de afd. onder den Kring 's BoScli te voegen. Maar, zoo als geschreven, is er toch nog bijna 70 winst. Voorts brengt de voorzitter ter tafel een schrijven van de Coöp. Handels- vereeniging, waarin wordt gewezen op 't voordeel wat men heeft bij gezamen lijke bestelling. Spr. is er wel voor te vinden en geeft eenige prijsnoteerin- gen. De heer J. Klerks ziet er nog niet zoo'n voordeel in en vindt 'tgeen sterke concurrentie. De voorzitter meent dat men het wel eens kan probeeren met 'n wagon. Men kan dan tevens de kwaliteit na gaan. In elk geval is men niet gebon den en kunnen de leden nog bestellin gen doen tot uiterlijk Donderdag avond. Dan deelt spr. mede, dat er van de vorig jaar door een aantal leden be stelde super nog een kleine hoeveel heid over is. Ook zij die niet vooruit bestelden en eerst eens „de kat uit den boom wilden zien", kunnen thans super betrekken, tegen een extra ver goeding van 5 cent per zak. De meer dere opbrengst komt dan de kas ten goede. Dan merkt spr. op, dat in den ver volge alle betalingen bij H. de Rooij gedaan moeten worden en de gelden niet meer aan huis worden opgehaald. Met de Rooij is een ,accoord getrof fen, dat hij voortaan een vergoeding krijgt van 5 cent per zak (dit was vroeger 10 cent). Hiervoor moet hij dan lossen en laden en geld innen.- Na een losse bespreking zegt de voorzitter dat over 5 ft 6 weken een vergadering zal worden uitgeschreven speciaal ter bespreking van de aan deelenkwestie. Reeds hebben 151 leden betaald; veel achterstalligen zijn er dus niet meer. Voor die weigerachtig blijven zullen dan maatregelen wor den genomen, 't. Bestuur wenscht juist hierover 't oordeel van de straks te houden vergadering, waarop men te vens een Hoofdbestuurslid van den N. C, B. zal uitnoodigen, Tot slot deelt de voorz. mede, dat de over het afgeloopen jaar door de Coöp. Handelsvereeniging van den N. C. B. uitgekeerde winst 56,be draagt.. Men heeft dit bedrag gewoon laten bijschrijven, zoodat men nu reeds 400,heeft. Spr. meent hier in aanleiding te vinden er op te wijzen, dat het goed is om de Coöp. Handels vereeniging te steunen. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering met den christelijken groet. „MARION." D'r zitten hier en daar wat kliekjes artisten in ons land, die zich kramp achtig tot een ascetische levensvisie hebben bedwongen en een levens-con ceptie willen zonder ornamentiek, lijk een enkel brok marmer. Als zij het woord „Romantiek" hoo ren, schrikken ze en denken zooiets als: da's zondig. Zeker, men wil ook meer gemeenschapsgevoel en kunst en spreekt 't doodvonnis uit over elke in dividualistische verstarring, maar hun gemeeuschapsklanken om ver nieuwing, in handenwringende smart geuit, verliezen zich ergens in de wij de wereld. En dit alles krijgt dan 't stempel van „modern", van nieuwe „stijl* ideën", zeker omdat 't langs de massa onbegrepen voortvaart. Men vergeet dat de waarachtige essentie eener kunst- en stijlontwikkeling eerst na vele jaren ten volle kan worden ge waardeerd. Immers, slechts nadat er jaren verloopen zijn, is 't mogelijk het karakteristiek te waardeeren, dat aan een algemeene uiting ten grondslag ligt. Als Lodewijk XIV plaats nam in een toen modernen leuningstoel, wist hij stellig niet dat hij in een fauteuil stijl Lodewijk XIV zat en evenwel schrikken wij er in onzen tijd niet voor terug, een moderne kunst in te luiden, hetgeen het nageslacht waar schijnlijk erg verwaand van ons zal vinden Nu zal men zeggen, mijnheer de re dacteur, waar wilt ge heen, wat heeft dit toch met „Marion"- te maken? Zoo oppervlakkig gezien, misschien heel weinig of niets, maar wie dieper ziet en de verschillende geestesstroo- mingen van nabij volgt, zal deze in leiding niet zoo vreemd vinden. Im mers, waar men hier en daar reeds van de „moderne" dwaling terug keert, moet elke bijdrage in de goede richting voor gemeenschapskunst wor den toegejuicht. Maar dit is niet mogelijk met buiten sluiting van de romantiek. Neen, al leen de romantiek waarin de ver eering voor het verleden ligt, kan ons weer gezond maken. Welnu, „Marion" is een werk dat zoo'n heerlijk, sterk romantisch element bevat en 't is ook daarom dat wij de plannen van TAVE NTJ zoo spontaan hebben begroet. In het licht dezer, misschien wel niet alledaagsclie beschouwing, maar naar ik hoop toch bevattelijk, moet 'tvoor eenieder een vreugde zijn geweest, dat de uitvoeringen van „Marion" de Marketentster, zich opnieuw in zoo'n groote belangstelling mochten ver heugen. Vanuit dit standpunt hebben wij ook onze opvatting over de pres- tatie's van TAVENU. Als algeheelen indruk mogen we zonder schroom zeggen: zeer goed ge werkt. Het is hier trouwens niet de eerste maal dat we „Marion" bespre ken, maar 'twerk heeft ons ditmaal te zeer getroffen, dat we een aantal per sonen te kort zouden doen, als we niet een beknopt oordeel gaven. Maar hoe meer zich het werk van dilettanten gaat vervolmaken des te gespitster wordt de beoordeelaar. Marion, (mej. Slaats) we woonden Maandagavond de opvoering bij wist zich van 't begin tot 't eind zeer goed te handhaven. Mej. Slaats heeft een zware alt, misschien daardoor oogenblikken van moeilijke stembe- heersching (vooral bij snelle stijging of daling) wat hier en daar een kleine onzuiverheid tengevolge had. Mariette (Marie v. Heijst) is een lief sopraantje, niet zonder techniek, dat zich vooral in de hooge en soins zeer moeilijke registers zuiver wist te hou. den. Het wiegeliedje gezongen door Ma rion en Mariette liet echter aan kleur. geving en harmonie te wenschen over. Mariette was een oogenblik de kluts kwijt en de tegenzang van Marion was voor Mariette ook niet gemakkelijk.Hoe licht en zuiver zong Mariette het veel zwaardere duet met Georg! (Tom Bur. man je). Dat liep wat men noemt van een leien dakje. Tom Burmanje zingt als bariton toch erg gemakkelijk, vol, gedragen en met een fijn timbre. Een bijzonder goed figuur zoowel in too. neel als zang vonden we Julie (mej. A. Fransen). Mej. Fransen speelde zeer vrij en heeft een lieve en natuurlijke stem, waarin geen zweempje van ge dwongenheid. Juist in haar natuur, lijken eenvoud lag haar bekoorlijkheid. Jean (de Bont) en Julie vormden een aardig duet. Bourdon (de |heer Knepflé) was voor zijn rol als ser geant geknipt. De heer Kneplé beschikt" over een eenvoudig, krachtig helder stemgeluid, dat frisch en aangenaam aandoet. Graaf de Veancourt (Jan Princen) had vooral wat het too. neelgedeelte betreft geen gemakke lijke, maar toch wel dankbare rol. Jan Princen zingt vooral zuiver en fijn ge. dragen; nimmer sloeg iets „helmends" in z'n stem, die steeds goed afgerond bleef. Z'n tooneelspel liep echter niet zoo gemakkelijk. De uitbeelding had o. i. wel wat sterker en bewuster mo. gen zijn. Bij de solisten, duetten en kwartetten sloten zich de krachtige koren prachtig aan, waardoor een grootsch en schitterend geheel werd verkregen en last not least, men voege hier dan nog bij 't aanvullend en be. geleidend orkest der symphonie al waren er Maandagavond groote hiaten en men krijgt een indruk van het machtig geheel. Dan hebben we nog een bijzonder woord van lof voor het rythmisch keurig uitgevoerde ballet, voor de mooie lichteffecten, 't decor en de costumes, 't Uitgaand publiek van Waalwijk kan niet genoeg dankbaar zijn den onvermoeiden en energieken directeur, den heer Jac. Sars, die zich met zijne vereeniging zooveel tijd en moeite getroost ons iets schoons te kunnen aanbieden. T.A.V.E.N.U. heeft alle recht op waardeering- en steun, zoowel finan. cieel als moreel. Aan bloemen en applaus heeft het Zondag, en Maandagavond werkelijk niet ontbroken. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteeren de hulp postkantoren werd gedurende de maand Februari 1927 Ingelegd 62742, Terugbetaald 38055,07. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt 't. nummer 123S9. Zilveren Pastoorfeest. De viering van het Zilveren Pastoors- feest in de St. Antonius-parochie, dat op 28 April wordt herdacht is thans definitief bepaald op Zaterdag en Zon- dag 14 en 15 Mei a.s. E. H. B. O. Eerste Hulp bij Ongelukken heeti besloten aan den wedstrijd van het Roode Kruis in den Haag deel te nemen. Van den finantieelen toestand zal afhangen of men ook op een wedstrijd van E.H.B.O. te Utrecht zal uitkomen. Concert „Jol Bloei der Toonkunst". Zondagavond gaf de liedeitafel „Tot Bloei der Toonkunst" in de zaal van den heer P. van Cromvoirt haar vas tenavond-concert, dat zich wederom door een uitermate gezellig verloop heeft gekenmerkt. Er heeft van het begin tot het einde (en dat kwam niet vroeg) een zeer vroolijke stemming geheerscht, wat niet wegnam dat de verschillende koren een aandachtig en dankbaar gehoor vonden. De uit voering hiervan onder leiding van den directeur den heer L van Cromvoirt, was dan ook bijzonder goed. speciaal „Op 't Kerkhof" van Andriessen en „Beati Mortui" van Mendelssohn, von den een uitnemende vertolking. Deze beide nieuwe koren zijn dan ook zeer fraaie composities, vol en stemmig van toon. Ook met de overige nummers had de Liedertafel een bijzonder goede keuze gedaan en oogstte zeer veel succes. De komische nummers gingen er niet minder goed in. Er is bij de klucht „johan als Rentenier" geducht gelachen met de rake zetten van den huisknecht Johan (M. Thijssen) en het onnoozele gezicht van den loop jongen Antoon (E. van Lier). Ook de heeren Jos Lombarts en C. Mul. even als de andere medespelenden hebben zich zeer goed van hun taak gekwe ten. Ook met de spektakel scène „Oproer" had men veel succes. Ter afwisseling gaven de gebroeders E. en J. van Lier, elk een komisch nummer ten beste, waarmee het pu bliek zich kostelijk amuseerde en dankbaar applaudiseerde. Wat aan dit concert een bijzondere attractie bracht, was het optreden van den bekenden bariton-zanger A. Boom, die we den laatsten tijd niet veel meer met soli te hooren kregen, doch die thans, daartoe met aandrang aangezocht door den voorzitter en het publiek dat niet met applaudiseeren ophield, in- plaats van één wel een viertal solo's bij afwisseling ten gehoore bracht. Zijn sonore baritonstem heeft aan vol heid en sterkte nog weinig ingeboet en het publiek wenscht hem voorzeker nog zeer vaak te hooren. 't Was een zeer genoeglijke avond, waarover het publiek zich ten zeerste voldaan toonde. UITGEBOET door de Tooneelvereeniging „Ons Onderling Genoegen". Zondagavond woonden we in de zaal van den heer van Sebille de uit voering bij van bovengenoemde too neelvereeniging Als eersten indruk noleeren we, dat er door den heer v. Engelen en zijn spelers ernstig en hard was gestu deerd. Ja. eigenlijk gezegd was de zaak voor deze jonge tooneelkrachten een beetje te hard aangepakt, waar door te ingespannen werd gespeeld. De regiseur had o. i. den spelers iet wat meer vrij spel mogen geven, waardoor de gedwongenheid zich zou getemperd hebben. Maar we herinne ren ons nog de inleiding van den heer v. Engelen, waarin een waardee- rend streven ten grondslag ligt, jon geren liefde bij te brengen voor 'ttoo- neel. Een dergelijk streven kunnen we in onze over-sportdagen niet anders toejuichen. „Uitgeboet" waren de eerste po gingen in die richting; Rekening hou dende met de verschillende factoren, kunnen we niet anders zeggen dan dat „O O. G.M in de goede richting is. We gelooven, dat de zeer talrijke aanwezigen over de uitvoering van Zondagavond wel tevreden waren. Al was het een stuk uit de „oude doos", toch waren er zeer goede momenten in elk bedrijf te vinden. P. Brokken die de moeilijke rol van den laaghartigen Flavie speelde, gaf krachtig spel te zien. Eveneens Lorri- dan (C. Beerens), Gerard des Ado- riëns (A. Coppens), Bernard, inten dant van Flavie (C Dekkers) en Beppo (J Wijkmans) Hier sluiten zich dan nog aan Martin, herbergier (P. v Dalen) en de jeugdige graaf Robert van Lusigny (H. v. Breugel). Maar als de regisseur een volgend maal de spelers niet te erg forceert, zal het spel aan natuurlijkheid winnen. „O O. G." bevat goede krachten waarmee bij ernstige studie vker succes valt te halen, wat wij den regisseur en spelers gaarne toewenschen. Met het traditioneele „bal-na" werd deze vroolijke avond gesloten. Vastenavonddagen. De Vastenavonddagen zijn zooals we dat hier gewoon zijn, kalm en prettig voorbij gegaan. Over de uit voeringen zelf spreken we elders, de bals op verschillende plaatsen waren druk bezocht en hadden een gezellig verloop. De „Witte Bioscoop" die hare be zoekers een viertal uitnemende pro gramma's voorzette. had vooral Maan dag en Dinsdag zulk een overweldi gend bezoek, dat honderden moesten worden teruggezonden er werd voor den ingang onder politie-toezichl ge woon queu gemaakt om een plaatsje te bemachtigen, en toch moesten velen teleurgesteld huiswaarts. Concours Kruisboogschutters „O.O.G." J.l. Zondag had onder groote be langstelling de eindstrijd plaats van het concours uitgeschreven door het Kruisboogschuttersgezelschap „Ons Onderling Genoegen" in de voor deze gelegenheid goed ingerichte zaal van den heer A. Holtzer—Passier aan de Besoijensche Steeg alhier. Heeft er gedurende de 14 dagen van het concours steeds een gezellige en aangename stemming geheerscht, den laatstenjdag was het 'n ongekende drukte en werd er beslist wie met de prachtige prijzen zou huiswaarts keeren. Precies ten acht uur 's-avonds wer den de banen gesloten en werd door den Voorzitter van „O. O. G bekend gemaakt wie de prijswinnaars waren en door hem een dankwoord gespro ken tot allen die hadden meegewerkt om dit concours zoo goed en aange naam mogelijk te doen slagen. Daarna werden door hem de prij zen met een toepasselijk woord aan de prijswinnaars uitgereikt waarvan de uitslag is als volgt; Op de Kunstbanen leprijsjv. d Hoven Waalwijk met 23 punten. 2e pr. W. Coense Vlijmen 22 punten, 3e pr. L. A. Kroot Waalwijk 22 punten, 4e pr. P, Biekens Waalwijk 22 punten, 5e pr. Heijmans Drunen 22 punten, 6e pr. J: de Vries Drunen 22 punten, 7e pr. A. van Bladel Waalwijk 22 pun ten, 8e pr. Braat Vlijmen 21 punten, 9e pr. H. Bergmans Drunen 21 pun ten, 10e pr. M. v. d. Westen Drunen 21 punten. Op de Geluksbanen le prijs Ch. Passier Waalwijk 37 punten, 2e pr W. van Heumer Waalwijk 35 pun ten, H. Bruurmijn Waalwijk 34 punten, 4e pr. D. Wagemakers Capelle 34 punten, 5e pr. B v. d. Wiel Drunen 34 punten, 6e pr. A. Nieuwenhuizen Sprang 34 punten, 7e pr Venus Vlij men 34 punten, 8e pr. Heijmans Dru nen 33 punten, 9e pr. Moonen Waal wijk 33 punten, 10e pr. Scnoenma- kers Kaatsheuvel 32 punten. Zaterdagmiddagmarkt. Als gevolg van de in vereeniging met den R.K Middenstandsbond en de Pluimveevereeniging met B. en W. gehouden bespreking, zal binnen kort worden begonnen met het houden van een Zaterdagsche-Pluimveemarkt. Het ligt in de bedoeling om 't niet bij pluimvee te laten, maar in de toer- komst te komen tot de algemeene Zaterdagmiddagmarkt, zooals door den R K. Middenstandsbond is opgezet. Proces-verbaal. Tegen J. de P. alhier, werd door de politie gisteren proces-verbaal opge maakt wegens openbare dronkenschap en weerspannigheid. In een sloot gereden. in een goedeCarnavalstemmingbegaf zich gisterenavond P. v. V. op zijn rijwiel naar huis. Maar door de duis ternis (sicmisleid raakte v. V. 't goede pad kwijt en tuimelde of reed pardoes in de spoorsloot langs den Parallelweg, v. V. was door dit ongeval schijnbaar zóó erg geschrokken, dat hij vergat of niet bij machte was om zich uit den sloot te werken. Gelukkig passeerde aldaar de dtenstdoende agent van politie D. die v. V. uit zijn netelige positie hielp. Op pad. Maandagavond waren de twee kin deren L. en J. B., zus en broer, res pectievelijk 16 en 12 jaar oud, de ouderlijke woning ontvlucht. Door de Tilburgsche politie werden ze aldaar opgemerkt en wederom naar vader en moeder teruggebracht. Opheffing hulppostkantoor voormalig Baardwijk. Ofschoon de plannen tot deze op heffing reeds 2 jaar in voorbereiding waren, kunnen we thans als definitief mededeelen dat binnen zeer korten tijd aan de gedachte plannen uitvoering zal worden gegeven. Het hulppostkantoor zal worden omgezet in een post agentschap, annex telegraaf- en tele foonstation. Een schema betreffende de dienstbemoeiingen is in beweiking, terwijl het-in de bedoeling ligt om den kantoorhouder ten postkantore te Waalwijk te werk te stnllen. Met deze verandering wordt een aanmerkelijke bezuiniging verkregen op de exploitatiekosten van den post dienst en de bediening van het publiek soepeler gemaakt. Krankzinnige. De zenuwlijder G. uit Eindhoven, die aan vervolgingswaanzin lijdende is, zou dezer dagen naar een gesticht worden overgebracht. G. kreeg van deze plannen lucht en trok er in een helder oogenblik tusschen uit. Gisteren was hij op het station te Lage-Zwa luwe, alwaar hij zich in een waan zinnig oogenblik voor de sneltrein wilde werpen. Slechts met groote moeite slaagde men erin om den krankzinnige deze dolle daad te be letten. De politie van Moerdijk en Zevenbergen was intusschen ter plaatse verschenen. Uit de mededeelingen van G. meende men te kunnen opmaken dat hij te Waalwijk woonachtig was, waarom men hem dan ook naar hier overbracht. Onze politie zat toen met 't geval te kijken, want 't bleek ter stond dat G. hier niet thuis hoorde. Wel heeft hij hier nog familie wonen,

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 5