BE ECHO VIN HIT ZUIDEH Xo 19. Zaterdag 5 Maart '27. 50e Jrg, DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 4 Maart 1927 HET VOORTBESTAAN VAX DE KLINIEK VAN HET WIT-GELE KRUIS MOGELIJK GEMAAKT. Wij zullen voor niemand behoeven duidelijk te maken van hoe groot be lang de Kliniek van 't Wit-Gele Kruis is, zoolang we wachten op het nieuwe Ziekenhuis met operatie-kamer. 't Feit dat Dr. Langemeijer gepas seerd jaar 17 operaties met goed ge volg verrichtte en Mevr. Dr. Grim- brère 43 lichtere neus-, oor-, of keel operaties zegt genoeg, om van de hoogte-zon-bestralingen, de zuigelin gen verpleging enz. nog niet te spreken. Maar het is ook geen geheim voor de meesten dat de kliniek met groote financieele zorgen te kampen heeft, door de betrekkelijk geringe inkom sten. zoo zelfs dat hoe langer hoe meer de noodzakelijkheid der gedwon gen opheffing dreigde. Toen is er gezocht naar een moge lijkheid om dit te voorkomen en (lc kliniek zoo lang in stand te houden tot het nieuwe ziekenhuis er is. Na eene bespreking tusschen het bestuur van 't Wit-Gele Kruis en van 't Ope ratiekamerfonds, later gevolgd door eene conferentie van deze beide met 't Kerkbestuur, is men ten deze tot een resultaat gekomen, voor beide par tijen bevredigend en tevens een waar borg voor het voortbestaan der kliniek en wel op de volgende basis. Het Operatiekamerfonds nl. zal aan het bestuur van het Wit-Gele Kruis voorschieten een, bedrag gelijk aan het tekort dat de exploitatie van hare kliniek in het jaar 1927 zal opleveren, geraamd op 1100. Mocht in dit jaar het ziekenhuis nog niet in gebruik zijn genomen, dan eveneens over 1928. Daartegenover zal het bestuur van 't Wit-Gele Kruis aan 't Operatieka- inerfonds overdragen den geheelen in ventaris der kliniek of zooveel minder als zal noodig zijn aan bruikbare goe deren tegenover de bijdragen van het Operatiekamerfonds, in elk geval een bedrag van ongeveer gelijke waarde Deze goederen zullen dan door het te stichten Ziekenhuis aan de geschatte waarde worden overgenomen, zoodat het Operatiekamerfonds geen risico loopt en door deze transactie 't voort bestaan der kliniek voor deze een of twee jaren is gewaarborgd. ZIEKENHUIS. In de laatste algemeeno ring van Waalwijks Belang den voorzitter medegedeeld plannen voor het Ziekenhuis gereed waren en dat nu gezocht werd naar een basis om de jaarlijksche exploita tie mogelijk te maken, vooral in de eerste jaren. Naar wij met genoegen vernemen worden hieromtrent onderhandelingen gevoerd met het gemeentebestuur zoodat met den steun van 't Operatie kamerfonds de aanbesteding mogelijk reeds spoedig tegemoet kan worden gezien. WONINGBOUW. Door de Bouwcommissie wordt overwogen om het onbebouwde terrein aan het St. Antoniusplein met een be ter type woning te bebouwen. FEDERATIE DER LOOIERS- BONDEN. Naar wij vernemen zal de federa tieve samenwerking tusschen den Bond van X ed s Lede r f a brik a n ten en de R.K. Ver. van Ned. Lederfabrikanten wel dra haar beslag krijgen. De samen werking geschiedt voorloopig voor 2 jaar, met stilzwijgende verlenging. Dc federatie behartigt alleen de economi sche belangen en het bestuur bestaat uit 9 leden. Onderwerpen van gods- dienstigen of socialen aard vallen bui ten den werkkring der federatie. Het voorzitterschap der federatie wordt om beurten waargenomen door dc voorzitters der beide bonden. Vermoedelijk wordt deze maand nog een ledenvergadering gehouden der beide vereenigingen om de goedkeu ring aan deze voorstellen te hechten. ONZE MUZIEKSCHOOL. Naar aanleiding van 't Ingezonden Stuk van X. en het daarin aan ons vervatte verzoek, zijn wij dezer dagen eens op informatie uitgegaan betref fende onze Muziekschool. Wij kunnen mededeelen dat het bestuur beslist nog intact is en alles doet wat in 't be lang der school gedaan moet en ge daan kan worden. En dat is heel wat ge zien speciaal de moeilijke financieele omstandigheden. Jammer genoeg toch, kende de gemeenteraad 't vorig jaar geen subsidie toe voor deze hoogst nut tige instelling, zoodat het moeilijk is, wat men noemt de eindjes aan elkaar te knoopen. Temeer waar de uitgaven zeer groot zijn, gezien o.m. het salaris van den directeur en andere noodzake lijke uitgaven. De financiën zijn en blijven voorals nog de aanleiding tot vele moeilijk verga de- is door dat dc ATTENTIE! Denkt er aan U op te geven voor de binnenkort aanvangende CURSUS SEN EN PRIVAATLESSEN voorSpaansch - Fransch - Steno grafie in het Nederl.«Fransch, Duttsch en Engelsch - Typen. Aanmelding: Van 's Maandags tot en met Vrijdags tusschen 12l/a en 2 uur GROOTESTRAAT No. 306, WAALWIJK (ingang in den dam.) J. SMARIUS, Cursusleider, gediplom. Leeraar 37788 Handelscorrespondentie en Stenografie. heden, maar toch moest ook de be langstelling veel grooter zijn. Waar heeft men een plaats van een omvang als de onze, die kan. bogen op zulk een school, waar voor zoo weinig geld, uitnemend onderricht wordt gegeven in zang, piano, viool, cello en andere instrumenten. Zulk een uitnemende kweekplaats voor zang- en muziekge zelschappen. voor harmonie en sym phonic. welke laatste reeds zóóveel goeds heeft gepresteerd^en waar door vertrek of andere omstandigheden wel schommelingen komen, maar waar een kern blijft bestaan, die juist uit onze muziekschool moet worden aangevuld. Het gaat niet aan, buiten laag leer- lingengeld, het bestuur maar steeds offers te laten brengen, dan gaat er tenslotte de ambitie uit, maar niet minder doordat er te weinig belang stelling getoond wordt. Laat men het bestuur in staat stellen, te behouden en te verbeteren wat na zooveel moeite is tol stand gekomen; laten ouders en jongelui belangstelling toonen dooi' donateur en leerling te worden, laat de gemeente zich niet afzijdig houden, opdat met vereende kracht de school op nog hoager plan kan worden ge bracht en ook de leerkrachten, die als 't ware thans te veel van de beschik bare fondsen vergen, behouden kunnen blijven en de muziekschool meer kome te staan in 't midden van aller belang stelling, 't Bestuur krachtig aan den arbeid, met den steun van leeraren en muziekliefhebbers opbouwen geza menlijk en niet *'t tegendeel. Maar daarvoor is op de eerste plaats noodig belangstelling, belangstelling van leer lingen, van ouders, van mensehen die in onze muziekwereld mede den toon aangeven Lezing Drs. van Imbeeck. De lezing met lichtbeelden van Drs. van Imbeeck over „Gothiek in onze Kathedralen" zal niet zoools nader was aangekondigd gehouden worden op Vrijdag 18, doch op Vrijdag 25 Maart a s. in de achterzaal van Hotel Verwiel Chr. Jong. Vereen. „Immanuel" Bovengenoemde vereeniging le v.m. Besoijen, hield Woensdagavond met nare begunstigers en genoodigden haar 10e jaarvergadering in 't gebouw voor Chr Belangen boven de Chr. Bewaarschool. De belangstelling voor deze vergadering, die een eenigszins feestelijk karakter droeg, was zeer goed. De Eere-voorzitter Ds. Schlemper, leidde dezen avond in met het le vers van psalm 103 en opende hierna de vergadering met gebed. Dan heette hij allen welkom op deze 10e jaar vergadering. Spreker merkt op, dat men nu niet moet denken, dat de jaarlijksche feestvergadering 't voor naamste doel is van de vereeniging. Op de gewone vergaderingen is de Bijbelbespreking het middelpunt. Van de gelegenheid maakt spr. gebruik om er bij de ouders op aan te drin gen hun kinderen geregeld naar de vergaderingen te zenden, waar de H. Schrift en Gods woord besproken wordt. - Spr. zegt: „wij Protestanten beroe pen ons steeds op den Bijbel, maar 't is treurig hoe weinig we nog van den Bijbel weten". De Jong. Vereen, heeft zich tot taak gesteld om Gods woord beter en dieper te onderzoe ken. Daarom is het zoo nuttig de vergaderingen steeds goed bij te wo nen. Tot slot spoort spr. aan om de vereeniging „Immanuel" te steunen door gebeden en gaven. Hierna gaf Ds. Schlemper de leiding der vergadering over aan den voor zitter, den heer Faro. De secrelaiis de heer van Zeist brengt vervolgens het jaarverslag uit, ingeleid door een Bijbeltekst met ver klaring en vergelijking. Op 1 Maart 1926 telde de vereeni ging 33 leden. In den loop van het jaar bedankten er echter, zoodat op 1 Maart j 1. het ledental nog 27 be droeg. Het aantal begunstigers is met 4 leden vooruit gegaan en bedroeg op 1 Maart j.l. 34. Op de bijeenkomsten behandelde men gewijde geschiedenis als eerste onderwerp. De secretaris wijst erop, dat van de inleidingen wel eens wat meer werk mag worden gemaakt. De voorzitter dankt den secretaris voor diens jaarverslag, dat er volgens spr. erg donker uitziet. De penningmeester de heer D. Mandemakers geeft een finantieel overzicht der vereeniging. waaruit blijkt dat er ontvangen is f278.02 en uitgegeven f 255.68 eerv batig slot dus van f 22.34 Namens de Conlrole-Commissie deelt de heer v. Heijst mede, dat boeken en kas van de penningmeester in orde bevonden zijn. De voorzitter dankt den penning meester voor zijn keurig beheer. De avond werd verder met aardige voordrachten en een passend tooneel- stukje .Het Geweten" gezellig door gebracht. Een aantal afgevaardigden van zusterverenigingen brachten ge- lukwenschen uit, waarna de bijeen komst onder dankzegging werd ge sloten. „De Schoen". Van het Vakblad „De Schoen" (vroeger „Ons Bondsorgaan") offi cieel orgaan van den Ned. Bond van Schoenmakerspatroons— en Schoen- winkeliersvereenigingen, gevestigd te 's Hage, verscheen deze week een Reparatie—nummer, dat bestond uit niet minder dan 32 pagina's in twee kleuren gedrukt en dat met meer dan 5000 exemplaren de vakwereld werd ingezonden. Het blad wordt zooals bekend ge drukt ter Waalwljksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Lief en Leed in de Yoychrereld. De onlangs voor de microphoon der H.D.O. te Hilversum gehouden voor dracht door den heer A. C. van der Heijden, over bovenstaand onderwerp, werd op veelvuldig verzoek, met een hijzonder vleiende inleiding der redac tie van de Radio.Luistergids, in no. en 9 van dit orgaan opgenomen. De bewijzen van instemming aller- zijdx met dit werk, heeft tot het be sluit geleid, dat dit leerdicht zoo spoedig mogelijk in druk zal verschij nen en wel op de drukkerij van ons blad. Aanbiddingsdag. Maandag 14 Maart wordt in de parochie St. Jan de jaarlijksche Aan biddingsdag gehouden DRUNEN. Naar wij vernemen is de toestand van het slachtoffer van het tramonge luk van verleden week, thans redelijk wel. Het been is echter boven de knie geamputeerd moeten worden. 2en Vastenavonddag gai ook de tooneelvereeniging der kleine Con gregaties een uitvoering, toegankelijk voor de kinderen. Opgevoerd werd het drama in 2 bedrijven „Kinderlijke heldenmoed" en een klucht in een bedrijf „Feest in Bakel." 't Was een mooie avond voor de jonge „gasten" en de tooneelisten heb ben zich uitstekend van hun taak ge kweten. VLIJMEN Spoedeischende vergade. ring van den Raad dezer gemeente op Vrijdag, den 4 Maart 1927, des namiddags te zeven ure. ten raadhuize dezer gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming lid schattingscommis sie wegens niet aanneming der be noeming door den heer v. Engelen. 3. Aanvulling installatie voorschrift G.E.B. 4. Bespreking werkeloosheid. 5. Wijziging begrooting 1926. 6. Wijziging begrooting 1927. HERPT. la de maand Febiuail *iju alhier 2 cursussen bcei&digd. De eene van kapelaan Gooasena uit D<uneo than9 te Boxtel een sociale cursus, die geregeld een vol lokaal trok wel een bewijs dat die cursus op zeer aaoge» name wijze werd gegeven. Ook de gelegenheid tot vragen 9tellen vermeer derde het succes, er werd een druk gebruik van gemaakt. De cursus in varkeoskeonls van den heer Willems, Hoofd der School te Elshout trok een aandachtig gehoor wat vooral toe te schrijven was aan de zeer duidelijke en bevattelijke maaier, waarop hij de verschillende hoofdzakes der varkenfokkerij en me3terjj wist naar voren te brengen. Thans zijn er cog avonden in laod- bouwboekhouden. Heeft het nuttige een plaats gehad ook het aangenomen is niet vergeten en daar heeft°voor gezorgd de harmo nie >de Eendracht* met een pracht uitvoering; de voorzitter de hter J. Buijs tracht deze uitvoeringen zoo aangenaam mogelijk te .doeo zijn en wordt hierin ten zeerste gesteund door den heer W. Kuijs als huaorist, wiens reputatie als zoodanig reeds ver ver spreid is en die, al hoewel bi] reeds een 20 jarea hter in eigen plaats op treedt, in het voordragen toch nieuw blijft. Een gave die aan weinigen be schoren is en bij hem volkomen uitkomt. Geen wonder dat hij overal herhaal delijk gevraagd wordt. SPRANG CAPELLE. (V.m. Sprang) Woensdag vierde de Jongelingsveree- niging op Gereformeerden Grondslag „Timotheus" te Sprang jaarfeest ter gelegenheid van haar 28 jarig bestaan. Na opening met het zingen van Psalm 100: 1 en 4 en het lezen van 't Samuël 3e gebed sprak de voor zitter dhr. H. Hooimeijer een kort openingswoord, waarin hij de aanwe zigen dank bracht voor hun belang stelling, en eveneens meedeelde de redenen, die de V. genoopt hadden dezen avond te organiseeren. In 't kort werd nog iets gezegd over het doel der J. V. Hij eindigde met den wensch, dat alle aanwezigen eenpret- tigen indruk van de vergadering moch ten meenemen en dat God Zijn zegen over dit samenzijn wilde gebieden. Jaarverslagen van Secretaris en Penningmeester brachten de luisteren de aanwezigen op de hoogte van de geschiedenis der J. V. over het afge- oopen vereenigingsjaar. Uit beide verslagen bleek dat de J. V. reden te over heeft dankbaar te zijn voor wat in het afgeloopen jaar s bereikt. Twee inleidingen werden voorge lezen. Het eerste door vriend C. Bras penning over „Samuel", den van God gesmeekten, den aan God toegewijden, trouwen en ijverigen priester en pro feet des Heeren. Het tweede door vriend J.v Herpen over „Vasthouden aan de Belijdenis". Vooral in dezen tijd van verlichting van de oude, beproefde belijdenis was dit een woord op zijn plaats. De feestavond werd verder veraan genaamd door het voordragen van ernstige en luimige dichtstukjes. Bij zonder werd de vergadering verrast door het onder leiding van vriend M. v. d. Hoven uitgevoerde zangnummer (dubbel kwartet) „Jaarfeestlied". Ook kregen afgevaardigden van kerkeraad en verwante organisaties gelegenheid hun wenschen uit te spreken. Uit de woorden, door H H. afgevaardigden gesproken, sprak een goede verstandhouding tusschen de verschillende corporaties. De aangeboden tractatie vond be grijpelijke waardeering. De consulent der Gereformeerde kerk Ds. Snoek van Vrijh. Capelle, sprak in enkele woorden zijn blijd schap uit over den goeden welstand der vereeniging. over het prettig ver loop van dezen avond en onder streepte enkele uitspraken van een der inleiders en enkele afgevaardigden om te eindigen met den wensch, dat het de J. V. in het nieuwe levensjaar weer wel mocht gaan. Na een woord van dank aan allen die bijgedragen hebben tot het wel slagen van dezen avond van den voorzitter, en het zingen van Ps. 150: 3 sloot Ds. Snoek de vergadering met dankgebed. A.s Woensdagavond hoopt de Ned. Herv. Jongelingenvereeniging „Ti motheus" in de Consistoriekamer der Ned. Herv. kerk alhier in feestelijke jaarvergadering bijeen te komen, met afgevaardigden van verschillende zus terverenigingen en genoodigden. A.s. Zondag des namiddags 2 uur hoopt in de Ned. Herv. kerk alhier op te treden Ds. Schlemper van Waalwijk. Toen j 1. Dinsdagavond de 18 jarige K. alhier vanuit den landbouw- cursus te Capelle huiswaarts keerde, werd hij onverwachts aangevallen door enkele personen en met een knuppel bewerkt. Hij werd ernstig aan een oog getroffen zoodat hij de geneeskundige hulp van dr. Waardenburg moest in roepen, die specialistische hulp nood zakelijk achtte. De aanleiding moet gezocht worden in het feit dat men een poes van de(n) dader(s) met steenen had gegooid De politie is mei het geval in kennis gesteld. CAPELLE. Voor de Ned Herv. ge meente alhier hoopt a.s. Zondag des namiddags half drie op te treden Ds. v. d. Vlugt uit Drunen. Tot voorlezer en voorzanger in de Ned Herv. kerk te dezer plaatse is in de plaats van den heerM. Kom- mers, de heer J. Vos jac zn benoemd. In de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor in deze gemeente werd gedurende Februari ingelegd f 6280,07 en terugbetaald f 3067. Het aantal inlagen bedroeg 82 en dat der terugbetalingen 26. Bij de j.l. Dinsdagavond bij den heer L. F. van Dongen, ten overstaan van Notaris R. Middelkoop gehouden toeslag der boerderij van den heer B. Timmermans aan de Nieuwevaart, werd het huis, schuren en erf gekocht door den heer A. Rutters te 's Grave- moer voor f 2010. Gedurende de maand Februari werden ter secrelarle dezer gemeente voor de vleeschkeuring aangegeven 24 runderen, 67 varkens en 10 geiten. Voor de betrekking van lijdelijk onderwijzeres aan de Christelijke school a/d Loonschendijk hebben zich een 15-tal sollicitanten aangemeld. In de Ned. Herv. kerk aid Loon schendijk hoopt a.s. Zondag des nam. 2 uur op te treden Ds. Louwe Kooij- mans uit Waalwijk. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zal in den loop dezer maand onder leiding van den heerA. Christ in de zaal van den heer H. P. Mes, alhier zijn 2e winteruitvoering geven. J.l. Maandagavond 28 Febr. hield de Christelijke Schoolvereniging aan den Loonschendijk in de Chr. School onder leiding van het hoofd der school, den heer M. J Jaarsma, haar jaarver gadering. Da Voorzitter opende de vergade ring met het laten zingen van Ps 84 3. waarna hij voor ging in gebed. Hierna werd door hem gelezen Ps. 103 en heette hij de aanwezigen welkom. De notulen der vorige vergadering werden door den secretaris voorgele zen en onveranderd goedgekeurd, evenals de daarop volgende jaarver slagen van secretaris en penningmees ter, waaruit bleek, dat de toestand der vereeniging gunstig genoemd kan worden. Bij de nu volgende verkiezing van 3 bestuursleden, wegens aftreding der heeren G. Koenen, P. J. Geene en C. de Roon, werden deze heeren herko zen. Onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen, verklaarden ze hun benoeming aan te nemen. De heer J. Addink bracht vervolgens verslag uit omtrent de controleering van de boeken en bescheiden van den penningmeester in 1926, waaruit bleek, dat deze in orde waren. Tot nazien der boeken in 1927 werd met alge- meene stemmen de heer A.Smits aan gewezen. die zich deze benoeming liet welgevallen. Van de gelegenheid der rondvraag maakte de heer J. Addink gebruik. *)p zijn vragen werdén van bestuurs zijde hem de noodige inlichtingen verstrekt, waarna deze vergadering, die zoowel in opkomst der leden, als in afwerking der agenda, goed ge slaagd mag heeten, door den voor zitter op de gebruikelijke wijze ge sloten werd. WASPIK. Bi) de in aanbouw zijnde R.K. Kerk te Waspik-Boven heefi een erestig ongeluk plaats gehad. De 38- jarige arbeider C. H. kreeg een zwaar stuk hout op het hoofd. Óp laat van den in allerijl ontboden geneesheer Dr. WiJfTels werd de ongelukkige naar het Sr. Thoresla-gestlchc te Raamsdooks- veer vervoerd. Men vreest voor hersen schudding. Gisteren had alhier een autobot- stog plaats met de vrachtauto van den Heer v, G. alhier en die der Firma O. te Capelle. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De beide auto's werden ernstig beschadigd. Door de Firma Schaapsmeerdéi9 en Co. zal alhier eene schoenfabriek worden opgericht, waar ongeveer 20 arbeiders werk zullen vinden. De arbeider D. B. die vóór eenige jaren bij een ongeval een zijner oogen verloor, had gisteren het ongeluk zijn ander oog zoodanig te verwonden, dat ook aan het brhoud van dit oog wordt gewanhoopt. Op last van Dr. Wijffels weid de ongelukkige naar het St. Igna tius Ziekenhuis te Breda vervoerd. Gisteren had de aanbesteding plaats van het afbreken van het Ca'é met woonhuis van den Heer Cb. Mon* tens alhier en het weder opbouwen daarvan. Iogeschreven werd door: Michaels, Capelle f 8422. v. d. Broek, Waspik f 7764 van Dongen, Raamsdonk f 7400. A. de Graauw, Waspik f 7264.— van Alphen, Raamsdonksv. f 7051.— C. Roovers, Waspik f 6575 Spuibroek, Raamsdonk f 6540 Oveisteeg, Sprang f 6468 P. de Graauw, Waspik f 6215.— Gebr. Boom, Raamsdonk f 5870. Gegund aau den laagsten inschrijver, RAAMSDONKSVEER. Zaterdag houdt bet Groene Kruis de Jaarverga dering, waarop o.m. Bestuursverkiezing. Zondagmorgen om 9'/s uur treedt Dr. Ewoldt op In,de Dorpsche Herv. Kerk en om 2 uur in de Veersche Kerk- Gedurende Föbruarl werd aan Postkantoor alhier ingelegd f 19457.45 en terupbe'aald f 15498 19. RAAMSDONK. Gisterenavond werd in het Leogebouw op het Dorp weder om een uitvoering gegeven, nu door de tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" van Langeweg. Een waar succes is ook deze avond weer geweest, zoowel voor de spelers als voor de commissie. Om half zeven was geen stoel meer te veroveren jammer wel, dat er daardoor nog zoo velen, die buiten op een plaatsje stonden te wachten, op het laatst nog moesten worden teleurgesteld. Opgevoerd werd „De Overkant", een tooneelstuk, waarmee deze ver eeniging in de competitie voor de jury van den Ned. R K. Tooneelbond 61 punten behaalde, waardoor zij bijna in de tweede afdeeling werd inge deeld. Opvallend was het wel dat er al zoo gauw een fijn contact bestond tusschen de spelers en de zaal en om dit te behouden werden de bedrijven vlot achter elkaar afgewerkt. De spe Iers kenden en begrepen hun rol uit stekend. De ruimte laat het niet toe, hier over een nadere beschouwing te ge ven. alleen zouden we even willen aanstippen de twee hoofdpersonen, Grootvader Bronk en zijn zoon, Ba rend Bronk, die, dit mag worden ge zegd, hun rol als 't ware verpersoon lijkten. Zeer moeilijk spel was dat van Ba rend, die moest uitbeelden een karak ter waarin nu eens de uiterlijke on verschilligheid voor zijn priester jongen. dan weer zijn kinderlijke liefde voor zijn grootvader en zijn feilen, sinds veertig jaren gevoeden haat, tegen den Overkant om beurten hun climax bereikten. Na dit drama kregen we nog als blijspel „Het valsch etiket* en een komische voordracht. Het on ophoudelijk gelach in de zaal was wel een bewijs dat ook dit zeer in Wij geloóven dat dit een zeer toe te juichen resultaateen daad van werkelijk algemeen belang is voor on ze plaats en omgeving.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 9